s I I 8 I 8 8 I 8 8 8 8 1 8 8 8 SAMBO DE OLIFANT èoo^ooc ftadiopCOQCtUHMa oaoooeet tweede blad. Verkeerspuzzle voor de jeugd. autobus met passagiers gekanteld. doodelijk ongeval tijdens den kampioensrit. O GEMENGD NIEUWS. Glimlachje 3 Tiidens de Veiligheidsweek van de ."nHke Nederlandsche Automobiel Koninkliji heden tot 6 November Club, die van umrdt gehouden zal van alle zijden de aandacht worden gevestigd ,p - het ver keersvraagstuk Om ook de jeugd hierin te kunnen be lleken heeft onze redactie in samenwer king met de K.N.A.C. besloten een ver keerspuzzle op te nemen waarvan de op lossing door jongens er. meisjes van 10 tot 15 jaar mag worden ingezonden. Er is een prijs uitgeloofd voor degene die ons de juiste opló«sing zendt. Bij meerdere goede oplossingen zal het lot beslissen wie of de gelukkige is die den door de K.N.A.C. beschikbaar gestelden prijs ter waarde van 5 mag uitkiezen. De antwoorden moeten aan onze redac tie worden gezonden vóór 6 November a.s In de inker bovenzijde van de enveloppe of op de briefkaart duidelijk het woord verkeerspuzzle schrijven! En vergeet niet eigen naam en adres te vermelden. Hier is de puzzle. In onderstaand verkeersversje van Cünge Doorenbos zijn een aantal woorden, op de oemnletters na, weggelaten. Het aantal stippeltjes geeft aan hoeveel letters er na de beginletter nog komen, terwijl de streepjes aanduiden waar het woord in lettergrepen is gesplitst. Deze lettergrepen zijn onder het versje opgesomd. Het is de kunst iedere letter greep on de juiste plaats te irengen. „Het is pdat ied're j Z... het V. lied; t G voor jongens èn voor m Op m verkeersgebied. Het is plicht, dat alle b Oud of jof gof klein Hun v../goed vervullen, Goede w.zijn. 't Is een w geworden, 't Is een héél b vak, Wje een „10" moet hebben, 0van de K.N.A.C. CLINGE DOORENBOS. De in te vullen lettergrepen zijn: be brui bur com der dern ge geldt gen gers groot jes jon jong keers kers land lang meis men mo pli plicht plicht rijk schap se ten ten va ver voor waar we weg zegt. gerplaats by Harskamp, reed met eenige andere militaire motorrijders van Norg naar Assen, omdat zy van verdere deelne ming afzagen. Op den smallen weg reden zij een grooten hooiwagen achterop. Een zijspancombinatie, die voor den wacht meester reed, zwenkte naar links uit om den hooiwagen te ontwijken. De wachtmeester zag den wagen te laat en reed er met een vrij groote vaart boven op. Hij viel, sloeg met zijn hoofd tegen den grond en was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het militaire ziekenhuis te Assen overgebracht. Naar aanleiding van dit droevig ongeval, dat geheel buiten den wedstrijd is gebeurd, heeft kolonel van Voorst tot Voorst, com mandant van de lichte brigade, in een kor te toespraak tot de deelnemende militairen, medegedeeld, dat hij, als teeken van rouw en vriendschap voor hun overleden kame raad, het beter acht dat de militaire deelnemers den wedstrijd niet verder zul len voortzetten. Hy gaf daartoe order. ERNSTIG MOTORONGEVAL BIJ DRACHTEN. Zaterdag ongeveer elf uur is de motor rijder G. Pulrum, die zyn broer op den duozit had, in de Folgerenlaan by Drach ten tegen een van links komende auto, be stuurd door den heer H. Brander, aangere den. De gebroeders P. werden van den motor geslingerd en ernstig gewond opge nomen. De motorrijder is naar het zieken huis te Groningen overgebracht. Men vreest voor zyn leven. De ander kreeg een hersenschudding. NOODLOTTIGE SNELHEID. Zaterdagmiddag omstreeks half zes reed de 22-jarige motorrijder J. H PI, woonach tig te Amerongen over den nieuwen be tonnen omleg van den rijksweg. De groote snelheid, waarmede hy zich bewoog, werd den jongenman noodlottig. Op een gegeven oogenblik kwam hij ten val, waardoor hij een zwaren schedelbreuk opliep. Korten tijd na den val is P. aan de gevolgen be zweken. Inzittenden door glasscherven gewond. Op den hoek van de Zuid-Willemsvaart weg en de Jan Heinsstraat te 's-Hertogen- bosch heeft zich gistermiddag omstreeks twee uur een ernstig verkeersongeluk voor gedaan. Een autobus van de firma J. Kras uit Am- merzoden, waarin 22 passagiers waren ge zeten, onder wie tien kinderen en eenige vrouwen, allen afkomstig uit Hedel en Schijndel, kwam uit de Jan Heinsstraat en wilde de brug over de Zuid-Willemsvaart oprijden. Een auto van de Citax, bestuurd d6or den chauffeur van der Loo uit 's-Her- togenbosch, kwam op hetzelfde oogenblik met groote snelheid uit de richting van den Zuid-Willemsvaartweg en botste met groote kracht tegen den linkerkant van de autobus, tengevolge waarvan deze kantelde en op haar rechterkant terecht kwam. Tengevolge van den schok werden de passagiers van hun plaatsen geslingerd, terwijl vrijwel alle rui ten vernield werden. Op het hulpgeroep van de vrouwen en kinderen kwamen onmiddellyk omwonenden toesnellen, die de passagiers uit hun benarde positie bevrijdden. Het bleek, dat enkele vrouwen en acht kinderen door glasscherven aan gelaat en handen waren gewond, terwijl drie vrouwen door den schrik bewusteloos geraakten. De geblesseerden werden naar het St.-Ca- rolusziekenhuis te 's-Hertogenbosch overge bracht. Na verbonden te zyn, konden allen huiswaarts keeren. De beide chauffeurs hadden geen letsel gekregen. De autobus werd, evenals de taxi, zwaar beschadigd. Wachtmeester der huzaren reed tegen hooiwagen op. Tijdens den kampioensrit van de K. N. M. V. heeft zich Zaterdag een doodelijk ongeval voorgedaan. De ongeveer dertig- jarige J. Hart, wachtmeester van het eerste regiment huzaren-motorrijders van de le- KNAAP ONDER TRAMWAGEN. Doodelijk ongeluk te Arnhem. Zaterdag omstreeks vier uur geraakte op den Westervoortschen Dijk te Arnhem de zevenjarige zoon van de familie Slijkhuis onder een goederenwagen van de Gelder- sche tramweg Mij., waardoor hij vrijwel op slag dood was. De knaap was met eenige vriendjes by enkele stilstaande goederenwagens aan het spelen. Op een gegeven oogenblik geraakte een der wagens in beweging en ongelukki gerwijze kwam de jongen onder deze wa gon. Hij liep ernstige kwetsuren op, ten gevolge waarvan byna terstond de dood intrad. Het stoffelijk overschot is naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. DOOD DOOR SCHULD? Gisteravond is in het gemeente ziekenhuis te Arnhem de 23-jarige vrouw N. L. over leden. In Augustus j.1. is zij bij een ruzie met een man, zekeren W., door dezen met een mes in den buik gestoken. De dader werd aangehouden en de vrouw naar het gemeente ziekenhuis gebracht. Het lijk is in beslag genomen, teneinde door sectie na te gaan of de dood een gevolg is van de ondergane mishandeling. OPLICHTING TEN KOSTE VAN BLINDEN. Twee Amsterdammers te Bloemendaal aangehouden. Naar De Crt. verneemt, heeft de Bloemen- daalsche recherche een ergerlijke oplich tingsaffaire tot klaarheid gebracht, door de arrestatie van twee Amsterdamsche werk- loozen, die er een beroep van maakten val- sche kwitanties uit te schijven en te innen, z.g. voor werkverschaffing aan blinden. Dit geld, dat in den loop van dit najaar is aan gegroeid tot een bedrag van zeker vele hon derden en misschien wel duizenden guldens, is door de beide mnnen ten eigen bate aan gewend. Zy waren beiden in September uit de ge vangenis1 ontslagen, waar zij resp. twee en een jaar hadden vertoefd, wegens derge lijke praktijken. Deze kwestie had al jaren de aandacht van de Bloemendaalsche politie. Er bestaat n.1. inderdaad een vereeniging in Nederland, die zich bemoeit met het innen van giften ten behoeve van werkverschaffing aan blinden. Verscheidene villabewoners uit het geheele land, in het bijzonder in Aerdenhout en Bloemendaal, betalen jaarlijks kleinere en grootere bedragen, een menschlievende daad. die door de thans gearresteerde oplichters is misbruikt ten eigen nutte. De één, V. genaamd, was de „directeur" Toen hij uit de gevangenis kwam, liet hij een flinke partij kwitanties drukken met het bedrieglijk nagemaakte opschrift „Werkver schaffing aan blinden, opgericht 1895". Hij was blijkbaar op de hoogte van het bedrag dat sommige vermogende ingezetenen onge veer per jaar betaalden en zoo niet, dan vul de hij ter plaatse hqt bedrag op de blanco kwitantie in. De vorige week Vrijdag belde een villabe woner te Aerdenhout de politie op, dat er vermoedelijk een onechte incasseerder bi hem op de stoep stond. De recherche begaf zich onmiddellijk naar het opgegeven adres en kon nog juist P. grypen, die op het laatste oogenblik probeerde te ontsnappen. By fouilleering vond men een groot aantal kwi tanties, die nog in de omgeving moesten worden aangeboden. Hij bekende reeds vele bedragen te hebben ontvangen in deze en andere gemeenten en men kwam zelfs ot de wetenschap, dat hij per dag ongeveer 60 kwitanties inde, waaruit blijkt, dat de hee ren er een flinke zaak aan hadden. Gister -heeft men V. te Amsterdam gear resteerd, en met den reeds eerder aange houden P. geconfronteerd. Zij probeerden nog door te ontkennen den dans te ont springen, maar de ontmoeting van de twee verdachten was zoo heftig zij geraakten slaags met elkaander dat de politie alle redenen had om ook V. in hechtenis te hou den. Zij zullen aan de Justitie worden voor geleid. GEHEIMZINNIG STERFGEVAL TE BLOEMENDAAL. Lijk in beslag genomen Groote opschudding is Zaterdagavond laat gewekt onder de bewoner van den Kinheimweg te Bloemendaal, door het hulpgeroep Van een man, die voor het raam van de bovenverdieping zijner wo ning stond en blijkbaar in doodsnood ver keerde. Hij was alleen thuis en toen een dokter korten tijd later, met behulp van een sleutel van de buren, het huis binnen kwam, vond hij den bewoner, den heer J. J. v. d. Aar, op den vloer liggen. De dood was reeds ingetreden. Een tweede genees heer werd geroepen en ook de politie werd gewaarschuwd, omdat de juiste doods oorzaak niet onmiddellijk kon worden vastgesteld. Daar de echtgenoote en haar beide dochters van 17 en 13 jaar niet thuis waren en men haar aanvankelijk ook niet kon vinden zij waren op een bruilofts feest en keerden ver r.r middernacht weer is het stoffelijk overschot van den heer v. d. A. door de poltie in beslag genomen Men twijfelt er namelijk aan, of dit sterfgeval wel geheel normaal moet wor den genoemd. De heer v. d. A., die een ondergeschikte betrekking had bij de ge meente, klaagde den laatsten tijd wel over pijn in de borst, maar de verschijnselen bij zijn dood wezen niet direct op een be roerte. Heden zal de officier van justitie, na onderzoek van dó rapporten, hebben te beslissen of hij een. onderzoek naar den deskundige dr. Hulst wenschelijk acht. Men heeft namelijk de mogelijkheid niet ver worpen, dat de heer v. d. A. vergiftigd is, waarbij men ook aan zelfmoord kan denken, war.t de verhouding in het gezin liet alles te wenscben over, iets waaronder de man zeer gebukt ging. Indien er echter een geval van zelfmoord zou zijn, dan doet het we lvreemd aan dat de man, die aan de achterzijde van het huis slaapt, naar de straatzijde is geloopen, de ramen heeft geopend en zoo luid om hulp is gaan roepen, dat de geheele buurt uitliep. (De Crt.) GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. In een woning aan )e Haarlemmer Hout tuinen te Amsterdam heeft de politie gis termiddag een volledige geheime distil leerderij ontdekt. De eigenaar van het toe stel heeft reeds jarenlang in het geheim jenever voor eigen gebruik vervaardigd en ook zijn vrienden van zijn product laten profiteeren. De man, die reeds langen tijd steun trekt, was den laatsten tijd in de werkverschaffing..In zijn vrijen tijd maak te hij een primitieve distilleerderij, waar mede hij een vrij groote hoeveelheid ster- kendrank vervaardigde, waarvan hij voor eigen gebruik veel meer nam dan goed voor hem was. Zijn vrouw ondervond daar telkens weer de narigheden van. Herhaal delijk ontstonden er ruzies tusschen man en vrouw, waarbij de jeneverfabrikant zijn vrouw doorgaans ouiten de deur zette. Dat was ook Zondag weer het geval. De vrouw was buiten het huis gezet en mocht er niet meer in. Zij zwierf op straat en werd daar opgerrfferkt door een agent van het bureau Spaandammerstraat, die Dinsdag 1 November. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. (8.15 Ber.) 10. Morgenwijding. 10.15 Gewijde mu ziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble J. Cantor. 11. Huish. wenken. 11.30 Verv. concert. (12.15 Ber.) 12.25 Gev. concert (opn.) 1.45 Omroeporkest en solist. 2.45 Knipcursus. 3.45 Ber., gr.pl. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.15 De Twilight Serenaaers. In de pau ze zang en piano. 7.Voor de kin deren. 7.05 Pianovoordr. 7.30 Engel- sche les. 8.— ANP-berichten, radio-journaal, mededeelingen 8.20 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.50 Luis ter wedstrijd. 10.20 Bridge-cursus, 11.ANP-ber. Hierna filmmuziek. 11.2512.E. Puszta's ensemble. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.Hoogmis. 11.30 Gr.pl. 12.15 KRO-orkest. (1—1.20 Gr.pl.) 2.2.55 Gr.pl. 3.KRO-melodis- ten en solisten. 3.45 Gr.pl. 4.Ber., verv. concert. 4.45 Gr.pl. 5.25 DecL (opn.) 5.45 Gelukwenschen. 6.05 KRO-orkest. 7.Ber. 7.15 Allerhei- ligen-Allerzielen, causerie. 7.35 Sportpr. 8.ANP-ber., mededee lingen. 8.15 KRO-Symph.-orkest. 9.15 Interviews. 9.35 Verv. concert mmv. solist. 10.10 Deel. 10.30 ANP- ber. 10.40 Lit.-muz. progr. 11.30 12— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 12.20 Gr.pl. 1.502.20 Orgelspel. 4.15 Frank Rea en zijn orkest. 4.50 Pianovoordracht. 5.20 Charles Brill en zijn orkest en soliste. 6.20 Ber. 6.45 Cembalo-voor dracht. 7.20 Mantovani en zijn Tipica-orkest. 7.50 Soc.-econ. cause rie. 8.20 Gev. progr: 8.50 Radiotoo- neel met muziek. 9.20 Ber. 9.45 Cau serie: It occurs to me. 10.Jack Hylton en zijn orkest. 10.35 Radio- tooneel. 11.35 De Grosvenor House Dance Band. 11.5012.20 Dansmu ziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 9—, 10— en 11.20 Gr.pl. 11.45 Orgelconcert. 12.35 Zang. 1.05 Gr.pl. 1.25 Giar- dino-orkest. 22.20, 3.15 en 4.35 Gr.pl. 5.05 Zang. 5.20 Gr.pl. 7.20 Het Ellis-orkest. 8.35 Pianovoordr. 8.50 Radiotooneel. 10.5012.05 Kamer muziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pl. 6.30 en 7.50 Omroepkleinorkest. 8.35 Lit. muz. progr. 9.20 Gr.pl. 11.20 Om roeporkest. 1.30 Populair concert. 3.20 Kurhessisch Landesorkest en soliste. 5.35 Het Rheinische Trio. 6.25 H. Schroeder's Kamerorkest. 8.20 Radiotooneel. 8.35 en 9.35 Gr.pl. 9.5011.20 Vrouwen trio, mannen- kwartet, Omroepkoor, Omroep- Amusementsorkest en solist. BRUSSEL, 322 cn 484 M. 322 M.: 9.en 9.20 Gr.pl. 10.20 Hoogmis. 11.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep kleinorkest. 1.502.20 en 2.35 Gr.pL 2.50 Violen en piano. 3.20 Accor deonensemble. 4.20 A Capella-koor. 5.20 Omroepdansorkest en solisten. C.50 en 7.20 Gr.pr. 8.20 Omroep kleinorkest. 9.05 Radiotooneel. 9.50 Verv. concert. 10.3012.20 Gr.pL 484 M.: 10.20 Hoogmis. 12.20 Gr.pL I.en 1.30 Omroeporkest. 1.50— 2.20 Gr.pL 5.20 Orgelspel. 6.35 Gr.pL 8.20 en 9.40 Omroeporkest. 10.30 II.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Omroeporkest en solist. (8.10 DecL 8.20—8.35 Politiek dagblad overzicht). 9.20 Ber. 9.50 Viool en piano. 10.05 Ber. 10.2011.20 Gra- mofoonplaten. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.8.35, Norman- dië 8.359.20, Keulen 9.2010.20, Parijs Radio 10.2010.50, Norman- dië 10.50—11.20, Keulen 11.20 12.20, Brussel VI. 12.20—14.20, Pa rijs Radio 14.2014.35, Brussel VL 14.35—16.45, Lond. Reg. 16.45—19.20 Keulen 19.20—20.20, Radio PTT Nord 20.2020.30, München 20.30 21.20, Keulen 21.2022.20, Brussel VI. 22.20—22.30, Keulen 22.30—23.20 en Danmarks Radio 23.2024. Lijn 4: Brussel VI. 8.10.20, Lu xemburg 10.2010.35, Lond. Reg. 10.35—12.20, Droitwich 12.20—14.20, Lond. Reg. 14.2016.20, Droitwich 16.20—19.50, Lond. Reg. 19.50—20.20 Droitwich 20.2022.35, Brussel Fr. 22.35—23—, Lond. Reg. 23—23.35, Droitwich 23.35—24. Lijn 5. Diversen. g spoedig van haar vernam, wat haar was overkomen. Toen ging de agent naar haar huis om den boozen echtgenoot ter ver antwoording te roepen. De agent bemerkte op de derde verdieping een hevige ster kedrank-lucht. Hij keek eens goed rond waar de lucht vandaan kwam en ontdekte toen de geheime toestellen. De man werd tijdelijk overgebracht naar het posthuis Haarlemmerplein, waarna ambtenaren der invoerrechten en accijnzen het huis door zochten en het toestel in beslag namen. Ploft *?eens nam Sambo nog een flinke zwaai en dan od arme rat duizelig tegen een boom en bleef daar Eehr^u ru? liggen- "Au, au", ik geloof dat ik mijn poot nu e" heb", gilde het arme dier. „Hoe moet ik hier viiann ,an komen- Als er straks slangen of andere moeiti!'1 men> hen ik helemaal verloren. Hij deed om °P Ie staan, maar het was onmogelijk. 208. Beneden in het rattenhuishoudén waren ze onge rust geworden over het lange uitblijven. „Weet je wat, we gaan hem zoeken", stelde Flip voor. Op handen en voeten volgde Flip een der ratten, die hem de weg zou wijzen. Voetje voor voetje naderden ze het einde van de lange gang. En daar hoorden ze al een zacht gekreun. Huldiging van Nico van Suchtelen. Ter gelegenheid van zijn zestigsten verjaar dag is de dichter, romancier, essayist, wijs geer en uitgever jhr. dr. Nico van Suchte len Zaterdagmiddag in het Carltonhotel te Amsterdam gehuldigd door een zeer talrijke schare dichters, schrijvers, kunstenaars, ge leerden, bewonderaars en belangstellenden uit Nederland zoovel als uit België. Brandkast geplunderd. - Inbrekers hebben een bezoek gebracht aan het kan toor van een makelaar, gevestigd in de Nieuwe Leliestraat te Amsterdam. Alleen de brandkast, waarvan zij het klokslot hebben opengeboord, had hun belangstelling. Hier uit namen zij den inhoud, tweehonderd gulden aan contanten, mee. Prinses Juliana woont kerkdienst bij. - Prinses Juliana heeft gisterochtend, voor het eerst na haar ziekte, den kerkdienst bijge woond in de hervormde kerk te Baarn onder gehoor van ds. C. W. Blaauwendraad. Wolhandkrab. - Door den visscher Knol te Schellinkhout werd in een zijner netten in het IJsselmeer een groot exemplaar eener wolhandkrab aangetroffen. Deze plaag schijnt volgens zeggen eerder te verminderen dan uit te breiden, daar dit het eerste exem plaar was, dan in dit jaar door hem werd gevangen. Grafmonument voor Anton Tierie ont huld. - Zaterdagmiddag is op de begraaf plaats Zorgvlied te Amsterdam op het graf van den bekenden toonkunstenaar Anton Tierie, die in Februari j.1. overleed, een graf monument onthuld. In de aula van „Zorgvlied" voegden zich de leden van het comité van de verschillen de muziekorganisaties, aan welke Tierie zijn beste krachten heeft besteed, zich bij de familie. Om drie uur begaf men zich naar het graf, waar zich reeds verscheidene an dere belangstellenden bevonden. Namens het uitvoerend comité werd het woord ge voerd door den voorzitter, ds. P. van der Veer. Mevrouw Tierie legde een bloemstuk op het graf, waarna zij dank zegde voor de liefde en vriendschap, welke aan haar over leden echtgenoot was geschonken. Nadat nog meer bloemen waren neerge legd, sprak de zoon van den heer Tierie zijr. erkentelijkheid uit voor alles, wat men voor de familie had gedaan. De regeling voor de oudercommissies. - Thans is verschenen het Kon. Besluit tot regeling van de inrichting, de wijze van verkiezing van de leden en de verdere be voegdheden van de oudercommissies en van de ouderraden voor de openbare scholen. Algemeene beschouwingen rijksbe- grooting. - In de bijeenkomst van de Tweede Kamer van Dinsdag 8 November zal de voorzitter voorstellen om, indien het eindverslag betreffende hoofdstuk 1 der rijksbegrooting 1939 is uitgebracht, in die vergadering een aanvang te maken met de algemeene beraadslagingen over de be grooting. Tooneelvoorstelling te Haarlem ver boden. - Gister zou het Groot Nederlandsch Volkstooneel in de gemeentelijke concert zaal te Haarlem een voorstelling geven van het tooneelstuk „De onbekende soldaat" van W. Goossens. Op last van den waarnemend burgemees ter, wethouder W. J. B. van Liemt, is de op voering echter verboden. Als motief voor dit verbod werd medegedeeld, dat het ma nuscript niet tijdig ter beoordeeling was in gezonden. Het langdingsterrein van Schiphol. - In tegenwoordigheid van zeer vele autori teiten e.a. belangstellenden is Zaterdagmid dag het vergroote landingsterrein met de vier nieuwe landings- en startbanen en lan- dingslichten op Schiphol officieel in gebruik genomen. Burgemeester de Vlugt van Am sterdam hield daarbij een uitvoerige rede. Sluiting van een fabriek. - In de verga dering van aandeelhouders der N.V. Stoom- meeelfabriek Fortuna te Leeuwarden is be sloten het bedrijf stop te zetten. De nog loopende contracten zullen nog worden uit gevoerd. Tientallen arbeiders worden hier door werkloos. Slachtoffers van de wisseltruc. - De Arnhemsche politie heeft Zaterdagavond de hand weten te leggen op twee beruchte Am sterdammers, die aldaar met succes de zgn. wisseltruc hadden toegepast. Toen het twee tal was aangehouden, werd er een buit van ca. 90 gulden aan kleingeld op hen gevon den; vier winkeliers waren reeds hun slacht offer geworden. Zy: „Het eenige, wat me nog niet aanstaat, zyn de bepalen; ze draaien aldoorl"

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7