Vraag en Aanbod Stad en Omgeving, 'S fauiCCetm Woensdags en Zaterdags. derde blad. Hoogheemraadschap Noordh. Noorderkwartier. Eveneens wordt voorgesteld aan het Prov. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). DE EERSTE SPADE. LaLIHE ESTER'S pit het Engelsch id°or W. A. C. ROMAN ALKMAARSCHE COURANTVAN WOENSDAG 23 NOVEMBER 1938. In het Gemeenlandshuis aan den Kenne- merstraatweg alhier kwam heden om half elf het bestuur van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier" onder voorzitterschap van den dijkgraaf, den heer Wijdenes Spaans in algemeene vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat de heer Dekker wegens ongesteldheid verhhv derd was. De secretaris deed hierna voorlezing van de ingekomen stukken, in hoofdzaak goedkeuringen op genomen besluiten. Uit een verslag van den penning meester bleek, dat het kohier voor 1937 65312 aanslagen bevatte tot een bedrag van 829.311.77, waarvan nog 41.88 openstaat. Het kohier 1938 omvatte 65.186 aanslagen tot een bedrag van 922.972.87, waarop tot nu toe 791.248.13 is ontvangen. Met de verzending van aanmaningen zal spoedig worden aangevangen. Overeenkomst met den polder Oostzaan. Voorgesteld werd het dagelij ksch bestuur te machtigen om van den polder Oostzaan een gedeelte van den Oostzaner zeedijk aan te koopen voor 63.418.30. Conform besloten. De Assendelfterzeedijk. Voorgesteld werd met het Rijk een over eenkomst aan te gaan waardoor het omge legde gedeelte van den Assendelfterzeedijk nabij Éuitenhuizen in eigendom overgaat bij het Hoogheemraadschap, voor den prijs van 2183 en daarvan enkele via het Hoogheem raadschap niet van belang zijnde percee- len groot 2600 M2. voor 275 te verkoopen aan den heer J. C. Aafjes te Alkmaar. Als voren. Verbetering bocht bij den Kathoek te Oudendijk. Ten verbetering van de bocht in den Kat hoek. te Oudendijk, waarvoor de kosten op 900 zijn geraamd wordt voorgesteld met den heer J. Oudt een overeenkomst van rui ling van grond aan te gaan, waarbij de heer Oudt 17.50 toe ontvangt en voorts van het waterschap „De Beemster" 17 M2. grond aan te koopen voor 1. Als voren. Ruiling van grond Voorgesteld werd met de N.V. Gebr. Zon neveld en Philippo N.V. te Sassenheim in de Zijpe en Hazepolder een ruiling van grond aan te gaan, waardoor een nieuwe rechte sloot door de N.V. gegraven kan wor den, die de bewerking van het land verge makkelijkt. De N.V. ontvangt f 288 M2. grond meer dan ze af staat-en betaald daar voor 28.80 toe. Als voren. Verkoop van een gedeelte van den Westerdijk. Voorgesteld werd aan het Rijk, ten be hoeve van den aanleg van den Rijksweg no. 7 een gedeelte van den Westerdijk der Vier Noorderkoggen groot 4.14.00 H.A. in de ge meente Abbekerk voor 1 te verkoopen. Conform besloten. Wijziging Erfpachtsrecht. Om den weg op het gedeelte van den Wa- terlandschen Zeedijk, bekend als den Kadoelendijk, een kruin breed te te geven van 9 c.M. is het noodig het hek aan de zuid westelijke zijde van de bij de N.V. Handel maatschappij gebr. de Boer in erfpacht zijn de perceelen pl.m. 2 M. terug te zetten. De genoemde maatschappij is bereid de erfpacht af te staan mits de verschuldigde erfpacht met 29 wordt verlaagd en het Hoogheem raadschap 850 bijdraagt in de kosten vóór de verplaatsing van het hek. Dijkgraaf en Heemraden stellen voor daartoe te besluiten. Mede wordt voorge steld met den heer J. Staartjes te Nieuwen- dam een overeenkomst aan te gaan waarbij het erfpachtsrecht van de erven Jan Roele Jcz. op een gedeelte van den Waterlandschen Zeedijk voor 30 jaar wordt verlengd, onder voorwaarde dat de canon van 13 of 45 Per jaar wordt gebracht. Electiciteitsbedrijf te Ursem een perceel grond in erfpacht af te staan. De heer Langendijk wijst er op dat te Volendam voor arbeiderswoningen een erf' pachtsrecht van 30 cent per M2 wordt be rekend, terwijl tegenover het P.E.N. 12 cent wordt berekend. Spr. wenschte een billijke berekening tegenover de kleine menschen. De voorzitter zegde wijziging toe. Conform besloten. Aflossing geldleeningcn. Voorgesteld wordt te besluiten om van de bate over de jaren 1934 tot en met 1938 Ui- den verkoop van steenen en puin, afkomstig van de dijksglooiingen te bestemmen: a. een bedrag ad 156.100 voor aflossing van leeningen en voor deze aflossing tevens te bestemmen de tegen het einde van dit jaar gereserveerde 1000; b. een bedrag van 74.672.92, ten einde daarmede te voldoen de op 2 Januari 1939 verschuldigde koopsommen van rechten met name het recht van dijkettingen of het Provenu op den Sint Aagtendjjk, van ge deelten van den Westfrischen binnendijk en van rechten op gedeelten van dien dijk en van den Oostzanerzeedijk, voor zoover ge melde koopsommen niet gekweten kunnen worden uit het restantleeningsbedrag ad 19.576. Als voren. Verkoop gedeelte Westfriesche binnendijk. Voorgesteld werd aan het Rijk 230 strek kende meter van het Oudorperdijkje te ver koopen voor 1, aangezien dit gedeelte Kanaaldijk is geworden. Conform besloten. Aankoop perceelen in den Hazepolder. Voorgesteld wordt van den heer Timmer man te Petten aan te koopen twee percee len in den Hazepolder voor f 700 en tot het bebouwen van die perceelen. De heer v. d. S 1 u i s juichte, het voorstel toe, omdat er meer bergruimte door wordt verkregen. Conform besloten. De begrooting van het hoog heemraadschap. Aan de begrooting 1939 van het hoogheem raadschap ontleenen wij de volgende gege vens. De begrooting sluit voor den gewonen dienst op 1.243.600 en voor den buiten gewonen dienst op 699.190. De uitgaven voor personeel zullen in 1939 bedragen 49.349.37. Wanneer het de uitvoering van werken betreft dan kan geconstateerd worden, dat ook dit lichaam voor normaal werk vast houdt aan uitvoering in werkverschaffing. In werkverschaffing worden n.1. verlaging van dijken en verbreeding van wegen voor 178.350 uitgevoerd, waarin 91.700 ar beidsloon. Op ingediende vragen van den heer v. d. Sluis deelde de heer Versteeg mede, dat de inning van de lasten door het Hoog heemraadschap voor andere Waterschappen zeer is aan te bevelen. Het is voordeelig en buitengewoon gemakkelijk en gevaar voor de autonomie bestaat er daardoor niet. De heer Ham betoogde, dat hij van den technischen dienst een hoogen indruk had gekregen en hij nam aan, dat ook de admi nistratieve dienst volkomen in orde is. Van de critiek was in de vergadering niet veel overgebleven. Spr. bracht een woord van lof voor het beheer en was van oor deel, dat met de partijen wel'n bevredigen de overeenkomst kon worden aangegaan, waardoor 't komende jaar een belangrijk be drag voor verkiezingen kan worden be spaard. Waar dit de laatste vergadering is die U voorzit, daar hoop ik dat U de kroon op Uw werk zult zetten door in deze vergadering nog iets voor de oude menschen te doen. De voorzitter bracht dank voor de hulde aan zijn diensten en zeide dat vóór hij heengaat, hoopt te bereiken, dat aan de oude menschen en hun nagelaten betrekkin gen recht zal wedervaren. Spr. betreurde het, dat dit door allerlei omstandigheden niet eerder mocht gelukken, doch vergeten heeft hij deze aangelegenheid niet. Bij de artikelsgewijze behandeling vroeg de heer Best inlichtingen over de invloed van de iepenziekte op de boomen langs de wegen en hoe men denkt over vervangen, De dykgraaf deelde mede, dat ook de boomen van het Hoogheemraadschap van de ziekte lijden. Afgewacht wordt wat de commissie tot bestrijding van de iepenziekte uiteindelijk adviseert. In het belang van het landelijke schoon gaat het bestuur voort met byplanten. De heer Best deelde mede, dat in Duitschland esschen en populieren worden geplant en een soort iep die vrij blijft. De voorzitter: Zoo lang de commissie nog zoekt, willen wij het resultaat afwach ten, omdat langs de wegen de iep de ge- wenschte boom is. De begrooting werd hierna ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter bracht een woord van dank. Tot leden van de commissie belast met het nazien van de rekening werden benoemd de heeren C. Kramer Glijnis, C. den Hartog, J. Best en G. v. d. Sluis. De dijkgraaf treedt af. De dijkgraaf deelde hierop mede, dat het zijn vaste voornemen is met ingang van 1 Juni van het volgend jaar zijn ontslag te nemen. Deze mededeeling deed vreemd aan, waar de heer Wijdenes Spaans in de vorige vergadering nog met algemeene stemmen als no. één op de aanbevelingslijst voor een herbenoeming werd geplaatst. Na afloop der vergadering, hebben wij daarom den heer Wijdenes Spaans naar de redenen van zijn voornemen gevraagd. De heer Wijdenes Spaans deelde ons me de, dat hij aan het einde van het volgend jaar 70 jaar wordt en dan, wegens het be reiken van de wettelijk gestelde leeftijds grens, moet bedanken, waarom hij maar be sloot een half jaar eerder heen te gaan, om plaats te maken voor zijn opvolger. Met den heer Wijdenes Spaans verdwijnt een lei der waarvan zeker kan worden getuigd, dat hij voor zijn functie in alle opzichten be kwaam was en opbouwend werk heeft ver richt, al zouden wij gaarne gezien hebben, dat hij zijn krachten had aangewend om de taak van het Hoogheemraadschap door de provincie te laten vervullen. BAZAR „HET HOOGELAND". Voor maatschappelijk ongeschikten en onvolwaardigen. „Het Hoogeland", de vereeniging van christelijken huize tot stichting en instand houding van arbeidskolonies, heeft in hare drie kolonies en twee tehuizen gedurende haar bijna 46-jarig bestaan aan duizenden menschen van allerlei gezindten onderdak en hulp versohaft niet alleen, maar ook vele verdoolden en afgedwaalden weer op en goeden weg gebracht en als nuttige leden aan de samenleving teruggegeven. Dat werk, waarvan H.M. de koningin beschermvrouwe is, heeft recht op den steun van ieder, die begaan is met het lot van hen, die al of met door eigen schuld van den rechten weg raakten en met dat van hen, die geestelijk of lichamelijk onvolwaardig zijn en nergens terecht kunnen want ook deze laatsten vonden een vriendelijk en goed tehuis in het groote gezin van „Het Hoogeland". Maar die steun vloeit niet naar de mate van de behoefte en daarom heeft zich hier ter stede een dames-comité gevormd, dat door middel van het houden van een bazar wil trachten iets te doen ten bate van den veelomvattenden en veelszins zoo rijk gezegenden arbeid van genoemde vereeni ging. Dank zij veler spontane medewerking, is het comité in zijn plannen geslaagd, al thans in zooverre dat er een bazar in het Gebouw De Unie kon worden geopend die klinkt als een klok voor de rest, d.w.z. het welslagen van den financieelen opzet, moet onze welmeenende burgerij zorgen. Deze bazar bevat een keur van nuttige en fraaie handwerken, snij- en figuurzaagwerk, busjes groenten, snoeperij en alles wat men op bazars gewoon is aan te treffen. Bijzon dere aandacht verdient nog een reuzen-cho colade-stuk van de firma Ringers; niet min der dan een fabrieksgebouw met twee figu ren van manspersonen ervóór, waarvan de één tegen den ander zegt, dat hij nu de maatschappij maar weer in moet gaan een mooie symbolische voorstelling van het werk van „Het Hoogeland". De opening. De opening geschiedde gistermiddag om 3 uur door onzen burgemeester, nadat eerst de heer A. Hofstede, hoofdvertegen woordiger van de vereeniging te Huizum Leeuwarden, een woord van hartelijken dank Te koop: een Excelsior stofzuiger, prima in orde, tegen elk aannemelijk bod. Te bevragen HANDELSKADE hoek Pieterstraat. Te koop: 1 toonbank met marmerblad en glazen opstand, 1 houten toonbank, 1 glazen vitrinekast, 3 etalage standaards met glasplaten. Te bevr. LANGi STRAAT 49 boven. Te koop uit netten inboedel: mooi schrijfbureau, vaste kleeden vanaf 6.50, pracht veerenbed (koopje) kapokbed 3.50, mooie crapaud 4.50, ziekenst. m/pot 5. Dekker, Spoorstr. 5 Te koop: een prima tourf., een damesf. 11.50, 1 heerenf. merk Simplex 14 en 9, alle rijw. m. torpedor.. en alle rijw. me. 1 j. gar. Te bevr. bij Jaap Schipper, Omv. 58A of Zat.av. o. d. m. Te koop: fototoestel 13 x 18 - 4 lenzen, bouwk. boek constructiegebouwen, prof. J. G. Watjes. STUARTSTRAAT 88. Te koop: nette inboedel, bedden, ledi kanten, gordijnen, enz. Ook bij ge deelten. Te zien dag. v. 10-12 en 2-4. Zondags van 24. DOORNTJES 38, Bergen N.H. Te koor aangeboden: 1 dressoir, 2 fauteuils met 4 stoelen, eiken. HOUTMANSTR. 7, Alkmaar. Te koop. alle onderdeelen voor Che vrolet '29 en een prima transport rijwiel j 15. GARAGE W. VASKE, Kanaalkade 33. Tel. 4091. Te koop gevraagd: Staartklok. Brieven mooie Friesche ónder letter Z 437 bureau van dit blad. Centr. punt voor vraag en aanbieding van wagens en rollend materiaal: Jn. VISSER, Pieterstraat, le Electr. Wagenm-.keiij. Te koop aangeboden: goed onderhou den moderne wieg en kinderwagen. BLAAUW, Ritsevoort 37. had gesproken aan het adres van allen, die aan het tot stand komen van den bazar had den meegewerkt: B. en W. en het Comité van aanbeveling voor den moreelen steun, de „drie-cents-vereeniging" voor den veelom vattenden arbeid, de dames en heeren voor het zoo aantrekkelijk opstellen van de ge schenken en de firma van Nelle, die, als op alle Hoogeland-bazars, ook nu weer aan wezig was met een koffie- en theestand. In het belang van de beklagenswaardige men schen, die steun verwachten van meerge noemde vereeniging, hoopte hij op een groot succes van den bazar. En dan, nadat spr. nog was voorgegaan in gebed, sprak Jhr. mr. van Kinschot, die getuigde, dat het werk van „Het Hooge land", hetwelk hij in zijn vorige gemeente van nabij had kunnen aanschouwen in de kolonie „.Filadelfia" te Vries (Dr.), hem zeer sympathiek is. De oproep „Helpt ons helpen", in groote letters opgehangen in de zaal, heeft diepe beteekenis, zei spr. Dezen oproep ontledende, zeide hy, dat „helpt" slaat op Alkmaars burgerij, die opgeroepen wordt om niet alleen door een bijdrage aan de jaarlij ksche collecte maar ook door op dezen bazar te komen een steentje bij te dragen voor het werk van „H.H."; „ons" is het bestuur der vereeniging, dat in haar zulk een mooie sociale taak nastreeft; „helpen" wil uitdrukken, hoe groot het terrein is waarop zij zich beweegt en waarop zij voor zoo talrijke personen veel beteekent. Zwaar is de taak, welke de vereeniging zich ten doel stelt, maar mooi zijn ook de successen, welke zij reeds heeft kunnen be reiken ten opzichte van onvolwaardigen, drankzuchtigen en onder-toezicht-gestelden. Voor Alkmaar noemde spr. dezen bazar een mooie gelegenheid om daadwerkelijk deel te nemen aan dien socialen arbeid. Hij hoopte dan ook dat de bazar onder Gods zegen in alle opzichten zal slagen. De penningmeester der vereeniging, de heer J. G. K r u i s uit Den Haag, sprak vervolgens nog een woord ter opwekking tot steun. Hij vertelde, dat de vereeniging in haar drie kolonies en twee tehuizen een paar honderd verpleegden heeft, waarvan op de Wilhelminahoeve te Opënde (Gron.) uitsluitend jongeren, die. veelal ten gevolge van werkloosheid, mis drijven pleegden om toch maar onderdak te krijgen,geen geboren misdadigers alzoo. Met enkele staaltjes maakte spr. duidelijk, hoe de leiders hier met tact hebben op te treden, omdat hier allerlei karakters onder schuilen en hoe meermalen veel succes werd bereikt, zoodat b.v. thans nog weer een psychopaat als een gewoon mensch te werk kon worden gesteld bij een patroon ergens in Groningen. In de kolonie te Vries worden ontslagen gevangenen opgenomen, die in de maat schappij nog niet weer terecht konden ko men, alsmede oude zwervers. In de arbeidskolonie te Beekbergen wor den de (voorloopig nog) maatschappelijk ongeschikten van middelbaren leeftijd aan geregelden arbeid gewend, en daarnaast zijn er nog de tehuizen „Ons Thuis" voor arme onvolwaardige stakkerds, ongelukkigen en achterlijken, die in de groote maatschappij zouden blootstaan aan bespotting en soms nog erger, en „Klein Bouwzicht", de inrich ting voor drankzuchtigen. Op dit laatste deel van den arbeid van „Het Hoogeland" ging spr. vrij uitvoerig in, vertellend van den zwaren strijd, dien vele drankzuchtigen heb ben te voeren om hun vijand baas te blijven. En al moge dan het percentage van de ge nezingen den buitenstaander misschien wat laag voorkomen, men bedenke, dat ook eigen familieleden onder hen kunnen behoo- ren en zou men dan voor dezen arbeid niet zijn steun willen verleenen? „En nu aan den slag", aldus eindigde spr. en daarmee was de bazar geopend. Al dade lijk was het een gezellige drukte aan de welvoorziene etalages en voor de verschil lende attracties. We hopen voor de zoo be langrijk werk verrichtende organisatie, dat de Alkmaarsche bazar een groot succes zal worden. 83 lig; 33) Aan dit alles dacht David, toen hij dien volgenden morgen naar Laline keek, ter wijl ze op het ruwe kussen lag te slapen. Ja, liever zou hij met haar sterven, dan vat hy zou dulden, dat welke man ook, "jaar ooit van hem zou afnemen! Hij wist, at ze hem oneindig lief had dat hy aar heer en meester was naar lichaam z.'el> maar deze uiting van zijn eigen- ardig en despotisch temperament was oor haar geen reden, dat ze hem er min- er °m achtte. Dat was nu eenmaal zijn ®rd en in tegenstelling met de meeste hiiiPen* k°n hij slechts liefhebben, indien v' n heerschen. Hoewel een groote mate n uiterlyke schoonheid hem een tijdje ziin 2°U bunnen boeien, zou hij toch nooit zonri Ver*rouwen of teederheid schenken, voele" V°0r karakter eerbied te ge- Saline hem had gezegd, dat ze lie- an(j et hem zou sterven, dan met welken de krerYman ook blijven leven was al acht van zyn ontroering naar haar uitgegaan en daarna was ze hem elk uur dierbaarder geworden, toen hij steeds meer lieflijkheid bij haar ontdekte, die verbor gen lag onder de schaal van haar dwaze opvoeding. Nadat zij den vorigen avond zoo'n beetje gedaan hadden of ze kibbelden, was ze zoo innig lief en meegaand geweest en ze vond, dat hij weer zoo verrukkelijk des potisch en bazig was. Ze hadden elkaar allerlei hartstochtelijke verliefde dingen gezegd, totdat zij tegen den ochtend in slaap waren gevallen. En nu lag ze daar zoo bleek en teer en hij zou na twee dagen, indien er van bui ten geen hulp kwam en het hem niet zou gelukken een uitweg naar buiten te gra ven, haar moeten doodschieten en daarna zelfmoord plegen! Want hij begon de wreede foltering van den honger te gevoe len en hoe zou het zyn als het oogen- blik van hun laatste stukje chocolade en hun laatste teugje water was aangebro ken? Zou hun verstand dan uit zijn even wicht geraken zouden ze afdalen tot het peil van kannibalen en elkaar willen op eten? Hij herinnerde zich een afschuwelijk verhaal te hebben gelezen van schipbreu kelingen in een open boot en hoe zij den kajuitsjongen tenslotte opaten. Hij was zich volkomen bewust, zijn geest niet zoo stevig in bedwang te heb ben als gewoonlijk; rare en abnormale ge dachten kwamen in zijn droomen op. Toen flitste een gedachte door zijn brein als ze eens moeder werd zijn kind! Dit zou te heerlijk zijn en snel begon zijn bloed weer door zyn aderen te stroomen. Hij boog zich voorover en kuste haar op haar mond. Ze opende de oogen en voordat ze goed wist, waar ze eigenlijk was, straalde hem daaruit haar liefde tegemoet. Haar blik was zwak. „Da-vid, ik droomde dat we weer op de boot waren onder de sterren den laatsten avond toen ik je niet zag. Het sterrenlicht bescheen ons. O, mijn schat, wat heb ik je toch lief Ze sprak den zin stootend uit, alsof een opgesloten emotie ontsnapte. Toen wendde ze zich naar hem toe en sloeg haar armen om zijn hals, terwijl ze zich vast tegen hem aandrukte. Dien dag was er iets vreemds in hun gemoedstoestand; zij vertelden elkaar sprookjes en akelige verhaaltjes van ka boutermannetjes, die ze ieder in hun kin derjaren hadden gelezen. David werkte uit alle macht en toen het uur van hun tweeden maaltijd aan brak, was de hoop in zijn hart begonnen te ontkiemen. Hij geloofde werkelijk, dat hy binnen een uur of twee de trap zou bereiken. Laline was extra vroolijk. Ze hielden bespiegelingen omtrent hetgeen de anderen wel zouden doen en hoe lang het wel zou duren voordat zij hen von den. „Als Fergusson maar by hen was; dia zou zeker een goed plan uitdenken", merk te David op. „Jack is een beste kerel, maar veel hersens heeft hy niet". „En van myn lieve tante gaat ook niet veel uit! Maar Celestine is bij haar en David, denk je ook niet, dat de boeren den ouden priester zullen gaan zoeken en de auto ontdekken? De politie zal toch zeker wel bezig zijn ons op te sporen?" Als de auto niet in de lucht is gevlogen en dat is ze zeker niet dan vindeti ze ons stellig, mits wij in staat zijn ons leven zoo lang te rekken. Je bent zoo ont zaglijk moedig, lieveling, dat ik er me geen begrip van kan vormen, hoe hongerig je je wel gevoelt". „Ik heb heelemaal geen honger, David. 't Zou veel beter zijn als jij mijn halve plak chocolade opat, omdat jij moet wer ken. Vind je dat niet juist?" Hij vond het zeer juist. „Als ik voel, dat ik van honger niet meer zou kunnen graven, zal ik het doen". „Wat is liefde toch iets vreemds, vind .je niet?" zei ze dadelijk daarop. „Indien je me vroeger had gezegd, in staat te zijn iemand, die zich in drie dagen niet had gewasschen en die een en al stoppeligheid is, hevig te aanbidden, zou ik er om ge lachen hebben en toch krijg ik je elke mi nuut meer lief". „En ik jou, mijn snoesje maar jij ziet er dan ook nog net zoo keurig uit, als toen we vertrokken, heerlijk schepseltje". „Mijn nagels zijn niet meer zoo goed ge polijst, maar ik heb wat poeder op mijn neus en dat houdt 't zelfrespect er in", en terwijl ze haar poederdoosje van lapis met diamanten nam, lachte ze zachtjes. Ze voelde zich erg zwak en zenuwachtig. Be paald honger had ze niet geen hevig verlangen naar voedsel, maar een akelig gevoel van leegheid. Maar ze kreeg aller lei dwaze gedachten in haar hoofd. Wan neer ze een oogenblik alleen in de „huis kamer", zooals zij nu het oorspronkelijke bomvrye onderkomen noemden, moest zijn, verbeeldde ze zich rare gezichten te zien, die haar van uit de hoeken aangluurden. „David", vroeg ze, toen ze weer naar zyn graafwerk terugkeerde, „zouden we niet voortdurend wat meer licht kunnen aan hebben? Er zijn kaarsen genoeg voor dentijd, dien we misschien nog hebben te leven zelfs al branden we er vier per dag op en 't zou prettig zijn als het wat lichter was vind je ook niet?" Hij raadde waaraan ze dacht en meende dat ze hem met een bitter lachje om haar mond aankeek, tóen er een groote klomp aarde neerstortte, die al zijn werken van 'f laatste half uur te niet deed. Misschien haalde ook zij zich dwaze dingen in haar hoofd. „Zeker, lieveling, steek in elk geval drie kaarsen aan en ga dan rusten. Slaap ver drijft den ty'd en dan kom ik straks met goed nieuws bij je'*. „Ik heb er een hekel aan, je alleen te laten werken. David, wat zou je er van zeggen, als we eens een sigarït opstaken?" Hij hield even op met graven. Om de een of andere onverklaarbare re den hadden zij tot nu toe vergeten, dat zij er eenige bezaten. „Ik heb er vier in mijn étui ik was van plan het in Amiens bij te vullen, maar ik was zoo verliefd op je, dat ik het ver gat!" „En ik zes in het mijne", en ze presen teerde hem uit haar blauwe étui, „zullen we het doen?" „Vooruit dan maar!" (Wordt vervolgd). M!WU

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9