Aqmda u#jïüo vadïs*! Jlechtszakm Voor de PERSIL-avoodeo wodF STER ZAOiTOIMin n Gemot lr. EERSTE BLAD. Zie verder Buitenland pag. 4, 3e blad. Raakt Bergen zonder licht? I Woensdag en Donderdag GEEN plaatsen meer verkrijgbaar. EXTRA VOORSTELLING op Donderdagmiddag 2 uur. Kantongerecht te Alkmaar. TWISK 2WAAG Alkmaar, Maandag. MAANDAGMARKT. Overeenkomstig het gewone verschijnsel van den herfst was heden de vettekoeien- markt ruim voorzien, echter moest gespro ken worden van te ruim, zoodat de markt haar vee kon houden, d. w. z. 'n klein deel onverkocht naar huis moest gaan, een deel tegen geforceerden (verlaagden) prijs nog plaatsing vond. Een kwaliteit-beest, dus jong en rijp, bleek goed te verkoopen en bracht soms nog 35 cent per pond, ge slacht, op, misschien iets ruim. Het minder courante kreeg den klap. Door den kleinen aanvoer van graskalve ren konden de nuchtere goed prijs hou den, in dit voordeel deelden ook de scha pen, waarvan de markt geen overvloed had. De beste schapen werden iets hooger be taald, tot 26 cent per pond toe. Hoewel de varkens ruimer aanvoer ver toonden dan de vorige week, was toch de handel zoo goed, dat dicht-bijwonende nog zeer laa ter markt aanbrachten en des niettemin profiteerden van den vluggen han del, welke op 55 cent per K.G. ruw geba seerd was, terwijl er voor een iets lichter vleeschvarken nog 1 - cent hooger werd be steed. Voor de varkenshouders zal het een zeer belangrijke vraag zijn hoe in de ko mende weken (maanden) de varkensprys zich zal houden, nu de regeering de bacon- prijs verlaagd. AANBEVELING VOOR RECHTER. De arrondissements-rechtbank te Alkmaar heeft ter vervulling van een vacature van .rechter in haar college opgemaakt de navol gende alphabetische lijst van aanbeveling: mr. G. J. Couvee, substituut-griffier bij de arrondissements-rechtbank te Alkmaar; mr. K. T. Dorama, substituut-griffier bij de arrondissements-rechtbank te Leeuwarden en mr. F. A. Holleman, substituut-griffier bij de arrondissements-rechtbank te Am sterdam. Mr. H. T. A. van der Loos, advocaat en procureur te Alkmaar, is met het lot tegen een van bovengenoemde candidaten afge vallen. GESLAAGD. De heer M. Vasbindèr alhier slaagde voor het machinistenexamen diploma C theore tisch. EIN WALZERTRAUM. De tweede opvoering door de A.O.O.V. van deze populaire operette mocht zich in een druk bezoek verheugen. Het publiek heeft tal van keeren door „open doekjes" te kennen gegeven, dat het zich kostelijk amu seerde en geen wonder: zoo mogelijk werd er door de A.O.O.V. nog vlotter en gemak kelijker gespeeld dan de eerste maal. Ook het tempo was iets vlugger, zoodat de uit voering 20 minuten eerder geëindigd was als de eerste maaL De A.O.O.V. kan dus op twee zeer ge slaagde avonden terug zien. Zij zal zich thans voorbereiden op den wedstrijd in Am sterdam, waar zij den wisselbeker hoopt te veroveren. ZIEKTE ONDER DE GLADIOLENBOLLEN. In Westfriesland doet zich een nieuwe tegenslag voor ten nadeele van de kweekers. Er is n.1. een ziekte uitgebroken onder de gladiolen bollen. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gemeente-secretarie, afd. bevolking: Elisa- beth Maria Bruins, geboren te Heemskerk, 3 Juni 1905. KRUIDENIERSEXAMEN. Bij het hier gehouden kruideniersexamen vakbekwaamheid en algemeene handels kennis zijn o.a. drie employé's van het filiaal Albert Heyn alhier geslaagd, name lijk de heer C. Fok, G. Mast en H. van Vliet. De toepassing der accoorden. Volgens de „National-Zeitung" te Essen heeft Tsjechoslowakye tot nu toe, op grond der jongste Duitsch-Tsjechoslowaaksche overeenkomsten, Duitschland 6000 goede renwagons en eenige honderden locomotie ven en personenwagens geleverd. Dit spoorwegmateriaal, dat toebehoorde aan den Tsechoslowaakschen staat, was uit het Sudetenland teruggetrokken tijdens de be zetting door Duitsche troepen. Bovendien heeft Tsjechoslowakye den Duitschen autoriteiten groote hoeveelheden grondstoffen, textielproducten en machine rieën geleverd. Roethenië tegen volksstemming. Uit Uzhorod wordt gemeld, dat de Raad van de Pravoslavische kerk in Subkarpa- tisch Rusland, welke meer dan 16.000 Roe- theensche geloovigen telt, bijeen is geko men onder voorzitterschap van den Archimandriet Alexis en een resolutie heeft aangenomen, waarin de Raad zich verzet tegen een volksstemming in Subkar- pathisch Rusland. Het Roetheensche volk heeft in October 1919 beslist over zijn lot. Brody gearresteerd. Het Tsjechoslowaaksche persbureau heeft medegedeeld, dat de permanente commissie van de. nationale vergadering Zaterdag haar toestemming heeft gegeven oud-mi nister-president Brody te vervolgen wegens ernstig misdrijf tegen de veiligheid van den staat. Brody is derhalve gearresteerd en in de gevangenis van Praag opgesloten. BENOEMD. De heer Th. M. de Rover alhier is be noemd tot examinator voor het te Nijmegen te houden examen Middenstandsdiploma Al gemeene Handelskennis. LUCHTBESCHERMING. De secretaris der Alkm. Vereen, voor Luchtbescherming schrijft ons: Van 112 November wordt op werkdagen in het v.m. Tesselschadeziekenhuis te Am sterdam de luchtbeschermingsstentoonstel- ling „Lubeta" gehouden, waar de bezoekers een beeld krygen van de gevaren uit de lucht, den luchtbeschermingsdienst te Am sterdam, de bedrijfsbescherming en de ge zinsbescherming. Zoowel het provinciaal bestuur, als de ge meente Amsterdam verleenen financieele medewerking aan deze zeer interessante ten toonstelling. In afwachting van de tentoonstelling, die de afd. Alkmaar van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming te zijner tijd hier hoopt te organiseeren, welke uit den aard der zaak minder uitgebreid zal worden dan de „Lu beta", wordt een bezoek aan deze Amster- damsche tentoonstelling ten zeerste aanbe volen. HET A. K. D. C. De inzameling van gebruikte goederen en de collecte van het „Alkmaarsche Kleeding- en Dekkingcomité" zullen dus worden gehouden resp. op 2 JTov. en op 5 Nov. a.s. Wij willen nog een bewijs leveren dat hetgeen u het comité schenkt goed be steed is, door mede te deelen de namen van vooraanstaande personen die de inza melingen aanbevelen, nl.: Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, Dr. H. J. Hofstee, Ds. F. Kuiper, Mej. Ds. F. W. Rappold, Eerw. Deken E. P. Rengs, Ds. J. H. W. Warners, Ds. C. van Dop, Ds. J. H. Klein Wassink, Ds. C. von Meijenfeldt, Mr. A. J. M. Lees berg en de heeren A. de Wolff, Leeraar Ned. Isr. Gem., G. Figée, Secretaris van den Armenraad, Jos. Vermeulen, A. P. de Korver en K. Blaauboer. Het uitvoerend comité bestaat uit de heeren: A. Bergsma voorz., S. E. Leuw le secretaris Hofdijkstr. 10, D. M. Kuijsten 2e secretaris, J. Merkx, J. H. Bastmeijer, J. Besteman, A. Wiese, en de dames: C. G. Scalé penningmeesteres, HalffDorre- paal, BergsmaGroothuis, Faberv. d. Blonk, E. Lampe, G. Vlaar. Het hangt nu af van de resultaten van de inzameling en de collecte hoevelen en in welke mate het comité zal kunnen helpen aan artikelen die in de behoeftige gezinnen zoo broodnoodig zijn. Moge het beroep op den weldadigheidszin van onze stadgenooten niet tevergeefs zijn. POLDERBENOEMINGEN. Bij K. B. zjjn benoemd tot dijkgraaf van den polder Waard-Nieuwland op Wie- ringen de heer J. Breebaart Klzn., te Win kel. Tot Heemraad van den polder Èeijerland op Texel de heer C. J. Geense te Texel en tot Heemraad van het Heemraadschap Wie- ringen de heeren P. Kooij Jzn. en S. Rus- selman te Wieringen. EEN ZWERVERTJE. Een jong hondje ongeveer 4 maanden oud met zwarten kop en zwarte vlek ken, een alleraardigst diertje, is blijkbaar zijn baas kwijt geraakt en op de Paarden markt zwervend aangetroffen. De eigenaar of eventueele liefhebbers kunnen zich tusschen half zeven en half acht vervoegen bij den inspecteur van Dierenbescherming, den heer Verwer in de Baanstraat. Zaterdag deelden wij mede, dat de raad van Bergen unaniem besloot het voorstel van Gedeputeerde Staten om tijdens den duur van het proces, dat Alkmaar tegen de provincie voert om als gegadigde voor stroomafname erkent te worden, ook het door Alkmaar gedurende dien tijd aan vaarde tarief-van Swaay af te wijzen en Gedeputeerde Staten te verzoeken er genoegen mede te nemen, dat de ministers van binnenlandsche zaken en waterstaat den stroomprijs voor dien tijd bepaalden. Aan het einde van het vorig jaar hadden Ged. Staten het voorstel van de ministers, om gedurende 3 maanden stroom te blijven leveren volgens het bestaande contract, goedgevonden. Overeen gekomen werd, dat de stroom- levering aan Alkmaar tot 1 April 1938 werd voortgezet volgens het door Ged. Staten ge wilde tarief, onder bepaling, dat bij wijzi ging van het tarief-van Swaay, binnen dien termijn ook het tarief met terugwerkende kracht vanaf 1 Jan. zou worden gewijzigd. Aangezien de minister zich onmachtig verklaarde Ged. Staten tot stroomlevering te dwingen, besloot de Alkmaarsche raad 31 Dec. het voorstel te aanvaarden, omdat hij niet de verantwoordelijkheid wenschte te dragen, dat Alkmaar in het donker zou komen te zitten. Waar de zaken zoo stonden was te ver wachten, dat Ged. Staten tegenover Bergen, waar de kwestie ook al maanden loopt, geen andere houding zouden aannemen. De pro vincie wil nu eenmaal de centralisatie van de stroomlevering. De provincie is echter volgens de concessie-voorwaarden verplicht aan alle gegadigden stroom te leveren, doch meent onder gegadigden de gebruikers te moeten verstaan. Alkmaar is, met de vereeniging van stroomdistribuanten, van oordeel, dat ook een gemeente als gegadigde moet worden erkend en besloot over dit geschil 'n rech terlijke uitspraak uit te lokken. Voor tal Tentoonstelling. Tot en met 31 Oct. eiken dag 1012, 1.30 6 en 710 uur, in het voormalig politie bureau Langestraat 87, tentoonstelling „Het leven der zee". Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dagmiddag, 8 uur, Het geheim van dr. Fel- gentreu (rom.-sens.); hoofdrollen Albrecht Schönhals, Hans Söhnker, Gerda Maurus. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, eerste hoofdnum mer Alarm op de renbaan (sens.); hoofd rollen Judy Garland, Sophie Tucker, Mickey Rooney, Ronald Sinclair; tweede hoofd nummer Enkele reis Hollywood (klucht); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer In oud Chicago (hist.)hoofdrollen Tyrone Power, Alice Fay, Don Ameche, Alice Brady. Toe gang boven 14 jaar. Heden op het tooneel Joe Petersen, de bekende jongens-sopraan. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De stille verklikker van Scotland Yard (sens.); hoofdrol Edmund Lowe; vooraf De snel heidsduivels (sens.) Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Maandag 31 October. 8 uur, Harmonie, openbare vergadering Bellamy, spreker de heer Horstman. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Het Biechtgeheim door het Groot-Neder- landsch Volkstooneel. 8.30 uur, café Central, vergadering Alk maarsche winkeliers voor vorming verkoop organisatie. Dinsdag 1 November. 8 uur, luth. kerk Oudegracht, rede ds. Westmijse voor de afd. Alkmaar spiritisten- vereen. Harmonia. 8 uur, de Unie, vertooning bijemilm. Woensdag 2 November. 8 uur, dancing Harmonie, eerste voor drachtavond voor de afd. Alkmaar van het Nut. 8 uur, Harmonie, Persilavond. van Plan B. Bij een volledige toepassing plan A, bij een belangrijke opvoering dus Ifjiuu uij zen uziurignjnz upvuzr ing uuö der productie, zullen de winsten door het productieproces en den daaraan verbonden a handel op te brengen, zeer belangrijk 1 kunnen zijn en dientengevolge zullen ook j de belastingen ruim kunnen stroomen bij I" terzelfdertijd minder lasten voor de staats- kas. - Dank zij die belangrijk ruimer vloeiende belastingen zal het mogelijk zijn Z Iom een beteekenende groep nog over- blijvende werkloozen te zetten aan het maken Z van werken van algemeen belang en dan 2 Imet normaal, vol loon, en ook dit zal weer I belangrijk bijdragen tot de algemeene I 2 welvaart. 2 Bldx. 52 (19) W. C. Sickesi van gemeenten zal den rechterlijke uitspraak van groote beteekenis zijn. Het is om deze reden, dat ook Bei gen besloot vooralsnog het bedryf, dat voor de gemeentekas be langrijke winsten afwerpt, niet over te doen. In tegenstelling met Alkmaar, dat de burgerij als direct gedupeerden volkomen inlichtte, behandelde de raad van Bergen deze aangelegenheid steeds in comité. Zaterdagmorgen werd een gemeentelijke koerier met 's raads beslissing naar Haarlem gezonden en voor hedenmiddag werd de raad in spoedeischende openbare vergade ring bijeen geroepen om te zwichten de af wijzende beslissing van Ged. Staten of te riskeeren dat Berger, morgen in het donker wordt gezet. Het verdient ongetwijfeld een scherpe veroordeeling, dat Ged. Staten de belangen van het Provinciaal bedrijf boven het alge meen belang stellen. O.i. heeft het provin ciaal bestuur in de eerste plaats de belan gen van de bevolkin" te dienen en het be lang van de bevolking vordert, dat deze onder geen voorwaarde, wegens een geschil tusschen bestuurscolleges van electrischen stroom verstoken wordt en dit temeer niet, waar 't hier een financieel geschil geldt, dat gevoegelijk ook later kan worden geregeld. Waar de minister echter verklaard heeft, de bevoegdheid te missen om de provincie tot stroomlevering te dwingen en 't contract morgen eindigt en het voor Ged. Staten een prestigekwestie is geworden, daar dient o.i. de raad wel ter dege te overwegen, wat de gevolgen zullen zijn van een afwijzend besluit. Wij weten, dat de raad zich Vrijdag unaniem op het standpunt stelde, dat de af snijding van de stroomvoorziening maar ge riskeerd moest worden, opdat Nederland dan maar eens voor dit schandaal zou komen te staan. Vrijdag was er echter nog een glimpje hoop, dat het voorstel van Bergen geaccepteerd zou worden. Deze hoop is thans vervlogen en daarom gelieve de raad te bedenken, dat niet de gemeente, maar de bevolking de daaraan verbonden schade heeft te dragen. Wij denken hierbij ook aan de gevaren, aan de afsluiting verbonden voor het druk bevolkte pensionaat, maar bovenal aan de nadeelen voor de kleine zelfstandigen, die met den electrischen stroom hun brood moeten verdienen. De scholen zou men des avonds eenige dagen kunnen sluiten, terwijl men de leer lingen van het pensionaat eenige dagen vacantie kan geven. De bevolking zou zich wel eenige dagen met kaarsen en de petro leumlamp kunnen behelpen, maar de schade voor de kleine zelfstandigen blijft onher stelbaar en daarom dunkt het ons, dat de raad, hoewel deze wettelijk de bevolking vertegenwoordigt, zonder de bevolking te hebben ingelicht en er in te hebben gekend, de verantwoordelijkheid daarvoor niet mag dragen, tenzij tevens besloten wordt, de daaraan verbonden schade voor rekening van de gemeente te nemen. Voor de najaarsexamens der Federatie (Mer" curius-Diploma) gelden weer gesplitste deel nemingsvoorwaarden. Inschrijfgeld f 5. per examenvak. Diplomageld bij slagen f 12.50. Voor hen, die een jaar lid van één der aangesloten verenigingen zyn, geldt alleen inschrijfgeld van f 4.per examen vak. Sluiting der inschrijving op 23 No vember. Een moeilijke beslissing. De raad kwam dan ook heden voor een zeer moeilyke beslissing. Vóór den aanvang der openbare verga dering ging de raad in comité, waarin werd medegedeeld, dat er zoo juist van den minister een telegram was ingekomen, waarin werd medegedeeld, dat hij zich met Gedeputeerde Staten over het geschil in verbinding heeft gesteld. Er is dus weer een kleine hoop, dat Bergen morgen niet zonder licht komt te zitten. Van Ged. Staten was telegrafisch be richt ingekomen, dat zij hun standpunt handhaven. Na breedvoerige besprekingen besloot de raad, overeenkomstig het voorstel van de meerderheid van B. en W., aan Ged. Staten te berichten, dat de raad zich bij de beslis sing van den minister zal neerleggen. Ge zegd werd, dat men zich niet kan voorstellen dat Ged. Staten zoozeer in strijd met het algemeen belang zouden handelen, dat zij de stroomlevering aan Bergen zullen stop zetten. Weth. Miltenburg was van oordeel, dat men onder protest voor de overmacht moest zwichten en het voorstel van Ged. Staten moest aanvaarden, in afwachting of de minister guns'iger voorwaarden zou kunnen verkrijgen De kans is nu zeer groot, dat de Bergenaren morgen zonder electri schen stroom zullen zyn. Wethouder Macdonald had nog be toogd, dat de electriciteitswet, die reeds door de Tweede Kamer is aangenomen, de bevoegdheden by den minister legt. Spr. vond het niet aannemelijk, dat Ged. Staten in den tyd vóór de afkondiging der wet het nu aanhangige voorstel zouden toepas sen. EEN ONZINDELIJKE BANKETFABRIEK. Voor het kantongerecht is te Groningen behandeld de zaak tegen den eigenaar van de banketfabriek „Gruno", wien ten laste werd gelegd: 1. het niet voldoende schoon zyn van de fabriek en verpakkingsmiddelen voor de in de fabriek aanwezig zijnde voor den handel bestemde banketbakkerspro ducten; 2. het niet aanwezig zyn van vol doende waschgelegenheid voor het 38 man sterke personeel; 3. het niet voldoende schoon zijn van de bij de bereiding in ge bruik zijnde machines en ander materiaal. Voor de eerste drie ten laste gelegde j feiten veroordeelde de kantonrechter den verdachte tot een geldboete van elk 400 gulden subs. elk een maand hechtenis en bovendien voor elk een voorwaardelijke hechtenisstraf van 7 dagen met een proef tijd van 1 jaar, verder voor de negen filialen voor elk een geldboete van 25 subs. 10 dagen hechtenis. DE KINDERMISHANDELING TE MILL. He gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen den arbeider A. W. K. uit Mill, die terecht stond, verdacht van het feit, dat hij gedurende de maand December 1937 en Januari 1938 te Mill zijn tweejarig dochtertje Wilhelmina zoodanig heeft geslagen en geschopt en daarna heeft neergeworpen op een houten krib in een kamer, welke niet was ver warmd, terwijl het kind niet voldoende was gekleed, dat het tengevolge van deze han delingen op 5 Januari is overleden. K. was door de rechtbank veroordeeld tot de maximumstraf voor mishandeling, twee jaar en acht maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof heeft het vonnis vernietigd en, opnieuw recht doende, eveneens veroordeeld tot dezelfde strf. Kaarten Dinsdag van 9.30—1 uur aan de cassa Harmonie. Zoolang de voorraad strekt. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 28 October 1938. Overtredingen van de Motor en Rijwielwet: H. V. te de Rijp, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. M. S. te Graft, 3 2 boete of 2 X 1 week tuchtschool. J. H. te Zijpe, 1 boete of 1 dag hechtenis. N. J. G. te Limmen, J. J. B. te Amsterdam, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. J. S. te Anna Paulowna, J. L. te Oterleek, D. C. S. te den Helder, W. P. van S. te Zijpe, ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. C. K. te Zijpe, G. K. te Zype, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. A. C. B. te Alkmaar, J. M. te Zijpe, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. A. L. te Schermerhorn, J. W. te Heerhugowaard, Tj. B. te Heerhugowaard, P. G. te Alkmaar, F. S. te Heiloo, S. G. M. te Oudorp, A. M. te Schoorl, C. Z. te Cas- tricum, P. C. te Castricum, W. A. te Am sterdam, G. B. te Oudkarspel, C. den H. te Broek op Langendijk, A. S. te Bergen, M. M. A. J. te Zijpe, L. S. te Zijpe, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. F. S. te Wer- vershoof, 4 boete of 2 dagen hechtenis. J. A. H. te Hoorn, M. Z. te Alkmaar, J. N. B. te Alkmaar, P. T. te Harenkarspel, A. D. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. S. V. te Alkmaar, P. R. te Am sterdam, ieder 5 boete of 3 dagen hechte nis. I. H. te Amsterdam, 3 2 boete of 3 en 2 dagen hechtenis. J. Z. te Haarlem, W. L. te Leeuwarden, J. L. T. te Alkmaar, i OVERAL j \1 6, 10, 13 CT. PER HALF ONS ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. Chr. s te Alkmaar, 3 boete of 2 dagen hechtenis] R. S. te Barsingerhorn, 6 boete of 4 dagen hechtenis. C. A. M. B. te Alkmaar, 8 boete of 6 dagen hechtenis, t Overtredingen van de Poli., tieverÖrdeningen: E. A. C. te Alkmaar, 2 boete of 1 week tuchtschool. E. Z. te Limmen, M. M. te 's-Gravenhage, ieder 2 boete of 1 <jag hechtenis. B. de K. te Alkmaar, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. M, S. te 's-Graven hage, P. B. te Alkmaar, ieder 3 boete ot 2 dagen hechtenis. J. W. te Alkmaar, P. G. te Wormerveer, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. G. J. B. te Alkmaar, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van Artikel 453 van het Wetb. van Straf, recht (openbare dronkenschap): P. L. te Bergen, 6 boete of 6 dagen hechtenis. N. B. te Uitgeest, 3 dagen hechte nis. Overtredingen van Artikel 461 van het Wetb. van Straf recht (loopen over verboden grond): A. G. W. te Amsterdam, J. W. de H. te Alkmaar, H. D. de V. te Heiloo, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. W. W. te Egmond aan Zee, A. Z. te Egmond aan Zee, E. A. de G. te IJmuiden, C. B. te Egmond aan Zee, Th. G. B. te Beverwijk, J. H. te Castricum, J. H. te Castricum, J. Z. te Egmond aan Zee, W. K. te Uitgeest, J. B. te Beverwijk, P. G. te Egmond aan Zee, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. E. de G. te Egmond aan Zee, 2 x 3 boete of 2 x 3 dagen hechte nis. Overtredingen van de Jacht wet: A. K. Lzn. te Egmond aan Zee, 12 dagen hechtenis. E. G. te Egmond aan Zee, 20 boete of 10 dagen hechtenis, met bevel tot vernietiging van de inbeslag genomen lan taarn. Overtredingen van de Vis- scherijwet: F. J. v. W. te Schoorl, J. A. A. te Bergen, J. A. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de Win kelsluitingswet N. H. L. v. V. te Alkmaar, 0.50 boete of 1 dag hechtenis. E. A. V. te Alkmaar, f 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van Artikel 426 van het Wetb. van Straf recht (in staat van dronkenschap de orde verstoren): P. G. te Egmond aan Zee, 10 boete of 8 dagen hechtenis. U B. Koolhaas t. Op 83-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer B. Koolhaas, een bekend ingezete ne dezer gemeente, die vroeger in het pu blieke leven een belangrijke rol heeft ver vuld. Zoo had hij destijds o.m. zitting in het gemeentebestuur en was hij geruimen tijd wethouder. Tevens bekleedde hij meer dere functies in het verecnigingsleven. Zijn groote liefde ging echter uit naar de mu ziek, waarover vooral „West-Frisia", dat onlangs jubileerde, weet mee te spreken. In dit opzicht sloeg hij echter zijn vleugels wijder uit en was hij de geestelijke vader van den Westfrieschen Bond van Harmo nie- en Fanfarecorpsen, waarvan hij langen tijd voorzitter was. De Noordhollandsche muziekwereld is hem zeer veel dank ver schuldigd. Moge hij rusten in vrede. W. A. Klok t Donderdagavond is een zeer bekend en geacht ingezetene dezer gemeente, de heer W. A. Klok, tijdens een vergadering van „De Proeftuin" te Blokker zeer plotseling overleden. De heer Klok gevoelde zich onwel en begaf zich even naar buiten, doch spoedig daarop bleek, dat hij door een hartverlamming was getroffen, zooda de inmiddels gewaarschuwde dr. v. Waerden slechts den dood kon constatee- ren. De verslagenheid op de vergadering was zeer groot, evenals in onze gemeente, toen het bericht bekend werd. De he®r Klok was van de oprichting af, d. i- jaar, secretaris van de veilingvereen- „Bangert en Omstreken", secretaris va „De Proeftuin" en kerkvoogd van de Nc Herv. kerk te Wester-Blokker. Hij wa® een goed en rechtvaardig man en een zee geziene figuur. De veilingvereeniging yer" liest in hem een zeer accuraat secretaris.^ TWEEDE HANDSCH-GOEDEREN? Vraag en Aanbod. 35 cent per 5 regels contant. WOENSDAGS er. ZATERDAG»-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2