Spoct OUDORP KOEDIJK OUDE NIEDORP TEXEL Langs de N.h.V.B.-velden. DERDE BI.AD. Tooneeluitvoering. fc- - Voor een volle zaal werd Zondagavond door de R.K. Tooneelvereeniging „Kolping", de eerste opvoering gegeven van „De Zonen Stendhal", een tooneelspel in drie bedrijven door Bob Bertina. Met voldoening kunnen we mededeelen, dat „Kolping" met dit tooneelstuk een ge lukkige keuze heeft gedaan. De vertolking was zoodanig, dat een ieder met het stuk medeleefde. Het hartelijk applaus na ieder bedrijf was hiervan wel het bewijs. De regie was, als altijd, bij den heer A. Tamis in goede handen. Na de opvoering van het stuk werd nog een verloting georganiseerd. Hedenavond wordt het stuk voor de twee de en laatste maal opgevoerd en gezien het succes van Zondag, zal ook deze laatste op voering aller belangstelling trekken. Een zilveren jubileum. Zaterdagavond werd door de afdeeling der S. D. A. P. ten huize van den heer J. Bakker het 25-jarig bestaan der afdeeling gevierd onder leiding van den heer P. Hart. De voorzitter opende met een woord van welkom, inzonderheid aan vertegenwoor digers van het gewest, en mevr. Carrie Nederhorst—Pothuis, als spreekster en den vertegenwoordiger uit Alkmaar. Hij behandelde het eerste werk van den afgevaardigde in den gemeenteraad v. den Woningbouw, door de kleine afdeeling in de gemeente, waarbij de volkskiesvereeniging de medewerker was. Spr. wees op de zware taak, die er voor de partij is, maar zeide, dat wij krachtig moeten- zijn. Vertegen woordigers van Bergen kwamen binnen en werden welkom geheeten. Ook van andere afdeelingen kwamen gelukwenschen. Namens de vrouwenclub sprak mevr. Butter—Grim, en gaf een overzicht van het werk. Zij hoopte op verdere samenwerking. De secretaris, de heer P. Mulder, gaf in dichtmaat een overzicht van het ontstaan en het verloop van de partij in de afge- loopen jaren, wat met luid applaus werd begroet. Voor het Instituut voor Arbeidersontwik keling sprak de heer D. Raat zijn felicitatie Uit. De heer W. Butter sprak als oprichter en releveerde het levensverloop van de eerste jaren. Hij was dankbaar voor het werk der partij. De heer Van de Vall sprak als ver tegenwoordiger van het gewest, en memo reerde het verband van samenwerken van platteland en stad. Wij hebben in de toe komst elkaar noodig. Spr. overhandigde namens het gewest een enveloppe met in houd. De voorzitter van de afd. Alkmaar sprak waardeerende woorden en feliciteerde. Namens Bergen sprak de heer Monnier als voorzitter van de afd. Bergen en de vrouwenclub. Een enveloppe met inhoud werd aangeboden. De heer M. Mulder sprak als oudste bestuurder en haalde oude herinneringen op, wat meermalen den lachlust opwekte. Hierna was het woord aan mevr. Neder horstPothuis, die op onderhoudende wijze het wereldgebeuren de revue liet passeer en. Zij wees er op, wat de Volkenbond heeft geddtui. de leden van Oosterend bleven pertinent weigeren om zich aan te sluiten. De Mij. tot bevorderig van de Genees kunde, die het ziekenfonds te Oosterend als een maatschappijfonds beschouwt (met algemeene stemmen werd 24 November 1937 dit fonds door de centrale commissie tot een Maatschappijfonds verklaard) heeft het bestuur van „Helpt Elkander" laten weten, dat met ingang van 14 November het ziekenfonds te Oosterend is opgeheven. Vanaf heden mogen de huisartsen en specialisten uitsluitend personen behande- len, die lid zijn van het „ziekenfonds Texel" zij, die zich hierbij niet aangesloten hebben worden als particuliere patiënten be schouwd. De bewoners van Oosterend leggen zich niet zonder meer bij dezen uitspraak neer. Zij beschouwen het fonds als een plaatse lijk bezit. De tekorten werden voorheen steeds gedekt door particulier initiatief, uitvoeringen werden er voor gegeven, en een voormalige bewoonster van dit dorp vermaakte bij testament eenige perceelen land aan het fonds. Zij willen daarom den strijd tot het eind voeren. Men wil een ad vocaat in den arm nemen, er wordt ge sproken over het aanstellen van een eigen dokter voor het fonds, enz. In ieder geval wil 99 der leden zich niet aansluiten bij het „ziekenfonds Texel". Voetbal. PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Afdeeling I. 2e klasse A. WFCAlkmaarsche Boys RCHi-HFC 2e klasse B. HerculesDWV VriendenschaarAFC 3e klasse A. AssendelftPurmersteijn KinheimBeverwij k 4e klasse A. AtlasWatervogels MFC—BKC DTS—Texel WieringerwaardStrandvogels Reserve 3e klasse A. Helder 2—WFC 3 Reserve 3e klasse B. ZFC 4—KFC 3 WFC 4Purmersteijn 2 Afdeeling IV. Ie klasse. RoermondEindhoven NOAD—BW PSVNAC BleijerheideWillem II MVVJuliana Afdeeling V. Ie klasse. FVCGVAV HeerenveenVeendam Be QuickVelocitas AchillesLeeuwarden Film-feestavond stand. van den midden- Zaterdagavond hield de Middenstands- vereeniging te Oude Niedorp in de zaal van den heer Feijs een filmfeestavond. De „Middenstandsradio-omroep van Oude Niedorp" presenteerde „Een praatje tus- schen Train en Gert daags nei de midden- standsreis", opgemaakt door den heer C. Leegwater. De rol van Train werd vertolkt door mej. M. Koopmans en die van Gert door den heer C. Leegwater. We hebben veel lof voor de wijze waarop deze rollen werden vertolkt en ook de inhoud was vol goede humor. Ook de reisfilm had veel belangstelling en de heer Keuris had een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. De voordracht van mevr. H. Koopmans Tas, getiteld „De kist" had als altijd de volle aandacht. Het is mevr. Koopmans toever trouwd om het publiek te boeien. Hierna was het pauze en de heer Persijn gaf onder begeleiding van mej. Mijts eenige vioolsoli, welke verzorgd werden weerge geven. „De aardschok" was de titel van het tooneelstukje, dat opgevoerd werd door eenige leden van de tooneelvereeniging van Oude Niedorp, een amusant familietafreel in één bedrijf door Otto Harting. Een harte lijk applaus bewees, dat ook dit spel in den smaak viel. Ook na de pauze werd de reisfilm ge draaid. Vermelding verdient nog, dat een verlo ting werd gehouden, waarbij verschillende aardige prijzen door de middenstanders werden beschikbaar gesteld. Behoud van het Ziekenfonds. Te Oosterend op Texel wordt thans een felle strijd gestreden om het behoud van een plaatselijk ziekenfonds aldaar. Dit fonds „Helpt Elkander" genaamd werd reeds heel lang geleden, oorspronkelijk als een mannenziekenfonds opgericht. Om streeks 11 jaren geleden werd het omge zet in een gezinsziekenfonds, waarbij de Mij. tot bevordering van de Geneeskunde medewerking verleende. Om verschillende redenen (subsidie van gemeentewege, contributieregeling, enz. achtte de Mij. tot bevordering van de ge neeskunde het wenschelijk, dat de drie plaatselijke ziekenfondsen op Texel zouden samensmelten tot een groot fonds. Na lang aarzelen sloot het fonds van Oudeschild zich aan by dat van Den Burg, en werd tezamen een fonds gevormd, dat den naam kreeg van „Ziekenfonds Texel", doch 7 7 0 0 21—4 14 7 5 2 1 26—6 12 7 4 1 2 17—9 9 8 4 1 3 25—19 9 8 4 0 4 20—16 8 7 3 1 3 15—16 7 8 2 0 6 8—21 4 7 1 1 5 9—26 3 7 0 0 7 7—31 0 De tweede klasse B EEN MINUUT STILTE... Vóór dat de wedstrijd AlcmariaE. D. O. begon, verzocht Alcmaria's voorzitter, de heer Bonsema, het publiek en spelers een minuut stilte in acht te willen nemen: de vroegere E. D. O.-doelman De Kiefte was een dezer dagen overleden en zijn nage dachtenis zou op het sportveld op waar dige wijze geëerd worden. Het was doodsstil op en rondom het Alc- maria-veld. De spelers stonden onbewege lijk op het speelveld en het overgroote deel van het zeer talrijke publiek ging staan en bracht zoo de stille hulde aan een over leden sportmakker. De Kiefte was al lang ziek. Twee lange jaren was hij aan het ziekbed gekluisterd geweest, toen trad een schijnbaar herstel in, doch in Augstus van dit jaar moest de vroegere E. D. O.-doelman weer in het ziekenhuis worden opgenomen. De vorige wek verergerde de ziekte snel en Donder dagavond kwam het einde. Voordat De Kiefte wegens verandering van werkkring naar Haarlem verhuisde, woonde hij in Den Haag en was lid "en doelverdediger van B. M. T. Te Haarlem trad hij in de gelederen van E. D. O., wier doel hy jarenlang verdedigde. En hoe! Hij bleek 'n sportsman van den ouden degelyken stempel, een kerel met een clubhart in zijn body. Tijdens zijn actieve sportperiod." heeft hy naast tegenspoed ook de mooie zyde van de sportbeweging leeren zien. Immers, hij beleefde met zijn vereeniging het tijdperk van weder-opbloei, dat met promotie naar de eerste klasse werd be kroond. Daarna kwamen jongeren en op eenvoudige sportieve wijze stond hij de ja renlang vervulde post aan de jeugd af. Hy ruste in vrede VIJF BESTUURSLEDEN VAN B.V.V. GESCHORST. In een gisteravond gehouden spoed- eischende algemeene vergadering van B.V. V. heeft de vice-voorzitter medegedeeld, dat met ingang van 9 November j.1. vijf be stuursleden van de vereeniging, t.w. de voorzitter, de secretaris, de penningmeester, twee commissarissen en voorts twee oud bestuursleden, voor den tyd van een jaar geschorst zijn, en dat tevens de dcelverde- diger van het eerste elftal van B.V.V., van der Voort, voor den tijd van een half jaar geschorst is. Deze maatregelen zyn getroffen in ver band met overtreding van de amateursbe palingen en van de reglementen van den K.N.V.B. op vijf verschillende punten. Alkmaar I krijgt een achterstand. Zeer groote zege van Vrone I. Boys m nemen nu eens de leiding. Dirkshorn I loopt uit. Ook nu vielen weer enkele verrassingen te noteeren. Allereerst deed R. C. Z. I in eigen huis tegen het groen-witte Alkmaar meer, dan we van de Zaandamsche racers hadden verwacht. Het bezoek aan den Zaan kant bracht eenig verlies met zich mee; het is zelfs zoo, dat de Zaandammers in protest zijn gegaan en de mogelijkheid dus bestaat, dat het de Alkmaarders meer verlies zou kunnen kosten. Het is natuur lijk een kwestie van afwachten, hoe de protest-commissie er over denkt. Overigens valt het resultaat ons van hen wel wat te gen. En dan bemerken we in de tweede klas se den grooten nederlaag van K. V. V. IV tegen het bezoekende Z. F. C. VII. Ook dit resultaat hadden we ons wel even an ders ingedacht, na het magere resultaat van de rood-witte Zaandammers, de vo rige week op het Boys-veld behaald. En dat ten slotte M. E. V. O. II met zulke cijfers aan den duinkant de eerste nederlaag te slikken zou krijgen, hadden we al evenmin verwacht. Het was zoodoende in de eerste klasse A voor het leidende O. F. C. een goeden dag, want de Oostzaners zagen kans de lastige trip naar Zaandijk II met succes te omzei len en met een wel is waar magere, doch verdienstelijke 01 uitslag, tevens met een der concurrenten af te rekenen. Het zat de leiders nog mee, daar de andere concurrent Alkmaar I het by R. C Z. I niet verder kon brengen dan een 33 gelijk spel. We hopen ,dat de Alkmaarders verder wat beter op hun tellen zullen pas sen. Oudorp I stelt niet teleur en werkt zich steeds meer in veiligheid. Thans zond men Beemster I met een 20 nederlaag naar huis. De Vronianen werkten weer eens met grof geschut; dat ondervond nu het bezoe kende Alcmaria IV. De withemden werden maar even met een 90 uitslag gekraakt. De positie is er voor de Sportparkbewoners natuurlijk niet beter op geworden, zooals de ranglijst laat zien: O. F. C. I Alkmaar I Zaandijk II Vrone I Oudorp I R. C. Z. I Beemster I K. V. V. III Alcmaria IV De liet nu eens datgene zien. wat we feitelijk hadden verwacht. Alkmaarsche Boys III speelde in eigen omgeving tegen D. T. S. II en behaalde nog een onverwacht groote zege, want de Oudkarspelieren moesten er met 40 aan gelooven. De rood-wit ge- blokten sprongen dus plotseling van de vierde op de eerste plaats over. Dit was mogelijk, daar het onderlinge verschil zoo buitengewoon klein is. Dat hier het verschil gering is, valt nog meer in het oog door het feit, dat M. E. V. O. I door de goede 40 thuis-zege op Ursem I behaald de laatste plaats kon verlaten omde vrij gekomen plaats van de geblokten te gaan bezetten. De span ning is inmiddels vergroot, omdat de af' stand van nummer één en laatst terug ge bracht is van 3 op 2 punten, zooals de stand laat zien. Alkm. Boys III 6 3 1 2 21—13 7 Alkmaar II 6 3 1 2 22—19 7 Alcmaria V 6 2 2 2 17—14 6 M. E. V. O. I 6 2 2 2 15—15 6 D. T. S. II 6 3 0 3 20—22 6 Akersloot I 6 13 2 1316 5 Ursem I 6 2 13 12—21 5 In de tweede klasse D had het leidende K. V. V. IV bezoek van Z. F. C. VII. De Zaandammers die nog vorige week door Alkmaarsche Boys IV bedwongen waren geworden verpletter den de leiders maar even met een 0—8 uit slag. Dit resultaat valt ons van de Krom- menieërs wel geducht tegen. De vierde elftallers van de Boys brach ten een bezoek aan W. F. C. VI en werden eveneens geconserveerd (82) De stand is thans: Z. F. C. VII 6 4 1 1 23—13 9 K. V. V. IV 7 4 1 2 19—22 9 Kromm. Boys 1 5 4 0 1 306 8 W. F. C. VI 5 3 0 2 17—11 6 Uitgeest II 6 3 0 0 2318 6 Z. V. V. IV 6 1 0 5 14—24 2 Alkm. Boys IV 6 0 1 5 10—43 1 In de derde klasse D zag het leidende Dirkshorn I zijn positie belangrijk verfraaid. Zelf wisten de leiders met mooie cijfers (61) van het bezoe kende D. T. S. III te winnen, terwijl het ongeslagen M. E. V. O. II bij Bergen II een slippertje maakte en zich door de duin- kanters met 40 liet kloppen. En vervol gens werd Vrone II by Alkmaar III met een 32 nederlaagwat verder uit de running gebracht. Inmiddels een goede prestatie van de groen-witten. Oudorp II behaalde de eerste overwin ning en nog wel met een 80 uitslag waartoe het bezoekende Schoorl II werd geklopt. De stand is hier nu: Dirkshorn I M. E. V. O. II Vrone II Bergen II D. T. S. III Koedijk II Alkmaar III Oudorp II Schoorl II 8 7 7 7 5 5 6 5 6 6 4 4 3 2 2 2 1 1 1 2 0 1 0 0 0 1 1 1 1 3 3 3 3 4 3 4 45—11 13 25—15 13 41—30 8 35—20 15—20 14—23 10—30 12—22 12—29 In de vierde klasse D kon Alkmaarsche Boys V het tegen Nieuwe Niedorp III niet tot een revanche brengen. Het einde kwam met een puntendeeling (1-1). D. T. S. IV klopte het bezoekende Dirks horn II met 21, zoodat de stand hier als volgt is: N.-Niedorp III Alkm. Boys V Bergen III D. T. S. IV V. V. S. I Dirkshorn II Akersloot II 6 5 3 5 3 5 5 4 3 3 2 1 1 0 31—8 14—10 15—6 11—17 5—6 11—16 10—34 OUDORP—BEEMSTER 2—0. Voor de derde maal achtereenvolgens is het Oudorp gelukt de volle winst binnen te halen. Gezien de overwinning, welke Beem ster de vorige week Zondag behaalde op Vrone (40), is dit resultaat zeker zeer goed te noemen. Over den wedstrijd het volgende: Onmid dellijk ontwikkelde zich een zeer hoog tem po aan beide zijden. Na eenige wederzijdsche aanvallen kreeg de Beemster-linksbuiten in vrije positie den bal, zyn schot ging echter hoog over. Toen was de beurt aan Oudorp Bakker kreeg den bal toegespeeld van Rootring, hij snelde naar voren, zette voor en de linksbuiten Delfo loste een ontzettend hard schot, dat via de paal naast ging. On middellijk hierop brak Tuinier door en kwam voor open doel te staan; een schot volgde, doch ook nu was Fortuna den Beemsterkeeper gunstig gezind, want al val lende keerde zijn knie den bal, zoodat ook deze kans voor Oudorp verloren ging. Spoedig hierop brak de rust aan met blanco stand. Na de rust was het Oudorp dat de toon aangaf en na vyf minuten spelen was het Bakker Jr. die door goed doorzetten scoor de (1—0). Oudorp was nu geregeld in den aanval en bij een dezer aanvallen bracht de Oudorp back Sol den bal ver op, zoover zelfs, dat hi een hard schot loste op den goal. De Beem- ster-keeper had hier zeer veel moeite mee en de bal stuitte van zijn handen weg. Bij gestaan door een van zijn achterspelers pro beerde hij nu den bal weg te werken, doch fanatiek wierp Delfo zich tusschen hen in en plaatste het leder in het net (20). Hierna speelde Beemster een verloren wedstrijd en wist, door de buitenspelval open te zetten, erger te voorkomen. Ook de Oudorp-reserves weerden zich goed en behaalden hun eerste overwinning op Schoorl II en wel met 80. L.S.VJONG HOLLAND 6—0. Het wordt eentonig steeds verslag te moeten uitbrengen van een nederlaag Ondanks de goede voornemens is Jong Holland met een 60-nederlaag uit Krommenie naar Alkmaar gezonden. Weliswaar is de verhouding 60 geflat teerd, doch L.S.V. was de beste ploeg en heeft dan ook verdiend gewonnen. Als scheidsrechter Molenaar het begin- signaal geeft, betreedt L.S.V. volledig het veld, terwijl Jong Holland 3 invallers telt. 't Spel :s var. af den aanvang het aan zien waard, daar beide partyen onmiddel lijk aanpakken. Gevaarlijke momenten doen zich echter den eersten tyd niet voor, aangezien het spel aan beide zijden door de backs beheerscht kan worden. Na ongeveer een half uur spelen raakt een der J. H.-spelers den bal in het be ruchte gebied aan en wordt de bal door den scheidsrechter naar den beruchten stip gedirigeerd. De penalty wordt echter door den J. H.-keeper op keurige wijze gestopt. L.S.V. komt thans sterker opzet ten. Een goed opgebrachte bal van den linksbuiten komt bij den r.-binnen die op behoorlijke wijze zijn vereeniging de lei ding geeft. Kort daarop is het opnieuw deze speler die den bal kort voor doel plaatst. De snel toeschietende ipidvoor van L.S.V. was J. H.-back? en keeper te snel af en deponeerde nummer 2 in het net. Jong Holland tracht aan de andere zijde den L.S.V.-doelman te passeeren doch deze weet zijn gebied voor doorboring te be hoeden. Wederom een snelle aanval van L.S.V. De r.-buiten krijgt den bal toegespeeld, zwenkt naar binnen en schiet keihard in de linker bovenhoek. Op waarlijk sublieme wijze ziet de J. H. keeper kans den bal over.de lat te slaan. Voordat de corner genomen kan worden klinkt het rust- signaal. Na de thee verschijnt J. H. in eenigs- zins gewijzigde opstelling. Het bïgin is direct aan J. H. Eenige plotselinge aan vallen brengen het L.S.V. doel in gevaar. Tot doelpunten komt het echter niet. L.S.V. komt er steeds beter in en speelt een aantrekkelijk combinatiespel. Ondanks onvermoeid werken van J. H. halfs, backs en doelman voert L.S.V. de score op. De J. H. voorhoede probeert herhaalde malen den L.S.V. keeper te passeeren. Deze ziet echter kans alle ballen op zeer gelukkige wijze uit zyn gebied te houden. Over geluk had deze doelman waarlijk niet te klagen. Toen scheidsrechter Molenaar, wiens leiding zeer correct was, het einde floot had L.3.V. met 60 dezen prettigen wed strijd gewonnen. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Alleen R.E.O. wint haar thuiswedstrijd. E.S.V. bereikt een gelijk spel te Heiloo. Ook Berdos in 2e klasse Centrum speelt gelijk. Het is een Zondag vol verrassingen ge worden, want alhoewel het vermoeden be stond, dat bijna alle thuisclub in de le klas se zouden winnen, is dit alleen mogen ge lukken aan R.E.O. die W.S.V. met een 31- nederlaag naar huis zond. 't Was overigens opvallend, dat E.S.V. een kostbaar puntje te Heiloo van H.S.V. afsnoepte. LimmenL.S.V.V. (12) is een bizonder goede wedstrijd van beide kanten geweest. Limmen, dat pech had, daar enkele spelers al spoedig moesten worden vervangen, was na de rust overwegend sterker, doch kon slechts eenmaal scoren, terwijl L.S.V.V., dat voor de rust het beste van het spel had, 2 maal het net had kunnen vinden. Een ge lijk spel had de verhouding beter weerge geven. Zeevogels K.G.B. (0l) is een technisch goede wedstrijd met snelle open aanvallen geweest. Ook hier had een gelijk spel de verhouding beter weergegeven, doch een kleine onoplettendheid van de Zeevogels keeper had het eenige doelpunt ten gevolge. H.S.V. E.S.V. (11) is een harde wed strijd geworden, alhoewel alles op geoor loofde wijze geschiedde. Deze kamp - een eigenlijke derby stond niet op zoo'n technisch hoog peil. Beide clubs veroorloof den zich een penalty te missen. Jammer, dat n H.S.V.-er in dezen kamp door een botsing geheel onopzettelijk zijn sleutelbeen brak. R.E.O. W.S.V. (3-1) is een overwinning voor de thui~!,,ge*gd den, waarin R.E.O. eigenlijk alli «ev,'or. doelpunten heeft gescoord Door Vlet 4 winning is R.E.O. aan den kon °v<*. U.S.V.De Valken (2-3) f bleven., verrassing in deze klasse. De V u gr°ot«te ben U.S.V. totaal overspeeld hq u6n uitstekend werk, want zij lieten v,- de onderste plaats aan E.S.V m' De stand is nu: R.E.O. H.S.V. L.S.V. V. W.S.V. K.G.B. U.S.V. Zeevogels De Valken Limmen E.S.V. 24—14 15-iq 11-4 !513 !313 15—15 6-6 12-24 5-9 5—12 12 In de 2e klasse Centrum valt vooral a groote overwinning van A.F.C. 0p ol op (9—1). Het was een bizonder goede strijd van de Alkmaarders en vol vert wen zien we de a.s. wedstrijd tegen B ^U" tegemoet. Berdos wist te Amsterdam S2S een gelijk spel te bereiken (2—2) wat wel wat tegenvalt van de mannen uit n°ns gen. Beter deden N.V.A. en S.D.E. het resp. van S.V.A. (9—2) en P.V.C.B. (iJl'! wonnen. Ook de nederlaag van S.V.W h~a den we niet verwacht met 2—l'wórdt Amsterdam van Oranje-Zwart verloren waardoor zy tevens op de onderste zyn beland. De stand is: A.F.C. 7 7 0 Berdos 6 5 1 S.D.E. 5 3 0 Oranje-Zwart 6 3 0 St, Louis 6 2 2 S.V.O. 7 2 2 N.V.A. 5 11 P.V.C.B. 6 11 S.V.A. 7 11 S.V.W. 5 0 2 34—4 33—9 24-16 9—10 14-16 11-27 14—18 9—21 16—36 59 Schaken DE ZESDE RONDE VAN HET A.V.R.O.-TORNOOL De resultaten van de partyen, gespeeld in de zesde ronde van het A.V.R.O.-tcrnooi luiden: KeresCapablanca 10. Euwe-Reshevsky afgebroken na 41 zetten. Flohr-Botwinnik afgebroken na 40 zetten. Aljechin-Fine afgebroken na 40 zetten. Boksen VAN KLAVEREN VERLIEST ZIJN TITEL. Christoforidis wint op punten. Gisteravond is in de Doelenzaal te Rotter- dam de wedstrijd om het Europeesch kam pioenschap middengewicht tusschen Beb van Klaveren en den Griek Christoforidis ge bokst over vijftien ronden. De Zwitsersche kamprechter verklaarde Christoforidis tot overwinnaar op punten. Van Klaveren heeft dus zijn titel verloren. Paarden KENNEMER RIJSOCIETEIT. Flag to flag. Op een van deze wondermooie Novem bermiddagen (Zaterdag) hield de Kennemer Rijsocieteit een flag to flag. De deelname was groot en dezen keer overtrof het aan tal dames dat van de heeren, een verheu gend verschijnsel, ook al omdat een wed strijd als deze individueel is en de dames dus héélemaal alleen het terrein zouden moeten gaan verkennen, iets wat zeer be vorderlijk is voor het zelfvertrouwen en overwinnen van moeilijkheden. En.... na afloop van den wedstrijd bleek dan ook dat het den dames goed bevallen was, ook zij, die aan den start lichtelijk nerveus waren, omdat hét nu ging gebeuren, waren enthou siast over den rit en het feit dat ze het er alléén afgebracht hadden. Er was een mooi parcours te rijden, vrij lastig met vele terreinmoeilijkheden, en vry lang, ongeveer 5 K.M. Om te veel jakkeren te voorkomen waren er twee stapreprises ingelascht, die voor paard en ruiter een wel kome gelegenheid waren eens even uit te blazen. Hoe dapper de dames ook reden, de uit slag gaf aan, dat de heeren, al waren ze dan gering in aantal, toch met- de pryslinten naar huis gingen. Het snelste was verreweg de baas van Bambino, die het parcours in min. 3 sec. aflegde, tweede werd Carola w 15.41 min., derde Erica in 17.54 min. en vierde Snaps in 18.15 min. Eerste dame wa de berijdster van Jaap in 19.05; tweede Vm in 19.27. De andere dames deden er veell ger over en hadden de race als een Prac tige oefening opgevat, zonder direct P tijd" te rijden. Er werd gezellig nagekaart in Johan Hof, zoodat het al duister was, toen de rugrit aanvaard werd en ook deze „n telijke" tocht was een aparte sensatie. Jachtrit voor Juniores. Zondagmorgen hield de Rijsocieteit v°<® de eerste maal een lichte jachtrit voor res. Deze noviteit werd begunstigd d0° agr fraaiste herfstweer, dat men zich denken kan. Precies te half tien rede je tiental ruiters van de Manege weg, {e stemming onder de jongelui liet n wenschen, hoewel aan de gezichten was, dat deze eerste jachtrit voor Het is een zeer mooie rit gewu----- bosch en duin, alleen was het jam evenement beteekende. j^r rit geworden d^ jammer. door den vloed niet een mooi kon worden genomen. Na rustig, lend tempo zette de jagermeester e snelle galop in, de paarden kregen oreS zier in en het was een lust (|e ge. kranig te zien rijden en de stra e zichten vertelden genoeg. 0°^ een maakte hen enthousiast. Behou jjt kleine valparty in de duinen werd e en gebied „niets byzonders" gerapP0' j0jian- welgemoed kwam het gezelschap 1 g^jekt na's Hof aan, waar druk gefilmd e j^n, werd en de koffie zich heerlijk he jank en waar de leiders van dezen ri in van de opgetogen jongens ontvangst had te nemen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 12