laatste berichte £ucfUoaact JCeck S. School SSucqedijke. Stcmd Jkoüwciaai 7lieuws AMSTERDAMSCHE BEURS GROOTSCHERMER LIMMEN BERGEN ZIJPE URSEM BROEK OP LANGENDIJk OTERLEEK ^SCHAGEN BEEMSTER De stille grijze dagen. ion/, HVm 10 3 tOHQECORaiCEEBD). nF DEPORTATIE VAN POOLSCHE V JODEN. nmtrent de tegenmaatregelen, die van L 7iide beraamd werden in ver red mét de deportatie van Poolsche °Tn uit Duitschland, verneemt de cor- rfondent van de Daily Telegraph te Warschau, dat de door de Poolsche auto riten ondernomen stappen bestaan heb- ïïn in het opstellen van lijsten met de amen van Duitschers, die uit Polen zou den worden gezet in geval van verdere deportaties uit Duitschland. Joodsche leidende personen deelen me de dat tot dusverre ongeveer 6.000 Pool sche Joden, die door Duitschland naar de erens waren gebracht, in Polen toegelaten fün Omstreeks 4.000 anderen, wier papie ren niet in orde waren, bevinden zich nog in het niemandsland tusschen de Duitsche en Poolsche grensstations. Poolsche en Joodsche liefdadigheidsorganisaties heb ben maatregelen genomen om deze perso nen hulp te brengen. VROUW DOOR PERSONENAUTO AANGEREDEN. De 51-jarige mejuffrouw M. uit Eind hoven werd vanochtend, toen zij per fiets bij Tivoli den voorrangsweg van Geldrop naar Eindhoven opreed, door een personen auto, afkomstig uit Utrecht, gegrepen. De vrouw werd eenige meters op de radiateur van den wagen meegenomen en vervolgens tegen den grond gesmakt. De bestuurder raakte bij zijn poging om de aanrijding te voorkomen met zijn wagen in een sloot. Hy liep evenwel geen letsel op. De onvoorzichtige wielrijdster is in be- „-usteloozen toestand naar het St. Jozef- ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Men vreest voor haar leven. DE VERDUISTERINGEN BIJ DE FIRMA WIJERS. De Amsterdamsche rechtbank heeft van- nog eenige uitspraken gegeven in de strafzaak tegen de verdachten, betrokken bij de diefstallen en verduisteringen, gepleegd ten nadeele van de firma Wijers aan den Nieuwezijds Voorburgwal. Twee verdachten, die wegens heling te recht hadden gestaan, zyn vrijgesproken, twee andere mannen zyn tot vier maanden veroordeeld. Een koopman hoorde zich wegens heling tot een jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest veroordeelen. Aan een verdachte werd honderd gulden boete, subs. één maand hechtenis opgelegd en aan een tweede een voorwaardelijke ge vangenisstraf van zes maanden, benevens honderd gulden boete. POLEN NIET TEVREDEN MET DE ARBITRAGE-PLANNEN. De Poolsche regeeringspers acht de Duitsch-Italiaansche arbitrage in de Tsje chische kwestie niet voldoende. „Er is hier", zoo verklaart de Gazeta Polska' „sprake van een nieuwe poging om een voorloopigen toestand te scheppen. Ar bitrage door de regeeringen te Rome en Berlijn kan slechts tot een gedeeltelijke oplossing leiden". Het regeeringsblad Express Poranny ver- klaart, dat de Duitsch-Italiaansche arbitra- ge het Tsjecho-Slowaaksche abces niet zal wegnemen, en dat het zal bijdragen tot het handhaven van den staat 'van beleg in Mid den-Europa. REVOLVERHELDEN AAN HET WERK. Overval te Heerlen. Daders gearresteerd. Zaterdagavond omstreeks acht uur dron gen twee met revolvers gewapende mannen den winkel van den heer H. aan den Kerk- raderweg te Heerlen binnen. Zij hielden den winkelier hun wapens voor en eischten zijn geld. Toen van H. een ^paar stappen achteruit deed, loste een der overvallers een schot, begaf zich achter de toonbank en eigende zich daar een kistje met een be drag van dertig gulden toe. Daarop verlie ten de roovers den winkel. Op ditzelfde moment had de winkelier zich echter her steld en hy riep luid om hulp. Zijn dochter, die kwam toesnellen, wist een der kerels vast te grijpen. Er ontstond een worste ling, waarbij de bandiet een schot loste. Hierdoor kreeg de dochter een brandwonde aan het gelaat. De bandiet rukte zich tenslotte los en ontkwam, echter met achterlating van een mouw van zyn overjas. De schoonzoon van H. zétte den anderen roover achterna, doch slaagde er niet in hem te achterhalen. De politie wist al spoedig, dat het spoor der revolverhelden naar Spekholzerheide leidde. Het gelukte haar, in samenwerking met de marechaussee uit Spekholzerheide, in den afgeloopen nacht de beide daders aan te houden. Het geldkistje met inhoud en de jas zonder mouw werden in een wei land gevonden. DE STRIJD TEGEN DE WILDE AUTOBUSDIENSTEN. Vanmorgen' is voor den president der ar rondissementsrechtbank wederom gepleit in een kort geding, aanhangig gemaakt door de spoorwegen tegen een busonderneming. Het betrof hier de N.V. Reverti, kantoor houdende aan den Ceintuurbaan. De spoor wegen eischten stopzetting van den dienst van die N.V. tusschen Amsterdam en Arn hem,tusschen Amsterdam en Dusseldorf en tusschen Amsterdam-Gorcum-Breda-Ant werpen. Voor de busonderneming trad op mr. No- len, de tegenpartij was vertegenwoordigd door mr. Worst Jr. De. president zal in deze zaak Vrijdag 4 November vonnis wyzen. Voorts diende nog een kort geding, aan hangig gemaakt door de spoorwegen tegen den Universeelen Automobielhandel Una, die het traject Amsterdam-Arnhem berijdt. Voor dezen wilden autöbusdienst Was geèn procurteur opgekomen, zoodat er mét in ge pleit Werd. In dèZè laatste zaak wijst de president morgen vonnis. DE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gister: uitreis: Torenvalk te Alexandrië, Pelikaan te Singapore en Nandoe te Jodhpur. Thuisreis: Reiger te Rangoon, Zilverreiger te Amsterdam en Emoe te Bagdad. PREDIKBEURTEN. STOMPETOREN, Evangelisatie, Dinsdag 1 Nov., des avonds 7.30 uur, herdenking kerkhervorming; voorganger de heer Emous, van Amstrdam, theol. candidaat, Met medewerking van de zangvereeniging „Zanglust". ALKMAAR. GETROUWD: Roelof Jan Velthuys en Nancy Maria Botte rman. OVERLEDEN: Trijntje Molenaar, gehuwd met Cornelis den Adel, 71 jaar. Bernard David Frede- rik Pekelharing, gehuwd met Maria van Veen, 55 jaar. Jan Petrus Hofman 4 jaar. Adriaantje Rol, wed. van Cornelis Moer beek, 86 jaar. Cornelis Hofman 29 jaar. Jacob Kuijt, gehuwd met Hendrika van oer Hoek, 61 jaar. Bevestiging en intrede. In den kerkdienst van Zondagmorgen 's ds. Brinkerink in de Ned. herv. kerk al- 'ef, als predikant bevestigd door ds. Kastein te Graft. Na het zingen van vers 1 van Psalm 138 au gebed, las spreker een gedeelte uit den n Cor. brief. Hierna werd gezongen Ge zang 215, vers 5. Ds. Kastein ving zyn pre- i.atie aan met het tekstwoord: „Zoo zijn y aan gezanten van Christus wege", wel- r\W°°rden zün te vinden 2 Cor. 20. In zyn e wierp hij een terugblik op het verle- en wees op het belangrijke van dezen n.fj.Pu deze gemeente aanstonds weder 'n Predikant zal hebben. En dit na 18 jaar. ver* gemeenschappelijk zingen van de 1 en 2 van gezang 210, sprak hij de h taak van den predikant. Nu volgde Wer .ev(lstiging- Op de gebruikelijke vragen Met ri r ds' Brinkerink geantwoord te» woorden, „Ja, ik van ganscher har- gane ai!nde werd nu den nieuwen voor zongen u-3e vers van Gez- 213 toegc' slotzang rna v°lgde dankzegging en Tv 7 8 namiddags hield ds. Brinkerink zyn intreden. Na te zyn voorgegaan' in gebed volgde het zingen van Psalm 73 vers 13. Vervolgens las spreker een gedeelte uit den len brief van Phulus aan de Romeinen Daarna volgde zang van het kerkkoor. Tot tekstwoord had de predikant gekozen Mar- cus 9, vers 24, het tweede gedeelte, deze woorden, „Ik geloof, Heer! Kom mijne ongelóovigheid te hulp!" Vervolgens werd gezongen van gezang 58, vers 2 en 6. Nu werd door den nieuwen herder dank ge bracht aan den kerkeraad en hoopte hy op goede samenwerking. Dan zich richtende tot B. en W. dezer gemeente, over wier aanwezigheid hij zich zeer verheugde, de hoop uitsprekende dat ook met de burger lijke autoriteiten een goede samenwerking zou ontstaan. Ds. Kastein ontving woorden van dank voor zijn bevestging en het vele werk door hem verricht, aan dit beroep voorafgegaan. Daarna richtte hij zich tot kerkvoogden en notabelen. Zoo ook tot de directrice van het kerkkoor, mej. Terpstra, 'uit Hoorn, en de leden van het koor, als mede tot den koster en zyn vrouw. Ver volgens liet het kerkkoor zich nogmaals hooren en zong Gez. 264 en „Dank, dank nu allen God". Na dankgebed en slotzang werd nog ge sproken door den consulent ds. Kastein en ds. Loijsen van Westgraftdijk, die beiden hun beste wenschen uitten voor een goede verstandhouding onderling en een opbou wend kerkelyk leven. Vooral des middags was er een zeer groote belangstelling. Bij beschikking van den commissaris der koningin is aan L. P. v. d. Sande, ge meenteveldwachter alhier, wegens het be reiken van den 55-jarigen leeftijd met in gang van 1 Jan. 1939 eervol ontslag ver leend. De heer v. d. S. blijft in Limmen wonen en zal de functies van bode blijven vervullen. Zangkoor opgericht. Onder leiding van den heer J. Koeman werd Vrijdagavond een geanimeerde be spreking gehouden in Óns Huis en beslotyi tot oprichting van een zangvereeniging voor dames 'en. heeren. Koorleider was de heer J. Koeman.- Het voorloopig ledental is 30. Bergen's Harmonie krijgt een adspiranten-afdeeling. In de Zaterdag gehouden algemeene ver gadering van Bergens Harmonie, werd be sloten een adspiranten-afdeeling op te richten. Ten deele beschikt men reeds over de instrumenten,' de ontbrekende zullen wor den aangekocht. Bergens Harmonie zal hierdoor in de toekomst over een jongens corps-beschikken, waaruit het corps zelf zoonoodig zal kunnen worden aangevuld. Conversie-leening. Wij vernamen, dat de 31/4 conver- sie-leening ad f '14796.50 dezer gemeente, onderhands zal worden geplaatst en is overgenomen door de Coöp. Boerenleen bank te Schagerbrug. Mond- en klauwzeer. In de afgeloopen week is het aantal ge vallen van mond- en klauwzeer met 50 toe genomen. In totaal zyn thans 290 veestapels aangegeven, waarvan inmiddels een vrij on beduidend aantal gevallen is genezen. Een koe van de veehoudster wed. C. R. is tengevolge van mond- en klauwzeer gestor ven. Over het algemeen is de thans heer- schende epidemie van ernstiger aard dan verleden jaar. Kinderuitzending. Door het plaatselijk comité Kinderuit zending is besloten dezen winter 15 kinde ren uit te zenden naar Egmond aan Zee. De eerste groep van 7 vertrekt 16 Novem ber e.k. en de andere van 8 op 13 Januari e.k. Ook hier de kapperswinkels dicht De verordening op de winkelsluiting voor de kapperszaken is ook voor deze ge meente goedgekeurd. Ook hier zullen de kapperswinkels dus in het vervolg 's Maan dagsmiddags gesloten zijn. Propaganda-avond. De jeugdclubs van Heerhugowaard en Schermer, afd. van Maatschappij en Landbouw, belegden Zaterdagavond in café de Vries een propaganda-avond. De heer Blauw, voorzitter van de afd. Hugowaard, zette in groote trekken uiteen wat M .en L. beoogt en sprak den wensch uit dat deze avond vruchten zou mogen afwerpen in den vorm van nieuwe leden. Hierna was het woord aan den spreker, den heer J. Saai uit Wieringerwaard. Deze wees op den „laat maar waaien- geest", welk onder een groot deel van de boeren leeft, ondanks den noodtoestand. L. en M. is gelukkig niet met dezen geest bezield en pakt de koe bij de horens wat zich dezen zomer in een groote demon stratie in den Haag heeft geuit. Ook in dit verband noemde spreker den heer J. Smit, die in de beweging een voorbeeld is ge weest voor jong en oud. Spr. maakte met vreugde gewag van het feit dat er thans over het geheele land afdeelmgen zijn met totaal 30,000 leden. Hij maakte een vergelijking met den toestand van 20 jaar geleden. Van welke onschatbare waarde was toen onze bodem niet. Thans moeten de producten vernietigd worden of aan beesten worden gevoerd. Toch is er geen overproductie waai tn sommige landen lijdt men gebrek. Ónze uitvoer heeft een geweldige knauw gekregen door het/lagere levenspeil en de mindere koopkracht. Spr. maakte zich opnieuw bezorgd voor de toe komt, want het blijkt dat er weer 200 millioen tekort is. De; belastingschroef zal dus opnieuw moeten worden aangedraaid, ter wijk de bronnen van inkomsten ver schrompelen. Spr.- betreurde het dat er bij de stadsmenschen zoo weinig kennis van zaken is met den toestand van het platte land. Een kennis, werkzaam op een groot kantoor in Amsterdam, werd gevraagd waar de karnemelk van kwam. Het ant woord was van roodbonte koeien en het werd geloofd. Toch meende spr. begint het stadsvolk zoo langzamerhand in te zien dat als het in 't platteland niet goed gaat, de nadeelige gevolgen voor de stad niet uit blijven. Sommige meenen dat als eerst maar een oplossing komt bij de industrie, de rest-wel zal volgen. Een feit is dat de industrie niet bestaan kan zonder land bouw. Daarom is het goed dat L. en M. de zaak aanpakt en haar invloed laat gelden. Dit kan als de jeugd haar schouders onder het door L. en M. begonnen v erk zet. Na de pauze besprak spr. de fouten en grieven uit het platteland en de economi sche richtlijnen in 't-parlement en gaf een overzicht van de Unie Lever Maatschappij, die straks alles zal opslokken en de con currentie uitschakelen met het gevolg dat men moet betalen wat men daar decre teert. Ook de scheeve verhouding met de arbeiders uit stad en platteland passeerde de revue. De laatsten moeten minstens een paar uur langer werken om eenzelfde loon te verdienen. Na deze rede, welke met applaus be loond was, werden eenige vragen gesteld die naar genoegen werden beantwoord. De avond werd afgewisseld door mu ziek en zang. Eenige nieuwe leden werden ingeschre ven. Banne en Polder Schagen. De vergadering van hoofdingelanden werd te Schagen gehouden. Aan de orde kwam de machtiging voor verpachting van singels en sluis. Goedge vonden werd deze aan dezelfde huurders te verpachten. Voorstel Nesdijk en Nesweg tot Buren- weg van een gesloten wegdek te voorzien, uit te voeren in eigen beheer. Begrooting 8132, te dekken uit een geldleening. Medegedeeld werd dat enkele stukjes straat zullen blijven bestaan, b.v. bij over gang spoor enz. De heer Jm. Blaauboer vroeg naar de breedte van den weg. De hekken zijn af en toe verplaatst. De voorzitter deelde mede, dat nog aan de gemeente Schagen gevraagd moet worden een meting te verrichten. Na nog enkele opmerkingen betreffende een on voldoende breedte van den weg en verbe tering van de bochten, werd het voorstel aangenomen. Het werk zal het volgende voorjaar worden uitgevoerd. Voorstel het waterschap te waarborgen tegen schade, welke mocht voortvloeien uit handelingen en nalatigheden van den penningmeester, aan te gaan door een verzekering te sluiten bij de Nationale Bórgmaatschappij te Amsterdam tot een bedrag van 4000. Dit werd goedgekeurd. Voorstel de vaarten en toevoerslooten naar de gemalen uit te diepen in werk verschaffing. Het werk werd begroot op 113.000, waarvan 86.000 aan arbeids- loonen. Gevraagd was eep subsidie in de kosten voor arbeidsloonen enz. van 101 pet. Van den minister van Sociale Zaken was bericht ingekomen, dat deze bereid waS 90 pet. van de genoemde kosten toe te staan. De meerdere kosten hierdoor te betalen door den polder Schagen, zullen daardoor 8600 bedragen. In verband hiermede werd dit voorstel door het Polderbestuur teruggenomen. Een verzoek van de provincie Noord holland, om, in verband met den aanleg van den nieuwen weg langs de Oude Kaag, een perceel grond groot 1100 M'. te verkoopen tegen 1.werd goedge vonden. Tandverzorging. De vereeniging voor schooltandverzorging in Noord-Hollands-Midden, welke dit jaar te Midden-Beemster werd opgericht, heeft thans den omvang van hr~r werkzaamhe den kunnen vaststellen. De schooltandarts, mej. Switser uit Purmerend, heeft alle aan gesloten scholen bezocht en de gebitten der voor tandverzorging ingeschreven kinderen nagezien en, voor zoover noodig, behandeld. Het aantal aangesloten scholen bedraagt 34, waarvan 30 openbare, 2 r.k., 1 prot. chr. en 1 neutraal bijzondere. Deze scholen zijn verspreid over een gebied, dat zich uitstrekt van Oterleek tot Landsmeer, van West- Graftdijk tot Edam. Het aantal ingeschreven kinderen bedraagt 820, waarvan 573 uit de lste en 2de klasse en 247 uit hoogere klas sen. Deze laatsten konden alleen worden toegelaten als het gebit vooraf door een tandarts in orde was gebracht. Hieraan had den 156 voldaan, terwijl er nog 91 moesten worden afgewezen. Alleen op een schrifte lijke verklaring van hun tandarts, dat het gebit geheel in orde is gebracht, kunnen zij alsnog worden toegelaten. De ervaring heeft ook hier geleerd, dat bij vele kinderen de gebitten snel worden aangetast Aan meer dere scholen was het zoo gesteld, dat ge middeld bijna twee vullingen per kind moesten worden gelegd. Sommige kiezen waren al niet meer te redden en moesten worden getrokken. De kleinen gedragen ziel. voorbeeldig tijdens de behandeling, of schoon ook hier een enkele groote branie wel eens het meeste spektakel maakte. De volgende behandelingen geschieden telkens na ongeveer een half jaar, zoodat slechts kleine gebreken kunnen zijn ontstaan, die gemakkelijk kunnen worden voorzien. Men kan dan ook wel aannemen, dat voor de be handelde kinderen het kiespijnwee vrijwel tot het verleden behoort en dat deze plaag uit het kinderleven is weggenomen. Waar bovendien ieder overtuigd is, dat een gaaf gebit van belang is voor de gezondheid, lijdt het geen twijfel, of aan niet aangesloten scholen zullen stemmen opgaan om ook de schooltandverzorging te verkrijgen. Zoo mogen we den tijd tegemoet zien, dat in ons middengewest de schooljeugd een gaaf gebit heeft. Zij zijn er in alle seizoenen. Maar zij spreken tot ons bovenal in den herfst. Zij zyn er in alle jaargetijden, de stille grijze dagen. Februari brengt ze vaak: de neveluren dag op dag, triest en vaal, met af en toe de belofte van zonniger tijd en voor- j aarsachtiger toekomst. De volle zomer, vol strekt niet enkel tijd immers van altijd stralenden zonneschijn, kent ze, en in de weken rondom Kerstmis en Oudejaar zijn de donkere dagen vaak stil en grijs. Er is geen maand, waarin ze niet voorkomen, maar het mooiste zijn ze toch in den herfst, in October en November, wanneer hun stemming zoo zeer past bij het jaargetij. In Februari gaat ons groot verlangen uit naar winnende zon en groeiende lentebeloften, in den zomer verwachten wy zonnetij, in den winter' is heel de natuur al zoo vaal en grijs, dat de nevelgrauwheid slechts meer dere triestheid brengen kan. Maar in October en November kunnen de stille, grijze dagen meer dan ooit van een aangrijpende schoonheid zijn, van een weemoed die toch niet somber stemt, van een stilheid die niet irriteert, van een vrede die vol diepe bekoring is. Nog is er de kleurenbrand van de win gerd rondom de ramen. Nog hangt het welkend loof in teere tinten of m warmen gloed aan de boomen. Het boschpad is be strooid met rood en goud, niet alle bloemen zijn gestorven, niet alle vogelgeluid is ver stomd. Er zijn nog tonen, tinten, geuren. Ja, geuren ook, de zoete bedwelmende geuren van den herfst. En over dit alles is ons welkom de warme uitbundige zonnegloed, die October nog brengen kan, de mattere zonneschijn van November, maar om dit alles weven ook de nevels schoone waden, over dit nog laatste uitbundige, soms van toon en kleur en geur en tint, leggen stille, zonlooze dagen een zilvergrijzen glans, die behoort bij den Hollandschen herfst, die de schoonheid juist van dit seizoen zoo rijk aan indrukken doet zyn. Veel hebben de boomen verduurd in den stormtyd, die achter ons ligt Veel heeft de aarde gegeven in de maanden van zaaien en kiemen, van groeien en bloeien, van rijpheid en oogst. Veel is er gewerkt en ge streden, gearbeid dag op dag. En achter dien arbeid, van aarde en hemel, van plant en dier, van menschen onder de hooge heme len, over de wyde aarde heeft de schep pende, onderhoudende arbeid gestaan van den Bouwer der eeuwigheid: Gij aan de poorten van den tijd, Gy zijt de wachter en aanschouwer, Gij zyt de eeuwig stille bouwer, De bouwer der verborgenheid. Nu is er een rust, een wijde diepe rust gekomen over de velden, maar daarachter gaat het rusteloos bouwen in 't verborgen voort. Ook de stille grijze dagen, waarop de aarde van haar arbeid schijnt uit te rusten, waarop de boomen roerloos staan in het grijze najaarslicht, waarop de mensch het stage werken een oogenblik laat rusten om te peinzen stil voor zich heen en wijd voor zich uit, ook die dagen zijn in waarheid van activiteit, van nooit eindigende activi teit vervuld. In den vasten, gestadigen kringloop der getijden vervullen ook de herfst en het herfstland een taak. Maar ons is het goed, terwijl de aarde vrede ademt, terwijl de velden stil zich strekken tot den einder, en de hooge krui nen roerloos zich heffen in den neveldag, een oogenblik stil te staan en rustig te gaan onder de najaarshemelen, met in het hart een stemming van bede en dank, van afscheid en tot wederziens: Ik houd toch ook wel van die stille, grijze dagen, Nu rust de aarde van haar arbeid uit. Nu staan de boomen roerloos na veel wilde vlagen, Alleen een zachte vogelstem geeft wat geluid. Ik heb toch ook wel lief deez' trage, gry'ze uren, Waarin het leven roereloos verschiet, Nu na den gouden glans der zomerzonne- vuren My'n hart van stille dingen stil geniet. Gij die de nevelwaden floerst rondom de landen En door wiens machtwoord straks de zon weer wint, Ik ga door 't leven, God, met stil gevouwen handen Als wie het leven eindeloos bemint. Want door de flonkeringen van het zon beschenen leven, En door de nevelwaden van den valen dag, Hebt Gij den gouden draad van Uw geheim geweven En daarvoor dank ik U, dat ik hem speuren mag. ONS DRUWERK VOOR U! DRUKKERIJ COSTER. k VERFRAAI UW BIBLIOTHEEE SNEL EN CORRECT! OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Maandag 31 October 1938. Vorige koer* STAATSLEENINGEN. 3-314 Nederl 1938 101«/M 3 Ned -ladië 1937 99»/w 514 DuitschL '30 m verkL 34 BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd. Bank140Ve Handel Mij. Cert. v. 250 148'/, Koloniale Bank150 Ned Ind Handelsbank 130'/, INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert Nederl Ford Philips Gloeil Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting 41 42 897, 347 230Vr 144 Anaconda Bethleh. Steel Citie* Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H* VA. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Fxplor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil 5281%, SOVio '/V. 378/8 357u 14»/. 48i/w 47s 468 177 1797« 783/, 637, 162 318'/, 3317, 747, 29 Shell Union H'/i, Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java—ChinaJapan lijn Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKrN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert, Union Pacific Canadian Pac. t Si f HU/» 23674 161 135 1607, 1127, 37, 115 92 #/j, 1267, 1227, 2257, 2861/, 261 30 15% 14»/, 717. 5 Vi, laatste 2.45-3.00 987, 33'/, 149 130 4i7n-i 897s 341 230Hi 1437, 28V„ 49-Vu 67. 367. 341-Vis 14i-7ir 477, 474 464.% 1741/, 178 77 627» 162 316 3291/, 29 2337,-4 160 160 HOi/,-1 38/s 114 91 1257, 121 1<HA, 137. 47, fExclaim. 'Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers H, heden 54 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.83"/™ 1.8 3'7i» Londen 8.74 54 8.747, Berlyn 73.65 73.60 Parijs 4.897» 4.90 Brussel (Belga) 31.09 31.10 Zürich 41.72 41.74 Kopenhagen 39.07 54 39.07 54 Stockholm 45.1054 45.0754 Islo 44.02 43.9754

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3