Aqenda Zuiverheid bovenal Dan moet U werkelijk overgaan op de Vries VAN PÜTTEN& OORTMEIJER -Alkmaar, Buitenlanders in België. DIE thee doet \e goed! Correspondeert U?? Neemt dan een MERCEDES schrijfmachine! Prijs vanat f 85.-. 2 jaar garantie. jtui.QUDVADIS j EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. BRAND IN EGMOND AAN DEN HOEF. Gisteravond brak er in Egmond aan den Hoef brand uit in een op het weiland staan de schuur, in eigendom toebehoorende aan P. Zonneveld wonende in de Egmondermeer. Het vermoeden dat er in de schuur beesten aanwezig waren, bleek onjuist te 2iijn. De schuur brandde tot den grond toe af. De schade is niet gedekt. De oorzaak van den brand moet gezocht worden in het feit, dat tijdens het melken de heer P. Zonne veld en diens knecht in die schuur respec tievelijk een pijp en een sigaret hebben gerookt, terwijl er tamelijk veel stroo in de- schuur was opgestapeld. EEN ONGELUK. Woensdagavond viel het tweejarig jon gentje van de wed. N. te Egmond-Binnen, dat met oudere kinderen op zolder speelde, uit een bovenraam en kwam buiten enkele meters lager op de steenen terecht. Genees kundige hulp was spoedig ter plaatse, doch kon voorloopig niet veel doen. Het kind was den volgenden morgen nog niet tot bewust zijn gekomen. DE VERDUISTERINGSPROEF TE HEILOO. Heiloo heeft ook zijn verduisterings proef gehad. De voorbereiding begon Dins dagavond met een radio-rede door den heer J. Rus Jz., hoofd van den Luchtbescher mingsdienst, ingeleid door den burgemeester. Het hoofd van de gemeente heeft er op ge wezen, dat een verduisteringsproef noodig is. Het is neg maar enkele weken geleden, dat het oorlogsgevaar dreigde en al is het oorlogsgevaar thans afgewend, dan is het toch goed om paraat te zijn en we moeten er ons op instellen dat een verduistering noodzakelijk is om ons te wapenen, wanneer het noodig mocht zijn. De burgemeester had bekend gemaakt, dat het op 3, 4 of 5 November zou zijn. Dat is zoover we kunnen nagaan nergens ge beurd. Het „aankondigen", zooals dat overal in den lande gebruikelijk is, heeft men hier niet gevolgd. Waarom niet? Om ons in te stellen op een „overval van een vijandelijk vliegtuig", dat toch ook niet vooruit aan kondigt wanneer het zal komen. En de bedoeling was: hoe stelt de bevolking zich in op een „plotselingen overval?" Hoe zal zij reageeren op het plotseling dooven der straatverlichting en het in snel tempo ver schijnen van auto's met sirenegeloei? Dan: van de straat, de lichten uit en rustig. Hoe zal dat verloopen, want de burgemeester had zoo juist gezegd: „Wanneer we geen onder vinding hebbben, weten we ook niet hoe te verbeteren". Welnu, men was reeds Don derdagavond den geheelen avond in span ning en overal stond men buiten om te wachten op de dingen die zouden komen, doch er gebeurde niets. Dan Vrijdag zeker. Overal informeeren, bij de controleurs en de pers, wanneer het zou gebeuren. Doch allen wisten van niets of ze deden alsof ze niets wisten. Maar om 8 uur want men dacht zeker van 8 uur zou het stellig gebeuren. Doch er gebeurde niets. Dan zeker Zaterdag, hoewel velen het geen geschikte dag vonden. Doch toen men vrijwel aannam, dat het Zaterdag zou worden, kwam er in eens het sirenegeloei en wel omstreeks 9 uur. Hoe heeft Heiloo hierop gereageerd? Er is maar één antwoord: uitstekend, zonder uitzondering heeft iedereen meegewerkt. Opmerkelijk was, dat de treinen met afge sloten gordijnen passeerden. Ook was op merkelijk de totale verduistering van de „St. Willibrordusstichting". De controle werd waargenomen door den majoor van de rijksveldwacht en 8 manschappen en den gemeente-veldwachter. De E. H. B. O. en de Burgerwacht en andere heeren, in totaal 80 personen, hebben meegewerkt. Een fietser, een zekere J. H. uit Castricum, die weigerde zijn licht te dooven, werd onder politiebewaking gesteld en voorgeleid voor den burgemeester. In de conferenie, die we na afloop met den burgemeester hadden, was deze uit stekend tevreden. Wanneer we mededeelen, dat zeker 99 pet. der bevolking heeft mee gewerkt, dan kan zeker van een succes gesproken worden. POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN. Bij den heer J. de Ruiter, Jan van Scorelkade 27 alhier, is 'n postduif komen aanvliegen gemerkt A 31699. kelijk noemt dat onmiddellijk voor de ont ploffing aan een dagblad in Oakland reeds een bericht over het scheepsongel.uk werd aangeboden. Dit voorval, aldus het blad, is karakteristiek voor zekere methoden en toe standen in Amerika. Het kan echter geen verbazing wekken, aangezien men in dit opzicht aan veel uit het land der gargsters gewend is. Met het oog op de moreele pre dikaties, die Roosevelt en Huil,, evenals an dere prominente Amerikanen plegen te rich ten aan het adres van de autoritaire staten, geeft deze gebeurtenis aanleiding dezen heeren te verzoeken, zich niet te bekomme ren om staten, waar orde heerscht, maar om hun eigen staat. Het bureau voor de statistiek van België deelt mede, dat er halverwege dit jaar in België woonden 339.799 buitenlanders. Daarvan waren 71.322 Franschen, 68.014 Nederlanders, 61.809 Polen, 37.134 Italianen, 16.230 Tsjechoslowaken, 16.230 Duitsehers, 11.185 Luxemburgers, 9161 Britten en Ieren, 6063 Hongaren en 5917 Joegoslaven. 12.515 statenloozen komen daarbij en de rest der vreemdelingen behoort tot een andere na tionaliteit. GEGUND. Het gemeentebestuur van Beverwijk heeft na aanbesteding gegund het uitvoe ren van het eerste gedeelte van het riolee- ringsplan, het leggen van een hoofdriool van de Bloksteeg naar de Ringvaart aan de laagste inschrijf ster, de firma gebr, J. en M. Huiberts, Verdronkenoord alhier, voor een bedrag van f 25.700. voor kort zijn 40-jarig jubileum bij oe Spoorwegen vierde en onzen oud-stadge noot den heer v. d. Berg, directeur van de Prins Hendrik-stichting te Egmond aan Zee. Liekeles Oebles toont zich een ver dienstelijk penteekenaar. Vooral de visscher is als figuur geslaagd. K. de Jieer blijft verliefd op de kleur en de romantiek. De door hem ingezonden schilderijtjes „Huisje aan de Hoevervaart en „Gezicht op Alkmaar" leggen hiervan getuigenis af. Groothuizen Sr. houdt van de na tuur. Hij komt uit met twee landschapjes, gezichten achter Oudorp, en hij is, wat men van hem kon verwachten, zich zelf getrouw gebleven. Zijn zoon L. Groothuizen Jr. zond een verdienstelijk stilleventje in. Diens Van de eere-commissarissen was een groot bloemstuk gekomen voor de Post- fanfare. Burgemeester jhr. v. Kinschot en mr. C. J. de Lange waren als eere-com- missie aanwezig, terwijl van mr. v. d. Feen dè Lille en dr. Hofstee bericht van verhindering was ingekomen. Het tweede bloemstuk werd aangeboden door ir. Brouërius van Nidek, namens de beide beschermheeren en de leidende hoofdambtenaren van den Techn. dienst der P. T. T. Door den voorzitter werd nog medege deeld dat tijdens de donateursactie geble ken is, dat by verschillende menschen de meening heerscht, dat de uniformen en instrumenten door het P. T. T.-bedrijf zijn geschonken. zakken boven elkaar. De kleedi ritssluiting over 't midden (>n 'n8 had eetl ting aan de mouwen tot aan de*" ritsslüi en verder nog een ritssluiting aan !UeHen tot aan de knieën. Aan den binnli piiPen de overall stonde, de letters en n 1 van terkant van de overall bevond^/ini^611 rech- shilling biljet, een boekje post,^ ®en tien brief, die onderteekend was met v eeti ling Bill". "your dar. In een donkergrijs linnen overall a- der de bruine overall werd gedn °n' in den linkerborstzak een vulpen <i8®n' zat zeer goed was en waarmeae noe u n°8 kan worden. R sc"r6ven De burgemeester van Egmondbinne* u zich terstond in verbinding gesteld rn t CHiEF WHIP EEN SPONTANE DAAD. Toen verleden week Vrijdag veronder steld werd, dat er op Kindervoeding een jongetje zou zijn, die trachtte stilletjes soep mee te nemen voor een zieke moeder, die versterkend voedsel noodig had, heeft een groep bezoekers van onze graanbeurs in Café De Graanbeurs van den heer J. van Oeffeit spontaan een collecte gehou den. Deze collecte bracht een bedrag van 45.50 op en de bedoeling was dit geld voor de zieke moeder te besteden. Toen gebleken was dat het gebeurde op Kindervoeding reeds enkele jaren geleden plaats vond en dat er dus geen zieke moe der meer was, besloot men het bijeenge- bfachte toch voor zieke en zwakke moe ders te bestemmen. De helft daarvan wordt door tusschen- komst van onze redactie afgedragen aan de Ver. Huisverzorging en de andere helft aan de Ver. Ziekenhulp, beide werkzaam in het belang van hulpbehoevende onver mogende zieke moeders, welke plaatselijke organisaties dus elk een bedrag van 22.75 zullen ontvangen. VOLKSUNIVERSITEIT. Dansavond van Raden Mas Jodjana. Woensdag zal voor de Volksuniversiteit in den schouwburg 't Gulden Vlies Raden Mas Jodjana een avond van Javaanschen dans geven voor de Volksuniversiteit. Vele Alkmaarders zullen zich het succes nog herinneren van zijn optreden in 1930, toen de kunstenaar eveneens voor de V. U. optrad. Wjj twijfelen niet of velen zullen ge bruik maken van de gelegenheid, die de V. U. aan haar leden en vrienden biedt om nogmaals van de schoone Javaansche danskunst te genieten. Nadere bijzonderheden vindt men elders in dit nummer. TENTOONSTELLING „KUNST ZIJ ONS DOEL". De ruim honderdjarige bloeit. De ver- eeniging telt thans 33 leden, onderverdeeld in een a en b klasse, de laatste voor jonge ren, die onder leiding staat van den heer D Nap. Tot en met 13 November houdt de ver- eeniging in het perceel Langestraat 87 naast de Openbare Leeszaal haar najaarstentoon stelling. Van het geëxposeerde werk gaat reeds dadelijk bij het binnenkomen een zekere blijheid uit. Deze tentoonstelling om vat het werk van een achttiental leden. De eereplaats wordt ingenomen door een krachtig en forsch bloemstilleven „Roode Amaryllis in tinnen kan" met een prachti- gen achtergrond. Van den heer Nap vindt men ook nog een klein bloemstilleven geëxposeerd, dat even eens verraadt, dat hij een talentvol kunste naar is. De tentoonstelling is ook vooral aantrek kelijk door de geëxposeerde beeldjes van Vrouwke Wit, vervaardigd van papier pap, die den indruk van steen en metaal geven. Wij hebben tegen dit materiaal be zwaar, omdat het lijkt wat het niet is, doch het verdienstelijke van deze beeldjes is, dat zoowel in de maskers als in de figuur tjes veel levendigheid tot uitdrukking komt. Van Vrouwke Wit hangen er voorts 'n ver dienstelijke aquarel en twee teekeningen. F. Kruse exposeert twee bloemstukjes, waarvan ons dat van de roode anjers in grijs kruikje wel het meest bevalt. Zijn makreel studie demonstreert zijn vaste hand. Jan van Dok, wiens werk wij reeds af zonderlijk beschreven, is aanwezig met twee schilderijen, een doodskop, symbool van 's menschen vergankelijkheid, en -jen viool. Zijn werk is koel, maar knap en bijzonder geschikt voor de aankleeding van een mo dern interieur. De teekening van de Kwa- kelbrug te Edam bewijst, dat van Dok ook het landschap op de hem eigene wijze weer geeft. B a n k e r t toont ons een aardige pentee- kening van een hoekje van de Groote Kerk, benevens een paar knappe conté-teekenin- gen van een boerenhofstede in Drente (zeer romantisch) en een gezicht over de daken op de Kapelkerk. Sterk in zwart en wit is de geëxposeerde teekening van het kruithuisje, van R u y g h, die ,ook illustratief talent toont door den gêëxposeerden kalender. Süsterman verdient aandacht voor het tentoongestelde zelfportret, een krach tige pastel en twee duinlandschappen. Theo van Baar laat ons een nogal naief stilleventje zien. De door hem geëxpo seerde portretteekeningen bevrediger ons meer. W. Slinger blijft in zijr. portretten naar een fotografisch juiste weergave streven en slaagt daarin volkomen. Men herkent in de twee geëxposeerde portretten oogenblikke- Iyk onzen stadgenoot, den heer H. Lind, die werk, onder leiding van Nap, toont voor uitgang. H. Laar laat zien, dat het schilderen voor hem een genoegen is. Hij heeft den zomer en de schoonheid van het landelijke lief. Zijn geëxposeerde doeken „Korenveld", „Huisje bij de Kalkovensbrug" en „Huisje te de Rijp" bewijzen dit. De schoonheid van de Rijp trok ook den jongen B u y s, die met een aardig doekje van een achtergrachtje te de Rijp aanwezig is. Mej. G. S1 o v i s komt uit met een drietal werkjes, waarvan twee pastels „Cactussen in kistje" en een verdienstelijke makreel studie. Deze tentoonstelling schenkt de voldoe ning, dat de beeldqpde kunst ook in Alkmaar nog door verdienstelijke dilettanten met liefde wordt beoefend. Er is geen eenheid in het geëxposeerde, maar juist de veelheid maakt deze tentoonstelling aantrekkelijk. Het valt slechts te betreuren, dat Alkmaar aan de kunstbeoefenaars nog geen betere expositie-gelegenheid weet te geven. In dit opzicht zijn wij nog maar al te zeer een klein stadje. Misschien kan daarin ver andering komen, wanneer het Hof van Sonoy voor een Detere huisvesting van de ouden van dagen plaats zal maken. Als museum en expositie-gelegenheid voor de beeldende kunst lijkt dit oude historische gebouw ons uitstekend geschikt. BLAVATSKY LOGE. Reïncarnatie en Karma is 't onderwerp, dat de heer J. Keugen zal behandelen op de openbare voordracht van Maandag 7 Nov. in de Vrijmetselaarsloge. De uitleg van deze groote beginselen waarop de theosophische wijsheid is gegrondvest is. Reïncarnatie ofj wedergeboorte is de terug komst van den mensch in dat stadium van zijn rondgang door 't leven, waarin hij een stoffelijk lichaam moet dragen. Zóó gaat ieder mensch door vele aardlevens, om hem in de gelegenheid te stellen de wetten te leeren kennen en in volmaakte harmonie uit te dragen in de wereld: het pad van evolutie dat hem van beperkt ik-bewustzyn moet voeren tot al-bewustzyn. Een inademing en uitademing die 't rythme is van licht en duis ternis: symptomen van eeuwige wisselwer king ook in het beginsel van reïncarnatie sterk naar voren komt, maar daar die in ge kenmerkt is door vooruitgang en bewust zijnsverruiming. Karma is de wet van oorzaak en gevolg in de lagere geestelijke werelden, die werelden waarin de nog onvolmaakte mensch leven moet om daar te zaaien en te maaien. Alle handelingen, alle gevoelens, alle ge dachten, alle motieven brengen hun recht matig gevolg teweeg. De menschelijke taak is dit alles te leeren verstaan terwille van zijn groei en den groei der geheele mensch- heid die éénzelfde pad van ontwikkeling volgt. De cursus voor belangstellenden, die iets meer over de theosofische waarheden wen- schen te hooren, vangt aan op Vrijdag 11 Nov. 8 uur, Egmonderstr. 3. Leiding heeft mevr. M. C. E. KruimelStakman te Stom- petoren. DE POSTFANFARE. Van de zijde van het postpersoneel waar men uiteraard de diverse functiona rissen het beste kent verzoekt men ons nog opname van het volgende: Als officieele personen waren aanwezig: de heer Groeneyk, chef 10e afd. Hoofdbe stuur der P. T. T. te Den Haag, tevens eere-voorzitter van den Bond van Postale Muziekgezelschappen, als vertegenwoor diger van den heer directeur-generaal der P. T. T.; de heer Smit, adj.-inspecteur der P. T. T. te Haarlem, als vertegenwoordiger der inspectie Haarlem P. T. T.; de beide beschermheeren ir. Brouërius van Nidek, hoofd van het Telefoondistrict te Alkmaar en J. S. van Gelder, directeur Post- en Telegraafkantoor te Alkmaar, met hunne dames. Verder de geheele directie en lei dende hoofdambtenaren der P. T. T. te Alkmaar, de adj.-directeur van het Post en Telegraafkantoor te Hilversum, de heer ref. II de Jong uit Hilversum, alsmede de ref. II T. Hof te Haarlem, beide mede oprichters van 't corps. Den heer de Jong werd door den voorzitter het vaandel ge toond, waarvoor hij zoo'n stevigen grond slag had gelegd. Niets is echter minder waar. Door het Staatsbedrijf der P. T. T. is een voorschot verleend om de leveranciers te voldoen, doch het enorme kapitaal dat hiervoor benoodigd is, moet in zijn geheel worden afgelost. Hiervoor is noodig de steun van een groot aantal donateurs. De film, welke aan het begin van den avond werd vertoond was 'n Ciné Kodak film, geheel gratis vervaardigd door de fa. van der Horst en muntte uit door beeld scherpte en montage. De filmmontage be rustte geheel by mevr. van der Horst. Als dank voor den grooten arbeid en de kosten en moeite die de fa. van der Horst aan de film had besteed, werden mevr. van der Horst bloemen aangeboden. Mevr. Anderson werd dank gebracht voor de vele malen dat zij haar man aan de Postfanfare heeft afgestaan, doch haar zijn geen bloemen aangeboden. De beide bloemstukken zijn aangeboden aan dirigent en voorzitter. In de pauze onderhield de heer Groe neyk zich gedurende langen tijd met het bestuur der Postfanfare en drukte zijn groote bewondering uit over de prestatie van het jonge corps. Namens den heer directeur-generaal der P. T. T. zeide hij, dat het diens wensch was, vooral de jonge menschen, dio bij het P. T. T. bedrijf uit andere plaatsen zich metterwoon hier moeten vestigen wegens hun arbeid, op te nemen in het corps, daar zij onder de goede leiding van dirigent en bestuur der vereeniging van de straat wor den gehouden en de ouders zich kunnen verzekeren dat hun kinderen in een vreemde stad geen verkeerde vrienden vinden. Indien het bestuur der vereeniging steun noodig mocht hebben, zou dr. ir. Damme die zeer zeker gaarne verleenen, daar het zyn grooten wensch is een vriendenband te maken onder het gansche P. T. T. personeel. De geheele directie nam daarna nog langen tijd deel aan het gezellige bal. Wij maken alleen de BETERE ver warmingen tegen de GOEDKOOPSTE prijzen. Centrale Verwarming Alkmaar Tel. 3045 - 2 lijnen. Rotterdam Tel. 44504 DE OUDSTE INWONER VAN OUDKARSPEL VIEL TE WATER. Vrijdagmiddag is te Oudkaispel de heer M. Kroon, de oudste inwoner dier gemeente, toen hij by den heer Jb. E. aldaar vandaan kwam, niet de goede rich ting uitgegaan en in plaats van naar den straatweg, de richting van de sloot in ge gaan. De oude heer Kroon, die 94 jaar is, en niet meer zoo goed kan zien, geraakte te water en ging kopje onder. De heer E., die het ongeluk opmerkte, was er spoedig bij en had het genoegen den heer K. op het droge te brengen. DE LUCHTBESCHERMINGS TENTOONSTELLING. Het hoofd van den Luchtbeschermings dienst te Alkmaar raadt alle stadgenooten aan en in hgt bijzonder hun die by de luchtbescherming hier ter stede zijn be trokken zoo mogelijk een bezoek te brengen aan de Lubeta, de groote Lucht beschermingstentoonstelling te Amsterdam, welke daar nog de volgende week in het Oude Tesselschadeziekenuis wordt gehou den. Er is daar zeer veel te zien waaruit men ook te Alkmaar de noodige leering zal kunnen trekken. HET ONDER EGMOND-BINNEN AANGESPOELDE LIJK. Omtrent 't aangespoelde lijk, vermoede lijk den naam dragende van F. D. Hamilton, kan nog worden medegedeeld, dat daarop geen sporen te zien waren, die wijzen op een gewelddadigen dood, zoodat aan géén misdrijf valt te denken. Het gelaat was geheel onkenbaar; het nog volledige gebit was gaaf. De lengte van het lijk bedraagt 1.74 M., een arm was zoo goed als geheel vergaan! Bijzonder is, dat een brief nog in ongeschon den toestand werd aangetroffen en zeerdui- delyk leesbaar was. Het adres van den brief luidde: F. D. d. Hamilton, Royal Air Force, Honington, Bury St. Edwunds, Suffolk". Het poststempelsluidde als volgt: „Birmingham Het lijk was gekleed in een bruin zeil doek overall, van binnen met een dikke vacht wol bekleed. Om de schouders droeg het een luchtzwemvest met een slang. Op den rechterkant v. d. overall stonden de nummers R. S. 20369. Op den linkerkant bevonden zich twee Engelsche consulaat te Amsterdam. Hetd""~ vreemd aan, dat men aldaar niet besclSl?1 over een lyst van vermisten. Om die red moest genoemd consulaat zich eerst Londen en via Londen met Birmingham116' verbinding stellen. Intusschen verzocht h"! consulaat de teraardebestelling nog wat te stellen. Hierop werd de toezegging epH.Ult deze te zullen uitstellen tot den namidda Toen om 4 uur n.m. nog geen bericht va& het Engelsche consulaat ontvangen was. men tot begraving overgegaan, nadat eèm de vereischte toestemming daarvoor van de officier van justitie te Alkmaar was ver! kregen. De doodsschouw werd verricht door den gemeente-arts dr. S. Moons te Egmond aan den Hoef. Met 't opmaken van de akte voor den Burgerlijken Stand wordt ge. wacht, totdat men over zekere gegevens beschikt, voorzoover deze te verkrijgt Zjjn De begraving had plaats, vanuit 't lijken- huisje te Egmond aan den' Hoef, op de al-" gemeene begraafplaats te Egmond-Binnen Met een eventueele opgraving wordt reke ning gehouden. PREDIKBEURTEN. OUDE NIEDORP, herv. kerk, 10 uur, ds. Krop (verb. opgaaf). UITGEEST, evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer A. Besselaar, van Amster dam; 11.40 uur Zondagsschool. Tentoonstelling. Van 5 t/m 14 Nov., gebouw Langestr. 87, tentoonstelling werk leden van „Kunst zij ons doel", opening uur; geopend: dage lijks 1.305 uur; Zaterdags 1.30—10 uur, Zondags 105 uur. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, eerste hoofdnum mer Peter de Groote (hist.-real.); hoofdrol N. Simonov. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vrou- wenclub (rom.); hoofdrol Danielle Darrieux. Toegang boven 18 jaar. In iedere voorstelling op het tooneel: To Rhama (occultisme, helderziendheid). Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De wereld in vlammen (Hollandsche film over den oorlog 1914—1918); vooraf de Volken bondsfilm De Volkenbond aan het werk- Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dagmiddag (uitgezonderd Zaterdagav.), uur, hoofdnummer De leugen van Nina Pe" trovna (rom.) hoofdrollen Isa Miranda en Fernand Gravey. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zaterdag 5 November. 8 uur, Harmonie, donateursconcert Aro-* Muziekvereen. Excelsior. Zondag 6 November. Zaal Oudejans te Ursem, opvoering y „De dochter van den galeiboef" door S Bavo. Zaal Schuijt te Schoorl, bal, muz' Johnny Black. Maandag 7 November. van Kin' 25 uur, ten huize van mevr. '~^,essei. sloot. schot, bazar van dè vereenigingen schade en Arbeid Adelt. 8.15 uur, vrijmetselaarsloge Nieuwe: rede over Reincarnatie en Karma y° Blavatskyloge theosofische vereenigmg-^ p"*mmilmlaa1 De weg om tot zulk een welvaart u j jis hier (in „Quo Vadisbeschreven. "0 vermeent men, dat dit nog niet dejuis e I' is om tot duurzame welvaart te komenj(r\ dan door, zoekt dag en nacht, zoekt •.ophouden, tot die weg gevonden ts, j Idan alleen kunt gij het onheil ajjotn\ 'dat in zijn afgrijselijkheid niet te S Lint- rit. - Weet gij geen beteren weg oj j I gij dien niet vinden, grijpt dan beschreven staat. Draalt niet, rede j \niet, doch doet voor het te laat is- I w c. Sick"'| |BI<!«. ÉO (24) w ^,.4#

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2