T DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. ALCMARIA-E D O 0-2 Srootere enthousiasme der Alcmarianen Spannende wedstrijd onder slechte leiding. O.S.V.—Alkm. Boys 1-1. De Boys struikelen niet in de Oostzaansche klei. West-Frisia ll-Alcmaria II 2-6. DERDE BLAD. C.V.V.—Blauw-Wit 2—0. Nauwelijks enkele minuten na den aan vang kwam het eerste doelpunt ter wereld. De bal werd in den Amsterdamschen doel- mond geplaatst, een der achterspelers kopte hem terug, doch niet ver genoeg. De Graaf ving den bal op en direct knalde zijn schot, dat Ferwerda te machtig was (0i). Dezelfde speler scoorde voor C.V.V. ook het tweede doelpunt en dit gebeurde enkele minuten na de hervatting. C.V.V. kreeg een hoekschop toegewezen, die geurig door Za- nen werd genomen en de Graaf behoefde er maar zijn hoofd onder te zetten om den bal van richting te doen veranderen (20). De Amsterdamsche aanvallen* hadden geen succes, want daarvoor was de muur van verdedigende C.V.V.-spelers te hecht, waardoor C.V.V. den voorsprong tot het einde toe heeft behouden. K.F.C.Sparta 1—1. De Koogers verschenen met twee inval lers voor Kruyver en Hille. In het eerste kwartier gaf Sparta den toon aan en wist de leiding te nemen. Kort voor de rust wist Weber de partijen op ge lijken voet te brengen (11). In de tweede helft was het spelpeil minder dan voor de rust, doch thans was de stryd spannender. Ofschoon beide elftallen wel een paar kan sen kregen, wisten de verdedigingen toch de baas te blijven en met onveranderden stand kwam het einde. Xerxes—A.D.O. 5—2. Aanvankelijk was A.D.O. iets in de meer derheid, zonder dat haar voorhoede veel kans kreeg om een schot te lossen. Na 21 minuten gaf Kruysbergen de thuisclub met een hard schot de leiding (10) en Lagendaal schoot even later raak (2-0). Nauwelijks een minuut later sjouwde Kok door alles heen, waarna hij ook den uitloo penden doelman Koek passeerde (30) en nog voor de rust slaagde Kok er in een ren te besluiten met een schot, dat doel trof (4—0). Na de hervatting slaagde Westhoven er in in de eerste minuut een tegenpunt te ma ken (41). A.D.O. gooide er toen nog een schepje op en de Heer wist bij een scrim- mage een tweede tegenpunt te maken (4-2). Lagendaal, loerende op kansen, wist te gen het einde nog eens zuiver naar Vuyk te plaatsen, die er 52 van maakte. D.W.S.Stormvogels 42. Onmiddellijk zat D.W.S. er goed op en zoo moest Hollenberg al spoedig aan het werk, toen hij na vijf minuten den bal voor de voeten van Slot sloeg, schoot deze prach tig in, 10. Stormvogels liet zich niet ont moedigen en toen vijf minuten later van Pel keurig aangegeven kreeg, zette hij hoog voor, waardoor de toestormende Opbergen gelegenheid kreeg met een fraaien kopbal gelijk te maken. Na twintig minuten zette Drager keurig voor, van der Velde schoot, in moeilijke po sitie, tegen den binnenkant van de paal, waarna de toesnellende Drager den terug stuitenden bal ten slotte toch langs Hollen- berg joeg. Direct na de hervatting trok D.W.S. weer keurig van leer en na tien minuten loste van der Velde een boogballetje, dat via de lat in doel ging, 31. Daarna gingen de gasten het met forsch spel probeeren, waardoor de Amsterdam mers voorzichtig werden en vijf minuten voor het einde zette Prins goed door en verkleinde den achterstand tot 32. Het spel van de gasten werd nu al te vin nig. Drager werd buiten gevecht gesteld en toen vlak voor het einde Wiertz zich door unfair spel van een goede kans beroofd zag, kreeg D.W.S. een strafschop toegewe zen, welken Slot onberispelijk benutte. H.B.S.—H.-D.V.S. 2—2. Gedurende het grootste deel van den wed strijd is H.B.S. in het veld sterker geweest. Toen Graafland na 25 minuten onnoodig 'n vrijen schop veroorzaakte kopte Walhain den bal in eigen doel (01). Vijf minuten later wist H.B.S. met een schitterend schot van v. d. Vegt in den rechterbovenhoek fraai gelijk te maken (1-1). Ook na de hervatting hield H.B.S. het beste deel van het spel, hetgeen echter niet wegnam, dat Hermes opnieuw het eerste succes boekte, zij het op wel zeer fortuin lijke wijze. Weer kreeg Borani een vrijen schop te nemen, hij schoot op doel, waar Boas klaar stond om te vangen, doch de bal werd even van richting veranderd en verraste Boas toen volkomen (12). Van dat moment af heeft H.B.S. alles op den aanval gezet, doch pas 5 minuten voor tijd kwam het welverdiende succes. De ver opgedrongen d'Fonseca loste een schot, dat iets afdwaalde. Ophorst zag zijn kans, liep snel toe en deponeerde met een prachtigen kopbal het leder in het net (22). D.F.C.—D.O.S. 2—3. In de eerste helft wogen de partijen vrij wel tegen elkaar op. Weliswaar nam D.O.S, het eerst de leiding, maar dat kwam door dat de D.F.C.-er van Beekhuizen in eigen doel trapte. Na dezen tegenslag kwamen de gastheeren gevaarlijk voor het doel en Mijn- ders en Koese brachten met twee goede schoten den stand op 21 voor D.F.C. Na de hervatting moest de Dordtsche doel man Jas zich laten vervangen door een re serve van het vierde elftal. Toen was aan de nederlaag niet meer te ontkomen. Op nieuw kwam evenwel het doelpunt voor D.O.S. van een D.F.C.-er, n.1. van Koese (22). De Utrechtenaren zetten toen alles op alles en Meeuwen smaakte het genoegen vanaf de doellijn zijn club de overwinning te bezorgen. V.U.C.—D.H.C. 3—1. Deze wedstrijd had een uiterst merk waardig verloop. D.H.C. begon n.1. met een snel overrompelend spel, waartegen V.U.C. weinig had in te brengen. Juist in die pe riode kwam uit een doorbraak een zeer mooi en verdienstelijk doelpunt aan de an dere zijde van den voet van B. de Harder. Nog binnen de twintig minuten werd het op vrijwel dezelfde wijze zelfs 20. In de tweede helft, toen er ongeveer twin tig minuten was gespeeld doelpuntte B. de Harder voor de derde maal. Weliswaar ver kleinde van Zinnen den achterstand, maar daarbij bleef het, waarmede V.U.C. meer kreeg dan uit de krachtsverhouding bleek. V.S.V.Feijenoord 40. Direct na den aftrap liep V.S.V. hard van stapel. Döhring bracht den bal goed op, zette voor, maar van der Lugt trapte naast. Ook Feijenoord had geen succes, want zoo wel de Vroet als Vente misten een paar goede kansen. Na vijftien minuten spfebn volgde toen wederom een prachtaanval van V.S.V. Sterk zette voor en met een magni- fieken kopbal passeerde van der Lugt van Male (1—0). Het tweede doelpunt ontstond door een aarzelend optreden van de Feijenoord-ach- terhoeder waarvan de snelle v. d. Lugt ge bruik maakte (20). De tweede helft begon met een kortston dig agressief optreden van Feijenoord, maar de IJmuidenaren namen het initiatief spoe dig weer over. Na 33 minuten spelen pas seerde Sterk twee -verdedigers en met een hard, doch houdbaar schot scoorde hij het derde en beslissende doelpunt. Even voordat scheidsrechter van Moorsel het eindé floot, bracht Sterk uitstekend op en knalde van der Lugt voor de vierde maal den bal langs dén Rottèrdèmschefi dóelman (40). R.F.C.—Ajax 1—1. De productiviteit -der Ajax-voorhoede bleef den geheelen wedstrijd tegen R.F.C. zoek. Na tien minuten nam R.F.C. de leiding, teen Spil Apon mooi opbracht, van Oirschot zich vrijspeelde en enkele meters voor het doel Keizer geen kans gaf. Een klein half uur was er gespeeld eer Fischer van een fout van linkshalf en links achter van R.F.C. pro'fiteerdè, ook Bouts werd onhoudbaar gepasseerd (11). In de tweede helft was R.F.C. eerst het meest aanvallend, Keizer onderscheidde zich door het stoppen van een hard schot van Kouwenberg, van enkele meters afstand gelost. In deze periode werd het spel goed open gehouden, doch nu namen ook de on nauwkeurigheden toe. Vooral het goede schot ging volkomen ontbreken, zoodat het geen wonder was, dat er geen doelpunt meer te noteeren viel. Haarlem—'t Gooi 14. Haarlem trapte af en toog onmiddellijk ten aanval. Ook de Gooiers lieten zich niet onbetuigd en zoo had de wedstrijd de eerste vijftien minuten een veelbelovend aanschijn. De eerste goede kans kwam na tien minu ten, doch het was midvoor van der Hulst, die den bal uit een vrije positie overschoot. Aan de andere zijde was N. Cohen fortuin lijker, toen een door hem zeer scherp geno men corner door de Vries in het eigen doel werd geslagen (01). Verwoed kwam Haarlem opzetten, maar niets baatte. Schoten van de La Mar en van Polanen gingen over en naast. Nadat van der Hulst nog een vrijen schop had gemist, was het toch eindelijk de La Mar, die uit een goeden voorzet van Winter den gelijkmaker scoorde (11). Ook na de rust bleven de Gooische aan vallen gevaarlijker. De gebrs. Cohen ver stonden elkaar bijzonder goed en het gevolg was dan ook, dat eenige gevaarlijke door braken tot stand kwamen, waaruit N. Cohen, J. Cohen en rechtsbuiten Willemse doelpun ten produceerden, daarmede Haarlem een verdiende nederlaag toebrengend. "W* was oorzaak, dat de thuisclub méér kan sen kreeg. Helaas, daarvan werd er niet één benul Buitengewoon groot was de publie ke belangstelling voor dezen wed strijd, die door meer dan 300'0 toeschouwers werd bijgewoond, waar onder een groote schare E. D. O.- aanhangers. Zij hebben allen een zeer spannen- den wedstrijd gezien en tot vijf minuten voor het einde wisten zij nog steeds niet, of E. D. O. de punten mee zou nemen naar Haarlem. Pas toen viel de uit-eindelijke beslissing, want met een 02-achterstand was de kans voor Alcmaria verdwenen. Was de nederlaag verdiend? Of was de overwinning van E. D. O. verdiend? Ons antwoord luidt ontkennend, positief ont kennend. Wel was het spel van E. D. O. technisch beter verzorgd, maar het veel Toch werd er vrij veel geschoten, maar bet wilde niet. Een paar keer ontsnapte het E. D. O.-doel op het nippertje aan een doorboring. Verder werd er wel eens te haastig geschoten en dan was er één, die niet genoeg schoot: v. Wieringen. De Alcmaria-midvoor kon maar niet los komen en wij gelooven, dat hem dit hoofdzakelijk ligt aan zijn opstelling. Al te vaak fungeert hij als een ver naar voren geschoven spil en kan dan niet op tijd in de voorhoede zijn plaats innemen. Maar v. Wieringen is een voetballer en er is alle eden om te hopen, dat hij spoedig weer de gevaarlijke midvoor wordt. Overigens hebben wij met veel genoe gen Tellegen aan het werk jezien; de jonge knaap zal er wel komen, zooals ook Maasen er gekomen is. Want die is op het oogenblik al ver-uit de beste van het achtertrio. Waarbij we aan de twee ande ren niets te kort willen doen. Zoowel Ram pen als Duiveman hebben een goeden wedstrijd gespeeld en het was alleen maar jammer, dat Duiveman weer een fout maakte: het eerste doelpunt had hij bij tijdig reageeren heel gemakkelijk kunnen voorkomen. Rootring en de Grand vormen nog steeds een hecht geheel en het is jammer, dat Helderman technisch onvoldoende is en het alleen van zijn enthousiasme hebben moet. Om nog even op de voorhoede terug te komen, als geheel was ze niet slecht. Al weer was de linkervleugel, vooral voor de rust, de beste. Hamstra en Schaaper deden keer op keer moeilijkheden voor het E.D.O.-doel ontstaan, al waren ze niet gelukkig. En van de Poll jammer dat hij twee goede kansen niet benutte! is weliswaar dikwijls een tikje te langzaam en te bang, maar technisch blijft hij ge vaarlijk. Bij E.D.O. was geen zwakke plek te ontdekken. De spil Schijvenaar beheerschte het middenveld en speelde een zeer fraaie partij. De mid-voor was nu en dan te hard, evenals v. d. Sluis, die misbruik maakt van de al te slappe leiding. Over die leiding gesproken, het publiek beschouwde den scheidsrechter als te zeer E.D.O.-gezind. Wij zouden dat geenszins willen onderschrijven, maar toch is het een feit, dat hij Alcmaria heel veel keeren benadeeld heeft met zijn beslissingen en dat hij bovendien vaker fout dan goed gefloten heeft. Zeer vreemde beslissingen heeft hy genomen en sinds wanneer fluit een scheidsrechter af, als twee spe lers met elkaar in botsing komen? Zooals wy het zien, heeft Alcmaria niet door den scheidsrechter verloren, maar heeft deze wel het maken van den gelijk maker belet. De wedstrijd. E.D.O. had een invaller op de links buiten-plaats, waar Oomes Jr. speelde in- plaats van P. Spek. Alcmaria speelde in de bekende formatie. Het spel ging het eerste kwartier vry wel op" en neer. Beide doelen werden een paar keer onder schot genomen, zonder dat de doelverdedigers moeilijk werk kregen. Doch juist, toen Alcmaria even in de meerderheid kwam en de Wilde eerst een schot van v. d. Pol nog wel gestopt had. en direct daarop een heel hard schot van Schaaper precies naast het doel zag belanden, volgde een E.D.O.-aanval over den rechtervleugel: Spek gaf 'n through- pass van van Zaanen, die meteen een schuiver loste, Duiveman bleef rustig staan, totdat hy plotseling het gevaar be sefte, maar toen "was het te laat en de bal vloog onder hem door in het net (01). Direct na den aftrap kreeg v. Wieringen een kans, maar zijn schot was iets te zacht en werd door de Wilde gestopt. Toen volgde een korte periode van E.D.O.- overwicht, zonder dat Duiveman veel te doen kreeg. Gevaarlijk waren in die pe riode een paar snelle Alcmaria-uitvallen, maar v. Wieringen caramboleeide de paal aan den verkeerden kant. Het vlugge spel, dat zich verder gedu rende de eerste helft ontwikkelde, was het aanzien ten volle waara en eenmaal moest de paal bij Alcmaria redding brengen, terwijl v. Wieringen-Schaaper nog twee keer via een der backs een schot in een hoekschop zagen veranderen. Tydens een Alcmaria-overwicht kwam de rust. De tweede helft begon met een fout van Duiveman, die een ver schot niet goed stopte, doch zich terstond herstelde en wegwerkte. Het zou zijn eenige fout in de tweede helft zijn! Toen volgde een lang durige periode van een sterk Alcmaria- overwicht, doch steeds bleef de E.D.O.- achterhoede meester van het terrein. Van Wieringen kwam eens alleen langs de backs, schoot hard en waar de Wilde het leer slechts kon wegslaan, was het doel even onbeschermd, doch v. d. Pol kwam net te laat. En Schaaper zag een schot net op de doellijn gestopt. Terwijl v. d. Pol direct daarop tot twee maal toe het doel verkeerd zocht bij evenzoovele voorzetten van Hamstra, die dezen middag bizonder snel was. In deze periode begon ook de scheids rechterlijke, misere, die oorzaak was, dat heel veel Alcmaria-aanvallen op tijd ge stopt werden en die eveneens oorzaak werd van eenige ongerechtigheden bij twee E.D.O.-ers, waarvan o.a. Teilegen de dupe werd. Hij werd 't was n.1. in het straf schopgebied wel zeer ongeoorloofd ge vloerd, het fluitje klonk en een „op- gooibal" volgde ,toen Teilegen weer was opgekalefaterd! Zoo naderde het laatste kwartier. E.D.O. weet het spel te verplaatsen, zonder in een uitgesproken veldmeerderheid te komen en gedurende ongeveer 10 minuten gaat het. spel op en neer. In die periode kreeg Alcmarir nog eens een kans, doch de links-back sloeg het leer weg voor van Wieringen, hetgeen de scheidsrechter toe stond. Meteen volgde een zeer snelle E.D.O.-aanval over links en kreeg van Zaanen weer een kans: een onhoudbaar schot volgde en 't was 02. In de resteerende 5 "minuten deed Alc maria nog eenige wanhopige aanvallen, maar tot éer, doelpunt hoe verdiend ook kwam het niet. Het is de rood-witte kaasmenschen gelukt een kostbaar punt uit Qostzaan mee te ne men, kostbaar, omdat in deze competitie zal blijken, dat er nog wel eenige punten noo- dig zullen zyn. De spelverhouding. Het in de Oostzaansche klei Verkregen re sultaat geeft vrijwel de verhouding weer, al zullen we er dadelijk aan toevoegen, dat de geblokten een zwaar bevochten zege in de wacht hadden kunnen sleepen. Daartoe be schikten ze over iets betere schietkansen dan de gastheeren. Ze troffen niet alleen doel man Engel in zeer goeden vorm, doch te vens had vrouwe Fortuna een stil verbond met den Oostzaanschen doelwachter geslo ten en hij had zeker niet over geluk te kla gen, toen de lat van zyn betrekkelijk ver laten heiligdom eens tot tweemaal toe werd getroffen. Ongetwijfeld vormde hij het beste deel van de ploeg die een normaal ge heel was zonder bepaald sterk genoemd te kunnen worden. Zeker de nieuwe jeug dige midvoor deed verdienstelijke dingen, evenals enkele andere spelers, bepaalde uit blinkers zagen we overigens niet, of het moest 't handige spel van den linksbuiten Göbel zijn. Echter kwam hij ons wel wat te egoïstisch voor. De ontmoeting in Oostzaan liet ons echter meer zien. We zagen nog een Boys-team, dat over enkele invallers beschikte en in een gedeeltelijk nieuwe formatie speelde. De geblokten begonnen zwak en vooral het eerste halfuur haperde er nog wel eens wat aan het een en ander. Het laatste half uur echter zagen we een geheel ander elf tal. Een defensie, die er geducht opzat en van geen wijken wist, terwijl ook in de halflinie veel betere dingen werden gedaan. En de aanval? De rood-witte getrouwen, die den Zaankant hadden opgezocht, konden een gemotiveerd vertrouwen hebben ten aanzien van het winnende doelpunt; helaas, het zat de geblokten die toen juist heel goede aanvallen lieten zien niet mee en zoo moest men ten slotte met een punten- deeling genoegen nemen. Als we de spelers afzonderlijk onder de loupe nemen, komen we tot de volgende resultaten. Het slechte, zware terrein zal de kaasmenschen vooral bij het begin ge ducht parten hebben gespeeld, terwyl het vaak te korte spel tot meerdere strubbelin gen aanleiding gaf. Daarentegen kenden de Oostzaners beter de voor- en nadeelen van hun terrein. We zullen dan ook de tweede speelhelft als maatstaf nemen. Doelman v. d. Horst die eveneens zwak was begonnen vooral in het wegwerken was plotseling onge naakbaar geworden en menig vinnig schot werd door hem op keurige wijze gestopt. Eenige keeren kreeg hij, evenals zijn col lega aan den anderen kant, een „open doekje". Zoowel Slikker als Pater waren toen bij zonder op dreef en vooral eerstgenoemde beheerschte de situatie volkomen. En de halflinie? Brouwer was nog niet present en werd vervangen door Pater Jr. Gezien het feit, dat hij de niet gemakkelijke taak had, de bewegelijke Göbel voor zijn rekening te nemen, komt hem stellig een woord van lof toe. Hij liet eveneens een goede party zien. Hartog was op de links halfplaats terecht gekomen en bleek ver moedelijk niet op deze plaats thuis te zijn, v/ant we zagen hem wel eens beter. En tus- schen deze beide spelers stond een nieuwe spil opgesteld, die men uit de voorhoede had weggehaald en die voldoende blijk heeft gegeven, niet de speler te zyn die men zocht. De taak van de verdediging werd er vaak niet gemakkelijk door. Goudsblom wisselde ook nu op de rechts buitenplaats goede met minder goede mo menten af, doch was vooral het laatste half uur flink op dreef, al moest hij het wel eens tegen den robust spelenden Oostzaner afleg gen. Schenke had op de rechtsbinnenplaats zijn dag niet,'terwijl Indri op de midvooi- plaats zijn rentree met een mooi doelpunt bekroond zag. Er was meer! De oud-eerste elftal-speler liet maar al te vaak doordacht spel en goede momenten zien. Ook Mulders was afwezig en op zijn plaats bemerkten we Iydri Jr. De jeugdige Indri bleek een goede reservist te zijn en we zouden een wederopname t.z.t. wel weer eens willen zien. De Grand was ook nu de Grand. Jammer dat hy een dotkans miste door te vallen. De wedstrijd zelf. v Om precies twee uur als we de vol gende opstellingen in het veld zien: O. S. V. Engel Veen Dil Meijn Onrust de Lange Boode de Boer Windhouwer Knipmeijer Göbel O de Grand V. Indri Goudsblom A. Indri Schenke Hartog de Groot A. Pater Slikker Th. Pater v. d. Horst Alkm. Boys brengt Indri Sr. den bal aan het rollen en noteeren we reeds dadelijk een goeden aanval over links, doch het leder gaat door de Grand naast. Ook O.S.V. probeert het eens op links, doch eveneens zonder succes. Een periode van zwak onbeteekenend veld werk volgt, totdat tenslotte de rood-witten een korten druk op het Oostzaansche doel uitoefenen. Verdienstelijk werk van A. Indri levert een corner voor Goudsblom op, die goed wordt genomen, doch even goed wordt weggewerkt. Na 'n enkelen zeer ge vaarlijken uitval der gastheeren, blijven de Boys ten aanval trekken en wat een ieder vermoedde, gebeurde ten slotte. Het is de Alkmaarsche midvoor, die op handige wijze weet te scoren, doch het doelpunt moest door buitenspelstaan van een medespeler, worden geannuleerd. Zooals vaker gebeurt kwam het geldige doelpunt juist daar, waar men het voor eerst nog niet had verwacht. Een hernieuwde plotselinge uitval, waarbij Pater Sr. den bal juist voor de voeten van denvrijstaanderi midvoor speelt, die na een klein kwartier op betrekkelijk gemakkelijke wijze kan doelpunten (10). Dit geeft de Oostzaansche burgers moed en de heeren krijgen het in de Alkmaarsche defensie zeer druk. Al is het dan ook met eenig kunst-en-vliegwerk, de roodwitten worden voor verder onheil bespaard Een maal echter stopt v. d. Horst op waarlijk meesterlijke wijze. Zoo af en toe trekken nok" de Boys er eens op uit waarbij V. Indri 'n goeden bal inzet, dien Engel echter keurig wegwerkt. Lang zaam aan noteeren we regelmatige weder- zydsche aanvallen, dieeen corner voor Gobel echter achter geplaatst en een hoekschop voor de Grand en Goudsblom opleveren, die echter beiden worden weg gewerkt. Zonder eenige wijziging breekt dan de rust aan, nadat Hartog nog P schop naast liet verdwijnen. VrÜen De tweede helft Lag er over de eerste speelhelft kere matheid, na de thee werd h Ze" boeiend en uiterst spannend. In do n 6 Str^ dediging had men zich volkomen ïys"Ver- en men speelde geleidelijk aan e eld sterke partij. Doelman v. d. Horst Zeer het leder dan ook geen enkele maai fde doel te halen. maal Ult z'n En de aanval? Reeds dadelijk noteert er enkele zeer goede.' Spoedig meene Goudsblom gelijk te zien maken dool, j We man Engel kon het leder op een haar ren. Een goed schot van Indri Sr grooten afstand stopt Engel evenpon.Van liede. ns So" Jammer was het, dat Goudsblom een h over de kruising liet verdwijnen, terwbl h linkervleugel vrij voor doel stond ODeestJy Indri geeft de Grand een goede schietkan.' doch ook nu gaat het leder juist over En dit alles werd onderbroken door en kele plotselingen uitvallen van O.S.V. <j- van geen gevaar ontbloot waren. Een scher* schot van Göbel kon juist geen doel treffen Een adembenemend moment als Schenke zeer goed is doorgebroken. Zou dit eindelijk de inmiddels verdiende gelijk, maker zyn? Zijn schot gaat echter tegen de lat en stuitte eenige meters terug. Dan zal Indri Jr. het probeeren; weer wordt de lat doch nu iets lager getroffen en dan is het doelman Engel, die aan alle spanning een einde maakt, door z'n veilige handen op het leder te leggen. Nadat Göbel een pracht kans onbenut laat, zetten de Boys weer eenige hardnek- kige aanvallen op. Een zeer goed gecombi- neerde aanval wordt door Engel fraai on derschept. Eindelijk na 32 minuten hebben de Boys succes. Schenke breekt door, doch weer kan Engel redden. Het leder komt bij Victa Indri terecht, die met een mooi boogschot het doel treft, zoodat de stand gelijk is (1-1). Fel wordt er nu aan beide zijden om de overwinning gestreden, waarbij de rood witten de beste kansen krijgen. Doch het einde nadert steeds meer en met een schot van de Grand rakelings over de lat komt dan het eindsignaal en hebben de kaasmenschen zich na hun nederlagen eenigszins hersteld. Scheidsrechter Francot hield de teugels strak en leidde zeer goed. Fraaie en welverdiende zege. Zoo is dan deze voor Alcmaria's tweede elftal zoo belangrijke wedstrijd in een groote zege geëindigd. Het zal bekend zijn, dat de wedstrijden in Enkhuizen nimmer tot de gemakkelijk ste hebben behoord en ook deze wedstrijd het moge vreemd klinken, vormde daarop geen uitzondering. Wat de West-Frisia spe lers aan technische en tactische capacitei ten missen, vullen zy aan met een groot, soms wel eens wat te groot enthousiasme, waardoor het kan voorkomen, dat men el kander in den weg loopt en aldus eigen spelers verwondt, hetgeen bijv. gisteren tweemaal het geval was. Hierbij komt dan nog, dat het publiek zich op buitengewoon onsportieve wijze uit en een hinder vormt voor de spelers, ook van de thuisclub. Het moet echter gezegd, dat Alcmaria zich aan dit alles niet stoorde en een weloverwogen en vaak overrompelend spel speelde. De voorhoede met Gerritse en Jo Bos als uit blinkers vormde een voortdurend gevaar en schoot er lustig op los, waarbij eenige malen het doel der thuisclub als door een wonder ontsnapte. Middenlinie en achterhoede waren als van ouds. Er werd niet met den bal geloo- pen, doch onmiddellijk weggewerkt, waar bij aan het steunen de noodige zorg wer besteed. Dit is thans de vierde wedstrijd in suc cessie, die werd gewonnen, waarbij dien opgemerkt, dat drie wedstrijden op vreem terrein plaats vonden. Het doelgemiddelde van de laatste vie wedstrijden is 196. Over den wedstrijd nog het volgende. Een der eerste aanvallen van Alcmari had reeds succes. Wanneer de achterhoe - een aanval weet af te slaan, komt de bij van Overbeek die er meteen vando gaat, eenige spelers weet te passeeren dan onhoudbaar inschiet. Na ongeveer minuten is de stand echter reeds ge 'J wanneer Peereboom, die bij de tegenpa nog tot zeer goede dingen in staat b e keurig voorzet en de linksbinnen owio baar inkopt. Hierna komt West-Frisia g ducht opzetten, doch de achterhoede stand en weet het spel zelfs te verplaa t Eenige minuen voor rust, weet Go zwaar gehinderd, door te breken. Ger is meegekomen en schiet de voorzet onhoudbaar, in (12). jn Na rust is Alcmaria vrijwel gerege de meerderheid geweest. Ongeveer kwartier na de hervatting gelukte e Bos op waarlijk schitterende wijze punten 1—3. 0iiPdoor De volgende doelpunten werden Gerritse gescoord, waarbij vooral he ge. ste uit een voorzet van rechts bril a noemd kan worden. men Het spreekt welhaast vanzelf, da er het bij deze groote voorsprong wa :g6 opnam, waardoor West-Frisia nog malen kon aanvallen. Uit een ooge lijk onbeteekende aanval wist tens midvoor in te schieten (26). zeer Keuris redde hierna nog eens °P fraaie wijze. ten- Met Alcmaria in den aanval ,jjende slotte het einde met een zeer v overwinning voor Alcmaria's tweec wjiien Wij zouden voetballiefhebbers ^cina- aanraden, eens een wedstrijd van geen ria II te bezoeken. Men zal er zek spijt van hebben. Scheids' Rest nog te vermelden, dat de rechter uitstekend leidde.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10