AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. st. pancras rustenburg grosthüizen burgerbrug texel te»/, ft ft ft ft ft ft ft ft Onjuiste successiememorie onder eede ingediend. HEILOO NIEUWE NIEDORP EGMOND BINNEN HEERHUGOWAARD Maarten skroift nei de krant DERDE BLAD. hoorde. Het spijt dat personeel, dat de dokter weggaat. Als herinnering aan u L'éerhugowaard bood spr. met de beste wenschen voor des dokters toekomst, hem namens het personeel der gemeente een bureaustoel aan. De heer Dekkers sprak vervolgens den scheidenden arts toe, hem dankende voor de vele verleende medewerking aan de vereenigingen in deze gemeente. Men klopte nimmer tevergeefs bij den dokter aan. Namens de r.k. raadsfractie voerde de heer Tromp het woord, dr. Spierings dan- ker le voor alles wat hij in het belang der gemeente heeft gedaan. Weth. Kooy vestigde in het bijzonder de aandacht op de ondervonder mede werking aan de autotochten voor Ouden van Dagen, waarvoor hij den dokter har telijk bedankte. Na een kort slotwoord van den heer Spierings werd de bijeenkomst gesloten. £uchtvaact ONZE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen is de Wielewaal met gezag voerder Sillevis, van Schiphol vertrokken. Aan boord bevond zich 100 K.g. vracht, 38 K.g. briefpost en 24 K.g. pakketpost. 8 Passagiers hebben geboekt, n.1. voor Alaha- -Calcutta en Rangoon 6; 2 passagiers »kten voor Marseille-Bandoeng en •axandrië-Rangoon. De positie der postvliegtuigen was gister: Torenvalk te Basra; Pelikaan te Ban- oeng; Nandoe te Rangoon. De Ibis is na herstel aan de motorstoring b Bandoeng aangekomen. 1 Thuisreis: Reiger te Jodhpur; Emoe te f thene. ONS DRUKWERK VOOR U! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 332Ö. OPGAVE VAN N OOKUHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Dinsdag 1 November 1938. Vorige laatste koers 2.45-3.00 STAATSLEENINGEN. 3—3H NederL 1938 100'/, 100% 3 Ned -Indië 1937 987, 514 DuitschL 30 m. verkl. 33V, BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank 140 1417, Handel Mii. Cert. v. 250 i4iy« 1467, Koloniale Bank 149 150 Ned. tnd. Handelsbank 130 128'/, INDUSTR. OND. B1NNENL Alg. Kunstzijde Unie 9 41% 89'/, Calvé Delit Cert 9 89V, NederL Ford 341 341 Philips GloeiL Gem. Bezit 231 2314-2^ Unilever 144'/, 144'/, INDUSTR. OND. BU1TENL. 39'/, Am. Smelting 28%-j Betbleh. Steel 49% 50%-l Cities Service 67, 7 Generaal Motors 36'/s 37Vi, -J Kennecott Copper 348/is 34% Republic Steel 14Vis 14%-5 Standard Brands 57, 48%-| U. S. Leatber 47, 57, CULTUUR MAATSCH. 4667, H.V.A 464'/, Java Cultuur e 174V, 1/4 Ned. Ind. Suiker Unie 1/8 1757, Vereen. Vorstenlanden 77 77 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 621/, 60 163 PETROLEUM. 3157, Kon. Petr. 3297, 3287,-1 Perlak 747, Phillips Oil 297IS 297/,, Shell Union "l/l6 Hi-Vis Tide Water 10 RUBBERS. 2337, Amsterd. Rubber 2321-3J Deli Bat. Rubber 160 159'/, Hessa Rubber 135'/, 135'/, Oostkust II 160 Serbadjadi II 110»/, 110'/,-1 Interc. Rubber 3'/, 3Vs SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 114 JavaChinaJapan lijn 91 91 Koa Ned. Stoomboot 9 125'/, 125 Scheepvaart Unie TABAKKrN. 121 1207, Deli Batavia 1 225'/, Oude Deli 2867, Senembah 261 258 AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka 28»/, 30 Sou'hero Pacific 14 Vu Soutbern Railw. Cert. 137, Union Paciiic 70 Canadian Pac. 47, 4% fExclaim. "Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers K, heden tt pCt. WISSELKOERSEN AMSTE-tDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.83"/,, Londen 8.74'/, Berlijn 73.60 73.60 Parijs 4.90 4.88*/, Brussel (Belga) 31.10 31.10 Ziirich 41.74 41.72 Kopenhagen 39.07 39.— Stoel* lm 45.Q7 Y, 45.02 H Oslo 0, 43.97X - Praag 6.34 „cu 1.83"/i, 8.73 iONGECORRIGEXXD). AUTO-ONGELUK ONDER HEESCH. Gisteravond is op den rijksweg 's Herto- genbosch-Grave, onder de gemeente Heesch, een ernstig auto-ongeluk geschied. Uit de richting den Bosch naderde een personenauto, bestuurd door den 27-jarigen van B. uit Nijmegen. Naast hem zat de heer K., eveneens uit Nijmegen. In een bocht van den weg slipte de wagen. De bestuurder raakte hierdoor de macht over het stuur kwijt, waardoor de auto met een geweldigen klap tegen een boom terecht kwam en ge heel vernield werd. De heer K. bracht het er met eenige lichte ontvellingen af, doch de bestuurder van B. moest met behulp van anderen uit den geheel verwrongen wagen worden ge haald. Hij was er ernstig aan toe. Nadat hem door dokter Verbeek uit Oss ter plaatse de eerste hulp was verleend, is het slachtoffer in zorgwekkenden toestand naar het zieken huis overgebracht WILDE AUTOBUSDIENST VERBODEN. De president van de Amsterdamsche rechtbank heeft heden wederom uitspraak gedaan in kort geding, door de spoorwegen aanhangig gemaakt tegen wilde autobus diensten. Hij verbood den dienst Amster damArnhem, die onderhouden wordt door den universeelen automobielhandel „Unah". TALRIJKE ARRESTATIES TE HAIFA. Vandaag zijn te Haifa talrijke verdach ten aangehouden, o.a. Hanna Asfour, een vooraanstaand Christen-Arabisch advocaat, die naar het concentratiekamp te Acre is gezonden. Het Britsche slagschip „Warspite", het vlaggeschip van den opperbevelhebber van de Middellandsche-zeevloot, is vanochtend te Haifa aangekomen. Een bericht uit Jeruzalem meldt, dat de Arabieren in geheel Palestina een drie- daagsche algemeene staking zyn begonnen. In het Arabische transportbedrijf zal de staking onbepaalden tijd duren. 74 DOODEN TE MARSEILLE. Daar nog enkele late aangiften van ver missing zyn binnengekomen, bedraagt het aantal slachtoffers van den brand, voor zoover dit thans bekend is, reeds 74. AUTO IN RAVIJN GESTORT. Te Spinazzola, gemeente Bari (It.), is 'n vrachtauto, die 10 arbeiders en een lading steenen vervoerde, in een ravijn gestort. Vier der arbeiders werden gedood en vyf gewond. KAMEROEN EN DE DUITSCHE KOLONIALE EISCHEN. De Unie van Kameroen die ten doel heeft de bescherming van de belangen der inboor lingen en welker hoofdkwartier in Parijs Is gevestigd, heeft een oproep uitgevaardigd, waarin bepleit wordt, dat Kameroen onder mandaat van Frankrijk zal blijven. De Unie protesteert tegen ieder plan om het gebied aan Duitschland terug te geven. De voor zitter, Mandessi Bell genaamd, heeft een schrijven gericht tot Daladier, waarin hij o.m. zegt: „Wij zyn nooit een Duitsche kolo nie geweest. Wy waren slechts met Duitsch land verbonden door een handelsverdrag voor den tyd van dertig jaar. Wy hebben de Duitsche overheersching gekend en wen schen niet terug te keeren naar een land, dat ons ras vervolgde. Wanneer Kameroen naar Duitschland .ou terugkeeren, zou het den armen inboorlingen zeer zwaar betaald gezet worden, dat zy gevraagd hebben on der Fransch en Britsch mandaat te worden geplaatst". Dit beroep is ook gezonden aan president Roosevelt en aan Neville Chamberlain. Drie maanden geëischt wegens meineed. De veehouder Arend Sch. uit Schagen, stond vandaag voor het gerechtshof te Am sterdam in hooger beroep terecht, verdacht van meineed. De rechtbank te Alkmaar had hem tot drie maanden gevangenisstraf ver oordeeld, omdat hij voor den kantonrech ter te Schagen onder eede had verklaard, dat de successiememorie, die hy namens de familie Sch. indiende, de juiste gegevens be vatte. In werkelijkheid had hij verzwegen, dat in den boedel bovendien aanwezig wa ren zes pandbrieven van 1000, een bank deposito van 1000 en ruim 10.000 in con tanten. Het geld was afkomstig van den vader van den veehouder. Verdachte had aanvankelijk verklaard, dat hij de verschillende bedragen verzwe gen had. Later kwam hij op deze bekente nis echter weer terug. Hij beriep zich voor al op het feit, dat hij van de zaken heel slecht op de hoogte was. Alles was gere geld door zijn achterneef, den accountant J. Sch., die onlangs door het Hof is veroor deeld in verband met de vele gevallen van belastingfraude te Schagen en omstreken. De boedel werd zeer ingewikkeld, omdat korten tijd na het overlijden van den va der van verdachte ook zijn oom stierf en later ook nog verd.'s moeder. De majoor van de rij ksveldwacht had toen de zaak uitkwam een verhoor afge nomen aan verdachte. Deze zou 's avonds aan get.'s woning komen en hij zou zich niet in verbinding stellen met den accountant J. Sch. De majoor had hem er echter op be trapt, dat hij toch met dezen accountant overleg pleegde vóór hij zijn verklaringen aflegde. De majoor vertelde verder, dat het geen gemakkelijk werk was om verd. een ver hoor af te nemen. Steeds weer herriep hij zyn verklaringen, wijzigde zijn opgaven en ♦«m. asnzie^ an de belangrijke punten liet eifjL hem dikwijls in den steek. ^"'diit C. M Steenken heeft der kool in de poldï de boew" uitgebracht, welke rapport hij toelichtte, waarbij hij tot de Conclusie kwam, dat verd. wel degelijk moet hebben geweten, dat hij een onjuiste verklaring voor derl kantonrechter onder eede heeft afgelegd. Verdachte: Ik wist van niets, ik vertrouw de m'n neef volkomen. Getuige Steenken verklaarde, dat z. i. de accountant Sch. inderdaad de kwade ge nius was. Hij heeft pas zyn straf onder gaan en nauwelijks was hy ln vrijheid, of hy bood per circulaire zijn diensten als accountant weer aan. Getuige was van oor deel, dat menschen die wilden knoeien, naar accountant Sch. gingen. De accoutant P. J. van der Maat ver klaarde in gelijken zin als zyn collega. De procureur-generaal, mr. J. Ver steeg, vorderde wegens meineed een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden. De verdediger mr. dr. Buiskool pleitte op juridische en feitelijke gronden vrijspraak. PI. achtte den opzet niet bewezen. Uiterst subsidiair drong hij op een clemente straf aan, in den vorm van een voorwaardelijke veroordeeling. Arrest 15 November. 9-covindaai Tlieuws Benoemd. De heer C. Lodder, vroeger alhier, thans commies tweede klasse ter secretarie der gemeente Haarlemmermeer, is door den raad dier gemeente benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand aldaar. V. V. V. In de Maandagavond gehouden be stuursvergadering van de V. V. V. heeft 't bestuu uitvoering gegeven aan het besluit der vergdaering en een commissie van uit voering benoemd die zich met B. en W. en de raad van Heiloo in verbinding zal stellen omtrent uitbreiding sportgebouw. Zal men slagen, dan is noodig de medewer king van het college, daar men grond van de gemeente moet koopen. In de commissie werden benoemd de heeren P. Avis en J. Lakeman. Witte Kruis. De vereeniging Witte Kruis vergaderde Maandagavond onder leiding van den heer A. Schuur in het café van den heer Bouw- stra. In zyn openingsrede memoreerde de voorzitter het gunstige verloop der ver eeniging, over het laatste half jaar. Bij de gehouden inspectie van het magazijn bleek dat alle ligtenten aanwezig waren en wei nig materiaal was uitgegeven. Alles werd in volmaakte orde bevonden, zoodat den magazijnmeester een woord van lof toe komt. Van zuster Noppen was bericht ingeko men van verhindering. De heer J. Boskamp bracht verslag uit van de te Haarlem gehouden vergadering voor T B. C.-bestrijding. Steeds wordt van hoogerhand aan de subsidies geknepen, doch met eenparige samenwerking wordt alles gedaan voor dit nuttige werk. De beschrijvingsbrief gaf weinig stof tot besprekingen en passeerde onbesproken de revue. Den afgevaardigde werd vrij mandaat gegeven. De bestuursverkiezing gaf tot uit slag dat de heer J. Boskamp herkozen werd, deze werd eveneens benoemd tot afgevaardigde voor de algemeene vergade ring. Als plaatsvervanger werd gekozen de heer K. Roos. Vrouwen-Vredesbond. Een ledenvergadering werd gehouden van den Vrouwen-Vredesbond, waarbij als spreekster optrad het hoofdbestuurslid mevr. van Ree uit Koog aan de Zaan. Na het bezielende openingswoord van de voorzitster, zuster Kok, werden eenige vredesliederen gezongen. Hierna kreeg mevr. van Ree het woord en voerde ons terug naar de zoo spannende laatste week van September. „We hebben in die dagen" aldus spr. „drie dingen kunnen constatee- ren": le. Hoe was ons eigen gevoel? Was er slechts angst of waren we reeds zoo ver, dat we een positieve houding konden aan nemen? Dat we konden zeggen: laat komen wat wil, ik ben klaar, om slechts dat te doen, wat m'n geweten zegt? Ieder kan dat alleen voor zich zelf uitmaken. 2e. Hoe was onze houding ten opzichte van onze naaste omgeving? Wat zeiden en wat deden we in die dagen? 3e. Hoe sterk was onze bond en wat ging er van uit? Dikwijls moesten we immers hooren: Waar zyn jullie nu en wat doen jullie nu? Inderdaad is gebleken, dat we als bond niet veel konden doen; dat het saamhoo- righeidsgevoel er niet voldoende was. Daarom is het noodig, dat dit onder de le den in de allereerste plaats aangekweekt wordt. Uitvoerig zette spr. uiteen, hoe zij zich dit laatste dacht en tevens deed zij de af- deeling practische middelen aan de hand, om tot goede resultaten te komen. Werkverschaffing. Volgens de nieuwe regeling zullen de bij een werkverschaffing tewerk-gestelde werkloozen, voorzien moeten zijn van een z.g. uitzendkaart, waarop aan de achterzijde een kalender is afgedrukt, door middel waarvan den uitvoerder kenbaar kan wor den gemaakt, gedurende welke weken de betreffende arbeider uit hoofde van pe riodieke tewerkstelling of rouleering in de werkvt1'nCflng --sier..arbeiden. Na zit tushnnrn door MJiVlilH wer- ken in het vrije bedrijf zal telkens een nieuwe kaart moeten worden afgegeven. De vervoerregeling van in werkverschaf fing zijnde werkloozen is thans voor het tijdvak vanaf heden tot en met 25 Maart 1939 als volgt geregeld: De arbelders' 1 dagelijks meer dan 2 maal 15 K. M. hebben af te leggen, dienen in den regel geheel voor rekening van de overheid te worden vervoerd per autobus, tram of trein. De arbeiders die dagelyks tweemaal een afstand van 10 tot 15 K. M. hebben af te leggen ontvangen een vergoeding vijftig cent per man en per week Voor af standen die minder dan twee maal 10 K. M. bedragen wordt geen vergoeding gegeven. Voetbalfuif. Alhier had Zondag de traditioneele voetbalfuif plaats. De zaal was tot in alle hoeken bezet, wat de kas der vereenigmg ten goede kwam. Het programma werd door de leden der V.V. Ursem afgewerkt, het be stond uit diverse voordrachten en zangnum mers, welke bij het publiek wel in den smaak vielen. Een gezellig bal besloot dezen uitstekend geslaagden avond. Werk opgeleverd. Het werk aan den duiker hier ter plaatse is de vorige week opgeleverd. Dit is voor sommige Rustenburgers een heele verande ring, daar ze nu het lawaai van den beton molen en de klinkers niet meer hooren. Kind verdronken. Zondagmiddag is het 4-jarig zoontje van den heer G. Knijn te Grosthüizen bij een dam tuschen de weilanden te water geraakt en verdronken. Het ventje was met zijn zusje het weiland ingegaan. Het meisje heeft nog geprobeerd haar broertje een plank toe te steken, maar deze scheen hy niet te kunnen bemachtigen. Door toegeschoten voorbij gangers was het kind spoedig uit het water gehaald. Dokter Koppen paste nog geruimen tyd kunstmatige ademhaling toe, maar het mocht niet baten. Feestavond Zijper Middenstand. Zondagavond werd in café Lan gedij k te Burgerbrug een filmfeestavond gehouden van den Zij per Middenstand. Hierbij werden afgedraaid de films van de Middenstands- reizen-1938. De uitstekend geslaagde films vielen bijzonder in den smaak van het tal rijk opgekomen publiek. Bovendien werkte aan het welslagen van dezen avond mede het duo Jack Funny-Dora Schrama, dat door zyn bijzonder goeden zang en voor dracht de onverdeelde aandacht van de aan wezigen genoot. Polderverkiezing. Bij enkel candidaatstelling zyn tot hoofd-ingeland van het waterschap ,,De dertig gemeenschappelijke polders op Texel" gekozen: de heeren C. Zym Sz., C. Roeper Lz. en de heer C. Bakker Dz. De twee eerstgenoemden zyn herkozen, terwijl de heer Bakker de plaats zal innemen van den heer S. Keyser Jbz., welke tot Heem raad was benoemd. In de vacature Jb. Boogaarad Hz. werd gekozen de heer M. J. Veeger, eveneens bij enkel candidaatstelling. Fancy-fair. Te Oosterend op Texel is in de oude o.L school een fancy-fair gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt van de mu- ziekvereeniging V.I.O.S. Het totaal bedrag der ontvangsten bedroeg ruim f 900. Daar de prijzen van de verschillende loterijen en de te koop aangeboden artikelen voor een groot deel uit giften bestonden, zal van deze fancy-fair een flink bedrag.in de kas van V.I.O.S. vloeien. Toch mond- en klauwzeer. In de laatste dagen zijn hier verschil lende gevallen van mond- en klauwzeer aangegeven. De veeziekte begint zich nu meer uit te breiden, dan men gehoopt had. Het verbod van vee-invoer schijnt niet dat resultaat te hebben, wat men er van ver wacht had. Zanguitvoeringen. Zondag was het de dag der verloting ten bate van de Gem. Zangvereeniging „Ons Genoegen", en het was een vrij groot publiek, dat de voorzitter, de heer P. Blauw, het welkom toeriep en dat hy dankte voor den vlotten verkoop der loten, waarna wy vergast werden op een gratis concert van „Ons Genoegen". Achtereenvolgens kregen wy het dames-, kinder- en gemengd koor te hooren, welke alle hun beste beentje voorzetten en onder de eminente leiding van den heer H. J. Zaal te Bergen hun zangnummers ten beste gaven. Na de pauze werd de verloting gehouden en vele aanwezigen gingen met een prijs huiswaarts. Als tragische bijzonderheid werd ons ver teld, dat de houder van het nummer, waar op de hoofdprijs is gevallen, juist de vorige week ten gevolge van een motorongeluk was overleden. We hewwe de leste toid weer zat water had, en et zou wel goed weze as et erris ophoud. Maar veulal is et zoo, as et droog is den netuurlek puur un toidje, den roepe ze alle gaar om water, maar et water bloift uit. Ja un heel toid deernei den begint et, as je et niet meer zoo noodig hewwe. Regen en naggeris regen. Stap je den op de akker, den is alles prut. alles hangt zoo an, en et werkt ok veul zweerder. Koolsnaaie, ja dat gaat nag, maar et wor» telerooden, das weer zoo erg kliekeren, en den gladiole rooden, en bolle zetten, ja zoo benne der dog wel meer dinge, die niet zoo makkelijk gaane. Koolsnaaie, darskool, nou das nag wel wat vroeg, maar der zelle der toch al gouw be ginne. Krek als de hooitoid baai de boer, is et met de koolsnaaiers en thuishalerstoid van de bouwer. Drokte, un hoop drokte geeft et, en toch is et un mooie toid. De dars moet eerst opruimd worde. Deer huist van alles op 't lest. Van de ien dut en de aar dat, deer loit un stapel zakke, en an et end hewwe de joonskes an de veert weest om de eerappele- kissies op mekaar te stapelen. Eerst was et un gnappe stapel weest, teu gen et hek an, nou was alles deurmekaar. Den lag deer wat handwerk, en an de aare kant van et hek een paar rolle mande, en de waschmesien van de vrullie, un deel ouwe stoele, en un tafel die ok zen toid had heb. Teugen de lambrezeering an staat achter de skrage en de roltafel, de beun die as bolletafel dient heb. En zoo is der nag un hoop rommel dat allegaar nei de zolder of de vliering moet, of nei de brandhoutstapel in de loos, zooas de tafeL Bovenop de lambrezeering loit et vol met kloinighoidjes, van de ien dut en de aar dat. As je deerin den beginne te rooden en op te ruimen, den vind je ok altemet naggeris wat, dat je zegge: „Hee, was dat hier?" Is alles den weer op zen plaas, den loikt de dars of de boet wel veul grooter. En as de vloer den skrobt is, ken je et skoone der hillekendal van luchte. Et klinkt hillegaar hol nou, as je praate. Zoo hier en deer was de loin voor de lamp los, en deer moet weer un kramke baai af- fom de spoikerkist is ok weer terecht deer hadde de joos mee sleept en die sting onder de eerappelekiste, en deer kwam ok de ha mer vandaan, nou en die was al un toid vort Maar nou was ie ok weer terecht en in de spoikerkist, op et gereidskipbord in de schuur, en nou moste de joos der afbloive Dat die uit skool kwamme, holde ze zoo nei de dars, en vonde deer niks as ruimte. Eerst keeke ze wat beduusd, ze wazze zeker efkes verskoten. Maar toen kwam et. los WeeC °nS kesteel?1" barstt® de oudste „Wat kesteel?" V^°u.d'elrr' van eerpelkiste" en haal wees 1^? hÏ ™eef.de kissies loid hadde en ELÏ spoikerkl8t en de hamer vandaan kommen wazze. skoon,,n°U dk 16886 °P Z°lder' de dars most Maar et was niet reiden met de joos, der speulplaas was vort, en ze mochte der niet meer in, en op zolder ok niet. En buiten regen, ze konne de runnik ok niet op, en zoo zate die efkes ternei in de kamer in un boek te lezen, en zachies-an zakte de noidige bui weer of. Moeder most er ok maar weer skikke, toen et waschmesien in 't achterend zet wier, deer wier et nou puur voller, maar ja et most De koolmande wazze ok weer wat opkalle- faterd deur de mandemaker, die wou eerst nag nuwe verkoope, maar deuze wazze nag niet zou oud en as er un beetje om docht wier, un beetje verzichteg er mee te doen, den kon et nag wel un jaartje. De koolplanke wiere loid in de boet voor de paade en de planke voor de skuit, deer most de ien nag efkes van baaispoikerd. De vaartuige wazze ok klaar, op et uit- oozen nei, maar dat is un kloinighoidje. Leerze en oliegoed benne pas nuw, dus deer is nag gien zurg voor. De messe worde naggeris goed slepen en den is alles voormekaar, om te beginnen. Om te beginnen met de oogst binnen te halen voor de winter. Veulal is et nag lang niet vast, dat et werk allegaar den beloond worde, as den in 't voorjaar de rekening opmaakt worde, den komt dat pas uit. Maar zoo veer koikt de kooloverhouwer niet. De eerste dinge weer over docht worde is, hoe zei de kool weeze, licht of zweer, rotteg of skoon. Al is er nag gien ien kool op de dars, den is dat ok nag un groote vraag, maar as de eerste schuite an de wal legge, en de man- ne stappe der uit, den staat moeder de vrouw in de regel wel op de stelt. Die leeft deer evengoed in mee en is ok nuwskierig of et mee- of teugenvalt. Gnokkend nei et nuws, wacht ze tot der man zoit hoe of et is. As et best is of slecht heb ze et wel al zien an zen gezicht, of haai moet bar kemedie- speule kenne, maar as et zoo tuskenboien is den moet ze et ofwachte. Zoo begint er un drokke toid voor alle man hier baai ons en op Langedoik, en over al in de woije omtrek weer maar kool bou wen worde. En den nag de kool buiten om, den gaan de manne un paar dage nei de polder (zooas ze dat noeme) te snaaien en den later worde ze haalt met de skuit of met de auto. Die kool worde niet vars thuishaalt, die moete eerst efkes besterve, un toidje legge bloive, den beskandelezeere ze niet zoo, met et uitr raaien op wagens van et land nei de skuit of de auto. Zoo zien we den weer, dat de zeumer weer verbaai is en de herfst, met zen weer en wind, er weer is. Den wordt et weer kacheltoid en koolhaal- derstoid, en die staat nou voor de deur. e aare keer den zei ik naggeris skroive over de toid as we al drok an de veert benne en as de dars weer vol loit. Verder allegaar de groete van Trointje en et zellevende van MAARTEN. ES verschillende persen staan altyd klaar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTER.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10