SAMBO DE OLIFANT JluMicaties Keuring voor den dienstplicht. Financieel Overzicht. EGMOND AAN ZEE ZIJPE OUDE NIEDORP SCHOORL DERDE BLAD. i Jubileum-revue: „Daar zit pit in." Donderdagavond gaf de Oud-Katho lieke jongeliedenvereeniging „Vroom, Vrij en Blij", ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan, een opvoering van de jubileum-revue: „Daar zit pit in". De zaal was voor deze gelegenheid op een smaak volle wijze versierd met dennengroen en palmen. Tusschen dit groen had men vlag getjes aangebracht. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter kapelaan Wijker, den burge meester, pastoor van Zanten als bonds voorzitter en de afgevaardigden der ver schillende O. K. vereenigingen, plaatselijke zoowel als zuster-vereenigingen uit andere plaatsen. Spr. zeide dat er een bloemstuk van de vrouwenvereeniging St. Agnes was ontvangen. Van de gelegenheid, welke hierna ge geven werd, voor felicitatie, werd aller eerst gebruik gemaakt door pastoor van Zanten, die als voorzitter van den bond van vereenigingen van jonge oud-katho lieken een woord sprak. Vervolgens dank te hij in zijn kwaliteit van voorzitter van het kerkbestuur en aanvaardde de, door de jongel. vereeniging aan het gebouw geschonken lambrizeering. Hierbij hoopte hij, dat de vereeniging haar belofte zou kunnen gestand doen n.1. ook het verdere gebouw op te knappen. Hierna deelde de voorzitter mede, dat er o.a. gelukwenschen waren ontvangen uit den Haag, Utrecht en van één der op richters, pastoor van der Oord. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door mej. A. van Pel uit IJmuiden voor D. G. S., die een bloemstuk aanbood en door den heer Schenk uit Den Helder voor Sursum Corda, die hierbij een boek ten geschenke gaf. Voor de damesvereeniging T.A.V.E.N.U. sprak vervolgens mej. Jansen. De heer Loevens, die steeds de grime verzorgd heeft, sloot de rij van sprekers en bood hierbij bloemen aan. De revue „Daar zit pit in", welke hierna ten tooneele werd gebracht, is geschreven door den heer Just. C. Bosdriesz, terwijl de liedjes zijn vervaardigd door pastoor van Zanten. Het zou ons te ver voeren, den inhoud hier weer te geven. De opvoering viel zeer in den smaak van het publiek. De liedjes op eenvoudige melodieën gezet werden door de aanwezigen spontaan meegezongen. Ook juffrouw Kris en juf frouw Kras wisten door hun grappen de lachlust op te wekken. Een hoogtepunt vormde evenwel het tafreeltje in de Voor straat met Jan van de groote Waterpias, en kapelaan van Wanten en Prinsie, de omroeper. Vermelding verdient ook de dansgroep, onder leiding van mej. Riek Dekker, ter wijl zij zelf in haar solodansen wel een ieders bewondering afdwong. We kunnen dan ook zeggen, dat allen, zonder uitzondering, hun best hebben ge daan om dezen avond te doen slagen. Na afloop van de revue dankte de voor zitter dei schrijver voor zijn werk en bood hem, als aandenken, een ulpen aan. Een gezellig bal besloot dezen zoo goed geslaagden avond. Mond- en klauwzeer. Van de tot heden in totaal 319 als be smet aangegeven veestapels zijn er 151 gevallen van genezing geconstateerd. Da gelijks worden nieuwe gevallen van gene zing opgegeven, terwijl het den laatsten tijd slechts zelden voorkomt, dat een vee stapel door mond- en klauwzeer wordt aangetast. Over het algemeen is deze ziekte in Zijpe ditmaal van vrij ernstigen aard geweest en zijn heel wat dieren aan gestorven. Donderdagavond vergaderde de stem gerechtigde ingelanden van bovengenoem- den polder in café Pepping aan de Weel. De voorzitter deelde mede, dat van hoo- gerhand goedkeuring is ontvangen ten aan zien van de vaststelling der lasten en pachten. Vervolgens werd op voorstel van het bestuur besloten om de geiden van den polder te verzekeren bij de N.V. Incasso- bank te Amsterdam, tegen fraude, inbraak, roof, afdreiging etc. In de vacature F. Koomen werd tot be stuurslid benoemd de heer W. H. Bierman, die zijn benoeming aannam. Bij de rondvraag deelde de voorzitter nog mede, dat de bruggen langs het molenwater zijn vernieuwd en dat het verkochte land voor onbepaalden tijd is verhuurd aan den heer M. Smit voor 2 per snees. Een voorspoedig dorp. Op 15 November is in deze gemeente geboren Jozef Adelbertus, zoon van C. de Waard en echtgenoot. Deze heugelijke ge beurtenis had in bijzondere mate de be langstelling van den burgerlijken stand te Schoorl omdat dit de 50ste geboorte in het jaar 1938 in deze gemeente was, een aantal dat slechts zeer zelden in Schoorl bereikt wordt. Ter herinnering aan dit feit heeft de ambtenaar van den burgerlijken stand, de heer W. K. Belonje, dezen jongsten inge zetene van Schoorl, een zilveren drink beker met inscriptie geschonken. Faincy-fair Olympia. De bekende Schoorlsche gymnastiek vereniging Olmpia heeft tot stijving van haar kasmiddelen Zaterdag en Zondag in de groote zaal van het café „De Rustende ager" van den heer 3' uyt een fancy- fair georganiseerd. De heer K. P. Zuurbier opende Zater dagavond om 8 uur de fancy-fair met een woord van welkom, waarbij hij den wensch uitsprak, dat de bezoekers zich zouden vermaken ten bate van Olympia. Spr. bracht dank aan de mildo gevers en geefsters en ook aan de leden van de Schoorlsche voetbalvereniging die op spontane wijze hun medewerking ver leenden. Na dit openingswoord werden door de dames-leden en de adspiranten meisjes en jongens eenige oefeningen uitgevoerd, waarna de fancy-fair v. erd geopend. Lieftallige meisjes nooden de bezoekers tot koopen, terwijl boven alles het geluid van schiettent en werptent uitging. Er was voor elck wat wils en voor een civiel prijsje kon men in het bezit komen van zeer veel schoone en nuttige voor werpen. Natuurlijk was er voorgezorgd dat ook de danslustigen zich konden vermaken. Een band bracht daarna dansmuziek ten gehoor. (Vervolg). Financieele kringen op hun beurt becri- tiseeren de wijze, waarop de regeering zich de middelen wil verschaffen voor dekking van haar geldbehoeften. Deze immers ver schilt niets met de methoden van een lange reeks van haar voorgangers, welke het ver trouwen in den franc hoe langer hoe meer hebben ondermijnd. Ook minister Reynaud zal zich door een „herschatting" van den goudvoorraad van de Bank van Frankrijk op basis van een nieuwe theoretische waar de van den franc (die slechts weinig hooger ligt dan de huidige reëele waarde) in het bezit stellen van een „boekwinst" van ca. Frs. 21% milliard. Deze wordt dan gebruikt voor „aflossing" van een gedeelte der door de Bank van Frankrijk aan de schatkist verstrekte voorschotten. Tegelijkertijd wordt de mogelijkheid tot het opnemen van regee- ringsvoorschotten bij de circulatiebank weer met een kleine Frs. 7 milliard verhoogd, en gezien de groote verplichtingen, waaraan de Fransche schatkist in de komende maan den heeft te voldoen, zal zij van deze moge lijkheid wel ten volle gebruik moeten ma ken. Dit alles komt neer op het „creëeren" van ruilmiddelen ten behoeve van de schatkist, wat noodzakelijkerwijze een inflationistische uitwerking op het prijsniveau zal hebben. De regeering stelt weliswaar in het vooruit zicht, dat te eeniger tijd het Valuta-Egali satiefonds en de regeeringsfondsen, inge steld voor steunverleening aan Frar.cche staatsleeningen hun reden van bestaan zul len hebben verloren, zoodat de alsdan be schikbaar komende middelen gebruikt zul len kunnen worden voor aflossing van de staatsschuld aan de Bank van Frankrijk. Dit is echter een speculatie op den terugkeer van het vertrouwen, die op zich zelf weinig geschikt is, om het vertrouwen te verster ken. Fransche staats- en spoorwegaandeelen, waarvan er verschillende op de Amsterdam- sche beurs genoteerd zijn, hebben onder den invloed van de minder gunstige beoordee ling der politieke en financieele vooruit zichten van Frankrijk hun aanvankelijke koersverbetering niet kunnen handhaven. Ook Duitsche leeningen hadden van aanbod te lijden. De Nederlandsche beleggingsmarkt bleef in één doen, zoowel voor staats- en gemeen- teleeningen als voor pandbrieven. De nieu we fusie in het hypotheekbankbedrijf door omwisseling van aandeelen Zuider- en Zuid-Wester Hypotheekbank in aandeelen Westlandsche hypotheekbank in aandeelen invloed op het koersverloop der pandbrie- venv, al werd zij gunstig beoordeeld. De voordeelen van deze samensmelting zullen voorloopig wel voornamelijk liggen in een vermindering der concurrentie en een nau were samenwerking, terwijl de besparing in kosten en salarissen vermoedelijk eerst geleidelijk zal doorwerken, door afvloeiing van functionnarissen in hooger en lager personeel. Op de Amsterdamsche aandeelenmarkt bleef de handel binnen beperkte grenzen. Toen de tot stand koming van het Britsch- Canadeesch-Amerikaansche handelsverdrag de hoop op een krachtige koersstijging in Wallstreet opwekte, liep Amsterdam hierop vooruit door een koopbeweging voor Ame- rikaansche shares, welke ook de locale markt meesleepte. Het enthousiasme aan deze zijde van den Oceaan vond echter in New-York geen weerklank en het is dan ook spoedig tot staan gekomen. Van binnenlandsche industrieele waarden waren verschillende per saldo lager. Aandee len Fokker konden echter een deel van het koersverlies, geleden na de aankondiging van het teleurstellende interim-dividend van 7 pCt. (tegen 8 pCt. in het vorige jaar, toen in totaal 25 pCt. werd uitgekeerd), weer in- De KEURINGSRAAD „ALKMAAR" zal voor de ingeschrevenen voor den dienst plicht der lichting 1940 dezer gemeente zitting houden te ALKMAAR, in lokalen van het VOORMALIG POLITIEBUREAU, Lange- straat nr. 87, en wel op de navolgende dagen en uren: DONDERDAG, 1 DECEMBER 1938: v.m. 9.00 uur, tijdelijk ongeschikt ver klaarden der lichting 1939 en A Beij. n.m. 1.30 uur, Beij Bree. VRIJDAG, 2 DECEMBER 1938: v.m. 9.00 uur, Bree Dekkers, n.m. 1.30 uur, Dekkers Esser. MAANDAG, 5 DECEMBER 1938: v.m. 9.00 uur, Esser Kaij. n.m. 1.30 uur, Kaij de Jong. DINSDAG, 6 DECEMBER 1938: v.m. 9.00 uur, de Jong Kle. n.m. 1.30 uur, Kle Li. DONDERDAG, 8 DECEMBER 1938: v.m. 9.00 uur, Li Miz. n.m. 1.30 uur, Miz Oud. VRIJDAG, 9 DECEMBER 1938: v.m. 9.00 uur, Oud R. n.m. 1.30 uur, R Schip. MAANDAG, 12 DECEMBER 1938: v.m. 9.00 uur, Schip Sn. n.m. 1.30 uur, Sn Timmerman. DINSDAG, 13 DECEMBER 1938: v.m. 9.00 uur, Timmerman VI. n.m. 1.30 uur, VI Wit. WOENSDAG, 14 DECEMBER 1938: v.m. 9.00 uur, Wit tot en met Z. Bovenvermelde letters duiden aan de be ginletters van de geslachtsnamen der inge schrevenen. Keuringsplicht. Voor zoover de Minister van Defensie het noodig acht, is ieder ingeschrevene verplicht zich te onderwerpen aan een onderzoek tot het beoordeelen van zijn geschiktheid voor den dienst in het algemeen en tot het ver krijgen van gegevens voor zijn nadere be stemming en daartoe te verschijnen op plaats en tijd, welke hem worden aange wezen. Zy, die wegens hunne godsdienstige ge zindte op een Zon- of op een feestdag zouden moeten verschijnen, kunnen aan den Voor zitter verzoeken op een anderen dag en c.q. in een andere gemeente te mogen ver schijnen. Niet verschijning wegens ziekte. Zij, die wegens ziekte niet voor den Keuringsraad kunnen verschijnen, worden verzocht dit vóór of op den oproepingsdag aan den voorzitter van den Keuringsraad te berichten met opgave van volledig adres en zoo mogelijk onder overlegging van een geneeskundige verklaring. Tijdelijk ongeschikt verklaarden. Op den ingeschrevene, die tijdelijk on geschikt is verklaard, rust de keurings plicht nogmaals in het jaar, volgende op dat, waarin deze uitspraak geschiedde, tenzij hij inmiddels geschikt of voorgoed ongeschikt mocht zijn verklaard, of van den dienst is uitgesloten. Medebrengen geneeskundige verklaring. Hij, die vermoedt ongeschikt te zijn wegens een ziekte of een gebrek, waarvoor hij onder geneeskundige behandeling is ge weest, dient daartoe een schriftelijke ver klaring van den geneeskundige mede te brengen. halen. Unilevers brokkelden in koers af, hoewel een onveranderd interim-dividend van 3 pCt. is aangekondigd. Aandeelen van Berkel's Patent konden een koerswinst boeken; de winst over het afgeloopen boekjaar ad 487.867 blijft wel iswaar belangrijk bij die van het vorige jaar 734.278) ten achter, maar het viel nog mee, dat er een dividend van 3% pCt. kan worden uitgekeerd tegen 5 pCt. vorig jaar. Naar men weet, heeft van Berkel ook groote buitenlandsche belangen, die in den tegenwoordigen tijd van devaluaties en de- viezenbelemmeringen in plaats van wmsten verliezen opleveren. Toch dwongen de om standigheden, d.w.z. de verdere belemme ring van het vrije handelsverkeer, tot voortzetting der decentralisatie der produc tie, hetgeen de fabrieksbedrijven in België en Nederland ongunstig beïnvloedde. Op de cultuurafdeeling stond het besluit van het Internationale Rubber Comité tot vergrooting van het uitvoerpercentage voor het eerste kwartaal van 1939 met 5 pCt. tot 50 pCt. der standaardquota in het middel punt der belangstelling. Aangezien de standaardquota op zich zelf met ingang van 1 Januari hooger zijn gesteld, zal de rub- beruitvoer in werkelijkheid nog met iets Wie niet voor den Keuringsraad behoeven te verschijnen. Voor den Keuringsraad behoeven niet te verschijnen de ingeschrevenen: a. die zijn opgenomen in een krankzinni gen-, idioten-, doofstommen- of blinden- gesticht; b. die doen blijken door ziekte of gebreken tot die verschijning niet in staat te zijn en niet zijn opgenomen in een gesticht als onder a. bedoeld; c. die zijn opgenomen in een rijksopvoe dingsgesticht, een tuchtschool, een ge vangenis of een rijkswerkinrichting; d. die hun beroep maken van de buiten landsche zeevaart of van de zeevisscherij buitenslands; e. die langer dan een maand in het buiten land verblijven in een plaats, welke meer dan 15 K.M. van de Nederlandsche grens is gelegen; f. die een geestelijk of een godsdienstig- menschlievend ambt bekleeden of tot een zoodanig ambt worden opgeleid; g. die als vrijwilliger behoort tot de land macht uitgezonderd den vrij willigen landstorm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. Niet verschijning na inzending geneeskundige verklaring. Voor den ingeschrevene, op'wien de ver plichting rust voor den Keuringsraad te verschijnen, doch die aan den Raad een verklaring zendt, welke den Raad voldoenden grond geeft om den ingeschrevene voorgoed of tijdelijk ongeschikt te verklaren, komt bedoelde verplichting te vervallen. De verklaring moet op óf na 1 December a.s. zijn afgegeven, bij voorkeur door TWEE geneeskundigen, en worden ingezonden zoo spoedig mogelijk nadat de ingeschre vene is opgeroepen om voor den Keurings raad te verschijnen. Adres: Voorzitter Keuringsraad, stadhuis, Alkmaar. Uit de verklaring moet, zoo mogelijk, blijken: a. dat de ingeschrevene met geslachts naam, voornamen en leeftijd aan te duiden voorgoed of tijdelijk onge schikt voor den dienst wordt geoordeeld; b. de aard en de graad van de ziekte of het gebrek, op grond waarvan de onge schiktheid aanwezig wordt geacht, alsmede de bezwaren, door de ziekte of het gebrek veroorzaakt. Keuring elders. (Verschijning voor een anderen Keuringsraad). Zij, die niet in deze gemeente of in de onmiddellijke nabijheid woonachtig zijn of verblijven, kunnen zich elders aan de keuring onderwerpen. Daartoe richten zij zoo mogelijk vóór 28 November a.s. onder opgave o.m. van naam, voornamen, geboortedatum, gemeente van inschrijving en volledig adres (straat en huisnummer) een verzoek, op onge zegeld papier aan: den Voorzitter van den Keuringsraad „Alkmaar", welk verzoek bij den Burgemeester kan worden ingediend. Herkeuring. Ten aanzien van eiken ingeschrevene, omtrent wien de Keuringsraad uitspraak heeft gedaan, kan bij den Herkeuringsraad een nieuw geneeskundig onderzoek worden aangevraagd: a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of diens wettelijken ver tegenwoordiger; b. door elk der overige voor dezelfde gemeente en voor dezelfde lichting inge schreven personen of hunne wettelijke vertegenwoordigers. De aanvraag moet berusten op aanneme- meer dan het bovengenoemde percentage stijgen. De beslissing van het Rubber-Comi té blijkt te zijn genomen onder den invloed van optimistische Amerikaansche ramingen omtrent den omvang van het Amerikaansche rubbervraagstuk in het nieuwe jaar, als gevolg van de opleving in de automobiel industrie. Zij is dan ook in de kringen der rubber-producenten en den rubberhandel, die op een onveranderd uitvoerpercentage hadden gerekend, minder ongunstig opgevat dan verwacht was. De rubberprijs te Lon den heeft zich na een daling van 8% tot 8 d. per lb. weer iets kunnen herstellen. Voor de rubberondernemingen beteekent de uitbrei ding der productie een lichte verlaging van den kostprijs per eenheid, die, mits ze niet door een daling der verkoopprijzen wordt gecompenseerd, op de bedrijfsre sultaten niet zonder invloed zal blijven. Er zijn den laatsten tijd weer belangrijke afdoeningen gemeld van Java-suiker, tot oploopende prijzen, en ook de verdere afzet mogelijkheden worden nog gunstig beoor deeld. Verwacht wordt, dat het restant van oogst 1938 vóór het afkomen van den nieu wen oogst van de hand kan worden gedaan. Niettemin hebben suikeraandeelen op de Amsterdamsche beurs een reactie te zien Hjke in het verzoekschrift omschrl den en uiterlijk den tienden datn11 waarop de uitspraak in het 0 den medegedeeld, zijn ingeleverd bii is meester der gemeente, Waai! ®n Burge. schrevene, wien de uitspraak geldt dienstplicht ingeschreven is V°or den Verschijnt de ingeschrevene niet herkeuringsraad, dan wordt de V°°r den indien zij is gedaan door den in <r„,.a?nvraag, wien de uitspraak geldt, of door zi? en<i' lijken vertegenwoordiger, als vervaiiWette* schouwd, behoudens de door de K ^e" te stellen uitzonderingen. r°°n Vast Indien het vanwege den herkend te houden onderzoek niet mocht ngsraa(i plaats hebben, wordt de ingeschre,,0„nen geschikt gehouden. e v°or Wenschen omtrent inlijving enz De ingeschrevenen hebben bii de de gelegenheid hunne wenschen mef"»?8 trekking tot de inlijving, het garnizoen het tijdvak van inlijving kenbaar te mat611 De ingeschrevene kan den Voorzitter schriftelijke verklaring ter hand stellen bewijze, dat hij voor eenig vak of eeni arbeid bijzondere geschiktheid bezit fr die in het bezit ie van een rijbewijs A (v chauffeur) of/en rijbewijs B (voor mot°°r rijder) wordt verzocht dit bewijs/deze b«" wijzen mede te brengen. Met de wenschen kan evenwel slecht rekening worden gehouden voor zoover dS dienstbelangen het toelaten. Afkeuring enz. door bedrog. De ingeschrevene dient zich, op straffe als bij de wet bepaald, te onthouden van het aanbieden van geld of geschenken of van andere verkeerde praktijken, waardoor hij zou meenen zijn afkeuring voor den dienst te kunnen bevorderen. Bestaat er naar het oordeel van den minister gegrond vermoeden dat iemand voorgoed ongeschikt is verklaard als gevolg van bedrog, dan wordt de desbetreffende uitspraak door den minister vervallen ver. klaard en wordt de persoon, wien het geldt, geplaatst in de verhouding tot den dienst- plicht, waarin hij zou hebben verkeerd, in- dien hij niet ongeschikt verklaard was. Strafbepalingen. Met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste hon derd vyftig gulden wordt gestraft: a, hij, die niet voldoet aan de op hem rus- tende verplichting, zich aan een keuring te onderwerpen en daartoe te ver- schijnen op plaats en tijd, welke hem worden aangewezen; b. degene, die de in verband met 'de Dienstplichtwet van hem gevraagde op gaven niet of niet naar waarheid verstrekt. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zes honderd gulden wordt gestraft hij, die op zettelijk een der in het vorige lid bedoelde feiten pleegt. Artikel 206 Wetboek van Strafrecht Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft: 1. hij, die zich opzettelijk voor den dienst bij de krijgsmacht ongeschikt maakt of laat maken; 2. hij, die een ander op diens verzoek op zettelijk voor dien dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft, wordt gevangenis straf van ten hoogste zes jaren opgelegd. Alkmaar, 21 November 1938. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. gegeven. Scheepvaartaandeelen brokkelden eveneens in koers af. Berichten, volgens welke een regeling zou zijn getroffen met betrekking tot de petroleumterreinen in Me xico hebben geen invloed gehad op het koersverloop van aandeelen Koninklijke. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: Anaconda Copper 28 5/8, 26 5/8, 27 5/8, 26 3/4; Bethlehem Steel 56%, 54 5/8, 56 3/4, 54 U.S. Steel 53 1/8, 50 7/8, 52 1/4, 50%', General Motors 40 3/4, 38 7/8, 39 3/4, 38 5/8 Aku 4544 1/4, 42 7/8; Van Berkel 55 3/8, 56 1/4, 55 1/4; Fokker 375 K, 362, 374, 370; Unilever 149, 145 7/8, 147, 146 1/4; Philips' 236%, 229, 237, 232%; Amsterdam-Rubber 242, 232%, 239, 234, Oost-Java-Rubber 143, 134; Serbadjadi 116, 111, 112*, 110; Handelsver. Amsterdam 492, 479, 483, 47 Javasche Cultuur 192, 186, 188%, 185; Deli Batavia 220%, 215%, 214%; Deli Mij. 288, 284)4, 287, 284; Holland Amerika Lijn 114, 1101/4; Ned. Scheepvaart Unie 123%, 120, 121,1 Kon. Petroleum 327%, 327%, 230/n 229%. 253. Plotseling rukte hij met zijn slurf de beide vach ten af en daar stonden rillend en bevend Flip en Jan. „Ik wil niet gestoord worden", zei Sambo woedend. „Maak dat je wegkomt en voorgoed". „Ach Sambo, maak ons toch Leter en help ook de sultan. Je hebt ons alle drie zo ongelukkig gemaakt". „Ik denk er niet over", trompetterde Sambo „en na de flauwe grap van jullie met die vachten, denk ik er helemaal niet meer over." 254. De jongens hadden zich onder alle omstandigheden flink gehouden, maar nu werd het hun toch te machtig. Huilend kwamen ze bij den sultan aan en zelfs de vach ten hadden ze bij Sambo moeten achterlaten. De sultan voelde zelf ook de teleurstelling, maar probeerde toch de jongens te troosten. Hij streek Flip over zijn hoofd en verzon een middel om Sambo te vangen. jan 255. Weer was er droefheid in het paleis. Flip c" gingen buiten op de grote bank zitten om te v0gelt wat ze toch moesten beginnen. Ineens stond er een die veel op een kraai geleek, voor hen. „Het wor weer", zei hij somber. „Vertel ons liever wat P' j„ zei Jan. Maar de vogel vervolgde: „Eerst komen e ^ige ge stormen over het land en dan volgt een êe droogte".

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 12