Vraag en aanbod Buitengewone ledenvergadering Alcmaria V.V.V. Denkt U er aan Uw voor Zaterdag op te geven? i Met 79 van de 87 stemmen roept de vergadering mr. Bosman terug. Ook de andere bestuursleden weer in functie. De voorzitter van herkozen. V.V.V. Een verblijdende oploss'nnvan een betreurenswaardig bes u't. Alkmaar en de Hulpverleening aan werkloozen en behoeftigen. DERDE BLAD. buiten de wethouders, benoemd als commiS' sie om hierover rapport uit te brengen. Kasgeldleening. Voorgesteld werd om ten behoeve van den dienst 1938 een tijdelijke kasgeldleening a pari aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste 50.000. Hiertoe werd besloten. 75 Opcenten op de gemeentefonds belasting. Aangezien ook voor het belastingjaar 1939/1940 75 opcenten op de gemeentefonds belasting noodig worden geoordeeld (de ge meente komt anders niet in aanmerking voor bij zonderen (rijkssteun) werd voorgesteld voor dit belastingjaar de verordening op nieuw vast te stellen. Conform werd besloten. Tijdelijke benoeming. Voorgesteld werd ter vervanging van den elders benoemden klerk ter secretarie, de heer J. Th. M. Punt en met ingang van 5 De cember den heer J. Uitentuis tot tijdelijk ambtenaar te benoemen op een bezoldiging van 300 per jaar. Deze benoeming is noo dig met het oog op den dienst van de Ar beidsbemiddeling. Als tijdelijk ambtenaar op het Bureau van sociale zaken geniet de heer Uitentuis een bezoldiging van 600. B. en W. stelden voor hem na een half jaar een verhooging van 50 te geven. De heer D e n D a s zou gaarne zien, dat het toezicht op het bureau voor sociale zaken bleef berusten bij den gemeente-secretaris. De voorzitter zegde dat toe. De heer Uitentuis werd vervolgens met 9 van de 11 stemmen benoemd. Twee stemmen waren blanco. Verder werd door B. en W. voorgesteld den heer Jongendijk, controleur bij de werkver schaffing, te benoemen tot contoleur der ver makelijkheidsbelasting, tegen een vergoeding van 52 per jaar. De heer Vo üte vond het onjuist ambte naren steeds maar bijbaantjes te geven; het kwam bovendien het werk niet ten goede. De voorzitter antwoordde, dat de voorgestelde .betrekking vervuld wordt bui ten de gewone werkzaamheden. Het salaris van den betrokken functionnaris kan niet verhoogd worden. Overigens wilden B. en W. de kwestie in het algemeen wel eens be kijken. De heer Jongendijk werd vervolgens met 9 van de 11 stemmen benoemd. Twee waren blanco. Voorgesteld werd aan den heer A. Pascha ten behoeve van een esperanto-cursus tot wederopzegging toe, gratis de beschikking te geven over een verwarmd lokaal van de Ulo school, onder bepaling dat, wanneer de cursus door 20 of meer leerlingen wordt ge volgd, de veschuldigde vergoeding aan de gemeente wordt betaald. Dit werd goedgevonden. Het lager onderwijs en uitgebreid lager onderwijs. •Voorgesteld werd de uitkeering volgens art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 voor de St. Ursulaschool over 1935 vast te stellen op 3800,97 en over 1936 op f 2877,93. Voor de Berger Schoolvereeniging over 1935 op 1005,57 en voor 1936 op 591,03. Voor de Vereeniging voor Christelijk Na tionaal Schoolonderwijs voor 1935 op 757,09 en voor 1936 op f 564,30. Voor de St. Adelbertusschool voor 1935 op 2581,86 en voor 1936 op f 2013,66. Voor de St. Antoniusschool voor 1935 op 2357,68 en voor 1936 op 2387. Voor de Berger Schoolvereeniging voor het Ulo over 1935 op f 1019,71 en over 1936 op 1215,20. Voor het vakonderwijs voor de St. Anto niusschool over 1935 en 1936 op f 300 per jaar. Voor de Berger Schoolvereeniging even eens op 300 per jaar. Aldus besloten. De voorzitter deed nog mededee- ling van een brief van J. Henneman alhier, waarin werd medegedeeld, dat adressant tegen den tijdelijken gemeenteveldwachter Schrens bij den officier van justitie te Alk maar een aanklacht had ingediend wegens meineed, gepleegd tijdens een zitting van onlangs, voor de Alkmaarsche rechtbank, toen een zaak tegen adressant werd behan deld. De veldwachter zou H. hebben belee- digd en bedreigd, hetgeen hij voor den rech ter ontkende. Afgezien van deze aanklacht verzocht de heer H. het hoofd van de politie in deze zaak een onderzoek in te stellen. De voorzitter, hoewel als hoofd der politie niet verplicht tot het doen van mededeelin- gen, zei, dat indertijd van de beleedigings- zaak door H. bij spr. een klacht was inge diend. Door spr. waren toen de verschillen de getuigen gehoord met als resultaat, dat er proces-verbaal werd opgemaakt, welk pro- ces-verbaal aan den officier van justitie werd gezonden. H. was in dat opzicht dus alle recht wedervaren. De raad nam met deze uiteenzetting ge noegen. Tijdens de rondvraag werd gesproken over het ijstentje bij het begin van de Sparren laan, dat op last van B. en W. was afgebro ken, omdat het niet aesthetisch genoeg was. Dr. Hemelrijk vond het wel wat bar, dat uitsluitend om zoo'n reden een man, die notabene voor een deel afhankelijk is van den steun, groote moeilijkheden in den weg werden gelegd. Het was plagerij. Had men den man nog een voorschot gegeven voor het laten maken van een nieuwen, uitneem- baren tent, dan was het nog wat anders ge weest. Weth. MacDonald vond de verstoring van het natuurschoon door het tentje ern stig, maar de opmerking over een voorschot knoopte hij in zijn ooren. Nadat dr. Hemelrijk dank had ge bracht voor de sympathie, in Bergen voor de Duitsche Joden betoond, werd de vergade ring gesloten. Alléén 2de handsch goederen. 35 et p, 5 regels, uitsiuitend a contant 87 leden van Alcmaria V.V.V. hadden gehoor gegeven aan den oproep van een comité, dat na de sensationeele vergade ring van de vorige week, toen men mr Bosman had „weggestemd", zich had gevormd en welk comité in de voorbije dagen druk had geconfereerd met de vroegere bestuursleden van Alcmaria, alsmede met de nieuw-gekozenen. Dit comité had tot zijn voorzitter ge kozen den heer D. A. Klomp te Bergen, die de vergadering van gisteravond, welke in de groote zaal van 't Gulden Vlies gehouden werd, presideerde. De heer Klomp opende de vergadering met een algemeen welkomstwoord en sprak daarbij den wensch uit, dat deze vergade ring van korten duur zou zijn, omdat slechts één punt behandeld behoefde te worden: de bekende bestuurskwestie. Alcmaria V.V.V., aldus spr., maakt op het oogenblik een bestuurscrisis door. De vereeniging heeft geen enkel bestuurslid meer. Ter vergadering stelden de oude be stuursleden hun uncties ter beschikking, het nieuw-gekozen bestuurslid, de heer Scheffel, bedankte, nadat hem bekend was geworden, wat er op de bewuste vergadering gebeurd was; mr. de Groot, eveneens a's nieuw bestuurslid gekozen, bedankte eenige dagen later, toen het comité hem vroeg, op welk standpunt hij zich stelde en tenslotte meende ook de heer London te moeten be danken, omdat hij meende, dat dit in het be lang van Alcmaria zou zijn. Op dat oogenblik zat Alcmaria V.V.V. dus zonder een bestuur. Toen wij de vorige week Donderdag, aldus gir.g spreker verder, in algemeene vergade ring bijeen waran, bevroedde wel niemand, dat precies een week late-r de leden onder zulke bijzondere omstandigheden wederom bijeen zouden zijn om te trachten een op lossing te vinden in de moeilijke bestuurs kwestie, die door het niet verwachte ver loop van de bestuursverkiezing in de vorige vergadering ontstond Reeds aan het einde van die vergadering betoogden verschillende sprekers, dat de verkiezingsuitslag een gevolg was van een technische fout, bij de stemming gemaakt Betoogd werd, dat daardoor een uitslag was verkregen die zeker niet door de meerder heid van de vergadering was gewild. Sindsdien is men in breeden kring tot de conclusie gekomen, dat de voorzitter mr. Bosman, de man die ruim 30 jaar als V.V.V.- er zijn vaderstad met groot enthousiasme naar zijn inzichten heeft gediend, van de ledenvergadering iets anders had verdiend dan hij de vorige week moest ervaren. Het was de heer Termaat, voorzitter van de Alkmaarsche Middenstandsorganisatie, die als organisatieman begreep, dat men met praten niet verder kwam, maar dat het Alkmaars belang vorderde, dat zoo snoedig mogelijk het gebeurde ongedaan werd ge maakt. Op zijn initiatief vormde zich tot dit doel een comité, da' ik in vollen ernst he* Dank zij het initiatief van een uit de leden der vereeniging, onder voorzitterschap van den heer D. A. Klomp, gevormd comité, dat het verloop der laatstgehouden leden vergadering van V.V.V. bijzonder betreurde, is men er in geslaagd een oplossing te vin den waardoor de afgetreden bestuursleden zich weer beschikbaar hebben gesteld en de voorzitter, mr. J. P. Bosman, is herkozen. Vooral over dit laatste kunnen wij ons in het bijzonder verheugen omdat hiermede een onrecht hersteld en een fout goedge maakt is, welke voor de V.V.V. hier ter stede betreurenswaardige gevolgen had kun nen hebben. Elke ledenvergadering is gerechtigd een aftredend bestuurslid niet te herkiezen, maar wanneer men zonder eenige waar schuwing een voorzitter terzijde schuift, die dertig jaar lang zijn best"! krachten aan de organisatie heeft gegeven en die, door zijn nauwe relaties met het hoofdbestuur voor de Alkmaarsche afdeeling van bijzondere beteekenis is, dan is dat een zeer onelegant en zeer ontactisch gebaar, dat de daardoor getroffene als een uiting van grove on dankbaarheid kan beschouwen. Maar, wij hebben er reeds vroeger op gewezen, de wijze waarop er in de laatste ledenvergadering gestemd is, kon tot ver comité tot herstel en vernieuwing van Alc maria V.V.V. zou willen noemen. Dit comité toch heeft met de afgetreden, de gekozen bestuursleden en eenige oppositieleden be sprekingen gevoerd en is tot de conclusie gekomen, dat de ontstane verwijdering voor een groot deel het gevolg is geweest van het niet goed begrijpen van elkanders be doelingen Wie werkt, maakt fouten en botst nood gedwongen wel eens met verschillende per sonen. Het is in het vereenigingsleven helaas nog zoo, dat de niet-werkers vaak grif herkozen worden, omdat zij op nie mand botsen. Iedere organisatie heeft ech- tei behoefte aan werkers en wij zijn er van overtuigd, dat in groote lijnen Alkmaar aan den werker mr. J. P. Bosman dank ver schuldigd is. Nu erkent het comité volkomen het recht van een algemeene vergadering om een aftredend bestuurslid niet te herkiezen. Dit mag echter nimmer het gevolg zijn van achter den rug en in het duister rond gestrooide praatjes en dat daarvan bij de niet-herkiezing van den voorzitter sprake is geweest, is wel gebleken uit de terecht met veront waardiging gedane mededeeling van den heer London aan het einde van de vorige vergadering. Daardoor is voor het comité komen vast te staan, dat de heer Bettink in de vorige vergadering verstandig deed, door te verklaren, dat hij zich onder geen voorwaarde neer als bestuurslid beschikbaar wenschte te stellen, omdat het daardoor voor ons thans mogelijk is geworden te herstellen wat kapot is gemaakt. U zult kunnen begrijpen, dat het, na den uitslag van de stemming in de vorige verga dering, moeite heeft gekost om mr. Bosman tot, het inzicht te brengen, dat die voor hem geen reden mocht zijn om voor goed zijn levenswerk los te laten. De steun dien het comité van de bestuurs leden Heuseveldt, Kater, Margadant, Schou ten en Stikkel mocht ondervinden, heeft er toe bijgedragen, dat mr. Bosman tenslotte tot het inzicht is gekomen, dat ook een ver gadering wel eens tot een niet gewild resul taat komt. Het comité is thans in staat U de verblij dende mededeeling te doen, dat het de ge noemde heeren bereid heeft gevonden zich wederom beschikbaar te stellen wanneer blijkt, dat dit de instemming heeft van de vergadering. De heer London, die als eenig bestuurslid de vorige week was aangebleven, heeft ge meend, in het belang van Alcmaria te moe ten bedanken. Wij betreuren dit, omdat ons vertrouwen in den heer London, die steeds met open vizier heeft gestreden, ongeschokt is gebleven en het doet ons genoegen U te kunnen mededeelen, dat onze meening over den heer London ook door mr. Bosman en de andere bestuursleden wordt gedeeld. De heer London, die zich steeds in het be stuur een vertegenwoordiger van zijn groep heeft gevoeld, is ook na een onderhoud dat wij met hem hadden, bij zijn besluit geble ven, er op vertrouwende, dat straks in het bestuur, met uwe medewerking, zijn plaats door een anderen vertegenwoordiger van de Hotel- en Restauranthoudersgroep zal wor den ingenomen. Wij hebben tenslotte gemeend het besluit van den heer London te moeten eerbiedigen, maar willen hem hier toch een woord van dank brengen, omdat wij weten, dat zijn be sluit is ingegeven door den in hem levenden drang het algemeen belang te willen dienen. Het voorstel van het comité. Nu de zaken zoo staan, aldus de heer Klomp, doen wij de vergadering het voorstel om bij acclamatie de heeren mr. Bosman, Heuseveldt, Kater, Margadant, Schouten en Stikkel uit te noodigen op hun besluit waarbij zy, staande de vergadering hun functie als bestuurslid van Alcmaria V.V.V. neerlegden, terug te komen en hierbij uit te spreken, dat dit verzoek tevens inhoudt de herkiezing van mr. Bosman als aftredend bestuurslid. Ten aanzien van de drie vacatures, ont staan door het bedanken van de heeren Bet- tink en London en het niet aannemen van hun benoeming door mr. de Groot en den heer Scheffel, neemt het comité het stand punt in, dat daarin voorzien moet worden in een spoedig te beleggen ledenvergadering onder leiding van het oude bestuur, waarbij het den wensch uitspreekt, dat dit bestuur voor de te stellen candidaten overleg met het comité pleegt. In het vertrouwen, dat de onverkwikke lijke geschiedenis er ongewild toe heeft bij gedragen, dat Alkmaar tot het begrip is gekomen, dat de vereeniging Alcmaria V. V V. voor de bevordering van den bloei van Alkmaar een onmisbare factor is en zelve door de ongewone belangstelling tot meerderen bloei zal komen, spreek ik den wensch uit, dat de vergadering zich una niem met dit voorstel zal vereenigen. Er wordt gestemd. Mr. Leesberg, het voorstel van het comité op zich zelf kunnende toejuichen, meende, dat een stemming bij acclamatie niet goed was. Het zou voor mr. Bosman veel mooier zijn, wanneer hij met een zoo groot mogelijk aantal stemmen werd geko zen als bestuurslid. Ook andere leden prefereerden een stemming, niet omdat zij tegen de candida- tuur-Bosman waren, maar omdat zij het eveneens beter vonden voor den candidaat zelf. Mr. Leesberg verduidelijkte zijn be doeling door nog op te merken, dat er wel by acclamatie gestemd kan worden over het voorstel, dat de vergadering zich uitspreekt voor een verzoek aan de bestuursleden, die hun functies ter beschikking hebben ge steld, om op dat besluit terug te komen, maar dat de zaak met mr. Bosman geheel anders is Deze is de vorige week niet herkozen en dus is er een vacature. De heer Klomp, voorzitter, kon zich met dat standDunt volkomen vereenigen, en bracht, nadat de vergadering met algemeene stemmen bij acclamatie den wensch had uitgesproken, dat de bestuursleden, die hun functies ter beschikking hadden gesteld, weer op hun besluit zouden terugkomen, in stemming het voorstel tot de vervulling van een bestuursfunctie, onen gevallen door het niet herkiezen van mr. Bosman in de vorige vergadering. Het resultaat van deze stemming was, dat van de 87 geldige stemmen er 79 op mr Bosman werden uitgebracht. Vier stemmen v/aren blanco, terwül twee leden resp. 1 en 3 stemmep verkregen. De heer Klomp bracht na deze verkie zing, die voor den heer Bosman zulk een fraai resultaat opleverde, '"ank aan de ver gadering en sloot de biieenkomst met den wensch, dat de strubbeling tot gevolg moge hebben, dat Alcmaria V.V.V. met nieuwen moed en met meerdere kracht in het belang der stad kan werken. De heer Termaat dankte daarop den heer Klomn voor diens leiding van deze vergadering. De aanwezigen gingen daarna uiteen, waarna het comité met het bestuur van Alcmaria (geen der „oude" bestuursleden was ter vergadering aanwezig) een huishou delijke vergadering hield in huize London. warring aanleiding geven en er zeker toe hebben medegewerkt, dat er een andere uit spraak werd verkregen dan door de ver gadering bedoeld was. En juist daarom is het zoo goed, dat in de bijzondere bijeenkomst welke gisteravond door een comité uit de leden belegd is, nog een aparte stemming over de herbenoeming van mr. J. P. Bosman is gehouden en deze actieve voorzitter daar met een zeer groote meerderheid opnieuw als bestuurslid is aan gewezen. Deze uitspraak mag hem het bewijs zijn hoezeer men het verloop van zaken alge meen betreurd heeft, hoe dat met groote waarschijnlijkheid aan een misverstand is te wijten en hoeveel prys men er op stelt hem voor d^ze vereeniging als voorzitter te kunnen behouden. Mr. Bosman heeft zich thans opnieuw be schikbaar gesteld, de door zijn niet-herkie zing afgetreden bestuursleden zijn bij ac clamatie herkozen en hebben eveneens hun benoemingen aangenomen en het thans weer in functie zijnde bestuur zal nu zelf voor de bezetting van de nog bestaande va catures kunnen zorgen. W(j hopen dat na dezen storm het V.V.V.- scheepje voortaan in rustiger wateren zaï varen en dat er een eind zal komen in de tegenstellingen in het bestuur, waar direct, bij het vreemdelingenverkeer belanghebben den zooals caféhouders en middenstan ders in de algemeene leiders vaak meer hun natuurlijke tegenstanders dan hun ge lijkgezinde medewerkers gezien hebben. Over het algemeen hebben wij geen be wondering voor vereenigingsstatuten welke tot gevolg hebben, dat eenmaal gekozen be stuursleden wier niet-herkiezing een on beleefdheid zou zijn als het ware een functie voor het leven hebben gekregen, al thans in organisaties waarin de leden een zoo groot belang in het bestuur stellen, dal velen, en in het bijzonder de jongeren, ook eens een kans op een leidende functie moe ten krijgen. Men kan dit, zonder iemand een votum van ongewenschtheid te geven, gemakkelijk verkrijgen door een jaarlijksche of twee- jaarlijksche periodieke aftreding met bepa ling, dat de aftredenden niet dadelijk her kozen kunnen worden. Een bijzonder ver dienstelijk bestuurslid zal men daardoor niet langer dan één jaar moeten missen en minder gewenschte leiders zullen aftreden zonder dat dit tot eenige minder gewenschte uitspraak van de algemeene vergadering behoeft te leiden. Naar wij vernemen zijn er gisteravond in de na afloop van de ledenvergadering ge houden conferentie tusschen het herkozen bestuur en de herstel-commissie diverse vraagstukken besproken welke voor den thans voor de V.V.V. te kiezen koers van belang kunnen zyn. Aan de vrij algemeene opvatting, dat het niet op den weg der vereeniging ligt hier nog langer de gevaarlijke motorraces te organiseeren, kan tegemoet gekomen wor- dan wanneer het geld, dat de organisatie daarvoor derft, op andere wijze kan worden gevonden. En daarnaast is geconstateerd dat er di verse zuiver gemeentelijke vraagstukken zyn wij noemen daarvan alleen de ver- keersverbetering by de Kraanbuurt en het tunnelplan op den Bergerweg waarbij de Alkmaarsche organisatie van grooter activi teit kan blijk geven dan dit tot dusver ge schied is. Laten wy hopen, dat het herboren V.V.V.- bestuur door het vertrouwen van de ryer- sroote meerderheid der leden gesteund, thans den weg zal vinden om Alkmaars belang bij een druk vreemdelingenverkeer op de beste wy?" te kunnen dienen. Voor werkloozen zorg is 598.028 21 uitgegeven. 0/7 In het zoo juist verschenen officieel ver slag van het Alkmaarsche bureau voor So ciale Zaken komt wel duidelijk tot uiting" dat ook onze gemeente wat de financieele hulpverleening betreft, op zeer zware lasten zit. Op 8 Juli 1937 werd de gemeentelijke in stelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon een zelfstandige dienst onder leiding van een secretaris. De directeur van het Bureau bleef de werkzaamheden der arbeidsbemiddeling der werkloosheidsverzekering en der steun- verleening verrichten. Arbeidsbemiddeling. De verwachtingen, welke einde 1936 teu aanzien van de verbetering der arbeids markt bestonden, zijn voor Alkmaar niet in vervulling gegaan en voor zoover een groo- tere bedrijvigheid in diverse ondernemingen kon worden geconstateerd, was de weerslag daarvan op de arbeidsmarkt nauwelijks van beteekenis. Uit een belangrijke toename van de vraag naar jeugdige werkkrachten kan worden afgeleid, dat deze categorie van werknemers de plaatsen der ouderen gaat innemen, wat verband houdt met het loon en de gewijzigde arbeidsmethoden. Op 1 Januari was het aantal ingeschreven man nen van 18 jaar en ouder 1486, aan het einde van het jaar bedroeg het 1444. Voor 1936 waren deze cijfers respectievelijk 1527 en 1486. Het laagste aantal werd bereikt in de maand Juli namelijk 1206. In 1936 was het minste aantal ingeschrevenen 1226. Totaal werden geplaatst 625 ingeschrevenen. Daar onder begrepen 95 plaatsingen buiten de ge meente, tegenover 26 in 1936. De aantallen ingeschrevenen en de plaat singen van ingeschrevenen jonger dan 18 jaar bleven vrijwel gelijk aan die van 1936. Wat de werkloosheid onder de bouwvak arbeiders betreft, blijkt, dat het verloop op de arbeidsmarkt vrijwel gelijk gebleven is aan dat in 1936. Districts-Arbeidsbeurs. In 1937 is er nog geen opleving gekomen in den land- en tuinbouw, waardoor de werk loosheid nog steeds van grooten omvang bleef, al werden ten aanzien van de bloem- bollenbedrijven aan het einde van het ver slagjaar betere verwachtingen gekoesterd. In de seizoenplaatsen was er in de zomer maanden groote vraag naar huishoudelijk personeel. Het aantal plaatsingen bij de ar beidsbeurs was hooger dan in 1936, maar het aantal aanvragen verminderde. Het aantal der bij de werkloozenkassen aangesloten leden heeft een daling met 76 te zien gegeven. Steunverleening. Voor de afdeeling steunverleening is 1937 een bijzonder moeilijk jaar geweest. De kan toorruimte bleef onvoldoende, vooral door de verscherping van de controle der werk loosheidsverzekering en de personeelbezet- ting was beperkt. Door de drie controleurs werden ongeveer 1200 huiscontroles verricht en er werden 43 rapporten van fraudegevallen ingeleverd. Vermindering van het aantal gesteunden viel niet waar te nemen, hoewel er ook geen stijging te constateeren viel. Het gemiddeld aantal per week was 923 tegen 918 in 1936. Er werden 177 nieuwe aanvragen om op neming in de steunregeling ingediend, waar van 37 door personen, die gedurende he verslagjaar uit andere gemeenten waren in gekomen. Velen kwamen uit omliggende plattelandsgemeenten en stelden Alkmaar voor een voldongen feit en meestal moest hulp worden geboden om een gezin niet ge heel ten gronde te doen gaan. Er werd een bedrag van ruim 10.000 meer uitgekeer dan een jaar te voren. Het totaal uitgekeerde bedrag aan georganiseerde werkloozen be droeg 286.709,47 en dat voor ongeorgani seerden 234.879,24. De Gemeentelijke werkverschaffing wa weer beperkt en het aantal tewerkgestelde bedroeg 211 tegen 258 in 1936. Aan werkver- schaffingsloon werd 26.338,33 uitgegeve Aan kasuitkeeringen, steunuitkeeringen e werkverschaffing werd in 1935 538.635,85, in 1936 604.642,78 en in iw' 598.026,27. Levensmiddelendistribu De levensmiddelendistributie omvatte d® onvermengde margarine, bak- en braa en gehakt in blik. De poging tot dis ri van versche en gerookte zeevisch mis u De distributie van goedkoope gr0 heeft een afzonderlijken administrateur. Er wordt een grooter aantal bonnen gegeven dan waarvan gebruik word maakt, maar het staat niet vast, dat de n> nen daardoor in verkeerde handen hen. De distributie heeft plaats door tuss komst van de plaatselijke winkeliers. De in 1936 ingevoerde regeling be de de bijdrage in de ziekenfondspremie werkloozen blijkt een goede uitwer hebben. pgr- Aan de spaarregeling werd door was sonen deelgenomen. Voor extra B-s en in 1937 voor Alkmaar een bedrag 7210,92 beschikbaar. ZES verschillende persen staan altil klaar voor UW DRUKWERK. DRUK KERM COSTFK. ALKMAARSCHE COURANT. TEL.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10