Aqwda Rechtszaken Voorkomt verkoudheid en keelpijn. Jkovwcuud Tlieuws HEEMAF £ncftfoatfgt NOORDSCHARWOUDE EGMOND A. D. HOEF ZÏÏPE Abonnementsvoorstelling Covoto. Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. STOFZUIGER HEUSEVELDT N.V., SCHERMERHORN OUDKARSPEL EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond om ongeveer 5 uur heeft op den Helderscheweg een vrij ernstig verkeersongeval plaats gevonden. Twee mannen duwden een handwagen voort, toen deze wagen plotseling werd gegrepen door een achterop rijdende vrachtauto, welks bestuurder het vehikel niet had opgemerkt. Door de botsing viel de hand kar om en een der twee mannen, de 18- jarige fabrieksarbeider B. Br., kreeg daarbij met de kar 'n hevigen klap tegen het lichaam, waardoor hij ernstig gewond werd. De G. G. D. was spoedig met een zieken auto ter plaatse en bracht den gewonde over naar het Centraal ziekenhuis. Daar heeft het slachtoffer een buikoperatie ondergaan, waarbij bleek, dat hij ernstige inwendige kneuzingen had opgeloopen. Zijn toestand was hedenmiddag nog steeds zeer zorgelijk. De politie heeft de vrachtauto in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt tegen den bestuurder. HET TE EGMOND GEVONDEN LIJK. Eerst thans heeft men zekerheid gekre gen aangaande het op 3 November op het Egmondsche strand gevonden lijk, vermoe delijk van een Engelschen vliegenier. Het heeft lang geduurd, alvorens de fami lie via het Engelsche consulaat te Amsterdam van een en ander verwittigd was. De ouders van den verongelukten vliegenier hebben de aan hen gezonden portefeuille herkend als afkomstig van hun zoon. Een zwager van het slachtoffer, woonachtig te Brussel, heeft zich daarna naar Egmondbinnen begeven, waar het lijk voorloopig op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld was. Thans is komen vast te staan, dat de verongelukte vliegenier F. D. Hamilton uit Suffolk is, in dienst van de Royal Air Force. Zijn vliegtuig is enkele maanden geleden vermist en nooit heeft men er eenig spoor van kunnen ont dekken. Behalve Hamilton bevonden zich nog 4 personen in het vliegtuig. Men ver moedt thans, dat het vliegtuig voor eenige maanden vlak bij de Nederlandsche kust is vergaan. Eenige maanden geleden zijn inderdaad noodseinen opgevangen van een vliegtuig, dat zich boven de Noordzee ter hoogte van Egmond in nood bevond, door verschillende schepen. Met vliegtuigen en met de redding boot is toen een onderzoek ingesteld, maar men heeft geen spoor kranen vinden. Blijk baar is het vliegtuig direct na het geven van noodseinen neergestort en met man en muis in de diepte verdwenen. De aangespoelde vliegenier Hamilton was 36 jaar oud en ongehuwd. Hij zal te Egmond binnen begraven blijven. AMBTENAAR BENOEMD. Bij K. B. is met ingang van 1 November 1938 dr. ir. W. Feekes benoemd tot weten- schappelijk-ambtenaar bij het openbaar lichaam „de Wieringermeer" in Vasten dienst, ter standplaats Wieringermeer. DE GETUIGENISAVOND. Hedenavond wordt in de Harmonie de getuigenisavond over de Joden gehouden. Tot half zeven zijn er nog kaarten ver krijgbaar bij den boekhandel Jung en Van der Hoek, daarna vanaf half acht aan de zaal waarvan een groot deel reeds uitver kocht is. De bijeenkomst begint om 8.15 uur. DOOR EEN SPIEGELRUIT GEVALLEN. Gistermiddag heeft een zekere S. het on geluk gehad met zijn fiets door de étalage- ruit te vallen van de leesbibliotheek De Toekomst in de Hekelstraat. ZEDENMISDRIJF. Naar aan de N. H. Crt. uit Blokker wordt medegedeeld, is gisteren een zekere K. N., gevankelijk naar Alkmaar overgebracht als verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen met meisjes uit Zwaag. Dit voortgezet misdrijf dateert reeds vanaf het vorig jaar. BENOEMING BIJ HET GEVANGENISWEZEN. De heer J. F. Beijerinck, vroeger directeur thans adjunct-directeur van de strafge vangenis te Haarlem, is benoemd tot direc teur van het Huis van Bewaring te Rotter dam. IIET BESTUURSCONFLICT BIJ V. V. V. Morgenavond half negen wordt in de schouwburgzaal van 't Gulden Vlies een vergadering gehouden, welke door een comité van leden is uitgeschreven. Men zal dan trachten een oplossing te vinden inzake het bestuursconflict, in ver band waarmede alle leden dringend ter vergadering verzocht worden. DE ONREGELMATIGHEDEN BIJ DE BEVERWIJKSCHE ARBEIDSBEURS. De gemeenteraad van Beverwijk heeft op voorstel van B. en W., met algemeene stem men besloten om den (inmiddels gearres teerden) directeur van den gemeentelijken dienst der arbeidsbemiddeling en werkloos heidsverzekering niet-eervol uit zijn ambt te ontslaan, op grond van de strafbare feiten, door dezen ambtenaar in dienstbetrekking gepleegd. Naar aanleiding van vragen, door enkele raadsleden gesteld, gaf, naar het Hbl. meldt, de voorzitter een beeld van de situatie, zoo als B. en W. die na het gebeuren hebben aangetroffen. De meest primitieve vorm van administratie ontbrak; er was zelfs geen begin gemaakt. Tenslotte is het zóó geloo- pen dat er een einde kwam aan deze ambte lijke mislukking. De financieele verantwoordelijkheid van den directeur betrof slechts de financiering van een bedrag van 100 voor het doen van kleine uitgaven. Deze kleine kas werd gecontroleerd. Maar de directeur nam bij sociale zaken een voorschot op, hoewel dit nooit noodig is geweest. Dit geld verdween, evenals de bedragen, die de Ned. Heide maatschappij den directeur ter hand stelde voor het plakken van rentezegels voor ar beiders in werkverschaffing. Van het plak ken van rentezegels, wat overigens ook de taak van de Arbeidsbeurs niet was, kwam niets terecht. Ook had de directeur bedragen in den zak gestoken, welke aan de arbeidsbeurs ver strekt waren om de arbeiders, die naar Duitschland werden bemiddeld, in staat te stellen kleeding enz. aan te schaffen. TRANSPORTCOLONNE. Gisterenavond heeft de eerste der perio dieke oefen- en cursusavonden plaats gehad voor de leden der Transportcolonne voor het Ned. Roode Kruis afd. Alkmaar. Deze avonden worden gehouden op de Dinsdagen om de 14 dagen en dus is de vol gende op 6 December a.s. De medische leider, dr. W. Steensma, zal de theorie, de heer H. C. Stoutjesdijk de praktijk behandelen. Den leden wordt eraan herinnerd om een driekanten doek en zwachtels mede te bren- Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker te Bergen, eiken dag 104 uur, werken van Kees Boender maker. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vader tje Langbeen (HolL-om.-amus.film); hoofd rollen Lilly Bouwmeester, Paul Storm en Emma Morel. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Ro- salie (operette), hoofdrollen Nelson Eddy, Eleanor PowelL Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 23 November. 35 en 7.3010.30 uur in de Unie, bazar „Het Hoogeland". 8.15 uur, Harmonie, getuigenisavond over den nood der Joden in Duitschland; ver schillende sprekers. Donderdag 24 November. 3—5 en 7.30—10.30 uur in de Unie, bazar „Het Hoogeland". 8.30 uur, 't Gulden Vlies, ledenvergade ring Alcmaria V.V.V. (oplossing bestuurs- kwestie). 8 uur, de Rustende Jager te Heiloo, film avond Gem. Electr. bedrijf. Vrijdag 25 November. 35 en 7.3010.30 uur in de Unie, bazar „Het Hoogeland". gen en tijdig, om 8.15 uur, aanwezig te zijn in de Handelsschool. Het is dringend nood zakelijk, dat alle leden, zonder uitzondering, present zijn. Bij eventueele noodzakelijke verhindering is men verplicht hiervan tijdig kennis te geven aan den secretaris, den heer C. Zwak- man, Bleekerslaan 9. Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. VEEHOUDER VEROORDEELD. De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde gisteren conform den eisch den vee houder uit Purmerend wegens dierenmis handeling tot zes dagen hechtenis. De veehouder heeft terechtgestaan wegens het vervoeren van koeien op pijn lijke en kwellende wijze. De man had 20 December van het vorige jaar twee koeien op de veemarkt te Amsterdam aangevoerd, waarvan de uiers waren opgezwollen, door dat de tepels met colodium waren dicht geplakt. MOORDAANSLAG OP ZIJN MEISJE. Vier jaar tegen den dader geëischt. Op 9 April j.1. werd het rustige dorpje Maarssen in rep en roer gebracht. Een jeugdige timmerman uit Teteringen had met een revolver een moordaanslag gepleegd op het meisje, waarmee hij geruimen tijd ver loofd was en dat de verhouding had afge broken. De man kon worden gearresteerd en de rechtbank te Utrecht veroordeelde hem wegens poging tot doodslag tot twee en een half jaar. Gisteren diende deze straf zaak in hooger beroep "froor het Amster damsche gerechtshof, gepresideerd door mr. Joh. M. Jolles. De procureur-generaal mr. dr. D. Reilingh was van meening, dat het primair ten laste gelegde, de poging tot doodslag, bewezen is. De straf voor deze afschuwelijke daad op gelegd, was naar de meening van den pro cureur-generaal te laag. Spr. requireerde wegens poging tot doodslag vier jaar ge vangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De verdediger drong op de uiterste cle mentie aan. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis landden de Nandoe te Na pels, de Valk te Jodhpur en de Pelikaan te Singapore. Op de thuisreis bereikten de Reiger Me- dan en de Zilverreiger Bagdad. De Emoe vloog wegens slecht weer niet verder dan Napels. De Gier kwam op weg naar Am sterdam te Jodhpur aan. De Rietvink is om 15.13 uur op S-hiphol geland. ITALIAANSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. In de nabijheid van Klagenfurt is een Italiaansch vliegtuig, dat op weg was van München naar Rome, verongelukt. Vier leden der bemanning zyn om het leven ge komen, de vijfde werd zwaar gewond. KAPITEIN ROBINSON VERONGELUKT. Kapitein Robinson, die in September het vliegtuig heeft bestuurd, waarmede Cham- berlain zich naar München heeft begeven, is gisteren bij een vliegtuigongeluk bij Bristol om het leven gekomen. Tegen onverlichte auto aangereden. Zondagnacht reed een motorrijder op een onverlichte auto, welke zich op den nieuwen weg bevond. Tegen den bestuurder W. R. uit Hoorn, die ook niet in het bezit van een geldig rijbewijs was, werd proces-verbaal op gemaakt. Een schouw. Het bestuur van den Wimmenummer- polder zal op Donderdag 29 Nov. a.s. een schouw houden over den omringdijk en de dijkhekken en hekstallen. Feestavonden Middenstand. Ook de twee laatste feestavonden van den georganiseerden Zijper Middenstand, gehouden te 't Zand en Petten, zijn een succes geworden. In alle zes dorpen van Zijpe, namelijk in Petten, Burgerbrug, Sint Maartensbrug, Oudesluis en 't Zand, zijn nu de zoo uitnemend geslaagde films van de Middenstandsreizen-1938 waar- Spionnage-organisatie ontdekt. - De politie te Kopenhagen heeft een aantal per sonen gearresteerd, waaronder een aantal Denen, in verband met het ontdekken van plannen tot het vormen van een organisatie, welke inlichtingen zou moeten geven over de scheepvaart, ten behoeve van een buiten- landsche mogendheid. Officieel wordt medegedeeld, dat de lei dende persoon in deze zaak een buitenlander was, die te Kopenhagen woonde. De orga nisatie zou volgens de politie niet gericht zijn tegen Deensche militaire- of scheep- vaartbelangen. De nalatenschap van Rockefeller. - De nalatenschap van John Rockefeller Sr. wordt getaxeerd op 26.410.837 dollar. Naar schat ting heeft de erflater gedurende zijn leven een bedrag van 530 millioen dollar aan lief dadige instellingen geschonken. Huiszoeking ten Westen van Jeruzalem. - 56 Verdachte Arabieren zijn gistermiddag vastgehouden na huiszoekingen door Brit- sche troepen verricht in het dorp Einkarim ten Westen van Jeruzalem. Vóór de Britsche troepen Beersjeba hebben bezet, hebben de opstandelingen de openbare gebouwen in brand gestoken. Robert's vrouw, door het Residentie-Tooneel. Het stellen van de ernstige problemen van onzen tijd, door ze ons, moderne men- schen, te laten beleven, te laten onder gaan in de al heel persoonlijke reacties hierop, en de daaruit voortkomende con flicten zou dit aan het tooneel dan weer een nieuwen inhoud kunnen geven, om het publiek te boeien, om het erin te betrek ken, er zichzelf in te herkennen, en een einde te maken aan de toenemende onver schilligheid voor wat er op de planken gebeurt"? De voortreffelijke voorstelling van een wel ongemeen belangrijk stuk, waarmee het jonge Residentie-Tooneel gisteravond zoo veelbelovend nu ook in Alkmaar heeft gedebuteerd zou in deze richting aanwij zingen kunnen geven. Want een alweer stampvolle zaal heeft tot half twaalf ge spannen de opvoering gevolgd van St. John Ervine's tooneelspel, dat nog wel weinig karakteriseerend in de Nederland sche vertaling wordt aangekondigd als „Robert's Vrouw". Een „praatstuk", naar de ouderwetsche terminologie. En over welke ingrijpende vraagstukken van het tegenwoordige maatschappelijke bestel wordt hierin ei genlijk niét geredeneerd, gedebatteerd, gefilosofeerd? Het is stellig geen geringe verdienste van den schrijver, dat hij deze schier eindelooze samenspraken aldoor zoo belangwekkend heeft weten te hou den, dat wij er aandachtig naar blijven luisteren, tot dan tóch weer het inzicht van de alles overtreffende liefde tusschen twee menschen, die de grootste opoffe ringen waard is, opnieuw triumfeert. Maar niet in den conventionaelen zin van het bevredigende slot, van dat het goed afloopt. Want als wij naar huis gaan, zijn wij helemaal nog niet zoo zeker dat de dappere en vóór alles zoo eerlijke Sanchia Carson, door haar dnecteurschap van het sanatorium op te geven, nu zij door een gift in staat gesteld is het voortbestaan van haar levenswerk te verzekeren, óók de kracht zal hebben in haar nu onver deelde toewijding tot haar man, als hij door dit geweldige offer dan tóch deken is geworden, zoo alle onvoldaanheid over haar maatschappelijk verloren bestaan te vergeten, dat de schaduw van deze diepe teleurstelling niet een schaduw zal blijven over hun huwelijk. Al gelooven wij in den parmantigen wil van deze vrouwelijke dokter, die als het goede voorbeeld van de doelbewuste, energieke, krachtige jonge vrouw in haar volkomen overgave aan haar maatschap pelijke taak, zoo frisch en bekoorlijk, zoo door alles heen oprecht, de zeer vrouwe lijke echtgenoote is gebleven van den pre dikant Robert Carson. Maar zal haar sterke vitaliteit, haar veel wijder dan het gezin zich interesseerende belangstelling, niet alleen'voor haar medische vak, doch voor al ook voor de sociologische verschijnselen in haar dokterspraktijk, zal haar roe ping om de menschen gezond te maken, haar op cien duur vrede kranen geven in de immers veel beperkter, veel kleinere en vaak ietwat benepen zich voordoende taak van de vrouw van den deken? En dit is mee het onderscheid van goede moderne stukken, naar het hierboven ge stelde schema, met de tooneelspelen van het oudere repertoire: dat zij geen oplos singen geven, omdat de tijd zelf immers nog geen uitkomsten heeft gevonden voor al de vraagstukken, die zij zoo strak mo gelijk in de verschillende figuren en hun verhoudingen voor ons verbeeldt, als een schaakspel, met zijn nooit eindigende mo gelijkheden. St. John Ervine heeft zich in deze pro blemen van onze huid'ge wereld inderdaad weinig beperkingen opgelegd. Hij behan delt de huwelijksverhoudingen, de sociale roeping van de werkende vrouw, dus ook in het huwelijk, de vraag of het feit, dat er een kind geboren zal worden, noopt tot een huwelijk, en de rechten van de zuige lingen, met, ook in dit verband, maar vooral ook tegenover de strenge Angli- kaansche zedebeginselen; de gezinsbeper king, die Dr. Carson in haar kindersanato rium geleerd heeft, te moeten propagee- ren. Daar is de kwestie van de dienst weigering als consequentie van het paci fisme, dat onder geen .^nkele voorwaarde dooden wil. En hierteger.over de beginse len van den ouden, wijzen, maar zoo jong en mild gebleven bisschop en van den fanatieken orthodoxen predikant, van den vrijzinnigen dominee Carson, die de vader is van den jongen, dweependen communist en anti-militarist; de opvattin gen van den rechercheur, die hem komt arresteeren wegens opruiing; de mee ning over zijn „kinderlijke, domme" agee- ren bij zijn eigen, tegenover al waar het leven haar vóór stelt wel zeer zakelijk nuchtere verloofde June Harvey, die in haar eigen wezen hierdoor de teerderheid des te zuiverder bewaart. En zoo zou ik de mij toegemeten ruimte voor deze bespre king wel heelemaal kunnen vullen mat sociale en psychologische strijdvragen, die in de drie bedrijven van dit tooneelstuk worden aangeroerd, tot in het laatste tooneel zelfs de astronomie met haar dui zelingwekkende cijfers toepasselijk rept van te staren naar hemellichamen, die niet meer bestaan wat dan de prijsge geven levenstaak van Dr. Sanchia sym boliseer*. Eer natuurverschijnsel, dat het opgeven van haar werkleven voor haar aannemelijker maakt, omdat 't haar troost met de betrekkelijkheid van alle dingen in de erkenning: 't is idioot, om te denken dat je onmisbaar bent. Het geheim, dat dit alles van onder werpen voor wijsgeerige beschouwingen, voor politieke meetings en debatingclubs op het tooneel leeft, ons eigen leven en dat van onze vrienden en kennissen is ge worden, waardoor het ons aldoor gespan nen bezig houdt, het ligt allereerst in het talent van den verstandigen en tevens springlevenden schrijver, die de dialoog volkomen menschelljk weet te houden, zoo als in onze eigen kamers. Maar bovendien zijn al deze gesprekken voor ons tot veel meer dan woorden werkelijkheid geworden door het wel overwogen, karakteristieke en zoo natuurlijke vlotte spel: allereerst van Philippe la Chapelle, die als het ge weten, als de conclusie van een rijk en nadenkelijk leven steeds weer in de ver wikkelingen de rust van zijn beminnelijke wijsheid gaf in wel heel voornamen stijl. Is het noodig hier nog eens uit te weiden over de begaafdheid van de altijd zoo ranfc gelanceerde tooneelspeelster Vera Bondam, die in de uitbeelding van de moderne zelf standige en steeds vitaal opgewekte en op wekkende vrouwelijke dokter een rol vond naar haar eigen wezen? Te zeggen, dat Dirk Verbeek een acteur is, die staat voor zijn werk met diepe innerlijke beschaving? Max Croiset was de opstandige wereldbe stormer Bob, een geëxalteerd kind het lichaam van een man groeit veel harder dan zijn verstand, getuigde June, zijn ver loofde van hem, dat hierom? des te teederder hield van den verzwalkten idea list. Zij, de secretarese tevens van zijn vader ds. Carson, werd door Adrienne Canivez wel heel knap verbeeld als óók het type van een meisje van onzen tijd, zcoals wij ze allemaal immers 'n beetje verwonderd kennen. En om deze hoofdpersonen van de huiselijke comedie, die zoozeer een tijds beeld geeft, bewogen zich ieder naar zijn eigen markante wezen ds. Arthur Jef- ferson, de fanatieke strijder tegen de on zedelijkheid van het malthusianisme (Bob de Lange), Miss Orley (Tine Opscholten) de vrome jongedochter, die in stilte ver liefd is op Robert, en voor het offer van een aanzienlijke gift, hem koopt de opof- fering van zijn vrouw, waardoor hij deken kan worden; Mrs. Jones (Coba Kelling), de zeer aannemelijk getypeerde moeder uit het volks en mrs. Armstrage (Enny Heymans-Snijders) de rijke weduwe van den fabrikant van surrogaten, zelfs van eieren „rijk en leeg", naar Sanchia's korten kenschets. De tweede abonnementsvoorstelling van Covoto m dit seizoen is door dit alles een opmerkelijke gebeurtenis geworden. M. J. B. Stormachtige krachtige noordwestelijk westelijke wind; zwaar bewolkt met ui 1 ringen; regen- of hagelbuien vooral a" kust; iets kouder. n de Slecht weer op tii De depressie welke gisteren over De marken lag, verplaatste zich naar midde Zweden en vulde gedeeltelijk op. De nieim!' reeds gisteren gemelde storing 0p den At lantischen oceaan ontwikkelde zich tot diepe depressie, waarvan het centrum w denmorgen over Ierland lag en welke ove^ het zuiden van de Britsche eilanden storm achtige winden veroorzaakte. Deze storin verplaatst zich snel oost-noordoostwaarts De temperatuur is in Schotland en Ierland on der normaal, overigens is zij in het g<^ heele waarnemingsgebied nog boven nor maal. In Haparanda en Hernoesand bedroeg hedenmorgen de afwijking meer dan tien graden. Ook in Frankrijk zijn de afwijkin- gen groot. Voor morgen wordt stormachtige tot krachtige noordwestelijke tot westelijke wind verwacht, met regen- of hagel buien. De temperatuur zal vermoedelijk iets lager worden dan vandaag. Geseind van de Bilt vanochtend 9.45 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het zuidwes ten, met ruimenden wind". LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.29 tot 7.04 uur licht op. 't Onverwoestbare hart van een waar niets aan verslij ten kan, de S. K. A. Rotor. Vraag eens aan Uw electricien wat dat isl Verkrijgbaar bij Langestr. 24,76, Achterstr. Houttil, Alkmaar, Telefoon 4170. aan door ongeveer 1200 klanten van den Züper Middenstand werd deelgenomen vertoond. Steeds trokken deze avonden volle zalen en telkens waren het mede door de me dewerking van het duo Funny-Schrama echt gezellige feestavonden. Brand. Door hooibroei ontstond brand in een klamp hooi op het erf van den veehouder J. de Groot in Mij zen. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, kon het woonhuis behouden, maar niet verhoeden dat het hooi geheel verbrandde. Dit beteekent voor den eigenaar een flinke schadepost, daar hij slechts matig was verzekerd. Kerstgave. Het comité voor kleeding en voeding zal aan de armen een kerstgave verstrek ken, waarvoor zijn aangekocht 80 K.G. mar garine en 165 K.G. rundvet. Door subsidie van vereenigingen en besturen en door bij dragen van enkele ingezetenen tot een be drag van 45 is het comité in staat gesteld deze gave te verstrekken. Vergadering ijsclub „Volharding". De ijsclub „Volharding" hield Maan dagavond haar ledenvergadering ten lokale van den heer C. Vis. De opkomst was niet groot. Voorzitter was de heer A. Timmerman. Het jaarverslag werd uitgebracht door den heer van Loo. Plannen om een ijsbaan te stichten op ondergeloopen land zijn op financieele bezwaren afgestuit. Gememoreerd werden nog de moeilijk* heden met de ijsbaan op het Waardje, waar bij er op gewezen werd, dat de gemeen e geen rekening gehouden heeft met de e* langen van „Volharding". De training onder leiding van den P. Nap is weer begonnen. Gememoreerd werden de prestaties v Jan Langendijk, den besten rijder v Nederland. De bevolking heeft intens hem meegeleefd. te De zwemafdeeling mocht zich in 8T belangstelling verheugen, dank zij de g leiding van den badmeester, den heer Polak. De leden werden opgewekt om voor zweminrichting de noodige propagana maken. en Met den wensch op een goeden win een goed zwemseizoen eindigde het ve De financieele resultaten luiden als de te IJsafdeeling, ontvangsten f 635,12, 246,15, batig saldo f 388,97. Het batigs van het vorige jaar was f 404,24, zoo een achteruitgang van f 15,27 te viel. „Als ik het te /eggen gehnf. ','at: Zoo zuchtte de chef. want hu ha Geen kooper, geen klant, Geen annonce in dc krant... (En dat was de oorzaak: hij

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2