S AMBO DE OLIFANT In 1798 begon de geschiedenis der tweede blad. de wilde autobusdiensten. boerderijk afgebrand. GEMENGD NIEUWS. HEILOO BERGEN LIMMEN WIERINGERWAARD EGMOND BINNEN EGMOND AAN ZEE LANGENDIJK vertrokken personen. ingekomen personen. ALKMAARSCHE COURANT EGMOND AAN ZEE NIEUWE NIEDORP 3 r)e Bussum Express heeft gisteravond om r jen dienst hervat. De versierde bus, geheel bezet was, werd door een talrijk publiek uitgeleide gedaan. Ook de firma Sommeling rijdt weer. Onmiddellijk nadat de uitspraak van den resident gistermorgen bekend was, werden b'i de garages van de firma Sommeling aan den Gedempten Burgwal te 's-Gravenhage de vlaggen uitgestoken en de bus, welke reed stond om naar Amsterdam te ver trekken werd rijkelijk gepavoiseerd. Het duurde nog eenigen tijd, voordat de politie inrukte. Om kwart over twaalf vertrok de eerste, feestelijk versierde bus naar Amsterdam; een half uur eerder was de eerste bus uit de hoofdstad vertrokken. Gisternacht heeft een felle brand gewoed in de landbouwerswoning, bewoond door de gezinnen van H. Mantel en W. Nauta, staan de aan het Westeinde te Enkhuizen. Het pand brandde geheel af en behalve den in boedel gingen ook de landbouwgereed schappen en producten geheel verloren. De bewoners wisten zich met moeite te redden. Verzekering dekt de schade. Lijk van vermiste gevonden. - Midden October verliet de 35-jarige H. B. na een heftige woordenwisseling de woning van zijn ouders te Eenrum (Gron.) Het gelukte de politie niet hem op te sporen. In verband hiermede ontstond eenige dagen later een hevige ruzie in het gezin B., waarbij de 28- jarige dochter haar vader met een scheer mes aanviel en ernstig verwondde. Vandaag is het lijk van den 35-jarigen zoon uit een kolk onder Hornhuizen, ge meente Kloosterburen, opgehaald. Vier vingers afgezaagd. - Gistermiddag is de 70-jarige scheepstimmerman E. van Vliet op de scheepswerf der firma A. Vuyk en Zoon te Capelle aan den IJsel met z«n linkerhand tusschen een zaagmachine ge raakt. Vier vingers werden afgezaagd. De beeldhouwster r. M. van Dantzig gehuldigd. - De thans te Brussel wonende Nederlandsche beeldhouwster R. M. van Dantzig vierde Zaterdag te Amsterdam haar zestigsten verjaardag, waarbij vele kunst broeders, en vooral kunstzusters, ook na mens de vereenigingen hun belangstelling kwamen toonen. Medegedeeld werd, dat een van haar werken in het Museum Boymans te Rotterdam geplaatst zal worden en bo vendien is nog een opdracht gegeven tot het maken van een gedenkpenning met portret van de kunstenares, waarvan een afslag in het Koninklijk Penningkabinet te 's-Graven hage zal worden opgenomen. Door stier doodgedrukt. - Toen Zon dagmorgen de landarbeider L. Bouman te Ethen (N.B.) voor den heer J. A. van der Schans een stier in de weide bracht, ge raakte de man bekneld tusschen een hek en het zware lichaam van den stier, welke zijn begeleider tegen het hek gedrukt hield. Het slachtoffer werd de borstkas ingedrukt. Na korten tijd is de man aan de bekomen ver wondingen overleden. Hij laat een vrouw en vyf kinderen achter. Jkoviitciaal Tlieuws Als bestuurslid bedankt. Naar we vernemen heeft de heer H. Pel, bestuurslid van verschillende r.k. vereeni gingen, voor alle functies bedankt. De voet balclub en de Volksbond verliezen in hem een ijverig en toegewijd werker. De verhou ding in het bestuur van een vereeniging heeft hem tot dit besluit doen komen. Arbeiders Tooneelvereeniging. De Arbeiders Tooneelver. „Bergen" voer de Zondagavond voor een flink gevulde zaal op een drama van Henri 't Sas, getiteld «Door het donker". Dit dilettantengezelschap, dat om zijn ver richtingen in de afgeloopen 5 jaren zich de gunst van het Bergensche publiek en zelfs van daarbuiten heeft verworven, heeft het aangedurfd een stuk in studie te nemen, dat aan de spelers zeer hooge eischen stelt. Hoe lofwaardig zulk een poging is en hoe groot het respect is, dat zij hierdoor af dwingt, meenen wij ditmaal toch de vraag te moeten stellen „heeft de A.T.V. niet te hoog gegrepen?" De dramatische figuren doorleefdon te veel zwakke momenten om dien indruk te welke het drama anders kenmerkt. e blind geworden schrijver, Karei Vee- gens, miste die karakteruitbeelding, welke e meest kenmerkende eigenschap van het drama genoemd moet worden. Hij vermocht met dat medelijden op te wekken, waaruit et tragische in zulk een stuk wordt geboren. Het zou verkeerd zijn alleen naar den min der goeden kant van dit optreden te bezien. ooral in het tweede bedrijf gaven de spelers blijk van een begaafdheid welke voor de toekomst groote verwachtingen insluit. Voorloopig echter ligt het blijspel hun nog het best, en daarom ook kunnen wij het toejuichen, dat ter gelegenheid van het 5- jarig bestaan der A.T.V. juist op het blijspel de keus is gevallen. Voor die gelegenheid, uitsluitend voor leden en donateurs, zal nog een bonte avond georganiseerd worden. Het Maria-Oord jubileert. Op 28 November is 't 25 jaar geleden dat het overbekende Maria-Oord, het mo- mumentale gebouw naar de r. k. kerk, in gebruik werd genomen. Maria-Oord, gesticht door pastoor J. H. Peperkorn, thans rustend pastoor te Alk maar, dat een liefderryk tehuis is voor ouden van dagen, bleek al dadelijk in een ehoefte te voorzien. En in de kwarteeuw gaat er een roep uit over de liefderrijke en toegewijde behandeling aan de ouden van dagen gegeven. In Maria-Oord is plaats voor iedereen, ook voor de armen en met geringen steun van familie of van Corporatiën wordt daar de ouden en veelal hulpbehoevenden en zieken een gelukkige levensavond bereidt. En naast het r. k. liefdegesticht belasten de zusters zich ook met het onderwijs. Op 28 November vieren zij een dubbel feest. Begonnen met 150 leerlingen bleek al spoe dig een uitbreiding noodig. In 1917 werd het schoolgebouw vergroot en wel zóóda nig dat er plaats kwam voor een naaischool en een bewaarschool. Thans is het aantal leerlingen de 300 te boven gegaan, behalve de kinderen van de kleuterschool. Zonder twijfel zullen de zusters op dien dag vele gelukwenschen ontvangen. Staatspensionneering. Zondag 13 November werd door den Bond van Staatspensionneering, afd. Wie- ringerwaard een propagandaavond ge houden. In zijn openingswoord heette de voorzitter de heer Limpers allen hartelijk welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat men in zoo grooten getale is opgekomen (de zaal was geheel uitverkocht). In het bijzonder heette spr. welkom de propagandaclub van St. Maarten, welke hedenavond voor ons „Vreugdevuur" een spel in 3 bedrijven van T. A. Geensen zal opvoeren. Voorts den he$r Appel van St. Maarten, welke kranige oude heer nog steeds de motor is van de afd. St. Maarten. Als uitgangspunt van z'n propaganda- rede had spr. gekozen „Vreugdevuur". Vele vreugdevuren, aldus spr., zijn dit jaar ont stoken. Eerst bij 't jubileum van Onze koningin, daarna bij den vrede van Mün- chen. Laten wij allen medehelpen de vreugdevuren te ontsteken in de harten der ouden van dagen door ééndrachtelijk het premievrij staatspensioen tot een feit maken. Hierna was 't woord aan de propaganda club van St. Maarten, welke een mooie vertolking van bovengenoemd spel gaf, waarvan allen zeer hebben genoten. Ook het mooie tableau voorstellende, de Gerech tigheid, was zeer treffend. De afd. St. Maarten heeft veel goeds gegeven. Aan 't einde dankte de heer Limpers allen die dezen avond hebben doen slagen. Een gezellig bal was het slot. Ergerlijk. Het plantsoen bij de openbare lagere school mag zich den laatsten tijd in de tos- nemende belangstelling der jeugd verheu gen. Helaas uit die belangstelling zich op minder aangename wijze, door vernieling van beplanting en afrastering. De politie kan moeilijk den geheelen avond hier de wacht houden en daarom is het jammer, dat ouderen hier niet optreden in plaats van lachend toe te kijken, zelfs als de bal dadigheid zoover gaat, dat in de buurt oo1' ruiten ingegooid worden! Bestrijding iepenziekte. Maakten we onlangs melding, dat een 60-tal iepen moesten worden geveld, thans schijnen weer een 60-tal andere iepen door de iepenziekte aangetast te zijn. Ook deze moeten voor den len April 1939 worden ge veld. Het gaat wel hard. Na de karakteris tieke Hollandsche molen de statige, lomme- rjjke iep. Dienst kleine boerenbedrijven. Ten aanzien van den dienst kleine boe renbedrijven is Noordholland in een aantal districten verdeeld, waarvan aan het hoofd staat een assistent van den Rijkslandbouw- consulent te Schagen. Egmond-Binnen valt nu onder District VII. Aanvankelijk was hiervoor als assistent aangewezen de heer D. Geense, wonende aan den kerklaan te Heiloo. Hierin nu is wijziging gekomen. Thans is als assistent aangewezen de heer A. P. Couwenhoven, Rijksstraatweg A 195 te Heiloo, terwijl de heer D. Geense is over geplaatst naar District VI, met als stand plaats Haarlem, Nieuwe Gracht 64. Ernstig ongeval. Onze plaatsgenoot, de heer L. Zwart, momenteel als matroos 1ste klasse in N. O. Indië vertoevend, werd daar bij een mo tor-ongeval ernstig gewond. Volgens tele grafisch ontvangen bericht is hij in het ziekenhuis te Malang opgenomen. Mlddenstandsvereeniging. In de jaarvergadering van de midden- standsvereeniging werd besloten tot de uitgifte van inkoopbonnen, waarvoor bon boekjes zullen worden uitgegeven. Voor 2 bonnen zal men bij de aangesloten winke liers inkoopen kunnen doen. In de kascommissie werden gekozen de heeren L. Dekker en C. Wijker. De minimumprijs voor kool verhoogd. Naar wij vernemen zal de minimum prijs voor de kool in het vervolg hooger zijn. Voor de roode en de gele kool is hij op 1.30 per 100 K.G. vastgesteld en vpor de Deensche witte kool op 1. Het gewicht van de kool moet met ingang van 14 Nov. minstens y2 K.G. zijn om voor den steun in aanmerking te komen. De steunuitkeering. De derde voorschotsteunuitkeering 1938 heeft thans ook voor de Langendijker tuin ders eenige beteekenis. Zooals wel verwacht werd, zijn de vroege aardappelen van na 15 Juli ook in deze steunregeling opgenomen, en wel voor 0.50 per 100 K.G. Deze steun wordt uitgekeerd voor de tot 31 Juli geveil de aardappelen. Van de koolsoorten wordt de vroege roo de kool in' het tijdvak van 27 Juni tot 28 Augustus gesteund met 0.90 per 100 K.G. De witte kool, de z.g. poepewitten, zullen met f 0.75 per 100 K.G. worden gesteund. De savoyekool komt met 0.35 per 100 K.G. op het lijstje voor, voor het tijdvak van 2 Mei tot 14 Augustus. Over het geheel genomen, zal deze steun uitkeering niet tegepvallen. Er dient ook bij in aanmerking te worden genomen, dat dit een voorschotuitkeering is. Misschien, dat bij een Jatere uitkeering nog een bedragje voor deze artikelen zal worden gevonden. In tuinderskringen gevoelt men dan ook niet veel voor deze nieuwe regeling. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale tracht echter door deze mogelijkheid, het nadeel van de aardappelregeling voor het Land bouwcrisisfonds zoo klein mogelijk te ma ken, daar de niet-verkochte aardappelen an ders geheel ten laste van dit fonds zullen komen. Het zou misschien verstandiger zijn geweest, de uitgesorteerde aardappelen evengoed maar voor rekening van het Land bouwcrisisfonds te nemen. Allicht zouden dan meerdere tuinders tot uitsorteering overgaan. Het nadeel van deze nieuwe rege ling, welke dit jaar voor het eerst zal wor den toegepast, kan zijn, dat de kooplieden, die deze kleinere sorteering kunnen gebrui ken, in het vervolg tot na 1 November zul len wachten, in plaats van voor dien datum te koopen en zelf uit te sorteeren. De onverkocht gebleven goed gekeurde pootaardappelen. Zooals eenige dagen geleden reeds bij geruchte werd vernomen, zullgn de onver kocht gebleven goedgekeurde pootaardappe len misschien toch nog gedeeltelijk als poot- goed kunnen worden verkocht. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale zal den handel in de gelegenheid stellen, om de sorteering 3545 m.M. en 4045 m.M., een sorteering welke ook voor den fatalen datum van 1 Nov. meermalen gevraagd werd, te koopen. Een groot bezwaar, om deze buitengewone maten te verkoopen was echter, dat de over blijvende aardappelen, dus van 45 tot 55 m.M. niet door de Ned. Groenten- en Fruit centrale tegen de garantieprijzen werden in genomen. Met de afzet van de poters is het niet best geloopen, dus waren de tuinders ook wel heel voorzichtig en boden zij, voor zoover ons bekend is, nimmer dergelijke sorteeringen via de veiling te koop aan. Zij zouden toch ongetwijfeld met de grootere aardappelen zijn blijven zitten en deze tegen heel wat lagere prijzen van de hand moeten doen. Deze regeling, waarbij de grootere aard appelen niet worden overgenomen, blijft ook nu bestaan, doch de Ned. Groenten- en Fruitcentrale heeft de minimumprijzen voor de bedoelde buitengewone sorteeringen ver hoogd en gebracht op resp. 5, 4.80 en 4.20 voor A- B- en C-kwaliteit. Voor het uitsorteeren ontvangt de kweeker dus een vergoeding, maar loopt de kans, dat hij de resteerende aardappelen tegen een lageren prijs zal moeten afzetten. Fh. Robens, R.K., hulp i/d huish., van Macl. Pontstr. 20, naar 's-Gravenhage. H. Stoffers, Ev.L., insp. Verz. Mij., en gezin, van Corfstraat 40, naar Rotterdam. G. van Delft, N.H., chauffeur, en echtg., van Cobdenstraat 2, naar 's-Gravenhage. A. H. Thorke, R.K., huish., van Koningsweg 40, naar Amsterdam. P. Schermer, geen, landarbeider, van Boezemsingel 35, naar Callantsoog. P. Mookhoek, R.K., winkel bediende, van Lindegracht 43a, naar Haar lem. Wed. P. Kraakman, R.K., z.b., van Oudegracht 33, naar Akersloot. B. Keur, N.H., filiaalhouder, en echtg., van Zij dam 10, naar Voorburg. A. W. A. J. Gerritse, R.K., sigarenwinkelier, en echtg., van Hout- til 13a, naar Amsterdam. A. de Vries, R.K., buffetchef, van Langestraat 55, naar Rotterdam. P. Roskam, N.H., van Berger- weg 8, naar Amsterdam. D. 'Admiraal, N.H., timmerman, van Kruseman van Elten- weg 2, naar Heiloo. C. HazesGroot, R.K., z.b., van Koorstraat 29, naar Castri- cum. H. L. E. Sterckel, Ev.L., z.b., van Koningsweg 58, naar Amsterdam. P. E. Leijen, R.K., z.b., van Wilhelminalaan 11, naar Egmondbinnen. A. Wielenga, Ger.K., landarbeider, en gezin, van Eikelenbergstr. 2, naar Wormerveer. G. Bosman, geen, van Kennemerstraatweg 101, naar Amster dam. Adr. Troost, N.H., banketbakker, N.H., van Gashouderstraat 5, naar Enschede. A. Kuiper, N.H., dienstbode, van Tuinstr. I, naar Den Helder. G .J. Kramer, R.K., kok en banketbakker, van Stationsweg 112, naar Dordrecht. K. Mesman, R.K., huis houdster, van Keizerstraat 32, onbekend waarheen. N. van Dijk, Ger.K., metaal bewerker, van Tuinstraat 1, naar Utrecht. G. Bakker R.K., b., van Nieuwpoortslaan 57, naar Heerhugowaard. J. GeutEen- defcak, Ger.K., z.b., van Wildemanstraat 6, naar Groningen. P. ce Boer, geen, reizi ger, en gezin, v. Tiener.wal 5, naar Oudorp. J. Th. G. M. Robert, R.K., vertegenwoor diger levensmidelen, en echtg., van Dr. Schaenmanplein 7 en Huigbrouwerstraat 14, naar Leiden. A. Borst, geen, dienstbode, Laat 160, van Anna Paulowna. B. Huisman, H.A.L., z.b., en echtg., Paternosterstraat 8a, van Pur- merend. A. W. I. Peill, Ev.L., verpleeg ster, Wilhelminalaan 11, van Utrecht. Wed. C. van der Meer, N.H., z.b., Stations- weg 12, van Schermerhorn. J. A. Zoete- lieff, R.K., z.b., en echtg., Emmastraat 13, van Den Helder. C. M. J. Bak, R.K., z.b., Verdronkenoord 7, van Berlijn. A. W. Mol, geen, klinisch analyste, Kennemerstr. weg 140, van Utrecht. Wed. R. Winkel, geen, z.b., Prinses Julanalaan 14, van Hei loo. A. M. Dekker, R.K., religieuse, Van Everdingenstraat 18, van Delft. J. E. Zwaagman, geen, off. Ned. L. d. H., Hekel straat 9, onbekend vanwaar. J. M. de Bakker, R.K., dienstbode, Nieuwesloot 87, van Zaandam. Tr. BestKuiper, N.H„ Nieuwpoortslaan 118, van Koedijk. H. Marwitz, N.H., van Houtenkade 31, van Hil versum. B. Bonke, R.K., religieuse, van Everdingenstraat 18, van Grootebroek. P. Wiers, N.H., z.b., Veerstraat 1, van Oosthui zen. H. Vohwinkel, R.K., dienstbode, Kennemerstraatweg 12, van Duitschland. J H. Schous, R.K„ electricien, Spoorstraat 42, van 's-Gravenhage. M. van Wieringen, N.H., bloembollenkweeker, Nieuwpoorts laan 134, van Altenberge (Dl.) 139 jaar lang kon de middenstand in de ALKMAARSCHE COURANT zijn reclame plaatsen. Uw advertenties in dit eenige familieblz d hebben de grootste waarde! Tel. 3320. «Gooi al die rommel maar in de rivier", zei de j bedienden waren bang, dat ze nu opgesloten ouden worden, m^iar hun meester was in een goede omming. „Wij zullen U eens laten horen, dat U alle 'ngen kunt verstaan", stelde Lange Jan voor en even er hoorde de verbaasde sultan een kleine vogel en n Papagaai zeggen: „Goedendag sultan, wij begrijpen aar> U kunt ons verstaan". 239. Ineens hoorden ze buiten een groot lawaai. Het volk was naar het paleis gekomen om den sultan geluk te wensen met zijn herstel. Maar inplaats van hun vorst, zagen ze twee kleine jongens, die hen toeriepen: „De sultan is nog niet' helemaal beter, gaat nu rustig naar huis. Het zal niet lang meer duren of Uw sultan zal zich weer aan U vertonen". Teleurgesteld ging men weer naar huis", 240. Maar dankbaar was het hele volk toch. Onmiddel lijk werden er grote kisten en manden met het lekkerste fruit naar het paleis gezonden. De sultan at met zijn kleine gasten van de heerlijkheden en zei dankbaar: „Wat was ik dom om jullie op te sluiten. Ik voel me een ander mens. Jullie moet bij me blijven". MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! BIJ COSTER. QememtecadeH De gisteravond gehouden raadsverga dering werd door alle leden bgewcond. Installatie van den heer A. Blok. In de vacature-van Kleef, die is vertrok ken, was benoemd verklaard de heer A. Blok, die eerder ook al raadslid was ge weest. In de vorige vergadering was reeds tot zijn toelating besloten en thans werd hij beëedigd door den burgemeester, nadat de gebruikelijke eeden waren afgelegd. De voorzitter wenschte hem geluk met zijn weder-verkiezing tot lid van den raad en sprak de hoop uit, dat ook nu weer de heer Blok het zijne ertoe zal bij dragen om de goede verhoudingen in den raad te bestendigen en de belangen der gemeente te dienen. De heer Blok zijnerzijds zegde toe de gemeente zoo goed mogelijk te zullen dienen. Na lezing en goedkeuring van de notulen kwamen aan de orde de Ingekomen stukken. Ingekomen was van Ged. Staten de goedkeuring van een wijziging der be grooting. Voor kennisgeving aangenomen. De heer van der Schinkel verzocht toe stemming om twee putten in zijn steeg te mogen gebruiken ten behoeve van zijn bedrijf. Op voorstel van B. en W. werd dit toegestaan tegen betaling van 1 preca riorechten per jaar. B. en W. boden den raad de gemeente- begrooting voor 1939 aan, met een eind bedrag voor 'den gewonen dienst van 363.327.08 en 60.054.86 voor den kapi- taaldienst. De heele raad, met uitzonde ring van de wethouders, werd aangewezen voor het onderzoek. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. om in verband met de overname van het gasbedrijf der gemeente Egmono Binnen de begrooting voor 1938 aan te vullen met een bedrag van 32.50. Een verzoek van de regeering om de begrooting voor 1937 aan te vullen in ver band met den rijkssteun werd ingewilligd. Aan de begrooting voor 1938 werd een bedrag van 150 toegevoegd, omdat de regeering wenscht dat vóór het uitkeeren van B-steun elk geval afzonderlijk zal worden onderzocht. Een vertegenwoordi ger van de regeering had op benoeming van een inspectrice aangedrongen, waar voor bedoelde 150 als jaarwedde zal moeten worden uitgekeerd. De heer Prins was van meening, dat de B-steun hier altijd te laat wordt uit gekeerd, n.1. omtrent Kerstmis. De regee ring wil nu een juffrouw zien benoemd, die echter nog geen practijk in zake het onderzoek heeft. Het onderzoek duurt al licht twee maanden en dan wordt de uit- keering nog later. Zou het niet beter zijn twee personen te benoemen? De voorzitter betwijfelde dit; hij wilde liefst alles in één hand hebben en geloofde iiiet dat het onderzoek twee maanden zal duren. Voor het onderzoek is aangezocht mej. Dekker uit de Noorderstraat, die door B. en W. geschikt werd geacht. Leeningen. Op voorstel van B. en W. werd besloten met de bank van de Vereeniging van Ned. Gemeenten een rekening-courant-over eenkomst aan te gaan tot een bedrag van 20.000 en een kasgeldleening tot een maximum van 130.000. Een nieuw raadhuis. Ter bestudeering van de plannen voor een nieuw raadhuis werd de openbare vergadering eenige oogenblikken geschorst. Na heropening zeide de voorzitter, dat een nieuw raadhuis voor Egmond aan Zee zeker geen overbodige luxe zal zijn, want op verschillende pu .ten (voorname lijk op de secretarie) is dringend tekort aan ruimte; daarbij is de toestand in het archief zoodanig, dat hij nergens naar lijkt en dan is er voor alles wat met de steun- verleening in verband staat ook méér ruimte noodig. Het plan is nu om de oude school af breken in werkverschaffing en daar ter plaatse een nieuw raadhuis te bouwen. De fundamenten zullen kunnen worden gelegd met de van de afbraak verkregen steenen, waarvan ook een ge deelte kan worden gebruikt voor de bin nenmuren en de spouwmuren; ook de balken uit de school kunnen in het nieuwe raadhuis worden gebruikt. Het heele plan is ontworpen door den heer D. Saai te Alkmaar en is begroot op 38.000. Namens B. en W. stelde spr. voor om hen te machtigen zich om medewerking tot uitvoering van het plan te wenden tot het Werkfonds. Met algemeene stemmen verklaarde de raad zich hiermee acroi rd. De heer Prins vroeg, in verband met de verkiezingen, om te bevorderen dat er een bo-d wordt geplaatst om de politieke partijen gelegenheid te peven propaganda te meken, omdat het plakken immers is verboden. De voorzitter beloofde deze zaak in B. en W. te bespreken. De heer S n o e k s vroeg opruiming van het gebruikte zand in de Zuiderstraat, alsmede verplaatsing van een lantaarn bij den heer Blok, opdat zij voor de steeg komt te staan De voorzitter zegde onderzoek toe. Hierna werd de openbare vergadering gesloten. Vrijdagmiddag vergaderde de raad vol tallig onder leiding van burgemeester Pluister. Gunstig werd beschikt op een verzoek van de commissie voor voor- en nazorg van geesteszieken in Noordholland om een bij drage van 2% ct. per inwoner en per jaar beschikbaar te stellen voor de instandhou-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7