Alcmaria's zege op H.F.C Forsche wedstrijd met goede eerste helft. E.D.O.—Alkmaarsche Boys 4-0. Meer routine en beter spel bij de Haanemmers. DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. De carousselavonden zijn prettig en leerzaam Kennemer Manege Heiloo Tel. 2578 Een zeer talrijk publiek, gelokt door het mooie weer, maar ook door het goede spel van voor veertien dagen, heeft Zondagmiddag Alcmaria zien winnen van H. F. C., dat een der sterkste ploegen van deze klasse is. De Haarlemmers moesten huiswaarts keeren met een 31 nederlaag, zoodat zy in twee achtereenvolgende wedstrij den alle vier punten aan Alkmaar verloren. En.... dezen keer heeft de sterkste ploeg gewonnen, zy het dan misschien met iets te fraaie cyfers: 32 of 21 ware o.i. een betere verhouding ge weest. Alcmaria heeft deze overwinning niet te danken aan een technische meerderheid zelfs zouden wij het combinatie-spel van H. F C. wel iets beter willen noemen maar wel aan de veel grootere schotvaar digheid en aan het open spel, waarin beide vleugelspelers voortdurend betrokken wer den. Die grootere schotvaardigheid en vooral het schieten van eiken mogelyken afstand bracht eenige onzekerheid in de H. F. C.- verdediging, die daardoor waarschynlijk niet zoo zeker speelde als gewoonlyk. De Haarlemsche ploeg bleek overigens een krachtig geheel te vormen, die haar heil echter iets te veel in lichaamskracht zoekt. Dat bleek vooral in de tweede helft, toen een 31 achterstand met man en macht moest worden ingeloopen. Er ge beurden toen van die kleine dingen, die den scheidsrechter noodzaakten tot ingrypen, waarby twee Haarlemmers zelfs een waar schuwing opliepen. Alcmaria speelde toen ook een vrij forsch spelletje, wat haar eenige vrije trappen kostte, zonder dat de ze echter groot gevaar opleverden. Alcmaria bleek de geest van veertien da gen te hebben behouden, speelde weer een enthousiast partijtje, waarin de wil om te winnen zeer duidelyk tot uitdrukking kwam Het elftal speelde zeer vlot in alle linies, schepte zich kansen en verdedigde zoo goed, dat Duiveman slechts een paar keer moei lijk werk te doen kreeg, doch die paar keer toonde, dat hij een betrouwbare doelman is. Zoo spelend als de twee jongste wed stryden bezit Alcmaria een ploeg, die tot de allersterkste van deze klasse behoort! Moge het elftal op den thans ingeslagen weg voortgaan! De scheidsrechter leidde den moeilijken wedstryd goed; hij floot in de tweede helft vrij veel, maar bereikte er mee, dat hy lei der bleef. De wedstrijd. Hoewel Alcmaria in de eerste helft het nadeel van den zon had, waar ze recht te gen in moest spelen, bleek de thuisclub al spoedig een tikje sterker. Het was Schaaper, die of Hamstra en Keppel aan het werk zette, of onverwacht schoot, 't Gevolg was, dat de Haarlemsche verdedi ging tot twee keer toe nog juist op de doeliyn redding gebracht werd. En v. d. Togt had kort daarop de grootste moeite met een hard schot van de Grand, doch hield zijn doel schoon. Hoewel de Haarlemsche voorhoede tot dien tyd vry ongevaarlyk was geweest, moest Duiveman plotseling actief worden, toen de H. F. C. midvoor onverwachts in den linkerbovenhoek schoot. Zeer fraai stopte Duiveman het schot. Een paar minuten kalmeerde het spel toen, totdat Alcmaria opnieuw het initia tief nam en van Wieringen alleen voor v. d. Togt kwam; echter de kogel ging recht op den Haarlemschen doelman aan en deze stopte het schot. Zoo verstreken de eerste 25 minuten en plotseling werd de H. F. C. rechtervleugel zeer gevaarlijk, maar Duiveman liet zich pardoes op den bal vallen, die als voorzet bedoeld was. Meteen ging het leder van Rootring naar Keppel, die hoog voorzette en Hamstra kopte buitengewoon fraai in het doel (10). Toen was er juist een half uur gespeeld. Direct daarop volgde weer 'n Alcmaria- aanval, die v. d. Togt onderschepte en toen moest Alcmaria 't 'n tydlang van het ver dedigen hebben. Slechts een keer leek het gevaar kritiek, toen de linksbinnen op doel schoot, en Duiveman miste, doch pre cies langs den buitenkant van de paal ging de bal! Daarna kwamen beide doelen nog 'n Het doodelyk schot van v. Wieringen. paar keer in gevaar, dcoh. zonder moeite wisten beide doelmannen zich te handha ven. De tweede helft begon met een Alcma- ria-offensief, dat vermoedelijk niets had opgeleverd, als niet de Haarlemsche verde diging vergeten had te spelen en met pra ten de situatie trachtte te redden. En zoo kon Schaaper na 5 minuten reeds een voorzet van v. Wieringen benutten, de stand daarmede op 20 brengende. En even later deed de links-back der gasten iets, dat de scheidsrechter bestrafte met een strafschop, die op zich zelf een te zwaren straf was, maar die feitelijk de straf was voor een paar ongerechtigd heden, vlak voor dit moment gepleegd door dezelfde back. v. Wieringen schoot hard, doch onzuiver en v. d. Togt keerde den kogel, sloeg die echter weer voor v. Wieringen's voeten en toen was het 30. Meteen volgde een snelle H. F. C.-aanval en de linksbuiten schoot fraai in het uiter ste hoekje zoodat de stand na 10 minuten 31 was. Alcmaria deed het toen wat kalmer aan en H. F. C. trachtte den achterstand weer in te halen. Maar dat lukte niet, omdat de gastheferen alles" concentreerden op het verdedigen. Veel kansen kregen de Haar lemmers in deze periode niet en zelfs dreig de er elk oogenblik gevaar voor hun eigen doel, dat Alcmaria met snelle uitvallen na derde. En zoo kregen wy 't minst-interes sante gedeelte van den wedstryd te zien, waarin Keppel nog vervangen moest wor den door de Jong. Tot 5 minuten voor tyd duurde het Haarlemsche offensief, doch toen verplaatste Alcmaria het spel weer. Er volgden nog eenige vry goede aanvallen van beide ploegen, beide elftallen kregen nog eenige hoekschoppen te nemen, even als eenige vrye trappen, maar Duiveman werd slechts een keer en v. d. Togt drie keer in moeilykheden gebracht. Er gebeurde echter niets byzonders meer en zoo won Alcmaria tenslotte met 31. De elftallen waren, zooals ze Zaterdag gepubliceerd zijn. Op overtuigende wyze heeft het over meer routine beschikkende E.D.O. in Haarlem aan Alkmaarsche Boys de eerste nederlaag in dit seizoen toege bracht. Begrijpelyk bestond er voor dezen wed stryd groote belangstelling. Alkmaarsche Boys was nog ongeslagen en de Haarlem mers hadden eenige goede wedstryden ach ter den rug. Een spannende stryd werd verwacht, doch doordat E.D.O. in den aan val veel gevaarlyker was dan de Alkmaar- ders, heeft er weinig spannig geheerscht. Aardig is de stryd wel geweest en daaraan hebben beide elftallen meegewerkt. Het spel van E.D.O. was fraaier, doch het bleek tenslotte weinig productief te zyn. Vooral in de eerste helft speelde E.D.O. een voortreffelyke party en hadden de Haar lemmers meer geluk gehad, dan was de stand van 30 hooger geweest. Enkele spe lers waren individueel goed en zij werkten zich eenige malen alleen door de Alkmaar sche verdediging heen. Aan samenspel ontbrak het echter bij E.D.O. en doordat de backs der bezoekers op het goede oogenblik jngrepen, ging het individueele spel verlo ren. Indien er een open spel gedemonstreerd was, dan was het succes grooter geweest. In de tweede helft trachtte de thuisclub open spel te vertoonen en dat is ten deele gelukt. Er werd toen weliswaar goed ge speeld, maar de middenvoor Steffens paste niet in dit systeem en hy onderbrak daar door onnoodig vele aanvallen. Dat Alkaarsche Boys meegewerkt heeft aan een aardigen strijd, kwam doordat er een systeem in het spel zat. Er werd veel beter samengespeeld en- door het goede verband tusschen middenlinie en voorhoede waren de Alkmaarders niet minder in den aanval dan de Haarlemmers. Doordat de voorhoede het tegen de hechte Haarlem sche verdediging niet kon bolwerken, bleven doelpunten uit, hoewel een tegen- punt in de tweede helft wel verdiend was. Toen gelukte het de voorwaartsen meer, om het vyandelyke doèl dicht te benade ren, doch Schenke liet eenige kansen voor bijgaan. Het beste deel van de ploeg was weer de achterhoede, die een zware taak te vervul len had tegen verscheidene vlugge Haar lemmers. De beide backs met Pater Sr. aan het hoofd, weerden zich kranig, evenals keeper Van der Horst, die echter bij hooge ballen niet al tyd resoluut optrad. De middenlinie speelde ook zeer goed en verwaarloosde haar voedende taak niet, on danks de gevaarlijke aanvallen van de Haarlemmers. Alle spelers hebben zich dezen middag ten volle gegeven, doch zy konden niet op tegen het betere spel der Haarlemmers. Ondanks de groote nederlaag behoeven de Alkmaarders zich niet ongerust te maken voor de toekomst en zy zullen nog wel een woordje meespreken in dit seizoen, vooral ook omdat het te verwachten is, dat E.D.O. nog wel eens zal struikelen. Over het verloop van den stryd zU het volgende medegedeeld. De volgende ploe gen stelden zich als volgt op: E. D. O. Wille v. d Sluis Zandstra Koene Schyvenaar Oomen v. Zaanen Timmerman S. Spek Steffens P. Spek O De Grand Schenke Goudsblom Mulders de Groot Pater Jr. Hartog Brouwer Slikker Pater Sr. v. d. Horst Al km. Boy 8. De eerste minuut leverde reeds eenige sensatie op en op gelukkige wyze ontkwam het Alkmaarsche doel aan een gevaar. P. C.V.V.—Sparta 2—2. Sparta was in de eerste helft sterker en meer in den aanval dan de Charloische vereeniging en daardoor kon Sparta voor de rust inging, zich van een kleinen voor sprong verzekeren. Na de rust ging het spel meer gelyk op en toen er een kwartier van deze speel- helft was verloopen, bracht de Graaf den stand weer op gelyken voet GÓ- Na 35 minuten kreeg Sparta weer een voorsprong. Seton plaatste het leer keurig voor den C.V.V.-doelmond, waar Weber niets anders te doen had dan den bal maar even van richting te veranderen (1—2). De kamp leek reeds in het voordeel van de Spartanen beslecht, toen op het aller laatste moment C.V.V. kans zag een gelyk spel te verkrygen uit een hoekschop. Blauw-WitA.D.O. 00. De ontmoeting tusschen de leiders, A.D.O., na vyf wedstryden nog ongeslagen, en nummer twee, Blauw-Wit, is op een groote teleurstelling uitgeloopen. Geen moment kreeg men den indruk, dat hier twee elftal len aan het werk waren, die kampioensaspi raties hebben. Vooral de Hagenaars hebben een slechte beurt gemaakt. Van begin tot eind was hun voetbal stuntelig, primitief zelfs, waarby alleen de achterhoede eenigs- zins boven het middelmatige kon uitkomen. Ging het in de eerste helft in het veld vrywel gelyk op, na de rust zwierven de Blauw-Witters herhaaldelyk voor het doel van Koek. Dat er geen doelpunten gescoord werden, lag eensdeels aan het erbarmelyk slecht afwerken van den aanval, het aarze lend optreden en het slechte schieten der Amsterdammers, anderzijds ook aan het stug verdedigen van Choufour en Kam- meyer. A.D.O. kreeg met dit gelijke spel meer dan haar toekwam en wy konden den indruk niet van ons afzetten, dat de Hage naars met hun leidende positie in deze af- deeling boven hun stand leven. K.F.C.Stormvogels 22. Reeds vry spoedig nam K.F.C. door van 't Kaar de leiding, toen deze een voorzet van Kruyver benutte, 10, doch direct daarna gaf Schoorl een goeden pass naar van Op bergen, die op fraaie wyze den gelykmaker scoorde, 11. In de tweede helft pakte de thuisclub da- delyk goed aan en na een half uur nam K.F.C. door de Boer opnieuw de leiding. Op nieuw wisten de bezoekers bij een hoek schop door van Tol gelyk te maken, 22. XerxesHermes-D.V.S. 14. Reeds na verloop van zes minuten nam Hermes de leiding, doch weldra kwam Xer xes in de meerderheid. Het schot was ech ter zoek. Na de hervatting pakte Hermes de zaken goed aan en reeds na zes minuten vergroot te zy den voorsprong tot 20. Nog geen minuut later kreeg Xerxes een vry en schop te nemen, waaruit van der Vaart den achterstand wist te verkleinen, Borranl maakte er echter kort daarop 1—3 van uit een vryen schop. Een blunder van v. d. Berg bezorgde L. Janse een gemakkelijke kans om den voor sprong te vergrooten tot 14, waarmee het einde kwam. D.W.S.—H.B.S. 6—1. Na een wedstryd, waarin door de Amster dammers vaak uitstekend spel werd ver toond, heeft D.W.S. vanmiddag op volko men verdiende wyze met 61 van H.B.S. gewonnen, nadat de rust met een 1 0- voorsprong was ingegaan. Na 25 minuten gaf Wiertz by een alge- meenen aanval den bal keurig aan van der Velde, die hem kalm stil legde en prachtig zuiver inschoot (10). Onmiddellyk na de hervatting liep D.W. S. hard van stapel .en binnen een kwartier stond het al 4—0 Het tempo en spelpeil daalde toen aanmerkelijk en vooral Calden- hove nam het kalm op, zoo kalm, dat een pass, welke na 25 min. naar Ophorst werd geplaatst, door zyn hoofd de goede rich ting kreeg, waarna de H.B.S.-midvoor een keurig tegenpunt kon maken! Van den af trap ging de bal toen naar voren en van der Velde maakte er 5—1 van. Vyf minuten later kreeg Drager den bal toegespeeld, de H.B.S.-achterhoede dacht aan buitenspel en het half dozyn was vol! D.F.C.—D.H.C. 2—4. De Dordtenaren waren de eersten, die succes boekten door Vos, die den Delftschen doebnan wist te passeeren (10). Buyink kopte even later in eigen doel (20). De voorsprong was echter zeer geflatteerd, want in deze periode waren beide ploegen volkomen tegen elkaar opgewassen. Van Zinnen bracht nog voor rust den stand op 2—1. In de tweede helft was D.H.C. de sterkste. Van der Engel zorgde op fraaie wyze voor den gelykmaker. Van Zinnen scoorde uit een hoekschop het derde Delftsche doelpunt en Schreuder maakte aan alle onzekerheid een einde door den stand op 24 te bren gen. D.O.S.Feijenoord 43. Evenals Ajax moest ook Feyenoord on dervinden, dat het niet gemakkelyk is den jongen Utrechtschen le klasser op eigen veld te slaan. De inzet was voor de Rotter dammers, die een vlot en technisch fraai spel demonstreerden. Nadat een paar corners op het Utrecht- sche doel zonder resultaat waren gebleven, scoorde Vente uit een schermutseling op vry gemakkelyke wyze (01). Op verrassende kwam de gelykmaker, toen uit een op grooten afstand van het Feyenoorddoel genomen vryen schop van Leur Jr. den bal in het doelgebied plaat ste, waar Paauwe het leder verkeerd op zyn voet kreeg en in eigen doel schoot (1-1). Opnieuw nam kort daarop Feyenoord de leiding, toen Linssen uit een vryen schop Vente in de gelegenheid stelde het leder in het Utrechtsche doel te koppen (i__2v In de tweede helft pakte D.O.S. T aan. Op fraaie wijze zag Siebes kan» —u u.Kans zich vry te maken en keeper van Male onhoudbaren schuiver te passeeren (L!,n Nauwelijks was de vreugde over den lykmaker eenigszins geluwd, 0f om" ge" zag Siebes kans den uitloopenden kP»UW van Male te passeeren (3—2), terwijl n mortier even later door de Rotterdam» k verdediging heen snelde en met drie snol op zyn hielen een keihard en onhoudha schot te lossen, dat zelfs keeper van Mai machtig bleek (42). 0 'e Een paar minuten voor het einde gelukt het Vrauwdeunt met een fraaien kopbal ke per Veenendaal te passeeren (4—3) -f" resteerende tyd bleek te gering om Feije„e oord nog de gelegenheid te geven den e"' lykmaker te scoren. V.D.C.—Ajax l—o Naar schatting zyn ongeveer 10.000 toe schouwers getuigen geweest van een span* nenden wedstryd, waarin de Hagenaars dooi hun grooter enthousiasme meer kregen dan zy feiteiyk verdienden. V.U.C. begon met felle aanvallen, maar het duurde toch nog 20 minuten voor B. de Harder uit een doel- worsteling het eerste en eenige doelpunt van den wedstryd maakte. Van lieverlede werd Ajax sterker en vooral in de tweede helft had V.U.C. weinig meer in te bren- gen. Maar de Hagenaars verdedigden hun kans op de zege hardnekkig. Het einde kwam daardoor tenslotte met een ietwat geflatteerde Haagsche overwinning. V.S.V.'t Gooi 4l, De Velseroorders togen onmiddellyk ten aanval, maar aanvankelyk stuitten zij 0p flinken tegenstand. Zelfs wisten de Hilver summers eenige aanvallen te ondernemen, waaruit zoowaar een doelpunt werd gebo ren (01)! Dat bleek voor V.S.V. een doorslaggeven de stimulans te zyn en weldra scoorde middenvoor van der Lugt. Nog voor dat de goed leidende scheids- rechter halftime blies, werd dit punt ge- volgd door een tweede. De 'tweede helft heeft een groot IJmuider overwicht gebracht Van der Lugt scoorde het derde doelpunt (31) en Bot het vierde. R.F.C.Haarlem 1—1, De beide met twee invallers spelende elf- tallen hebben het vry talrijke publiek een niet byzonder spannenden wedstryd te zien gegeven. Er werden te veel kansen gemist, maar ook waren doelpalen en latten wel wat al te clement voor de verdedigin gen. De beide doelpunten werden in de eerste helft gescoord. Het eerst doelpuntte R.F.C. na een aanval van haar linkervleugel, waar bij de bal hoog werd overgezet naar van Walsum, die op zyn beurt voor doel kopte, waar middenvoor van Oirschot prachtig langs de Vries kopte. Ofschoon Haarlem geruimen tijd het beste van het spel had, gelukte het eerst tegen de rust aan J. de la Mar om uit een voorzet van den linksmid den van Gooi met een kopbal gelijk te ma ken. Spek van E.D.O. was er van door gegaan en had den bal voor doel geplaatst. Eenige Haarlemmers trachtten te scoren en even veel Alkmaarders hadden zich voor doel teruggetrokken, om doelpunten te voorko men. De verdedigers zegevierden tenslotte. Langzamerhand werd Alkmaarsche Boys sterker, doch gevaarlyk waren de voor waartsen niet. Aan den anderen kant was dat wel het geval, als P. Spek op den lin kervleugel of S. Spek op den rechtervleu gel er van doorgingen en den bal voorzet ten. Het Haarlemsche binnentrio ontbrak evenwel om te scoren. Eerst toen er vijf-en- twintig minuten gespeeld waren, nam E.D. O. de leiding na fraai werk van den kant- half Koene. Deze passeerde handig eenige Alkmaarsche spelers, gaf den bal vlak voor doel over naar Timmerman, waarna deze doelpuntte (10). Hierna volgde een over wicht van de gasten en kort na elkaar moesten drie hoekschoppen genomen wor den. Eerst loste Goudsblom een hard schot, dat Wille tot hoekschop verwerkte. De cor ner werd voor doel geplaatst en Mulders kopte naast, via een Haarlemmer. De tweede hoekschop leverde evenmin resultaat op en de derde werd achter de lijn geplaatst. In het laatste kwartier was E.D.O. meer in den aanval en in die periode brachten de Haarlemmers den voorsprong op 30. By een aanval kreeg S. Spek den bal toege speeld en plaatste hem in den rechterhoek. Mogelijk had het doelpunt voorkomen kun nen worden, indien een der Alkmaarders rustig was blyven staan en niet getracht had den lagen bal weg te koppen. Even voor rust werkte Timmerman zich door de verdediging; hy loste een schot, dat van der Horst verraste en de bal verdween via den binnenkant van den paal in het net (30). Na de hervatting speelde Alkmaarsche Boys beter dan in de eerste helft. Schenke kreeg spoedig een fraaie kans, welke door hoog over te schieten, verloren ging. Vele aanvallen zette de voorhoede op, doch ze vond de Haarlemsche verdediging in een te goeden vorm. Van den spil van E.D.O. ging weinig kracht uit en daardoor kwam het spel niet tot ontwikkeling. Wel zetten de voorwaartsen goede aanvallen op en het open spel was gevaarlyk, maar de midden voor en de rechtsbinnen ontbraken, om van de aanvallen gebruik te maken. Dan stonden Pater Sr. en Slikker weer gereed, om de Alkmaarsche voorhoede aan het werk te zetten, doch wat er ook geprobeerd werd, het gelukte niet om te doelpunten. Enkele minuten voor tyd verhoogde E.D.O. nog den voorsprong door toedoen van Tim merman, die een voorzet van Steffens in schoot (40). Met een verdiende nederlaag voor de Alkmaarsche Boys kwam het einde van dezen in goede harmonie gespeelden wed stryd. Vermeld zij nog, dat Goudsblom drie minuten voor het einde wegens een hoofd wondje het veld moest verlaten. Onze binderij maakt Uw oude boeken als nieuw! Hs. COSTER en Zn. ANDIJK—BERGEN 3—4. Bergen heeft dezen wedstrijd op een smal, oneffen en zwaar te bespelen terrein verdiend gewonnen. Van den aanvang af met den wind in den rug speelde Bergen een enthousiaste partij voetbal. Binnen 5 minuten doel puntte Koster met een ver en hoog schot, hetwelk door den keeper van Andijk, die eenige passen vóór zijn doel stond, ver keerd beoordeeld werd. Door een „hands" van back Ludding maakte Andijk met een strafschop al spoedig gelijk. Bergen bleef in snel tempo doorspelen en de voorhoede zette tal van fraaie aan vallen op, hiertoe in staat gesteld door den spil Koster, die het spel telkens mooi open hield. De linkervleugel kon het snelle tempo niet geheel volgen en het gevaar kwam dan ook geregeld van rechts. Nog voor de rust wist van Exter met een goed schot Bergen de leiding te bezorgen. In de 2e helft kwam Andyk verwoed opzetten en was het te danken aan het goede spel van Koster en de beide jeug dige backs Ludding en Urbanus, dat Halff in het Bergensche doel niet veel te doen kreeg. Toch kwam Andijk allengs in de meer derheid, doch wegens gemis aan systeem bleven voorloopig doelpunten uit, integen deel, doordat de verdediging van Andijk te ver opdrong, kwamen er 2 doelpunten aan den kant, waar men ze allerminst verwachtte. Tot tweemaal toe wist Plomp door de te ver opgedrongen verdediging van Andyk te breken en tot tweemaal toe had hij succes (41 voor Bergen). Andijk bleef een grooten druk uitoefenen Bergen raakte op het zware veld ver moeid, waarvan de gastheeren gaarne ge bruik maakten. In het laatste kwartier wist Andijk tweemaal te doelpunten, het laatste doelpunt in duidelijke buitenspel positie, doch de scheidsrechter wees on verbiddelijk naar het midden. Door de bezoekers werd het eindsignaal dan ook met vreugde begroet en Bergen had twee kostbare puntjes binnengehaald. Zooals reeds gezegd, Andijk is een hard werkende ploeg, doch speelt zonder over leg. By Bergen hebben alle spelers goed h .1 best gedaan; aanvoerder Koster en de backs Ludding en Urbanus speelden su bliem, de rechtshalf Broek wacht te veel af en valt niet aan als dit noodig is. Plomp speelde uitstekend, was watervlug en kon het goed met van Exter vinden. partij0^617 Speelde een verdienstelijke SPORTIEVE SPELERS EN PUBLIEK. Een kwartier voor het einde moest de voetbalwedstrijd tusschen Monnikendam en U1J Edam, welke in de vierde klasse van afd. I der K.N.V.B.-competitie werd ge speeld, wegens de ergerlyke opvatting om trent sportiviteit by spelers en publiek, ge staakt worden. - De gasten stonden met 1-0 voor, een der Monnikendamspelers, G. Jonker, werd te gen den grond geloopen, waarna diens broer zoo kwaad werd, dat hy den Edamspeler, die dit veroorzaakt had, te lyf ging. Het publiek kwam toen het veld op en spoedig was er een algemeene klopparty tusschen Monnikendam en Edam aan den gang. Na- tuurlyk staakte de scheidsrechter onmiddel lyk den wedstrijd, de politie kwam er aan te pas en dreef het publiek met gummiknup pels van het veld, waarby een der wetsdie- naren ook nog klappen opliep. Paarden. VOSSENSN1PPERJACHT DER KENNEMER RIJSOCIETEIT. Een meer dan uitverkochte' stal, een herfstmiddag uit duizenden en een rit w het vooruitzicht, die nog immer tot de meest geliefde evenementen van het seizoen programma behoort, dat waren de factoren, die de velen by de Manege Zaterdag in een zeer goede stemming brachten. Het verheu gend verschynsel, dat de dames weer hoe langer hoe meer aanwezig zijn zette ook nu voort, zoodat een middag van mooi sport verwacht werd, welke verwachting dan ook geheel bewaarheid is geworden. De beide vossen (heer en dame) war? een uur vóór de jachtruiters gestart en o van yver blakende achtervolgers vonde^ heel gauw spoor by den straatweg C<lS r'J cumBergen, waar de slimme Reintjes direct een pracht van een cirkel hadden ge reden, zoodat de jagers snel op hun neu keken en weer precies op hetzelfde pU" stonden. Het geheele vossenspoor was zeer hs gelegd en nogal moeilijk te volgen, z0° de jagermeester voorloopig nog geen s» tempo kon bevelen. Het enthousiast zoei naar de papiersnippers, die „irgend moesten liggen, het prachtige weer en unieke terrein maakten het geheel tot heerlyk ruiterevenement, en toen eeh® de routine een woordje kwam meespre werd het tempo versneld en ging ruime galops over het spoor. Byna an half uur hebben de vossen de jagers ac zich aan gehad en toen werd plotseling „vossenhol" ontdekt, een ruime vlakte i zeeduinen. Een luid hoera volgde op ontdekking, welke vreugde spoedig geg perd werd door het feit dat de hee onderweg een flinke salto had gemaaK niet in staat was zyn staart duur te koopen. De heer F. de Jager zou zijn P Ülr;emen' wers Zes minuten lang mochten de J trachten Reinaert zyn staart te ven; was hij dan nog in het bezit van 1 den linkerarm bevestigde, lichaamsdeel. mocht hy of zij een volgend jaar wee vos optreden. ones Eerst de dames. Fel vochten de ama en even fel verdedigde de dame-vos Totdat Bambino, het vos-paard,

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10