KOMAAN ROOKERS ONDERVINDT... DAT TR1UMPH 1 CENT VIRGINIA WINT! WERKZAME NIEREN ZORG VOOR Prijs f 0.25 - Bureau Alkm.Cou N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v hHerm.Cosi Voordam 9 - Alkmaar- EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag:. AUTO-BOTSING. Woensdagnamiddag had te Keinsmer- brug een ernstige botsing plaats tusschen een auto van zuster A. Meurs uit Oudesluis en een uit de richting Westfriesche dyk komende auto van den heer V. uit Koegras. De heer V® naderde met snelle vaart het kruispunt nabij de brug over de Grootesloot en had den wagen, bestuurd door zuster Meurs, voorrang moeten geven. Dit werd evenwel verzuimd en met een hevigen klap sloegen beide wagens tegen elkaar. De wagen, waarin behalve zuster Meurs nog een dame was gezeten, werd tegen de brug leuning geslingerd en bleef gelukkig nog net hangen. Zuster Meurs, die met haar hoofd tegen de voorruit was geslagen, bleek een vrij ernstige snijwonde in het gelaat te hebben opgeloopen. Overigens deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Beide wagens werden zwaar beschadigd en moesten later worden weggesleept. Naar wij vernamen, werd tegen den heer V. proces-verbaal opgemaakt. NAASTING VAN DEN TRAMWEG ALKMAAR—W ARMENHUIZEN. Wetsontwerp ingediend. Ingediend is een wetsontwerp, hou dende o.m. de naasting door den staat van den tramweg AlkmaarWarmen- huizen. In hoeverre het zal komen tot beperking of staking van de exploitatie zal afhangen van de na 1 Januari 1940 blijkende omstandigheden. EEN A. V. L.-AVOND. Hedenavond zal er een A. V. L.-avond worden gegeven te 8.30 uur in het Gulden Vlies. De te geven voorstelling is een première van enkele Alkmaarsche acteurs. Gegeven wordt 'n revue getiteld: „Kom, zet de bloemetjes buiten". De muziek is van Joh. Gerritsen, de tekst van André Carille. De zaal is geheel uitverkocht. BEEEDIGD. Door de arrondissements-rechtbank werd als advocaat-procureur beëedigd mr. C. F. Zeiler te Bergen, kantoorhoudende bij mr. H. Judell te Alkmaar. VERBRUIKSVEREEN. „ALKMAAR" U. A. Een gift voor Joodsche slachtoffers. Voor een goed bezette zaal, trad gister avond in de Harmonie het cabaret-gezel schap Tholen en van Lier op voor de leden der Coöperatie Alkmaar. Voor den aanvang sprak de heer W. v. d. Vall, Sis voorzitter, enkele korte woorden en deelde mede dat in de gehouden be stuursvergadering met algemeene stemmen was besloten een bedrag van 50 beschik baar te stellen voor het comité ter leniging van den nood onder de Joodsche vluchte lingen. De zaal reageerde hierop met een warm applaus. Het cabaret-gezelschap heeft de aanwe zigen den verderen avond bezig gehoudeu met een revue „Binnen zonder kloppen", van Jacques van Tol, een propagandistisch stuk voor de coöperatieve-gedachte in het algemeen, maar de Haka in het bijzonder. Een kort maar vlot geschreven stuk, dat door de zaal met aandacht werd gevolgd en waarbij men zoo nu en dan uit volle borst de vele bekende wijsjes meezong. Een goed geslaagde avond, vooral wat het propagandistische gedeelte betreft. SELSKIP „FRISO". Waensdei hat it selskip in toanieljoun halden mei it opfieren fen „Ho alder ho gekker", in fleurich stik, hwer 't de har kers gèns wille mei hawn ha en hwer 't de opfierenden foldwaening fen hienen. Trochstrings is de ynhöld fen de stikken dy 't „Friso" opfiert fen in oare soarte, mar nou wier der ornearre it moast in echt bijspil wêze. Alsa wier de kar fallen op it Fryske „Gebroeders Kalkoen" en wy hoeche dos oer 't stik net to praten. De foarsitter iepene om ketier oer ach ten en koe do in moaye seal fol minsken it wolkom taroppe. Hij fytere de leden oan om nije leden oan to bringen, hwent it arbeidet net sa makkelik as min in krappe kas hat, al rédt it bistjür him dér ek altiid al hwer mei. Der binne dy jouns hwer in Stik ef hwet nije leden bykomd, üs skathalder hat in goede joun. Nei it sjongen fen it Fryske Folksliet gyng it gerdyn iepen for it foarste bidriuw. Fen it bigjin oan it ein ta hat it de harkers leitsje ditten det it davere. Der waerd tyge flot spyle en de typen wieren moay; dér hie de kapper Visser for soarge. Twisken de bidriuwen waerden de Fryske lieten ophelle, lyk as altiid. Nei ófrin feil it spyljen is der noch gans in set dounse en it kin net oars wêze as elts is wol foldien nei hüs gien en der scil noch wol 'ris nei praten wêze en wirde oer dy joun mei „Ho alder ho gekker". It hat in by ütstek goedslagge joun west, hwer 't ek de hear Kuperus, us toaniel- lieder, mei foldienens oan torêch tinke kin. En nou Snjeontojoun giet it stik to Middenmar. De harkers dêrre stiet in hille moaye joun to wachtsjen. VALKENHEIDE SFELDJESDAG. Men schrijft ons: Ge kent toch „Valkenheide", het opvoe dingsgesticht voor verwaarloosde jongens, uitgaande van de Ned. Herv. kerk? Welnu, dat mooie werk lijdt onder de crisis. Door inkrimping van regeeringssubsidies, door achteruitgang der giften en contribu ties is een groot deel van zijn inkomsten teloor gegaan. In het gesticht worden niet alleen herv., doch ook gereformeerde, luthersche en doopsgezinde jongens opgenomen. Het is dus een nationaal belang, dat hier gediend wordt. Heel Nederland gedenke dit doel, waar voor Zaterdag a.s. een speldjesdag wordt ge houden. Niemand blijve achter, nu het er om gaat dit goede werk in stand te houden. Geeft u nog heden op als collectant bij een der ondergeteekenden: Mevr. J. M. Moolhuyzenvan Duyne, mevr. G. van DopHuizer, mej. H. Faber. Deze inzameling Wordt van harte aanbe volen door ds. J. H. W. Warners, ds. C. van Dop en dS. J. H. Klein Wassink. VOLKSZANG. Men schrijft ons: Maandag a.s. zal er jn 't gebouw van de vrijz. herv. op de Heul weer gezongen worden. Er zal ditmaal wel met extra ijver ge werkt worden nu we in het vooruitzicht hebben een feestavond in aansluiting op de in Alkmaar te houden «algemeene ver gadering. De dan te zingen liederen noeten reeds dit jaar worden ingestudeerd. Komt dus allen .geregeld meezingen op dat de feestavond een succes worde! MACHINISTEN-EXAMEN. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het aanvullingsexamen voorloopig diploma: P. de Vries te Heemskerk. NIET JANSMA MAAR JAARSMA. In het verslag van de tentoonstelling der Huisvrouwenvereeniging, voorkomende in het blad van gister, is een kleine fout ge slopen. Er staat n.1.: men neme de verschillende stands maar eens goed in oogenschouw. Daaronder wordt ook genoemd de naam van mej. Jansma, dit moet zijn Jaarsma. FAILLISSEMENTEN. Door de arrondissements-rechtbank wer den failliet verklaard: De firma W. v. d. Eng en Co. gevestigd en kantoorhoudende te Uitgeest. Rechter commissaris mr. Ledeboer, curator mr. van Leeuwen. E. M. Rozenbroek, gehuwd met C. J. M. Harmsen, Anna-Paulowna. Rechter-comm. mr. Krabbe, curator mr. Leesberg. DE GOUDEN MIDZA-REGEN. De gouden-Midza-regen men heeft er een mooien naam voor gevonden is voor de eerste maal neergedaald en diver sen in stad en omgeving hebben er groote en kleine druppeltjes van opgevangen. Het resultaat vindt men elders in dit nummer. WINTERSPORT FILMAVOND. Een Zwitsersche wintersport-filmavond wordt op 28 November in de Harmonie ge geven. De titels der te vertoonen films zijn: Ski-turnen, Montreux-Berner Oberland Lijn, Schulfrei in Arosa, Eiskletterei m Graubünden en Mozaiek van wintersport genoegens. De avond zal worden ingeleid door één der directeuren en door den heer H. Fel- derhof van het Zwitsersch verkeersbureau. De films zyn geheel nieuw en in Alk maar nog niet vertoond. Zij worden door muziek begeleid en zijn onbrandbaar. EXAMENS MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGEMEENE HANDELSKENNIS. Gister zijn te Alkmaar geslaagd de candidaten: M. van Andel, Wieringerwerf; J. J. Bakkef, Den Helder; C. Beek, Bergen; N. G. Beentjes, Castricum; S. Berkhout, Medemblik; D. Bezem, Den Helder; W. Boendermaker, Den Helder; C. Borst, Obdam; C. Bos, Den Helder; J. Buis, Ven huizen; Th. J. van Diepen, Amsterdam; C. Dusseldorp, Den Helder; M. G. de Dood, Ouderkerk a. d. Amstel; J. H. Fritschy, Nieuwer-Amstel; G. K. van Galen, Enk huizen; H. Geerdink, Wieringerwerf; I. A. van Gelder, Den Helder; K. de Geus, Schagen; C. J. v. d. Grint, Amsterdam; L. van Groeningen, Bergen; C. J. de Groot, Beverwijk; J. Groot, Spanbroek; H. Herschel, Den Helder; B. van Nieuw- kerk, Diemen; E. Hoogland, Hoorn; P. Homan, Schagerwaard; B. J. J. Huesman, Wervershoof; C. Jaspers, Waarland; H. Kamp, Heerhugowaard; H. Schelling, Duivendrecht; A. Karsten, Westwoud; A. J. J. Kaskes, Wormer; J. Kempers, Ouder kerk a. d. Amstel; N. J. Kil jan, Den Helder; J. Koppel, Grootebroek; H. A. Stam, Amsterdam; L J. KorndÖrffer, Bo venkarspel; M. Kuiper, Zuidschar- woude; H. M. Kuypers, Weere; F. M. de Leeuw, Amsterdam; F. M. Versluys, Am sterdam; C. J. P. Beentjes, Castricum; Th. Blommerstein, Duivendrecht; J. Brees, Berkhout; J. Th. Eeken, Santpoort; C. A. Heuft, Amsterdam. CONCERT IN HUIZE WESTERLICHT. Gisteravond werd in Huize „Westerlicht" een concert gegeven door mej. Annie Veenenbos, zang en de heeren Dorgelo, cello en Corn. Jonker, vleugel, waarvoor groote belangstelling bestond. De groote zaal was bijna geheel gevuld. In zyn openingswoord zette ds. Bloemhoff de beteekenis van enkele der te zingen lie deren uiteen, o.a. van de 4 Nachtliederen van Fr. van Eeden en van de cyclus van 8 liederen van Schumann: Frauenliebe en Frauenleben. Op verzoek opende mej. Veenenbos met het Largo van Handel en Ave Maria van Cesar Frank, begeleid door cello en vleugel, waarna Frauenliebe en Frauenleben volgde. Deze liederen werden zeer gevoelvol ge zongen en verwierven zeer terecht een luid applaus. Vervolgens gaf de heer Dorgelo Kol Ni- drei" van Max Bruch en Menuet van Danbé Vallenei, op den vleugel begeleid door den heer Corn. Jonker. Beide stukken werden uit het hoofd meesterlijk voorgedragen. Na de pauze zong mej. Veenenbos de 4 Nachtliederen van Van Eeden, getoonzet door Jan Brandts Buys. De vertolking was buitengewoon mooi, de begeleiding alleen op den vleugeL De heer Dorgelo speelde, weder uit het hoofd, met begeleiding van den heer Jon ker, Abendlied van Schubert en Gavotte van Poppe, waarna mej. Veenenbos eindigde met „Das Herz hat andere Tranen" van Gol- termann en „Berceusi" van Gounod, met cello en vleugel. Onnoodig te zeggen, dat allen na ieder nummer luid applaus verwierven. Het was een avond van hooge kunst, want het gebodene stond op zeer hoog peil. In zijn slotwoord liet ds. Bloemhoff dit ook uitkomen, er op wijzende, dat het voor de solisten een eer was, dit te kunnen geven, maar ook voor de bewoners van Westerlicht, die blijk hebben gegeven, door hunne groote opkomst ook hooge kunst te waardeeren. Wy hopen, dat 't trio bereid zal zyn, om het volgende seizoen weder een concert voor de bewoners te willen geven. TRANSPORTCOLONNE NED. ROODE KRUIS. Gisteravond hield de transportcolonne van het Ned. Roode Kruis, afd. Alkmaar, een algemeene ledenvergadering in het gebouw de Unie. De voorzitter, de heer Jimmink, opende de vergadering met een woord van wel kom, in het bijzonder gericht tot dr. Steensma, medisch leider en tot de heereh Jhr. Flugi van Aspermont en H. C. Stout- jesdijk, resp. secretaris en lid van het be stuur Roode Kruis, afd. Alkmaar. Hierop volgde een breedvoerige gedach- tenwisseling betreffende de feestelijke her denking van het 25-jarig bestaan van de afd. Alkmaar van het Ned. Roode Kruis en van de transportcolonne in 1939. Besloten werd een groote openbare de monstratie te houden en des avonds zal de feestelijke viering plaatshebben. Te dien einde is een jubileum-commissie samen gesteld, die een en ander nader zal uitwer ken. Voorts deelde de voorzitter mede, dat gedurende de wintermaanden de gewone oefenavonden wederom zullen worden ge houden op de Dinsdagen, aanvangende 22 Nov. a.s., des avonds 8.15 uur in de Han delsschool en wel om de 14 dager:. De avonden zyn uitsluitend bestemd voor de heeren-leden der transp.-colonne. Ver zocht wordt om een driekante doek en zwachtels mede te brengen. De damesleden worden verzocht hare medewerking te verleenen bij de nieuw te vormen damesgroepen. Vervolgens werd door Jhr. Flugi van Aspermont namens het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis de medaille met oorkonde voor 10 jaren trouwe dienst, uitgereikt aan de heeren Zwakman en van Dalen. Spreker dankte beide leden voor de vele bewezen diensten. Na de rondvraag, waarbij verschillends punten van huishoudelijken aard ter sprake kwamen, volgde sluiting. 'T ONTLUIKENDE ROOSJE. Tooneeluitvoering te Heiloo. De rederijkerskamer ,,'t Ontluikende Roosje" te Heiloo heeft tot zinspreuk „Door vriendschap bloeiende". Dat is heel belangrijk, want als een groepje, vrienden met hart en ziel werkt voor de zaak, dan moet daar iets goeds uit groeien. Welnu, 't Ontluikende Roosje is een vereeniging van vrienden en de leden hebben hart voor hun zaak: het tooneel- spel. Dat hebben wij Donderdagavond in eigen persoon mogen constateeren, want de uitvoering, welke wij bijwoon den, was er een, die er zijn mocht. Daar speelde een groepje dilettanten zoo vlot, zoo gemakkelijk, dat al direct een groote routine verraden werd. Het moet dan voor een regisseur ook wel een bizonder genoegen zijn, de leiding te hebben van een vereeniging van doorgewinterde spelers. Het was den eersten keer, dat wij een uitvoering in de Rustende Jager te Hei loo meemaakten en al stonden we even vreemd te kijken naar de ons onbekende entourage, al heel spoedig waren we „thuis". Daar was een tjokvolle zaal met menschen, daar was een flink hoewel niet te hoog tooneel, daar was muziek en daar was het voetlicht. Voor den aanvang sprak de heer C Vennik een Kort welkomstwoord uit en stelde zich meteen voor als den nieu wen voorzitter en regisseur, zulks als op volger van wijlen den heer van 'tVeer. Hij was bescheiden in dit openings woord, maar had dit niet behoeven te zijn, want de Kamer heeft in hem Onge twijfeld een goeden leider gevonden! Terzake echter. Wij moeten het stuk van den avond bespreken, 't. Was het blijspel „Hanengevecht" van D. H. Scheffer. Natuurlijk een stuk zonder waardevollen inhoud, zonder pretentie, maar een stuk, dat als openingsnummer van het seizoen precies goed bleek te zijn. Stel u voor: een ruim 40-jarige ren tenier van Dalsum, zijn op hem verliefd zijnden huisgenoote Gonne, zijn schoon zuster, verder Gonne's zoon Christiaan, een kunstschilder, die heel veel schoons ontdekt, behalve vrouwelijk schoon, dan het nichtje Loes, een vroolijk, le venslustig ding. Enfin, dat zijn er vier, die het in het begin lang niet eens zijn, maar die het eens moeten worden! Voeg daarbij den dokter-vrijgezel Peter Laporte en Trixie, een Engelsche jonge dame met geld en met een klop pend hart voor den dokter, die echter kortstondige flirtpartijen prefereert bo ven „vastigheid". Ziet, dan heeft men personen genoeg, om een geschiedenis van dolle vermakelijkheden te schrij ven. We zullen van het stuk zelf niet veel meer vertellen; het zij genoeg, dat de dokter flirt met de lieftallige Loes en tenslotte toch Trixie prefereert en dat Christiaan eindelijk de stoute schoenen aantrekt en Loes verovert en dat de baas van 'tspul met zijn schoonzuster de groote stap waagt. Terwijl om het kwartet compleet te maken Mijntje, de Zeeuwsche dienstbode, een heerlijke kermisafspraak maakt met Piet, den besteller van van Gend en Loos! Een dergelijk stuk eischt natuurlijk luchtig gespeelde rollen, gemengd met een klein portie ernst. En ziet, wat dat betreft, hebben de ontluikende Roosjes ons een recht genoeglijken avond be zorgd. Zij hebben vlot gespeeld, zij heb ben er een flink tempo ingezet en inge houden en ze hebben het gegeven zeer aannemelijk voorgesteld. Alle hulde aan hen en aan den nieu wen regisseur, die voor een zeer goede eenheid zorgde. Met buitengewoon veel genoegen heb ben we den heer A. Roest zijn rol als van Dalsum zien spelen. Die zou niet gemak kelijk verbeterd kunnen worden. Steeds had hij den juisten toon te pakken, steeds voelde hij de sfeer aan. Zijn groot ste tegenspeler was de heèr A. Greeuw Jr., die den levenslustigen dokter speel de, en flink knap, redde zich goed uit diverse penibelheden, vond steeds weel een goede aanleiding, om een vrouwen hart te veroveren, kortom, het was goed! Als nummer drie noemen wij mej. J. Vennik, die van Loes een alleraardigste vertolking gaf. Zij beheerschte haar rol, speelde vlot en gemakkelijk en toonde meer dan gewonen aanleg. Hetzelfde kan men echter zeggen van mej. I. Ven nik, die als de Engelsche miss Trixie een vrij lastige rol had, maar het accent tot het einde toe bewaarde en ook steeds in haar rol bleef. Mevr. J. Renesvan Gemeren had een vrij lastige rolze was Gonne, de schoon zuster van Van Dalsum en moest steeds bescheiden, ondergeschikt blijven, ter wijl tevens moest blijken, dat zij een oogje op haar zwager had. Welnu, mevr. Renes wist gedurende al de drie bedrij ven haar rol zóó te spelen, dat iedereen er volkomen accoord mee kon gaan. Misschien de moeilijkste rol was die van Christiaan, den kunstschilder. De heer N. Akkerman moest heel veel initiatief hebben, waar deze rol door den schrijver o. i. wat al te vaag is getee- kend. In het eerste bedrijf kon hij ons nog niet te zeer overtuigen, maar (Jaar na kwam Akkerman los en in de twee laatste bedrijven speelde hij een magni fieke rol. Mevr. J. Roest—Bood en de heer C. Vennik hadden twee bijrolletjes; de eerste was Mijntje, de Zeeuwsche dienst bode van melk en bloed, de laatste was de besteller van Van Gend en Loos. De twee rolletjes waren keurig verzorgd en pasten volkomen in het kader van het geheel. Rest ons dan nog te vermelden de goede grime der firma Ridderickhoff en de eveneens goede tooneelaankleeding der firma Groothuizen. 't Ontluikende Roosje heeft het win terseizoen goed ingezet en een spoedige hernieuwde kennismaking zal ons zeer verheugen! BOUW VAN WONINGEN VOOR GROOTE GEZINNEN. Ten behoeve van den bouw van wonin gen voor groote gezinnen met beperkt in komen, die niet in staat zijn, de huur van een voor zulk een gezin voldoend ruime wo ning te betalen, wor9en door het Werkfonds gelden beschikbaar gesteld onder de navol gende voorwaarden. a. onder een groot gezin wordt verstaan een gezin met meer dan vijf inwonende kin deren; b. de voorschotten moeten worden terug betaald bij wijze van annuïteiten in dier voege, dat gedurende ten hoogste 15 jaren een annuïteit zal gelden berekend naar een rente van 3 en gebaseerd op een aflos singstermijn van de voorschotten van 40 jaar. Na afloop van deze periode zal met be trekking tot het dan bestaande schuld restant een nieuwe annuïteit w steld, gebaseerd op een rentevoet Va%- en een looptyd van 35 jaar 0f n 3'4 of korter als in verband met de 7"*1 lan2er de omstandigheden noodig moet 2eldetu acht. w°rden ge. Deze voorschotten worden benaau danige bedragen, dat de annuïteit, °p Zo°- lUk of nagenoeg gelijk zijn aan dt n zouden drukken op de exploitatie Welke de categorie van bewoners geschikt^11 V°or gen van normaal type, d.w.z. met H Wonin" vertrekken, die te zelfder tijd in !fSlaap* gemeente zouden worden gebouwd- elf(Je king van het deel der stichtingdek' geacht wordt overeen te te komen dat extra-kosten, tengevolge van de met de noodzakelijke woonruimte, worden^tv-*361* gen a fonds perdu verstrekt: blJdra- c. de bouw en exploitatie der w« moet plaats hebben hetzij door mngetl rcenigin- gen, vennootschappen of stichtingen TT sluitend in het belang van verbetering d volkshuisvesting werkzaam en als zoodarT toegelaten, hetzij door gemeenten; g d. de voorschotten zullen het karakter heb ben van voorschotten ingevolge de Woning" wet en worden, evenals de onder b bedoelde bijdragen a fonds perdu toegekend bij Ee meenschappelij ke beschikking van den mi nister van financiën en den minister van binnenlandsche zaken. DE GROENE BUSSEN RIJDEN WEL. In tegenstelling met de in onze stad loo- pende geruchten, dat de groene bussen hun diensten zouden hebben gestaakt, deelt men ons mede, dat dit niet het geval is. De bus sen rijden geheel normaal, aan hen worden geen moeilijkheden in den weg gelegd.i .J IEMAND verdraagt verstopping der Inge wanden, maar traag tunctlonneerende nieren, die ernetige gevolgen kunnen hebben worden dikwijle verwaarloosd. Rugpijn ver' stoorde elaap. duizeligheid, rheumatlek, Is'ohlas ol eplt zijn de er vaak uit voortkomende gevol gen. Oezt verschijnselen waarschuwen u dat de werking der nieren veratoord raakt Houd derhalve uw nieren In goeden staat door een diuretlsch middel. Stel uw gezondheid niet m de waagschaal, maar laat Foster'e Rugpijn Nieren Pillen u nieuwe kracht en vitaliteit geven. Foster'e Pillen bevatten geen gevaar lijke beetanddeelen en hebben In Holland ruim 30 Jaren ongeëvenaard auccea behaald. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten; 2e suppl. lijst 24. Aardrijkskunde (Alg.)-Oudheidkunde. 910H22 Handbuch der geographischen Wissenschaft Bd. 11. West und Nordeuropa 913 V73 Vogel. Op het voetspoor van Boeddha. Reisbeschrijmngen-ontdekkingsreizen. 910.8B88 Brontman. Op de top van de wereld. 910.8L14 Lajtha. Menschen, eilanden en oceanen. 910.8L21 Langeraar en van Ier Stad. Met Hr. Ms. „De Ruyter" naar Nederlandsch- Indië (j.). 910.8S82 Stapel. De Oostindische com pagnie en Australië. 915 H38r Hedin. Raadselen der Gobi. Verv. op: De groote karavaan. 915 130 Illion. Geheim Thibet. 815 S60 Siam, Muang-Tha'L 916 J39s Johnson. Safari. 916 S65 Sleen. van der. Zuid-Afrika. 917 L81 Lotsy. Van den Atlantischen Oceaan naar de Stille Zuidzee. Geschiedenis (Vaderl. en alg.) 940.4B60 Blankenstein, van. Het jaar 1937, wereldgeschiedenis. 941 J26 Japikse. De geschiedenis van het Huis van Oranje-Nassau; dl. 2. 941.3B27 Bas, de. Officieel gedenkboek... van het veertigjarig regeeringsjubileum van Hare Majesteit Koningin Wilhelnuna. 944 Z 44j Zweig, S. Joseph Fouché. Nea. 951 G33 Geschiedenis van Nederlandsch- Indië. Dl. 1. an 951 N10 Naber. Onbetreden paden van ons koloniaal verleden. Beschavingsgeschiedenis. 901 H22 Handbuch der Kulturgeschicn- te. Dl. 4 Kultur der orientalischen Volker 914.1V75 Volkskarakters, De Nederian sche. 940.2S57 Seignobos. De Middeleeuwen. 941 G25 Gelder, van. Nederland sinds zestiende eeuw. nnr 941 R 65e Romein, en Romein-Verschoor- Erflaters van onze beschaving. Dl. 941.2V87Vrankrüker, de. Het maatsLjen pelijk leven in Nederland in de g eeuw. j is ook voor jongeren. j. Verkrijgbaar aan ons kurea**liU/* EEN KORTE TOELICHTING OP DE PACHTWET. Uiteengezet door een ter zake kuI.ldj£.'3 eQ met eenige modellen van ""kamers een Verzoekschrift aan de I ach ,.n- en met eene eenvoudige 111 "hter te van hetgeen verpachter en pa oVef. doen staat met het oog °P gangsbepalingen der pachtwet contracten). 0e\ Onmisbaar voor ieder, die de pachtwet te maken anft

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2