Agenda jïui.QUD VADISl staat es trok- kkijktu, WeeeAeeicht ASPIRIN De wilde bussen verboden. „Naar een nieuwe samenleving". Vergadering Int. Vereen. Bellamy. dat ik nog zoo opgeruimd ben. Het is toch zoo eenvoudig: ik bekijkalles van den vroolijken kant. Natuurlijk- ook wel eens wat rheumatiek of spit, maar dan neem ik één of twee Aspirintjes en...het leed is geleden! Bergen en het P.E.N. De stroomleverina verzekerd. Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. De president van de Amsterdamsche rechtbank heeft gister in kort geding de kwestie van eenige wilde autobusdiensten behandeld, o.a. van de Noordholland express, welke den dienst tusschen Am sterdam en Alkmaar onderhoudt. De president heeft reeds heden uit spraak gedaan in dit door de spoor wegen aanhangig gemaakte geding en den dienst van de N >ordholland express verboden. Dit betreft de groene bussen van de firma Oorbeek, die haar standplaatsen op de Laat hebben. Wat de diensten van de Naco, gecombi neerd met de Stormvogels, betreft, de directie van deze diensten had reeds vroe ger toegezegd, de wilde diensten te zullen staken zoodra de groene bussen verboden zouden zijn. Deze Nacodienst rijdt dus nu weer tegen het oude tarief den reeds lang bestaanden officieelen dienst tusschen Alkmaar en Amsterdam via Purrmerend. De president van de Amsterdamsche rechtbank, mr. A. J. van Royen, die in de laatste dagen reeds diverse wilde bus diensten heeft verboden, heeft zich in zijn vonnissen tot dusver door de volgende overwegingen laten leiden: Hy overwoog, dat in de eerste plaats te beantwoorden is de vraag of gedaagden jegens de Spoorwegen door zonder ver gunning een autobusdienst voor personen te onderhouden een onrechtmatige daad hebben gepleegd. Naar de meening van den president hebben gedaagden overtre den den norm neergelegd in art. 1 der Wet op de Openbare Vervoermiddelen, waarbij is vastgesteld een verbod om dit vervoer zonder vergunning te doen geschieden Deze norm is naar het oordeel van den president niet afgeschaft door paragraaf 47 der wet van 29 November 1935, de z.g.n Bezuinigingswet. Dat het ter uitvoering dier wet bij Algemeene Maatregel van Be stuur vastgestelde z.g. R.A.P. strafrechte lijke sanctie mist, staat toewijzing der vordering in deze civiele zaak niet in den weg. 't Moge waar zijn dat art. 2 van 't R.A.P, ook 'n norm gevat doch deze norm is, als gegeven door een lageren wetgever, een uitvloeisel van de machtiging aan de Kroon bij de Bezuinigingswet verleend en heeft dan ook rechtskracht alleen in zoo verre zij overeenstemt met de wettelijke machtiging. Daar deze overeenstemming volgens verschillende rechterlijke uitspra ken niet bestaat, is dan ook daarbij de strafrechtelijke sanctie aan het R.A.P. onthouden. Tengevolge van de omstandig heid dat het de Kroon niet is gelukt het R.A.P. samen te stellen overeenkomstig de machtiging haar verleend bij de Bezuini gingswet, kan de door die wet in art. 1 ge handhaafde norm van de wet Openbare Vervoermiddelen haar kracht niet ver liezen. De norm is ook daar te vinden waar de wet alleen het verbod heeft uitgesproken in casu, dus in art. 1 van genoemde wet. Het arrest van den Hoogen Raad van 4 Mei 1936 wettigt de gevolgtrekking, dat dit college, zoowel als de advocaat-generaal blijkens zijn conclusie, aan art. 1 der wet Openbare Vervoermiddelen normatieve kracht toekent. Reeds in de tien gebo den aldus overwoog de president worden normen gesteld met en zonder sanctie, hij verwees voor zoo veel noodig naar Exodus 20. De vraag of de busdiensten een onrecht matige daad pleegden beantwoordde de president op deze gronden bevestigend. ONDERWIJZERSVERGADERING IN DE SECTIE ALKMAAR. Vrijdagmorgen te 10 uur wordt te Vel- senNoord in de bioscoopzaal van De Prins de gebruikelijke vergadering gehou den van onderwijzers en onderwijzeressen in de inspectie Alkmaar. De bijeenkomst zal worden geopend door den heer J. Vermeer. Om half elf wordt een welkomstwoord gesproken door den inspecteur van het L. O. in de inspectie Alkmaar, den heer G. Chr. Dun. Vervolgens houdt Z. Ex. dr. H. D. van Broekhuizen, gezant van de Unie van Zuid-Afrika bij H. Ms. Hof een rede over „Die Onderwijs in Suid-Afrika" en zingt mej. C. M. Blom, onderwijzeres te Alkmaar enkele Zuid-Afrikaansche liederen, waar na de heer G. Grondsma eenige Zuid-Afri kaansche liederen zal declameeren. Om half drie heeft een ontvangst plaats namens de directie der N. V. Stoomvaart Mij. „Nederland", wordt het motorschip „Marnix van St. Aldegonde" bezichtigd en zal een korte lezing met film betreffende de vaart op Ned. Indië worden gehouden. MIDDENSTANDSACTIE. Gisteravond vergaderde een groep mid denstanders in café Central. Na ampele bespreking werd besloten over te gaan tot het organiseeren van een verkoopactie zooals deze in andere plaatsen als Maas tricht, Leiden. Beverwijk, enz. met succes wordt gevoerd. Ongeveer 40 winkeliers in allerlei branches gaven zich voor deelname op. Een comité werd gevormd bestaande uit de heeren: J. Oortmeyer, J. A. Th. Strik- kers, T. Wolzak, P. G. van Tiel, K. v. Thijn en H. van Dijk. Het algemeen secretariaat is Prins Hen drikstraat 30. ERNSTIG ONGEVAL. De heer J. H. Martens, volontair ter secretarie te Egmond aan Zee, heeft een ernstig' motor-ongeluk gehad. Met een gecompliceerde beenbreuk is hij in het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk op genomen DUS: MORGEN! Men verzoekt ons alsnog plaatsing van het volgende: Dus morgen (Woensdag) middag komen de padvinders en verkenners datgene, wat u voor het Alkmaarsche Kleeding- en Dekkingcomité hebt klaar gezet, afhalen. Als u de bellen van de vrachtauto hoort luiden dan zijn ze in aantocht: het ijverige groepje jongens. Hoe laat precies, dat is moeilijk te zeg gen natuurlijk, omdat er een lange route moet worden afgelegd. Maar als u zelf niet thuis kunt zijn, geeft u dan s.v.p. even order aan de thuisblijvenden om het be wuste pakje af te geven. Dan zal er aan beide zijden geen teleurstelling zijn. Wij zullen u heel erg dankbaar zijn. U weet 't, alles is welkom. MEISESSCHOOL TE BERGEN. Tot leerares in den zang aan de Meis jesschool te Bergen is met ingang van 1 November benoemd mej. Annie Veenen- bos alhier. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand October 87 patiënten en legden 1016 be zoeken af waarvan 224 betalende, 600 j voor 't A.Z.A. en 192 gratis. Er werd negenmaal de laatste hulp ver leend bij 't afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 9 patiënten, legde 172 bezoeken af en heeft tweemaal den dokter geassisteerd. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met WoenS' dagmiddag, 8 uur, Het geheim van dr. Fel gentreu (rom.-sens.); hoofdrollen Albrecht Schönhals, Hans Söhnker, Gerda Maurus, Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, eerste hoofdnum mer Alarm op de renbaan (sens.); hoofd rollen Judy Garland, Sophie Tucker, Mickey Rooney, Ronald Sinclair; tweede hoofd nummer Enkele reis Hollywood (klucht) hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy, Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer In oud Chicago (hist.)hoofdrollen Tyrone Power, Alice Fay, Don Ameche, Alice Brady. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee, Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De stille verklikker van Scotland Yard (sens.); hoofdrol Edmund Lowe; vooraf De snel heidsduivels (sens.) Toegang boven 14 jaar, Woensdagmiddag, half drie, matinee, Dinsdag 1 November. 8 uur, luth. kerk Oudegracht, rede ds Westmijse voor de afd. Alkmaar spiritisten vereen. Harmonia. 8 uur, de Unie, vertooning bijenfilm. Woensdag 2 November. 8 uur. dancing Harmonie, eerste voor drachtavond voor de afd. Alkmaar van het Nut. 8 uur, Harmonie, Persilavond. Donderdag 3 November, 2 uur en 8 uur, in de Harmonie, Persil- middag en -avond. FAILLISSEMENT. Door de Arrondissements-Rechtfcank werd heden failliet verklaard: J. L. de Vos, paviljoenhouder te Wierin gen, thans te Anna-Paulowna. Rechter-commissaris Mr. Fruin. Curator: Mr. Thomas. KRUIDENIERSEXAMEN. Geslaagd voor het kruideniersexamen de heeren J. van Zalinge te Hengelo en T van Zalinge te lkmaaAr. De heeren N. Besse en Jb. Schuit van het filiaal Albert Heijn zijn geslaagd voor het examen vakbekwaamheid en handels kennis. Ook de heer J. Bruin alhier slaagde voor het bovengenoemde examen. 101 SOLLICITANTEN. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school te Egmond aan Zee hebben zich niet minder dan 101 sollicitanten aangemeld. Gisteravond werd door de afdeeling Alkmaar van de Int. Vereeniging Bel lamy een vergadering gehouden in de voorzaal van de Harmonie, waar de heer Horstmeier uit Bloemendaal het woord voerde over het onderwerp: „Naar een nieuwe samenleving". De voorzitter, de heer Scheppers, heette allen welkom, in het bizonder den heer Horstmeier. Hij betreurde het, dat de opkomst niet grooter was. Geen werkelijke samenleving, De heer Horstmeier, die hierop het woord kreeg, begon met erop te wijzen, dat er van een nieuwe samenleving feitelijk niet kan worden gesproken omdat er op het oogenblik van een werkelijke samen leving geen sprake is: van een eenheid door wat men democratie noemt, is thans geen sprake, van een nationale eenheid even min. Het gebrek aan nationale saamhoorig- heid bleek kort geleden duidelijk door de hamsterwoede van de meer kapitaalkrach tigen. Een werkelijke samenleving moet in- plaats hiervan tot stand komen. Bellamy's systeem zal deze brengen door de menschen te overtuigen en hen tot bewust denkende individuen te maken, die er een eigen, vol waardige overtuiging op na houden. Ieder aldus spr. die het evolutie proces der menschheid volgt, die de oor zaken van de ellende kent, moet komen tot het geld of aan een nieuwe samenleving, die gebaseerd zal zijn op goedheid, waarheid en rechtvaardigheid. Het nieuwe economisch systeem van Bellamy beteekent werkelijke gemeenschap en broederschap, aldus spr. Toch wordt van verscheidene kanten kritiek op de vereeniging uitgeoefend: door poli tieke bewegingen, vereenigingen en kerken. Zij zal, indien dit noodig is, den strijd tegen deze aanbinden, hoewel zij streeft naar wat bindt. Tegelijk zal zij nieuwe middelen aan geven om uit den chaos te komen. Het huidige stelsel heeft gefaald. Zeer uitvoerig toonde de spreker vervol gens aan de hand van tallooze voorbeelden het faillissement aan het huidige economi sche winstsysteem van het kapitalisme. De werkloosheid, de overproductie, de armoede hiernaast, de schrille tegenstellingen in de huidige maatschappij, de diefstallen, faillis sementen, noodlijdende gemeenten, de nood van vrijwel alle groepen van onze bevol king, de groote tekorten bij de staats- en gemeentebegrootingen en nog vele andere bewijzen werden voor het falen van het be staande stelsel aangevoerd. 1 Plan B. (vervolg). Wanneer dus de winsten in de j bedrijven, dank zij een belangrijke opleving, weer rijkelijk beginnen Ie vloeien, dan is Iook het oogenblik aangebroken, dat dei levensstandaard der massa verhoogd moei I 2 worden. Niet door dien afsclitiwelijkenZ I strijd tusschen,kapitaal eh arbeid zal dit I plaats moeten vinden, niet door dat vree- 5 selijke wapen vooral, dat „staking" heef, 2 Idat in zijn tweesnijdigheid steeds ook die-1 geneniwondt, die hel hanteer en, neen, dat is volkomen overbodig.'en zelfs nadeelig* Ivoor de welvaart, gelijk wé'gezien hebben. Daartoe zal worden ingesteld' een z.g.| welvaarfs-commissie, bestaande uit zeer I verstandige en practisch aangelegde lieden, die doordrongen zijn van het feilt dat I Z waarachtige welvaart slechts dan te be- Z I reiken is, als de weg, welke daarheen I leidt, gezamenlijk door kapitaal en arbeidt betreden en afgelegd wordt. 52 W.C. SickeuJ Verscheidene hulpmiddelen worden tegen de moeilijkheden geprobeerd of gepropa geerd: 't Werkloosheidsbestrijdingsplan- Westhof, de stimuleering van het particulier initiatief, de particuliere liefdadigheid of die welke van overheidswege wordt georgani seerd, het herstel van den vrijhandel en de vrije concurrentie. Zij zijn echter alle lap middelen, die zich de oorzaken niet aan tasten. Toch worden hier en daar geluiden ge hoord, die wijzen op efen verandering, die bewijzen, dat ondans alles en allen de evolutie naar de werkelijke samenleving doorgaat. Een samenleving van christelijke en sociale rechtvaardigheid door het uitslui ten van de mogelijkheid winst te maken. Een productiestelsel, waarin door allen voor allen wordt gewerkt. Wezenlijke bezwaren zijn aldus spr. tegen Bellamy's systeem niet in te brengen. Het kapitalistische winstsysteem met haar belangentegenstellingen moet vervan gen worden, de menschheid is tot verheffing bestemd. Maar de verandering kome spoe dig: de werklooze massa heeft geen onuit puttelijk geduld. Het onheil is niet te over zien, indien er niet tijdig ingegrepen wordt. Hoofdzaken van Bellamy's systeem. Vervolgens zette spreker uiteen welke de hoofdpunten van Bellamy's systeem zijn. Achtereenvolgens noemde hij: het prijsge ven van het concurrentie- en winstsysteem; het beheer over alle takken van het eco nomisch leven door den staat; de ontneming van het persoonlijke karakter aan het geld door de invoering van een geperfection- neerd giraal systeem (persoonskaartenstelsel met afschrijving op het tegoed, dat elk jaar opnieuw vastgesteld wordt); verschillende emolumenten (vrij vervoer en verkeer, post, concerten etc.); gratis onderwijs tot het 21ste jaar; het invoeren van een gelijk aan deel voor elk individu; een practische oplei ding van 3 jaar; verplichte arbeid van 24 tot 45 jaar met hierna 10 jaar plaatsing in ar beidsreserve en pensionneering op 55-jari- gen leeftijd (met behoud van het recht op een gelijk aandeel als dank van de gemeen schap voor den verrichten arbeid). Hierna wekte spr. allen nogmaals op vol te houden, te propageeren, rusteloos te wer ken voor de nieuwe samenleving, die een maal komen zal. De voorzitter dankte hier op den spreker met enkele woorden. SHAKESPEARE'S ROMEO AND JULIET. Professor A. G. van Kranendonk schrijft ons: Het stuk, dat Charlotte Kohier, door vurige bewondering gedreven, zich voor haar moedig en zeer interessant experiment gekozen heeft, behoort tot Shakespeare's eerste periode. De geschiedenis van de jeugdige min naars, tusschen wier families een bloed- veete bestond, stamt uit oude tijden. Het was in tal van bewerkingen in Tlalië, in Frankrijk en Engeland bekend. Het bleef echter een gewoon anecdotisch verhaal, zooals er zoovele zijn, die spoedig weer vergeten worden. Maar dan neemt Sha kespeare het op en hoe wonderbaarlijk weet zijn genie het te veranderen. De liefdesgeschiedenis, die eens slechts vluch tige belangstelling trok, wordt nu plotse ling met een geestdrift ontvangen, die geen grenzen kent. En het stuk heeft on danks de vele zwakheden, die het evenals HET PRODUCT VAN VERTROUWENI zijn andere jeugdwerk nog toont, zijn triomftocht voortgezet in alle tijden. Het is, zooals Brandes zegt, de groote typische liefdesgeschiedenis geworden van de wereld. Een eerste, vurige jeugdliefde hoe schitterend heeft Shakespeare die hier ge schilderd, alle phasen en nuanceeringen ervan. Al het andere is er ondergeschikt aan gemaakt, hierop valt het hoogste licht Ook contrastwerking doet deze liefde, de lichtende kern van het stuk, nog sterker uitkomen. De volmaakte minnaars zijn omgeven door personen, die geheel andere opvattingen over de liefde hebben, en zoo als altijd laat Shakespeare ook hier alle verschillende opvattingen recht weder varen. En deze figuren van allerlei geaard heid, en met name Mercutio en de Nurse, dragen er door het sterk-reëele van de karakteriseering, het echt-menschelijke van de levendige, dikwijls tintelend gees tige dialogen, tevens toe bij ons ook de liefde van Romeo en Juliet als overtui gende werkelijkheid, en niet slechts als een vagen dichtersdroom te dóen zien. Tot welk een vreeselijke catastrophe deze liefde, door familiehaat en het nood lot belaagd, ook leidt, toch kunnen wij paradoxaal als het klinkt „Romeo and Juliet" in vergelijking met Shakespeare's latere treurspelen, een lichte, bijna een vreugdevolle tragedie noemen. Verschil lende omstandigheden, te vele om ze hier te noemen, werken daartoe mede, maar de voornaamste oorzaak ervan is toch gele gen in het kortstondige, maar dan ook volmaakte geluk, van de jonge gelieven De dichter heeft deze lenteliefde in een zoo intens poëtisch licht gesteld, dat het blijft naglanzen tot over het sombere einde heen. Wanneer wij de namen Romeo en Julia hooren noemen, dan denken wij niet zooals bij Othello en Desdemona. allereerst aan hun smart en ellende, maar aan hun geluk. Charlotte Kohier verzoekt ons nog te melden, dat zij, teneinde de verbeelding, voor zooverre zij anders bij een opvoering gediend wordt door het décor, te hulp te komen, vóór alle tafereelen een korte be schrijving ingelascht heeft om den toe hoorders de atmosfeer en omgeving der handeling voor oogen te roepen. Behalve deze door de noodzaak geboden veranderingen, is de tekst geheel en al die van Shakespeare in de vertaling van Dr. L. A. J. Burgersdijk. De tekst is alleen waar het wenschelijk scheen, bekort. De declamatrice heeft niet in het werk van Shakespeare willen ingrijpen, maar het alleen willen toelichten waar haar dit voor beter begrip noodig scheen. Na de door den raad in zijn gistermid dag gehouden zitting genomen beslissing 'men zie het verslag in dit nummer) waarvan wij in ons nummer van gister nog melding maakten, vreesden vele inwoners, dat zij heden van licht verstoken zouden zijn. Velen draaiden hedenmorgen aan het lichtknopje om zich hiervan te overtuigen. Wie 's raads besluit goed had gelezen, was echter niet bezorgd. Hij wist, dat de raad bij voorbaat de beslissing van den minister had aanvaard en deze behoefde dus slechts de gemeente adviseeren het docr Ged. Staten gewenschte tarief te aanvaarden en de lichtvoorziening was verzekerd. Blijkens een Maandagavond door het gemeentebestuur van Bergen ontvangen telegram van den minister van Waterstaat is de voortzetting der stroomlevering door het P. E. N. aan de gemeente verzekerd. Dc minister berichtte, dat thans Ged. Sta ten evenals het gemeentebestuur van Bergen 'sminister's besluit omtrent het tarief, waartegen de stroom geleverd zal worden, zullen aanvaarden. Grondslag zal vormen het tarief-van Swaay, waarop de minister correcties zal kunnen aanbrengen, nadat het gemeentebestuur in de gelegen heid is gesteld, zijn bezwaren eventueel tegen dit tarief in te brengen. Bergen betaalt dus voorloopig het door Ged. Staten geëischte tarief, doch er is kans, dat dit iets gunstiger zal worden. Vermoedelijk zal de minister voor Ber gen niet meer bereiken dan hij voor Alk maar verkreeg, n.1. de toezegging, dat bh totstandkoming van een verlaging van het tarief-van Swaay, deze verlaging terug werkende kracht krijgt. N,Uo^"Lbe™lking straks vermoedelijk de 24000 winst uit het electrisch bedrijf die aan de provincie verloren gaan, door belastingverhooging zal moe' opbrengen wordt het echter zaak onder de oogen te Krachtige tot matige westelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt met opkla ringen; regenbuien; kouder. Koud en buiig. De gisteren genoemde depressie over den oceaan is sterk in diepte toegenomen. Raar kern bevindt zich thans over de Faroer met een barometerstand van 958,4 miUibai (718.8 m.m.) te Thorshavn. Aangezien de hoogedruk in centraal-Europa nog toenam werd het luchtdrukverval over geheel west-' Europa grooter. Krachtige tot stormachtige zuidelijke tot zuidwestelijken wind heerscht thans over en langs de Noordzee, terwijl over de Britsche eilanden krachtige weste- lijke winden worden aangetroffen. Aan de zuidwestzijde van de depressie worden polaire luchtmassa's uit Canada in oostelijke richting getransporteerd. Deze koude lucht heeft thans de lijn Lerwick—Huil—Brest bereikt. Langs deze frontlijn valt zware regen, welke ook heden ons land bereikt. Over centraal-Europa bleef het nog rustig weer, met hier en daar mist. Voor de eerstvolgende 24 uur wordt koud buiïg weer verwacht. De wind wordt west tot zuidwest en zal in kracht afnemen. STORMWAARSCHUWINGSDÏENST. Geseind 1 Nov. 8.14 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het zuidwesten met ruimende wind". OCTOBER BRACHT TE VEEL REGEN. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was in October de ochtendtemperatuur 0,2 graad boven normaal, in de drie decaden resp. 1^ en 2 Vi boven en 3 graden beneden normaal De grootste afwijkingen kwamen voor op den 17den en den 25sten, resp. 6 graden bo ven en 7 graden beneden normaal. De ge middelde dagelijksche maximum-tempera tuur en het gemiddelde dagelijksche mini mum waren resp. graad beneden en 1 graad boven normaal. Het aantal vorstdagen bedroeg te de Bilt 4 tegen 3 normaal. De neerslag was in het noorden van het land 60 to 65 pet. boven normaal, in het midden 35 tot 50 pCt. boven normaal en in de zuide lijke provincie normaal tot 15 pCt. daar bo ven en beneden. Te de Bilt werd 101 uren zonneschijn waargenomen, tegen 104 uren normaal. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.03 tot 6.26 uur licht op. zien of voor de verbruikers deze belasting verhooging 'niet gecompenseerd kan wor den door de provincie aan huis de stroom te laten leveren. Zoolang de 100 pet. winst, die de ge meente aan het electriciteitsbedrijf ver diende, in de gemeentekas vloeide, kon de bevolking er vrede mee hebben, dat het bedrijf een dergelijke buitensporige winst maakte. Nu die in de kas van de provincie gaat vloeien, wordt dit echter iets anders. ALKMAARSCHE RECHTBANK. Uitspraken van op 25 Oct. behandelde zaken. L. en F. uit Hoorn. Inbraak en diefstal te Hoorn. Eisch tegen beiden 8 maanden ge vangenisstraf. Vonnis 8 maanden gevange nisstraf, alleen voor L. voorwaardelijk met 3 proefjaren. V., veehouder te Beemster. Kalveren ge houden zonder toestemming. Hooger beroep. Eisch 100 of 30 dagn en verbeurdverkla ring der beesten. Vonnis conform. J. A. te Santpoort. Diefstal van dames- taschjes te Uitgeest. Eisch 1 jaar gevange nisstraf. Vonnis: aanhouding voor een psy- chiatrisch onderzoek. EEN STRENG VONNIS. De rechtbank te Rotterdam heeft gister den 21-jarigen A. B. veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens 't plegen van ontucht met een meisje beneden de ;aar. 12 OP HAAR TROUWDAG DOODGEREDEN. Zes maanden gevangenis. De Almelosche rechtbank heeft heden den kellner W. V. uit Losser, die met een auto een wielrijdster op haar trouwdag had doodgereden, terwijl hij sterken drank had gebruikt en niet in het bezit was van een rijbewijs, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en één jaar intrekking van het rijbewijs. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Door notaris H. de Boer van Hoogwoud zijn Maandagavond in de Prins-Maurits te Nieuwe-Niedorp, ten verzoeke van m®.v? de wed. Jb. Bakker te Alkmaar, pubh® verkocht: huis, erf en landerijen tel grootte van 7.27.80 H.A. Kooper is gewor den de heer P. van 't Veer te Egmon Binnen voor de som van 16.300. Het burgerwoonhuis met tuin. gr. 15 eveneens toebehoorende aan mevr. de weo. Bakker, werd opgehouden op een bedra van 1470. TWEEDE HANDSCH-GOEDEREN? Vraag en Aanbod. 35 cent per 5 regels a contant. WOENSDAGS en ZATERDAGS.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2