heiloo egmond aan zee noordscharwoude stom petoren obdam castricum uitgeest akersloot J dat.je al den heelen middag alleenge- dekt® ld had enorm snel op zyn achtervol- „aftrok ek zijn amazone in de hei depo- rde Daarom niet getreurd, dan maar op cnprht' Het mocht echter niet baten, enkele minuten nog werd een mooie stryd gestre- TPn toen ontrukte de berydster van Vivo triomfantelijk den staart aan 't arme vosje. Ook de heeren hadden lang werk, de Jager op Specht bleek een zeer listige, wendbare vos te zyn, die zyn belagers han denvol werk gaf. In het vuur van hun ach tervolging strandden al gauw twee jagers in het vossenhol (een afgevlagd stuk, waarin alleen de vos mocht vluchten) en werden onherroepelijk uitgebeld. Een harde strijd ontspon zich tusschen Carola, Impuls en Jeanet, welke laatste listiglijk den door de anderen opgejaagden vos in een hinderlaag trachtte te lokken. Eenige momenten ging het zeer snel, maar toch moest de Jager uiteindelijk capituleeren: na heftig duel met Carola kon Impuls de begeerde trofee ver overen. Dit alles geschiedde onder luide aanmoedigingen van verschillende enthou siaste toeschouwers <=n vermoeid en voldaan werd in roerende eensgezindheid van vossen en jagers de manege weer opgezocht, waar na een thee ten huize van den voorzitter een waardig besluit van dezen Hubertusrit vormde. Hockey. ALKMAAR—VICTORIA 2—2. Van Victoria begint de victorie! Moge dit het devies zijn waarmede Alkmaar na dezen wedstrijd de verdere competitie zal spelen Want in de vijfde wedstrijd van deze com petitie is Alkmaar er in geslaagd haar eerste punt te veroveren. Het was een aan trekkelijke wedstrijd met verschillende hoogtepunten die dit resultaat opgeleverd heeft, al hebben dè Alkmaarders in hun enthousiasme wel eens wat hard gespeeld Laat ons dit niet te zwaar opnemen en constateeren dat eindelijk de geestdrift in de ploeg gekomen is, die noodig is voor het behalen van goede resultaten. Niet zoo zeer dit gelijke spel als wel de wy'ze waarop het behaald werd, houdt een belofte in voor de toekomst al zullen we onze verwachtingen bescheiden moeten hou den. Voorts werd o.i. ditmaal in de best mo gelijke opstelling gespeeld en het handha ven van deze opstelling, waardoor de spelers op elkaar ingespeeld raken, is onze conclusie van de heden gespeelden wedstrijd. Alkmaar begon met een overrompelende meerderheid en de onverwachtheid hiervan, leverde na enkele minuten spelen de eerste goal op voor Alkmaar (01). De keeper van Victoria was blijkbaar nog niet van de schrik bekomen, want onmiddellijk na de eerste goal werd hij ten tweede male ge passeerd (02). Zonder afbreuk te doen aan de doortastendheid van de Alkmaarsche voorhoede, moeten wij toch zeggen dat by deze tweede goal de Rotterdamsche keeper niet geheel vrijuit ging. Victoria wist zich hierop langzamerhand wat los te werken uit de Alkmaarsche pres sie en verscheen op de Alkmaarsche helft Zelfs konden de Rotterdammers een goal noteeren, zoodat met een 21 voorsprong voor Alkmaar de rust in trad. Na de rust wogen de partijen vry goed tegen elkaar op en de voorhoedes van beide ploegen waren bij momenten zeer doortas tend. Jammer was het daarom dat de Alkmaar sche voorhoede geen succes meer vermocht te boeken, waarin Victoria wel slaagde. Want in de laatste minuut voor het einde toen Alkmaar reeds een overwinning dacht te behalen maakte de rechtsbinnen van Victoria op fraaie wijze gelijk. Niettemin heeft de Alkmaarsche ploeg door dezen wedstdijd haar vertrouwen on getwijfeld herkregen. V. V. V.—ALKMAAR 4—2. De dames hebben verloren, maar onver diend. Een gelijk spel, misschien wel een overwinning zou de verhouding juister hebben weergegeven. Niet dat het Alk maarsche elftal geen fouten heeft gemaakt. De keepster was niet zoo zeker als anders en had zeker één doelpunt kunnen voor komen. De backs werkten verdienstelijk en hebben geen schuld aan deze nederlaag. De halflinie als geheel en individueel was het minste deel van het elftal.De spil is enthousiast en onvermoeid, maar dekt de midvoor van de tegenpartij in het geheel niet en zij moet oppassen voor afhouden. De invalster rechtshalf trok te veel naar binnen en was niet steeds gelukkig in haar samenspel met de rechtsback, de linkshalf was te langzaam en miste veel. Bij de voorhoede moet het tempo worden opge voerd. De vleugelspeelsters moeten sneller zyn en vlug voorzetten (vooral van links!) De wedstrijd is echter verloren door het feit dat één der scheidsrechters er zeer eigenaardige opvattingen omtrent overtre dingen op na hield. Sticks van de rechts buiten waaruit o.a. goals ontstonden aken, het in de slagcirkel op de stick staan, waardoor tot twee keer toe een zeker doelpunt werd verhinderd, dit alles pas seerde of werd totaal verkeerd gestraft: et verhinderen van een doelpunt b.v. oor een lange corner, 'n Bedroevend ver se ynsel dat een club zoo graag wil win- en' dat zij tot een dergelijk onsportief Pe haar toevlucht neemt en dat dit onge- D Ak,an geschieden. d 6 ^kmaarsche dames moeten zich door kun6 nederlaa* n*et lat§n ontmoedigen. Zij enni16? en zu*Ien in deze competitie een tra" slaan. Laten zy serieus blijven verhV' kaar temPo en haar techiek steeds sporf6 dien door sPortief spel de hockey- W toen 5 strafpunten minder kreeg dan K.D.O. En waar hier om een zilveren beker gestre- den werd, waarbij de bepaling gemaakt gemaakt werd, dat de totale uitslag van één uit- en één thuiswedstrijd beslissend zou zijn voor het winnen van den beker, stonden S.S.S.' kansen zeer goed. Een zeer talrijk publiek we zagen nog nimmer zooveel bezoekers bij een worstel wedstrijd van S.S.S., behalve dan bij den landenwedstryd NederlandBelgië was getuige van een spannenden wedstrijd in de groote danszaal van van Gijzen, waar Za terdagavond de ontmoeting gehouden. De band van Siem Spruit, in uitstekende samen stelling, zorgde voor muzikale afwisseling en na afloop voor dansmuziek. Zij opende den avond met eenige vroolijke nummers en toen na een kort welkomspeechje van den heer Schats, voorzitter van S.S.S. nam de wedstrijd een aanvang. S.S.S. zag vry onverwacht haar punten- voorsprong verloren gaan, want de eerste partijen werden door K.D.O. gewonnen. Zoo verloor Koster de eeste patij tegen Bakema, ofschoon hy steeds aanvallend geworsteld had. Onverwacht werd de Alkmaarder ver rast en na 6 min. 17 sec. drukt Bakema den Alkmaarder tegen de mat (2)40). De tweede party nam precies 3)4 minuut in beslag. Na een vrij wild begin kreeg v. d. Brug (S.S.S.) zijn tegenstander Luiken te pakken en ternauwernood ontsnapte Luiken aan een touché-nederlaag. Toen Luiken direct daarna het gevecht wilde forceeren, pleegde hij als 't ware „zelfmoord" en ver loor op touché (2)40). BomBisschop werd een spannende par ty, waarin de Groninger steeds iets beter was. De verdediging van Bom was echter uitstekend en de Groninger behaalde slechts een, zy het verdiende, puntenoverwinning (21). Nog spannender werd de wedstrijd Jensma .v Wijngaarden. Hoewel de Alkmaarder favoriet was, verdedigde v. Wijngaarden zich zeer goed en wist zelfs eenige keeren goed aan te vallen. Technisch bleken beide worstelaars de kunst goed te verstaan en er was van krachtsverschil geen sprake. Het werd match-nul (1)41)4) na 12 minuten fraai worstelen. De laatste partij voor de pauze bracht eindelijk een S.S.S.-zege. Koreman viel Lui ken direct en voordat deze er op verdacht was, lag de Groninger al op de mat. Hy herstelde zich echter, doch de volgende aan val van Koreman was beslissend en na 1 min. 20 sec. was de strijd beslist (02)4). De stand by de pauze was dus: Alkmaar 8)4 strafpunt; Groningen 5 strafpunten. De tweede helft begon met de ontmoeting SchatsVonk. De Alkmaarder moest zich tot verdedigen bepalen, doch was technisch wel zoo goed, dat Vonk geen touché-oven winning kon forceeren. Naarmate de strijd vorderde, werd Schats actiever, viel ook aan, doch na een aanval van hem kreeg de Groninger hem te pakken en toen moest Schats opgeven (2)40). De strijd had 7 min. 43 sec. geduurd. KaandorpApeldoorn bracht een party tusschen twee jonge worstelaars. De Alk maarder viel direct aan, doch Apeldoorn redde zich uitstekend uit den greep van Kaandorp, die direct daarna zelf ternauwer nood ontsnapte. Hij herstelde zich echter fraai en drukte meteen zijn tegenstander tegen de mat (02)4). Het gevecht had 3 min. 44 sec. geduurd. v. Zwanenburg moet het van een snelle beslissing hebben, omdat anders zijn gebrek aan uithoudingsvermogen fataal wordt. En dus viel hy Kuilman onmiddellijk aan en hoewel deze zich ten eersten keer nog her stelde, sloeg van Zwanenburg hem direct daarna achterover, touché (02)4) na 3 min. 48 sec. worstelen. SchutBakeman, twee jonge worstelaars, worstelden een enthousiast partijtje. Veel krachtsverschil was er niet en het leek er op, of een puntenoverwinning genoteerd moest worden. Juist voor de bel na 8 min, kreeg Schut zyn tegenstander op de mat, drukte door en schouderde toen Bakeman die zich niet aan den greep van Schut kon ontworstelen (02)4). De strijd had 8 min. 16 sec. geduurd. KokVonk was de laatste party. Het werd een spannend gevecht tusschen twee geroutineerde worstelaars. Beide vechters kwamen beurtelings in den aanval, doch waar ook hun verdediging vry wel vlekke loos was, kon geen beslissing verkregen worden. Terecht werd de stryd dan na 12 min. ook onbeslist verklaard (1)4—1 )4>- Zoodat, toen de balans opgemaakt werd door kamprechter Breemen uit Amsterdam, S.S.S. 12)4 en K.D.O. 14 strafpunten had. en waar S.S.S. in Groningen met 1015 had gewonnen, werd de eindstand 22)429 zulks in het voordeel van S.S.S. Aan het slot werd met een korte speech door den voorziter van K.D.O. de beker aan S.S.S.' praeses uitgereikt. Waterpolo. H. P. C. III—D. A. W. I 2—2. Voor een talrijk publiek is D. A. W eerste zevental er in het Haarlemsche sportfondsenbad voor de eerste maal in geslaagd een nederlaag tegen H. P. C. III te voorkomen. Het gelijke spel is des te verdienstelijker, daar als gevolg van en kele afberichten drie spelers uit de reserve zeventallen opgesteld moesten worden, terwijl de rechts-voor als links-achter moest fungeeren, zoodat het zevental we derom een radicale wijziging had onder gaan. Reeds direct na het begin van den strijd kwam D. A. W. eenigszins in de meer derheid, vooral doordat de H. P. C.-ach terhoede den bal op het zeer groote speelveld niet voldoende ver wegwerkte, waardoor de D. A. W. achterspelers gele genheid kregen om enkele aanvallen op te zetten. Toch bleef ook het verdedigende werk de grootste oplettendheid vereischen daar de voorhoede der gastheeren een uiterst bewegelyk spel demonstreerde. Vooral Mauritz en van Ommen veroor zaakten enkele gevaarlijke situaties, waarbij keeper van der Wilk echter nog niet op de proef gesteld werd. Toen bovendien Mauritz het water ver laten moest wegens een 2 M. fout, ver kreeg D. A. W. een numerieke meerder heid, die naar behooren uitgebuit werd, Rustig ging de bal van man tot ir.an, en tenslotte was het Soecker, die den bal hard in den hoek liet verdwijnen (0—1) Direct hierna was het rust. In de tweede helft kreeg van der Wilk al direct gelegenheid om zijn keepers talenten te toonen en hij deed dat op zulk een fraaie wijze, dat het publiek zijn be wondering daarvoor niet onder stoelen of banken stak. Tenslotte ontstond uit een corner de gelijkmaker, even later gevolgd door een tweede goal, eveneens door Mauritz ingeschoten, na een verkeerd ge plaatste vrije worp voor D. A. W. (21). Nadat van der Wilk nog een hard ach- terwaartsch schot keurig had gestopt, liet het driemanschap ir. Koel, Soecker en Imhülsen I het niet verder komen. Vooral Soecker ontwikkelde een groote activiteit, een handig door hem opgezette aanval had de tweede D. A. W.-goal ten gevolge. Bij zijn rush achtervolgd door twee H. P, C.-ers, veroorzaakte een op den links achter teruggespeelde bal even verwar ring in de H. P. C. gelederen, waarvan de inmiddels doorgezwommen Soecker ge bruik maakte, om den hem weer toege- speelden bal prachtig in te schieten (2-2). Verder weerstond de Heemsteedsche doelman de door de D. A. W. voorhoede geloste schoten, waarin Mays, zooals ge woonlijk, een goeden wedstrijd speelde. De vleugelspelers Vogtschmidt en Mei man, die een behoorlijke balcontrole be zitten, zullen echter meer kunnen bereiken door een meer bewegelyk spel. Als geheel mag het D. A. W. team echter op een bevredigenden wedstrijd te rugzien, mede door het enthousiasme waarmee gespeeld werd. Jfccvinciaai Ttieuws Schaken GEEN ALJECHIN—FLOHR MATCH. Zondagavond is aan het Centraal station te Amsterdam de Tsjechische schaakmees ter, Salo Flohr, een der deelnemers aan het A.V.R.O.-tornooi, aangekomen. Omtrent zijn match om het wereldkam pioenschap met Aljechin deelde Flohr ons mede, dat deze definitief niet doorgaat. Juist Zondag, 30 October, liep de termijn af, waarop een bepaalde som als garantie moest worden gestort. In verband met den toe stand in Tsjechoslowakye is het begrijpelijk dat de instanties, die hem financieel zouden willen steunen, zich hebben teruggetrokken. Het tornooi van de A.V.R.O. achtte hy bui tengewoon belangrijk. Het is een unicum, dat de acht sterkste meesters der wereld in één tornooi met dubbele ronden tezamen zyn gebracht. Van Tallinn komend, waar Flohr drie weken bij Keres heeft gelogeerd, is hij via Zweden en Kopenhagen naar Antwerpen 0 r 3 t e 1 e n. S S.S. BEGINT HET WORSTELSEIZOEN D MET EEN OVERWINNING. „weueu cu g e, <rnaarsche krachtsportvereeniging S. gereisd, het laatste deel per boot. openH Saterdag haar worstelseizoen ge- ningsch^K-^ wedstr«d tegen het Gro- ge sei K-D.O., tegen welke club het vori- n..., oen r®eds een match was gespeeld in hooffktaj1' Die wedstryd in de Noordelijke - stad werd gewonnen door S.S.S., dat Nog vernamen wij, dat Keres niet per vliegmachine naar Amsterdam komt, doch op 3 November per trein arriveert. Capa- blanca, de „jongste" echtgenoot, is te Parijs gesignaleerd, en Aljechin zal op een der eerstvolgende dagen in ons land aankomen. Jaarvergadering Witte Kruis. De Vrijdagavond gehouden jaarverga dering in De Rustende Jager werd door 35 leden bezocht. Van het hoofdbestuur was een verzoek ingekomen om mede te werken aan het op halen van oud-papier voor een te stichten fonds. Na een uitvoerige bespreking werd de uitvoering opgedragen aan het bestuur. Lidmaatschap Wiitte Kruis en Gezinsverpleging. De voorzitter, de heer A. N. K. Hopman, stelde aan de orde om in principe te be sluiten de verplichting op te leggen aan le den van het W. K. om ook lid te worden van de gezinsverpleging en omgekeerd. De contributie wordt alsdan 3 per jaar en alle kosten worden hieruit bestreden, dus ook de jaarwedde van de wijkzuster. Tegen deze verplichte verzekering werd nogal bedenking ingebracht. De heer Kos telijk stelde voor om eenige soepelheid te betrachten, er zullen er wel zijn waar 3 per jaar wat veel is. Dr. van D r i e 1, de penningmeester, meende dat soepelheid uitgesloten moet zyn, omdat zulks practisch onuitvoerbaar is. Men heeft dat ondervonden met de 10 verhoogde contributie. Na nog uitvoerige bespreking, waarbij werd bepaald dat men in bijzondere geval len (bijv. by werkloozen of armlastigen) een andere methode zal volgen (bijv. hulp van de gemeente of van het Burg. Armbe stuur) werd het voorstel goedgekeurd. Waar het bezwaarlijk is om in één keer te betalen, zal daarin worden voorzien. De rekeningen, welke waren nagezien door de heeren Steen, Blokker en Greeuw, waren in orde bevonden. De ontvangsten waren 2527.03, de uitgaven 1618.90, sal do 848.13; van de tuberculose-verpleging resp. 857.27 en 399.04 ssaldo 416.31. Aangeboden werd de balans enz. van het badhuis. Deze sloot in ontvangsten en in uitgaven met een bedrag van 1136.29)4, ■"oordeelig saldo 47.86)4. Hierna kwam aan de orde het verzoek van het bestuur van het badhuis om ver hoogde subsidie van 100, alzoo 200. De voorzitter stelde namens het be stuur voor om afwijzend te beschikken. De heer van Gemeren zeide, dat men dan geen rente kan betalen, ook kan er dan geen uitloting van obligaties plaats vinden. Voorts moest het bestuur er rekening mee houden dat er kosten komen voor de cen trale verwarming. De voorzitter merkte op, dat we dan onze eigen rente moeten betalen als we wéér 100 extra subsidie geven. Het be stuur van het badhuis moet maar uitzien naar andere bronnen van inkomsten; het W. K. geeft al 500 per jaar aan subsidie. Het bestuursvoorstel werd goedgekeurd. Dr. van Driel, die periodiek moest aftre den, werd met 34 uitgebrachte stemmen herkozen, De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering werd ter vise gelegd. De ver gadering hechte er haar goedkeuring aan om mee te werken aan totstandkoming van 'n instituut voor geestelijke volksgezondheid in deze provincie en om het hoofdbestuur te machtigen 1000 te reserveeren uit ren te van de instellingen. Als afgevaardigden werden benoemd de heeren H. Steen en de voozitter. Stichting wijkgebouw. In principe werd goedgekeurd om tot stichting van een wijkgebouw te komen. Het bestuur heeft opdracht om de noodige stappen te doen. De begrooting. De begrooting werd aangeboden. Die van het W. K. sloot op 1487.50, met een voordeelig saldo van 250; van de t. b. c.- verpleging 1675 en 1750, nadeelig saldo 75. Het tekort door fraude. De voorzitter deelde mede dat men een conferentie gehad heeft over de kwestie kastekort bij den vorigen penningmeester, ontstaan door fraude. Op hét schrijven aan v. D. is geen antwoord ontvangen. Het be stuur steld voor om onder de onverkwikke lijke geschiedenis een streep te zetten. Nat dat hierover nog was gediscuseerd en ds. Bloemhof een waardig woord had gesproken, was men met één uitzonde ring het hiermede eens. Hierna werd bepaald dat men de 10 verhooging contributie (over 10 aar om het tekort te dekken) niet meer toe te passen, omdat meer dan de helft der leden weigert te betalen. Ook werd besloten om een ver zekering tegen fraude te sluiten. Vryz. Chr. Jongeren-Bond. Dezer dagen werd een afdeeling van den V. C. J. B. te Heiloo opgericht. Het is de bedoeling jongeren van alle vrijzinnig- godsdienstige richtingen van 1830 jaar tot elkander te brengen. Een uitvoerig programma met belangwekkende actueele lezingen, fiets- en wandeltochten, confe renties en kamp wordt opgesteld. Ook „buitenkerkelijke" jongeren, die met de doelstelling van de vereeniging sympa- thiseeren, kunnen als lid toetreden. Besloten is, a.s. Donderdag 3 November een lezing-bijeenkomst te houden in de consistoriekamer van 't Witte Kerkje, waar niet-leden welkom zijn. Gesproken zal worden over: „De V. C. J. B.: wat wij willen en kunnen". Inlichtingen verstrekken: Jannie Greeuw, Boekelermeer B 120. L. G. Veldt, Laarmanstraat J 199. Vervoer van werkloozen. Met ingang van 1 November a.s. wordt voor de werkloozen bij vervoer naar de werkverschaffing de winterregeling van kracht. Deze regeling geldt tot 26 Maart 1939. De arbeiders, die dagelijks meer dan tweemaal 15 K.M. moeten afleggen, zullen geheel voor rekening der gemeente worden vervoerd. De arbeiders, die dagelijks twee maal een afstand van 10 tot 15 K.M. moe ten afleggen, zullen een vergoeding ont vangen van vijftig cent per man en per week. Voo rafstanden van minder dan tweemaal 10 K.M. per dag zal geen vergoe ding worden toegekend. Vergadering van het Witte Kruis, De afdeeling Egmond aan Zee der Noord-Hollandsche Vereeniging Het Witte Kruis vergaderde Vrijdagavond in den wintertuin van hotel Het Witte Huis. Wegens ontstentenis van voorzitter en vice-voorzitter nam de heer P. van der Schinkel het voorzitterschap waar. Deze memoreerde allereers het vertrek van den voorzitter, dat voor de afdeeling een groot verlies beteekent. Hy was voor Het Witte Kruis wat hy voor alles in de gemeente was, zooals men wel gezegd heeft, de motor van Egmond. Maar een motor, die men niet op gang behoefde te brengen. Ook met het overlijden van den vice- voorzitter, den heer Pluimgraaff, leed de afdeeling een verlies. Hy nam een beschei dener plaats in, maar heeft ook veel tijd en moeite voor Het Witte Kruis over ge had en we willen hem hier dan ook her denken, aldus de voorzitter. De vergadering koon als afgevaardigde naar de algemeene vergadering op 8 No vember a.s. te Amsterdam in 't American- hotel, den heer J. C. Roodhart, terwijl als plaatsvervanger werd aangewezen de heer P. van der Schinkel. Besloten werd o.a. de aftredende hoofd bestuursleden, mevr. mr. J. M. Teekens Kunst te Venhuizen, den heer B. Mein- dersma, burgemeester van Schermerhorn, en den heer Carel F. Overhoff te Amster dam te herkiezen. Als lid der commissie van beroep voor personeelszaken zal ge stemd worden mr. D. Breebaart en als plaatsvervangend lid mr. G. A. de Lange te Alkmaar. Met de verdere hoofdbestuurs voorstellen kon de vergadering zich ver eenigen. Aan de orde was vervolgens de be stuursverkiezing, noodzakelijk geworden door bedanken van de heeren Nobel en van Kleef en het overlijden van den heer Pluimgraaff. Het bestuur stelde als can- didaten de heeren Rasch te Egmond aan den Hoef en van Zanten te Egmond aan Zee en mevr. van EenennaamDijkstra. De beide eerste kandidaten werden geko zen met algemeene stemmen en mevr. van Eenennaam met 9 stemmen, tegen 1 op den heer A. Blok en op den heer J. C. Rood hart. By de rondvraag verzocht de heer Kok te overwegen de vergoeding voor den bode iets te verhoogen. Deze vergoeding be draagt thans 5 procent van het geïncas seerde, hetgeen z.i. tekort is, als het werk goed gedaan wordt. De voorzitter zegde toe de zaak met het bestuur te zullen bespreken en dan aan de ledenvergadering ter beslissing voor te leggen. De heer Roodhart meende, dat het be stuur in dezen beslissen kan, zoo is het ten minste bij het ziekenfonds. Volgens den ypprzitter: is bij Het Witte Kruis in derge lijke zaken de ledenvergadering competent. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat zuster de Groot dit jaar weder een cursus zal geven in huiselijke ziekenverpleging. Hy achtte het beter daarvoor geen lesgeld te vragen. De heer Roodhart gaf in overweging weliswaar geen lesgeld te vragen, maar als de kosten te hoog blijken, van de deel neemsters een vrijwillige bijdrage te vra gen. Brand. In de woning van den heer D. S. alhier ontstond Zondagmiddag een schoorsteen brandje. De schade bleef gelukkig beperkt tot wat waterschade, terwijl verder een kleerenkast met inhoud verbrandde. In het belendende garagegebouwtje van den heer G. Bos brandde een gat in het dak. Met slangen op de waterleiding was het vuur spoedig gebluscht. Een 90-jarige. Mej. de wed. Peys—Duin, wonende aan de Pikstraat alhier, vierde Zaterdag haar 90ste verjaardag. Daar deze nog zoo krasse oude vrouw een der oudste ingezetenen on zer gemeente is, spreekt het vanzelf dat de ze dag niet onopgemerkt voorbij is gegaan. Naast vele persoonlijke felicitaties waren ook schriftelijke bewijzen van medeleven ingekomen, zoodat het voor mej. Peys en haar familie een onvergetelijken dag is ge worden. Ned. herv. vrouwenclub. Door de Ned. herv. vrouwenclub alhier werd Zaterdag en Zondag in de Ned. herv. kerk een tentoonstelling gehouden van fraaie handwerken, kleedingstukken enz. Alle stukken waren hoofdzakelijk door de leden gemaakt. Zaterdagmiddag werd de tentoonstelling officieel geopend door de presidente der club, mej. E. van Die. Op beide dagen hebben vele bezoekers deze tentoonstelling bezocht, zoodat een en ander uitstekend geslaagd is. 's Avonds werd nog een verloting gehouden. De eerste drie pryzen werden gewonnen op de nummers 609, 406 en 998, de ondersprei waarnaar ge raden kon worden werd gewonnen door mevr. GrootOotjers en de handwerkdoos door mevr. van NienesOpperdoes. Een seringenboom in bloei. By den heer de R. alhier staat thans een seringenboom voor den tweeden maal in bloei. 125 belooning uitgeloofd. Naar wij vernemen heeft de burge meester van Broek op Langendyk een be looning van 125 uitgeloofd aan degene, die aanwijzingen kan geven, welke leiden tot de arrestatie van de dader(s) van de aldaar gepleegde diefstallen. Fine op de zuivelfabriek. Vrijdagmorgen bracht de bekende meester op het schaakbord, de heer Fine met zijn echtgenoote een bezoek aan de zuivelfabriek „Neerlandia". Onder de des kundige leiding van den adj.-directeur de heer Schaap, werd het geheele bedrijf be zichtigd, waarna de gasten, blijkbaar zeer geinteresseerd, voldaan vertrokken. Nutsgezelschap „Nieuw Leven". Het was echt jammer, dat Zondagavond de zaal in café Renses zoo slecht bezet was, doch degenen, die gekomen waren om van Mr. Hedie's goocheltoeren te genieten, had den geen spijt van hun besluit. Mr. Hedie was hier nog een onbekende, ofschoon hij in M. Beemster woonachtig is. Er is hartelijk gelachen bij de vele staaltjes van behendig heid, waarby men aan tooverkunsten kon denken. Geheel nieuwe experimenten werden met het grootste gemak en met de beste resul taten uitgevoerd. Mr. Hedie vertegenwoor digde op het congres van beroepsgooche laars Noordholland, waar hy, als Volendam- mer gekleed, met veel succes is opgetreden, voor goochelaars uit alle werelddeelen. Het was een mooie avond, die tevens het slot was van het Nutsgezelschap „Nieuw Leven", dat thans is opgeheven. Een gelukskantoor. Ten behoeve van de verloting van de onder-afdeeling Obdam van 't Centraal Ge nootschap had mevr. N. BlauwSaai 175 loten verkocht. Hierop vielen niet minder dan 16 pryzen, in aanmerking genomen dat het aantal loten 1000 was en 't aantal prij zen 40. Onder deze pryzen bevonden zich een 3e, 4e, 5e, 7e, 8e en 9e prijs, terwyl de hoofdprys no. 851 slechts één nummer ver wijderd was van een lot no. 850 gekocht door de „debitante" zelf. Kinderuitzending. Door de onder-afd. van 't Centr. Ge nootschap voor kinderuitzending alhier zul len dit jaar twee kinderen naar een vacan- tiekolonie worden uitgezonden. De cijfers van de gemeente-rekening zijn als volgt: gewone dienst: ontvangsten f 301.145.03. uitgaven 298.922.34, voordeelig saldo 2.222.69. Kapitaaldienst: ontvangsten 905.441.70, uitgaven 917.556.55, nadeelig saldo 12.144.85. Geslaagd. Mej. C. Roozendaal Cd. alhier slaagde dezer dagen voor het diploma coupeuse. Voor het beroep bedankt. Ds. J. P. van Mullem te Akersloot deelt ons mede, dat hij bedankt heeft voor het beroep paar Oostzaan.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 11