Agenda Tlieuws Weee&eeicht GEMENGD NIEUWS. HEERHUGOWAARD STOMPETOREN OBDAM KOEDIJK BERGEN Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. LIMMEN ST. PAN CR AS HEILOO derde blad. ONREGELMATIGHEDEN TE GOUDERAK. Twee arrestaties. Ais verdacht van een onzuiver beheer van ,e kas van het Burgerlijk Armbestuur te Gouderak heeft de justitie gearresteerd den haast 50-jarigen voorzitter en den 65-jari gen penningmeester van het armbestuur. De voorzitter is tevens wethouder van Goude rak. Na een eenigen tijd geleden door den rijksaccountant ingesteld onderzoek, is het parket uit Rotterdam onverwacht op het Met een zware hersenschudding en een gebroken enkel werd de vrouw overgebracht naar de rijksklinieken, waar zij Zondagmid dag is overleden. BOTSING TUSSCHEN MOTORFIETS EN AUTO. Duorijder ernstig gewond. de gemeente St. Michielsgestel (N.B.) heeft zich gisteravond een ernstige botsing voorgedaan tusschen een uit de rich ting 's-Hertogenbosch komende auto en een raadhuis verschenen. Na een verhoor zijn de van den anderen kant komende motor betrokkenen in arrest gesteld en naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overge bracht. Tegen hen bestaat de verdenking van onregelmatigheden in de boekhouding en aanwending van gelden ten eigen bate. De zaak betreft alleen de kas van het Bur- fiets. Het ongeluk gebeurde, toen de motor rijder een vóór hem rijdende auto wilde pas- seeren, en den tegenligger niet tijdig ge noeg opmerkte. Het motorrijwiel sloeg met den berijder en den duopassagier tegen den grond. De laatste, een 30-jarige Italiaan, groot- gerlyk Armbestuur. De grootte van het ont-1 wonende te Eindhoven, werd in zorgwek- i j kenden toestand opgenomen in het ziekengasthuis te 's-Hertogenbosch. Hij had een zeer ernstige hersenschud ding bekomen en beide beenen gebroken. De motorrijder, zekere Wetsel uit Eindhoven, kwam er met lichte kwetsuren af. Schipper verdronken. - Hedenmorgen te kwart over zeven is te Culemborg door tot nog toe onbekende oorzaak de 44-jarige gehuwde schipper A. L. F., varende op het schip De Onderneming, op de Lek over boord geslagen en verdronken. Hij laat een vrouw en een kind na. Clandestiene zender ontdekt. - De poli tie te Nijmegen heeft, in samenwerking met den radio-technischen dienst, een clande- stienen zender ontdekt, welke ook dikwijls buiten Nijmegen werd gehoord. Tegen den man, die den zender bediende, is proces-ver baal opgemaakt. De zender is in beslag ge nomen. Valschheid in geschrifte. - De 44-jari ge D. te Delft is door de politie geverbali seerd, omdat hij sedert 1936 ruim twaalfhon derd gulden aan steun had getrokken, ter- wijl hij in deze periode zijn inkomsten, een totaal bedrag van omstreeks tweeduizend gulden, had verzwegen. De man heeft het steungeld terugbetaald, doch zal niettemin wegens valschheid in geschrifte worden vervolga. Prinselijke familie weer terug. - Met een treinvertraging van ongeveer 3 kwartier is Zaterdagavond te circa half tien prinses Juliana met prinses Beatrix uit Duitschland te Baarn aangekomen, waar prins Bern- hard haar op hartelijke wijze aan het station heeft begroet. De prins was per auto terug gekomen. In vier auto's werd naar het paleis Soestdijk gereden, de prinses nam in de auto van den prins plaats. Prinses Beatrix kwam met een verpleegster in een der volgauto's. - Accountantsdag. - De Nationale ver- eeniging van accountants heeft Zaterdag te Amsterdam haar tweeden accountantsdag ge houden, voor welke bijeenkomst veel belang stelling bestond. Als vertegenwoordiger van den minister van onderwijs woonde dr. S. Elzinga, inspecteur van het M.O., de bijeen komst bij, terwijl voorts eenige leden van de beide Kamers der Staten-Generaal als gasten aanwezig waren. Beëindiging aanvoer pekel- en steur- haring. - Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, ligt het in het voornemen te bevor deren, dat de zoute haringvisscherij, ten einde overproductie te voorkomen, binnen kort wordt beëindigd. Evenals het vorige jaar zal deze beëindiging, behoudens onvoorziene omstandigheden, in etappen geschieden. Oplichting en valschheid in geschrifte, - Te Leiden is aangehouden een 36-jarige fabrikant uit Den Haag, verdacht van dief stal, oplichting en valschheid in geschrifte. De man was voor een Leidsche firma in En geland op reis geweest en had zich onder bedriegelijke voorspiegelingen een bedrag van ruim 1100 weten toe te eigenen. Een mooie opdracht. Het verfwerk ten behoeve van het Staatsbedrijf de Artillerieinrichting te Hembrug (Zaandam) van gebouw no. 333 (nieuwbouw) en gebouw no. 72 (ver bouw) is onderhands gegund aan heer A. Breed, alhier. brekende bedrag moet nog worden vastge steld bij het onderzoek van de justitie, die de boekhouding in beslag heeft genomen. INBRAKEN IN HET WESTLAND OPGEHELDERD. Ongeveer een week geleden werd te Rijs wijk ingebroken in een tuindersschuur, waarbij een bascule ontvreemd werd en eenige vernieling werd aangericht. Voorbij gangers bleken omstreeks den tijd van de inbraak personen bij de bewuste schuur te hebben gezien, die hun bekend waren, en dank zij deze tip kon de Wateringsche poli tie twee jongens aanhouden, die na een kort verhoor bekenden reeds verschillende in braken in het Westland te hebben gepleegd, Meestal was de buit niet groot en bestond deze uit wat gouden en zilveren voorwer pen. Deze voorwerpen, alsmede een geweer en ander gestolen goed, werden teruggevon den in een schuur. Ook hadden de aangehoudenen kortgele den brand gesticht in een clublokaal aan den Leyweg te Wateringen. Na verhoor zijn de beide inbrekers ter beschikking van den officier van Justitie gesteld. Inmiddels blijkt nog een derde per soon bij de zaak betrokken te zijn; hij is voortvluchtig en wordt door de politie ge zocht ERNSTIG AUTO-ONGELUK OP DEN HAARLEMMERWEG. Een doode, drie gewonden. Zaterdagnacht omstreeks drie uur is op den Haarlemmerweg een uit de richting Amsterdam komende auto, waarin vijf per sonen zaten, even vóór de Liedebrug in volle vaart tegen een zware betonnen tram- mast gebotst. De carrosserie werd nagenoeg geheel ver splinterd. De brokstukken lagen overal in den omtrek verspreid. Tot de passeerende automobilisten, die van verschillende kan ten toesnelden, behoorde dokter R. J. P. Muller uit Haarlem, die onmiddellijk de noodige maatregelen nam. Het bleek, dat zich in den wagen een huurauto uit Am sterdam behalve den chauffeur twee heeren en twee dames bevonden. Het waren de families S. W. F. Hendrikse en mr. O. ter Haar, beiden uit Heemstede. Alle vijf personen hadden min of meer ernstige ver wondingen gekregen. Het ergst was de heer Hendrikse eraan toe, die een schedelfrac tuur had bekomen. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is hij overleden. Zijn echtgenoote, die een hersenschudding had opgeloopen, is in het St. Elisabethziekenhuis te Haarlem opgenomen. Haar toestand liet zich Zondagavond vrij gunstig aanzien. Mr. ter Haar is met verschillende ver wondingen en een zware hersenschudding naar 't diaconessenhuis te Haarlem overge bracht, evenals de chauffeur, zekere van der Klis uit Amsterdam, die een enkel had gebroken. Mevr. ter Haar werd slechts licht gewond en kon naar haar woning vervoerd worden. Omtrent de oorzaak van het onge luk zijn nog geen bijzonderheden bekend. Er was geen mist, zoodat bij de voortreffe lijke verlichting het uitzicht normaal was. KIND DOODGEREDEN. Zaterdagavond omstreeks half zes is op l het Soendaplein te Haarlem het zesjarig I meisje F. W., dat bij het spelen de straat overstak zonder op het verkeer te letten, door een vrachtauto, welke uit de richting j Velzen naderde, gegrepen. Het kind viel en kwam juist voor een der achterwielen van j de auto terecht, werd overreden en was vrijwel op slag dood. TRANSPORTFIETS DOOR AUTO AANGEREDEN. Twee jongemannen gedood. Op den rijksstraatweg tusschen Harder wijk en Ermelo is Zaterdagavond een ern stig ongeluk voorgevallen, dat aan twee knechts van den melkboer D. het leven heeft gekost. Beide knechts, een van vijf tien en een van zestien jaar, hadden plaats genomen op een transporttwee- wieier en gingen in de richting Ermelo. Zij werden ingehaald door een personen auto, bestuurd door den heer A. uit Nun- speet, die zijn groote lichten moest dempen voor een tegenligger, waarvoor hij ook moest uithalen. In het niet verlichte gedeel te, waarin de heer A. toen kwam te rijden, heeft hij de fiets met de beide personen niet opgemerkt, met het noodlottig gevolg, dat hij hen aanreed. Een der slachtoffers kwam hnks, de andere rechts van den weg terecht. Beiden waren op slag dood. DOODELIJKE AANRIJDING TE UTRECHT. Overgestoken zonder richting aan te geven. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur is ter hoogte van de administratiegebouwen der ederlandsche spoorwegen op den Cathe- den Tooneelvereeniging „Aurora" Zondagavond gaf bovengenoemde vereeniging haar eerste uitvoering in café Kamsteeg voor een volle zaal. Op gevoerd werd het blijspel: „Ln Jacob diende...." door Henk Bakker en Chr. v. Bommel—Kouw. Burgemeester Posch, de voorzitter, heette allen welkom. Hij constateerde, dat de groote belang stelling moed gaf om het a.s. 75-jarig bestaan der vereeniging glorieus te vieren. „En Jacob diende...." is een blijspel met niet zulke dolle situaties als wij soms door „Aurora" gespeeld zagen maar is toch een prettig modern stuk, dat in de vertolking goed tot zijn recht kwam. De spelers hebben hunne rollen zonder uitzondering goed vertolkt, mej. Aag Lakeman als de ouderwetsche oudtante was weer bijzonder op dreef, De grimeering van den heer Ridderik- hof te Hoorn was prachtig, de tooneel- aankleeding evenzeer. Er is danig ge lachen. De Johnny Blackband ver- «uiuscTO suuurweKtii uu ucn gevoeld. De Johnny Black band ver- rijnensingel te Utrecht een verkeersongeluk zorgde het muzikale gedeelte, en di oeg gebeurd, dat het leven heeft gekost aan een veel bij tot het goede gehee Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker te Bergen, eiken dag 104 uur, werken van Kees Boender maker. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vader tje Langbeen (Holl.-om.-amus. film); hoofd rollen Lilly Bouwmeester, Paul Storm en Emma Morel. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dagmiddag uitgezonderd Dinsdagavond 8 uur, hoofdnummer De school des levens (rom.); hoofdrollen Kathe von Nagy, Hans Holt, Ilse Werner e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Ro- salie (operette), hoofdrollen Nelson Eddy, Eleanor Powell. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Maandag 21 November. 8 uur, Heul 3, volkszang. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Speurhonden door 't gezelschap Jan Musch. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, alge- meene vergadering Ijsbaan Heiloo. Dinsdag 22 November. 35 en 7.3010.30 uur in de Unie, bazar „Het Hoogeland". 8.15 uur, de Harmonie, voor Covoto op voering van Roberts Vrouw. Woensdag 23 November. 35 en 7.3010.30 uur in de Unie, bazar „Het Hoogeland". 8.15 uur, Harmonie, getuigenisavond over den nood der Joden in Duitschland; ver schillende sprekers. welke hieraan verbonden zijn, komen ten laste der gemeente Obdam. Met ingang van dit voorjaar is men reeds met het verstrekken van melk aan een aantal leerlingen der bijzondere school alhier begonnen. Gewijzigd uitbreidingsplan. De vorige week heeft de gemeente raad een bezoek gebracht aan het terrein waarop het uitbreidingsplan dezer ge meente geprojecteerd zal worden (ter rein Maars), waarbij een veel van het oorspronkelijk plan verschillend ont werp is gemaakt. Van betrouwbare zijde vernamen we, dat het thans tot stand gekomen plan veel bij het vorige aan practische waar de heeft gewonnen. Alvorens dit plan ten uitvoer kan worden gebracht, moet nog de goedkeuring van Ged. Staten daarop verkregen worden. 45-jarige vrouw. Het slachtoffer een ongehuwde strijkster, ^erkzaam aan de Rijksklinieken, reed per rijwiel over den Catherijnensingel en stak donder eenige richting aan te geven plotse- ~bg den rijweg over. Zij werd gegrepen door een haar achterop rijdende gemeente- Jij Wel^er bestuurder onmogelijk de aan rijding kon voorkomen. Melk op school. Binnenkort zal aan de van hier te Hensbroek op de openbare school gaan de kinderen, welke daaraan volgens medisch advies behoefte hebben, melk pp school verstrekt worden. De kosten Uitvoering Aurora. Zondagavond werd door de Harmo- nievereeniging Aurora een openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer Jb. Groot onder leiding van den heer Adr. Nieman. Het program werd geopend met een flinken marsch, welke direct een opge wekte stemming bracht. Nadat een vier tal nummers ten beste waren gegeven, ging er voor afwisseling een klucht in één bedrijf „Het kalf". Er werd vlot ge speeld, zoodat de vele vergissingen in hevige mate den lachlust opwekte. Een dankbaar applaus was het loon der spelers. Na de pauze volgden nog een vijftal nummers waarin wij mooie muziek mochten beluisteren. Men ein digde met een opgewekte finale. De A. M. band uit Alkmaar zorgde voor pauze- en balmuziek. Het geheel was een goedgeslaagde avond. Ouderavond. Vrijdagavond werd in een der school lokalen de eerste ouderavond gehouden on der leiding van het hoofd der school, den heer Stuffers. De voorzitter opende met een woord van welkom en was verheugd over de opkomst. Hij hoopte op een gezelligen avond. Daarna was het woord aan den heer Schut, met de 3de, 4de en 5de klassen, die eenige zangnummers ten beste gaven. De kinder stemmen verwierven een luid applaus en een dankwoord van den voorzitter. Medege deeld werd, dat er een telefoon is in de school. De schooltandverzorging is aange sloten bij den Kring Schagen. Ook zullen er bloembollen uitgereikt wordt aan de school kinderen. Hierna werden door den heer Stuffers reisindrukken uit Zwitserland en Italië gegeven, waarbij de heer Schut licht beelden gaf. Op onderhoudende wijze lichtte den heer Stuffers de lichtbeelden toe. Een luid applaus was sprekers loon. In de pauze was er gelegenheid het werk der kinderen na te zien en met de onderwij zers te spreken. Het woord was nu aan mej. Jansonius. Deze vertelde over een tooneeluitvoering door eenige scholieren gedaan. Als gewoon lijk werd dit vol humor voorgedragen. Ap plaus en dank was spreeksters loon. De heer Schut gaf nu nog de schoolfeest film, waarbij de ouders hun kinderen zagen genieten. Hierna sluiting. Beschikbaarstelling bloembollen. De stichting „Bloembollen-surplus- fonds" heeft voor de leerlingen der open bare en bijzondere lagere scholen in deze gemeente een groot aantal bloembollen beschikbaar gesteld, n.1. 1600 hyacinthen- bollen en 2200 tulpenbollen. Uitbreidingsplan. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten aan het gemeentebestuur bericht, dat een commissie uit het Provinciaal college op Zaterdag 3 December a.s., des voormid- s 10 uur, in deze gemeente een onder zoek komt instellen in verband met de in gediende bezwaarschriften. Na afloop van het onderzoek zijn zij die het bezwaar schrift hebben ingediend in de gelegenheid hun zienswijze tegenover de commissie toe te lichten. Veranderlijke wind; aanvankelijk zwak tot matig; later wellicht weer krachtig; be trokken tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk regen; vooral in het zuiden; weinig veran dering in temperatuur. De depressie-activiteit is sinds Zaterdag nog verder toegenomen. Gisteren heeft een zeer belangrijke storing een z.ooster storm in onze omgeving gebracht. De kern van deze storing is thans over de Noordzee gelegen en zij veroorzaakt nog krachtige wind en zware regen over Denemarken en zuid Noorwegen. Intusschen is gisteravond weer een nieuwe depressie voor de Golf van Biscaye verschenen, welke hedenmorgen over west-Frankrijk buitengewoon zware luchtdrukdalingen en regen veroorzaakt, Deze 'depressie trekt oost-noordoostwaarts en zal het weer te onzent belangrijk beïn vloeden. De stroom van depressies is echter met de laatstgenoemde storing nog niet af gesloten, omdat ver weg op den oceaan nog een derde snel dieper wordende storm- depressie tot ontwikkeling komt. Onder in vloed van alle lage drukgebieden blijft het in vrijwel geheel west-Europa ongestadig weer, op tal van plaatsen is veel regen ge vallen, in Frankrijk kwam zelfs onweer voor. Over de Britsche eilanden is de temperatuur onder haar normale waarde, doch in het overige gebied blijft het nog steeds belangrijk boven normaal. Voor morgen mag veranderlijke wind worden verwacht, wisselend in kracht; bij zwaar bewolkten tot betrokken he mel zal opnieuw regen voorkomen, vooral in het zuiden. De temperatuur zal nog weinig veranderen. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 21 Nov. 8.45 aan alle posten: „Stormsein neerhalen". LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.31 tot 7.01 uur licht op. R aads vergadering. Naar wij vernemen heeft de burge meester de raadsleden in openbare verga dering bijeengeroepen op Donderdag 24 November a.s., des namiddags 8 uur ten raadhuize. In deze vergadering zal o.m. de begroo ting der gemeente en van de bedrijven over het dienstjaar 1939 worden aangebo den. B. en W. stellen den raad voor voor het belastingjaar 1939-1940 wederom 75 opcen ten (het maximum-aantal) op de gemeen tefondsbelasting te heffen. Nieuwe agent der arbeids bemiddeling. B. en W. stellen den raad voor met in gang van 5 December a.s. den tijdelijk ambtenaar J. Uitentuis op arbeidscontract aan te stellen als agent der arbeidsbemid deling, ter vervanging van den klerk ter secretarie, J. Th. M. Punt, die te Hillegom is benoemd. Jubilea Par. Zangkoor. Op Cecilia-dag, de patrones van het R. K. zangkoor telt het' parochiale zangkoor 3 jubilarissen. De heeren J. Zonneveld en P. Duikersloot vieren hun 25-jarig jubileum en de heer Jac. Met selaar zijn 40-jarig jubileum. In een kerkelijke feestviering en een feest avond zullen deze jubilea herdacht worden. Volksonderwijs. De vereeniging Volksonderwijs ver gaderde Zaterdag in het lokaai van den heer Bouwstra. Bij ontstentenis van den voorzitter werd de vergadering geleid door den heer C. de Jong. Medegedeeld werd dat Maandag en Dinsdag met een filmvertoo- ning in het lokaal van de openbare school, de tandverzorging is ter hand genomen. Gespaard worden drie cent per week door de laagste twee klassen. Aansluiting is ge- zoch bij den kring Schagen; 8 December zal de tandarts voor het eerst in de school komen ter verzorging er tanden. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredenden, de heeren C. v. d. Tak en Jb. de Vries werden herkozen. Het verslag van den penningmeester luidde: ontvangsten Volksonderwijs 121.90, uitgaven 123.67, kastekort 1.79. Van de St. Nicolaasvereeniging waren de ontvangsten 190.25, do uitgaven 115.65 en het saldo 74.60. Men besloot wederom St. Nicolaasfeest te houden. Geprobeerd zal worden dit op een anderen leest te schoeien dan gewoonlijk. De bespreking van een gezelligen avond, gaf tot resultaat dat in overleg met de arbitrage-commissie, is besloten om deze te houden in de eerste week van Februari. Dit zal worden gedaan met eigen krachten en medewerking der hoogste klassen. Hierna sluting. Jubileumfeest S. S. S. De gymnastiekvereeniging S. S. S. vierde haar 15-jarig jubileum Vrijdag avond in café Boüwstra. De zaal was feestelijk versierd en geheel gevuld met genoodigden, donateurs en leden der ver eeniging. De voorzitter, de heer J. Bos kamp, riep het welkom toe aan de gasten, in het bijzonder aan mevr. Kroonenburg, webhouder Duif, de juryleden de heeren Vennik en Schuit en de oprichter der ver eeniging de heer C. Wagenaar Cz. Vele bloemstukken varen aangeboden door verschillende zustervereenigingen en oudleden. De voorzitter gaf een kort overzicht van den levensloop der vereeniging, waarna met het feestprogramma werd begonnen. Het eerste nummer bracht het optreden van de S.S.S.-band, De heeren gym nasten hadden zich omgetooverd in band spelers met als leider de heer de Pee. Met imitatie-instrumenten werd gewerkt, wat aardig klonk en al direct stemming-in de zaal bracht. Het overvolle programma ge heel te vermelden zou ons te ver voeren alleen willen wij vermelden het optreden van den heer Morretti. Met deze keuze is het bestuur bijzonder gelukkig ge weest. Tot 's morgens 5 uur duurde onaf gebroken het programma. S. S. S. kan te rug zien op een bijzonder goed geslaagden jubileumavond. Voordracht onderwijzer. B. en W. hebben de,volgende voor dracht opgemaakt voor onderwijzer aan de U. L. O. school alhier. Deze luidt: 1. C. Hoogervorst, Heiloo; 2. J. Wiersma, Heiloo; 3. A. W. de Vries, Landsmeer. Afscheid ambtenaar. In de vergadering van B. en W. den gemeentesecretaris en het gemeente- personeel is afscheid genomen van den heer J. Lodder, die hier ruim 10 jaar werkzaam was en zich een sympathie ken ambtenaar heeft getoond. Als herinnering werd hem een vulpen aan geboden. Laatste les cursus Huisvrouwen. De eerste cursus voor huismoeders, welke gehouden is in het Brunogebouw en café Morsch, is geëindigd. Het bezoek was zóó groot, dat mej. G. v. d. Sloot, leerares, er in geslaagd is om nog een tweeden cursus te houden. Bij de laatste les waren tegenwoordig de burgemees ter, de pastoor, de secretaris, het hoofd bestuur van den L. T. B. en de secreta ris van de afd. van den L. T. B. De cursus, die aanschouwelijk onder wijs geeft van alles wat de vrouw moet weten, had veler belangstelling. De verbouw van het raadhuis gereed gekomen. Toen in 1927 het oude bouwvallige raadhuis werd verlaten en men zich installeerde in het nieuwe, zou niemand gedacht hebben dat reeds zoo spoedig uitbreiding noodig zou zijn. Beneden was er ruimte in overvloed en boven achter de ruime raadszaal waren de ka mers voor de raadsleden en de pers. Wat is er van overgebleven? De pers kamer is ingenomen door het G. E. B. en de kamer van de raadsleden door Bouw- en Woningtoezicht. En gelijk vloers was alles overbezet. Zelfs de ka mer van den gemeente-secretaris was bezet. Op de secretarie was het hopeloos. De sterke groei der gemeenten (binnen een maand zijn we vermoedelijk de 8000 inwoners gepasseerd) en de toenemende crisismaatregelen maakten het dringend noodig om uit te breiden. En daarom is een 4-tal maanden geleden het besluit genomen om te verbouwen. De gem.- opzichter, de heer Torken, heeft een plan gemaakt en wie vreesde dat het mooie gebouw zou ontsierd worden, heeft ongelijk gekregen. Van de verbou wing (aan de straatzijde) is weinig te bemerken en als straks de afscheiding gereed is (door den aanleg van den nieuwen rijksweg is het nog wat rom melig) zal niemand zeggen dat er een verbouwing heeft plaats gehad. Maar van binnen valt het des te meer op. Toen we Zaterdag onder geleide van den heer Bruul de nieuwe secretarie hebben bezichtigd, keken we verrast op. Een ruimte van 15 X 5K meter vloeropper vlakte is geen kleinigheid. Voor ruimte, licht en lucht is gezorgd. Voor de 4 ambtenaren en 1 typiste is er thans een overvloed van ruimte en zoo noodig is er plaats voor een dubbele rij bureaux. Er was ook groote behoefte aan berg ruimte. Ook hierin is door een brand vrijen kelder voorzien. Het personeel gaat binnen door een hal, met ruimte voor garderobe. Brandvrije Lipskluizen zijn aangebracht in de secretarie en de automatische telefoon zorgt voor het contact. De „doorgang" heeft plaats ge maakt voor een flinke ruimte, waar men vrij met den ambtenaar kan spreken. De besoignekamer is weer vrij gekomen voor den gemeente-ontvanger, die tijde lijk in de raadszaal was „gestation- neerd" evenals het personeel van de werkvoorziening, steunverleening en armenzorg. Rest ons noe té melden dat het „hokje" voor den gemeenteveldwachter is ver beterd en verfraaid en dat was dringend noodig. We kunnen B. en W. en vooral de gemeente-secretaris gelukwenschen met de verbouwing. Waarschijnlijk zal ver grooting nu binnen een 10-tal jaren overbodig zijn. Liquidatie L. E. T. T. In de Zaterdagavond gehouden be stuursvergadering, welke voltallig was, is met algemeene stemmen besloten om aan de ledenvergadering voor te stellen om tot liquidatie van de L. E. T. T. over te gaan. Filmavond G. E. B. Men zal het G. E. B. en vooral zijn jongen energieken directeur, den heer H. Wolzak, moeilijk kunnen verwijten dat hij niet de aandacht op het G. E. B. vestigt. Donderdag zal in De Rustende Jager een gratis filmvertooning plaats hebben. Naast de schitterende natuur film wordt door de film het probleem opgelost „Hoe men zijn man gezellig thuis houdt" en hoe men Sinterklaas imiteert. Ook andere verrassingen zijn in 't zicht,

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 11