INBRAAK IN WISSELKANTOOR. ALINE I ESTER'S ROMAN Binnenland Voor eenige duizenden aan gouden en zilveren munten gestolen. Namaak brandkast op de plaats van de echte gezet. HONIG's KEUKENSTROOPübMzwMu! De strijd tusschen tram en wilde bussen. Voor 186,—'s-jaars X $euiMetw TWEEDE BLAD. Een buitengewoon brutale inbraak is in den nacht van Zaterdag op Zondag gepleegd in het kantoorgebouw van de Noordhollandsche Bank, een wissel kantoor, gevestigd aan het Damrak 24 te Amsterdam, waa. de daders een be langrijken buit aan gouden en zilveren munten en antieke geldstukken be machtigden. Gisterochtend tegen half tien ging de heer Rechter, de directeur der bank, in gezel schap van vrouw en kinderen naar het station. Hij wilde voor een familiebezoek per trein naar Rotterdam. Vóór hij naar het station ging, wilde hij nog even een kort bezoek aan zijn zaak brengen. Even iets halenvrouw en kinderen wachtten bui' ten. Een oogenblik later kwam de heer Rechter opgewonden buiten. Inbrekers hadden zijn kantoor bezocht, de brandkast was opengebroken, de inhoud een groot bedrag aan gangbare zilveren en gouden binnen- en buitenlandsche geld stukken en bovendien een kostbare verza meling antieke gouden en zilveren munten ter waarde van plus minus 1200 bleken verdwenen te zijn. Onmiddellijk spoedde de heer Rechter zich naar het op nauwelijks 5 minuten af stand gelegen bureau Warmoesstraat en even later was het geheele politie-apparaat in werking. De situatie. Het wisselkantoor heeft vóór, aan de Damrakzijde, twee étalages, gescheiden door een deur, waardoor het publiek toegang heeft tot de hal, waar zich de loketten be vinden. Overdag worden in de étalages vreemde bankbiljeten, munten, enz. uitge stald, en op borden worden de wisselkoer sen aangegeven. Het pand heeft echter nog een voordeur, n.L naast de linker-étalage Deze deur geeft toegang tot een lange gang, die dus in de geheele lengte langs de kantoorlokalen loopt. Aan het einde be vindt zich de trap naar de bovengelegen verdiepingen. Maar aan het einde van die gang is ook een trapje van enkele treden naar de kelders onder het gebouw. De kel ders waren afgesloten door een deur met een heel eenvoudig hangslot, dat zelfs zonder inbrekerswerktuigen wel kon wor den geforceerd. De dieven zijn de tweede deur aan de straat brutaalweg binnen- geloopen. Deze deur is hoogstwaarschijnlijk los geweest. De kelderdeur was in eep wip geforceerd. De kelders strekken zich onder het geheele gebouw uit en de hoogte be draagt niet meer dan 1 m. 60 c.m., zoodat een volwassen man er niet rechtop in kan staan. v Vloer uitgezaagd. In den kelder gekomen begon voor de in brekers het eigenlijke werk. Zij hebben uit den kelderzolder, die den vloer van de kantoorlokalen vorm., een keurig vierkant stuk gezaagd. Zoo kwamen zij in het kan toorlokaal, dat vlak achter de loketten is ge legen. Zij hadden het gat vlak vóór de kachel gezaagd, zoodat de aschla naar bene den in den kelder terecht kwam. Dit was voor de nachtelijke bezoekers echter geen bezwaar. Zonder veel moeite waren zij in het kantoor van d? Noord-Hollandsche Bank gekomen. In dit voorste kantoorlokaal staat de brandkast met den door de inbre kers begeerden buit. Boven die brandkast brandt echter 's nachts een z.gn. ,,banklicht" en vanaf de straat is door de glazen toegangsdeur heen deze brandkast te zien. De controleerende nachtwaker werpt dus zoo nu en dan een blik naar binnen om na te gaan of alles nog in orde is. Theekist als safe. Daarmede hadden de inbrekers, die blijk baar van de situatie de noodige studie had den gemaakt, rekening gehouden. Zij had den een theekist meegenomen, die on geveer dezelfde afmetingen heeft als de brandkast, alleen is de kist ongeveer 10 c.m. lager dan de kleine, stevige safe. In den kel der hadden de nachtelijke bezoekers de kist keurig groen geverfd (de verf was gistermorgen nog nat) en om het effect nog te verhoogen en de kist bedriege- lyk veel.op de brandkast te doen gelijken, hadden zij met behulp van ijzerdraadjes en zilverpapier een „verzilverde knop" aan de kist gemaakt. De kleine brandkast werd naar het ver trek achter het kantoor gesleept en op de plaats waar enkele minuten tevoren de brandkast nog troonde, werd de groene theekist neergezet. Om de hoogte gelijk te maken zetten de fantasierijke inbrekers het nieuwe meubel op een paar boeken. Boven op de „brandkast" werd voorzichtig de schrijfmachine gezet, die ook op de echte brandkast had gestaan. Het geheel was zoo bedriegelijk nage maakt, dat zelfs de politie, toen zij Zondag ochtend in het kantoor kwam, niet direct het bedrog bemerkte. Toen de inbrekers zoover met hun camou flage waren gevorderd en de echte brand kast naar de achterkamer was vervoerd, schoven zij de gordijnen tusschen voor- en achterkantoor dicht. Ook de gordijnen voor de achterramen, die uitzicht geven op een rommelig binenplaatsje, werden dicht geschoven. Met een carbidtoestel, een zuurstofcylin- der en een snijbrander hebben de boeven de kast geopend. Zij hebben geen bank papier gevonden, daar dit des avonds altijd door den eigenaar wordt meegenomen naar een veiliger plaats. Wel troffen zij een be langrijk bedrag aan antieke gouden en zilveren munten aan, benevens een vrij hoog bedrag aan gangbaar goud en zilver geld uit alle landen. Hoe groot dit laatste bedrag is, kon de eigenaar nog niet opgeven, dit zal pas mogelijk zijn na nauwkeurige berekeningen. Het carbidtoestel, dat naast het zuurstof apparaat noodig is voor den snijbrander, werd op de derde verdieping van" het ge bouw aangetroffen in het atelier, dat een kleermaker in gebruik heeft. De inbrekers hebben hiér ook een bezoek gebracht, doch voor zoover bekend, wordt daar niets ver mist. Het carbidtoestel is een stevig, groen geverfd tonnetje van eigen maaksel 30 a 40 c.m. hoog, met twee koperen kranen. De inbrekers hebben hun zuurstofapparaat mee teruggenomen, zoodat de politie hier aan geen spoor kan vastknoopen. Ook andere sporen zijn niet aangetroffen. De Noordhollandsche Bank is tegen inbraak verzekerd. Een lijst van de gestolen antieke munten is Zondagmiddag in een extra politiebericht aan alle politiebureaux in den lande door gegeven. HET ROTTERDAMSCHE VLIEGVELD. Hangende de Rotterdamsche vliegveld kwestie, zijn in Rotterdamsche zakenkringen stemmen opgegaan, om zoo noodig, tenzij tot een voor Rotterdam bevredigende op lossing wat betreft het vliegveld wordt ge komen, zichzelf te helpen en in een eigen vliegdienst te voorzien. De voorbereidende stappen zijn hiertoe reeds genomen, en of schoon nog niet alle belanghebbenden daar toe zijn aangezocht, heeft men voor uit voering van deze plannen, reeds de helft van het benoodigde kapitaal bijeen. Vele bussen aangehouden. De strijd tegen de wilde busdiensten is in een irieuwe faze gekomen, tot Zaterdag speelde die strijd zich af in raadkamers en rechtszalen, in vergaderlokalen en in de ka binetten van hooge justitie-autoriteiten. Thans worden de vonnissen van den presi dent der arr.rechtbank te Amsterdam ge- executeerd. Zij waren in kort geding ge wezen, uitvoerbaar gesteld by voorraad in dien noodig met behulp van den sterken arm. De N.V. T.O.N. Góoi-Express, waartegen Zaterdagmorgen een vonnis is geveld en die een verbinding met Baarn onderhoudt, werd gedwongen haar passagiers voor Hilversum in Amsterdam achter te laten; passagiers uitsluitend voor Baarn (hèt traject Hilver sumBaarn valt niet onder het verbod) mochten mee, tot de politie vermoedde, dat passagiers kaartjes kochten tot Baarn om te Bussum of Hilversum uit te stappen. Een zelfde lot ondergingen de andere wilde bus diensten van Koch, rijdende naar het Gooi. Aanvankelijk was het retourverkeer uit het Gooi nog mogelijk, omdat de Gooische ge meenten nog niet krachtdadig tegen de wil de diensten optraden. De Amsterdamsche politie stelde zich met den procureur-gene raal in verbinding, die aan de politieautori teiten in de Gooische gemeenten de noodige opdrachten gaf. Toen was er spoedig een einde gemaakt aan het vervoer oer wilde busdienst. Zoo wel in de stad als by de uitvalswegen naai het Gooi stond de politie klaar om de bus sen met passagiers „op te vangen". De inzit tenden moesten uitstappen en de busser. konden leeg naar de garages terugkeeren. De Gooi-Express heeft nu al. haar diensten stop gezet. De Gooische tram, die met zoo veel succes de juridische actie heeft gevoerd, deed gister goede zaken. Vele passagiers, die per bus waren gestrand, gingen per Gooi sche tram verder. Een zeer wilde bus. De strijd tusschen de wilde bussen en de uitvoerende macht is te Bussum zoo hoog geloopen, dat er vechtpartijen aan te pas zijn gekomen, zegt De Crt. De „Bussum-Express" wil zich niet laten temmen; Zaterdagmiddag zijn haar pogin gen met passagiers uit te rijden belet door het plaatsen van een politiepost voor het erf aan de Brinklaan, waar de onderne ming gevestigd is. Zondagochtend te tien uur reed de bus evenwel weg, alsof er geen uitspraak van den president van de Amsterdamsche rechtbank of ministerieele circulaire be staat. De passagiers moesten uitstappen, maar de agent kon er geen bezwaar tegen maken, dat de vrouw en vader van den ondernemer er in bleven zitten. De bus keerde naar het erf terug. Doch te halftwaalf reed zij opnieuw uit met passagiers; op korten afstand voorbij het hek, halverwege den rijweg, gelastte de als wachtpost dienstdöende agent den chauffeur te stoppen", waaraan werd vol daan. Allen stapten uit, ook de chauffeur, die wegkuierde en zich om het bevel van den agent om de bus terug te rijden naar het mat bekommeide. De dwars over den weg staande bus werd een belemmering voor het verkeer. Toen de inspecteur Vos ter plaatse kwam, liet hij den weigerachtigen chauf feur, die onder de menigte stond, arres teeren en naar het bureau brengen, het verkeer omleggen, en vervolgens zond hij een agent er op uit om een takelwagen te requireeren. Dit moet nogal bezwaarlijk zijn geweest, want tegen halféén verscheen er eindelijk een gewone huurauto, voor zien van kabels. Toen de agenten bezig waren deze met de autobus te verbinden, stormden uit het huis van Koch eertijds de deftige villa De Olmen de familie Koch en twee chauffeurs, in totaal zes personen, die schreeuwend het honderd meter diepe erf afrenden. Vrouw K. was het eerst ter plaatse: „Blijf van mijn bus af; de agent heeft gezegd, dat hij moest stoppen, nou daar staat-ie dan." Het spektakel, dat voor honderden omstanden een spannend schouwspel was, liep zoo hoog, dat de in specteur de vrouw gelastte zich te ver wijderen. Welk bevel een tegenovergestel de uitwerking had, want mevrouw K. verzekert 26-jarige' de volgende uitkeringen Bij overlijden binnen 39 jaar- t) ƒ1000,- terstond betaalbaar 2) ƒ1000,— gezinsrente per j«a'P 3) 5000,— op einddatum. Bij leven na 39 jaar: ƒ5000 benevens 1 000,— bij later overlii'dftn klom in de bus en hield de deur vast. De inspecteur duwde de deur open en gelastte haar naar buiten te komen, daar hy een manoeuvre met het contactsleutel tje vermoedde, en toen ze hieraan niet vol deed, betrad hy de bus om de vrouw te verwijderen. Al vechtende gelukte het den inspecteur haar naar den uitgang te ge leiden, waar een agent hoffelijk maar energiek hielp bij het uitstappen. De woedende busbehoedster gaf den inspecteur een klap in het gezicht en sloeg om zich heen, waarbij agenten en andere nabijstaanden geraakt werden. De heer K. weigerde eveneens de bus te verwijde ren en liep weer naar huis; hij werd door twee agenten ten"",ehaald en luisterde ten slotte naar een gemoedelijk woord van den Inspecteur en bracht de bus naar het erf. Proces-verbaal. Tegen den chauffeur, die niet aan het bevel, om de bus van den weg te rijden, gevolg had gegeven, werd proces-verbaal opgemaakt wegens „zonder verlof van het bevoegde gezag, eenigen openbaren land- of waterweg versperren of het verkeer daarop belemmeren." Daar het optreden van de politie geba seerd is op de bekende ministerieele cir culaire, zal mr. Heeg in kort geding, voor den president van de rechtbank te Den Haag, den Staat dagvaarden. Volgens deze circulaire moeten tegen alle busdiensten in het arrondissement, waar een uitspraak is gevallen, die tot stopzetting van één hunner heeft geleid, maatregelen worden getroffen. Tegen de „Bussum Express' 'is geen ge ding aanhangig geweest. De tijd om het teeltplan voor her"TTT gende jaar op te maken is weer aaneebr ken, doch de overgroote meerderheid der een steun. uitkeering niet by machte de teelt aan te vangen. Het gevolg daarvan zal zyn, aldus schrijven, dat deze intensieve weer het - voor de volkswelvaart altijd nog zeer belangrijke teelt zal prijsgegeven of sterk zal worden ingekrompen. f!l NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR LUCHTBESCHERMING. Algemeene vergadering te Utrecht. Onder voorzitterschap van den heer P. C. A. van Lith, oud-directeur B.B. in Neder- landsch-Indië, is Zaterdagmiddag te Utrecht de algemeene vergadering van de Neder- landsche Vereeniging voor Luchtbescher ming gehouden, waarbij meer dan twee honderd afdeelingen vertegenwoordigd wa ren. In twaalf maanden tyds is het aantal af deelingen van 60 tot 272 gestegen, en het aantal leden van 17.000 tot ongeveer 65.000. Tot 30 September j.L hebben de inkomsten bedragen f 20.999. uit uitgaven 16.802. Na langdurige discussies werd besloten als nood-overgangsmaatregel voor 1939 een bedrag van tien cents per lid voor het maand schrift „Luchtgevaar" te heffen, totdat het resultaat van de staatscommissie-Quarles van Ufford zal zijn vastgesteld. De verga dering was unaniem van oordeel, dat de kos ten van voorlichting door de regeering be- hooren te worden gedragen. Met algemeene stemmen werd de motie- Geleen aangenomen, waarin er bij de regee ring op aangedrongen wordt op ruime schaal het Nederlandsche volksgasmasker tegen een goedkooperen prijs beschikbaar te stel len. DE STEUN OP STOOKTOMATEN. Spoedig uitkeering gevraagd. Ongeveer 500 stooktomatenkweekers heb ben een schrijven gericht aan den regee- ringscommissaris voor den landbouw, waar in zij proteseeren tegen het lange uitblijven der stëunuitkeering op stooktomaten. Door het groote verlies dat deze teelt dit jaar opgeleverd heeft, komen de meeste deze kweekers in zeer moeilijke omstan digheden. De verliezen kunnen niet meer opgevangen worden door de totaal onder mijnde en al jaren met verlies werkende bedrijven. ,Uit het Engelsch I? door W. A. C. 13) Zou hy hen, voor hij naar bed ging, in 't geheel niet komen aanspreken? Laline voelde zich nu zoo ongelukkig, dat ze al haar wrok vergeten had haar hart was loodzwaar. Zy zouden 's morgens heel vroeg te Cherbourg aankomen en waarschijnlijk den eersten trein nemen. Zou hij daar ook aan wal gaan of doorreizen naar Southampton? Het was een meer dan vreeselijke ge dachte, dat een man, die haar in zyn armen had gesloten, haar den teedersten, langsten kus had gegeven, daar volmaakt onver schillig zat en dat ze niet eens wist of ze elkaar ooit weer zouden ontmoeten ze was er zelfs niet eens zeker van, of hij wel goeden nacht zou zeggen! Ze werd er zenuwachtig van. Jack voelde, dat ze met David wenschte te spreken. „Ik ben benieuwd in welk boek die beer zóó verdiept is", zei hij; „ik zal hem maar eens gaan opporren!" WINKELHUIS TE UTRECHT UITGEBRAND. Door het omvallen van een petroleum- toestel vatte gistermiddag omstreeks kwart over vijf de inboedel in de woning van den antiquair van Dijk aan de Lijnmarkt te Utrecht. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de heer van Dyk en zijn vrouw zich slechts door een snelle vlucht in veiligheid konden stellen. Van den inboedel kon niets gered worden Een papegaia en een hond kwamen in de vlammen om. De brandweer wist uitbreiding te voorkomen. Zoowel de winkel, als het daarboven ge legen woonhuis van den antiqair werden totaal verwoest. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. EEN ONBETROUWBARE HUISKNECHT. De politie van het bureau Stadhouders kade te Amsterdam heeft een tweetal man nen gearresteerd, wegens diefstal en heling van een partij postzegels ter waarde van 600700 gulden. De bestolen eigenaar woont op het westeinde en had een onge veer twintigjarigen huisknecht in dienst Eenigen tyd geleden moest deze jongeman in militairen dienst komen en kort daarop miste de heer des huizes zyn zegels. Aan vankelijk verdacht hy zyn huisknecht niet van diefstal, maar het inmiddels ingestelde politieonderzoek verwierp deze mogelijk heid allerminst. De huisknecht werd gear resteerd en bekende spoedig den diefstal te hebben gepleegd, waardoor nog denzelfden dag ook de heler, een postzegelhandelaar uit Bussum, gearreseerd kon worden. Een groot deel van den buit kon nog in beslag worden genomen. AUTOBOTSING TE GRONINGEN. Gisteravond om zes uur is op den hoek van den Kraneweg te Groningen een botsing geschied tusschen een personenauto, be stuurd door den 28-jarigen landbouwer H. W. T. uit Warfhuizen en een andere perso nenauto, bestuurd door den 35-jarigen win kelier S. C. uit Groningen. De laatste had het verkeer van rechts geen voorrang verleend. Het gevolg van de botsing was, dat de auto van den heer S. tweemaal over den kop sloeg en totaal vernield werd. De andere wagen werd licht beschadigd. In de eerst genoemde auto bevonden zich, behalve de heer S., zyn beide dochtertjes en een vriend je. Het eene meisje, oud acht jaar, kreeg verwondingen aan het hoofd en een knie en de heer S. zelf werd aan den pols verwond. De beide andere kinderen bleven ongedeerd, evenals de landbouwer, die alleen in den anderen wagen zat. MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Op de Hugo de Grootlaan te Dordrecht stak Zaterdag de achtjarige Betty Stahle plotseling den weg over. Het kind liep te gen een auto uit Klundert op, geraakte on der den wagen en was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het ouderlijke huis in de Sweelinckstraat over gebracht. Laline lette-op en zag, toen Jack bij zijn vriend was, dat deze letterlijk van zijn boek moest worden afgeschud. Dat was geen comedie; hij las Werkelijk met be langstelling. De pijn rond haar hart scheen heviger te worden maar er kwam ook woede bij. Indien ze eens had geweten, dat David meer dan eens een harden strijd met zich zelf had gevoerd, om zijn aandacht bij zijn boek te houden, omdat visioenen van het sloependek en de half lichte maan telkens voor hem opdoemden! Maar hier begon de tucht: hij was niet van plan te bezwijken voor zijn wensch en wilde verder geen be langstelling toonen voor juffrouw Lester. „Kom, David, ouwe jongen, kom tot af scheid nog iets met ons gebruiken. De da mes wenschen je vaarwel te zeggen. Je reist immers door tot Southampton, om je kleermaker in Londen op te zoeken, meen ik, dat je me zei?" David gaf hierop geen antwoord, maar op een onwillige manier, alsof hij werd weggesleept, stond hij op en volgde Jack naar het clubje in een van de kleine nis sen. Hij was volmaakt beleefd en gewoon je gens iedereen; misschien praatte hy het meest met mevrouw Whitmore en luisterde daarop aandachtig, toen deze die beleefd heid met woeker terugbetaalde, door een lang verhaal te doen, waar ze haar sleutels wel kon hebben gelaten. „Wat een verschrikkelijk vervelend schepsel is dat!" dacht de arme Laline „Hoe durft ze te denken, dat majoor La- mont belang stelt in haar afschuwelijke sleutels!" Ze kon nauwelijks haar tranen inhou den. Ze was in een gemoedstoestand, dat. als hij iemand anders ware geweest, dan David, zij bepaald geen woord meer had kunnen uibrengen en ijlings naar haar hut zou zijn geloopen. Maar ze zou tegen over hem niet de geringste emotie aan den dag hebben durven leggen dat zou het toppunt zyn geweest! Zij dronken champagne en expres stak ze een sigaret op wat ze in de laatste dagen, als David in haar nabijheid was, bijna nooit had gedaan. Hij moest zien, dat ook zij onverschillig was! Maar hij scheen niets te zien en was met zijn ge dachten elders. „Als ik een minuut langer blijf, pak ik haar op en breng haar naar het dek en kus haar", dacht hij. Daarom stond hij op, wenschte iedereen onverschillig goeden nacht en ging naar zijn hut. Laline had een gevoel of ze zou flauw vallen; Jack kwam haar te hulp en zei iets opwekkends tot haar. Hij stelde voor, dat ze naar bed zou gaan, om morgen bij tijds op te kunnen staan. Daar haar tante niet van plan scheen te zijn, zich van haar plaats te bewegen, bracht hij haar zelf naar haar hut. Toen hij haar daar goeden nacht wensch te, straalde de teederste bezorgdheid uit zijn oogen. „Kleine lieveling!" Ze barstte in tranen uit. „O, Jack! jij bent de liefste man ter we reld!" Toen ging ze naar binnen en sloot haar deur. HOOFDSTUK VII. Toen Laline, haar tante, de Whitmores en Jack den volgenden morgen in de file stonden voor het onderzoek hunner pas poorten, meende het meisje, dat ze majoor Lamont kalm door de opening zag gaan, die naar de brug van de sleepboot leidde. Mis schien ging hij naar het een of ander kij ken, want natuurlijk zou hij, als hij wer kelijk aan wal ging, een paspoort moeten hebben en deze vertoonen, net als ieder een. Laline had nooit gehoord van diplo matieke paspoorten. Ze was zeer geërgerd over Jack, die een oogenblik haar aandacht afleidde want het moest juist toen geweest zijn, dat Da vid was teruggekeerd en de trap opgegaan daar ze hem heelemaal niet meer zag noch op het schip, noch op de sleepboot Dus was hy voor altijd uit haar lev-n verdwenen! Ze had niet geweten, dat iemand zoó kon lijden als zij thans! Z° haatte Frankrijk welk belang kon al dat nieuwe haar nu inboezemen? Eindelijk waren zij in den trein en ze zonk op haar plaats neer. Het zou nog wel een uur duren voor zij vertrekken. Traag zat ze uit het raam te kijken en kon een straatweg, zien maar wat was dat. Een auto, een elegante open Rolls- T f" ma'oor Lamont er in! Hij was het beslist; ze kon zich niet hebben ver gist. Hoe was hy daar gekomen? Hoe was het mogelyk dat hij, zonder dat zij het wis ten wal was gegaan, niet dat gezeur met de douane had gehad en .zoo maar vertrokken was in een keurige auto! |e was onderhevig aan allerlei aandoeningen, maar de voornaamste daarvan was, dat Frankrijk haar plotseling meer belang in boezemde en in het bijzonder dacht ze aan Parijs. Misschien zou hij daar heen gaan en zij hem per slot van rekening toch terugzien. Ze zei geen woord van haar ontdekking aan Jack, die dacht, dat David kalm naar Southampton was doorgereisd. Maar ze vroeg Jack heel onverschillig hoe lang het zou duren om per auto naar Parijs te gaan en waarom zij er niet aan hadden gedacht om dat te doen. De heele reis werd nu voor Laline en al verlangen om hun einddoel te berei ken. Jack trachtte haar te wijzen op grillige Fransche architectuur, die hij dach dat haar in de hoogste mate zou interes seeren wat ook wel het geval ware ge weest, indien niet haaf gansche ongedisci plineerde geest zich bezig had gehouden met David Lamont. zij Toen de lange dag bijna om was en Parijs hadden bereikt, was ze moe en s i Natuurlijk gingen zy naar hotel R'tz Jack had voor alles gezorgd. Den volgenden dag kwam Laline, fri8C. bloeiend en beeldig mooi, met haar tan aan de lunch in deh tuin. 't Was beerW Mei-weer en een plotseling ingetretW warmte deed iedereen denken, dat werk® lijk de warme zomer was gekomen. De kastanjeboomen stonden in bloei, lucht was zacht en frisch en de opwinding» die er altijd uitgaat van een verblijf te F rijs, n\aakte zich van het meisje meese Trots haar verliefd zijn op een onversch ligen lomperd van een man, dien ze schien nooit zou terugzien, voelde ze da opgewekter werd. (Wordt vervolg®''

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6