OE DOODSLAG TE OPDAM. Kli KEN is KOOP EN Bu CLOECK De officier van justitie eischt 15 jaar gevangenisstraf. Moord niet bewezen. Getuige: Hij heeft die met mijn naam onderteekend. PIETER, SIMON TON, IMMETJE SWAAN, IMMETJE SWAAN, Arrondissemenla-Rechibattk ie Alkmaar np rechtbank zette heden de behandeling van de strafzaak tegen den kapper noodernan uit Obdam, die terecht stond Tr het feit. dat hij door worging zyn W W had De behandeling van deze zaak werd veer- n dagen geleden geschorst, omdat de «Ttuige-deskundige, dr. Hulst, uit Leiden, prhinderd was aanwezig te zijn en omdat j! ziekte der ex-dienstbode, die door noodernan na den moord op zijn vrouw ^eer in huis was gehaald, haar verhinderde als getuige op te treden. Zooals bekend, had verdachte voorge geven, dat zijn vrouw tengevolge van een val van een trap was overleden. Aangezien de man gunstig bekend stond, de vrouw mank liep en men nimmer iets van ernstige oneenigheid in het gezin had bespeurd, had men deze verklaring als juist aangenomen. Na de begrafenis doken er te Heerhugo- waard geruchten op, met het gevolg, dat verdachte werd gearresteerd en door een lijkschouw het misdrijf aan het licht kwam. In Obdam was men zeer onder den indruk. Verdachte had zelfs den treurigen nioed gehad om aan bezoekers te verklaren, dat het de laatste wil van de vrouw was geweest, dat de dienstbode met de opvoeding van de beide kinderen werd belast en was zelfs zoo brutaal geweest, dat hij met be zoekers bij het lijk knielde om te bidden. Aanvankelijk verklaarde hij voor de rechtbank, dat het voornemen om zijn vrouw van het leven te berooven, tijdens het stoeien met haar bij hem was opge komen. Door den president nauwkeurig aan den tand gevoeld, bekende hij tenslotte, dat hij met dit doel de stoeipartij met zijn vrouw had uitgelokt en gaf hy de mogelijkheid toe, dat hij niet alleen zijn hand in de keel van de vrouw had gestoken, maar ook met de andere hand de luchtpijp van zijn vrouw had dicht geknepen. Ook heden was de belangstelling voor de behandeling van deze zaak buitengewoon groot. Reeds hedenmorgen half acht hadden verscheidene personen uit de gemeente van den verdachte voor het gerechtsgebouw plaats genomen en toen de deuren werden geopend, was in een minimum van tijd de publieke tribune bezet. Ditmaal waren zoowel dr. Hulst, als de dienstbode, de 22-jarige Aagje Beers, aan wezig. Als eerste getuige werd gehoord de dienst bode, een tenger figuurtje met een bril. Zij erkende, dat zij met verdachte een relatie van man en vrouw had gehad. Op een vraag van den president zeide getuige, dat Doodeman haar verteld had, dat zijn vrouw niet goed was en van de trap was gevallen. Zij had toen gezegd: „Waarom ben je niet naar den dokter gegaan?" De president wees haar er op, dat ver dachte verklaard heeft, dat hij de stoei partij met zijn vrouw was begonnen, om haar van het leven te berooven. Getuige zei gekomen te zijn, om de waarheid te zeggen en dat zij de waarheid heeft gezegd. Verdachte ontkende, dat hij dit tot getuige gezegd heeft, doch evenmin kwam vast te staan, dat verdachte aan getuige verklaard zou hebben, dat hij zijn vrouw van het leven had beroofd. Dr. Hulst deelde hierop zijn bevindin gen van den lijkschouw mede. Tijdens deze verklaringen, die door den president, mr. Ledeboer, met het rapport werden voorgelezen, zat verdachte, een slanke, nog jonge man, op het verdachten bankje met het hoofd voorover, onbewogen voor zich te staren. Welke gedachten bezielden hem over het leven, dat hij in hartstocht verwoestte en over de vernietiging van eigen leven? Zijn geheele houding bewees, dat hij zich bewust is, een verloren man te zijn. Uit de getuigenverklaring van dr. Hulst komt vast te staan, dat mèvrouw Doodeman door geweldpleging om het leven is ge komen. Aangezien er verschillende luchtwegen 2Ün, was het niet waarschijnlijk, dat me vrouw Doodeman omgekomen is, doordat verdachte alleen haar hand in de keel van *ijn vrouw had gestoken. Verdachte zei, dat hij zijn rechterhand in den mond van zijn vrouw heeft gestoken en drie vingers zoover mogelijk in haar keel. Dr. Hulst gaf toe, dat daardoor de dood kan zijn veroorzaakt. De officier, mr. v. d. Feen de Lille, vond het dan onverklaarbaar, dat ver- dachtes pink, door een beet verwond was en de andere vingers niet. Dr. Hulst veronderstelde, dat de ver wonding van de pink eerder heeft plaats gehad. De verdediger, mr. Schuurman, con- j bdeerde, dat hierdoor komt vast te staan, at verdachte niet met zijn linkerhand den uchttoevoer van zijn vrouw heeft afge sloten. h vf' antwoordde, dat die mogelijk- niet is uitgesloten, omdat er schram- en in den hals zijn gevonden. ®en vraag van den president zei stoj te met getuige op den 2den Pink- BProken°Ver 66n huwelÜk te hebben 6e" nrwf1 u8 e Neen, Doodeman, dat heb je no°H gedaan. afbr0t fden president: „Hij heeft stilletjes een lef aan mijn jongen geschreven." De president: „Hoe kan hy dat doen?" De verdachte ontkende de juistheid van deze mededeeling en handhaafde zijn mededeeling, dat beiden den 2en Pinkster dag over een huwelijk hebben gesproken. Getuige: „Neen edelachtbare, hij heeft nooit over een huwelijk gesproken. Het requisitoir. De officier van justitie ving zijn requisi toir aan met er op te wijzen, dat uit de be handeling is gebleken, dat de vrouw van verdachte tengevolge van een misdrijf is overleden. In het begin wisten wij niet wat het was Zij zou van de trap zijn gevallen. De plaat selijke geneesheer, die zich dagelijks door verdachte liet scheeren, had in het gezin niets bijzonders bemerkt, nam ter goeder trouw deze doodsoorzaak aan en het slacht offer werd met toestemming van de justitie begraven. Verdachte is bij de begrafenis aanwezig geweest. Daarna drong tot den rijksveld wachter de Vries uit de Heerhugowaard het gerucht van misdrijf door en dan zij diens activiteit, die van den veldwachter Borst van Obdam en den burgemeester van Ob dam, is gebleken, dat er geen sprake was van toeval, maar van een gruwelijk misdrijf. Alles bleek een camouflage te zijn. Het bleek, dat er een vrouw in het spel was, die als centraal punt heeft gefungeerd en in direct oorzaak is geweest, dat de vrouw is overleden, de man naar de gevangenis gaat en de kinderen hun vader en moeder kwijt zijn. Stelt U voor, wat een furore deze zaak gemaakt zal hebben in de familie, die te goeder naam en faam bekend stond en voor 't feit kwam te staan, een ik durf dit zoo wel noemen moordenaar in de familie te hebben. De kinderen zijn te klein om dit te beseffen, zij zijn aan de goede zorgen van anderen toevertrouwd. Maar zij worden later grooter en komen dan tot de ontdek king, dat ze geen moeder hebben en dat hun vader in de gevangenis zit. Misschien zullen ze niet gauw ontdekken, wat hun vader gedaan heeft, maar het feit dat hij in de gevangenhf zit, zal hun tot denken bren gen. Dat nadenken treft men nooit aan by degenen, die misdrijven plegen. Dat komt meestal later. Het is wel gebleken, dat er in den goeden zin van nadenken bij-dezen ver dachte geen sprake is. De verhouding in het gezin was voor het oog uitstekend. Zelfs de tegenover wonende dokter heeft nooit iets bemerkt. De eenige, die iets kon weten, was Aagje Beer, die als dienstbode in huis was, toen de vrouw van Doodeman naar het zie kenhuis moest en daar langzamerhand de plaats van deze vrouw innam en deze zelfs voorbijstreefde. De verhouding tusschen den man en haar werd zoo, dat de wettige vrouw in den weg kwam te staan. Dit is langzamer hand de oorzaak geweest van dit vreeselijke gebeuren. Moord niet bewezen, doodslag staat vast. Aangezien niet precies vaststaat, hoe verd. het feit heeft gepleegd, heeft spr. zich in de dagvaarding vaag uitgedrukt en alleen dood slag ten laste gelegd. Verd. heeft verteld, dat hij onschudig met zijn vrouw was gaan stoeien, hij is een betrekkelijk kleine man, zijn vrouw was zwaar en forsch, hij kwam onder te liggen, werd toen boos en kwam opeens op de gedachte, dat aan haar leven een eind moest worden gemaakt. Het zal uw rechtbank wel gegaan zijn als mij: Dat ge looft niemand. Ter terechtzitting is verd. eenigszins over de brug gekomen, door te vertellen, dat hij het stoeipartijtje heeft uit gelokt met het doel zijn vrouw uit den weg te ruimen. Wij komen eenigszins in de goede richting. Spreker twijfelt er niet aan of verd. spreekt in dit geval de waarheid. Tegenover hem was de vrouw, die een ge brek had, geen partij. Hij heeft zijn vingers in den mond van de vrouw gestopt, met het doel den luchttoevoer af te snijden en het is niet onwaarschijnlijk dat hij ook de neus heeft dichtgeknepen. Daarop wijzen sporen op haar wangen. Dr. Hulst heeft in zijn practijk wel bij kinderen, maar nimmer hy groote menschen, meegemaakt, dat zij op de wijze als door verd. wordt gezegd, om het leven kwamen. Hoe het echter zij (wij weten niet precies, hoe 't is gebeurd), toen de vrouw bewusteloos was, heeft hij nog de schaar gehanteerd, naar hij eerst verklaarde, om zich te verdedigen, doch het is wel ge bleken, om het zoo erg mogelijk te maken. Verschillende wonden op haar hoofd waren met de schaar toegebracht. In een van de wonden werd zelfs een stukje schaar aange troffen. Waarschijnlijk hebben deze wonden echter niet meegewerkt aan den dood van de vrouw. Toen zij was overleden, zagen wij verd. ijskoud naar de begrafenis gaan, alsof er niets was gebeurd. De houding van de buurvrouw is wel merkwaardig. Spr. wil niet zeggen, dat zij het misdrijf had kunnen voorkomen, maar de kans was groot, als zij anders was opgetreden. Zy heeft „moord en hulp" hooren roepen. Wanneer men zooiets hoort, dan doet men toch iets anders, dan de radio gaan aanzetten. Was zij te hulp ge komen, misschien was dan het leven nog gered. Hoewel de rijksveldwachter op de begrafenis opzettelijk op verd. heeft gelet, heeft deze niets bijzonders aan verd. kunnen bespeuren. „Laat Aagje voor de kinderen zorgen". Zijn brutale tegenwoordigheid van geest wordt ook gedemonstreerd door zijn méde- deeling aan anderen, dab de laatste woorden van zijn vrouw waren geweest: „Laat Aagje voor de kinderen zorgen". Dat is wel zeer doortrapt, want dit kwam niet voort uit goede zorgen voor de kinderen, maar uit het motief Aagje by zich te hebben na den dood van zijn vrouw. Hieruit wordt wel ge demonstreerd, dat het een opzettelijk be denkseltje van verd. is geweest. Het is een zeer noodlottig comediespel geweest, dat ge lukkig door de waarheid is achterhaald. Nu zit hij hier met het hoofd voorover, omdat hy ziet wat de toekomst voor hem zal zijn Hy zit hier als verdacht van doodslag. Lan gen tijd heb ik zitten denken wat hem ten laste moest worden gelegd. Men voelt aan, dat het hier geen doodslag is, dat er sprake kan zyn van moord. Dergelijke dingen doet men niet zoo plotseling. Men heeft daar lan gen tyd mee rondgeloopen. De vrouw was een sta-in-den-weg en toen zy uit het zieken huis terugkwam heeft hij comedie gespeeld In het ziekenhuis vertelde hy haar, dat er in huis zoo'n goede harmonie was. Dit ontlokte de vrouw nog de woorden: „Wil je mij mis schien weg hebben?" Toen zy thuis kwam, was zij weer de sta-in-den-weg en dit heeft by den man het idee doen postvatten de vrouw uit den weg te ruimen. Dit is echter niet te bewijzen, vandaar dat geen moord, maar doodslag ten laste is gelegd. De dood slag staat echter als een paal boven water. De strafbepaling. Komende tot de strafmaat, wees spr. er op, dat op moord levenslang of twintig jaar staat. Op doodslag staat vijftien jaar. „Ik heb mijzelf de vraag gesteld, welke maat staf hier moet worden toegepast. Er zijn be zwarende punten, maar hoe ik ook zoek, lichtpunten heb ik niet kunnen vinden. In het rapport van dr. Kruitbosch staat, dat verd. volkomen toerekeningsvatbaar is. Wij lezen daarin, hoe de persoon van verd. beschreven wordt. Spr. is het volkomen met dr. Kruitbosch eens, dat verd. op brute, egoïstische wijze heeft toegegeven aan zijn lagere driften, als gevolg van de sexueele bindingen, die hier een rol hebben gespeeld. Hij is een man met weinig verantwoordelyk- heidsgevoel. Het is inderdaad een brute egoïstische manier, waarop hij, zonder verder na te denken, heeft gehandeld. Ook toen hij in het huis van bewaring zat, begon hy zelfs met Aagje B. te correspondeeren over hun toekomst. Wij hebben dit verhinderd, maar dit teekent zyn mentaliteit. Dit gaat toch wel alle perken te buiten. En daaruit blijkt wel. dat er van verantwoordelijkheidsgevoel bij dezen man geen sprake is. Langzamerhand heeft hy berouw gekregen, dit is natuurlijk, want hy ondervindt nu de gevolgen Verzachtende omstandigheden heb ik niet kunnen vinden, integendeel, wel bezwarende en daarom meen ik de zwaarste straf, die de wet toelaat, te moeten requireeren en vorder ik ver- dachte's veroordeeling tot vijftien jaar gevangenisstraf. De verdachte, die 'met het hoofd voor over gebogen schijhbaar onbewogen het requisitoir heeft aangehoord, verklaari op de vraag van den president, daarop niets te zeggen te hebben. Het pleidooi. De verdediger, mr. H. Schuurman, hield hierop een knap pleidooi, dat in deze om standigheden het eenig mogelijke was. Pleiter ving aan er op te wijzen, dat het voor hem een buitengewoon moeilijke taak was om in deze zaak als verdediger op te treden. Ik heb, aldus pleiter, de toevoeging eenige maanden geleden gekregen en getracht lichtpunten op te sporen, maar ik moet he laas verklaren, dat ook ik ze niet heb kun nen vinden. Daarom is het voor den verdedi ger een buitengewoon zware taak om iets in het midden te brengen. Enkele dingen zijn mij opgevallen, doch die werden door de feiten weer gelogenstraft. In de eerste plaats stelde ik mij de vraag of deze man wel toe rekeningsvatbaar is. Ook gezien zijn onbe wogenheid in deze strafzitting. Dr. Kruit bosch, de deskundige, heeft echter geconclu deerd, dat dit wel het geval is. Hoogstens kan dus gezegd worden, dat hy een beetje imbeciel is. Zyn onbewogenheid, oordeelde pleiter, is iets, dat vreemd moet worden ge vonden. Het requisitoir van den officier ken pleiter van het begin tot het einde onder schrijven, op één ding wenscht hij evenwel de aandacht te vestigen, n.1. op de slechte rol, die getuige B. in deze zaak heeft ge speeld. Ook u, mijnheer de president, zoo zeide pleiter, hebt gevoeld, dat zij de drijf veer is geweest, die dezen verd. tot zyn daad heeft gebracht. Pleiter meende dan ook de rechtbank in overweging te moeten geven nog eens na te denken over de rol, die zij in deze zaak heeft gespeeld. Verd. is een man van weinig weerstand en het is ergerlijk, dat deze getuige, terwijl verd. vrouw in het zie kenhuis lag, zich zoo heeft opgedrongen. Ook is het ergerlijk, dat zy na het overlijden van de vrouw, nadat zy eerst was weggestuurd, weer in het huis is binnengekomen. Verd. had haar weggestuurd, omdat zy onbehoor lijk tegen zyn vrouw was opgetreden, en wel zoo, dat zij meende de vrouw te kunnen slaan en te kunnen terechtzetten. Dit nu, heeft toch verd. niet kunnen verdiagen en daarom stuurde hij haar weg. De sexueele band, die hem aan deze vrouw bond, was echter zoo groot, dat hij haar weer heeft teruggehaald. PI. vond de rol, die deze juf frouw heeft gespeeld beneden kritiek en naar zijn oordeel draagt zij voor veertig procent de verantwoordelijkheid van het misdryf. PI. weet, dat zijn betoog zwak is, maar toch is hij van oordeel, dat het na dere overweging verdient. Want dit zou dan toch het eenige lichtpunt z;jn in deze treu rige geschiedenis. Voor pl. stond ook vast, dat de doodslag was bewezen, waarom hy zich gaarne wil refereeren aan het oordeel van de rechtbank. Tijdens dit pleidooi gaf verd. eenigszins blijk van innerlijke bewogenheid. Er werd althans een zakdoek voor der. dag gehaald. Nadat hy op de vraag van den president ver klaard had, dat hy aan het betoog niets had toe te voegen en nadat de officier van justi tie van repliek had afgezien, werd de uit spraak bepaald op vandaag over acht dagen, 8 November. lyUiMicaties SCHOUW. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ALKMAAR brengen by deze ter kennis van belanghebbenden, dat op WOENSDAG 16 NOVEMBER dezes jaars, door den Directeur van den Hout en de Plantsoenen zal worden gehouden de JAARLIJKSCHE SCHOUW over: De oude Zandersloot, beginnende bij het bruggetje in den Kennemersingel, bene vens de Hoevervaart. De sloot langs de Egelenburgerlaan en Ropjeskuil tot den weg naar de begraaf plaats. De Bleekersloot, loopende van den Nieuwlandersingel af en de nieuwe Zan dersloot, beide tot aar de banscheiding van Heiloo. De sloot loopende van het Baanpad af achter langs de woningen van „Goed Wonen" tot het pad van Overdie. De sloot van de le Kanaalstraat af ten Zuiden van de huizen van het Zeglis tot het Kanaal. De sloot loopende ten Zuiden van het weiland behoorende by „Oostwijk" en verder tot het Kanaal. Wordende alle eigenaars of gebruikers van perceelen aan en langs die slooten lig gende, aangemaand om van de gezegde slooten, en wel ieder voor zooverre zijn eigendom zich daar langs uitstrekt, de kanten af te maaien, het kroos en afge maaide op te halen, alsmede de slooten uit te diepen en het zand benevens den mod der, op hunne kosten, ter weerszijden daaruit op te halen, alles op zoodanige diepte en onder die boete en strafbepa lingen, als bij de bestaande verordeningen zyn vastgesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. JAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Alkmaar, den 1 November 1938.' .Bucqedijke Sland. ALKMAAR. GEBOREN: Stephanus Laurentius, z. van Cornelis Gerardus Maria Erkamp en Cornelia Geer- truida Hillegonda Burger. OVERLEDEN: Maria Elisabeth Clémentine Spruyt 6 maanden. JiacktfecUfUen N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 31 Oct. 1938. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 1.603.40, Boerenkool 3.60 5.40, Bieten 1.602.20, Gele kool 1.802.60, Groene kool 23.80, Prei 2.40—4.20, Roode kool 1.50—3.80. Uien 23.40 en Wortelen 2.803.60 per 100 K.G.; Andijvie 0.702.10, Bloem kool le s. 69 2e s. ƒ1.504, Kropsla 13.50 en Knolselderie 22.60 per 100 stuks; Appelen 511, Druiven 12 22, Peren 512, Spruiten 5.5010, Snijboonen 15, Tomaten 3.808 en Witlof 8—11 2e s. 5.50 per 100 pond; Peterselie 11.50, Radijs 3, Selderie 0.501.50 en Wortelen 1.504 per 100 bos; Postelein per bakje 4865 cent; Spinazie pe rbak (8 pond) 8595 cent. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 1 Nov. 1938. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onverinderd. Aanvoer 332000 K.G. W ARMENHUIZEN, 1 Nov. 1938. 12600 K.G. Roode kool 1.20—2.30; 40700 K.G. Witte kool 90 cent en 19000 K.G. Goedge keurde eerstelingen: A: 2835 f 4.504.70 en 35—55 4.20, B 28—35 4.40. PURMEREND, 1 Nov. 1938. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 36000 K.G. Hoogste prijs 23.50. Kaas. 1 stapel Kleine boeren 24; 484 K.G. Boter 1.48—1.54 per K.G.; 661 Runderen, w.o. 300 Vette koeien 6469 ct. per K.G., 250 Geldekoeien 115175, 83 Melkkoeien 180—260, 28 Stieren 44—52 cent per K.G., 13 Paarden f 55155, han del stug; 144 Vette kalveren 2848 cent per K.G., handel matig; 245 Nuchtere kalveren: slacht 7—12 en fok 11—18, handel stug; 196 Vette varkens (slacht) 52—54 cent per K.G., 42 Magere varkens 1833, 221 Biggen 14—20, 1234 Schapen ƒ17—26, 65 Bokken 1214, handel matig; Kip eieren 5.756.25 en Eendeieren 2.90 per 100 stuks. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. (Afd. eieren). 90000 stuks Eendeieren 3 3.10, kleine eendeieren 2.75 en 64000 st. kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 65—66 K.G. 6.20—6.25, 63—64 6.15— 6.20, 60—62 5.95—6.15, 58—59 5.50 5.90, 56—57 5—5.30, 53—55 4.60—5, 50—52 4.05—4.60 en 45—49 3.40—4. NOORDSCHARWCUDE, 1 Nov. 1938. (Noordermarktbond). 50000 K.G. Roode kool 2.30—2.50; 8100 K.G. Gele kool f 1.20 2.10; 3100 K.G. D. witte kool 1.30; 11800 K.G. Uien 2.303.60, grove uien 3.10—3.30, drieling uien 2.60—3.10; 850 K.G. Peen 2.20, kleine peen 50 cent; 400 K.G. Biet en/ 1.70; 5500 K.G. Aardappe len: Schotsche muizen 4, Blauwe Eigen heimers 2.802.90, Bevelanders f 2.30; 133000 K.G. Vroege witte kool 90 cent; 2100 K.G. Pootaardappelen: Eerstelingen 2835 3.80. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Nov. 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 15500 K.G. Roode kool 1.50—2.70; 8500 K.G. Gele kool 3— f 2; 11500 K.G. D. witte kool 0.901.40; 3750 K.G. Savoye kool 2.60—3.20; 27200 K.G. Uien f 3.103.80 grove uien f 3—3.40, drielingen 1.80— 2.90, nep 5.60—6.20, stek 0.801.30; 9500 K.G. Peen 1.80—2.70, kleine peen 60 —70 cent; 8400 K.G. Bieten t 1.20—f 1.80; 100 stuks Bloemkool f 6, 2e s. f 1.501.70; 325 K.G. Tomaten: A 6—f 8.40, C 6.40 en CC 4; 2100 K.G. Aardappelen: Blauwe Eigenheimers 33.10; 55000 K.G. Vroege witte kool 0.90—f 1; 10000 str. Andijvie 1.70; 750 K.G. Rammenas f 1.60f 2.10; 60 K.G. Snijboonen f 30.80; Druiven (Ali- cante) f 20.40—23.30. WARMENHUIZEN, 31 Oct. *38. 3900 K.G. Roode kool 1.30—1.40 en 23100 K.G. Witte kool 90 cent, PURMEREND, 31 Oct. 1938. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardappe len: Blauwe 8086 cent en Borgers 4559 cent per kist, 25 K.G.; Tomaten: A 12 21 en C 6f 14 per 100 K.G.; Bloemkool 1.5013 per 100 stuks; Roode kool 2.404 en Savoye kool 1.803.20 per 100 K.G.; Spruitkool 1.202.85 per 15 K.G.; Boerekool 3054 cent per kist, 10 K.G.; Spinazie 2685 cent per kist, 6 K.G.: Sla 0.502.10 per 100 krop; Andijvie 18 60 cent en Bieten 1045 cent per kist; Wortelen 28.40 per 100 bos; Uien 65 84 cent per 25 K.G.; Prei 2—3.40 per 100 K.G. Druiven (Frankenthalers) 24 30 per 100 K.G. Appels: Zoete Bellefleur 14—19, Bramley Seedling 1016, Groninger Kroon 624, Notaris-appel 1424, Present van Engeland 825, Reinette, goud 12—26, Sterappel 13— 19, Transparante de Cronsels 10—24, alles per 100 K.G. Peren: Beurré Clairgeau 1329, Beurré Superfin 1116, Boe- rengroen 8—14, Comtesse de Paris 16, Doyenne du Comice 1333, St. Germain peer 10—14, Gieser Wildeman 12—20, Kamperveen 10—13, Nouveau Poiteau 1119, Soldot Laboureur 1430, Winterlouwtje 12—16, Winter jan 12— 17.50, per 100 K.G. TEXEL, 31 Oct. 1938. (Veemarkt). 12 Koeien 160—200; 9 Pinken 125—160; 9 Nuchtere kalveren 7—14; 35 Schapen 1320; 7 Lammeren 7—13; 18 Ram men 15—25; 18 Biggen 16—19; 120 Kippen 4065 cent. TEXEL, 31 Oct. 1938. (Eierenveiling). Aangevoerd 31420 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 5.80—6.05, 62—64 6—6.10, 66—70 6.10—6.25, 50—56 4.10—5.60 en 40— 50 3.10—4.10. Adüettwtiëa Geboren: zoon van JAN KUIJPER en EMMY KUIJPER—MANTEL. Medan, 1 Nov. 1938. Javastraat 26. Heden overleed in het Hof van Senoy, onze beste Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, de Heer Wedr. van JANNETJE POESER, in den ouderdom van ruim 85 jaar. Uit aller naam, P. TON. Alkmaar, 1 November 1938. PostadresLandstraat 63. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Vrijdag op de Ge meentebegraafplaats. Vertrek vanaf Veerstraat 1, voorm. half elf. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed in Huize Westerlicht, onze lieve Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder wed. van den Heer Adr. VEENHUYSEN, in den ouderdom van ruim 90 jaar. Uit aller naam, Jm. VEENHUYSEN. Alkmaar, 1 November 1938. Huize Westerlicht. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Vrijdag op de nieuwe begraafplaats te Ber gen, nam. half één. Heden overleed in Huize Westerlicht onze lieve Groot moeder en Overgrootmoeder wed. van den Heer Adr. VEENHUYSEN, in den ouderdom van ruim 90 jaar. J. C. VEENENBOS— PEECK. Ir. R. G. VEENENBOS en kinderen. Alkmaar, 1 November 1938. Postadres Haarlem, Middenlaan 15.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3