Wéér echt iets Van Langestraat 47, Alkmaar, Goede Maatkleding LEKKER BROZE BOTERSPECULAAS I a 35 ct. per half pond, I bij BANKETBAKKERIJ SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK Eigen lilialen in alle voorname plaatsen in Nederland Houttil 5. Tel. 2715. Adverteeren doet verkoopen URSEM TWEEDE BLAD ameus Natuurlijk, Midza moet 't zijn! Bij Hilckmann steeds bonnen, zélfs op deze prijzen. Chique overhemden qc 178—158—133 ïJJ Aparte sportkousen oq Dassen, nouveauté's in 115—75—49 «o Slipovers, enorme keuze, vanaf Jongenspakjes, i Al zuiver wol Aparte trainings- cq broeken Flanellen lakens nn 210—160—125 3Ü Heldere ontbijtlakens oq 100—68—47 03 Baby jurkjes, Q0 mooie wol Slobbroeken, ideale nc winterdracht "d Prachtige model- i a c schorten vanaf litu En nog lOOOden artikelen. Ook verkoop op Uw zegels, Zeer geslaagd mo del met origineel voorblad en mo derne sluiting. In prachtige tinten bruin en blauw Pronkstukjes in avondschoe nen. Hoogst ele gant en chic. In prachtige combi natie van zwart satijn, en echt zilver Keurig wandel schoentje met mo derne zijsluiting. Zeer fraai bewerkt. In bruin, blauw en zwart Zeer fraai en cor rect met suède ge garneerd, prachti ge pasvorm. Ir blauw en bruin Langestr. 27. „Voor kwaliteit." Knalroode Dames molière, 't Nieuw ste mode snufje. Zeerfleurig.Ookin prachtig oxblood Sportief en chic, in zeer aparte be werking. In fijn blauw, bruin en wijnrood. In de fraaiste pla teau stijl, prachtig met suède gegar neerd. In zeer mooi wijnrood,snowcalf, zwart en blauw wordt U tegenwoordig in alle prijzen en kwaliteiten aange boden. Goede Speculaas koopt U alleen bij den Banket bakker. Een buitengewoon chique uitvoering in plateau stijl. In prachtige wijnroo- de tint, modern en smaakvol Hoogst elegant en chic, zeer aparte bewerking en stijl volle hak. In nieuw ste tint roestbruin en zwart Zeer flatteus en rijk model. Iets heel aparts in fijn Bor- deaurood, snow calf en blauw Raad willen zien, dat het destijds door den Commissaris der Koningin aanbevolen sa larispeil 1300.tot 1700,-r— ook voor deze gemeente werd ingevoerd, zooals dat in 107 van de 126 gemeenten dezer provin cie het geval is. De heer Aaii achtte het tegenwoordig salaris ad f 1580.hoog ge noeg. De heer de Goede wees er op, dat de veldwachter zal pogen door sollicitatie uit deze gemeente weg te komen als niet aan zijn verlangen wordt voldaan. De heer Stam merkte op, dat de bevol king hierover niet rouwig zou zijn. De heer de Goede repliceerde, dat niet be kend is wie voor dezen plichtsgetrouwen ambtenaar terug komt. De heer Schaap be- critiseerde de houding van den veldwachter bij het voorkomen van mond- en klauwzeer. De voorzitter zeide, dat het een veldwach ter in geen geval mag worden kwalijk ge nomen, dat hij zyn plicht doet. Spr. voelde wel voor het standpunt, dat de heer de Jongh inneemt, n.1. dat den veldwachter, die nog slechts kort in dienst der gemeente is, niet alles tegelijk moet worden gegeven. In stemming gebracht, werd door den Raad met 5 stemmen besloten geen salaris- verhooging te verleenen. De heeren de Goede en Prinse waren voor aanhouding. Van het Algemeen Burgerlijk Armbe stuur was een aanbeveling ingekomen voor benoeming van 2 personen in de vacature wegens periodieke aftreding van de heeren P. van Dam en F. C. F. D. v. d. Heuvel. Beide heeren werden herbenoemd. Een adres van de gezamenlijke bewoners der Julianastraat om aan de gemeente Avenhorn een jaarlijksche bijdrage te be talen wegens kosten van straatverlichting aldaar, ondervond een afwijzende beschik king, aangezien de Julianastraat ook ver licht wordt ten gerieve van de inwoners van Avenhorn zélf. de orde en wees op de noodzakelijkheid van verbetering. De voorzitter zeide, dat men eerst wil afwachten of de verbetering van de R.K. begraafplaats in werkverschaffing mag worden uitgevoerd. De kwestie blijft onder de aandacht van B. en W. Het voorstel van B. en W. om den oud kassier van het G. E. B. een gratificatie toe te kennen van 100 werd verworpen, ge zien de omstandigheid, dat de oud-functio naris geen gratificatie noodig heeft en een cadeau niet wenscht te aanvaarden. Het voorstel om aan de plaatselijke afd. van het „Witte Kruis" een financieele bij drage te verleenen werd aangenomen. De heer Schaap merkte op, dat de vader van één der patiënten meer had kunnen doen om de gemeentelijke bijdrage lager te houden, door aansluiting bij de Midden- standsvereeniging De Hanze. De voorzitter wees er op, dat het goed zou zijn, ter kennis van de menschen te brengen, dat de ge meente geenszins verplicht is uitzending mogelijk te maken. In den vervolge zullen B. en W. dan ook nauwgezet onderzoeken hoeveel door derden kan worden betaald om daardoor de gemeente niet al te zeer op kosten te brengen. De betrokken vader schijnt thans genegen te zyn in de verpleeg- kosten 75.bij te dragen. Op voorstel van B. en W. werd de reke ning-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten ver vangen door een andere, ingaande 1 Jan. 1939, zulks op verzoek van de Bank. De hiermede ontstane wijziging betreft hoofd zakelijk de rente voor saldi in debet en credit, waaraan door de gemeente toch niet te ontkomen valt. Goedkeuring van Ged. Staten zal worden aangevraagd. In behandeling kwam een adres van den gemeenteveldwachter om herziening van zijn salaris. De functionaris zou van den zeker van krankzinnigenzorg wel weet mee te praten, zoodat het aanbeveling verdient het verzoek in te willigen. Aldus werd daarop zonder stemming be sloten. Goedgekeurd werd een door de gemeente Schoorl voorgestelde wijziging der veror dening op de keurloonen voor vee en vleesch. Deze 'worden daardoor gelijk aan die in Alkmaar. De wijziging staat, naar de voorzitter toelichtte, in verband met een tekort op den keuringsdienst van enkele honderden guldens, waarvoor de reserve op eisch van Ged. Staten niet mag worden aan gesproken. Spr. voegde hier nog de opmer king aan toe, dat z.i. juist voor dergelijke gevallen de reserve zou moeten dienen. Ook werd goedgekeurd het voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeen komst met de Bank voor Ned. Gemeenten tot een maximum van f 15.000. Gemeentebegrooting voor 1939. Namens de commissie voor onderzoek van deze begrooting bracht de heer Schuur rapport uit. De comissie adviseerde tot het geven van een bijdrage ad 50 per jaar voor de sluis te Broek op Langendijk en deze kosten te bestrijden uit het overschot op post no. 250 der begrooting. Voor de uitzen ding van kinderen naar vacantie- en her stellingsoorden wenschte de commissie 100 toe te staan in plaats van 80, zulks in ver band met het bestaan te Sint-Prancas van een afdeeling der vereeniging daarvoor. De bijdrage voor het overzetveer wilde de com missie zien gehandhaafd zoolang de tram naar Schoorl blijft bestaan. Over het salaris van den schoolschoonmaker had de commis sie geen overeenstemming kunnen bereiken. Ten slotte had zij zich met de begrooting kunnen vereenigen, die voor den kapitaal - dienst sluit met een bedrag van 160.770,84 en voor den kapitaaldienst met 347.351,32. Aldus werd de begrooting daarop door den raad vastgesteld. Tegen verhooging van het salaris van den schoolschoonmaker stemden de heeren Schuur, Visser, Kramer en de Goede, er vóór waren mevr. Otto en de heeren Hart en Boon, zoodat het voor stel was verworpen. Het voorstel om weder 75 opcenten te heffen op de gemeentefondsbelasting werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan den heer Bijpost werd op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als lid van het burgerlijk armbestuur, onder dankzegging voor de in die functie aan de gemeente en hare inwoners bewezen diensten. Omdat de begrooting voor 1937 was ver laagd, had ook de post voor rijkssteun aan de gemeente verlaagd moeten worden. Dit werd door den gemeenteraad vergeten en Ged. Staten hadden die fout hersteld. De raad hechtte daaraan nu zijn goedkeuring. Goedgekeurd werd ook een wijziging van de begrooting voor 1937 voor wat betreft de destijds pro memorie uitgetrokken posten, waarvan men de bedragen pas kon vaststel len na afrekening van den dienst voor dat jaar. In ontvangten en lasten bedroegen deze posten f 33.080,38. raad in zijn geheel daarop prijs stelde. De heer Kramer was de eerste die ge bruik maakte van de gelegenheid om vra gen te stellen buiten de agenda om. Hij wenschte te weten hoe het eigenlijk staat met de noodslachtplaats, waarvan hij vrees de, dat de afmetingen onvoldoende zullen worden. De voorzitter antwoordde, dat de afmetingen 5 bij 3 meter moeten zyn en daaraan zal zeker de hand worden gehou den; spr. had reeds den opzichter verzocht daarop te letten en hij was overtuigd dat deze zulks zal doen. De heer Boon vroeg naar den steun voor kleine tuinders, waarop de voorzitter mededeelde, dat die Woensdag reeds is uit betaald. Hierop werd de openbare vergadering ge sloten. De raad der gemeente vergaderde Woensdag voltallig ten gemeentehuize. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den minister van Economi sche Zaken, waarbij de uitgaven der ge meente over het eerste halfjaar 1938 voor steunverleening aan kleine tuinders van groep C werden vastgesteld op 208.04. Afgewezen is door den minister van So ciale Zaken de verbetering der Algemeene begraafplaats in werkverschaffing. De heer de Jongh voelde zich zeer teleurgesteld met dit schrijven en zou het object in vrij be drijf willen uitvoeren. De voorzitter zeide, dat B. en W. dit overwogen hebben, maar een jaarlijksche vergoeding van de ge meente aan de Nederl. herv. kerk ad 50 voor gemis van begrafenisrechten eerst van de baan willen hebben. De heer de Jongh achtte dit punt niet aan liw 248. Sahib en zijn helpers waren op het laatste ogen blik uit de boom gesprongen. Wel had Sahib zich ernstig bezeerd, maar zijn sterke vrienden droegen hem voor zichtig weg. Sambo stond nog steeds woedend aan de boom te schudden, en begreep maar niet waar de man nen opeens gebleven waren. 247. Nog steviger ging de slurf om de boomstam en door het schudden rolden de cocosnoten om Sambo zijn Rondvraag, kop. Doch hij bemerkte er niets van in zijn woede. Doch Ofschoon reeds zeer lang de rondvraag in hij had er ook geen erg in, dat de mannen in de boom Koedyks gemeenteraad niet meer bestaat, ui t heeft de voorzitter deze nu weer in zlch voorzichtig lager lieten zakken, en toen Sambo de eer hersteld, omdat, naar hij meende, de boom om had, waren de mannen verdwenen. 249. Spoedig waren de mannen met Sahii paleis. De sultan gaf bevel een mooie kamer patiënt in te richten en een paar uur later vo zich al veel beter. Flip en Jan kwamen hem 1 ken en brachten heerlijke vruchten mee. Sahi wel prettig een beetje verwend te worden.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8