AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTE m» Staatslotedl iïucgtdWeJwi Koning Leopold bezoekt de Fokkerfabrieken. Inbraak in bank van leening. Voor drieduizend gulden aan sieraden gestolen. BERGEN STOMPETOREN UERUE til,Al). {ONGECORRIGEERD). Alvorens Amsterdam te verlaten heeft koning Leopold van België, in gezelschap van Hare Majesteit de koningin, hedenmor gen ook van nabij kennis gemaakt met een onderdeel van het industrieele leven der hoofdstad. Het bezoek gold de N. V. Ne- derlandsche vliegtuigenfabriek Fokker. De belangstelling van den Belgischen vorst voor de luchtvaart is bekend, zoodat dit bezoek meer dan een louter formeel karakter droeg, doch den koning van begin tot einde boeide. Tegen half elf bevonden zich bij den in gang van de groote hal voor vleugelbouw de president-commissaris der Fokkerfabriek de heer C. G. Vattier Kraane, en de onder directeur, de heer J. E. van Tyen, die te vens den directeur, Anthony Fokker, ver ving, omdat deze om zakelijke redenen in de Vereenigde Staten vertoeft. Te omstreeks kwart voor elf naderde de koninklijke stoet de toegangspoort tot de Fokkerfabriek. Veertien auto's, waarin de leden van het gevolg der koningin en van den Belgischen koning gezeten waren, volg den de koninklijke auto, die werd vooraf gegaan door een auto waarin zich de bur gemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, en de hoofdcommissaris van politie, bevonden. Rondgang door de fabriek, Na de aankomst van het gezelschap stel de burgemeester de Vlugt de heeren Vat tier Kraane en van Tyen aan de beide vorsten voor en werden ook de leden van het gevolg voorgesteld. Na de begroeting begon de rondleiding door de fabriek. Koning Leopold werd rondgeleid door den heer van Tyen en de koningin door den heer Vattier Kraane, terwijl de reeds genoemde heeren alsmede eenlge ingenieurs van de wetenschappelijke afdeeling de overige bezoekers rondleid den. Vóór In de groote hal was ruimte ge maakt om daar te exposeeren drie toestel len van verschillende typen uit de series, die in opdracht van de Nederlandsche weermacht door Fokker zijn gebouwd. De toestellen trokken de groote belang stelling van den koning. Men begaf zich van de constructiewerk plaatsen naar de schildersafdeeling, waar de verven op de vliegtuigoppervlakken worden gespoten. In de groote montageloods zag men ver schillende series in aanbouw, waarbij dui delijk bleek, dat boewei hier niet aan den OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Woensdag 23 November 1938. Vorie* aatste koers 3.45-3.00 STAATSLEENINGEN. 3—3H NederL 1938 KXH5/16 101 3 Ned-lndië 1937 997» 99V» 5Duitschl '30 m verkl. 30'/. 31Vs BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank140l/# 140y» Handel Mij Cert. v. 250 149'/. )49>/4 Koloniale Bank15s/4 154 Ned Ind Handelsbank 129 129l/a INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé 4» 893/4 "47a Delft Cert. Nederl Ford348'/» Philips GloeiL Gem. Bezit 227 Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands :e 39 §25s/s 54'/» 6'/» 32 U'Vte 5V. Steel comm. 497/» U. S Leather 49/ia CULTUUR MAATSCH. H V A478 Java Cultuur 183 Ned Ind Suiker Unie 188 Vereen Vorstenlanden 84 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. 57 Rediang Lebong 163 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 3121/, Kon Petr. 325 Perlak77V» Phillips Oil 291/, Shell Union 107/, Tide Water 108/» RUBBERS. Amsterd. Rubber 227 Deli Bat Rubber .155 Hessa Rubber 1287/, Oostkust 154 Serbadjadi 105l/j In tere. Rubber 31/» SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika liin 1101/, JavaChinaJapan lijn 893/4 Kon. Ned Stoomboot. 1237» Scheepvaart Unie llS'/s TABAKKEN. Deli Batavia 206'/, Oude Deli 2'9 Senembah 254 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 29 Southern Pacific 147» Southern Railw. Cert.. 13V» Union Pacific 711/4 Canadian Pac. 418/» 41V« 5/e 50»/s 3471/, 229 i/s 115 39 20-15/» 53'5/»-4 5!5/,6-b 37 i-Vu 12'i/ic-i 17'i/w-l 5'/s 497.-84 4«- 4S2-3 192 192-i/s 867.-7 57 160 3127, 425J-1A 77-1/ 30W» 10'1/iH 101/» 2291-7. l->5 127 156 1077. 38/w llU/t 907, '247.-. 119'/4 207 278 2527, 29 147, 137» 71 4"/is loopenden band wordt gewerkt, de serie constructie volgens een overeenkomstig en zeer efficiënt systeem plaats vindt. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar het nieuwste fabrieksgedeelte. De rondgang werd besloten met een bezoek aan het constructiebureau, en de uiterst modern ingerichte teekenzaal, waar meer dan honderd teekenaars aan het werk zijn. Overal waar de hooge gasten langs kwamen, ging het werk gewoon voort, waarbij van tijd tot tijd een speciale ma chine. een bijzonder instrument, de aandacht trokken van den koning. Langs de wetenschappelijke afdeeling begaf het gezelschap zich naar de ontvangst zaal, waar nog verschillende modellen ge ëxposeerd stonden die met tapijten en bloemen versierd was. Hier werden ververschingen aangeboden, terwijl de koningin en koning Leopold hun handteekening in een daarvoor bestemd album plaatsten. De beiden vorstelijken personen werd vervolgens een gedenk penning van de Fokkerfabriek aangeboden als herinnering aan dit bezoek. Terwijl het hooge gezelschap afscheid nam, weerklonk de fabriekssirene. Aan de uitgang werd het gezelschap door het geheele personeel, bijna 1500 man, uitge leide gedaan. Hartelijk toegejuicht verliet het gezel schap het fabrieksterrein. Noenmaal ten paleize. Na den terugkeer van het bezoek aan de Fokkerfabrieken gebruikten koning Leopold en de koningin ten paleize het noenmaal. Hierbij zaten ook aan de Belgische gezant te 's-Gravenhage, J. baron Herry, de Neder landsche gezant te Brussel, mr. B. Th. baron van Harinxma thoe Slooten de Belgische minister-president Spaak, de Nederlandsche minister-president, dr. H. Colijn, en de Nederlandsche minister van buitenlandsche zaken mr. J. A. N. Patijn. Te kwart voor drie vertrokken hunne majesteiten met gevolg per auto naar de residentie. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Nadere bizonderheden. In aansluiting op het oogeluk waarbij in de buurt van Rotterdam een auto op 'n on- bewaakten overweg door 'n trein werd ge grepen, vernemen wij nog het volgende: De D-trein, die om 7.02 uur was vertrok ken, van het station Delftsche Poort te Rotterdam, in de richting Utrecht, had op het rechte stuk langs den Terbregscheweg een flinke vaart. Omstreeks denzelfden tijd hadden drie kooplieden het woon wagenkamp met de kieine Ford M. 32365 verlaten. De wagen was volgeladen met kleedjes, waarmede het drietal buiten Rotterdam zou gaan leuren. De bestuur der van den wagen is ongeveer gelijk met den trein opgereden, vlak bij den spoor wegovergang moet hjj plotseling den na derenden trein hebben opgemerkt. Het zicht ter plaatse is zeer goed: aan geen enkelen kant staan obstakels, die de spoorbaan aan het gezicht onttrekken. De auto is opgelicht en op de bumpers blijven hangen. De botsing was zoo hevig geweest, dat de wagen op den neus van de locomo tief zat vastgedrukt. Spoedig was er assistentie aanwezig en ook de geneeskundige dienst was in zeer korten tijd ter plaatse. De beide inzitten den zijn uit den wagen gehaald en met een ziekenauto naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd. Een tweede zieken auto heeft het stoffelijk overschot van Scheffer overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Deze laatste man was na honderd meter reeds uit de auto ge slingerd. Zijn lichaam was gruwelijk ver minkt en hij moet op slag gedood zijn. Het spoorwegpersoneel heeft den wagen losgemaakt van de locomotief en aan den kant van den spoordijk neergezet. Met ongeveer veertig minuten oponthoud kon de D-trein de reis naar Utrecht voort zetten. Over de oorzaak van de botsing tast men nog in het duister. De verklaringen van een ooggetuige geven den indruk, dat de bestuurder van den wagen den trein in derdaad wel heeft gezien, maar op het laatste moment dacht, dat hij niet tijdig meer zou kunnen stoppen, waarom hij wilde probeeren nog vóór den trein langs te komen. Anderzijds moet bedacht wor den, dat hoewel het zicht ter plaatse uit stekend is, er vanmorgen een druilige regen viel en dat het zeer koud was. Ten gevolge van deze omstandigheden besloe gen de zijruiten van de auto en het is dus zeer goed mogelijk, dat de bestuurder den trein niet heeft opgemerkt. Onverklaar baar is echter, dat hij bovendien de fluit signalen niet heeft gehoord. De drie omgekomenen waren allen koopman van beroep. Allen waren ge huwd. Scheffer laat een vrouw en twee kinderen na, Laarhoven is vader van twee kinderen en Koernap van vijf. §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers heden V, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.83»/« 183 Londen 8.59 K 8.57*/» Berlijn 73 60 73.57 Parijs 4.814/g 4.803/« Brussel (Belga) 31.07 31.09 Zürich 41.52 41.61 Kopenhagen 38.37 38.27 H Stockholm 44 30 44.17 tf Oslo 43.20 43.10 van leening, gevestigd in de Tweede van Swindenstraat 4650 te Amsterdam, ge brandschat. De buitendeur, welke flink gegrendeld was, werd opengebroken en daarna zijn de „zware jongens", die een goeden speurneus moeten hebben, linea recta naar de eerste verdieping gegaan, waar een geldkistje dat daar in een vertrek was weggeborgen werd opengebroken. Hieruit werd tweehon derd gulden weggenomen doch dat was nog slechts een „handgeld", de hoofdzaak vorm den de sleutels van de brandkast, .welke beneden in het kantoor staat, welke even eens in het geldkistje waren ingesloten. Hiermede gewapend toog men naar de brandkast en het verdere was kinderwerk. De safe werd geopend en hieruit werd een groot aantal beleende gouden sieraden, waaronder vele kostbare gouden ringen, tezamen voor een totaal bedrag van onge veer drieduizend gulden gestolen. Aan de andere minder waardevolle voor werpen in het pandhuis schonken de dieven geen aandacht. MILITAIR MOTORRIJDER GESLIPT EN ERNSTIG GEWOND. Een sergeant van het corps motordienst te Haarlem, op weg naar Amsterdam, is ten gevolge van de gladheid van den weg in de bocht van den rijksstraatweg bij Baam- brugge ter hoogte van het Passantenhuis geslipt en vervolgens tegen een uit de te genovergestelde richting komende perso nenauto gebotst. De sergeant werd van zijn motor geslingerd. Dokter van Doorn uit Abcoude alsmede dokter Geurssen uit Baambrugge, die spoedig met den burge meester van Abcoude, mr. A. L. Des Tombe, ter plaatse waren, constateerden dat het slachtoffer een bekkenfractuur en vermoe delijk een hersenschudding had opgeloopen. Per militaire ambulance is hij in ernsti- gen toestand naar het militaire hospitaal te Utrecht vervoerd. ONDERWIJZERS STELLEN HERSTELLINGSOORD TER BESCHIKKING. De commissie van beheer van het herstel lingsoord voor onderwijzers te Lunteren heeft een deel van haar gebouw beschik baar gesteld voor het opnemen van vluch telingen-onderwijzers of oud-onderwijzers. Algeheele verpleging, ook geneeskundige behandeling is daarbij inbegrepen. TERUGKEER DER NEDERLANDSCHE VRIJWILLIGERS. Binnenkort in ons land De Nederlanders, die krijgsdienst in Spanje hebben verricht, zullen binnen kort naar Nederland terugkeeren. De reis door Frankrijk zal onder Nederlandsche geleide worden gemaakt. In de inbraken te Amsterdam van den laatsten tijd is in dien zin eenig systeem te ontdekken, wanneer men waarneemt dat stelselmatig gelijksoortige instellingen worden afgewerkt". Zoo werd deze week reeds een bezoek gebracht aan een pandhuis aan de Linden- gracht. Vannacht is een particuliere bank tenlandsche vermogen moesten aangeven en berekenen. Joden van buitenlandsche nationaliteit behoevenniet deel te nemen aan de boete! De heffing wordt niet geind, wanneer de totale waarde van het vermogen na aftrek van de schulden niet grooter is dan 50000 R. M. De heffing bedraagt in totaal 20 van het vermogen en moet worden betaald in vier termijnen. Betalingen uit verzekeringsuitkeeringen aan Joden van Duitsche nationaliteit en statenlooze Joden (verordening tot herstel van het straatbeeld bij Joodsche winkels van 12 November 1938) moeten zonder ver wijl verricht worden bi) het bevoegde be lastingbureau. Deze betalingen worden ge crediteerd voor de Joden, die rechten op as- surantie-uitkeeringen hebben. Zijn de uit- keeringen grooter dan deze bedragen, dan vervalt het resteerende bedrag aan het rijk. CHAMBERLAIN EN HALIFAX VERTROKKEN. Chamberlain en Halifax, met hunne echt- genooten en vergezeld door Cadogan en andere ambtenaren van het departement van buitenlandsche zaken zijn met den ge wonen boottrein vanmorgen naar Parijs vertrokken. Chamberlain leek zich meer bezorgd te maken over de weersomstandigheden en de vooruitzichten op een stormachtigen over tocht er heerschte vanmorgen een zuid westerstorm dan over de te voeren be sprekingen met de Fransche ministers^ 14 ARRESTATIES WEGENS SPIONNAGE IN DENEMARKEN. Het aantal arrestaties in Denemarken wegens het spionnagecomplot in dit land ten behoeve van een vreemde mogendheid be draagt thans 14 ,van wie de meerderheid Duitschers zijn. Zij zouden in het bijzonder de bewegingen hebben nagegaan van sche pen, welke naar en van Rusland reisden. IMREDY IN DE MINDERHEID. Hij zal moeten aftreden. De Hongaarsche regeering Imredy is in het parlement definitief in de minderheid gebleven en wel met 105 tegen 95 stemmen. Volgens de Hongaarsche constitutioneele tra ditie zal Imredy thans aan het staatshoofd zijn ontslag moeten aanbieden. HEVIGE LUCHTAANVAL OP BARCELONA. Reeds 20 dooden. Vanmorgen om elf uur zijn acht drie-mo torige Savoia vliegtuigen, ondanks het feit, dat het afweergeschut terstond in werking trad, boven Barcelona verschenen. Zij wier pen verscheidene bommen uit, die op de Ramblad (de hoofdstraat van Barcelona) en in de oude stad talrijke slachtoffers maakten. Tot dusver telt men twintig dooden en ruim 35 gewonden. Er bevinden zich nog tal rijke slachtoffers onder het puin. FRANSCHE LUCHTBALLON TE FINSTERWOLDE GEDAALD. Nabij Finsterwolde is vanmorgen een Fransche luchtballon gedaald op een per ceel bouwland aan den weg Finsterwolde- Oosterwold. De bemanning bestond uit twee personen, n.L de bekende luchtvaarders Jean Marie Crombez en Albert Deruelle, beiden uit Rijssel, die Frankrijk meermalen op eer volle wijze in de Gordon Bennett wedstrij den hebber vertegenwoordigd. Zij waren gisteravond bij Rijssel voor een nachtvlucht met een nieuwe ballon opgestegen. In totaal heeft het tweetal een traject van 400 K. M. in 9 uur 50 minuten afgelegd. De ballonvaarders zijn vanmiddag te 12.15 uur per trein naar Rijssel terugge keerd. EEN FRANSCH—DUITSCHE VERKLARING. Officiëele kringen bevestigen, dat binnen1 kort tusschen Frankrijk en Duitschland een verklaring zal worden onderteekend gelijk aan die, welke te München door Hitier en Chamberlain geteekend werd. De FranschDuitsche verklaring zal o.m. behelzen een verklaring van vriendschap tusschen beide landen, erkenning der we- derzijdsche grenzen en een verbintenis tot raadpleging in geval van een conflict. DE AAN DE JODEN OPGELEGDE BOETE. Uitvoeringsverordening gepubliceerd Het Duitsche Rijkswettenblad publiceert een door den rijksminister van financiën onderteekende uitvoeringsverordening be treffende de boete, die aan de Joden is op gelegd. Volgens deze verordening wordt de „con tributie" van een milliard rijksmark als vermogensheffing van de Joden van Duit sche nationaliteit en van statenlooze Joden geïnd. Onder deze bepaling vallen alle Jo den, die volgens de verordening op de aangifte van het vermogen door Joden van 26 April 1938 hun geheele binnen- en bui- Gecombineerd concert. De Jaarlijks weerkeerende gecombineer de concertavond, georganiseerd door Ber- gen's Harmonie, de Koorvereeniging Bergen en Bergen's Mannenkoor, de avond waarop muziekliefhebbers steeds volop kunnen ge nieten van instrumentale en vocale kunst, was ditmaal bezocht door een alleszins be vredigend, doch in vergelijking met vroe gere concertavonden, kleiner aantal belang stellenden. De heer Blankendaal drukte hierover in zijn openingswoord zijn spijt uit, doch weet het, en terecht, aan de vele feestavonden die in deze dagen gegeven worden. Er schuilt o.L echter nog geen enkel ge vaar in voor verlies aan populariteit, want wat de deelnemende vereenigingen dezen avond hebben gepresteerd overtrof waarlijk de stoutste verwachtingen. Zij bleken zich stuk voor stuk te hebben voorbereid op een wijze, welke een succes, zóó groot, wel ten gevolge moest hebben. De rust en de stilte in de zaal hebben wel bewezen, hoezeer dit concert in den smaak is gevallen. Het publiek was buitengewoon geestdriftig en het applaus groeide telken male aan tot een ware ovatie. De dirigenten kunnen er verzekerd van zijn, dat zij een voortreffelijke keuze ge daan hebben. Tot slot volgde een buitengewoon geani meerd bal, waarbij, tijdens de rustpoozen, een humorist optrad. Onze muziekrecensent heeft over dit ver slag nog het volgende geschreven: De Harmonie, dirigent de heer P. Pran ger, opende het concert, en nu eens niet met een marsch, maar met „Hommage k St. Ce cile" van Schubert, waarvoor verzocht was aan het einde van het stuk niet te applau- disseeren, ter wille van den naamdag der Heilige. Voorts gaf de Harmonie operafrag menten uit Tannhauser van Wagner, Un ballo in Masschera van Verdi, Freischütz, van Weber en Martha, van Flotow, in welke stukken verschülende soli voorkwamen. Dergelijke nummers accepteert het publiek graag en vooral wanneer het zooals hier een muzikale, beschaafde uitvoering betreft. Met een vroolljke marsch eindigde het concert. De koorvereeniging, dirigent Joh. Brands, gaf een zeer goede vertolking van de Water lelie van Bonset, van „Ellen" van Olman en van „Mater Dolorosa" van Wierts. Laatstge noemd nummer leek wat lang; de aandacht kon men niet steeds gaande houden, wat niet in 't belang der compositie is. Dit staat echter buiten de uitvoering ervan. Zeer mooi zong men „Waar de hei te bloeien staat", eveneens van Wierts. Het mannenkoor (is het aantal leden ge slonken?) dirigent Karei Böhne, zong „Bede" van Roeske, gecomponeerd op het prachtige gedicht van Adama van Schelte- ma, De liefste plek van Loser, Orac van Foerster en „Lied aan het gangspil", van Roeske met mooien klank, vooral Orac was keurig van uitvoering. Volgens de verkla ring die Böhne vooraf van dit nummer gaf, dat in de taal van het land werd gezongen is het een Chechisch volkslied, waarin ver haald wordt van een landman die ondanks hard werken toch niet vooruitkomt. Natuur lijk miste ook het oolijke gangspillied zijn uitwerking bij het publiek niet. Zooals de heer Blankendaal aan 't einde van het concert terecht verklaarde, is het een welgeslaagde avond geweest. Zangvereenlging Zanglust. Zeer vele genoodigden hadden aan den oproep van het bestuur der Chr. Zangver- eeniging „Zanglust" gehoor gegeven om In het café Kamsteeg de jaarvergadering feeste lijk te vieren. De voorzitter, de heer Zijlstra verzocht allen de verzen 1 en 2 van ps. 105 te zingen, en ging daarna voor in gebed. In een korte rede gaf hjj uiting aan zijn vreug de, dat de vereeniging, na een zeer moeilijk jaar met financieele en moreele lasten, toch weer in feeststemming bijeen kon zijn. Hij betuigde zijn spijt over het heengaan van den vorigen directeur, den heer Piket, die wegens tijdgebrek moest bedanken, doch in den opvolger, den heer Wagenaar, had men een goede keus gedaan. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal van 35 tot 26 was geslonken, ook werd daarin het werk van het vertrokken, den heer Slager gememoreerd. De penningmees teres, mej. K. Huisman, gaf een overzicht van de financien, en kreeg een pluimpje voor Na een kort begroetingswoord voorzitter der feestcommissie 2 vVa» den zen, kwam deze met mej n c er Hek Thomasvaer en Pieternel'ten'at een aardige samenspraak en !°01?eele, w schen. etl e*nige Verder werden er zeer vele ten beste gegeven door de leril drat;hten heer J. Makkinga te Alkmaar °°k de beste beentje voor. zette zyn Het koor zong een 7-tal lied merkbaar'het ledenverlies en Wel bereiding van enkele werken te v<>or. bij de uitvoering. Voor de pauTkft ück zang zuiverder dan nadien Hesnk de af, één altstem klonk hinderliil 2ak'e schend. Over het geheel was de °Verheer- partij niet sterk genoeg. Er is and Sopraan- tig materiaal by. Dit bleek duidS v?01" vertooning van het tableau ulu de Zee", waar men de bemanning'bii der dingsboot zag. Ontroerend helder 6611 red" zong mej. G. Snijders, met de alWrT61 mevr. Mantel, het oude Hollandsch? °°r „Wakk're jongens, Hollands trots" n btf de oude lieden voor hun huisje w! mooi. De jongejuffr. Jannie Huisman over een prachtige sopraanstem te v6 schikken De directeur zal by ernstige en toewyding der leden zeer veel W. Dit jaar kwam men van het concom! Texel met den 2en prijs thuis. Het kt! v, pen dat spoedig versterking van het plaats heeft. De pauzes werden gezellig maakt met een kopje thee en koek vroJt schalden de liedjes met bekende wiisip* d de zaal. De directeur kreeg met een hartï speechje een aandenken, mevr. Wagens bloemen. De voorzitter dankte de fam Ka steeg voor hun goede zorgen. Daarna hij het dankgebed uit, waarop de vergads ring na gez. 1801 gezongen te hebben k opgewekte stemming uiteen ging. ALKMAAR. INGEKOMEN PERSONEN. W. J. Brand, N.H., winkelbediende, ie Landdwarsstraht 9, van Haarlem. F. Caro N.H., zonder beroep, echtgen. van H. Bonne' Prins Hendrikstraat 28, van Amsterdam -! A. Kaandorp, R.K., z.b., echtg. v. C. H. m de Weegh, Toussaintstr. 11, v. Heiloo. g A. Leijen, R.K., dienstb., v. E verdingenstraat 18, van Akersloot. M. Hof, R.K., dienstb. Kennemerstraatweg 122, van Bergen. Klok, N.H., dienstbode. Nassauplein 21, van Hilversum. K. A. Jakschtow, R.K., electr, lasscher, Kinheimstraat 7, van Utrecht N. Remijnse, G.K., leerl. verpleegster, Wil- helminalaan 11, van Hilversum. p, Croesen, N.H., dienstbode, Dahliastraat li, van Coevorden. J. L. M. Jonker, N.H.' zonder beroep, en echtgenoote, Westerweg 109, van Hoorn. E. Kersten, R.K., zonder beroep, echtgen. van M. Veliir.ga, en kind, Woonwagenpark, van Hoorn. D. Reijn, R.K., dienstbode, Nieuwesloot 23, van Grootebroek. P. Vreeken, N.H., zonder beroep, Macl. Pontstraat 18, van Enkhuizen. C. A. Vlutters, R.K., winkelbediende, Emmastraat 23, van OldenzaaL J. A, Klemkerk, N.H., vischhandelaar, Houttil 34, van Wieringen. G. Prins, N.H, dienst bode, Cabeljaustraat 12, van Heiloo. C. Koppes, R.K., dienstbode, Emmastraat 65, van Heiloo. S. Bleeker, R.K., kaasmaker, en echtgenoote, Westdyk 3, van Oudorp. - A. Visser, G.K., dienstbode, Van E verdin genstraat 1, van Sint Maarten. J. H. Smit, N.H., verzekeringsagent, en echtgenoote en kinderen, Corfstraat 40, van Zwolle. K. Kluft, geen, reclameteekenaar, K. van 't Veerstraat 13, van Hoorn. P. Kos, RK., fabrieksarbeider, Runstraat 13, van Am sterdam. G. J. Kramer, R.K., kok en banketbakker, niet vertrokken van Stations weg 112 naar Dordrecht, doch weder inge komen aan hetzelfde adres. P. Vogel, N.H., boerenknecht, Meerweg 30, van Bergen. J. A. Groen, R.K., dienstbode, Kraanbuurt 2, van Zijpe. J. O. Flapper, geen, dienstbode, Baansingel 19a, van Bergen. G. D. van der Stok, geen, cor respondente, Van Houtenkade 13, van Am sterdam. A. M. Melissen, N.H., adviseur veevoederfabriek, Jan van Scorelkade 70, van Heerhugowaard. A. van Wanrooi). R.K., koopman in galanterieën, en echtge noote en kinderen, Klein Nieuwland 25, van Amsterdam. J. Siedsma, N.H., vak-wer man rijkstelegraaf, Rembrandtstraat 54, v Schagen. T. Dekker, geen, schoenmaker, en echtgenoote en kinderen, Robert OW straat 12, van Heiloo. J. B. Nijssen, zonder beroep, Tulpstraat 4a, van Haar G. Bouwhuis, N.H., kruiden iersbedienae. Wagenmakersstraat 16, van Hilversum. (Niet officieel) late klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 23 November Hooge Prljsen 400— 15593 100.— 3432 13061 Prijzen van 20.- 4633 626J 77!1. 1074 1126 1209 1355 2966 3044 3132 4076 6676 6998 7004 7079 8903 9183 9528 9655 10862 11426 11563 11611 12978 12982 13053 13106 13734 13770 13929 13953 14971 16282 15526 15770 17158 17351 17446 17743 18351 18477 18547 18804 19859 20286 20391 20553 21243 21274 21381 21387 21986 1 t*aa l 12485 12566 1 13334 13« l 14614 1478 iS' 21585 21»83 ALKMAAR. GEBOREN: Martinus Nicolaas, zoon Dekker en Hermina Meijer. y£iver Dominicus, zoon van Laurens Catharine Velseboer. GETROUWD: Vader Jacobus Anthonius Geraraus geverin Petronella Martha Zeldenthuis. -afflp *- Indri en Rosalina Johanna Alde Bernhard Rus en Hiltje Ot en. *- Dekker en Meinouwtje \tr;ersiD* Dirk Anderson en Sjoerdtje w - en en

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10