Agenda Weec&edcht Alom waardering in ons land.. MAGGI* AROMA EEN KORTE TOELICHTING OP DE PACHTWET. Prijs f 0.25 - Bureau Alkm. Courant. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h Herm. Coster Zn. U staat in de krant! Waar Bij P. van den Brul Psychotechniek en beroepskeuze. Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. toot Maggi'c Aroma! Hoe lcu\ het ook anders mh middel dat zo ultetekend voldoet, om vele LS? ten In een oogwenk smakelijker te maken. Een kleine toevoeging ia reeds voldoende voor verrassend resultaat Daardoor a Maggi', Aroma voordelig ln het gebnilk- Flacon Na 0 la* imgBVul#». i i jj let op de geel-rode etiketten en de fabrieksmerken: de naam MAGGI en de Kruinter Alkmaar, Donderdag. OUDE MAN TE BERGEN AANGEREDEN Gistermiddag, ongeveer vier uur, reed de 81-jarige heer A. v. d. Spiegel door de Eeuwigelaan naar zijn woning. Uit de richting Bergen aan Zee kwam een vol geladen zandauto en bij de Mosselenbuurt zag de chauffeur tot zijn grooten schrik, dat de oude heer v. d. S. plotseling den rijweg overstak. Hij trachtte tevergeefs den wielrijder te ontwijken. De oude man werd van zijn fiets geslingerd, waardoor hij ernstig ge wond werd aan den rechtervoet en aan het hoofd. Het slachtoffer is in het Centraal ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Het zandvervoer voor het vliegveld moet noodzakelijk tot meerdere ongevallen leiden. Het verwondert ons zelfs, dat er nog geen meer hebben plaats gehad. De chauf feurs zijn verplicht per dag een bepaald aantal ritten te maken en komen pas tot een dragelijk loon door boven dit aantal nog meer ritten te rijden. Het gevolg is een ge jakker, waarvoor ieder, die het ziet, zijn hart vast houdt. Vooral aan den Meerweg is dit hoogst gevaarlijk. AUTO-ONGEVAL. Dinsdag had bij het kruispunt Slikker- dyk-Westfriesche dijk onder Oudesluis een auto-ongeval plaats. Op dit kruispunt kwa men een luxe-auto van den heer C. B. uit Wieringerwaard en een vrachtauto van den heer P. W. uit Schagerbrug met elkaar in botsing, doordat de luxe-auto tengevolge van te sterk remmen een slag in het rond draaide. Bovendien raakte de luxe-auto een jongedame, die ter plaatse op de fiets reed en die hierdoor een gelukkig niet ernstige hoofdwonde opliep, terwijl haar rijwiel totaal vernield werd. De vrachtauto bleek licht beschadigd te zijn, doch de luxe-wagen was van voren zwaar gehavend en moest later worden weggesleept. De chauffeurs van beide wa gens bekwamen geen letsel. RING TERUGGEVONDEN.. Eenige jaren geleden verloor de heer N. S. bij het bollenrooien op een toentertijd aan hem behoorend perceel te Egmond- Binnen zijn gouden ring. Nadien werd het land reeds diepgespit. Dezer dagen vond een der arbeiders van den heer Valkering den ring terug, waardoor deze weder in het bezit van den eigenaar kwam. MACHINISTEN-EXAMEN. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het voorloopig diploma de heer J. R. P. Willem- se te Schoorl. DE ALKMAARSCHE „OVERDEKTE". Men schrijft ons: De Alkmaarsche Overdekte staat, even als zoo vele andere bedrijven, in het tee- ken van de St. Nicolaas-actie. Iedere onder neming moet voortdurend zorgen voor toe vloeiing van nieuwe verbruikers en dit geldt voor een zweminrichting in dubbele mate. Immers, verhuizingen, verandering van werkkring enz. enz. zijn factoren die van grooten invloed zijn. Ook zijn er nog steeds tè veel kinderen en ouderen die de zwemkunst niet machtig zijn of die de zoo bij uitstek gezonde zwemsport tè weinig be oefenen. Het is dan ook een aardige gedachte om aan iedere schoolzwemmer(ster) die een nieuwe schoolzwemmer(ster) aanbrengt een chocoladeletter als premie aan te bieden. Ook de ouderen worden niet vergeten. Op ieder nieuw genomen abonnement wordt 15 pCt. reductie gegeven van 20 Nov. tot 6 Dec. EXAMENS MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGEMEENE HANDELSKENNIS. Te Alkmaar op Woensdag. Gister zijn hier ter stede de volgende candidaten geslaagd: D. Kort, Berkhout; A. Kroon, Noord- scharwoude; C. Kroonenburg, Groot- Schermer; G. Kuiper, Hoorn; H. J. M. Lansdaal, Purmerend; P. Leegwater, Wij- denes; A. J. J. Lips, Haarlem; Th. J. Lustenhouwer, Nieuwer-Amstel; J. M. Met, Hoorn; J. F. Modder, Purmerend; F. M. Monicx, Amsterdam; J. Moree, Den Helder; N. Ooyevaar, Wervershoof; M. J. Oudejans, Schagen; A. P. Prins, Schagen; E. P. M. Raadgers, Den Helder; G. van Rijn, Noordscharwoude; S. P. J. M. Rijser, Purmerend; J. Schekkerman, Bobeldijk; P. Schuts, Berkhout; J. J. M. Stut, Am sterdam; F. W. Thieman, Hoorn; C. H. Thomassen, NieuwerAmstel; S. Tromp, Oudkarspel; N. Tros, Medemblik; A. Tij mes, Castricum; F. W. Tyssen, Nieuwer Amstel; A. Veldboer, Purmerend; N. B. v. d. Velden, Purmerend; J. Visser, Den Hout; A. de Vries, Wijdenes; P. J. de Vries, Schagen; H. J. Vrolijk, Duivendrecht; W. Verkrijgbaar aan om bureau: Uiteengezet door een terzake kundig Jurist, met eenige modellen van brieven en een Verzoekschrift aan de Pachtkamers en met eene eenvoudige uiteenzetting van hetgeen verpachter en pachter te doen staat met het oog op de over» gangsbepalingen der pachtwet (loopende contracten). Onmisbaar voor ieder, die iets met de pachtwet te maken heelt. Voordam 9 Alkmaar. C. Waterdrinker, Oudkarspel; P. Wit, Zuidscharwoude; D. Witte, Den Burg; D. C. Witte, Texel; F. Witte, Texel; C. Witte brood, Beemster; J. Wittebrood, Beemster; J. Woestenberg, Medemblik; A. Wurkum, Wijdenes; Th. Wijnker, Venhuizen; J. J, Zegel, Oudeschild; K. Zegel, Oudeschild; N. Th. Zegwaard, Nieuwer-Amstel. BAZAR GEOPEND. Men schrijft ons: Gistermiddag werd de bazar van de Evang. gemeente, Geesterweg la, geopend door ds. Ruys. Deze las Psalm 127, ging voor in gebed en hield een toespraak over: „Aan Godes zegen is alles gelegen!" Spr. legde er den nadruk op, dat zijn ar beid niet op bekrompen wijze verricht wordt. Naast zijn gewone werk: het, houden van godsdienstoefeningen enz. heeft spr. zijn evangelisatiearbeid in deze stad en op circa 20 dorpen in de omgeving in huisbe zoek, bijbel- en lectuurverspreiding. Daar bij des zomers strandzending, arbeid aan stations, arbeid onder kermisreizigers, het houden van hagepreeken enz. Duizenden worden langs dezen weg bereikt. De bazar is o.a. ten bate van deze takken van arbeid. Spr. verbreidt nooit politiek, doch heeft uitsluitend een geestelijk doel. Een dameskoor zong op verdienstelijke wijze een lied. Vooral 's avonds werd de ba zar reeds flink bezocht. Vooral de vele keu rige handwerken werden zeer geroemd. Het damescomité heeft eer van zijn werk. WENSCHEN VAN DE POSTERIJEN. Langs verschillende wegen zullen aan het publiek eenige wenschen van de Posterijen in herinnering worden gebracht, in het bijzonder het verzoek om de corres pondentie regelmatig gedurende den dag te posten. Te dien einde is o.m. het boekje „Hoe help ik de post en mijzelf" opnieuw be werkt; het wordt op ruime schaal gratis aan het publiek ter beschikking gesteld. Het sluit aan op de dezer dagen op de brievenbussen verschenen opwekking „Post Uw brieven zoodra ze gereed zijn", omdat het vooral een belang is, dat het publiek zijn correspondentie niet opzout tot 's avonds Hoe regelmatiger de postkantoren ook overdag de poststukken omvangen, hoe meer de nachtposttreinen ontlast kunnen •worden van het sorteerwerk. Met een beetje goeden wil kan het pu bliek in dit opzicht een vlotte dienstuit voering bij de post belangrijk helpen bevorderen (blz. 11 van het boekje), het- ,geen óók in zijn belang is. Het boekje werd, in samenwerking mot het hoofdbestuur der P. T. T., bewerkt door Ton van Tast te 's-Gravenhage en gedrukt ter Algemeene Landsdrukkerij. HET ALKM. TOONEEL- Zondagavond zal door het Alkm. Tooneel -een comedie van A. Bromet voor het voetlicht gebracht worden, n.1. „De meid grijpt in". Een echt stukje leven wordt hierin weergegeven. De vereeniging rekent weer op haar oude bekenden, terwijl natuurlijk ook nieuwe gezichten van harte welkom zijn. Een bal zal den avond besluiten. BEVOLKING. Onderstaande perscon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gemeente-secretarie, afd. bevolking: MAR- GARETHA DEUTEKOM, wonende alhier aan het Verdronkenoord. EEN GETUIGENIS AVOND. Tegen de Jodenvervolging. Woensdagavond om 8.15 uur zal er in de Harmonie een openbare getuigenisavond worden gehouden over de nood der Joden in Duitschland. Er is voor dezen avond een voorloopig comité gevormd waarvan de heer dr. H. J. M. Hofstee het voorzitterschap op zich heeft genomen. Sprekers zullen op dezen avond o.a. zijn de heeren mr. A. Schenkeveld, W. van de Vall, mevrouw Van Sonsbeek—Baning, de heer Rengs, ds. van Dop en ds. F. Kuijper. Met enkele andere sprekers wordt nog overleg gepleegd en het is de bedoeling, dat allen, die het woord zullen voeren, buiten functie zullen spreken. De bedoeling van dezen avond waarop van Joodsche zijde niet het woord zal worden gevoerd is uit een zoo breed mogelijken kring der bevolking getuigenis af te leggen over het vraagstuk der Joden vervolging. Er zal een inzameling worden gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor financieelen steun aan de hulpverleeniging hier te lande of hier ter stede wanneer ook in Alkmaar aan Duitsche vluchtelingen een onderkomen mocht worden geboden. „DE MOLLEBOONEN". Men schrijft ons: De Grunnegers in Alkmoar en omstreken hebben Dinsdagoavend 't winterseizoen in zet mit 'n tooneeloavend, woar de tooneel- club ,,'t Gebelskop" 'n splinternei stók veur instedaird har, ,,'t Spouk bie 't vonder", dat schreven is deur J. Buitenwerf in Eindho ven. De inzet is hail goud west en de luu uut Heiloo, Bergen, de Schermer en de Lan- gediek en woar ze nog aal meer vandoan komen wazzen, hebben zök gain oogenblik de raize bekloagd noar 't Gulden Vlies, woar de Grunneger vlag uuthong. D'r was 'n hail groot dail van onze leden opkomen, 't zei nait ver van de honderdviefteg óf west wezen, zoodat de zoal feestelk opsierd deur 'n hail nust van onze mooie woapen- schilden en vanzuls ook de Martinitoren hail best bezet was. Tegen haalf negen dee de veurzitter, me neer Barkman, de boudel open mit 'n wel kom en wat hai bie zoo'n gelegenhaid in de regel nog méér zegt, d.w.z. dat hai 't aaltied Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker te Bergen, eiken dag 104 uur, werken van Kees Boender maker. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vader tje Langbeen (Holl. rom.-amus.film); hoofd rollen Lilly Bouwmeester, Paul Storm en Emma Morel. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer De geluksvogel met zijn erfenis 13 stoelen (hum.); hoofdrollen Heinz Rühmann, Hans Moser, Anni Rosar, Inge List, Hedwig Bleibtreu. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 17 November. 2.30—5 en 7—10 uur, 't Gulden Vlies, handwerktentoonstelling vanwege de Ned. Ver. v. Huisvrouwen. 8.15 uur, De Rustende Jager te Heiloo, uitvoering door 't Ontluikende Roosje. Vrijdag 18 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, A.V.L.-avond; optreden van de 4 K's. Op pag 42e bi. wel zóó te zeggen wait, dat hai de lachers op zien haand krigt. We hebben nog even. stoande mitnander ons Grunneger volkslaid „Van Lauwers zee tot Dollard tou" zongen en dou kon 't spul begunnen. De drei bedrieven van 't stók, dat in Alk moar zien eerste opvoeren beleefde, wuiren vlot speuld en wat méér (ainglieks alles) zegt: 't was best. De verschillende typen van menschen wuiren goud weergeven en op 't speulen was niks aan te maarken: 't gong alles slim netuurlek, zóó slim, dat de huusvrouw van 't spul zók van schrik (en dat was 'n eerliekse schrik) in de vinger snee, dou ain van de aandere speulers bie 'n verhoal over ,,'t spouk" wat maalle ge- luuden muik. Vanzuls het de veurzitter noa 't daarde bedrief de speulers nog even tousproken en uutkomen loaten, dat de drei neien onder heur, dei mitdeden omdat drei leden van ,,'t Gebelskop" dit winter nait mitspeulen kennen, gerust as vaste speulers inschreven worden, kennen: zai wflzzen bezunder goie ploatsvervangers west en de zoal docht doar zunder uutzunderen net zoo over. Zóó goud wazzen de menschen d'r over te spre ken, dat we nog weer 'n stók of wat neie leden inschrieven konden. Noa 't speulen binnen de luu nog 'n poar uur gezelleg bienander bleven. NIEUWE KAPPERSZAAK. Gisteren werd aan de Jan van Scorelkade 70 de kapperszaak van den heer L. Schras- sen heropend. Het geheel maakt een goeden indruk. Men vindt er een ruime sorteering parfums, zee pen en andere toiletartikelen. Voorts zijn er ook sigaren en sigaretten te verkrijgen. De winkel is geheel naar de eischen des tijds ingericht. Voor de afdeeling Alkmaar van de Vereeniging voor Paedagogiek hield gis teravond in de dancing van de Harmo nie de heer K. Suzenaar, leeraar bij het N. O. alhier, een causerie over het onderwerp „Psychotechniek en beroeps keuze". Na een kort inleidend woord van den voorzitter, den heer G. Chr. Dun, was het woord aan den heer Suzenaar. Allereerst maakte de heer Suzenaar de opmerking, dat hij door zijn beroep zich speciaal interesseerde voor den practisch- technlschen kant van het vraagstuk der beroepskeuze, waardoor hij bij zijn betoog uiteraard eenigszins eenzijdig zou blijven. De verhoogde belangstelling ook buiten het onderwijs voor de paedagogiek is een verheugend verschijnsel, aldus spr. Speciaal de psychologie, heeft het hare hiertoe bij gedragen. De huidige maatschappelijke con stellatie eischt een bestudeering van de vraagstukken op paedagogisch en psycholo gisch gebied en op dat der beroepskeuze in verband met deze vraagstukken. De werkloosheid op 't oogenblik heeft een verslappenden invloed op de belangstel ling voor de keuze van een bepaald beroep. Ondanks de fnuikende perspectieven voor de jeugd blijft een goede vakopleiding noodig om, zoodra de maatschappij ge schoolde arbeidskrachten noodig heeft, deze te kunnen leveren. In feite bestaat thans reeds een gebrek aan goedgeschoolde jeug dige arbeiders. Om zoo groot mogelijke waarborgen te hebben voor een doeltreffende opleiding is noodzakelijk: een juiste vooropleiding en geschiktheid voor 't beroep, dat gekozen wordt. Grenzeloos oppervlakkig, ondeskundig en eenzijdig wotdt vaak te werk gegaan bij de beroepskeuze. Financieele omstandigheden, eerzucht der ouders, traditie, 't beroep van den vader of dat wat het spoedigst iets op brengt spelen bij de keuze veelal een veel grooter rol dan de geschiktheid. De gevolgen van deze oppervlakkigheid zijn nauwelijks te overzien. Vroeger trok men zich van de geschikt heid niet veel aan. De zich sterk ontwikke lende groote industrie met haar massa productie en rationalisatie echter vroeg eveneens een rationalisatie van den arbei der. Beroepsziekten kwamen veelvuldig voor een lichamelijke keuring bleek noo dig. Een physiologische eveneens. Men kwam zoo tot de conclusie, dat de beroepseischen nauwkeurig voorgelegd dienden te worden: In het (economisch) belang van de groote industrie én dat van den industriearbeider zelf bleek een selectie noodzakelijk. Deze bleek mogelijk door de toepassing van de psychologie op het sociaal-economisch leven i.c. door voor een bepaald beroep bepaalde, langs psychologischen weg vastgestelde, eischen te stellen. Deze psychotechniek heeft een selectieve taak en de taak voorlichting te geven bij de beroepskeuze. Hiertoe is noodig: kennis van het beroep, een beroepsbeeld dus en kennis van het individu dat een bepaald beroep wil kiezen. De volgens bepaalde maatstaven vastgestelde psychogrammen van beroep en individu moeten vergeleken worden. De grondlegger van de psychotechniek is Münsterberg, die de eischen voor het beroep van telefonist vaststelde, andere bekende namen op dit gebied zijn Moede en Pier- kowsky, bekend door de Amerikaansche legertests. In en na den oorlog is de psy chotechniek tot ontwikkeling gekomen, ook in ons land, waar prof. Brugmans, de professoren Roels en Van der Spek, van Ginneken en Watering belangrijk werk op dit gebied verrichtten. De eischen voor een bepaald beroep kun nen worden vastgesteld door de enquête, de minste betrouwbaarste in de arbeids- methode, waarbij psychologen een be paald beroep leeren om de beroepseischen te leeren kennen. Ging men vroeger af op getuigschriften en op den indruk, thans staan door het naukeurig vaststellen der beroepseischen diverse, hierop gebaseerde tests geven de meeste kans den goeden testen geven de meeste kans de goede man op de plaats te krijgen zekerheid bieden ze uiteraard niet. Van de tests, die zijn samengesteld, noemen we die van de maximum- en minimumprofielen van Clapa- rède, de Bourdontest voor het meten van het concentratie-vermogen, tests voor het on derzoeken van de gezichtsscherpte, het visueel geheugen, het spiergeheugen, theo retisch intellect en intelligentie, enz. Men kan bij het testen en masse en in dividueel onderzoeken. Wil men een onderzoek instellen naar de karaktereigenschappen, dan is individueel onderzoek natuurlijk vereischt. Een psychotechnisch onderzoek is geen examen. Let dit laatste vrijwel uitsluitend op het resultaat, het eerste beteekent een 3-voudige observatie: van den proefpersoon, van de wijze, waarop de proefpersoon zijn taak vervult en van het resultaat. De wijze waarop is hiervan het belangrijkst. Het intelligentie-onderzoek is van belang, belangrijker nog is echter het karakter- onderzoek. Binet heeft de grondslagen ge legd van dezen nog zeer jongen tak van wetenschap. Met nadruk betoogde spr., dat slechts des kundigen betrouwbare resultaten met het testen kunnen verkrijgen. De bureaux voor beroepskeuze doen ten deze nuttig werk. Van deze instellingen wordt nog veel te weinig gebruik gemaakt. Wat tenslotte de geschiktheidsbepaling betreft, deze dient, aldus spr., bij voorkeur gegeven te worden, wanneer de onmiddel lijke beroepskeuze aan de orde is, d.w.z. meestal tegen het verlaten der lagere school of de school van algpmeen vormend onder wijs. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maakten nog een tweetal aanwezi gen gebruik, wa^fna de heer Dun met een woord van dank tot den spreker de bijeen komst sloot. DE CABARETAVOND VAN DE BERGER IJSSPORT VEREENIGIN G. Reeds een viertal dagen is een dames club van 12 bezig met den arbeid voor de zaalversiering ter gelegenheid van den ca baretavond op 19 November, dien de Ber ger IJssportvereeniging haar leden aan biedt ter gelegenheid van de algemeene vergadering van den K.N.S.B. Ook de kunstschilder Jacob Min beijvert zich om de zaal in het teeken van de yssport te zetten. De leden hebben gratis toegang tot den cabaret- en balavond. Voor de goede rege ling moeten zij hun ccntributiekaart mede nemen. De zaaldeuren worden om half negen geopend. DE HUISVROUWEN VEREENIGING. Tentoonstelling in 't Gulden Vlies. De afdeeling Alkmaar van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen is een actieve vereeniging. Steeds is 't bestuur bezig den band tusschen de leden te versterken en het lidmaatschap voor de leden waardevol te maken. Dit komt ook weer tot uiting in de tentoonstel ling welke heden- in 't Gulden Vlies wordt gehouden. De geëxposeerde handwerken van de leden bewijzen, dat nieuwe moderne ideeën naar voren worden gebracht, hetgeen de jury een groote voldoening schonk. Onze overgrootmoeders zouden by het aanschou wen van het geëxposeerde moeten consta- teeren, dat de huisvrouw van heden op dit gebied buitengewoon mooi werk weet te maken. Ook de stand van de Huishoud- en Industrieschool legt daarvan getuigenis af. Het sociale werk van de vereeniging komt Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen; plaatselijk mistig in den nacht en den ochtend; overigens nevelig tot be. trokken of zwaar bewolkt; weinig of geen neerslag; iets zachter. Iets zachter. Langs de scheiding tusschen twee lucht- massa's, welke gisteren van Frankrijk via midden Duitschland naar het oosten liep, ontwikkelde zich een ondiepe depressie welke de hooge druk over centraal-Europa aanzienlijk in beteekenis deed afnemen. Een rest van het hooge-drukgebied bevindt zich nog over onze omgeving. Op het geheele vasteland bleef het somber mistig of nevelig weer, terwijl langs de scheidingslijn van de verschillende luchtmassa's plaatselijk groote hoeveelheden regen vielen (Biarritz 42 m.m). De depressie op den oceaan trok over IJsland naar he. noordoosten. Ten zui- den van Groenland voert een krachtig wes telijke luchtstrooming koude polaire lucht aan, welke reeds tot nabij Ierland is door gedrongen. Hier en daar tapte men op de Britsche eilanden lichte tot matige regen af. Over het algemeen zijn de ochtendtempera- turen lager dan gisteren. In midden-Zweden komt lichte tot matige vorst voor. Voor onze omgeving is nog nevelig tot betrokken of zwar bewolkt weer te verwachten met plaatselijk mist in den nacht en des ochtends. Neerslag van be teekenis is niet te voorzien. Het wordt iets zachter bij zwakken tot matigen wind uit zuidelijke richtingen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.35 tot 6.53 uur licht opi tot uitdrukking in het gestichte Jacoba- fonds, waaruit aan leden-huisvrouwen, die door ziekte of zwakte tijdelijk in hun gezin hulp behoeven, hulp verstrekt wordt. De daarvoor benoodigde gelden verschaft de vereeniging zich door een aan die tentoon stelling verbonden verloting, waarvoor de prijsjes, een 150 stuks, gratis werden ver strekt. De loten kosten slechts 10 cent en gezien de prijzen staat het wel vast dat van avond tusschen 7 en 10 uur alle loten ver kocht geraken. Ook voor de algemeene ontwikkeling van de huisvrouw doet de vereeniging het mo gelijke. Voor een geringen prijs ontvangen de leden een portefeuille aardige tijdschrif-* ten, waarvan op de tentoonstelling oude iaargangen tegen lagen prijs worden ver kocht. In een afzonderlijke stand wordt voorts de moderne Bruinzeel-keuken geëxposeerd, die doet zien hoe in een beknopte ruimte de huisvrouw gemakkelijk haar werk kan doen. De stand van den Keuringsdienst voor Waren geeft een beeld van het werk van dien dienst, van de artikelen die onder toe zicht staan, de eischen waaraan ze moeten voldoen en de afwijkingen, die geconsta teerd werden. Daar wordt gewezen op de groote beteekenis voor de volksgezondheid van dezen dienst en de waarde daarvan voor den eerlijken handel. In een stand van het Instituut, een afd- van den Bond van Huisvrouwen-vereeni- gingen, vindt men geëxposeerd de door ne Instituut goedgekeurde verbruiksvoorwer pen, die den arbeid van de huisvrouw in keuken kunnen vergemakkelijken en in verschillende winkels, voorzien van ee merk van het Instituut, te bekomen zijn. firma Haytema is met een stand van ve pakte levensmiddelen, kindervoedsel voor lijders aan suikerziekte aanwezig, wijl de zuivelfabriek te Lutjewinkel v de gezonden haar zuivelproducten eXP° Met een dergelijke voorlichting wordt he heusch moeilijk voor een huisvrouw, baar oogen den kost geeft en de ooren P zet, knollen voor citroenen te verkoop Ook voor de versiering van het m e alsmede op het gebied van handenar ei kunstnijverheid geeft deze tentoons I de gewenschte voorlichting. Daarom men de stands van de firma Besuyen, Kampen, mevr. MullerIJsma, mej. en mej. van den Berg maar eens g oogenschouw. uit Iets nieuws brengt het Rubbc Utrecht, n.1. zeer practische rubber overtrekken en rubber zadeldekken. eerd In de foyer vindt men voorts 2CC* araan door leden vervaardigde japonnen, een wedstrijd is verbonden. ver- Daar staan ook de prijsjes voor loting opgesteld. één dag De tentoonstelling wordt slecn ^af gehouden. Wie er dus heen wil, V1 gn jo toe nog slechts vanavond tussche uur gelegenheid.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2