LESTER'S ^Binnenland feuilleton r Qenieenteeaden. I ALINE ROMAN Autobus reed van een dijk. Wonderlijk goed afgeloopen. Rheumatische pijnen GEMENGD NIEUWS. OBDAM ZIJPE TWEEDE BLAD. Gisteravond is op het Pernisser- gedeelte van den Heyschedijk te Rotterdam een ongeluk gebeurd, dat, gezien de omstandigheden, nog won derlijk goed is afgeloopen. Een bus van de Rotterdamsche electri- sche tram, die den dienst tusschen Pernis en den linker Maasoever onderhoudt, is, toen de bestuurder voor een tegenligger moest uitwijken, te ver op den zachten berm geraakt en na in botsing te zijn ge weest met een boom, van den ongeveer vijf meter hoogen dijk afgereden. Halverwege de glooiing is de bus gekanteld en op de rechterzijde terecht gekomen. Er was spoedig assistentie ter plaatse. Toen men de twaalf passagiers, die in den bus zaten, er uit had gehaald, bleek dat een jongen slechts eenige lichte snijwonden had op- geloopen aan de rechterhand. De andere elf passagiers, alsmede de chauffeur van den bus waren ongedeerd, een wonder lijke speling van het lot, want de bus was, zooals is te begrijpen, zeer zwaar bescha digd. Op den weg, die ter plaatse zeer smal is, kwam plotseling uit de tegenovergestelde richting een personenauto aan, die zoover mogelijk naar rechts aanhield en daarbij ook op den berm reed. De chauffeur van den bus week eveneens naar rechts uit, maar hij heeft iets te ver uitgehaald en daardoor is de achterkant van den bus gaan glijden. De wagen helde over naar rechts en zou zonder meer om zijn lengte-as den dijk afgerold zijn in welk geval de gevolgen van het ongeluk niet te overzien waren geweest indien er niet een boom had gestaan, waardoor de wagen overeind bleef staan. Te houden was het gevaarte echtér niet meer en met den kop naar beneden is de bus toen den vijf meter hoogen dijk, die daar ter plaatse een helling heeft van 40 tot 45 graden, afgereden. Langs de glooiing loopt onder een zwak ke helling een landweggetje om de lande rijen aan den voet van den dijk te kunnen bereiken. Ongeveer halverwege de helling kwam de bus op dat landweggetje terecht. Tengevolge van den schok werd het even wicht verbroken en met een flinken klap sloeg de bus rechtsom tegen de helling. Het gekraak van de carrosserie, het gerin kel van de glasscherver en het hulpgeroep van de inzittenden waren tot op eenigen afstand te hooren en aangezien het verr keer toen het ongeluk gebeurde, vrij druk was, was er spoedig veel assistentie aan wezig. De inzittenden slaagden er zelf in het noodluik aan de bovenzijde van derf bus open te maken en eenigen bevrijdden zich weldra uit hun benarde positie. Toen men erin geslaagd was ook het achterportier, dat geheel was ontzet, open te krijgen waren de personen, die zich nog in den bus bevonden, spoedig er uit gehaald. Wonder boven wonder bleek toen, dat alleen een jongen een snijwond aan de rechterhand had opgeloopen. De bus is zeer zwaar beschadigd, voor al aan de rechterzijde is er een ware ravage aangericht: eerst de botsing met den boom en daarna het omslaan op die zijde, waardoor alle ruiten zijn gebroken en de carosserie sterk is ontzet. Dat dit ongeluk nog zoo bijster goed is afgeloopen, is vermoedelijk te danken aan het feit, dat de inzittenden bijtijds hebben zien aankomen, dat het mis ging en dat zij zich toen stevig hebben vastgegrepen aan de banken en stangen. Anders is het haast niet verklaarbaar, dat er niet meer ge wonden zijn geweest, al was het alleen maar tengevolge van het brekende glas. BIJ HET OVERSTEKEN DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN. Oude dame gedood. Gistermiddag is de 72-jarïge ongehuwde mej. H. Zwakenberg uit Nunspeet, op den Zuïderzeeschestraatweg te Oldebroek, toen zij uit een winkel komende, voor een ter plaatse geparkeerd staande vrachtauto langs i ijlit het Engelsch jdoor W. A. C.^ 10) Daarom verscheen er een verrukkelijk glimlachje op haar gelaat en ze kwam met een liefkoozende beweging wat dichter bij hem. Hij stak zijn arm in den hare en ze begonnen hun wandeling. En indien hij niet meer gevoelde dan de prettige physie- ke opwinding van den man naast het meis je de emoties van Laline vonden haar oorsprong in veel hoogere verrukking. Alles in haar trilde door zijn aanraking. Hij hield haar stevig vast. Ze voelde plot-, seling, dat haar opstandigheid jegens hem dwaasheid was! Wat kon al het overige haar schelen, als zoo'n man haar liefhad! Niets zou in staat kunnen zijn haar te la ten kibbelen. Hij mocht volkomen heer en meester zijn en haar laten doen wat hij wilde! De beeldig mooie bloem, die haar ge zichtje was, tintelde van jeugd en liefde het was of er iets lieflijks van haar uit ging. David Lamont voelde zijn polsen he vig kloppen. Lief meisje, kleine schat lieveling! zei hij tot zich zelf zoo iets plotseling den weg overstak, door een pas- seerende vrachtauto, bestuurd door den heer G. J. uit Beverwijk, gegrepen en op slag gedood. Het stoffelijk overschot van de vrouw is per Roode Kruisauto naar haar woonplaats te Nunspeet overgebracht. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. PERSONENAUTO OP STILSTAANDEN VRACHTWAGEN INGEREDEN. Bestuurder onmiddellijk gedood. Op den weg langs de Zuidwillemsvaart tusschen Veghel en Dinther is vanochtend een personenauto op een stilstaanden vrachtwagen ingereden, waardoor de be stuurder van eerstgenoemd voertuig vrij wel onmiddellijk is gedood. Op genoemden weg, die verbreed wordt, stonden twee stoomwalsen aan den' rech terkant. Aan den linkerkant stond een vrachtauto, welke geladen was met stee- nen, bestemd voor de wegverbreeding. Uit de richting den Bosch naderde een perso nenauto, bestuurd door den 43-jarigen C Hendriks uit Veghel. De bestuurder, die alleen in den wagen zat, reed met groote snelheid op de vrachtauto in. De botsing was zoo hevig, dat hij uit den wagen werd geslingerd en vrijwel onmiddellijk dood was. De auto werd totaal vernield. ALS VERSTEKELINGE AAN BOORD VAN EEN VLIEGTUIG. Iets heel bijzonders heeft zich op het vliegveld Schiphol voorgedaan, aldus het Vbld. Met het vliegtuig, dat uit Rotterdam te Schiphol landde, bleek het aantal pas sagiers grooter dan het verkochte aantal billets. Het bleek bij onderzoek dat mej. P. niet in het bezit was van een ticket en het luchtreisje had meegemaakt als verste- kelinge. Hoe zij het vliegtuig is binnen gekomen, is nog een raadsel, doch het was onmoge lijk Schiphol ongemerkt te verlaten. Zij viel de politie in handen, die haar naar Hoofddorp overbracht. Men bleek te doen te hebben met een zwakzinnige vrouw, die uit Oost-Kapelle afkomstig was. De politie uit die gemeente werd opgebeld om de vrouw naar haar woning te leiden. ONDER EEN BENZINEPOMP GERAAKT. Timmerman zwaar gewond. Gistermiddag is de 60-jarige timmerman Kokke, wonende te Beek bij Nijmegen, toen hy met een bak gereedschap op den schouder nabij Mooi Nederland liep, door een personenauto, waarvan de bestuurder een verkeerde manoeuvre maakte, aangere den. Bij de poging om den man te ontwij ken, reeds de auto tegen een benzinepomp, die omviel en op den timmerman terecht kwam. De man werd zwaar gewond. Nadat hij door een geneesheer verbonden was, is hij naar zijn woning vervoerd. Zijn toe stand is zorgelijk. TOONEELREQUISIETEN GESTOLEN. „Vaklui" aan 't werk? Toen na het overlijden van mevr. Esther de Boervan Rijk het naar haar genoemde tooneelgezelschap ophield te bestaan, werden de tooneelrequisieten van het ensemble voorloopig geborgen in een gemeente-opslagplaats op de vroegere groentenmarkt aan de Marnixstraat te Amsterdam. Woensdagmiddag wilden de erfgenamen van mevr. de Boervan Rijk deze décors en al wat er bij behoort tezamen een groote hoeveelheid naar een andere bergplaats verhuizen. Toen zij in de opslagplaats aan de Marnixstraat binnenstapten, kwamen zij echter tot de ontdekking, dat zij niet de eerste bezoekers en zelfs niet de eerste deskundige bezoekers wa ren, sinds de eigendommen van het vroegere de Boervan Rijk ensemble daar opgeborgen \£aren. Het bleek n.1., dat een groot gedeelte van de requisieten was weggehaald! Keuze met overleg. Dit was met zorg geschied, want men miste b.v. alle décors van „De hut" uit „Op hoop van zegen", alle witte pakken uit „Tropenadel" en meer costumes, die bij elkaar behoorden. had hij in meer dan twee jaar niet gevoeld! Zij praatten over allerlei dwaze dingen, zoo luchtig als het avondwindje maar bij elke wending was het of hij haar stevig vasthield en of meer vreugde en blijheid hen beiden doordrong. David Lamont analyseerde zich zelf op de hem eigen, cynische manier: ,,'t Is lente en alle opwekkende krachten zijn in de lucht en als de vrouwen maar jong en mooi konden blijven en aan de mannen dezen prikkel konden verschaf fen, wat kwam het er dan in 's hemels naam op aan of ze een greintje verstand hadden!" Laline keek even op haar polshorloge. Nog maar vijf minuten en het uur zou voorbij zijn. Ze besloot hem langer te doen blijven, al waren het maar een paar se conden! Ze moest en zou op eenig pünt overwinnen! De nederlaag zou anders te smadelijk zijn. Hij keek ook op zijn horloge. „Ik heb nog maar vier en drie kwart mi nuut den tijd", zei hij. „Kom", en hij trok haar vlug mee naar het einde van het dek, waar Zij bij een sloép geheel alleen waren. De golven waren in het Wésten rose-rood en de gansche hemel was opaalkleurig. Toen zij het punt bereikten waar het on mogelijk was, dat iemand hen zag, liet David haar arm los en vatte beide haar kleine handen. „Ik heb lust om u te kussen", zei hij. „Dat spreekt van zelf! welnu, mis schien moogt u dat als u blijft en uw werk in den steek laat „Neen over vier minuten ga ik weg. Laat mij u dus nu dadelijk kussen..." Mijnhardtjes doen deze snel verdwijnen. 12 stuks 50 ct. Ook muziekinstrumenten waren gesto len. De ontvreemde hoeveelheid décors, costumes enz. is zoo groot, dat er zeker een flinke vrachtwagen voor noodig is ge weest om haar te vervoeren. Wanneer de diefstal heeft plaats gehad weet men niet, want men was sinds ge- ruimen tijd niet meer in de opslagplaats geweest. Om den diefstal te kunnen ple gen, heeft men de sloten moeten forceeren. De waarde van het gestolene is niet zoo groot. Alleen voor iemand die het gesto lene kan gebruiken, hebben deze requisie ten waarde. Van den diefstal is onmiddel lijk aangifte gedaan bij de politie, die thans zal moeten trachten „De hut" en de andere gestolen décors, costumes enz. op te sporen. SPOORWEGWAGONS LIEPEN UIT DE RAILS. Verkeerde wisselstand de oorzaak. Gisteravond zijn ter hoogte van den spoorwegovergang bij de Linnaeusstraat te Amsterdam zes zandwagens en een z.g. stootwagen, welke behooren tot een ran geerenden zandtrein, door een verkeerde wisselstand uit de rails geloopen en voor een gedeelte in elkaar geschoven. De zandtrein, die naar een ter plaatse in aanleg zijnden verhoogden spoordijk gedineerd werd en daarvoor op een zij lijn gebracht moest worden, werd op het moment, dat het ongeluk gebeurde, door een locomotief geduwd en dus niet ge trokken. Nauwelijks waren de stootwagen en een tweetal zandwagens den wissel ge passeerd, toen deze oversprong. De eerstvolgende zandwagens liepen hierdoor uit de rails, schoven gedeeltelijk in elkaar en trokken ook de zandwagens uit de rails, welke den wissel reeds waren gepasseerd. De stootwagon kwam geheel dwars over dé rails te liggen en kantelde op enkele meters afstand van den spoor wegovergang. De uit de rails geloopen en op elkaar ge schoven wagens versperden een der twee hoofdsporen, welke de zoo drukke verbin ding vormen tusschen het Weesperstation en Centraal station. In verband hiermede werden onmiddellijk maatregelen genomen om het gewone treinverkeer zoo weinig mogelijk te stagneeren. De electrische treinen uit Utrecht gingen niet verder dan het station Weesperpoort Passagiers voor het Centraal station moes ten in stoomtreinen overstappen om de reis naar het C. S. te vervolgen of werden per autobus door de stad naar het C. S. over gebracht. Om vijf uur vannacht waren de twee hoofdsporen weer vrij. EXPLOITANTEN VAN WILDE AUTOBUSDIENSTEN VERGADEREN. „Wapenstilstand" aangeboden. De exploitanten van wilde autobus diensten zijn gistermiddag in Krasnapolsky bij elkaar gekomen om te beraadslagen over hetgeen thans gedaan kan en moet worden, nu blijkbaar krachtens een door den minister van justitie verzonden circu laire door alle plaatselijke hoofden der politie krachtig wordt opgetreden tegen het onderhouden van busdiensten op trajecten, waaromtrent in kort geding vonnis is ge wezen. Algemeen was men van meening, dat de minister van justitie buiten zijn bevoegd heid is getreden en dat de inhoud van zijn circulaire op geen enkelen wetsgrond rust. Na zeer breedvoerige discussies werd be sloten den strijd me alle geoorloofde mid delen voort te zetten. Het actie-comité heeft om te beginnen een audiëntie aangevraagd bij den minister van justitie met het doel den minister er van te overtuigen, dat hij buiten zijn be voegdheden is gegaan, hetgeen naar de meening van het comité het geval is. Sub sidiair zal den minister, worden verzocht zijn opdracht aan de politie-autoriteiten in zooverre te wijzigen, dat alleen wordt op getreden tegen de busdiensten, waarom trent een vonnis is gewezen. Voorts werd besloten een audiëntie aan te vragen bij den minister van Waterstaat met het doel den minister te bewegen een „wapenstilstand" te sluiten tot 15 Februari „Neen de prijs, dien u moet betalen, is: wachten!" „Ik wil geen prijs betalen. Bent u van plan te weerstreven? De seconden gaan voorbij!" De magnetische kracht van zijn oogen, die van passie vlamden, hield haar vast hier was emotie voor haar hier was gevoel! Maar nogmaals moest ze trachten de overhand te behouden. Daarom schudde ze haar goudblonde hoofd en zei: „Als ik niet waard ben, dat u wacht dan ben ik ook niet waard gekust te wor den". Laline voelde alles in zich versmelten, toen hij haar met den blik uit zijn zwarte oogen vasthield en zijn vastberaden mond door een lichten glimlach even een witten glans vertoonde van zijn volmaakte tan den. „O!bracht ze er hijgend en zenuw achtig uit en hij sloot haar in zijn ar men. Zoo'n kus had ze zich nooit gedroomd! Ze had er wel andere gekregen, maar die beteekenden niets voor haar, maar deze kus! O!deze scheen haar gansche wezen tot hem te trekken. Tijd en plaats verdwenen in één goddelijke siddering. Dat zoo iets hartstochtelijks, iets, dat zóó lang duurde en ook zóó teeder was, kon uitgaan van dien strengen, meedoogen- loozen, bruten David Lamont dat was te heerlijk! Ze wist slechts, dat ze ontstuimig liefhad. Hij hield haar in zijn armen, tot einde lijk zijn lippen niet meer met de hare wanneer 't R. A. P. afloopt. Voor hetzelfde doel zal een audiëntie worden aangevraagd bij de directie der spoorwegen. Voorts zal een schrijven worden gericht tot de ministers van defensie en financiën, terwijl een uitvoerig adres zal worden ge zonden aan de leden van de Eerste- en de Twede Kamer. DE „CHRYSSI" LASTIG VOOR DE SCHEEPVAART. Leegpompen of opblazen? De scheepvaart op den Nieuwen Water weg, welke bij Poortershaven tengevolge van het zinken van het Grieksche s.s. „Chryssi" was gestremd, kon gistermiddag weer worden hervat, ofschoon het passee- ren van het wrak nogal moeilijkheden met zich medebrengt. Heden valt het besluit of het schip zal worden leeggepompt of door middel van dynamiet zal worden opgeblazen. Het zeer drukke scheepvaartverkeer eischt, dat het wrak zoo spoedig mogelijk uit den weg wordt geruimd. Gisteravond is gebleken, dat de ruimen van de „Chryssi" reeds gedeeltelijk zijn opengeslagen, zulks als gevolg van den sterken stroom, zoodat de steenkolen uit 't schip wegvloeien. In de onmiddellijke na bijheid van het wrak is het water dienten gevolge zwart gekleurd. KISTKALVEREN. De stichting Amor est Justitia verzoekt ons opname van het volgende: Reeds sedert vele jaren zijn er stemmen opgegaan tegen de geheel nuttelooze die- renmarteling in ons land, n.1. die der z.g. kistkalveren. De kalveren worden daarbij in kisten of kleine hokjes geplaatst, bijna zonder licht en lucht met het doel hierdoor blank vleesch te verkrijgen. Uit de onderzoekingen blijkt echter, dat dit geenszins noodig is en de Slagershond verklaarde dan ook in een artikel, dat het alleen is om 't publiek ter wille te zijn, dat deze dieren op zulke wreede wijze van hun ne bewegingsvrijheid beroofd worden. Ver schillende boeren, die deze wreede metho de niet toepasten en de dieren vrij lieten rondloopen, bemerkten, dat het vleesch even blank was en de dieren veel gezon der waren en ook waren verschillende die renartsen van meening, dat het vleesch der opgesloten dieren van bloedarme en ziekelijke dieren afkomstig was. Wij hebben thans een verzoekschrift na mens 9351 onderteekenaars gezonden aan den minister van economische zaken om maatregelen te treffen tegen dezen noode- looze dierenfoltering. Hoewel wy dus verwachten dat Z. E. de noodige stappen zal doen, lijkt het ons gewenscht zoo mogelijk reeds door ge meente- en politieverordeningen een einde te willen maken aan dezen mistoestand. Voor verlaging monopolieheffing op den invoer van appelen. - In Verband met de schaarschte van binnenlandsche appelen en den daarmee gepaard gaanden hoogen prijs van dit fruit, hebben Burgemeester en Wet houders van Amsterdam, na ingewonnen advies van de met den levensmiddelenraad verbonden commissie voor aardappelen, groenten en fruit, tot den minister van eco nomische zaken het verzoek gericht te be vorderen, dat de verlaging van de mono polieheffing op den invoer van appelen reeds op 1 December, in plaats van op 1 Maart a.s. zal ingaan. Van wagen gevallen en overleden. - Gistermorgen is de 70-jarige F. Schaalma, wonende te Uithuizermeden en in dienst bij den landbouwer Ubbens, aldaar, bij het ver voeren van suikerbieten, van een met paard bespannen wagen gevallen, doordat de wa gen in een kuil reed. De ongelukkige werd daarbij zoodanig gekwetst, dat hij kort na het ongeluk over leed. Verlenging van de algemeen verbin dendverklaring. - Naar wij vernemen, zal de minister van economische zaken een dezer dagen de Nederlandsche japonnenconventie opnieuw voor den tijd van een jaar alge meen verbindend verklaren. Beroepscommissie inzake de consent- verleening. - De minister van economische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, heeft he den de beroepscommissie inzake de consent- verleening aan importeurs geïnstalleerd. in aanraking waren. Toen plaatste hij haar in een stoel. „Dank u, snoesje", fluisterde hij en verliet haar. Hij liep door en daalde langs de trap af naar het A-dek. En toen Laline weer een beetje uit haar zwijmel ontwaakte, keek ze op haar hor loge; binnen een minuut zou 't tien minu ten vóór zeven zijn. Hij had dus gedaan, wat hij had gezegd het uur was nog niet om! Ze voelde zich uitgeput verrukkelijk zalig uitgeput! Afwisselend kleurden haar wangen zich bleek en rood haar mooie, lenige gestalte lag slap in den stoel. Neen, zeker, er was in de gansche we reld niets te vergelijken bij liefde. Thans begon ze echter een reactie te ge voelen. Hij had overwonnen en zij was verslagen. Hij had haar gekust e'n was toen heengegaan om te werken. Wat was dan toch dat gebiedende werk? Natuur lijk, mannen moeten werken maar dat zou Jack nooit hebben gedaan! Precies en kele minuten meer of minder zouden toch geen waarde hebben voor dat afschuwe lijke werk, wat het ook mocht zijn en die enkele minuten méér zouden zoo heer lijk voor hen zijn geweest! Maar er kwam nog een avond het zou halflichte maan zijn enO, ze zou gauw naar beneden gaan en zich zoo mooi maken, als zij en Celestine samen het kunstje kenden dit te doen! Ze zou haar japonnetje van crêpe georgette aandoen, dat niet zoo erg kort was en dat aan haar grijze oogen zoo als men haar had gezegd iets verleende van bedauwde hyacinthen! Ze stond van haar stoel op en leunde De gemeenteraad kwam MannJ avond te l.alf acht ii openbare v«Jg' ring bijeen. v?r8ade- Medegedeeld werd dat momenteel personen in werkverschaffing staan 3 9 getal wal ongeveer geldyk is -,an dl,6*11 hetzelfde tijdstip van het voorgaande °p Ingekomen waren subsidie-aanv^aar- van het Wit-Gele Kruis en de d^acorf 86n de classis Hoorn; een aanvrage van 'n commissie voor vóór- en nazorg geesteszieken in Noordholland 2'/ Van per inwoner. Voor kennisgeving aan nomen. jWjj Behandeling gemeentebegroting igo0 De rapporteur, de heer H. P. <je bracht allereerst hulde aan B. en w v de wijze van behandeling. De inkomsuü zyn geraamd op 68306.10; bijdrage -Ü 4600: uitgaven 72907.29 met een Do~ï van 600 voor onvoorziene uitgaven De heer de Wijs drukte zyn genoegen uit over het voorkomen van posten voor soviale voorzieningen, zooals b.v. voor kostelooze bevallingen, kinJeruitzending etc. en 7000 bijdrage Burg. Armbestuur' De heer Blauw uitte zich teger den post a 50 als bijdrage voor de Burgerwacht Spr. twijfelde aan de bewering dat dit in.! stituut in tijden van gevaar groote dienl sten zou kunnen bewijzen ter verzekering van orde en rust. Spr. dacht aan 't tegen deel, aan grooter inplaats van kleiner ver zet. Voor wat dezen post aangaat wenschtè de heer Blauw geacht te worden te hebben tegengestemd. Overigens werd de ge. meentebegrooting z. h. st. goedgekeurd. Behandeling begrooting Algemeen Bur gerlijk Armbestuur. De rapporteur, de heer C. Spil, deelde mede dat aan ont vangsten en uitgaven 11380 wasje, raamd, met pl.m. 4000 aan eigen baten, alroo een bijdrage van pl.m. 7300. Z. h. st. werd ook deze begrooting goed- gekeurd. 'e Onttrekking van het Kerkpad te Wog- meer aan het openbaar verkeer. De heer E. Commandeur zeide zich er over verbaasd te hebben dat niemand ge- durende den tijd dat de op dit punt be trekking hebbende stukken ter visie lagen, bezwaren heeft geopperd. Spr. heeft van verschillende personen stemmen voor het behoud van 't openbaar verkeer op boven- genoemden weg gehoord, waarom spr. dan ook oorspronkelijk voornemens was tegen het .voorstel van B. en W. te stemmen. Na bovengenoemde uiteenzetting zal hij ech ter thans zijn stem niet aan 't voorstel onthouden. Z. h. st. werd hierop 't voorstel van B. en W. aanvaard. Besloten werd een rekening-courant overeenkomst voor 1929 ad 2000 met de Bank van Nederlandsche gemeenten aan te gaan. De voorzitter verklaarde nog dat de thans loopende rekening-courant-over eenkomst met deze Bank ook dit bedrag omvat en voegde er aan toe dat geen vaste rente gegarandeerd kan worden, wat naar spreker's oordeel evenwel van weinig be lang geacht kan worden. Eveneens werd besloten bij bovenver melde Bank voor 1939 een kasgeldleening ad 10.000 aan te gaan. Een leening tot eenzelfde bedrag loopt ook thans. De voorzitter merkte nog op dat de rente een verhooging zal ondergaan, waar mee de gemeente wel rekening dient houden. De gemeentefondsbelasting werd ge raamd op 75 pet. Het salaris van den 2den ambtenaar ter secretarie werd met ingang van 1 Jan. a.s. op 400 gebracht. Dinsdagmiddag kwam de raad van Zijpe in openbare vergadering bijeen. Vóór den aanvang dezer vergadering bracht de geheele raad met den gemeente secretaris en den waarnemend gemeente opzichter, den heer C. de Leeuw Wz., een bezoek aan de o. 1. school te Burgerbrug, teneinde den minder goeden toestand, waar in deze school zich bevindt, persoonlijk op te nemen en om t. z. t. een eventueele be slissing te kunnen nemen omtrent moge lijken bouw of verbouw dezer school. Öe raad besloot adhaesie te betuigen aan het bekende verzoekschrift inzake de ver een oogenblik over de verschansing, ort naar het ondergaan van de zon te kijken de groote schijf was verdwenen en gansch het uitspansel was een en al karmozijn. De golven „omstrengelden elkander". O!..- Toen liep ze door, terwijl haar emotie weer oplaaide en ging de trap af. Maar toen ze dichter aan lijzijde kwam, onge veer waar de stoelen stonden wat zag ze toen, halverwege, voor ongelooflijks David Lamont stapte daar het dek op en neer tusschen den rechter Whitmore en diens vervelende vrouw, die eerst vanmid dag uit haar hut te voorschijn was geko men! Daar hij van het andere einde kwam» volgde daaruit, dat hij al eenmaal hadrond- geloopen en dat hij zich opzettelijk bij hen had aangesloten. Dus hij werkte niet hij kon nooit van plan zijn geweest te werken' Ze had geen grooter schok kunnen krij gen. Over haar geheele lichaam werd koud en ze liep door naar de stoelen* met haar hoofd rechtop, terwijl de blik uit haar grijze oogen zoo koud als ij* en voor dat ze bij de stoelen was, stond het drietal vlak vóór haar. „Een volmaakt mooie avond voor een wandelingetje, juffrouw Lester", riep Davia Lamont opgewekt. „Waar is Jack? U moer niet lui in een stoel gaan zitten, maar lob" pen, zooals wij!" En toen liep hij door. h Laline bereikte haar stoel en liet zie er in vallen; haar knieën begaven haar bijna. (Wordv vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6