de vries „Dokter Hartje VAN PUTTEN OORTMEIJER - Alkmaar. £aatste Betichten Weec&eticht Binnenland AMSTERDAMSCHE BEURS .Mijnhardtjë' NOTITIE-BOEKJE. Alléén kwaliteit doet 't Mercedes Schrijfmachine!! ZUIDSCMARWOUDE Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. Begrooting van Financiën. Rijwielbeiasting blijft ongewijzigd. adviseert een„i De pijn verdrijver bij uitnemendheid Begrooting van Justitie. Minister Goseling verdedigt zij'n beleid. BRUSSE. HUN DE WRAAK IN DEN PUT EERSTE BLAD. DE POSTFANFARE IN DE HARMONIE. Donderdagavond gaf de Postfanfare voor een geheel gevulde zaal haar tweede dona- teursconcert. De voorzitter, de heer de Groot, opende met een welkomstwoord aan alle aanwezigen den avond. Ook op dit con cert was de beschermheer, de heer J. S. van Gelder, weer aanwezig. In de zaal waren verschillende deputaties van zustervereenigingen. Namens een 81-jarigen oud-musicus en koordirigent hier ter stede, die zijn enthou siasme voor de Postfanfare vilde laten blij ken, overhandigde de voorzitter, den diri gent G. Anderson, een mooien dirigeerstok. Namens dirigent, bestuur en leden dankte spr. den goeden gever, die met zijn vrouw in de zaal aanwezig was, doch wiens naam niet genoemd mocht worden. Tevens overhandigde hij den tamboer- roaitre diens maitre-stok, welke was aange schaft voor de enveloppe met inhoud, dien OPGAVE VAN NOOBOHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. van Zaterdag 12 November 1938. Vorige laatste koers 2.45-3.00 STAATSLEEN1NGEN. 33>4 Nederl. 1938 1017/lS 101% 3 Ned.-Indië 1937 991/4 99Vs 514 DuitschL '30 m. verkl. 33'/» 34%-5 BANK-1NSTELLINGEN. 140 140 Handel Mii. Cert. v. 250 153% 155 Koloniale Bank 156 160 Ned. Ind. Handelsbank 133 136 INDUSTR. OND. B1NNENL 431Ö/16 45%-% Alg. Kunstzijde Unie CaTvé Delft Cert. 901/4 90% Nederl. Ford 345 347'/, Philips GloeiL Gem. Bezit 235 236-4 Unilever "7% 148%-9 INDUSTR. OND. BUITENL. 431 43% Am. Smelting Anaconda §28»/„ 28-'%, Bethleh. Steel 55'%, 56%-'/, Cities Service „£16/16 7 Generaal Motors 40%, 401%,-f Kennecott Copper 35%, 35%, -| Republic Steel "'Vu 18%-% Standard Brands 6 6 Steel comm. 52%, 53-% U. S. Leather 5i/, 5% CULTUUR MAATSCH. 480% 489-92 H. V. A Java Cultuur 184 92 Ned. Ind. Suiker Unie 186% 192 Vereen. Vorstenlanden a 82% 86V4.7 MIJNBOUW. 601/1 Alg. Explor. Mij.. 61 Redjang Lebong 156 157 PETROLEUM. 324 323% Dordtsche Petr. Kon. Petr 337 3371/4 Perlak 75% 75% Phillips Oil i i 31V, 31% Shell Union i ll'/u U%-% 10% RUBBERS. 239% Amsterd. Rubber 241-2 Deli Bat. Rubber t 166 166 Hessa Rubber 135% 140 Oostkust i V 165 168 Serbadjadi H4% 116 3%, SCHEEPVAARTEN. 114 HollandAmerika lijn JavaChinaJapan tijn H4% e 92% 93%-4 Kon. Ned. Stoomboot. 127% 127% Scheepvaart Unie 123% 123% TABAKKEN. 219 220-1 Deli Batavia V Oude Deli 287 287% Senembah 258'/, 259 AMER. SPOORWEGEN. 33% 33% Atchison Topeka Sou'hern Pacific 16%, 16%-% 15'V., Southern Railw. Cert. 15% Union Pacific 73V, Canadian Pac. 5»/« 5% tExclaim. *Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers 44, heden 44 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.84®/,, 1.847/« Londen 8.73®/, 8.73 44 Berlijn 73.82 44 Parijs 4.88J4 4.88% Brussel (Belga) 31.17 31.16 Zürich 41.71 41.70 Kopenhagen 39.38.95 Stockholm 45.0214 44.95 Oslo 43.90 43.85 Praag 6.3314 Allereerit PRIMA UITVOERING, maar toch STEEDS VOORDEELIGER. Centrale Verwarming Alkmaar Rotterdam Tel. 3045 - 2 lijnen.Tel. 44504 door den heer Sluyk aan de Postfanfare was aangeboden als dank voor de serenade ge bracht op zijn vijf-en-twintigjarig ambts jubileum. De Cine Kodak-film van de firma van der Horst die ook dezen avond weer werd ver toond, oogstte bij het publiek een uaverend applaus. Vooral de groote schare telefonistes in de zaal aanwezig, vond het aardig, zichzelf eens op het witte doek te zien voor de inter- locale posten, in hun dagelijkschen arbeid. De uitvoering van de nummers door he*. corps was vooral na de pauze veel beter dan bij het eerste concert. Men kon merken dat een week studie hier wel degelijk zijn werk had verricht en dat de leden niet stil hadden gezeten. Mogelijk dat op den derden donateurs avond de uitvoering niets meer te wenschen overlaat, hoewel bij iedere uitvoering foutjes gemaakt worden, die we zeer zeker dit jonge korps na een jaar studie graag ver geven. Het van ouds bekende en beroemde Zang en Vriendschap met onze populaire Corn. Jonker oogstte, zooals bijna vanzelf spreekt, veel succes, wat ook ten volle was verdiend, want de uitvoering der nummers was af en ze werden met volle overgave gezongen. Daar na de uitvoering bijna niemand de zaal verliet besloot een zeer druk bal den avond. Het bal, dat werd geleid door den heer C. Sièber, muntte uit door gezellig heid. Naar wij vernemen zal binnenkort een 3e avond worden gegeven, waarvoor de do nateurs, die nog geen uitnoodiging ontvin gen, zullen worden uitgenoodigd. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 13 November is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. PSYCHOMETRISCHE SEANCE. Woensdag a.s. zal in het Logegebouw aan de Ged. Nieuwesloot 111, wederom één der welbekende psychometrische samen komsten van de Ned. vereen, van Spiritis ten „Harmonia" plaats hebben, ditmaal onder leiding van mevr. v. d. SterVer- duyn uit Scheveningen. Aan de hand van de ingeleverde voorwerpen wordt aange toond. dat sterven slechts een overgang is naar een anderen bestaansvorm. Dus daarom een Prijs vanaf f 85.—, 2 jaar garantie. Ongecorrigeerd. DE JODENVERVOLGING IN DUITSCHLAND. Verschillende protesten. Naar aanleiding van de behandeling der joden in Duitschland heeft de New-York- sche districtsattorney Dewey in een radio rede verklaard: ik doe een beroep op de openbare wereldmeening, om de dolge worden dictatuur terecht te wijzen. Wij staan verstomd, wanneer wij zien wat er in Duitschland gebeurt. Een nietszeggende uitleg van het Duitsche ministerie van propaganda kan het beeld niet veranderen. De vroegere gouverneur van New- York, Alfred Smith, heeft in een radio rede verklaard: Hitler's uitdaging is niet alleen tegen de joden gericht, doch ook tegen katholieken en protestanten en ieder ander. De Canadeesche minister van landsver dediging, van Mackenzie, heeft in een ter gelegenheid van den wapenstilstandsdag gehouden vergadering van de Canadee sche club te New-York o. m. gezegd: de democratieën moeten, als zij de idealen, waarvoor onze onsterfelijke dooden stre den, willen behouden, „paraat zijn tegen de woeste agressie door blufferige gang- sters". Britsch protest te Berlijn. Volgens de „Times" wordt in de nota, die sir Ogilvie Forbes gisteren in de Wilhelm- strasse heeft overhandigd, de aandacht der Duitsche regeering gevestigd op het feit, dat de Britsche zaakgelastigde klachten heeft ontvangen, waaruit blijkt, dat Brit sche eigendommen bij de betoogingen van Donderdag te lijden hebben gehad. In de nota wordt het recht voorbehouden, scha devergoeding te eischen, en de hoop geuit, dat maatregelen zullen worden genomen voor de bescherming van Britsche onderda nen. ADRES AAN DE TWEEDE KAMER. In een uitvoerig adres heeft de Ver. van Nederlandsche gemeenten zich in verband met de door de regeering ingediende wets ontwerpen tot wederinvoering van de foren senbelasting en van een gemeentelijke in komstenbelasting, tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewend. MEISJE ONDER DE TRAM. Ernstig gewond. Gisteravond is op de Waldeck-Pyrmont- kadete Den Haag de 19-jarige mej. N. van H., wonende in de 2e Schuytstraat, nadat zij van een tramwagen van lijn 10 was gestapt en voor dezen wagen wilde langs- loopen, door een uit tegenovergestelde richting komende tram gegrepen. Het meisje kwam onder den wagen met het gevolg, dat haar rechterbeen zoo goed als afgereden werd. Het is naar het zie kenhuis overgebracht. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. De afdeeling Limmen hield Donder dagavond 8 uur een vergadering, welke in hoofdzaak bestond in het benoemen van 3 candidaten voor 3 vacatures 'n het hoofd bestuur. Benoemd werden als candidaten de heeren M. Veldhuyzen van Zanten Rz. te Lisse, C. Ph. Frevits te Hillegom en C. H. Kramer te Bloemendaal. Naar Indië. Onze plaatsgenoot, de heer J. Renaud, die eenige dagen geleden is geslaagd voor het vliegbrevet M. zal Woensdag a.s. naar Oost-Indië vertrekken, waar hij in dienst komt bij de luchtmacht van het Ned. In dische Leger. Senator op straat vermoord. - Te Skoplje werd Vrijdag op straat de Zuid-Sla vische senator der regeeringsparty, Hadsji Ristitsj vermoord. Een werklooze, zekere Jostitsj, heeft op den senator, die vergezeld was van den directeur van een tabaksfa briek, verscheidene schoten afgevuurd. De directeur liep ernstige wonden op. De moordenaar heeft direct na den aan slag ter plaatse zelfmoord gepleegd. Als mo tief voor de daad veronderstelt men per soonlijke wraak. Senator Ristitsj was een der meest op den voorgrond tredende en geachte politici van de party van Stoyadinowitsj. Genezing door dieet alleen. - Te Tokio is een ziekenhuis geopend, waarin geen medicijnen worden gegeven, doch naar ge nezing gestreefd wordt langs den weg van dieet. Het ziekenhuis, dat onder leiding van dokter Sajeki staat, is overigens nog slechts voor een derde deel gereed. Slechts twaalf patiënten konden worden opgenomen, ter wijl 200 z.g. „loopende" patiënten behandeld kunnen worden. Er hadden zich tienmaal zooveel aangemeld als behandeld konden worden. De leider van het ziekenhuis staat op het standpunt, dat alle ziekten door dieet ge nezen kunnen worden. Epicentrum der aardbeving in Stillen Oceaan. - De groote aardbeving, welke is waargenomen in het Kew-observatorium en op verscheidene andere plaatsen, had haar epicentrum in den Stillen Oceaan ten Zui den van Alaska. Volgens het observatorium van Kew be vond zich deze plaats op 5.000 myl afstand in N.N.W. richting. Meest matige zuidelijke tot zuidwestelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; kans op mist in den nanacht; droog weer; weinig verande ring in temperatuur. Het gebied van hoogeluchtdruk bedekt het geheele continent van Europa en het Middellandsche zeegebied. De luchtdruk was hedenmorgen met uitzondering van het uiterste noordoosten overal stijgende. Het hoogste maximum van den luchtdruk ligt nog steeds in oostelijk Polen. Het ge bied van lageluchtdruk op den Oceaan breidt zich steeds verder naar het noorden uit. De minima bewegen zich in noord- noordoostelijke richting, doch nemen na het passeeren van IJsland in diepte af. De laagste luchtdruk heerscht op omstreeks 55 gr. noorderbreedte en 25 gr. wester lengte en bedraagt 960 milibar (723 m.m.) Op het continentale gedeelte van het waar nemingsgebied heerscht mooi herfstweer en is de temperatuur, op plaatselijke uit zonderingen na, geheel zomersch. De regens blijven beperkt tot het noord westen de Noorsehe kust en 't hooge Noor den. Alleen op de Britsche eilanden is de lucht betrokken met lage wolken, doch het weer is aldaar ook overal zeer zacht. In de Alpen zyn de temperaturen minder extreem hoog en is de vochtigheid iets toegenomen. In Schotland en in het zuidelijk deel der Noorsehe zee stormt het over een beperkt gebied uit zuid, in de Golf van Biscaye waait het krachtig uit zuid-west. Het is te verwachten, dat het fraaie herfstweer ook morgen nog zal aan houden. In den nacht van morgen is mist waarschijnlijk. De wind blijft uit zuid tot west met matige kracht. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.436.46 uur licht op. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! BIJ COSTER. Aan de memorie van antwoord inzake de begrooting van het departement van financiën wordt ontleend: Dat de thans aangekondigde nieuwe belasting-maatregelen de tendenz zou den hebben de verhouding tusschen de directe en de indirecte heffingen ten gunste van deze laatste te wijzigen kan de minister niet toegeven. Juist het tegendeel is het geval. De natio nale inkomsten- en winstbelasting kan met een directe belasting op één lijn worden gesteld, terwijl de meeste der voorgestelde verlagingen ten doel hebben den druk van de indirecte belastingen te verlichten. Voor de toepassing van de wet op de in komstenbelasting worden crisis-steungelden waarmede bedoeld zijn bedragen die krachtens een gemeentelijke steunregeling worden uitgekeerd niet tot het inkomen gerekend, uit overweging, dat het belasten van die gelden in strijd zou zijn met hun karakter. Daarentegen worden wel als deel van het inkomen in aanmerking genomen de uitkeering die arbeiders genieten uit de werkloozenkas van hun vakbond, als mede hetgeen krachtens een tewerkstel ling bij een werkverschaffing wordt verdiend. De minister blijft bij zijn meening, dat de kinderaftrek voor de personeele belasting geen verruiming behoeft. Uilsluitend in metaalverpahhing. Blijft hraahversch. Ook helpen „Mijnhardtjes" winder goed en snel bij: Hoofdpijn. Spil Rheumaiiek. Maandbezwaren Zenuwpijnen. Griep. Gevatte koude 1 „Mijnhardtje™ 5 ct. 12 „Mijnherdtjes" 50 ct Rijwielbelasting ongewiwj Wat de rywielbelasting betoef t, meent de minister te weten dat het aantal diefstallen van rywielbelastingmerken in den laatsten tijd niet toeneemt. Hij is van meening dat de in de laatste jaren aangebrachte verbetering in du hou ders voor belastin gmerken, de toenemende gebruikmaking van de gelegenheid om de merken van naam en adres te voorzien en voorts de bevoegdheid het belastingmerk op de bovenkleeding te dragen, alle omstan digheden zijn die er toe bijdragen dat de kans om het rijwielbelastingmerk door dief stal te verliezen geringer wordt. In antwoord aan de leden die uitvoe ring van het Belgische stelsel bepleiten, moge de minister er op wijzen, dat dit stelsel, zoowel voor de administratie als voor de wielrijders zeiven veel omslag en tijdverlies medebrengt. Bovendien brengt iedere overdracht van een rij wiel aan een anderen gebruiker admi nistratieven omslag met zich mede. De minister kan daarom de invoering van het genoemde stelsel niet bevorderen. In verband met de gewenschte uitbrei- dnig van de beschikbaarstelling van koste- looze belastingmerken, in het bijzonder ten behoeve van groote gezinnen, moge de mi nister er op wijzen, dat een zoodanige uit breiding in strijd zou zijn met het karakter van de rywielbelasting als bestemmingshef fing. Het ligt in het voornemen van den minis ter een verlaging te bevorderen van het in gevolge de omzetbelastingwet van de thee geheven bijzonder invoerrecht. Voorts ligt het in zijn voornemen bij de in voorbereiding zijnde herziening van de ta- riefwet 1934 een voorstel tot verlaging van het invoerrecht van sigarettenpapier op te nemen. Wat de herziening van het ontslagrecht betreft, deze herziening kan bezwaarlijk ter hand genomen worden, zoolang de thans in voorbereiding zijnde wettelijke regeling der werkloosheidsverzekering nog niet vaststaat. Staking en uitsluiting. Intusschen moet de minister er op wij zen, hy er niet van overtuigd is, dat verbetering van de regeling van het ont slag recht gezocht moet worden in een eenzijdige slechts voor den werkgever geldende verlenging der opzeggingster mijnen. Het komt hem met name niet zon der bedenking voor, dat bij zoodanige rege ling het stakingsrecht onbe.emmerd zou blijven, terwijl daarentegen uitsluiting practisch onuitvoerbaar zou worden ëe' maakt. Hoezeer dit laatste strijdmiddel al lerminst zijn sympathie heeft, zoo meen hy toch, dat een regeling, die staking uitsluiting niet gelijke kansen laat, met de Op een zomermorgen in den regen had hij toch zoo ernstig op zijn sombere hobo staan blazen, alsof hij niet voelde, dat de nattig heid uit het gras van onzen voortuin optrok langs zijn enkels, en dat de dikke droppen lekten van zyn stompe kin. Ik kreeg met den in zijn droeve muziek verdroomden zwer venden solist te doen. De koffie was juist bruin. En weldra zat hij op 't bordesje voor ons huis van zyn wonderbaarlijke avonturen als „oempa" over de wereld te vertellen, de handen behagelijk om de warme kom. Na den oorlog was hij, lichamelijk wel on gedeerd, maar met een berooide ziel, in zyn Beiersche dorpje teruggekeerd, waar zijn onrust 't in die vredige kleine omgeving niet kon uithouden. „Ik moest weg. Alles roerde en woelde nog in my na van een redeloozen angst. Het zitten in de gezellige 'kamer weer bij moeder, de stilte in dat kromme dorpsstraatje, al dit vertrouwelijks benauwde mij zoo, dat ik er bang van werd en alleen maar die duivelsche hitsigheid in mij voelde van voort, voort. Want wat was er anders van mij geworden dan een nood lottig aan de jagers ontkomen schuw dier, verslaafd aan het doodsgevaar en zelf tot moorddadigheid opgedreven? Maar er was nog iets anders, dat ik niet kon verwerken. In die enkele dagen na mijn thuiskomst was ik gaan houden van een lief buurmeisje; een vroolijk, dartel deern tje. En mij zelf kon ik niet anders dan zóó verwaarloosd en verwilderd zien, zoo door alle oorlogszonden verdorven, dat ik die kleine onschuld immers niet waard was, als een ontaard en onteerd monster alleen mij voor haar verbergen wilde, om haar tegen mijn wreede neigingen te beschermen. En toch had ik het zoete kind zoo hartelijk lief Toen kon ik mee als hoboïst met een straatkapel naar Afrika. Op looden voeten ben ik 't de kleine Martha op een avond laat dan tóch nog stug gaan zeggen. Zij huilde er zachtjes om. Van haar ben ik naar de herberg gevlucht en heb er mij bezopen. En die reis ben ik vier lange jaren weggeble ven. Want na haar eerste brieven kwamen er niet meer. Dus toen de kapel terugkeerde naar de Heimat, had ik geen zin, of mogelijk geen durf, om te zien wat er van mijn mooi liefje geworden zou zijn. En omdat de Duit- schers daar immers toch nog in strijd waren met de zwarten van Zuid West Afrika, bleef ik en teekende voor den dienst, maar niet om te vechten nee, als Zivilist. Meteen werd ik op transport gesteld, hon derd twintig mijlen de wildernis in, op muil ezels. Als muzikant had ik natuurlijk nog nooit op den rug van een dier gezeten. En 't eer ste uur vond ik dat mooi: als op je stoel die ontstellende wereld in. Toen begon dat zeer te doen. Na twee uur kon ik niet meer zitten van pijn, stapte af, liep er een eind achter aan. Maar de colonne kon ik niet bijhouden, want feitelijk ging loopen ook al niet meer. 't Was brandend heet. De zon schroeide loodrecht op onze schedels. Dus ik moest weer uren voort op die bonkige ruggestreng van zoo'n taaien muilezel gaan zitten schok ken en schuiven, tot ik mij flauw voelde worden en er afviel. Ze raapten me op en waarschuwden: „als je hier achterblijft in je eentje in deze ver stuivingen, dan raak je onder 't zand en verdorst" Goddank kwamen we tegen den avond aan een Duitschen post, waar ik moest achterblijven om mijn wonden te laten behandelen. De colonne trok weg. Maar toen ik genezen was, vroeg de mili taire commandant; „wat moeten we nu met dien overgebleven kerel?" Na", meende de wachtmeester: „laten we hem zetten aan 't bronnen boren" Wat ben je van je vak?" Hoboïst!" En daar riep die postcom- mandant alle heiligen en duivelen aan, dat de Duitsche regeering hem in de rimboe nu ook nog straatmuzikanten stuurde voor de harde practijk van 't koloniseeren. Maar toch leerden ze me dan maar hoe je met dyna- mietpatronen gaten in den rotsbodem moet knallen, en ze brachten me naar een plek, waar een wichelroedelooper een wateraar had aangewezen. De plaats, waar ze me alleen lieten, om dien artesischen put te maken, lag midden in de woestenij op 400 mijl van de kust. Ik had vanzelf zelden of nooit een spa in m'n handen gehad, maar dit vonden mijn supe rieuren geen bezwaar. Want zelf hoefde ik niet te graven, te metselen, enzoovoort. Als ik maar zorgde, dat de put er kwam, 24 meter diep en 444 M2. oppervlak, verder eigenhandig de lonten aanstak voor de ont plofbare stoffen dan zouden de zwarte krijgsgevangenen onder mijn bevel het werk wel doen. Ik kon er net zooveel aanzetten als ik wilde. „Morgen beginnen. Je maakt 't maar, of je 't kunt of niet Nu had ik bij ons in de streek dat boren vaak genoeg gezien in de steengroeven. En tot mijn eigen stomme verbazing hadden we al gauw een diepte bereikt van twintig meter. Toen moest ik weer eens naar beneden om dynamietpatronen af te schieten. Dan zond ik de zwarten naar boven, want ik vond 't niet wenschelijk om hen met deze vernielen de krachten bekend te maken. De lont smeulde. Ik gaf het sein, dat zij mij in de kuip omhoog zouden halen. Ik ben nog een paar meter van den beganen grond, of in hun opgekropte wraakzucht tegen de over weldigers, laten ze den slinger los. Ik suizel terug in de diepte, waar ik nu elk moment de ontploffing verwacht. Maar gelukkig nog had ik juist tevoren een reserve-staalkabel laten aanbrengen. In mijn doodsangst grijp ik die en klim, en klim daar langs omhoog, al maar hooger mij opzwoegende, zoo'n twintig meter voort, dat ik net over den rand hang op 't oogenblik van de ontla ding. Ik sleep mij nog naar den telefoonpost, stamel, „snel, hulp!" en val in zwijm. Onmiddellijk zijn toen soldaten te paard spoorslags van het militaire station komen aan galoppeeren. Ik werd bijgebracht. Alle zwarten waren gevlucht. Patrouilles hebben er dertig opgespoord en alle dertig op de plaats doodgeschoten. Maar toen de dokter mijn tot op de vin gerkootjes diep gewonde handen zag ff?" loofde hy niet, dat ik hiermee in nU)» verbijstering was voortgeklommen. 't Duurd langen tijd eer zij heelden. Toen moest ik weer heen, om met nieuwe zwarten 't wer af te maken. t Op een dag kwam ik opnieuw beneden, za# in donker iets glimmen. De steenen waren er vochtig. Ik nam een houweelen da spoot het omhoog. Zóó, dat we ons a maal nu weer moesten redden: tegen t PJ zettende water. En opnieuw draaf ik n de telefoon: „Dadelijk komen! Is er w wat gebeurd? Water!" jn Nu kwamen de officieren opgetogen draf zelf mee. Zij vroegen: „hoe lang 't al?" Controleerden op hun horloge toevoer. Genoeg voor èlle stations. In zijn blijdschap zei de commandan den terugrit houden we wedstrijd wie eerst is. Die wint den prijs" Zoo kwa aan, nu óók als overwinner van de ra toen werd daar in die woestenij tees vierd ter eere van den hoboïst. rne met wijn, op kosten van vadertje a ^jit zongen vaderlandsche liederen. En mij zóó in mijn sas, dat ik mijn tr0" ging dan maar weer eens uit mijn kon halen, om den zang te begeleiden Den anderen morgen bracht de iangd« daar dag aan dag zoo hunkerend v maiL Een kameraad van de ,kape.fden dag mij, dat by hun thuiskomst dienzesestorven myn lief klein meisje aan tering g m0gder was. „Van hartzeer" had haar snikkend gesegd yerbMlw,

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2