Agenda lüeec&eticfit _lMack6ecichtm -Adoedentiën LAATSTE berichten. AMSTERDAMSCHE BEURS staatsleeningen. 3-3H Nederl. 1938 3 Ned -Indië 1937 5H Duitscbl 30 m verkl bank-instellingen. Unilever industr. ond. buitenl. am Smelting Oostkust aatste zgg' (Bel«»> I u^.,QU0 VADIS'1 L' TTNT STAAL en H, H. OUSHOORN. TRIJNTJE DEN ADEL, C. E. DEN ADEL— GODIJN. L. DEN ADEL. J. C. DEN ADEL— HOEKMEIJER. DANKBETUIGING. lONOICOUUGinD). Jeugdwerkloosheidsbestrijding. Regeeringsplannen. de vergadering van de rijkscommissie n advies inzake het vraagstuk van de an 3 Hp iened. welke heden. Varkloosheid onder de jeugd, welke heden, Zaterdag is gehouden, heeft de voorzitter, C P M P°mme- minister van sociale «ken' een inleiding gehouden. ne minister stelde eerst vast, dat de regeering de plicht heeft maatregelen te en tegen de werkloosheid, m 't bizonder ronder de jeugd. Voor haar immers •dus- de minister kan een periode van werkloosheid een beslissende factor betee l enen in zijn vorming tot volwassene. Bovendien hangt hier het welslagen van werkloosheidsbestrijding zóó zeer af van de medewerking van de betreffende maat- chappeüjke krachten, dat dit zonder deze medewerking niet mogelijk is. Bet doel van de jeugdwerkloosheidsbe- trijding moet zijn: de jeugd gereed maken voor de toekomst, het tot betere en geluk- kiger menschen te helpen groeien, die zij wellicht geworden zouden zijn, wanneer de ernst des levens hen niet zoo vroeg had aan geraakt. Aan dezen arbeid moet de overheid leiding geven. Spr. deed een beroep op de door de com missie vertegenwoordigende kringen en gaf vervolgens een overzicht van de plannen die de regeering t.a.v. de jeugdwerkloos- heidsbestrijding heeft. Van de jongens van 14 tot 21 jaar heeft reeds de helft werkloosheid gekend. Dat dit funest kan werken ligt voor de hand. Daarom heeft de regeering het plan te bevorderen, dat grootere zekerheid voor hen, die eenmaal in het bedrijfs leven zijn opgenomen, wordt verkregen. Geregeld werk is van groot belang. Twee wetgevende maatregelen zullen (liertoe aan de staten-generaal worden voor gelegd: Eén van tijdelijk karakter: een machtiging zoolang het aanbod de vraag blijft overtreffen om, indien zulks naar het oordeel der kroon kan bijdragen tot een betere verdeeling van beschikbare werk gelegenheid, aan jongens beneden de 15 jaar ondernemingsarbeid (buiten den landbouw, waarvoor een afzonderlijke rege ling in overweging is) te kunnen ver bieden. Daarnaast denkt de regeering zich een wijziging der Arbeidswet, waardoor, behou dens eventueel noodzakelijke uitzonderingen in verband met dringende eischen 'van het bedrijfsleven, 14- en 15-jarige meisjes uit OPGAVE VAN NOOKUHÜLLANDSCH LANDBOUWCRF1ME1 IS v. van Zaterdag 29 October 1938. Vorige koers 101»% Wv» 3J 1401/, 148 ioO lil 42% VOi/a 34b 2j0% 143»% 4P/:o §29»/ Amsterd Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Kjbniale Bank Ned Ind Handelsbank industr. ond. b1nnenl. Alg Kunstzijde Unie Caïvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Anaconda Bethleb Steel 51% Cities Service7 Generaal Motors 37ls/)fl Kennecott Copper 35%» Republic Steel H18/^ Standard Brands 5l3/lfl Steel 49%g U. S Leather.5 CULTUUR MAATSCH. H- V. A469 «ava Cultuur 177 Ned. Ind Suiker Unie ISO Vereen. Vorstenlanden W/» MIJNBOUW. Alg. F.xplor. Mij,62 Redjang Lebong162 PETROLEUM. Dordtsche Pelr. .317 Kon. Petr. 330% Pfrlak74 Phillips Oil293/4 Shell Union11»% Tide Water10'% RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber oerbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn China—Japan lijn Aon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKK' Deli Batavia Oude Deli Senembah amer. spoorwegen, Atchison Topeka Sou'hern Pacific Southern Railw Cert.. Ua'on pacific t Unadian Pac. 236'/a 16,% 135 160% 112V, 3 Va 115 93% 127 122% 226% 286V, 261 29i»/16 15 14% 72 5 tExclaim. INotei -.45-3.60 101»% VO'/w 34 1 tl 148% 150 130% 42 90 347 230% 144 4C% 28 «%-J 50%«-i 7% 37-'/is 35*-*% l45/s 5% 48W„-i 4% 468 177 179% 78% 63% 162 318'/, 331 %-2 74 29% "W% 10'% 236-% 161 135 112% 3% 115 92% "V, 126% 122-% 225j-% 286% 261V, 29% l5}-"/is 14% 72% 57,6 "Exdividend. «ring per 50. x) ex-coupon Sie vorige koers K, heden V, pCt. wiSSELKUt-.HSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden 1.83»/i, 1-83"/. 8.76% 8.76 Va 73.65 73.62 K 4.90 4.90 31.09 31.09 41.73 41.75 39.17K 39.10 45.20 45.15 44.07 44.05 New-York bonden Berlijn Barijs Kopenhagen Stockholm Oslo ondernemingsarbeid (buiten den landbouw) zullen worden geweerd. Dat de laatste maatregel, betreffende de meisjes, zich uit strekt tot aan de 16-jarigen en daarenboven als een meer blijvende is gedacht, hangt samen met de opvatting der regeering, dat deze maatregel niet slechts deugdelijk ter bevordering van een betere verdeeling der beschikbare werkgelegenheid, doch in beteekenis daar bovenuit gaat, inzooverre hij het nog kind zijnde meisje de noodzake lijke bescherming verleent tegen het voor haar veelal zoo gevaarlijk verblijf in het ondernemingsmilieu, en daarenboven haar richt op den arbeid in en voor het gezin waar vooral haar toekomstige taak ligt. De regeering verwacht van deze maatregelen een zoodanige verschuiving in de verhou ding van vraag naar- en aanbod van jeug digen, dat in meer dan één jaarklasse van hen, voor wie ondernemingsarbeid toege- laten blijft, de werkloosheid zal verdwijnen. Kostenverzwaring, Deze maatregelen brengen een kostprijs verzwaring met zich mee voor het be drijfsleven. Aan deze moeilijkheden wil de regeering tegemoet komen aan het bedrijfsleven. Zij wil gelden beschikbaar stellen, die noodig zijn ter financieering van de „scho lings-plannen", welke het bedrijfsleven in zijn verschillende schakeeringen, met be hulp van deskundigen, naar voren zal brengen, om de 14-jarigen beter geschikt te maken voor hun toekomstige bedrijfs- taak en hen dus als 15-jarigen van meer waade te doen zijn in het bedrijfsleven dan zij zonder die opleiding zouden wezen. Spr, denkt hier aan de mogelijkheid van Nij verheidsonderwijs, dat op te zetten ware op den voet van onze centrale werkplaat sen, aan een eventueele combinatie van zulk Nijverheidsonderwijs en algemeen ontwikkelend onderricht en nog andere mogelijkheden. Ook voor de ontwikkeling van 14- en 15 jarige meisjes wil de regeering geldelijke hulp verleenen, indien plannen aanhangig worden gemaakt, die bevorderen, dat de ontwikkeling dezer meisjes erop wordt ge richt, dat zij ook later voor den gezinsar- beid behouden blijven. Cultureele zorg. De regeering is zich bewust, dat al het vorenstaande tezamen bij de huidige ver houdingen nog niet de werkloosheid onder de jeugd geheel zal opheffen. Daarom wenscht zij, zoolang de verhoudingen zulks noodig maken, de uitbreiding te bevorde ren van de verschillende soorten van cui tureele zorg, waarmede sedert eenige jaren het departement van sociale zaken be moeiing heeft, t.w. kampwerk, centrale werkplaatsen, werkobjecten en cursussen. Tot de bevordering van de beschikbaar stelling der daartoe noodige ruimere geld middelen heeft de regeering besloten, ge lijk ook tot een verhoogde subsidieering ir. de kampkosten, t.w. van 75 op 85 dier kosten, indien de leiding het tot uitbreiding weet te brengen. „Staat-van-dienst"-boekjes. Ter stimuleering van de deelneming aan deze cultureele zorg deelneming welke thans helaas veel te wenschen overlaat zoomede ter stimuleering van de deelne ming aan de voorzieningen voor de 14-ja rigen, meent de regeering, aan de Staten- Generaal te moeten voorstellen de invoe ring van een staat-van-dienst-boekje voor eiken minderjarige leerplicht-vrijen jongen in welk boekje aanteekening wordt gehou den, aan welke voorziening is deelgenomen, c. q. dat en waarom niet aan een voorzie ning deelgenomen is. Het effect van dezen drang naar ruimere deelneming aan de voorzieningen ziet de regeering n.L recht evenredig loopen met de wezenlijke beteekenis die voorzieningen. Naarmate die beteekenis reëeler is, naar mat het nut, dat de jongere voor zijn vor ming ervan trekt, zal de beteekenis van het staat-van-dienst boekje toenemen en zal 't' het kunnen worden wat het inderdaad worden moet tot 'n belangrijk document bij de beslissing over indienstneming. Wordt dit verwezenlijkt, dan is de uitbreiding in de deelneming verkre gen door het, naar het oordeel der regeering, best denkbare middel, om dat dat middel tevens een stimulans vormt tot opvoering van de innerlijke waarde der voorziening. Jeugdregistratie. Tenslotte heeft de regeering besloten te bevorderen, dat de jeugdregistratie over het geheele land wordt uitgebreid, teneinde haar organiseerende taak met betrekking tot de bevordering va:, het werken-door- de jeugd op verruimde schaal te kunnen voortzetten. Zij zal onderdeel zijn van een ten departemente in het leven geroepen crisisdienst, sociale jeugddienst geheeten, waarin de geheele aangelegenheid der dooi de omstandigheden noodzakelijk geworden sociale jeugdzorg wordt geconcentreerd. Tenslotte vroeg de minister advies van de commissie, alvorens zich tot de staten- generaal te wenden op de genoemde grond slagen. Spr. bracht dank aan den heer Meijer de Vries, die thans van de bemoeiin gen met de zorg voor jeugdige werkloozen ontlast zal worden. De leiding van den nieuwen crisisdienst zal in handen worden gelegd van den heer G. W. F. van Hoeven. DE TOESTAND VAN 'S LANDS FIN ANCIEN. Een 9-tal vooraanstaande Nederlanders hebben aan minister Colijn een schrijven gezonden inzake de Millioenennota ter be- begeleiding van de ontwerp Staatsbegroo- ting voor het jaar 1939. Zij wijzen er o.a. op, dat wel telkens de noodzakelijkheid der verlaging van het uitgavenpeil door opvolgende regeeringen in het licht gesteld, maar tot maatregelen, welke die verlaging zou moeten bewerkstel ligen, is het niet meer gekomen. Ofschoon de adressanten erkente lijk zijn voor de uitvoerige gegevens, welke de Millioenennota 1939 bevat ter verkrij ging van een beter inzicht in den tegen- Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dagmiddag (behalve Zaterdagav.), 8 uur, Het geheim van dr. Felgentreu (rom.-sens.) hoofdrollen Albrecht Schönhals, Hans Söhn ker, Gerda Maurus. Toegang boven 14 jaar, Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, eerste hoofdnum mer Alarm op de renbaan (sens.); hoofd rollen Judy Garland, Sophie Tucker, Mickey Rooney, Ronald Sinclair; tweede hoofd' nummer Enkele reis Hollywood (klucht) hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer In oud Chicago (hist.)hoofdrollen Tyrone Power, Alice Fay, Don Ameche, Alice Brady. Toe gang boven 14 jaar. Heden op het tooneel Joe Petersen, de bekende jongens-sopraan. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De stille verklikker van Scotland Yard (sens.) hoofdrol Edmund Lowe; vooraf De snel heidsduivels (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 27 uur Stroopers van Alaska (sens.); hoofdrol Jack Holt. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zaterdag 29 October. 8 uur, dancing 't Brandpunt, Laat 155 worstelwedstrijd S. S. S. Alkmaar tegen K. D. O. Groningen. Zondag 30 November. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering ope rette Ein Walzertraum door de A. O. O. V. 3 uur, café Kok te Rustenburg, feest hal V. V. 7.30 uur, café Renses te Stompetoren, op treden goochelaar-iliusionnist Hedi. Maandag 31 October. 8 uur, Harmonie, openbare vergadering Bellamy, spreker de heer Horstman. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Het Biechtgeheim door het Groot-Neder- landsch Volkstooneel. 8.30 uur, café Central, vergadering Alk maarsche winkeliers voor vorming verkoop organisatie. pBIIWIIMIIl V wmm mi Mi i MM mmm M M f De Vergoeding. - Van veel belang is na- Ituurlijk jde vergoeding, welke diegenen j ontvangen zullen, die bezittingen hebben I I" van groote waarde, als htiizen en schepen - etc., welke bezittingen voordat zij geheet I opgebruikt zijn, aan den Staat ter ver- f I* nietiging moeten worden afgestaan. Dit alles vindt men beschreven op bldz. I 7o Ar\ A..n 7" 38-49 van Bldi. 39 ,Quo Vadis?' 08) W. C. Sickcit woordigen financieelerr'Moestand van het P.ijk zoowel als van de gemeenten, mogen zij toch niet verzwijgen, dat de uiteenzet tingen welke de regeering in dit belangrijke staatsstuk heeft gegeven zoowel als de maat regelen welke zij zich voor stelt, in verband met den budgetairen toestand, te nemen, hen ten zeerste hebben verontrust. Zij bespreken vervolgens de inrichting en de samenstelling der begrooting en de wjjze van berekening der tekorten; de grootte van de werkelijke tekorten; en den aard der maatregelen om deze tekorten te verminderen. Er zijn drie saldi: het officieele, het .reëele" en het werkelijke tekort, van wel ke drie het laatste en voor de beoordeeling van den financieelen toestand meest be langrijk geheel onbekend is. Is het wonder dat in zulke omstandigheden de beteeke nis van de begrooting als bindend richt snoer voor het regeeringsbeleid steeds meer in discrediet geraakt? Adressanten meenen hiertegen met allen ernst te moeten waarschuwen. Met name achten zij het niet toelaatbaar de geldelijke gevolgen voortspruitende uit verplichtingen van den Staat uit de begrooting weg te la- tn, zoolang de verplichtingen zelve onaan getast blijven. En evenmin mag de wensch cm werken tot stand te brengen of aan schaffingen te doen welke niet uit de ge wone inkomsten betaald kunnen worden aanleiding geven deze uitgaven zonder meer ten laste van den kapitaaldienst te brengen en dus, bij het huidig tempo van schuldaf lossing, over een termijn van meer dan 40 jaren te verdeelen. Alleen indien de begroo- ing volgens de eischen van een goed en de gelijk financieel beheer is opgemaakt kan zij en basis vormen voor een reëele wel- vaartspolitiek. Volgens de cijfers van adressanten zou het werkelijke tekort, in plaats van 61 mil- lioen, 137 millioen meer of in totaal ten minste 198 millioen bedragen. Hierbij zij er nog op gewezen, dat geen rekening is gehouden met de uitgaven van het z.g. Werkfonds, noch met de rentebij schrijving op de N.O. inpoldering van de Zuiderzee, welke rente niet bijgeschreven mag worden omdat daardoor de kostprijs van den grond verre boven de waarde komt te liggen, terwijl eindelijk ook niets is be rekend voor de tijdens de crisisjaren uit de begrooting geschrapte maar niettemin nood zakelijke reservevorming De begrootingscijfers blijven in gebreke een juist inzicht in den werkelijken toestand te verschaffen. Niet minder zorgwekkend dan het tekort op den gewonen dienst der rijksbegrooting is de snelle groei van de zichtbare en on zichtbare staatsschuld. Het heeft bij adressanten groote teleur stelling en bezorgdheid gewekt, dat welis waar in de millioenennota op de noodzake lijkheid om tot verlaging van het peil dei uitgaven te komen de nadruk wordt ge legd, maar dat nergens wordt aangegeven hoe dit uitga ven verlaging zal worden vei- kregen en in plaats daarvan ook ditmaal weder eene slechts gedeeltelijke dek king van het tekort wordt gezocht in een be stendiging van als tijdelijk bedoelde belas- Zwakke tot matige naar west of zuidwest krimpende wind; mistig en betrokken tot zwaar bewolkt weer; weinig of geen neer slag; weinig verandering in temperatuur. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.09 tot 6.20 uur licht op. tingverzwaring en voorts in aangekondigde meuwe belastingen welke per saldo een ver meerdering van inkomsten van 55 millioen zullen moeten opleveren. Eenerzijds der- nalve een voortgaande stijging van uitgaven en staatschuld, anderzijds een telken jare toenemende verzwaring van den belasting druk die de werkgelegenheid steeds verder doet inkrimpen. Adressanten zijn van oordeel dat begon nen moet worden met het opmaken van de rijksbegrooting in een zoodar.igen vorm dat daarin de kosten van elk onderdeel der rijkshuishouding alsook de reëele tekorten duidelijk en volledig tot uit drukking worden gebracht met vermijding van lastenverschuiving naar de toekomst en van financieringsmethoden, welke aan de duidelijkheid en de overzichtelijkheid van het geheel tekort doen. De alsdan blijkende reëele tekorten zullen beslissend moeten zijn voor de maatregelen welke ter voorkoming van venderen achteruitgang en tot versterking van de voorwaarden eener wederopleving getroffen moeten worden. Deze maatregelen zullen ongetwijfeld een ingrijpend karakter dragen. Vele in beginsel verdedigbare maatrege len van overheidssteun zullen aan het particulier initiatief moeten worden over gelaten; talrijke kostbare openbare wer ken, welker productiviteit in geen ver houding staat tot de kosten, zullen achter wege moeten blijven. Deze inperkingsmaatregelen zullen on getwijfeld reeds thans van de belangheb benden aanzienlijke offers vragen. Maar deze offers zullen niet tevergeefs zijn ge bracht. Het volk leeft op te hoogen voet. Het Nederlandsche volk, in al zijn ge ledingen, leeft op een te hoogen voet. Het is niet doordrongen van de onevenwichtig heid, welke bestaat tusschen dien levens voet en de ongunstige ontwikkeling van de economische en financieele wereldom standigheden Komt het niet tot dit besef en wordt het door zijn leiders niet over tuigd van de noodzakelijkheid om de han den ineen te slaan tot het weder rendabel maken van zijn productie-apparaat en tot het gezond maken van de publieke finan ciën, dan zullen de te brengen offers on vergelijkbaar zwaarder worden en zullen de zwakste groepen der bevolking het ernstigst getroffen worden. Het nemen van doortastende maatrege len mag niet langer worden uitgesteld. Het geldt hier niet meer een vrije keuze van den te volgen weg, het gaat om het verlaten van den weg, die regelrecht naar den afgrond moet voeren en die in strijd is met het karakter en den vrijheidswil van het Nederlandsche volk. Het adres is geteekend door de heeren Mr. D. Crena de Iongh, Gottfr. H. Crone, Mr. Dr. A. van Doorninck, F. H. Fentener van Vlissingen, J. B. van der Houven van van Oordt, Mr. W. G. F. Jongejan, Mr. K. P. van der M andele, Mr. L. J. A. Trip en C. J. Ph. Zaalberg. DORSCHMACHINE DOOR TREIN GEGREPEN. Vanmorgen is op den onbewaakten overweg te Siddeburen (Gron.) een dorschmachine waarop drie man personeel waren gezeten, door den trein van de Woltjer spoor, welke te acht uur uit Delfzijl naar Groningen was vertrokken, gegrepen en eenige meters meegesleurd. De machine kwam naast de spoorbaan terecht. Door den mist hadden de mannen den naderenden trein niet tijdig opge merkt, doch zy konden zich door op het laatste moment van de dorschmachine te springen nog tijdig in veiligheid stellen. De motorwagen van den trein werd beschadigd. VEERTIG DOODEN TE MARSEILLE? Te 9.15 uur vanochtend werden te Marseille reeds 41 menschen vermist. Zy zijn bij den brand in de „Nouvelles Ga leries" omgekomen. In den afgeloopen nacht werd reeds door 17 gezinnen aangegeven, dat een lid van het gezin ontbrak. Toen de brand in de Galeries" uitbrak, bevonden zich minstens dertig menschen in de theesalon. De strijd tegen het vuur is den geheelen nacht*voort- gezet. Voor een opnieuw oplaaien behoeft echter niet gevreesd te worden. In het hotel „Noailles" hebben vooral de bovenverdiepingen geleden. Daar nog voort durend een blauwachtige rook van depuin- hoopen der „Galeries" op stijgt, kón nog niet gedacht worden aan het zoeken naar slachtoffers in de ruïne. Men zal daarmede waarschijnlijk eerst laat in den middag kun nen beginnen. Tót dusverre zijn zes lijken gevonden. Twee daarvan konden niet geïdentificeerd worden. Over de oorzaak van de ramp ver keert men nog steeds in het onzekere. Vast staat, dat het vuur is ontstaan op de eerste verdieping van de „Galeries" waar men met een uitgebreide verbouwing bezig was. Er werden paneelen van staff aangebracht, waarin het vuur gretig voedsel vond. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Voorloopige uitslag der veiling te Bergefc, gehouden 27 October 1938 ten overstaan van notaris D. Kruimel te Oterleek, voor de erf genamen van den heer Jb. Swaan: weiland 3.51.10 H.A. 7.302.88; weiland 2.36.00 H.A. 5.112.90; weiland 1.63.80 H.A. f 3.177.72; weiland 1.81.90 H.A. f 3.410.62; weiland 2.10.70 H.A. 3.676.71; weiland 1.78.80 H.A. 3.048.54; bouwterrein 61 A. f 660; inzet totaal 26.389.37. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 29 Oct. 1938. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 195000 stuks kipeieren aangevoerd, prys 5.65f 6.40, kleine 3.60f 5.55. Eend eieren 3f 3.20. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 29 Oct. 1938. Op de heden gehouden botermarkt was de prys per 14 K.G. voor groothandel 12%11% en klein handel 11)480 cent. Handel matig. kippeneieren (groothandel) 4.50f 6.50 en eendeieren geen noteering. Per 100 stuks. Handel matig. KAASBEURS TE ALKMAAR. ALKMAAR, 28 Oct. 1938. Aanbod 3120 st. KL Edammer 40+, verkocht 2880 stuks. Middenprys 22 en hoogste prijs 23. Per 50 K.G. Aanwezig 1 fabriek. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 28 Oct. 1938. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 1.803.30, Bloemendaler kool 1, Boerenkool 3.20f 5, Bieten 1.60— 2.60, Gele kool 1.80, Groene kool 1— 4, Prei f 3.20—f. 5.20, Roode kool 1.20— 3.60, Uien 1.8.0—3.30 en Wortelen /3.30 per 100 K.G.; Andijvie 0.50f 2, Bloem kool le s. 712.50 2e s. 35, Kropsla 1f 4, Knolselderie 23 en Komkom mers 26.50 per 100 stuks; Appelen 514, Druiven 1018, Peren 5 15, Spruiten 3f 10, Snyboonen 15, Tomaten f 2.608.20 en Witlof le s. f 8 f 12 2e s. 6.50; Peterselie 1f 2.60, Ra dijs 4, Selderie 0.502 en Wortelen 2 4 pep 1Q0 bos; Postelein per bakje 22 52 cent; Spinazie per bak (8 pond) 8091 cent; Dubb. spercieboonen per zak (30 pond) 0.65—1.75. NOORDSCHARWOUDE, 29 Oct. 1938. (Noordermarktbond). 22700 K.G. Roode kool 1.80—2.70; 3500 K.G. Gele kool 1.90—2.20; 14100 K.G. D. wite kool 0.90 f 1.50; 800 K.G. Groene kool 1.80; 23800 K.G. Uien 3.30f 3.60, grove uien 2.80— 3, drieling uien 24.0—f 2.70, nep 5.80 6.10; 7600 K.G. Peen 1.90—2.30; 1000 K.G. Bieten 0.80—1.50; 4500 K.G. Aard appelen: Blauwe eigenheimers 2.90f 3, Bevelanders 1.90—f 2.10; 107000 K.G. Vroege wite kool 90 cent; 28650 str. Andijvie 0.60—1.40. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Oct. 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 45000 K.G. Roode kool 1.50—2.70; 32000 K.G. Gele kool f l—f 1.90; 22600 K.G. D. wite kool 1.10—1.50; 510Ó K.G. Savoye kool 1.40—3; 36000 K.G. Uien 3.20— 3.60, grove uien 3—3.40, drielingen 2.90—3.10, nep f 5.90—6.30; 9800 K.G. Peen 1.402.40, kleine peen 6070 cent; 5800 K.G. Bieten 0.90—1.90; 3800 K.G. Aardappelen: Blauwe eigenheimers f 2.30 f 3; 120000 K.G. Vroege witte kool 0.90 1; 5000 str. Andijvie 1.30 en 2800 K.G. Rammenas 1f 2.20. WARMENHUIZEN, 28 Oct. 1938. 42600 K.G. Witte kool 90 cent; 2000 K.G. Uien: drielingen 3.10, uien 3.20 en grove uien 3. Inplaats van kaarten. Verloofd: Amsterdam, 30 October 1938. Hobbemakade 95 III. Onbekendegracht 5. Geen ontvangdag. Na een langdurige onge steldheid overleed heden, zacht en kalm, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, geb. MOLENAAR, in den ouderdom van ruim 71 jaar. C. DEN ADEL. En Kleinkinderen. Alkmaar, 28 October 1938. Stationsweg 114. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag op de Gemeente Begraafplaats. Ver trek vanaf het Sterfhuis nam. twee uur. Onzen hartelyken dank aan allen, die ter gelegenheid van ons 25-jarig huwelijksfeest, 23 Octo ber J.L, blijken van belangstelling hebben gegeven. D. MIESSEN G. MIESSEN—HEERTJES. Alkmaar, Jan v. Scorelkade 74.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3