Parijs herdenkt den wapenstilstand 11 November 1918, 11 uur v.m: gen bezoek aan de slagvelden. ALKMAABSCHE COURANT VAN DONDERDAG 10 NOVEMBER 1938. HET KANON ZWIJGT. apansche luchtaanvallen. Met ruim 100 machines. Kemal Ataturk overleden. Hervormer van Turkije. Nieuws in 't kort. DERDE BLAD- /Van onzen Parijschen correspondent) Frankrijk maakt zich op ter viering van den twintigsten verjaardag van den wapenstilstand. Drie groepen van rui ters uit Rethondes te Parijs zullen voor het graf van den onbekenden soldaat defileeren Namens de geallieerden in den wereldoorlog, namens de Fran sche departementen en namens de kolo niën is het heilig vuur gebracht naar de plek in het bosch van Compiègne. Daar werd in een spoorwagon de acte van den wapenstilstand geteekend 't Was op Maandag den elfden van de elfde maand 1918, 's ochtends om elf uur. Voor het eerst na 52 maanden zweeg het kanon. Langs den Are de Triomphe, waar in 1918 het Fransche leger Parijs binnenkwam en eeneraal Weygand met oud-strijders thans 5e doodenwacht houdt, zyn ook nu weer de troepen getrokken. Deelen van alle regi menten der Fransche armée en de oud-strij ders met de vroegere vaandels. 'S Werelds grootste eerepoort, welke Rude met zijn Marseillaise, dien krijgszang in steen versierde, baadt in floodlight. Sterke schijnwerpers projecteeren de tricolore, rood-wit-blauw, op de wolken boven de metropool. Over een uitgestrektheid he melsbreed van zeventien kilometer. Naar Reims. Op één dezer grijze en gelaten November dagen zijn we naar Reims gereisd, 't Mistte, de Eifeltoren ging voor een deel in de wol ken schuil en de kathedraal der kronings stad was somber en schoon als immer. Reims werd op 4 September 1914 zonder slag of stoot door het derde legercorps der Duitschers bezet. Een paar dagen tevoren reeds had de Fransche regeering haar zetel van Parijs naar Bordeaux overgebracht. Volgens het krijgsplan der Duitsche leger leiding zou het Fransche hoofdleger, dat ten zuiden van de Marne lag, worden doorbro ken. Deze taktiek is mislukt; generaal Joffre gaf zijn soldaten de order niet achterwaarts te zien en liever te sterven dan te wijken. Onder zijn leiding begon 7 September niet ver hier vandaan de beroemde slag aan de Marne, die aan beide kanten duizenden menschenlevens heeft gekost. Parijs was ge red, de Fransche regeering keerde er terug, en aan de Aisne, de Marne en de Vesle ging de bewegingskrijg over in den loopgraven oorlog, die vier jaren heeft geduurd en vierhonderdduizend Fransche slachtoffers eischte. Gedurende den wereldoorlog zyn Verdun en Reims de meest bedreigde punten geble ven; meer dan de helft van het aantal hui zen en gebouwen der oude Marnestad werd in puin geschoten, en nog in Mei en Juni 1918 scheen het of de aan drie kanten om singelde vesting ir. handen van de Duit schers zou vallen. Aan haar ligging achter deze heuvelruggen en aan haar verdediging, die van geen wijken wist. heeft de stad van Jeanne d'Arc het te danken, dat haar dit lot werd bespaard. In Juli 1918 begon de terug tocht der Duitschers; in feite was toen de oorlog aan dit front beslist. „De zwarte Allée". Een bang en beklemmend gevoel be kruipt iemand, als hij langs deze wegen gaat. Men trekt de vallei van de Vesle door, ontdekt de hoogten van Berru en Nogent- 1' Abesse, welke tot de Fransche vestingen behoorden, doch waar zich Duitsche artil leriestellingen bevonden. Vier jaren lang is vanaf deze heuvels der peripherie de dom stad gebombardeerd. Men komt voorbij de „zwarte allee" en volgt denzelfden weg, dien de eerste Fran sche linie ging; men loopt langs het voor malige front. Alles herinnert hier nog aan den oorlog; op de plaats van een verwoeste hoeve, de ferme d'Alger, is deze herberg gebouwd, maar het blijkt meteen een oorlogsmuseum, en dicht in de nabijheid liggen mijntrech- ters. Die dateeren van een verwoeden aan val op 30 December 1914, toen de Duit schers het boerderijtje en het fort de la Pompelle, 't welk Reims beschermde, trachtten te hernemen, pogingen, die meer malen, zelfs nog in Juni 1918 werden her haald. Verwezen staan twee Duitsche tanks h°g op dezelfde plaats, waar ze onschade lijk werden gemaakt. Langs den ouden romeinschen heirbaan kan men verder gaan tot aan Verdun. De aanblik is overal eender, men wandelt tus- schen loopgraven en mijnkraters en tunnels van beton, oorlogsmonumenten, uitkijkpos ten, zonder naam. Het is een sinister oord met schrale ve getatie op den krijtachtigen bodem, een tonig en gelyk, onverschillig of men zich naar het oosten of het westen wendt. Dor- P®n, die op een andere plaats of in het ge heel niet zyn herbouwd, hoogten doorwoeld 'net gaten van bombardementen en gangen misschien nog gevaarlijk, ruïnes, namen, die alleen maar aan dood en verderf doen enken. Dag aan dag, maandenlang, jaren- eng is hier onder moordend vuur gevoch- en. Over deze hoogten en laagten liep eens de Hindenburglinie. Op de verlatenheid met haar kale kam en schijnt een vloek te rusten, was het front. I De Döme des Invalides. d ^rankrijk maakt zich op om den dag van n wapenstilstand te herdenken. In de 0 J116 de3 Invalides, waar het stoffelijk rschot van den grooten keizer Napoleon dier Za* on.^er lading van kardinaal Ver- ti_ ertsbisschop van Parys, het plech- het e"^eun laudamus worden gezongen, eerste gezang, dat 11 November 1918 r:—I M 1 V r'; 's morgens om elf uur in geheel Frankrijk werd aangeheven. Roerloos staat in den Cour het Duitsche 42 c.M. geschut, waarmede in Mei 1918 bijna Parijs kon worden beschoten. Even als in den mistigen morgen van 1918 zal de korporaal-tamboer Sellier het „cessez le feu", staakt het vuren, blazen, het signaal, dat het einde bracht van vier jaren wereld oorlog. Tusschen 1918 en 1938 liggen twintig ja ren, liggen ook de verdragen van Versailles en Saint Germain, Neuilly, Trianon en Lo- carno. Zal thans in deze even donkere Novem berdagen van 1938 eindelijk de grondslag worden gelegd voor Europeesche samen werking en een durzamen vrede? De Fransche generaal Weygand, één der leden van de delegatie der geallieer den bij de historische bijeenkomst in het bosch van Compiègne, deelt in zijn boek „Le 11 Novembre" mede, dat de idee een eeregraf te bestemmen voor den onbeken den soldaat, oorspronkelijk van Frankrijk is uitgegaan. Op acht verschillende fron ten is het stoffelijk overschot van een gevallen soldaat opgegraven. De acht kisten werden in de citadel van Verdun opge baard. Namens de regeering werd den vrij williger Auguste Tain van het 132-ste regiment infanterie verzocht één der kis ten aan te wijzen. Minister André Maginot, aan wien de tegenwoordige Fransche ver- dedigignslinie haar naam ontleent, over handigde een bouquet van het slagveld van Verdun geplukte bloemen aan den soldaat, die ze na eenige aarzeling op één der baren legde. Deze doode is 11 Novem ber 1920 onder den Are de Triomphe bij gezet. Niemand weet wie de onbekende soldaat was, noch aan welk front hy viel. Hij is „de zoon aller moeders, wier zoon niet terugkeerde", de Fransche onbekende soldaat, gevallen voor zijn vaderland. Nadat meer dan vier jaren lang het kanon op de Europeesche slagvelden gebulderd had, trad op den merk- waardigen dag van 11 November 1918 des morgens om 11 uur een groote ongekende stilte in: de wapenstil stand, welke aan den vrede van Ver sailles zou voorafgaan, was een feit geworden, het einde van uen wereld oorlog was in het zicht. Toen in Augustus 1914 de wereldoorlog uitbrak, dacht men, dat deze hoogstens een paar maanden zou kunnen duren. Immers, de techniek, waarvan het militaire appa raat in alle landen zich had meester ge maakt, was zoo ver gevorderd, dat na een paar maand alles plat geschoten zou zyn en het menschenmateriaal vernietigd zou zijn. Hoe vergiste men zich! De maanden werden jarenOmdat de bewegings oorlog veranderd was in een stellingoorlog en de legers zich in vrijwel onneembare loopgraven hadden ingegraven. Totdat de herfst van 1918 kwam. Duitschland kreeg gebrek aan troepen, gebrek aan oorlogsmateriaal, gebrek aan voedsel, kortom gebrek aan alles. En de geallieerden kregen steun van Amerika, welk land ook den oorlog aan Duitschland verklaard had en welks troepen langza merhand den oorlog leerden kennen en geleidelijk volwaardige gevechtseenheden waren geworden. Bovendien kwam de be velvoering aan het Westelijke front in één hand: generaal Foch werd algemeen be velhebber. Een groot offensief werd door de geal lieerden ingezet en na hardnekkig verzet moesten de Duitsche troepen wijken. De groote weerstand was gebroken en hoewel de Duitsche legeraanvoerders hun troepen nog steeds in de hand hielden, begreep de wereld, dat het einde van den grooten oorlog nabij was. De November-dagen kwamen en daar mee de geruchten over een wapenstilstand. De geallieerden wilden even graag vrede als de Duitsche legerleiding, doch het eerste Duitsche verzoek aan generaal Foch, om de gevechten te staken, werd af gewezen. Daarentegen werden de gealli eerde eischen voor den wapenstilstand bekend gemaakt, die zoo zwaar waren, dat keizer Wilhelm ze als onaannemelijk be schouwde. In Duitschland. In Duitschland was inmiddels een ge weldige ommekeer gekomen. De regeering had begrepen, dat een nieuwe koers ge volgd moest worden en de keizer achtte het mogelijk, dat hy daarbij kon voor gaan. Persvrijheid en het recht van ver eenigen en vergaderen werden toegestaan. Het was een laatste en mislukte poging van keizer Wilhelm, want vrijwel onmid dellijk brak in Kiel muiterij uit en de in vloed der gebeurtenissen daar deed zich spoedig in andere steden gelden. In ver schillende havensteden vielen ernstige ongeregeldheden voor, soldaten- en ar beidersraden werden opgericht en het aftreden van den keizer geëischt. De revolutie kwamDe rijkskanse lier Max van Baden vroeg den keizer ontslag uit zijn functie, in Beieren werd onder leiding van Kurt Eisner een volks republiek uitgeroepen en het Pruisische ministerie trad af. 10 November: keizer Wilhelm, begrij pende, dat alles voor hem verloren was, deed afstand van den troon en vluchtte naar Nederland en terwijl in Duitschland alle vorsten van hun tronen gestooten werden, werd de meerderheids-socialist Ebert rijkskanselier. Een voorloopige re geering werd ingesteld en Hindenburg stelde zich met zijn troepen te harer be schikking. Het Pruisische Huis van afge vaardigden werd ontbonden en het z.g. Heerenhuis afgeschaft. Elf November. Toen kwam de groote dag van 11 No vember. Duitschland had eindelijk de voorwaarden voor den wapenstilstand onvoorwaardelijk aangenomen en precies om 11 uur in den morgen werden de vijandelijkheden gestaakt. Over het verwoeste landschap kwam rust Naar het Chineesche persbureau meldt, is het gisteren in het westen van Hoenan tot een verbitterd lucht gevecht gekomen, toen 18 Japansche toestellen een aanval deden op de belangrijke stad Tsjihtsjang. Chinee sche vliegtuigen stegen op om de aanvallers te bestrijden, met het ge volg dat twee Japansche toestellen werden neergeschoten. Alle inzitten den kwamen om het leven. In totaal hebben gisteren 109 Japan sche vliegtuigen, verdeeld in negen es kaders, de steden in Hoenan, vooral die langs den spoorweg KantonHankau, be stookt. Hengjang en Hangsjan werden door 72 machines gebombardeerd. De aanval lers lieten op deze beide steden ruim tweehonderd bommen vallen, waardoor tweehonderd burgers gedood en een zes tigtal gewond werden. Te Hangsjan werden de dichtstbevolk te wijken onder vuur genomen. Door brandbommen werd in vele huizen brand veroorzaakt. Ook de steden Tsjenglingtsji, Jotsjau en Joentsji hebben haar deel van de lucht aanvallen gehad. Ook een Chineesche luchtaanval. Volgens berichten uit buitenlandsche bron, aldus meldt het Chineesche pers bureau, hebben Chineesche vliegtuigen een aanval gedaan op een vliegveld by Kanton. Twee Japansche toestellen werden daarbij vernield. Toen de Chineesche ma chines, bestookt door het luchtdoelgeschut, over de stad vlogen, zochten de Japan sche troepen een schuilplaats op Uit welingelichte bron wordt gemeld, dat de Chineesche troepen Fatsjan, 20 kilometer ten zuidwesten van Kanton, en Poklo, 100 kilometer ten oosten van de stad, hebben heroverd. Het kanongebul der werd in Kanton gehoord. Daarentegen is Samsjoei weer in Japan sche handen gevallen. De Japansche opmarsch by Hankau. Het Chineesche persbureau meldt, dat de Japansche troepen hun opmarsch uit Woehan in zuidelijke en westelijke rich ting voortzetten. De Chineezen hebben Tsoengjang, een der laatste steunpunten in zuid-Hoepeh, ontruimd. De Japannee- zen hebben verder Tsausjih, 90 kilometer ten westen van Hankau, genomen. De president van Turkye, Kemal Ataturk, is hedenmorgen overleden. Eenige weken geleden werd het einde van dezen staatsman reeds ver wacht, doch toen trad een tydelyk herstel in. Gisteren echter zakte de zieke opnieuw in, het hart werd zwakker en gisteravond verloor de patiënt het bewustzijn. Zonder weer tot het bewustzyn te zyn gekomen, ontsliep de hervormer van het Turksche ryk. .'v.rvw: i r.V.' Kemal Ataturk, de eerste president der Turksche republiek, is zestig jaren oud ge worden. Tijdens zijn regeering heeft hy ont zettend veel gedaan om de Turksche samen leving aan te passen aan de westers.'he be grippen. O.m. heeft hij het monogame huwe lijk ingevoerd, de emancipatie van de Turk sche vrouwen bevorderd, het Latijnsche al- phabet ingevoerd en gelast, dat alle Turken zich familienamen zouden aannemen. Zelf heette hy eigenlijk Mustafa Kemal, later werd dat Mustafa Kemal Pasja, doch hij veranderde dezen naam in Kemal Ata turk (Kemal den eersten Turk), waarmede hij zijn onderdanen voorging. Mustafa werd in 1878 te Saloniki geboren, waar zyn vader een functie had by de douane. Hij liet zich in het geheim inschrij ven aan een cadettenschool. In 1904 werd hij tot luitenant benoemd, doch reeds denzelfden dag gearresteerd en kort daarop naar Damascus verbannen. Hier zag hij hoe het met de burgerlijke >n mili taire organisatie van het Turksche rijk ge steld was. Het volgend jaar richtte hij een geheime politieke vereeniging op „Vatan" (Vaderland). Van Damascus ging hij naar Jaffa en vandaar weer naar Saloniki. Ook in de Europeesche provincies organiseerde hy toen een politieke beweging. De regee ring te Constantinopel gelastte opnieuw zijn arrestatie. Hy kon echter ontsnappen en zijn optreden geraakte in het vergeetboek. In 1911 ging hij incognito naar Tripoli om er deel te nemen aan den oorlog t"gen Italië. Hij werd bevorderd tot majoor. Vobr zijn terugkeer was de eerste Balkanoorlog reeds afgeloopen. In Juli 1913, tydens den tweeden Balkan oorlog, werd hij benoemd tot chef van den staf van het gereorganiseerde legercorps in Gallipoli. Daar maakte hij studie van het vraagstuk der verdediging van de Dardanel- len. Na den vrede werd hy benoemd tot mi litair attaché te Sofia (Bulgarije) en bevor derd tot kolonel. Hij bleef dat totdat Turkye in het najaar van 1914 den wereldoorlog in ging- Tegenstander van samengaan met Duitschland. Mustafa Kemal was van meening, dat Turkije te vroeg partij had gekozen en dat Duitschland den oorlog zou verliezen. De inmenging van Duitschland in de bin- nenlandsche aangelegenheden van Turkije had toen haar hoogtepunt bereikt. Mustafa Kemal Pasja stelde zich aan het hoofd der oppositie. Hij was in het bijzonder tegen een expeditie naar Bagdad, welke de Duit sche generaal von Falkenhayn noodzakelijk achtte. Toen zijn adviezen in den wind wer den geslagen, trad hij af. Toen de Turksche regeering einde Octo- ber 1918 onderhandelde over een wapenstil stand, verzette Mustafa Kemal zich tegen een politiek van volledige overgave. Na de onderteekening der wapenstilstandsovereen komst trok hij zich te Constantinopel terug. De landing der Grieken te Smyrna (16 Mei 1919) deed de Turksche natie weer ont waken. De Ottomaansche regeering te Con stantinopel benoemde hem tot inspecteur van het negende legercorps. In Anatolië. Zyn missie bestond volgens verwachting van den sultan en den grootvizier uit de ten uitvoerlegging der wapenstilstandsvoor waarden in dit afgelegen district, doch Mustafa Kemal wilde verzet bieden tegen de verdeeling van het land en aan 'aardde om deze reden de benoeming. Zijn buitengewone militaire bekwaamhe den, zijn intelligentie en overtuigingskracht deden zijn aanhang voortdurend toenemen. In den zomer van 1921 werd hij benoemd tot opperbevelhebber der Turksche strijd krachten in den oorlog tegen de Grieken. Hij kreeg onbeperkte machtsbevoegdheden en heeft persoonlijk de leiding genomen tij dens den slag van Sakaria, welke drie we ken heeft geduurd. Tydens den slag viel Mustafa Kemal van zijn paard, dat gewond was geraakt. Hij brak een rib, doch bleef op zijn post. Na dezen slag gaf de nationale vergade ring hem den rang van veldmaarschalk en den titel van Ghazi (overwinnaar). De vernietiging van het Grieksche leger, de vredesovereenkomst van Lausanne, de afschaffing van het sultanaat, de uitroeping der republiek en de afschaffing van het ka lifaat waren het directe werk van Mustafa Kemal Pasja Ghazi. President der republiek. Op 29 October 1923 werd de republiek uitgeroepen. De groote nationale 'ergade- ring benoemde Mustafa Kemal tot den eer sten president der republiek, waarin hij fei telijk met dictatoriale macht bekleed was. In Juni 1926 werd een samenzwering te gen zyn leven ontdekt. Het bestuur der partij voor eenheid en vooruitgang had daar de hand in gehad. In November 1927 werd hij met algemeene stemmen herkozen. Sinds eenigen tyd was de president lij dende aan een leverkwaal, tengevolge waar van hy op betrekkelijk jongen leeftijd na een zeer arbeidzaam leven is overleden. Studentenbetoogingen in Roemenië. - - Opgeruid door de leiders van de vroegere IJzeren Garde, hebben de Roemeensche studenten gisteren betoogd voor de uni versiteit van Cluj. De politie en gendar merie hebben gewapender hand de orde hersteld. In verband hiermede wordt opgemerkt, dat enkele dagen geleden een bom is ge worpen naar de electrische centrale der stad. In welingelichte kringen wordt gezegd, dat in beide gevallen sprake is van bui tenlandsche ophitsing om het werk van pacificatie, waarmede koning Carol thans ongeveer acht maanden bezig is, te com- promitteeren. Negentien Arabieren gesneuveld. - In een gevecht bij Irtah, in de nabijheid van Tulkarem, zijn negentien Arabieren gesneuveld, waaronder de bekende bende leider, Ibrahim Amoeri. Aan Britsche zij de werden een soldaat gedood en twee gewond. Generaal Cedillo ernstig ziek. - Ge neraal Cedillo, de leider van de revolutie welke in Mei van dit jaar in Mexico heeft gewoed, is ernstig ziek; hij heeft een be roerte gehad. President Cardenas heeft gelast de on voorwaardelijke overgave van den gene raal te aanvaarden en heeft den minister van landsverdediging telegrafisch gelast alle garanties inzake de veiligheid van den generaal te geven, opdat hij naar de Vereenigde Staten kan worden gebracht. De geneesheer Vancedillo heeft hem aan geraden zich naar een ziekenhuis in de Vereenigde Staten te begeven. Men zal zich herinneren, dat toen Ce dillo, na het mislukken van de revolutie zijn onderwerping wilden aanbieden, zijn volgelingen hem hebben meegevoerd naar een onbereikbare plaats in de Siërra HuestaCa. De vijfling met succes geopereerd. - De vijfling Dionne is gisteren met succes aan de amandelen geopereerd door een dokter uit Toronto, Wishart. Dr. Dafoe en de kinderarts Brown hielden toezicht. De ouders hadden zich voor eventueele bloedtransfusie beschikbaar gesteld. Dok ter Brown verklaarde, dat de amandelen in slechten staat verkeerden, zoodat de verwijdering alleszins gerechtvaardigd was. Hertogelijke ontmoeting te Parys. - Reuter verneemt, dat de hertog en de her togin van Gloucester op hun reis van Marseille naar Londen Vrijdag a.s. den hertog en de hertogin van Windsor te Parijs zullen ontmoeten. Zij zullen waar schijnlijk niet den nacht te Parijs door brengen, zoodat de samenkomst niet van langen duur zal zyn. Uit gezaghebbende bron wordt intusschen vernomen, dat de ontmoeting plaats vindt in overeenstem ming met de wenschen van den koning. Gratie voor Tom Mooney? - De nieuwe gouverneur van Californië bereidt een verklaring voor, waarin wordt mede gedeeld, dat hij Tom Mooney, den arbei dersleider, die sinds een aantal jaren ge vangen zit als verdacht van het werpen van een bom, gratie zal verleenen. Warmste Novemberdag. - Terwijl Maandag uit vele deelen van Amerika be richten ontvangen werden over regen of sneeuw, aldus meldt de correspondent van de Times uit New-York, steeg de tempera tuur in New-York tot 73 graden om 2 uur des middags en tot 75 graden om 3 uur. Dit was verreweg de hoogste temperatuurdag, die op dien datum ooit in New-York is opge- teekend. Strcicher een tegenstander van tabak. - Julius Streicher, de hoofdredacteur van het anti-Joodsche orgaan „Der Stürmer", heeft in een rede verklaard, dat nicotine het grootste vergift is voor het Duitsche volk- Joden hebben volgens Streicher de Duit schers geleerd te rooken, om het Duitsche volk te vernietigen en geld te verdienen. Tabak verzwakt de vruchtbaarheid der Duitsche vrouwen. Wy moeten onze vrouwen niet laten rooken. Er dient een algemeen rookverbod te komen voor de Duitsche jeugd. Een rookende vrouw vernietigt niet slechts haar lichaam doch ook haar ziel. De Führer en Mussolini rooken in het geheel niet, en zyn daarom tot groote dingen in staat. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der Indië-vliegtuigen was gisteren: Emoe (uitr.) te Rangoon; Zilverreiger (uitr.) te Alexandrië; Gier (uitr.) te Bang kok. Pelikaan (thuisr.) te Athene; Nandoe (thuisr.) te Rangoon. Met de „Reiger", die vanmorgen van Schip hol vertrok onder commando van gezag voerder Bax, gingen als 2e bestuurder mee van Ulsen, als werktuigkundige Smit, als radiotelegrafist Hirdes en als steward Smit. Aan boord van dit vliegtuig bevond zich 132 K.G. vracht, 406% K.G. briefpost en 36 K.G. pakketpost. Acht passagiers maken de reis mee, resp. 1 tot Allahabad, 1 tot Calcutta, 2 tot Ran goon, 2 tot Bangkok en 2 tot Batavia. In Napels stapt 1 passagier in, die geboekt heeft voor het traject Napels-Singapore. Onder de passagiers bevond zich de heer dr. ir. M. H. Damme, directeur-generaal der P.T.T. PROEFVLUCHT FOKKER G. 1. Gistermiddag heeft de eerste, voor het luchtvaartbedrijf Soesterberg bestemde, Fokker G. 1, welke als driepersoons jacht- kruiser is uitgerust met twee Bristol Mer- cury VlII-motoren, in tegenstelling tot de voor het buitenland bestemde serie, welke met Pratt en Whitney Wasp-motoren zijn uitgerust, proef gevlogen. Het toestel werd bestuurd door den heer Leegstra, fabrieksvlieger der N.V. Neder- landsche vliegtuigenfabriek Fokker, die ge- ruimen tijd in de lucht bleef en het toestel op zijn verschillende eigenschappen toetste. Na de landing bracht de heer Leegstra aan ir. Beeling, hoofdconstructeur der Fok kerfabrieken, die bij den proeftocht tegen woordig was, rrpport uit over zijn bevin dingen, welke in alle opzichten bevredigend waren. ZES verschillende persen staan altyd klaar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTER. ALKMAABSCHE COURANT. TEL. 3320.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9