I DTr^TaVRAAGT: r™5® VOORRANG AANi OE pbixsaM V0 i!!r WELLEVENDHEID Wf KRUSCHENSALTS i'Binnenland SeuMletm ROMAN 159&AA6&B KSMr /'lnTr;,yWI^ yRlf" HONIG's KEUKENSTROOP idsUizondete' POSTCHEQUE- EN GIRODIENST Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. Een Duitscher werd uitgeleid Minister beantwoordt vragen. Fabrieksbrand te Utrecht. De Omroep in dienst van den vrede. Het oordeel der Tweede Kamer. k Ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Wendelaar (lib.) betreffende de arrestatie en de uitwijzing van een in Nederland ver- toevenden Duitscher heeft de minister van justitie het volgende medegedeeld: deeld: Uit Spanje. De bedoelde Duitscher heeft begin No vember 1936, komende uit Spanje, te Rot- terdafn een naar Duitschland varend schip verlaten en zich den daaropvolgenden dag bij de politie gemeld. Waar hij zonder mid delen van bestaan was en tegen doorreis naar Duitschland bezwaar maakte, is hij in afwachting van een nader onderzoek aan gehouden. Ofschoon niet aannemelijk was gemaakt, dat hem in Duitschland gevaar dreigde en ook uit de ingewonnen inlich tingen niet was gebleken, dat hij aldaar ge zocht werd, is tenslotte tot zijn uitleiding naar genoemd land niet overgegaan en is hij onder bepaalde voorwaarden op vrije voe ten gesteld voor een kort verblijf hier te lande ter voorbereiding van zijn vertrek naar elders. Dit verblijf is onder nadere maatregelen van toezicht nadien nog verlengd gewor den. Toch uitgeleid. Zijn verdere gedragingen hebDen aldus de minister echter aanleiding gegeven de invrijheidstelling te herroe pen, waarna einde Juni 1938 alsnog zijn uitleiding naar Duitschland heeft plaats gehad. Blijkens de ter zake ontvangen inlichtingen (waarbij nader werd beves tigd, dat hij in Duitschland niet gezocht werd) heeft de betrokkene zich na zijn overname door de Duitsche autoriteiten door ophanging van het leven beroofd. Uit het bovenstaande blijkt, dat aan het onderhavige geval bijzondere aandacht is besteed geworden en dat de daarin gevolg de gedragslijn in geen enkel opzicht afwijkt van het standpunt der regeering, zooals de minister dat heeft uiteengezet in de Tweede Kamer der Staten-Generaal bij de behande ling van de interpellatie-de Visser op 9 Juni j.L Door tot nog toe onopgehelderde oor zaak is in den afgeloopen nacht om streeks één uur een felle brand uitge broken in het gebouw van de N.V. Berg- sche Houtwarenfabriek gelegen aan de Helling te Utrecht. De brandweer, welke spoedig op het ter rein van den brand arriveerde, bestreed met groot materiaal den vuurhaard, welke zich in het midden van het fabrieksgebouw bevond, op energieke wijze en het mocht haar dan ook. gelukken na betrekkelijk korten tijd den toestand meester te worden, zoodat uitbrei ding kon worden voorkomen, waardoor de naast de fabriek gelegen opslagplaatsen van de Firma Loeb en de Utrechtsche Machinale Stoelenfabriek, niet de geringste schade heb ben opgeloopen. Het afdeelingsonderzoek van het wetsontwerp goedkeuring van het ver drag van 23 September 1936 nopens het gebruik van den radio-omroep in het belang van den vrede, heeft aanleiding gegeven tot de mededeeling van het navolgende. Over de practische waarde. Verscheidene leden, die op zich zelf het tot stand komen van een verdrag als het onderhavige toejuichten, meenden de prac tische waarde daarvan dit tijdsgewricht te moeten betwijfelen. Zij wezen in dit ver band op den inhoud van art. 2 van het ver drag en op de wijze, waarop onlangs door, althans in den staat, welke tot deze inter nationale overeenkomst het initiatief heeft genomen, door middel van den radio-omroep tegen Tsjecho-Slowakije is opgetreden. Eenige leden kantten zich tegen wat zij noemden „den grooten joodschen invloed op de berichtgeving in ons land. Van verschillende zijden gaf men als zijn meening te kennen, dat ter be strijding van deze .zienswijze kan wor den volstaan met de aandacht te vesti gen op de volkomen afwezigheid van gronden, welke die zienswijze ook maar eenigszins aannemelijk kunnen maken. Althans niet voor hen, die haar niet, naar buitenlandsch voorbeeld, als politiek axioma aanvaarden. Een practisch bezwaar noemden de te voren genoemde leden het nog, dat de per sonen, die voor de uitzendingen verant woordelijk zyn, afhankelijk zijn. van de re geering. Waar de regeering, bij de huidige constellatie in ons land, wat het binnenland betreft de belangen van bepaalde partijen en wat het buitenland betreft een bepaalde geestesgesteldheid vertegen wpordigt, bestaat er op deze wijze geen enkele waarborg, dat de uitgezonden berichten de werkelijke waarheid inhouden. Verscheidene leden stelden hiertegenover, dat ook bij de formuleering van dit bezwaar weder op weinig vasten grond is gebouwd. Overigens gaven deze leden toe, dat het niet steeds gemakkelijk zal zijn in absoluten zin de juistheid van uitgezonden berichten te waarborgen, tenzij men in het bezit is van een regeering, tot welker onbeperkte macht het ook wordt gerekend, uit te maken het geen waar en hetgeen onwaar is. OUDE HEER DOOR AUTO AANGEREDEN. Korten tijd later overleden. Gisteravond is de 71-jarige heer J. Geeraerdts uit Horn, toen hij te voet op weg was naar Roermond, even voorbij de eerste doorlaatbrug op den weg Roermond- Horn door een hem achterop rijdende per sonenauto uit Roermond aangereden. De oude hêer liep een ernstige schedel- basisfractuur op en overleed enkele oogen- blikken na het ongeluk. MOTORRIJDER VERLEENDE GEEN VOORRANG. Doodelijk ongeval te Den Haag. Gisteravond is op den hoek Mauritskade- Denneweg te Den Haag een motorrijder, den 24-jarige J. A. O., wonende te Moer- kapelle, door een personenauto aangere den. Het slachtoffer is door den G. G. D. naar het r. k. ziekenhuis overgebracht, doch kort na aankomst aldaar aan de beko men verwondingen bezweken. De oorzaak van het ongeval moet- wor den gezocht in het niet-verleenen van voorrang door den motorrijder. DOOR AUTOBUS GEGREPEN. Gistermiddag is" de weduwe de Bie, toen zij nabij 'dé sluis te Vreeswijk uit eéri auto bus was gestapt en achter den- wagen om den weg wilde oversteken, door een auto bus van den dienst UtrechtGorkum ge grepen. De vrouw liep één ernstige hersen schudding op en inwendige kneuzingen. Het slachtoffer is naar hét stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht overge bracht. De toestand van de ongelukkige is le vensgevaarlijk. SLIPPENDE AUTOBUS BOTST OP EEN WAGEN. Een autobus van de Limburgsche tram weg maatschappij, welke gisterochtend uit Vaals vertrok, slipte in een bocht van den rijksweg te Gulpen. De bus zwaaide over den weg en kwam daabij in botsing met een paard en kar van B. uit Wahlwyler. De voerman raakte tusschen bus en kar be kneld en liep ernstige verwondingen op. Nadat dokter Janssen uit Gulpen de eerste hulp had verleend, werd het slacht offer naar het ziekenhuis te Maastricht overgebracht. In de autobus zaten weinig passagiers. Zij kwamen met den schrik vrij. De groote L. T. M.-bus werd aan den voorkant totaal vernield. 'it het Engelsch jdoor W. A. G,. 11) HOOFDSTUK VI. Oelestine kon maar niet begrijpen, wat haar meesteres, die ze al van klein kind af had gekend, toch scheelde. Celestine kende bijna elke gedachte van haar. Haar vlugheid van begrip van geboren Fran- paise, gevoegd bij de door haar verkregen Amerikaansche slimheid, deed haar raden, dat er iets gebeurd was, dat in verband stond met „ce major Lamont", van wien ze best gemerkt had, dat hij een groot deel van de gedachten van haar troetelkind be zig hield. Ze had moeite gedaan om meer bekend te geraken met Fergusson wat lang niet gemakkelijk was! en ze had getracht van hem iets te weten te komen omtrent 't karakter van zijn meester. Maar behalve 't verkrijgen, langs deductieven weg, van een algemeenen indruk, dat David Lamont iemand was, die eerbied afdwong, was het haar niet gelukt om concrete inlichtingen in te winnen wat betreft zijn maatschappe lijke positie en zyn plannen. Zelfs was ze niet te weten kunnen komen, in welke ha ven hij zou debarkeeren; misschien zou het Cherbourg zijn misschien ook niet, had Fergusson haar gezegd. Werkelijk verliefd te zijn op zoo'n on bekende, zoo'n druppel kwikzilver, was voor haar meesteresje, om het iftaar zacht jes uit te drukken, ongelukkig! Een troost was het echter voor haar, dat Amerikanen waarschijnlijk onder zulke omstandighe den niet zoo diep gevoelen als Europeanen. Ze had te veel gevallen van verliefd- en dan weer niet verliefd-zijn opgemerkt bij de vrienden en vriendinnen van de fami lie Lester, om erg ongerust te zijn over ernstige gevolgen in dit geval maar het eerste bezoek aan Europa te brengen en dan in de hoogste mate verliefd te zijn op een lastig en recalcitrant lid van haar eigen natie, dat kon „Mademoisselle's" plei- zier wel eens bederven en haar beletten ten volle te genieten van de reis! Celestine hoopte, dat haar jonge mees teres met een Europeaan zou trouwen. Amerikanen waren perfect als je vriende lijkheid en edelmoedigheid wenscht, zon der geestelijke emotie, maar de eigenaar digheden van haar geliefd troetelkind ken nende, wist ze, dat Laline meer noodig had dan dat en met het geloof van een Fransche vrouw in het eenige en essentiee- le: liefde en hartstocht, gevoegd bij haar kennis van Amerikaansche zeden en ge woonten, voélde ze, dat het beter ware te trachten, die te vinden in een echtgenoot, dan in den onvermijdelijken „amant", die in Frankrijk altijd op het gunstige moment ten tooneele verschijnt na huwelijken uit overwegingen van stand of fortuin! Laline was haar lieveling geweest, haar fee met de gouden haren, vanaf het oogen- ONREGELMATIGHEDEN BIJ GEMEENTELIJKEN DIENST TE DELFT? Politie-onderzoek ingesteld. De laatste dagen gingen er in Delft ge ruchten over onregelmatigheden bij den gemeentelijken dienst van openbare wer ken. Thans vernemen wij, dat er inderdaad door de politie een uitgebreid onderzoek is ingesteld, dat zich in meer dan één richting beweegt. HET WRAK VAN DE „CHRYSSI". Weinig kans op berging. Omtrent de pogingen tot lichten van 't wrak van het Grieksche vrachtschip „Chryssi", dat Dinsdagavond bij Poortershaven in den Nieuwen Waterweg is gezonken, kan worden gemeld, dat de bergers gisteren niet veel ge vorderd zijn en het hebben moeten aanzien, hoe de sterke stroom, die vooral in het vaar water bij eb en vloed optreedt, bezig is zijn vernielend werk te verrichten. Het schip zakt steeds verder in den bodem van den Nieuwen Waterweg en de kans op berging is gisteren aanzienlijk gedaald. Het besluit om het schip op te blazen, is nog niet ge nomen; dcch het wordt steeds waarschijn lijker, dat men hiertoe nu zal overgaan. Gisteravond was bij hoog water ook de brug onder de oppervlakte verdwenen en zag men alleen nog maar de masttoppen en den schoorsteen. De kaartenkamer is van de brug afgeslagen en in de onmiddellijk na- bijhèid van het schip drijven overal wrak stukken. DE „SPERWER" BIJ DE LANDING BESCHADIGD. Slecht zicht de oorzaak. Het nachtpostvliegtuig, komende van Keulen de PHAKS (de Sperwer) is heden nacht te 3.38 uur bij de landing op Schiphol beschadigd. De Sperwer had geen passagiers aan boord. De bemanning bestond uit gezagvoer der Noomen, radio-telegrafist Slinger en den boordwerktuigkundige E. Veenendaal. Zij hebben allen eenige ontvellingen opgeloopen. De post alsmede de goederen, welke de Sper wer meevoerde konden normaal worden af geleverd. Omtrent de oorzaak van het ongeval kan worden medegedeeld, dat toen de Sperwer boven Schiphol kwam er nog goed zicht was, maar gedurende den tijd noodig voor de landing, werd het zicht snel slechter, waar door de afvanghoogte niet voldoende nauw keurig kon worden bepaald. De motor en het onderstel zijn beschadigd. DERDE CONGRES VOOR KLEUTERZORG. Belangstelling van prinses Juliana. In de standzaal van hét jaarbeursgebouw te Utrecht wordt heden onder groote be langstelling het derde congres voor Kleuter zorg gehouden onder vobrzitterschap van prof. dr. A. ten Bokkel Hüinink, hoogleeraar aan de Utrechtsche universiteit. Prinses Juliana, de beschermvrouwe van dit congres voor Kleuterzorg, zette aan deze bijéénkomst bijzondere luister bij door een groot gedeelte van de middagzitting bij te wonen en daarbij veel belangstelling te toonen voor de doelstelling. Op dit Congres werd overwogen hoe het in ons land met de kleuterverzorging op verschillende punten is gesteld, waarbij aangetoond werd in welke opzichten verbetering kan worden aangebracht. Tpt de belangstellenden, die dit congres bijwoonden, behoorden o.m. de beide eere voorzitters, de minister van Sociale Zaken en de commissaris der koningin in de provincie Utrecht, voorts tal van profes soren, hoogleeraren en autoriteiten. Na aankomst van prinses Juliana sprak de voorzitter, prof. dr. A. ten Bokkel Huinink, een kort openingswoord, waarin hy in het bijzonder de prinses op hartelijke wijze begroette. Vervolgens verleende hy het woord aan den eersten spreker op deze middagzitting, den minister van Sociale Zaken, prof. mr. C. P. M. Romme. Dr. N. Knapper, arts te Amsterdam, be handelde hierop de vraag: „Welke zijn de vorderingen op het gebied der kleuterzorg sinds het laatste congres?", terwijl prof. E. A. D. E. Carp, hoogleeraar te Leiden, een inleiding hield over de voorstelling en de denkwereld van het jonge kind. DE ACHTSTE VEILIGHEIDSWEEK DER K. N. A. C. Het.is nu reeds voor de achtste maal, dat de Koninklijke Nederlandsche Auto mobiel Club door middel van haar jaar- lijkscheVeiligheidsweek de bijzondere aandachtvan de Weggebruikers vraagt voor het vraagstuk der Verkeersveiligheid In de eerstkomende week, dus die va October tot 6 November, zal zij, dankn 31 veler medewerking, op tal van' mani en in verlei vorm extra belangstelling ken voor de, in verband met de toenem" van het verkeer, steeds dringender 8 tot verhooging van de veiligheid op st!SCh en weg. IN HET VERKEER^ lH [NOHEID Tri ERKEERi DE MIST HAD DE SCHULD. Door een brughek haast in kanaal gereden. Gisteren is een groote truck met trailer van de maatschappij „De Hunze- booten" t'e Groningen bij Vries,door het gesloten hek van de brug over het Noord- willemskanaal gereden, doordat de chauf feur J. W. uit Nunspeet door den dikken mist te laat zag, dat de afsluitboomen van het genoemde kanaal gesloten waren. De cabine van de truck kwam hierdoor boven het kanaal te hangen. De chauffeur kon nog tijdig uit de auto springen. Juist passeerde de tjalk „Aaltje" uit Groningen, schipper J. Niemand, door het kanaal. De „Aaltje" was geladen met sui kerbieten, bestemd voor de Friesch-Gro- ningsche suikerfabriek. De vrouw van Niemand, die aan het roer stond en de zware vrachtauto op zich af zag komen, sprong in haar angst over boord. Zij kon echter door haar man en den brugwachter worden gered. Truck en afsluitboomen werden ernstig beschadigd. Het verkeer over deze brug was geruimen tijd gestagneerd. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Gisteravond liep de 22-jarige schilder J. Hageluken uit Millingen op de scheepswerf aldaar met een looplamp over een schip. Er ontstond kortsluiting in de looplamp, waardoor H. getroffen werd, en vrijwel op slag is gedood. Ijlings toegeschoten personen, die op het gegil afkwamen, konden geen hulp meer bieden. Een direct ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. GEMEENTERAAD WEIGERT OPNIEUW VASTSTELLING DER VASTSTELLING DER BEGROOTING. Uitgave van B. en W. zonder machtiging van den raad. In de Woensdag gehouden vergadering van den raad van Nieuwolda hebben B. en W. opnieuw de vocrloopige vaststelling van de gemeenterekening 1937 aan de orde gesteld. In de vorige vergadering had de raad de voorloopige vaststelling geweigerd omdat de financieele commissie geconsta teerd had, dat B. en W. een uitgave had den gedaan van 1244 ten behoeve van de stichting Dorpsbelangen voor den aanleg van een sportterrein, welke uitgave niet door een machtiging van den raad was ge dekt. De burgemeester verklaarde den raad alsnog de' gelegenheid te willen geven om de rekening voorloopig vast te stellen, daar de raad daartoe rolgens art. 257 van de gemeentewet is verplicht. Spr. waarschuwde, dat bij een weigering van den raad B. en W. zelf krachtens art. 151 van de gemeentewet de bevoegdheid be zitten tot voorloopige vaststelling te be sluiten. De heer F. Haan (a.-r.) stelde daarop een motie voor, waarin B. en W. aansprakelijk worden gesteld voor het be drag van 1244. Het besluit zal ter kennis woden gebracht van den commissaris der koningin en van Ged. Staten. Deze motie is met 4—2 stemmen aangenomen; met dezelfde stemverhouding werd het voor stel tot voorloopige vaststelling van de rekening verworpen. blik, dat ze bij haar vervelende, zenuw achtige, narcotische middelen gebruikende moeder in dienst was gekomen Haar een maal gelukkig en goed gevestigd te zien, was haar eenige wensch. Bij twee gelegenheden, toen het toeval haar in de nabijheid van majoor Lamont had gebracht, had ze hem nauwkeurig gadegeslagen: toen ze de kussens en reis dekens in de stoelen schikte en toen hy met kapitein Lumley had gepraat, voordat de dames aan dek kwamen. Hij geleek inderdaad niet veel op den ge wonen Amerikaan, zoowel door zijn ma nier van doen als door zyn gebrek aan be scheidenheid. „Hij heeft meer van een Europeeschen, grooten meneer", gaf ze toe „net zoo aanmatigend en zeker van zich zelf als een van die Engelschen", die ze in het algemeen niet al te graag mocht lijden! Maar juist die zekerheid, die onverschil ligheid waren het, die door de vrouwen zoo aanbiddelijk werden gevonden! Ook was hij bijzonder knap van uiterlijk een „bel homme!en zou hij waarschijnlijk, als een echte Franschman, een hartstochte lijk „amant" zijn geweest. Het was dus duidelijk, dat hy gevaar lijk was en dat zij haar „mademoiselle" er zooveel mogelijk van af moest houden om belang in hem te stellen! Hij behoorde klaarblijkelijk niet tot het soort, dat vrouwen gelukkig maakt! Indien er zich eventueel niets beters voordeed na een jaar in Europa zou kapitein Lumley een voldoend geschikte echtgenoot voor haar meesteres zijn omdat, ingeval geen bepaalde emotie haar levenspad had gekruist, het tegen dien tijd verstandiger zou zijn zich te vestigen. In de toekomst een Engelsche gravin te zijn, was nog zoo kwaad niet! 't Was iets solides, iets waarop je kon vertrouwen. In den tegenwoordigen tijd, waarin naties uit haar voegen worden gerukt en de aris tocratie wordt omvergeworpen, moet je 't bestaande met beide handen vastgrijpen! Maar toen ze haar lieve meesteres voor het diner kapte, drukte haar een vaag ge voel van zorg. Laline was inderdaad niet in een be minnelijke stemming. Wat een schandaal van een man! Wat verbeeldde hij zich wel! Ze dacht na over elk woord, dat Da vid had gebezigd en toen moest ze wel erkennen, dat hy geen enkele maal had gezegd, dat hy ging werken alleen dat hy slechts van plan was zich een uur amusement te gunnen! Zoo'n onbeschaamd heid zoo'n alleronmogelijkste impertinentie! Toen deed de rechtvaardigheid haar be seffen, dat hij haar aan boord volstrekt niet had achternageloopen en dat elke zet tijdens het spel een bedenksel van haar zelf was geweest! Zij was het geweest, die hem verzocht had naar'het sloependek te gaan; hy had haar niet gesmeekt daarheen te gaan. Haar wangen begonnen plotseling te gloeien; haar oogen schoten vuur en Celestine riep uit: „Maar wat is er gaande mijn lieve mademoiselle?" „Nannie zei Laline, „ik ben in een helsch humeur, en ik wil majoor Lamont vermoorden!" Celestine knikte veelzeggend. „Hij is lastig", zei ze. „Lastig? Mijn God, hij is onmogelijk van een onbeschaamdheid, die geen vrouw MAATREGELEN TEGEN DE JEUG1L WERKLOOSHEID OVERWOGEN. „De Maasbode" van gisteravond meldt, dat overwogen wordt om op jeugdige werkl00 zen eenige dwang tot deelneming a jeugdwerkloozenkampen uit te oefenen door middel van de steunverleening aan de ouders. In verband hiermede verneemt „Het Volk", dat de desbetreffende overwe- ging van den minister van sociale zafoQ betrekking heeft op eenige duizenden jeugdige werkloozen, van achttien jaar en ouder, die reeds vroeger een bepaald loon in het bedrijfsleven hebben ver. diend en voor wie de ouders boven den gewonen kinderbijslag een extra-uitkte. ring ontvangen, 's Ministers overweging nu betreft de vraag of het wenscheljjjj is, deze extra uitkeering aan de ouders in te houden voor het geval, dat ge. noemde jeugdige werkloozen weiger^ aan de jeugdwerkloozenkampen deel te nemen. De regeering overweegt om den leeftijd, waarop kinderen tot het bedrijfsleven wor den toegelaten en die nu veertien jaar be draagt, een of twee jaar later te stellen, maar het ligt niet in haar bedoeling om in verband hiermee de leerplicht te verlen gen. Wel overweegt zij om aan de periode tusschen het tijdstip, waarop de kinderen de school zullen verlaten, en dat, waarop zjj in het bedrijfsleven hun intrede zullen mo gen doen, een inhoud te geven door middel van een voorscholing voor het bedrijfsleven, waardoor tevens het leegloopen zal worden voorkomen. Tenslotte verneemt het blad, dat het in de bedoeling der regeering ligt om een re- gistratie van de jeugdige werkloozen, gelijk nu in een twintigtal gemeenten geschiedt, over het geheele land te doen plaatsvinden. DORSCHMACHINE VEROORZAAKT BRAND. Boerderij geheel in de aach gelegd. Gistermiddag, toen de landbouwer H. van Hooff te Zeelst met een benzinemotor in de schuur aan het dorschen was, sloegen plot seling vonken uit den motor in het stroo, dat vlam vatte. In een oogwenk stond de ge heele boerderij in lichter laaie. Vier koeien kwamen in de vlammen om. Ook de nieuwe oogst verbrandde geheel. Niets kon worden gered. Verzekering dekt de schade. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 Rheumatische pijn, «pit. jicht, etc. worden veroorzaakt door onzuiver bloed. De x.« minerale zouten in Kruschen Salt» zuiveren Uw bloed door de verschillende afvoer- oraanen krachtig aan te sporen. Kruschen Salts zal ook U snel en afdoende helpen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER 0*G kan dulden. Ik spreek nooit meer een woord tot hem..." „Heel goed..." „Waarom is dat goed?" kwam er een beetje weerstrevend uit. „Omdat hij niet zoo handelbaar is als de gewone leden uit mademoiselle's omge ving. Hij kan den teugel niet verdragen en daarom zou het voor mademoiselle's geluk beter zijn, hem links te laten liggen". Laline sloeg haar handen ineen. „Maar het akeligste is, beste Nannie, dat juist zij, die zich verzetten tegen den teu gel, de eenigen zijn, van wie het de moei te waard is, dat je je druk over maakt. Ik heb schoon genoeg van de Wil" lemon Dodges en de Jack Lumleys en de Potter Greys. Hy bekoort me ontzaglijk Celestine haalde haar schouders op; 'W* was een alleszeggende beweging. Vrouwen waren onredelijk zij willen een schaap met vijf pooten hebben! zij vinden de mannen onbeschaamd, wanneer ze waren, zooals zij het wilden en alledaagse!», ze niet onbeschaamd waren! Voor zoo ie® kon je alleen maar je schouders ophalen. „Jawel dat weet ik", zei Laline. „Wat is mademoiselle van plan te doen Laline leunde achterover met haar hoef op Nannie's boezem en zei langzaam, ter* wijl tranen in haar oogen kwamen; „Ik heb hem lief. Dat is alles!" „Kom, kom!" protesteerde Celestin „Liefde gaat wel over". „Maar ik wil hem hebben". „Wat een ramp". j» „Denk je dan, dat ik ongelukkig 111 hem zou zijn?" (Worde vervolgd'

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6