JbidteiitxMuL StaaistoUci} Na de Duitsche pogroms. Hoe de wereld reageert. Frankrijk. België. Engeland. Ver. Staten. Palestina Brand in munitiefabriek te Barcelona. 400 dooden en vermisten? Turkije's overleden president te Ankara. Strijders der Int. brigade naar hun land terug. En de republiek strijdt voort. Krachtiger politiek der Ver. Staten. Diplomatie gesteund door enorme bewapening. De Jodenvervolging in Duitschland. Ook Dantzig doet mee. Zelfbestuur voor Slowakije en Roethenië. De verdeeling der partij'en. Nieuws in 't kort. i""1" ÏXSZJL*™»* TWEEDE BLAD. Onder leiding van baron Robert Roth- schild is te Parijs een organisatie van Fran- sohe Joden gevormd, welke zich ten doel stelt, om overeenkomstig de richtlijnen der regeèring, de Joodsche emigranten tijdelijk te huisvesten en te helpen. De kosten der organisatie zullen met particuliere middelen bestreden worden. Zij zal in nauwe verbin ding staan met de overheid, het Roode Kruis, en de emigratie-organisaties. Clandestiene immigratie-organisatie. Voor de tweede maal in eenige weken tijds heeft de Sureté te Parijs een belang rijke internationale organisatie van clande stiene immigratie ontdekt, welke haar ver takkingen had in Polen, België en verschei dene steden van Centraal Europa; 16 mede- plichtingen, alle vreemdelingen, zijn gear resteerd en aan de justitie uitgeleverd. On der hen bevindt zich een Nederlandsche, een zekere Bertha Eysman, geboren in 1908 te 's-Hertogenbosch, die op de nominatie stond om uitgewezen te worden. De Belgische regeering heeft tweehonderd Duitsche vluchtelingen doen overbrengen naar het vluchtelingenkamp van Merplas. Voorts is men bezig met het inrichten van een vluchtelingenkamp in Marneffe, waar nog duizend vluchtelingen volgens het door Nederland ontworpen systeem zullen kun nen worden ondergebracht. Gelukkige uitzonderingen. Drie Joden zijn er in geslaagd uit Duitsch- land te ontsnappen. Zij zijn te Malmedy aangekomen met vier millioen rijksmark bij zich. De politieke redacteur van het blad „The People" schrijft, dat de Engelsche premier Chamberlain heden nog in het Lagerhuis be kend zal maken, dat Engeland de vroeger Duitsche kolonie Tanganyika, die thans on der Britsch candaat staat, heeft uitgekozen voor de vestiging van Joodsche vluchtelin gen uit Duitschland. President Roosevelt heeft gisteren Bran deis, rechter in het Hooggerechtshof der Ver. Staten, ontvangen, met wien hij beraad slaagde over de middelen om asyl te ver schaffen aan Duitsche ballingen. Men meent te weten, dat president Roose velt hetzelfde probleem besproken heeft met den Britschen ambassadeur te Washington, sir Ronald Lindsay, dien hij Zaterdagmiddag op het Witte Huis heeft ontvangen. Voorts heeft de president van gedachten gewisseld met William Philipps, den Amerikaanschen ambassadeur te Rome. Roosevelt over de pogroms. In een proclamatie, uitgevaardigd ter ge legenheid van Thanksgivingsday, zegt Roo sevelt o.m.: „Het is goed, dat wij bidden voor ongelukkige menschen in andere lan den, die in een wanhopigen toestand ver- keeren". Protesteerende winkeliers. Woensdag a.s. zullen 20X100 winkeliers te New York hun zaken gedurende een uur ge sloten houden als protest tegen de behande ling der minderheden in Duitschland. Betoogingen te New York. Verscheidene honderden betoogers heb ben zich Zateradg verzameld in de nabijheid van het Duitsche consulaatgeneraal te New York. Zij droegen banieren, waarop de „ver nietiging van de nazi-terreur" geëischt werd. Veertig politie-agenten bewaakten het consulaat, terwijl 60 man in reserve werden gehouden. De politie stond onder bevel van door Laguardia uitgekozen Jood sche meerderen. In verband met de Jodenvervolging in Duitschland heeft de Nationale Joodsche Raad en de Joodsche gemeenteraden in Palestina besloten een oproep te doen tot de bevolking, om steun te verleenen aan de vluchtelingen uit Duitschland. De Joodsche nationale raad heeft aange boden onderdak te verzorgen voor 5000 Joodsche kinderen uit Duitschland en dan voor nog 5000 kinderen binnen een maand. De Britsche regeering zal over de toelating moeten beslissen. De kosten zouden worden gedragen door de Palestijnsche Joden en de Zionisten over de geheele wereld. Uit Barcelona te Perpignan aange komen reizigers deelen mede, dat Vrijdag in eer. munitiefabriek in een buitenwijk van Barcelona een brand gewoed heeft die talrijke slachtoffers gemaakt zou hebben. Er zouden vier honderd dooden en vermisten zijn. In de fabriek, die opdrachten voor de defensie uitvoerde, werkten ongeveer duizend arbeiders. De ramp zou veroor zaakt zijn, doordat een werkman een gra naat liet vallen, waardoor verscheidene ontploffingen ontstonden. Er brak brand uit en het personeel, door een paniek bevangen, haastte zich naar buiten zonder de voorgeschreven veiligheidsmaatregelen te nemen. Menschen, die in aangrenzende werkplaatsen aan den arbeid waren, dachten, dat er een luchtaanval werd on dernomen en ijlden naar de ondergrond- sche schuilplaatsen, terwijl de brand snel doordrong tot den voorraad ontplofbare stoffen, de geheele fabriek stond weldra in vlammen. Men kon van buiten geen hulp bieden, doordat men in verband met de hevige ontploffingen de gebouwen niet kon naderen. Vele arbeiders, die in de schuilplaatsen waren opgesloten, konden niet ontkomen. Andere, die de vuurzee trachtten te ontvluchten, werden door den rook be dwelmd of door de explosies gedood. Alle autoriteiten hebben zich naar de plaats van de ramp begeven. Zaterdag is het stoffelijk overschot van den Turkschen president Ataturk van Istanboel naar Ankaia overgebracht. De kist, welke met de Turksche vlag was be dekt, werd door twaalf generaals uit de groote zaal van het paleis Dolma Bagtsje gedragen en op een affuit geplaatst. Aan den kop van den rouwstoet reed een gene raal, voor het stoffelijk overschot dat aan alle zijden door zes generaals geflankeerd werd, liepen honderden kransdragers. Er achter liepen de familieleden, minister president Bayar, en een deputatie van af gevaardigden. Hierop volgden vertegen woordigers van de burgerlijke en militaire autoriteiten van Istanboel, het buiten- landsche consulaire korps, scholen, ver- eenigingen, enz. Achter den stoet liep een uit tienduizenden bestaande mmigte. Tijdens het voorbij tre" ken van den be grafenisstoet van Ataturk is een oude muur, waarop vele toeschouwers een plaats hadden gezocht, ingestort. Een twin tigtal menschen is ernstig gewond. De kist werd aan boord gebracht van den slagkruiser „Yawus" den vroegeren Duitschen pantserkruiser „Göben*' thans het admiraalschip der Turksche vloot, die saluutschoten afvuurde. De „Yawus" zette koers naar de golf van Ismit, en onderwijl lieten alle eenheden van de Turksche oorlogsvloot, die in pa radeformatie geankerd lagen, saluutscho ten hooren. In de oorlogshaven van Ismit werd de kist in een gereedstaanden spe- cialen trein geplaatst om naar Ankara te worden vervoerd. Turkije's president naar Ankara. Te Ankara werd in tegenwoordigheid van Ismet Inonu een korte rouwdienst gehouden aan het station. Een ontzaglijke menigte bracht den overledene een laatste hulde. Het stoffelijk overschot staat opgebaard in den hof van de Turksche Nationale Ver gadering. In afwachting van den bouw van een speciaal Mausoleum zal het stoffelijk overschot van het parlementsgebouw wor den overgebracht naar het Ethnografisch Museum, waar het tijdelijk een rustplaats zal vinden. Aan het einde van den uitvaart dienst welke hedenmiddag gehouden wordt zal geheel Turkije drie minuten stilte in acht nemen. De terugtrekking der vrijwilligers uit het gebied der Spaansche regeering, onder contróle' der door den Volkenbond be noemde internationale commissie, vindt regelmatig voortgang. Onlangs zijn 1740 Franschen, die in de gelederen der Spaan sche regeeringstroepen gestreden hebben, naar hun land teruggekeerd. Vrijdag heeft een groep Belgen, Franschen en Luxem burgers, Spar.je verlaten, en Zaterdag vertrok een groep Franschen en vrijwilli gers uit andere landen. Gisteren verliet een groep Nederlanders, Denen en Noren het tooneel van den burgerstrijd. De gevechten aan de Ebro. Nu de veldslag aan het Ebrofront, die drie en een halven maand geduurd heeft, VQorbij is, kan worden vastgesteld, dat de stellingen nog juist zoo zijn, als op 24 Juli, den dag, waarop de strijd begon, in dien tijd zijn 100.000 soldaten gesneuveld of gewond, aldus meldt men van de zijde der opstandelingen. Er zouden 100.000 dooden en gewonden gevallen zijn, waarvan vol gens de opstandelingen, tweemaal zooveel aan de zijde der regeering dan aan die van de opstandelingen. De veldslag, aldus zegt dit bericht, heeft zich vooral gekenmerkt door den lucht oorlog. Gedurende langen tijd hebben de vliegtuigen der opstandelingen dagelijks honderden tonnen ontplofbare stoffen op de stellingen der regeeringen laten vallen. De republikeinen hebben echter het berg achtige terrein voorzien van een voortref felijk stelsel van versterkingen en uitne mende schuilplaatsen. Daardoor waren zij betrekkelijk veilig voor artillerie en lucht bombardementen. Opstandelingen hebben hieruit de les geleerd dat infanterie, ge wapend met bajonetten en handgranaten, doordringen op plaatsen, waar artillerie en luchtmacht geen succes hebben. Hier om heeft Franco een nieuw infanteriecorps samengesteld. Vtjf dooden bij luchtbombardement. Zaterdag hebben eenige Italiaansche watervliegtuigen der opstandelingen ,die er niet in slaagden boven Barcelona te komen, Badalona en Mongat gebombar deerd. Er zouden 5 dooden en 4L gewonden zn. Een der toestellen, een Savoia, werd neergehaald. De beide Italiaansche be stuurders sprongen met het valscherm omlaag, en werden gevangen genomen. Zeeroovers weer in actie. Het Roemeensche s.s. „Siretul", komende van Ceuta, heeft bij Gibraltar den kapi tein en 28 leden der bemanning aan wal gezet van den Noorschen tankboot „Pet ter II", die op zee, tijdens het vervoer van een groote lading benzine uit Constanza naar Algiers, door de Spaansche opstan delingen was gepraaid en naar Ceuto opge bracht. Noodweer in Engeland. - Een hevige storm woedt boven de Britsche eilanden en heeft in alle streken aanzienlijke schade aangericht. Op verschillende plaatsen langs de kust hebben schepen in gevaar verkeerd. Ontploffing in Roemeensche synagoge. - Gisterochtend heeft zich te Boekarest een ontploffing voorgedaan in de synagoge te Alba Julia. Het dak werd totaal vernield, doch niemand werd gewond. Volgens „Associated Press" verklaren eenige zeer vooraanstaande Amerikaan sche industriëelen, die zeggen de plan nen der regeering te kennen.dat de Ver- eenigde Staten zeer binnenkort zullen overgaan tot een wijziging van interna tionale en binnenlandsche politiek, welke van historische beteekenis zal zijn. Een dezer industriëelen gaf als zijn meening te kennen, dat Amerika voor taan de taal der dictatoren zal spreken. Hij voegde er aan toe, dat diplomatie en handelspolitiek gesteund zouden worden door een wapening, die elke mogelijke combinatie van totalitaire staten ontzag zou inboezemen. In deze industriëele kringen verwacht men, dat de volgende punten op het regeerings- programma zullen voorkomen: 1. Een leger, een vloot en een luchtmacht, die de wereld „op een afstand kunnen houden", 2. een internationale diplomatieke actie, die ten doel heeft den democratieën een hart onder de riem te steken, om ver dere totalitaire aanmatigingen onmoge lijk te maken, 3. een snelle actie tot opheffing van werk loosheid, arbeidsconflicten en economi sche onrust in de Vereenigde Staten, waardoor men den totalitairen staten hun belangrijkste argument betreffende „het echec der democratieën" zou ontnemen. Intusschen is men in dezelfde kringen van meening, dat Amerika altijd bereid zal zijn tot ontwapening, als andere landen willen medewerken. Luchtvloot in 1942 de sterkte ter wereld. Snyder, voorzitter van de militaire onder- commissie van het congres, heeft na een bespreking van Roosevelt wapeningspro gramma gezegd, dat de Amerikaansche luoht- vloot in 1942 de sterkste ter wereld zal zijn. Drie slagschepen besteld. Het departement van marine der Ver. Staten heeft opdracht gegeven tot den bouw van drie slagschepen, die naar schatting meer dan 150 millioen dollar zullen kosten. Het vierde slagschip is nog niet besteld. Nader wordt gemeld, dat de slagschepen 35.000. ton zullen meten. Daar reeds twee schepen van deze afmeting in aanbouw zijn, zal Amerika over vijf dezer schepen be schikken. De Duitsche „Angriff'ineldt, dat een golf van anti-semietische propaganda over Ber lijn zal gaan. Tot Maart 1939 zullen vijftien honderd vergaderingen, gewijd aan den strijd tegen de Joden, worden gehouden, waarop de beste redenaars der partij zullen spreken. De nationaal-socialistische Parteikorres- pondenz meldt, dat in de toekomst anti- semietische maatregelen zullen worden afgekondigd, die het mogelijk zullen maken, in Duitschland tegen de Joden op te treden, wanneer zich „daden Van terrorisme tegen het Duitsche volk" of „Joodsche provocaties" voordoen, zelfs wanneer deze daden in het buitenland worden gepleegd. De Jodenvervolging in de „vrije" stad. De anti-semietische actie in de vrije stad Dantzig duurt voort. Volgens berichten in de Poolsche pers zouden twee Dantziger kooplieden, Stein en Grünberg, overleden zijn ten gevolge van slechte behandeling, wekle zij in de gevangenis hebben onder gaan Aan dit bericht wordt toegevoegd, dat de meeste valide Joodsche mannen tus- schen den twintig en zestig jaar gearres teerd werden. Alle Joodsche zaken en res taurants zijn gesloten. De stroom van vluchtelingen naar Gdynia houdt aan. De meeste Joodsche geneesheeren, advocaten en notarissen in Dantzig hebben zich het recht zien ontnemen hun beroep uit te oefenen. De Tsjecho-Slowaaksche kamer van afgevaardigden heeft Zaterdag de wetten betreffende de autonomie van Slowakije en Roethenië aangenomen. Tegen stemden de communisten, een deel van de socialisten en een onafhanke lijk rechtsche. In de nationale eenheidspartij is een stemmigheid verkregen over de verkiezing van den nieuwen president en de vorming van de nieuwe regeering. Naar alle waarschijnlijkheid wordt morgen de nieuwe president gekozen. Als eenige candidaat geldt de minister van buitenlandsche zaken, Tsjvalkowsky. Minister-president zou worden Czerny, die de portefeuille van binnenlandsche zaken had in het kabinet Hodza. Voor het eerst zou een Slowaak minister van buitenlandsche zaken worden, en wel Krno. Kalfuss zou het ministerie van financiën behouden. Het partijleven. De fascistische partij van generaal Gajda heeft besloten zich met de nationale Tsjechische partij te vereenigen. De roomsch-katholieken, die aanvankelijk verklaard hadden onafhankelijk te willen blijven, hebben zich gesplitst. De groote meerderheid heeft zich aangesloten bij <je nationale Tsjechische partij. De voorzitter, mgr. Sramek, is daar met eenige volgelin gen buiten gebleven. De politieke partijen zijn dus in hoofdzaak in twee kampen verdeeld. Aan de rechterzijde staat de nationale partij, waarbij zich hebben aan gesloten de fascisten onder leiding van Gajda, de agrarische republikeinen onder leiding van Beran, de nationale socialisten onder leiding van Klofae, de handwerkers onder leiding van Lcco, de roomsch-katho lieken onder leiding van Stasek, de natio nale unie onder leiding van Hodac, en de nationale liga onder leiding van Stribrny. Links staan de sociaal-democraten, die met deelen van de communistische partij de nationale arbeidsparty willen vormen. Poolsche terreur aan de Roe- theensche grens. De Roetheensche regeering deelt mede, dat op verschillende plaatsen aan de grens groepen arbeiders met geweld naar Poolsch gebied zyn gebracht, waar zy gedwongen werden een verklaring te teekenen, waar in annexatie van de Karpathische Oekraine door Polen wordt gevraagd. Het laatste geval heeft zich voorgedaan op 13 No vember. Toen zyn volgens deze mededee- lingen te Cernarita tien arbeiders wegge voerd door Poolsche soldaten onder bevel van een officier. De balans van de week in Palestina. - De Britsche troepen hebben het ook in de afgeloopen week druk gehad met het door zoeken van de Palestynsche dorpen, van welke men vermoedde, dat er zich terroris ten schuil hielden en dat er wapens en mu nitie waren opgeslagen. Minstens dertig dorpen zyn doorzocht. Achthonderd Ara bieren, onder wie beruchte terroristen, zijn gevangen genomen. De Arabische benden hebben zware verliezen geleden, terwyl aan Britsche zyde drie soldaten gedood en acht gewond zyn. Uit Arabische bron wordt te Jeruzalem vernomen, dat Abdoel Kader Hussein, een neef van den Groot-Moefti van Jeruzalem, in een treffen tusschen Arabieren en Brit sche troepen Donderdagavond j.1. gewond is. Abdoel Kader geldt als de „openbare vyand no. 1" van Palestina, en op zijn hoofd is een belooning gesteld van 200 Pond Sterling. Twee leden van het bestuur van de Ara bische party van nationale verdediging, die zich tegenover de politiek van den vroege ren Moefti van Jeruzalem stelt, zijn ver moord. Een Britsche patrouille heeft na een hevig gevecht een bende opstandelingen ver spreid. Twee terroristen werden gedood. Aan Engelsche zyde werd een soldaat ge dood en een officier gewond. Gemeld wordt, dat te Jaffa twee Arabieren werden gedood. In de verdachte buurten werden huiszoekin gen verricht. Op den weg van Denin naar Nabloes hebben zes gewapende mannen een aan een Arabier toebehoorende vrachtauto aange houden en zeventig zakken graan meegeno men. Prins Paul van Zuid-Slavië naar Londen vertrokken. - Het persbureau van den Zuid- Slavischen minister-president deelt mede, dat prins-regent Paul en prinses Olga zijn vertrokken naar Londen, waar zy eenigen tyd zullen vertoeven als gasten van den koning van Engeland. Hoewel het bezoek van particulieren aard is, verwacht men een vriendschappelijke gedachtenwisseling, die de betrekkingen tusschen de beide landen zal versterken. En ook betrekking zal heb ben op de bevordering van den wederzyd- schen handel. Publicaties over anti-semitisme in Roe menië verboden. - Om opwinding te voor komen, is in Roemenië de publicatie van berichten over de anti-semistische maat regelen in Duitschland, alsmede van de hier door ter wereld verwekte racties, verboden. Het Duitsch-gezinde en anti-semitische orgaan „Porunca Vremie" is zoo zwaar cn- der censuur gesteld, dat het niet heeft kun nen verschijnen. Lewis herkozen als voorzitter van C.I.O. - Het Congres voor industriëele orga nisatie (C.I.O.) in de Ver. Staten heeft in zyn eerste conventie, welke Vrydag geëin digd is, en een rumoerig verloop, heeft ge had, John Lewis tot voorzitter gekozen. Voorts verklaarde het congres zich tegen iedere wijziging in de Wagner arbeidswet, terwyi er op aangedrongen werd, dat de Vereenigde Staten samenwerken met de andere democratieën om de uitbreiding van het fascisme in het Westelijk halfrond tegen te gaan. Duitsche douanen op Belgisch gebied. - De bladen melden uit Verviers, dat Duit sche douanebeambten, die op Belgisch ge bied waren gekomen, schoten hebben gelost op twee inwoners van La Calamine, die op 200 meter van de grens mispels verzamel den in een bosch. Men vermoedt, dat de' Duitschers hen voor smokkelaars hebben gehouden, doch men verwondert zich er over, dat zy niet hebben geaarzeld de grens te overschryden. Er wordt een onderzoek ingesteld naar dit incident, dat het derde in deze week is. Brutale juweelendiefstal te Londen. - In de Londensche voorstad Islington hebben bandieten een bediende van een juweliers firma ontvoerd en gebonden. Zy brachten (Niet officieel) lste klasse, lste iyst 1500.— 9473 16394 1000.— 1305 4744 7876 400.— 19688 200.— 11689 100.— 7542 7597 8846 14679 PrUten van 20.— 1012 1013 1032 1054 1093 1098 ma 1206 1217 1299 1337 1377 1400 1409 1 1422 1520 1633 1688 1733 1741 ,7™ 1783 1813 1825 1841 1858 1890 191, \J}, 1933 1949 1999 2029 2034 2053 2103 2135 2167 2158 2184 2206 2253 2268 Ma! 2334 2397 2416 2460 2490 2546 2550 m 2588 2648 2661 2724 2792 2819 2820 MM 2947 2991 3043 3075 3151 3169 3173 a,!! 3194 3231 3236 3248 3295 3322 3389 mm 3421 3438 3450 3465 3503 3515 3529 avw 3585 3591 3622 3651 3676 3691 37U 3782 3787 3804 3813 3829 3842 3854 386fi 388 1 3886 3894 3956 3958 3976 3983 399* 4029 4042 4049 4095 4115 4117 4121 4179 4203 4231 4239 4274 4300 4309 4311 4328 4348 4403 4411 4502 4525 4536 4543 454# 4565 4591 4742 4767 4796 4798 4808 4835 4841 4855 4857 4864 4887 4933 5004 5014 5018 5099 5120 5158 5162 5183 5191 5355 5389 5429 5550 5558 5603 5625 5692 5700 5714 5728 5730 5733 5861 5897 5908 5939 5960 6002 6023 6088 6093 6094 6096 6122 6132 6174 6198 6211 6242 6262 6270 6285 6292 6304 6354 6375 6408 6455 6469 6476 6481 6513 6580 6582 6587 6630 6646 6065 6666 6675 6677 6678 6755 6758 6782 6794 0805 6807 6846 6961 6972 7038 7058 7089 7121 7128 7170 7172 7242 7250 7408 7423 7486 7516 7529 7630 7634 7661 7759 7879 7905 7924 7927 7929 7990 7994 8031 8048 8089 8097 8122 8125 8157 8155 8294 8301 8336 8401 8422 8436 8473 8503 8533 8547 8550 8588 8598 8605 8619 8630 8646 8693 8694 8704 8711 8739 8758 8808 8834 8853 8873 8937 8973 8987 9034 9070 9124 9141 9163 9164 9177 9201 9225 9244 9262 9275 9391 9406 9526 9583 9614 9636 9649 9887 9695 9742 9746 9791 9807 9852 9875 9886 9898 9912 9918 9938 9973 9998 10150 10182 10192 10248 10249 10264 10205 10275 10395 10407 10429 10481 10484 10495 10591 10634 10661 10711 10728 10789 10802 10923 10930 10981 11006 11008 11024 11031 11044 11061 11097 11125 11148 11214 11285 11382 11386 11460 11478 11495 11547 11589 11616 11619 11628 11643 11673 11701 11715 11758 11769 11773 11851 11880 11898 11909 11916 11980 12044 12051 12061 12082 12085 12102 12124 12128 12157 12160 12164 12177 12186 12310 12373 12401 12423 12445 12529 12563 12578 12590 12595 12601 12638 12693 12694 12871 12875 12879 12886 12891 12895 12900 12910 12941 12950 12964 12969 13002 13007 13014 13036 13063 13089 13131 13134 13150 13161 13175 13221 13227 13234 13265 13268 13269 13273 13289 13295 13313 13328 13338 13341 13348 13383 13412 13465 13495 13496 13519 13524 13533 13551 13552 13553 13641 13656 13658 13688 13729 13742 13760 13775 13783 13834 13844 13864 13866 13910 13927 13936 13964 13966 13975 14023 14035 14036 14037 14118 14122 14124 14147 14259 14327 14332 14348 14388 14393 14397 14402 14525 14533 14560 14600 14647 14666 14684 14695 14707 14768 14784 14807 14867 14888 14910 14915 14949 14851 15044 15089 15116 15138 15147 15148 15152 15194 15223 15258 15313 15334 15369 15379 15408 15413 15494 15510 15528 15530 15582 15692 15706 15139 15751 15752 15759 15799 15839 15967 16033 16055 16071 16106 16112 16151 16275 16332 16353 16398 16513 16556 16569 16584 16601 16726 16746 16765 16766 16778 16823 16861 16863 16966 16981 18987 16995 17033 17095 17123 17139 17201 17209 17216 17327 17359 17409 17411 17443 17549 17625 17637 17643 17683 17695 17722 17732 17757 17806 17811 17841 17846 17852 17879 17912 17996 18036 18093 18095 18122 18162 18170 18178 18202 18217 18228 18239 18256 18288 18327 18403 18424 18455 18591 18629 18652 18668 18675 18682 18699 18704 18710 18714 18802 18808 18858 18864 18926 18983 18988 19007 19024 19053 19058 19098 19193 19206 19223 19235 19248 19324 19379 19408 19414 19422 19447 19457 19485 19513 19517 19521 19533 19555 19597 19599 19650 19676 19684 19689 19726 19820 19829 19833 19838 19885 19911 19942 19987 20010 20041 20059 20067 20141 20144 20171 20187 20206 20250 20285 20341 20348 20385 20386 20396 20460 20477 20484 20494 20538 20578 20579 20593 20599 20652 20758 20804 20827 20872 20879 20917 20938 20985 21008 21013 21096 21102 21106 21117 21119 21129 21174 21181 21226 21250 21278 21314 21331 21334 21363 21409 21506 21576 21582 21593 21601 21614 21647 21655 21661 21667 21685 21699 21708 21713 21719 21779 21805 21849 21909 21939 21950 21973 21975 21979 21990 hem naar een garage in Soho, waar zij zijn sleutelbos ontnamen en hem onder bewaking van een hunner achterlieten. Intusschen be gaven zij zich naar de juweliersfirma, waar zy zich meester maakten van juweelen ter waarde van tienduizend Pond Sterling. Ver volgens keerden zy naar de garage terug, namen hun slachtoffer mee en wierpen hem ergens in het water. De bandieten waren reeds verdwenen, toen de bediende er einde- lyk in geslaagd was aan wal te komen. Vliegtuig der Spaansche regeering maakt noodlanding. - Volgens den correspon dent van de Sunday-express op Malta heef een Spaansche vliegtuig met vier generaals van het regeeringsleger aan boord een nood landing moeten maken op Malta. Het vlieg tuig dat zich naar Marseille begaf, was van «af Barcelona nagezeten door een toestel de opstandelingen. Agent der Gestapo in Zwitserland fe' arresteerd. - De N. Züricher Zeitung meldt, dat de bondspolitie te Schaffhausen een agent der Gestapo heeft gearresteerd, di betrekking onderhield met een Zwitserse nationaal-socialistisch gezinde organisa Het blad herinnert er aan, dat versehei dezer organisaties thans door de politie den gecontroleerd. Koning Leopold met zyn drie kinderen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6