Ontevredenheid onder postambtenaren. Openbare vergadering, waar grieven en wenschen besproken zijn. Een motie aangenomen. CASTRICUM HEERHUGOWAARD WIERINGERWAARD BEEMSTER VEU-lGHSiDJWHEK. DER K.N.A.C. H.? óttf5, WAi °nk-W£T-cbaar_ HJ DE RJWES OVERSTAK WEl\ TWEEDE BLAD. Gistermiddag werd in het café Central een vergadering gehouden van P.T.T.-personeel in Noordholland boven het IJ. Het bezoek was zeer groot, de bovenzaal was eigenlijk méér dan bezet en bovendien was de kleine zijzaal nog geheel gevuld met belangstellen de vakgenooten, onder wie zich verschillen de dames bevonden. De heer S. BI o m, voorzitter van de afd Alkmaar van den C.B. P.T.T.-personeel, sprak een openingswoord, waarin hij eraan herinnerde, dat telken jare om dezen tijd in Alkmaar een vergadering als deze wordt ge houden ter bespreking van wenschen en grieven onder het postpersoneeel. Spr. meen de te mogen zegge, dat er inderdaad veel is wat verbetering behoeft. Na nog zijn vol doening te hebben uitgesproken over het talrijke bezoek, gaf hij het woord aan den bonds- penningmeester, den heer A. vanderBaan. Deze begon met te zeggen, dat de wenschen van het postpersoneel een uitvloeisel zijn van be sluiten van hoogerhand, waartegen van het begin af verzet is aangeteekend. Zoo zal ook geprotesteerd worden tegen de heffing van hoogere inkomstenbelastingen. De aan het postpersoneel opgelegde lasten zijn ontstaan door den eisch der regeering om op het bedrijf der posterijen winst te ma ken ten behoeve van 's rijks financiën en met dezen eisch staat Nederland alleen in de wereld, zei spreker. Hij noemde dan ver schillende maatregelen, welke werden geno men om het bedrijf meer winstgevend te maken: verlenging diensturen, vervroegde pensionneering of op-wachtgeldstelling, an dere regeling van de verloven, streng econo mische regeling van de werkzaamheden, be perking (practisch vaak stopzetting) van bevordering, enz. enz. Al deze voorschrif ten werden op korten termijn ingevoerd. Verschillende van deze bezuinigingsmaat regelen werden door spr. aan een korte be schouwing onderworpen, waarbij hij consta teerde, dat alles erop is gebaseerd om de arbeidsprestatie op te voeren en de loonen te drukken. In verband hiermede besprak de heer v. d. Baan vrij uitvoerig de splitsing van diensten, wat dan wordt gemotiveerd met te zeggen, dat hiermede aan eischen van het publiek wordt tegemoet gekomen. Maar ondertusschen worden hierdoor hulpbestel lers aangesteld, die dan het werk doen van eene gewonen vasten besteller, maar lager worden bezoldigd. Er wordt weieens van schommelingen in den dienst gesproken, zei spr., maar, merk te hij op, deze bestaan niet meer, sinds alle diensten der bestellers in alle plaatsen zijn gecontroleerd, berekend en gemeten. In dit verband werd de zoogenaamde zoom-kwes- tie uitvoerig besproken, waartegen de Bond actie voert. Bereikt is, dat het P.T.T.-bestuur het prin cipe heeft aanvaard, dat aan hulppersoneel met normalen dienst een vaste aanstelling moet worden uitgereikt. Spr. constateerde hierbij, dat het Voorloopig Verslag op de postbegrootir.g wel gaat in de door den Bond van P.T.T.-personeel gewenschte richting. Spr. keurde af de indienststelling van vrouwen bij den P.T.T.-dienst uit bezuini gingsoverwegingen; dat vrouwen beter zou den kunnen telegrafeeren dan mannen, wat wel beweerd werd, ontkende hij. Ondanks alle eerder uitgesproken sombere verwachtingen, heeft de P.T.T. steeds de ge- eischte winstuitkeering voor den Staat kun nen geven (voor 1938 was dit 8millioen), zelfs méér dan dat, en alles ging in de schat kist. Dit nu moet niet meer gebeuren, zei spr., want op die wijze voortgaande, kan er nooit iets komen van verbetering in de posi tie van het personeel en ten dezen is er zoovéél te doen! Spr. dacht hierbij o.a. aan de nachtdiensten, die veelvuldiger en lang duriger zijn dan vroeger, tengevolge ook van de postauto-diensten. Als gevolg van de verslechteringen in de organisatie van den P.T.T.-dienst, waarbij het personeel zoovéél heeft moeten geven, is er van de beroepsvreugde slechts weinig overgebleven. En dit is begrijpelijk, meende spr., omdat er geen promotie is en het aan tal tijdelijke werkkrachten voortdurend hooger wordt, ook voor de volledige taken (waarvoor er dus een vaste kracht behoor de te zijn). De vermindering van tot 8 uur werken per dag ('t is ook 45 uur per week geweest), waarvan de voorstellers de tewerkstelling van een paar honderd nieuwe krachten in de toekomst verwachtten, heeft aan die ver wachting niet voldaan tengevolge van sa menpersing van diensten. Ondanks alles wat nog te wenschen blijft, merkte spr. op, dat, dank zij het werken der organisaties, nog wel wat bereikt kon wor den ten aanzien van aanstelling van per soneel (hoewel de administratie altijd sprak van overcompleet), en ook ten opzichte van de vacantieregelingen, toeslagen, enz., ter wijl in verschillende gevallen de ingevoerde verslechteringen minder scherp werden dan aanvankelijk in het voornemen lag. Met het oog hierop betoogde spr., dat de orgaisaties noodig zijn en aller steun verdienen. Na een korte pauze betrad de heer D. Stoffels, redacteur van het bondsorgaan, den kathe der. Uit de interrupties tijdens de rede van den heer v. d. Baan leidde hij een nog steeds bestaande ontevredenheid af en hij merkte houden vergaderingen als deze eenzelfden geest hadden geademd en evenzeer druk be zocht waren geweest. Men moet niet mee- nen, dat zij niets te beteekenen hebben, want, zei spr., het is wel bewezen, dat het blijven hameren op verbetering van grieven inderdaad verbetering kan geven. In verband met de voorgestelde heffing van 2 pet. loonbelasting wees spr. erop, dat het postpersoneel reeds 5 geeft en de on- getrouwden nog 3 wat men een vrijgezel lenbelasting kan noemen. Het in standhouden van een 4e klasse voor de salarieering achtte spr. uit den booze. Het diensttijden-vraagstuk achtte spr. een kwestie van den eersten rang, omdat de werkverdeeling absoluut niet deugt. Er zijn veel te veel hulpkrachten en als de post administratie haar zin kreeg, zou het nog veel erger worden. De telefoon brengt eigenlijk de winst in het laadje en als men wil toegeven aan den eisch van het publiek tot tariefsverlaging, mag het personeel niet worden vergeten, maar moet een deel van die winst daarvoor worden besteed. De verschuiving van werkzaamheden naar lagere rangen heeft groote winsten voor de P.T.T. gebracht, zooals spr. uiteen zette, daarbij afkeurende, dat voor de aldus gedane werkzaamheden geen of slechts heel weinig extra wordt betaald. Met voorbeel den toonde spr. dit aan, opmerkende dat hierdoor aan bevorderingen steeds minder valt te denken, waardoor de geest onder het personeel van hoog tot laag zeker niet beter is geworden. Onder de vele wetten, in de laatste jaren gekomen, ontbreekt nog steeds een wet tot bescherming van de positie van het P.T.T.- personeel. Zijn arbeid is heel anders dan het publiek denkt. In 192! werden de personeelsuitgaven voor de P.T.T. in haar geheel geraamd op 60 millioen, en in 1937 was dit 36 millioen, zei spr. ter illustratie van de vele bezuini gingen, in den loop der jaren doorgevoerd. Door opvoering van het arbeidstempo is er bijna geen mogelijkheid voor benoeming van nieuwe vaste krachten. De beste bestrijding van extremisme en werkloosheid ook onder postpersoneel is te vinden in een andere en betere personeels formatie. Tegen het thans geldende systeem protesteerde spr. met kracht Niet tevreden was spr. ook met den voor pensioen geldenden eisch, zoodat ook te dien aanzien z.i. stryd moet worden ge voerd. De minimum-loonen voor het postperso neel moeten niet pas beginnen bij de vaste aanstelling (die vindt de laatste jaren slechts plaats op pl.m. 30-jarigen leeftijd), maar op een vroeger tijdstip, zoodat de hulpbesteller ook aan een huwelijk zal kunnen denken De contracten, welke de P.T.T. voorlegt aan de houders(sters) van poststations, zijn zeer eenzijdig, zoodat deze menschen van allerlei rechten zijn verstoken en b.v. voor hen geen zegels geplakt worden voor de sociale wetgeving. Doordat de kosten van die stations zoo laag worden gehouden, is het voorgeschreven postgeheim niet meer gewaarborgd als gevolg van onvoldoende inrichting. Spr. wees er nog op, dat het personeel der P.T.T. meermalen schroomt om voor zijn rechten op te komen, uit vrees voor rancune maatregelen. Deze meening is zeer onjuist, zei spr., ieder kan via zijn organisatie pro testeeren tegen onjuiste toestanden. Hiertoe behoort o.a.: het niet als werktijd beschou wen van den reistijd; het steeds meer samen persen van diensten, zoodat velen werk mee naar huis nemen; beter waardeering van de nachtdiensten, enz. Aan het einde van zijn betoog riep spr, aller medewerking in om te bereiken, dat het P.T.T.-personeel mee zal deelen in de ver betering, als die eenmaal in de wereld zal komen. Hij waarschuwde de regeering voor de gevolgen van een blijven voortgaan op den nu gevolgden weg. Namens de afd. Hoorn bracht de heer Schouten dank aan de bondsbestuur- ders voor het naar voren brengen van de wenschen en grieven van het postpersoneel. Motie aangenomen. De voorzitter las hierop de volgen de motie voor: De druk bezochte openbare bijeenkomst van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel, gehouden onder leiding van den C.B. P.T.T., brengt onder de aandacht van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, dat er van te vredenheid onder het P.T.T.-personeel geen sprake kan zijn, zoolang de opvoering van het arbeidstempo, het laten verrichten van meerwaardig werk zónder extra vergoeding daarvoor, het wegvallen van de promotie kansen en de voortdurende uitbreiding van het arbeidscontractstelsel blijven voort duren. Duizenden personen, in los dienstverband bij het P.T.T.-bedrijf werkzaam, krijgen geen pensioenrechten en kunnen door hun lagen loonstandaard ook niet individueel voor weduwen en weezen zorgen. De verplichte winstafdracht aan de schat kist en de zware bezetting ih de hoogere rangen maken den druk in de laagte on evenredig zwaar. De vakorganisatie doet een beroep op uw hoog college om ten aanzien van de moge lijkheden tot vaste aanstellingen, promotie kansen en waardeering van meerwaardig begrooting voor 1939 bemiddelend in te grij pen. Deze motie werd na een enkele bemerking uit de vergadering met algemeene stemmen aangenomen. Zij zal ook ter kennis worden gebracht van den minister van binnenland- sche zaken en den directeur-generaal der P.T.T. Hierna volgde sluiting van de vergadering door den heer Blom, die erop aandrong om het gesprokene uit te dragen ook onder niet by den C.B. P.T.T. georganiseerden. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Kerkplein alhier, en aldaar te bevragen op Woensdag en Zaterdag tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als ge vonden gedeponeerd op 14 tot en met 26 October 1938: Portemonnaie, portemonnaie met in houd .huissleutel, mantelceintuur, teeke ning, jongenspetje, sjaal, kinderhand schoen, hondenpenning, ceintuur, jongens petje, hectogram, uitlaat van een motor rijtuig, bruine kinderhandschoen, dop van een kinderwagenwiel, dameshandschoen, kinderhandschoen, leeren handschoen, een paar roode kinderwantjes, muts, kinder- want, rijwielsnelbinder, 1 paar dames handschoenen, regenpijp met das, pakje met pantoffels. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen als gevonden aangegeven op 14 tot en met 26 October 1938: motorkap, W. Bakker, Dijk 8; jongens jasje, mej. Brouwer, Bergerweg 20; 1 paar babysokjes, mej. Schouten, Nieuwpoorts laan 141; rozenkrans, L. de Jonge, Rip- pingstraat 35; kam in étui, J. Stol, Mid denstraat 31; portemonnaie met inhoud J. Rabeling, Nieuwpoortslaan 13; een paar kleeden en een rijwielbelastingmerk, Schilder, Stationsweg 6; portemonnaie met inhoud, J. J. van de Meulen, Emma- straat 85; rozenkrans, J. van Diepen, Zeg lis 9; portemonnaie met inhoud, J. C. van Zwanenburg, Kievitstraat 17; dameshand schoen en 3 teekeningen, J. Keuris, Wes terhofje 1; zwarte glacé dameshandschoen, B. Witstyen, Huiswaard 8; rijwielbelas tingmerk, J. Joon, Oudegracht 39; 1 paar glace's, J. Brugman, Kanisstraat 3; zakje met kantwerk, J. Krol, Bergerweg; arm band, J. Spijker, Druivendaan 3; broche, A. van Dam, Kerkplein 4; bril, J. Buren, Stuartstraat 30; ketting met slot, A. Plant, Bergerweg 34; damesparapluie, Biskanter, Achterstraat 37; heerenpolshorloge, van Hartingsveld, Westerlicht; eenige dubbel tjes, bureau van politie; dameshand schoen, Barteld, Brouwerstraat 17; heeren- hoed, Rempt, Schoutenstraat 19; ijzeren gewicht en een tube schoencreme, J. Hof, Korte Landstraat 11; een paar voetbal schoenen, P. Korven, Nieuwpoortslaan 13; slobbroekje, van de Pol, Nieuwpoortslaan 128; portemonnaie met inhoud, K. Rolie, Bergerweg 36; damesparapluie, postkan toor; riem met sleutel, A. Kiewiet, Eike lenbergstraat 7; portemonnaie met in houd, A. Rus, Nieuwpoortslaan 64; pad- vindersriem, W. van de Beest, Lindelaan 113; ceintuur, T. Ploeger, Klein Nieuw- land, damesportemonnaie met inhoud, M. Buur, Zes Wielen B 2, Oudorp, tasch met inhoud, Blankman, Nassaulaan 21; zakkam in etui, B. Elte, Laat 105; damesporte monnaie, B. Klaver, Druivenlaan 45; dop van Fordauto, H. van Meyenfeldt, Nas saulaan 40; zak cement, N. J. Ooms, Schelphoek 11; portemonnaie met inhoud, J. Muis, Heiloo, Westerweg E 94; rijwiel belastingmerk, J. Zonderhuis, Oudegracht 181; springtouw, Ou wens, Koningsweg 26; portemonnaie met inhoud, J. Kolk man, Ropjeskuil 16; hooivork, J. Selie, Heiligland 40; wollen muts, N. Praat, Nieuwstraat 1; tuinhark, J. Haakman, Clarissenbuurt 31a; koperen gewicht, J. D. Plemper van Balen, Baanstraat 9; wollen sjaal; J. Ahsil, Snaarmanslaan 103; leeren riem, Hoebe, Geest 11; dameshorloge, J. de Haas, Bergerweg 3; statief, Verweel, Kortelandstraat 11; rozenkrans, J. Jager, Wognumschebuurt 3; huissleutel, Am bachtsheer, Kennemerstraatweg 67; kin derschoentje, J. van Westen. Nic. Beets- kade 23; corset, J. Morsch, Geest 27; rij wielbelastingmerk, J. Harder, Achter straat 44; beursje, S. Agricola, Kennemer- singel 28 I, halsketting en armband, Tiny Bos, Hofdijkstraat 5; pprtemonnaie met inhoud en lot, S. van Putten, Appelsteeg 3; hengelstok, J. Witsen, Uitenboschstraat 80; dameshandschoen, Draaier, Nieuw poortslaan 110; dameshandschoen, M. We- ber, Kennemersingel 17; nieuw overhemd, J. Schuyt, Stationsweg 104; jongensmuts, F. A. Veer, Zoutstraat 2. QemeentecadeH op, dat de vier in verschillende plaatsen ge- werk bij de a.s. behandeling van de P.T.T.- Een debat over de notulen. Vrijdag hield de gemeenteraad van Castricum een openbare zitting onder voor zitterschap van den burgemeester. Bij het vaststellen van de notulen van de vergaderingen van 12 en 23 Augustus en 1 September ontspon zich al dadelijk een vrij scherpe discussie tusschen het r.k. lid, den heer Th. Berlee en den voorzitter, over de interpratie van uitdrukkingen en het juist weergeven van gebezigde woorden. De heer Berlee maakte opmerkingen om trent woorden, die hij niet zou hebben ge- zegt. En die anderen niet zouden hebben gezegd. Erger nog: sommige uitlatingen in de notulen zouden den zin de interpreta tie zijner woorden verminkt hebben. De voorzitter ontkende zeer stellig te heb ben gezegd het ging o.m. over uitlatin gen ten opzichte van een werkloozen-con- troleur wat de heer Berlee volhield, dat hij zou hebben gezegd. Zelfs betoogde de heer Berlee, dat deze notulen den indruk zouden kunnen wekken, dat ze door som mige groepen in den raad verkeerd konden worden uitgelegd. De voorzitter noemde dit 'n soort insinua tie, 'n wijze van verdacht maken. De heer de Wildt (r.k.) sprak integendeel lof over de notulen in verband met de be treffende woelige vergaderingen. Overigens klaagde de heer Berlee over het te laat verschijnen op 24 October van de notulen van b.v. 12 Augustus. Hij zou verwonderd kunnen zyn over het vast stellen van drie voorgaande notulen tege lijk. Maar nu de pointe. In deze kolommen is al vaker gewaagd van het probleem „raads- verslag". Wat moet dit zijn voor den ver slaggever? Wat heeft het publiek noodig? Interesseert het 't publiek van Alkmaar en omstreken alleen maar half en half te le zen: Datop verzoek van een dame, die een hondenkennel houdt 'n kleine verminde ring van belasting is toegestaan voor ken nelhonden beneden de zes maanden oud? Of dat een rijksveldwachter van Bak- kum, die onkosten gemaakt had voor het verhuizen naar 'n andere woning, bij „raads besluit" een tegemoetkoming krijgt van honderd gulden? Of: Dat in de commissies van Openbare Werken en Georganiseerd overleg gekozen is het kortgeleden benoemde lid, de heer G. T. Spaanssen? Of, dat de raad heeft goedgekeurd, dat door de diverse scholen van deze gemeente 5 boekjes van Bijl, 6 boekjes van Nauta en Valom, rekenboekjes, een schoolplaat, let- terdoozen, een paar voorstukken van ban ken, een paar achterstukken van banken en nog een paar behoeften wordt aangeschaft? Of, dat bij de winkels, welke tijdens het zomerseizoen langer mogen openblijven dan de politieverordening voorschrijft, ook die van „bloemen en planten" gevoegd zijn? Is het publiek hiermede voldoende inge licht omtrent den gemeentelijken handel en wandel van Castricum? Welaan dan kun nen we mpedeelen, dat het bovenstaande inderdaad op de gepasseerde vergadering heeft plaats gehad. En bovendien nog het volgende: Door de gemeente Castricum is na veel vieren en vijven overeenstemming verkregen met de kerkvoogdij van de Ned. herv. gemeente in zake het gebruik van de Algemeene Be graafplaats. De gemeente ontvangt vele voordeelen en neemt voor haar rekening de afrastering van het openbare gedeelte te gen de kosten van 30. Na een opmerking z.h.st. goedgekeurd. Door Ged. Staten is de goedkeuring ont houden aan een vroeger vastgestelde ver ordening op het beheer van het Gem. Gas bedrijf. Art. 14, 3e lid plus art. 18 is eenigs- zins gewijzigd en nu is de beheersverorde- ning opnieuw goedgekeurd. Z.h.st. Door B. en W. is voorgesteld aan te koo- pen eenige perceelen grond, genaamd De Schulpstetten, welke noodig zijn voor ver ruiming van de vuilnisbelt en voor het ma ken van een pompstationnetje. Kosten 2000 gulden. Z.h.st. goedgekeurd. Tevens is voorgesteld aankoop van grond en bouwen van twee nieuwe leslokalen ten behoeve van de Centrale Openbare Lagere school. Z.h.st. aangenomen. Voorts is z.h.st. aangenomen een lijvige reeks hoofdstukken, reguleerende de veror dening op de heffing van rechten onder den naam leges. Volgens het hier betrachte systeem, van nuchtere verslaggeving kan hier niet meer van worden gezegd, behou dens een opmerking van den heer Spaan sen, wien het ter oore was gekomen, dat men ter secretarie zelfs leges hief van de bekende aanvraagformulieren voor een nieuw rijbewijs, welke formulieren men el ders in ieder politiebureau gratis ontvangt, vermoedelijk omdat de gemeente deze strooibiljetten ook gratis van de provin ciale bureaux ontvangt. Over een schrijven daarentegen van Ged. Staten inzake de op heffing van de werkloozen-controle, zooals deze bestaat in gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Heemskerk en Limmen, werd een zeer lange discussie gehouden om trent wéér de interpretatie van een zin in dit schrijven. De raad had n.L vroeger vcor haar gedeelte tot opheffing beslo ten. Ged. Staten schreven: Trek die ophef fing in, want opheffing kan slechts plaats hebben bij besluit van gelijke strekking en inhoud door de drie betrokken gemeenten. En kom daarna terug met het besluit ter goedkeuring door Ged. Staten. Hierbij kwa men de discussies los over de redactie En over het vraagstuk: Is het nou „intrekken" of „opheffen". En: Wou nu Ged. Staten zelf opheffing of wou ze dit niet? En was het vroeg de heer Brouwer niet verkeerd om deze zaak „telefonisch" te behandelen met de Prov. Griffie? Gesplitst in twee gedeelten werd de vin gerwijzing van Ged. Staten z.h.st. goedge keurd Meer kunnen we dan eigenlijk van deze raadszitting strikt genomen niet zeggen. Want de meest belangrijke punten: Aanleg van een soort villapark binnen de gemeen te. Voorstel tot een crediet van twee ton voor rioleeringsplannen en voorstel tot ver gunning van het aanleggen eener straat, bleven onafgemaakt, omdat de verslagge vers hiervoor werden weggestuurd uit het t comité-generaal halverwege de be gen Maar omdat wijzelf deze aangel den voor het publiek van Castricum egeatle- geving bijzonder belangrijk vinden °m,> dat er bij de hierboven gereleveerde o.i. zeer veel vrij commentaar ten PUnt(!r» van het publiek te geven valt, en 0mH °Utte meenen, dat een zoodanige klakw l herkauwing van het gesprokene en h melijk beslotene een soort aanfluitin V°^ heeten op liet stuk van publieke Vo v** ting, zullen wy een completeerde Cb" van dit raadsverslag. Wij zullen da8^ vrij overzicht geven, met opmerkingen11 als wij achten dat recht is voor de lez Z°°' dan nog eens terug komen op de hierlT 00 gememoreerde „wijdere strekking" Va n gepasseerde discussie over de notulen Winkeliers Vrijdag was er een ledenvergafW_ der Neutrale Winkeliers-, Neering- en V i vereeniging alhier in het café van den t, A. Rus. eer De commissie welke was belast met het uitvoeren van den reclamewagen in optocht op 6 September, oogstte den darr der vergadering voor de prachtige uitvoJ! ring hiervan, doch men verklaarde, dat met het beschikbaar gestelde bedrag ni« dat van kon gemaakt worden, zoodat «r nog wel iets bij moest wat noodgedwong» geaccepteerd werd. Na lang over en weer praten kwam m», tot de slotsom om gedurende 14 dagen vc»r 6 Dec. op alle St. Nicolaasgeschenken dub- bele reisbonnen te verstrekken. Bespreking spoedcursus voor diploma Handelskennis. Hierover ontspon zich een groote disous. sie, doch het eindresultaat was, dat getracht zal worden om hier een spoedcursus te or- ganiseeren waarvoor zich reeds eenige sonen opgaven, terwijl zij, die alsnog aan dezen cursus wenschen deel te nemen, zich bij den secretaris, den heer S. Dekkers kun nen vervoegen en wel liefst zoo sp^Ug mogelijk. Op een vraag van een der tófe naar de kosten van dezen cursus werd mee gedeeld, dat het lesgeld f 30 bedroeg en'dat er minstens 20 leerlingen moeten zijn. Bij de rondvraag kwam de volgende reis in gesprek en werd aan de commissie op gedragen weer een mooi reisplan samen te stellen. Verkoopdag Odith. Vrijdagmiddag hield de zusterkring Odith in de N.H. kerk een kleine verkoo- ping van door de leden vervaardigde goe deren, welke vlot van de hand gingen. In den namiddag waren tevens de prijzen der aan deze verkooping verbonden verlo ting te bezichtigen. Des avonds half acht vond de trekking plaats in tegenwoordigheid van de gemeen tepolitie. De hoofdprijzen vielen respectievelijk op de nummers 721, 967 en 428. Na afloop vond nog een gezellig samen zijn plaats van de zusters onderling. Overgeplaatst. Naar we vernemen is de postbesteller H. J. Schermer, die eerst eenige jaren den kring Noord bezorgde en daarna naar Zuid werd overgeplaatst, thans benoemd ,te Heemstede. Het Nut. Het Nutsdepartement vergaderde Vrij dagavond in het lokaal van den heer R. Breed onder leiding van den heer Daan Kaan. Het ledental is stationnair gebleven nJ. 44. Uit de leesbibliotheek werden 1400 boe ken gelezen. Er zijn 23 leden en er is 40 leesgeld ontvangen. De gehouden Zola-avond heeft zich, wat de kosten betreft, niet kunnen bedruipen. Bij de besprekingen voor het a.s. win terseizoen werd het programma in hoofd zaak vastgesteld. Verkiezing bestuursleden. Aftredend wa ren de heeren Jb. Kaan Kz. en J. van Ham. Gekozen werden met algemeene stemmen de heeren P. J. Visscher en K. Zijp. De rekening van den penningmeester werd nagezien door de heeren P. Visser Az en K. Koster en in orde bevonden. De ont vangsten waren 254.79, de uitgaven met inbegrip van batig saldo, ongeveer f M eveneens 254.79. De rekening van de leesbibliotheek sloot met een batig saldo van 42.06. Geslaagd- De heer M. P. Nootebos te Z.O.-Beemster is te 's Gravenhage geslaagd voor dc M. O. akte K (hoogere wiskunde). wH N,Er UfT 'VE KM KEN A<-5

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8