AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. Üuchloaact föucqecüike Stand De Belgische koning in ons land. 6'/, EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag. MAANDAGMARKT. „Elck wat wils" is langzamerhand een spreekwoord van toepassing op de slacht- veemarkt in onze stad. Een voldoende aan voer van alle soorten gaf een levendig beeld met gelukkig over het algemeen genomen een levendige tendenz. Wel was de varkensvoorraad op de markt overeenkomstig het vermoeden omtrent den voorraad over ons geheele land wat ruim, maar toch was de doorsneeprijs vooral niet lager dan de vorige week bij gelijke notee ring. De gang was weder 26 A ets., hetgeen bij de weder verhoogde heffing op het voer wel weinig kans op eenig bedrijfsoverschot biedt. De uit de marktneming kan den prijs stabiliseeren, mits het baconvarken uit het Oosten onze markt niet komt bederven, van daar dat de uit de marktneming hiervan in direct ook als steun voor de Hollandsche markten kan worden opgevat. De schapenaanvoer was gering en vond plaatsing tegen prijzen, welke den toets met de overvoerde markten in de vorige week elders goed kan doorstaan. Bij het rundvee mogen wij van prijs houdend spreken bij een vrij grooten aan voer en een geringer overschot dan de vorige markt. Aan prima kwaliteit bleek behoefte, deze was dan ook uit de markt voor ruim 35 ets., terwijl op datgene wat van mindere kwa liteit was, een belangrijke reductie moest gestaan, zoodat tamelijk veel voor omtrent 30 ets. per K.G. geslacht verkocht werden. Graskalveren waren voor 40 ets. per K.G. geslacht wel te vinden. EEN OUD-STADGENOOT GEEERD. Uit Utrecht vernamen wij, dat de gym nastiek- en schermvereeniging Atilla haar 49ste jaarvergadering hield. Doordat wijlen de heer L. A. Wouters, tientallen jaren aan de R.H.B.S. te Alkmaar als leeraar in de lichamelijke opvoeding werkzaam is geweest en als uitstekend gym nast en leider zeer bemind was, zal het den honderden van zijn ex-leerlingen zeker vol doening geven te vernemen, dat bij het gouden lustrum de vereeniging Attila een nieuw eeremetaal zal worden ingesteld, welke medaille op voorstel van het bestuur den naam zal ontvangen van Louis Wou ters, als hulde aan zijn verdiensten. Hij was talrijke jaren directeur der vereeniging, maakte haar tot de destijds grootste van ons land en keerde steeds zegevierend met zijn turners met de hoogste onderscheidin gen huiswaarts uit alle wedstrijden. UITVOERING ARB. ZANGVER. DE STEM DES VOLKS. Op verzoek wijzen wij gaarne op de uit voering welke Zaterdag 26 November des avonds te half acht in de Harmonie wordt gehouden. Zooals bekend wordt een uitvoe ring van Die Tageszeiten van G. Teileman. gegeven voor koor en solisten, begeleid door het Alkm. Strijkorkest, waarbij mej. Ella Schwartz (sopraan) en de heer Otto Cou perus (tenor) als solisten optreden. Ir. J. W. Albarda spreekt dien avond over „In den strijd voor vrijheid". HET ZANDVERVOER TE BERGEN. De heer W. v. Hattum te Jutphaas, die als onderaannemer het zandvervoer voor het vliegveld heeft aangenomen, deelt ons, naar aanleiding van ons bericht over dit zandver voer, mede dat: 1. de chauffeurs niet verplicht zijn een be paald aantal vrachten te maken; 2. de chauffeurs een vastgesteld loon per week ontvangen, welk loon in het geheel niet van het aantal ritten afhankelijk is; 3. dit loon, in vergelijking met hetgeen andere expediteurs betalen, zeer goed ge noemd kan worden. 4. van eenig gejakker niet gesproken kan worden daar zij nog wel iets anders gewend zijn op dit gebied. Van de zijde van de politie vernamen wij, dat deze thans, nadat een paar maal proces verbaal over het te snelrijden door de chauffeurs van* de zandauto's is opgemaakt, deze over de wijze van het vervoer en de medewerking van den aannemer tevreden is. Er moet natuurlijk worden opgeschoten, om te bereiken, dat men voor het seizoen met dit vervoer gereed zal zijn. Ter waarschuwing van het verkeer heeft de gemeente aan de op den Meerweg uit komende zijwegen waarschuwingsborden voor het zandvervoer geplaatst. Men blijft het in Bergen echter betreuren, dat ter besparing van 3800 dit zandver voer niet door de weilanden is geleid, zoo als de minister van Defensie had toegezegd. COVOTO. Het comité verzoekt om er op te willen wijzen dat de plaatsbespreking voor de 2e abonnementsvoorstelling op Dinsdag 22 November morgenochtend om 11 uur aan vangt aan de Harmonie. Opgevoerd wordt „Robert's Vrouw", van St. John Ewine met Vera Bondam, Ph. la Chapell; en Dirk Verbeek in de hoofdrollen. HEROPENING CAFE DE TIJD. De Afd. Alkmaar van den Ned. Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters verzoekt ons opname van het vol gende; „Vol verbazing lazen wij in uw blad van Zaterdag, dat u schrijft, dat een der bonden bij het verleenen der vergunning van het café op de Laat dit heeft tegengewerkt. Dit is te eenen male bij de wettelijk gestelde eischen onmogelijk. Het verbaast ons dan ook, dat U zulks klakkeloos heeft geschreven, zonder andere inlichtingen on zerzijds. Immers is hier de Ned. Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters bedoeld. Wel hebben wij den heer de Ruiter de be hulpzame hand willen bieden, doch onze secretaris is door dezen heer meer dan on hebbelijk behandeld". (Wij hebben in bedoeld bericht geschre ven, dat, naar men ons mededeelde, door een der bonden van caféhouders bezwaar tegen het verleenen van deze vergunning was ge maakt. Hierin komt niet uit, welke bond bedoeld is, maar wij begrijpen volkomen, wat de afd. Alkmaar dit beschouwt als tot haar organisatie te zijn gericht. De mededeeling in ons blad van Zaterdag is afkomstig van den exploitant van café De tijd en wij hadden toen geen reden om de juistheid van zijn bewering in twijfel te trek ken, Red. Alkm. Crt.) DE ALKMAARSCHE LUCHTBESCHERMING. Het hoofd van den Alkmaarschen Lucht beschermingsdienst verzoekt ons, in verband njet het reeds gepubliceerde, nog te willen melden, dat tot het eerste gedeelte van Vak I gerekend moet worden het stadsgedeelte over de Vlotbrug. De cursussen voor E.H. B.O. worden op sommige dagen inderdaad tweemaal per dag gehouden, evenwel op denzelfden tijd, namelijk de eene cursus aan het St. Elisabeth-Ziekenhuis en de andere aan het Centraal Ziekenhuis. De heer Mool- huyzen verleent daaraan Dinsdags zijn medewerking en in de groep der genees- heeren, die zich daarvoor beschikbaar stel den moet nog de naam van den heer B. J. Leeuwenberg worden opgenomen. Voor den waarschuwings- en alarmeeringsdienst heef de heer Goetsch contact gezocht met den Rijks Luchtwachtdienst. Verder kunnen wij mededeelen, dat de prijs van het Neder landsche volksgasmasker S 4.50 bedraagt en dus gelijk is aan die van het Belgische volks gasmasker. PUZZLERUBRIEK. In de opgave van j.1. Zaterdag leze men voor de laatste letter van woord 4 een Z en voege bij woord 5 een K bij. EEN BAZAR. Dinsdag 22 Nov. a.s., des middags 3 uur wordt in de groote zaal van de Unie, Koor straat, een bazar geopend ten bate van de vereeniging „Het Hoogeland". Het openings woord wordt gesproken door den heer T. H. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar. Verder zal het woord worden gevoerd door den heer J. G. Kruis, penningmeester en gedelegeerd lid van het bestuur 's-Gra- venhage en den heer A. Hofstede, hoofd vertegenwoordiger der vereeniging, Hui- zum-Leeuwarden. 65 JAREN GETROUWD! Een zeldzaam jubileum. Heden herdenken de heer en mevr. P. Brandenburg en T. Brandenburg- Kuiper te Hoorn het zeldzame feit, dat zij voor 65 jaar in het huwelijk traden. AANBESTEDING. Door B. en W. werd heden ten stadhuize aanbesteed het bouwen van een woonhuis met veestalling en hooiberging in de Scha- gerwaard. Er waren 24 geldige biljetten in gekomen en 3 welke ongeldig werden ver klaard. Het hoogst was C. Kok te Nieuwer-Amstel 20.000, het laagst F. Kuiper te Aartswoud 13.593. De gunning wordt nader bekend ge maakt. DE POSTVLUCHTEN. De positie der K. L. M.-vliegtuigen op de Indië-route was gister: Uitreis: Valk te Alexandrië, Ibis te Medan, Pelikaan te Jodhpoer. Thuisreis: Zilverreiger te Rangoon, Oehoe te Marseille, Emoe te Bagdad. AMERIKAANSCH BOMBARDEMENTS VLIEGTUIG VERONGELUKT. Vyf dooden. Bij La Grange in Georgië (Ver. Staten) is een groote bommenwerper tijdens regen en storm neergestort er verbrand. Vijf in zittenden zijn om het leven gekomen, twee werden zwaar gewond, een achtste wordt vermist. ALKMAAR. GEBOREN: Wilhelmina Catherina, d. van Arnoldus Cornelis Monster en Wilhelmina Catherina Hartenberg. Catharina Anna, d. van Ni- colaas Hes en Maria Woutering. Marianne Elizabeth, d. van Hendrik Rijs en Arientje Leeuw. Adriaan Maria, z. van Petrus Johannes Eeken en Alida Catharina Maria Imming. Anneke Hendrika, d. van Jan van der Lende en Bregje Anna de Bie. OVERLEtEN: Nelis Licher, gehuwd met Alida Jans, 67 jaar. Mattheus Dekker, gehuwd met Maartje Insing, 68 jaar. WIERINGEN (12 t/m 18 Nov.) Geboren: Cornelis Johannes, z. v. A. v. Eekelen en M. C. Mens. Jannetje Pe- tronella.d. v. M. C. Hollander en G. W. Koorn. Geboren: Hendrika Magdalena, d. v. A. Weststrate en H. Plug. Willem Jan, z. v. J. Quast en M. Liefhebber. Germen Libbe, z. v. H. v. d. Berg en J. Neef. Ondertrouwd: K. Kamping en A. Pathuis. O v e r 1 e de n Maartje Bais, 82 j., vr. van M. Kok. iOMOICORBJGEERD). Om ruim half 12 uit Brussel vertrokken. Koning Leopold van België is vanmorgen naar Amsterdam vertrokken met den trein die om 11 uur 38 het station bij het kasteel Laeken verliet. De minister-president en minister van buitenlandsche zaken, Spaak, was met de hofdignitarissen aan het Zuidstation in den trein gestapt. De ontvangst op Nederlandschen bodem. Roosendaal in den grauwen killen ochtend was heden uit zyn gewone doen. Alles was in afwachting van koning Leopold. Voor het tweede perron van het station stond de koninklijke trein, om hem en zijn gevolg van onze grens naar de hoofdstad £es lands te voeren. Deze koninklijke trein bestond uit vier salonwagens. Achter den laatsten wagen was het rijtuig van de direc tie der Nederlandsche Spoorwegen gehaakt. De heeren ir. W. Hupkes en ir. W. F. H. van Rijckevorsel, directeuren der Neder landsche Spoorwegen en eenige ingenieurs maakten in dit rijtuig de reis naar Amster dam mee. Op het perron stonden binnen de touwen der afzetting meer dan twee duizend school kinderen met vlaggetjes in de Belgische en in de Nederlandsche kleuren. Ook vertegen woordigers van plaatselijke vereenigingen, met de vaandels hunner organisaties, hadden hier een plaats gevonden evenals eenige honderden belangstellenden. Het officieele karakter van het bezoek bleek al by 's konings komst aan het grens station, waar een aanzienlijk gezelschap het Belgisch staatshoofd op Nederlandsch grond gebied verwelkomde. Eenigen tijd voordat de trein uit België aankwam, hadden zich op het perron verza meld de leden van den aan Z.M. gedurende zijn bezoek aan Nederland toegevoegden eeredienst. Dit waren: vice-admiraal A. Vos, hoofd der IVe afdeeling A van het departe ment van defensie, gepensionneerd gene- raal-majoor der artillerie van het Indische leger J. H. Wesseling, Hr. Ms. kamerheer Ph. J. Graaf van Zuylen van Nijevelt en de ordonnansofficier van de koningin, eerste luitenant jhr. van Lawick van Pabst van Nijevelt. Voorts waren ter begroeting aanwezig de commissaris van de koningin in Noordbra- brant, de Belgische gezant bij ons Hof, met den Belgischen consul te Roosendaal en de burgemeester van Roosendaal. Ook waren er de bevelhebber in de 3e militaire afdee ling, generaal-majoor van Nijnatten en de garnizoenscommandant te Roosendaal, bei den met hun adjudanten. Een eerewacht van de Ille divisie (infan terie) met vaandel en vaandelwacht van het 3e regiment infanterie en het muziekkorps van het 6e regiment infanterie stond op het perron opgesteld. Precies om 1 uur stoomde de trein met den koning het station binnen. De locomo tief was met Belgische en Nederlandsche vlaggetjes versierd. Nauwelijks tot stilstand gekomen, stapte koning Leopold uit op het perron. De ko ning was gekleed in de uniform van luite nant-generaal van het Belgische leger en getooid met het Grootkruis van den Ne derlandschen Leeuw. Het was een plechtig moment, toen de koning op het perron stapte en de militaire muziek de Brabanjonne inzette. Onder de met vlaggen en guirlandes versierde overkapping, de hand aan de uniformpet, stram en strak, stond de ko ning te luisteren naar het Belgische volks lied. Toen de laatste tonen geklonken had den, trad de Belgische gezant, baron Herry, naar voren, om Zijne Majesteit te begroe ten. Uit honderden kelen klonk op dit mo ment een: „Lang leve de koning". Het was een mooi en hartelijk welkom, dat den vorst op Nederlandschen bodem werd toegeroepen. Nadat de Belgische gezant den koning had begroet, stelde hij de vice-admiraal Vos aan Zijne Majesteit voor. De admiraal op zyn beurt stelde de overige heeren van den aan Zijne Majesteit toegevoegden eeredienst voor. Daarna trad de commissaris van de ko ningin in Noordbrabant naar voren om den koning op Nederlandsch grondgebied te verwelkomen. Ten slotte werden de overige autoriteiten welke zich op het perron be vonden, aan koning Leopold voorgesteld. De burgemeester van Roosendaal, mr. Prinsen, kreeg daarna gelegenheid om namens de gemeente Roosendaal een ge schenk aan te bieden, een herinnerings schotel, waarop afgebeeld de wapens van Nederland en België, waarboven een bloe menkroon als een symbool van de vriend schap en de samenwerking tusschen beide landen. Verder toont de schotel de wapens van de elf provinciën van Nederland, de emblemen van handel en industrie en in het klein het wapen van Roosendaal. Aan de achterzijde staat een opdracht aan den koning. Het vertrek uit Roosendaal. Zeven mir.uten nadat de koning was aan gekomen, stapte hij in den salonwagen van H.M. de koningin en om 1 uur 13 zette de trein zich in beweging. Weer klonk uit tallooze monden het „Leve de koning" en vriendelijk dankte Z.M. voor de uitbundige hulde te zijner eere. In Rotterdam. Om 10 minuten over half twee arriveerde prins Bernhard voor het Delftsche Poort station, om den koninklijken trein hier af te wachten en met koning Leopold de reis naar Amsterdam verder te maken. De hof- auto, waarin hij de reis van Soestdijk naar Rotterdam had gemaakt, stopte vóór de eerste klasse-wachtkamer. Hier werd de prins begroet door den stationschef, den heer G. Lusink. Het duurde voor het publiek nog vrij lang eer de trein uit het Zuiden aankwam. Tegen twee uur reed de koninklijke trein het perron langs en stopte vóór de eerste klasse wachtkamer. De prins was inmiddels naar buiten gekomen en stond gereed om den koning te begroeten. Nauwelijks had de trein stilgehouden of de treeplank werd neergelaten en prins Bernhard stapte in. In het achterste gedeelte van het konink lijke rijtuig bevond zich een ruim balcon, waar koning Leopold, vergezeld van zijn ge volg en den Belgischen gezant, den prins opwachtte. Alles ging zeer snel: nog geen twee mi nuten heeft de trein zich onder den stations- kap bevonden, of weg is hij weer, verder in de richting Amsterdam. DE AUTOBOTSING OP DEN HAARLEMMERWEG. Mr. O. ter Haar overleden. In den afgeloopen nacht is in het dia- eonessenhuis te Haarlem overleden mr. O. ter Haar, uit Heemstede, die Zaterdag nacht bij de autobotsing op den Haarlem merweg ernstig werd gewond. Mr. ter Haar, die den leeftijd van veer tig jaar bereikte, was medebestuurder van het bijkantoor Haarlem van de Twent- sche Bank, aan welke instelling hij sinds 1921 verbonden was. DE UITVAART VAN ATATURK. Heden werd te Ankara de uitvaart plechtigheid voor Ataturk gehouden. Door delegaties uit alle deelen der wereld werd hieraan deelgenomen. Achter het stoffelijk overschot, dat op een affuit was geplaaatst, liepen de fami lieleden (o.m. Ataturks zuster) en presi dent Inönu, gevolgd door de talrijke bui tenlandsche delegaties en autoriteiten uit binnen- en buitenland. Het stoffelijk overschot is onder het ge bulder der kanonnen en terwijl hoog in de lucht vliegtuigen ronkten, voorloopig in het ethnografisch museum geplaatst, waar het zal blijven tot het speciale Mausoleum ge reed is. Overal langs den weg stond een weenen- de menigte en in vele gevallen klonk het geweeklaag uit boven de plechtige tonen van den treurmarsch. Aan het slot der plechtigheid werd over al in de republiek drie minuten stilte in acht genomen, terwijl het verkeer geheel stil lag. NA HET OVERLIJDEN VAN KONINGIN MAUD. De te Londen overleden koningin van Noorwegen zal in haar land begraven worden. Het stoffelijk overschot zal mor genmiddag in de kapel van Marlborougn House worden opgebaard en 'Woensdag middag vandaar per specialen trein naar Portsmouth worden overgebracht. Het zal met een Britseh oorlogsschip naar Noor wegen worden overgebracht. DE VERJAARDAG VAN DE TERUGKEER ELZAS LOTHARINGEN NAAR FRANKRIJK. Te Colmar en Metz is gisteren de twin tigste verjaardag van den terugkeer van Elzas-Lotharingen tot Frankrijk herdacht Te Metz werden de feestelijkheden geleiïl door maarschalk Petain, terwijl te Metz de vice-president van den ministerraad, Chautemps een rede hield. Hij herinnerde aan de geestdrift, waarmede in November 1818 de Fransche soldaten door de bevol king zijn ontvangen. Hij bracht hulde aan de vaderlandsliefde van de Elzas-Lotha- ringers. Vervolgens zeide hij, dat door de inter nationale spanning de toestand in de grens gebieden vooral moeiliijk is. De regeering begrijpt, dat maatregelen moete:, worden genomen tot verbeteiing van den econo- mischen toestand van het land. De regee ring heeft een uitgebreid programma van openbare werken opgesteld, waarvan enkele bestemd zijn voor de landsverdedi ging, zooals het aanleggen van een vlieg tuigbasis te Entzheim en het maken van een derden Weg door de Vogezen. De vice- minister-president spoorde allen aan mede te werken om het succes van de taak der regeering tot herstel van het land te ver zekeren. DE JOODSCHE BEVOLKING WENDT ZICH TOT ROOSEVELT. Driehonderd Joodsche afgevaardigden van steden in het oostelijk deel der Ver. Staten hebben een vergadering gehouden, waarin een resolutie werd aangenomen, waarin er bij president Roosevelt op wordt aangedrongen bij de Britsche regeering stappen te doen om Palestina te heropenen voor de Joodsche vluchtelingen uit Duitsch- land. De vergadering was van meening, dat Palestina het aangewezen gebied is voor Joodsche immigratie. Overigens wordt inde resolutie een beroep gedaan op de 4% mil- lioen in Amerika wonende Joden om fin. bij te dragen aan de stichting van een kolonie voor vluchtelingen, men acht daartoe een bedrag van honderd millioen dollar noodig DE DUITSCHE VLUCHTELINGEN. Het hoofdbestuur van de Vrijdenkers-Ver, De Dageraad heeft een adres gezonden aan den minister van justitie, waarin wordt aangedrongen op het in eere herstellen van het aloude asylrecht ten opzichte van de Duitsche vluchtelingen. Tevens wordt adhaesie betuigd met het aan den rhinister gezonden adres van het comité van intellectueele waakzaamheid. JOODSCHE KINDEREN IN TER HEYDE. In ter Heyde is men druk bezig om het gebouw der Rotterdamsche Israëlietlache ge zondheidskolonie in orde te brengen Hier worden veertig Joodsche kinderen uit Duitschland ondergebracht. Het transport schijnt echter aan de grens te worden vastgehouden, daar de kinderen die gisteren in ter Heyde werden®verwacht' daar nog niet zijn aangekomen. DE KONINGIN IN DE HOOFDSTa„ Hartelijk begroet door eeni». u belangstellenden, die zich reeds nderden op den feestelijk versierden Da m°rSen opgesteld, is H. M. omstreeks Ju haddei> auto in de hoofdstad aangekomP« VUr Per zich onmiddellijk in het paiJh V>egaf leden van het gevolg zaten in PO„ Enkele hofauto. en twee(je Prinses Juliana wordt na twePP„ paleis verwacht. °P het in DE POPULARITEIT DER EUROPEESCHE LANïlPv IN AMERIKA EN Het instituut der openbare m de Ver. Staten heeft in de Ve? ^ni,ng een referendum gehouden over L ten welke Europeesche naties zich ^aag' groojste sympathie van de Ameru? de sche burgers mogen verheugen H;^." verkreeg Engeland 47 procent de. lj men, hetgeen vergeleken bij het referendum in 1937 een vermina met 8 procent beteekent. Frank®P procent tegen 11 procent jn TJ Duitschland 4 procent tegen 8 procent - 1937. Italië 3 procent en de BH» 2 procent. Daarenboven werd een n» zienlijke vermeerdering van de populü' nteit der Scandinavische landen L Zwitserland vastgesteld. n TWEE TERECHTSTELLINGEN tv DUITSCHLAND. N De op 1 Augustus j.1. door het Duitsch» volksgerechtshof wegens landverraad ter dood veroordeelde 26-jarige Erich Bodacli uit Geysersdorf, en de od n Augustus j.1. door het volksgerechtshof wegens landverraad ter dood veroor deelde 37-jarige Alfred Kofer zijn van" morgen terecht gesteld. Bodach had zich door buitenlandsche grensbeambten tot landverraad laten verleiden. Kofer had een vertrouwenspositie misbruikt om maatregelen der Duitsche defensie aan een buitenlandschen spionnagedienst tegen vergoeding mee te deelen. RECLAME KAN NIMMER WORDEN GEMIST. „De reclame kan dan ook nimmer worden gemist; zij is wat de finale beteekent in een symphonie, de eindspurt by een wedstrijd; zij is in één woord de kroon op het werk. Een productieproces zonder reclame campagne is als een spannende roman, waarvan het slothoofdstuk, het hoofd stuk, waarin zij elkaar krijgen, ont breekt." Prof. Dr. F. Roels in „Psychologie der Reclame". OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Maandag 21 November Vorig* koers STAATSLEENINGEN. 3-3F, Nederl. 1938 1011/» 3 Ned -Indië 1937 99»/;6 5A Duitschl. '30 m. verkl. 31'/$ BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank 140'/, 150 154 130 Ned Ind Handelsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 41'/s Calvé Delft Cert90 Nederl. Ford342^ Philips Gloeil. Gem. Bezit 229»/, Unilever1441Vi6 INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting 3" <16 Anaconda §26 Bethleh Steel54 /,6 Cities Service Generaal Motors 18 Kennecott Copper 33 ,s Republic Steel/i6 Standard Brands 5"/,s Steel 49IS/,® U. S. Leather4% CULTUUR MAATSCH. „rll H V A475'/, Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Ijj5 Vereen Vorstenlanden ®- MIJNBOUW. Alg Explor. Mij5 'V, Redjang Lebong 165 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 3147, Kon Petr327V» Perlak 77 Phillips Oil307,6 Shell UnionII1/, Tide Water101/» RUBBERS. Amsterd. Rubber 2311/4 Deli Bat. Rubber .155 Hessa Rubber130'/4 Oostkust 160 Serbadjadi107 Interc. Rubber3®/i« SCHEEPVAARTEN. 1938. itatit* 2.45-3.00 101'/, 99 l/M 31 141*/* 150 154 138 40'/» 90 344V, 228-'/» 114'/,-! 39 251-% 537,-4 337,-V» 32% 17%-8 5'/s 49 4'/, 478-9 186 190-1 84 HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia2107, 110'/, 92 V. 125'/» 119% Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. 284 255 30% 14»/j« 13»/. 71 4% 326'/» 77'/, 307,6 11-7,6 lOi-Vis 228VI-9 155 130 159 108 3'/. 110 917, 124-5 119'/» 210 281 256 29*/» 14»/i»-t 137,-V' 71 4 */»-•/,« §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers A, heden A P WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers h«*c 8865V' 8'625/' 73.75 7J{g# Parijs 4.84„,'jq Brussel (Belga) 31.12 Züric 41.58 Kopenhagen 38.62 A ..'50 Stockholm 44.57 A New-York Londen Berlijn Oslo 43.30 4J^

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2