Bft©S (Vlet de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden Qemeentecadeu. T^wwiciaal Tlieuws (ffienSdorp vergunningen tot het zouten van haring. TEXEL SCHERMERHORN HEERHUGOWAARD ZIJPE EGMOND BINNEN NIEUWE NIEDORP BROS ALS BESCHUIT WARMENHUIZEN HARENKARSPEL EGMOND AAN ZEE UITGEEST OUDKARSPEL. KENNEMERLAND DERDE blad. 3 f°Uw verkoudheid'5 wee^eïdweuen. ^50^Th.O"fhn^:^e^J'3'd1l' avonds keel, borst en rug inwrijven, dit lucht op en 's morgens pampa-neusdruppels bij neus-catarrh en verstoptheid inhTt Lfd. $ta«bo£, "t Komt'vanXhïdU CriaiB-pablicatie. Naar reeds is medegedeeld, is krachtens het Crisis-Haringbesluit 1938 met ingang van 27 November 1938 een verbod tot het zouten van haring te verwachten, loopende tot 1 Mei 1939. De Nederlandsche Visscherijcentrale maakt hieromtrent bek-nd, dat het gebrui ken van zout ter verduurzaming an haring alleen kan geschieden krachtens een door of vanwege den Minister van Economische Zaken afgegeven vergunning, welke slechts wordt uitgereikt aan georganiseerden bi de Nederlandsche Visscherijcentrale, echter onder voorwaarde, dat het gebruiken van zout geschiedt, hetzij uitsluitend ter voor koming van bederf tfdens het vervoer, hetzij in een rookery, inleggerij of soortge lijke inrichting, voor zoover aldaar nood zakelijk voor de uitoefening dezer be drijven. Het is den houder eener vergunning ver boden, haring in tonnen te verpakken, alsmede haring in voorraad te hebben, waarvoor in strijd met genoemde voor' waarde zout is gebruikt. Aanvraagformulieren ter verkrijging eener vergunning zijn op verzoek verkrijg baar by de Nederlandsche Visscherijcen trale, Juliana van Stolberglaan 34 te 's-Gravenhage; bij het Uitvoercertificaten bureau, Rijksvischhal te IJmuiden; aan den Vischafslag te Den Helder en bij de controleurs der Nederlandsche Visscherij centrale; ta Vlaardingen, Da Castastraat 18; te Katwijk aan Zee, ten Brittenstraat 60 en te Scheveningen, Haringkade 71. 's-Gravenhage, 24 November 1938. Woensdagmiddag 23 Nov. vergaderde de raad dezer gemeente voltallig ten raadhuize Ingekomen was een schrijven van de drie arbeidersbonden, om bij de werkverschaf fing voor werkloozen verschillende regelin gen te treffen. De voorzitter deelde mede, dat aan deze wenschen zooveel mogelijk tegemoet geko men wordt. Tot leden van het Algemeen Armbestuur ^werden herbenoemd de heeren C. Kackzor voor Oudeschild, C. Stoepker voor Eierland en tot regentes mevrouw H. RabAkkerman. De heer Bruin verzocht in het vervolg bij deze benoemingen ook eens personen van de arbeidersklasse candidaat te stellen. De voorzitter zegde toe, dat met dit ver zoek rekening zal worden gehouden. Goedgekeurd werd een plan van de N.V. Tex. Electr. Bedrijf, om uitbreiding van 't laagspanningsnet, waardoor een 12-tal wo ningen aan het Mienterglop enz. te de Koog van electriciteit kunnen worden voorzien. De uitbreidingskosten zullen f 7730 bedragen, de jaarlijksche exploitatiekosten 575. De jaarL opbrengst wordt geraamd op 563.50. Nadat de raad ruim een uur in comité was geweest, besloot hij tot aankoop van 1 H.A. grond van de heeren H. Kikkert en A. P. Zekers. De grond is gelegen annex het vlieg veld in Eierland en is bestemd voor inzweef- ruimte. Ter bekoming van een plaatsje en land volgens de bepalingen van de Lanaarbei- ders-wet werd aan den heer H. Kikkert een crediet toegestaan van 2400. Nadat de raadsleden hierover in geheime vergadering opnieuw meer dan een uur be raadslaagd hadden, werd aan den heer A. P. Zegers voor hetzelfde doel 2700 crediet toegestaan. Voor de Texelsche leerlingen van 't ly ceum te den Helder, waarvoor de gemeente voor ieder 200 per jaar moet bijdragen, werd besloten een maatstaf voor bijdragen vast te stellen. De heer Parlevliet betreurde het, dat voor leerlingen van de kweekschool te den Helder, waarvan de ouders het volle leergeld moeten betalen, van gemeentewege niets betaald wordt. Besloten werd opnieuw voor een jaar de instandhouding van de O.L. school te de Waal te bevorderen. De toestand is in dit op zicht voor het behoud dezer school zoodanig verbeterd, dat op 19 Dec. 1937 de school 44 leerlingen telde en thans 51. Bij de rondvraag ontstond een heftige dis cussie tusschen den voorzitter en den heer De Leegt over den invoer van vee. De heer Be Lugt over den invoer van vee. De heer te lang den invoer heeft tegengehouden. De voorzitter deelde ten slotte mede, dat Maandag de invoer weer vrij zal zijn. Hierna sluiting. DE WEGENVOORZIENING IN NOORDHOLLAND. In de Memorie van Antwoord op het af- deelingsverslag over de begrooting voor 1939 van het Wegenfonds voor Noordhol land, deelen Ged. Staten mede, dat van het bÜna 349 K. M. lange net van wegen voor doorgaand verkeer thans 66 K. M. in voor bereiding, 16 K. M. in uitvoering en 267 K. M. voltooid is. In de wegen voor doorgaand verkeer Waren in dit jaar tot September 8 bruggen in uitvoering. Voltooid of nagenoeg vol tooid zjjn thans 138 bruggen. "oor aankoop van grond is tusschen 1 September 1937 en 1 September 1938 rond 488.25 en voor het verleggen van lei- b'ngen en kabels van de provinciale be kijven 36.810 uitgegeven. Het totaal der ®anneemsommen van de sedert 1 Septem- er 1937 opgedragen werken en leveringen bedraagt 1.439.500, terwijl in totaal in dit srslag wegens deze en vroeger opgedragen erken, leveringen en aankoopen is uitge- geven f 2.195.200. Aan de uitvoering van het Provinciaal Wegenplan was op 1 September 1938 in totaal 31.956.500 ten koste gelegd. Aangezien het in den laatsten tijd mo gelijk is gebleken onder klinkerbestra tingen een goedkoopere fundeering aan te brengen, dan voor een gewalsten weg noo- dig is, behoeft het vraagstuk van de kos ten geen overwegende rol meer te spelen bij de keuze van de soort van verharding. Daardoor zal het mogelijk zijn in de toe komst, meer dan tot dusver, klinkerbestra tingen toe te passen. Intusschen moet niet uit het oog worden verloren, dat klinkerbestratingen over het algemeen meer onderhoud vorderen dan teer- of asfaltwegen en dat ook bij de toe passing van laatstgenoemde wegverhar dingen voor een zeer belangrijk gedeelte van inlandsche materialen wordt gebruikt gemaakt, vooral sinds in ons land grind wordt geproduceerd, dat hierbij gebruikt kan worden in plaats van buitenlandsche steenslag. Tot den bouw van de brug over de Wes telijke Ringvaart van den Haarlemmer meerpolder zal vermoedelijk in 1939 kun nen worden overgegaan. Ter zake van de opheffing van den tol op de Zaanbrug te Wormerveer wordt opge merkt, dat deze tol voor het algemeen ver keer veel van zijn beteekenis heeft verlo ren, sinds de ingebruikstelling van de Ju- lianabrug te Zaandijk. Pogingen om tot opheffing of tot verlaging van het tarief te geraken, zijn tot dusver vruchteloos ge bleken. In Noordholland bestaan thans, behalve den bovengenoemden tol, nog drie andere tollen: één op den rijweg door Graft, gehe ven krachtens gemeentelijke belastingveror dening; één op de brug over de Reevaart of Nieuwe Vecht te Nederhorst den Berg, geheven krachtens concessie, en één op de brug over de Ringvaart van de Enge Wor- mer. De beide laatstgenoemde tollen liggen in wegen, die voor het doorgaande verkeer geen beteekenis hebben; de weg door Graft is opgenomen in het Tertiair Wegenplan 1939. Zoolang de tol bestaat zal echter geen uitkeering voor het onderhoud van den weg kunnen worden verleend. Bovendien bestaat nog een concessie tot tolhefifng op den weg 's-GravelandLoos- drecht. Deze tol wordt echter op Noord- hollandsch gebied niet meer geheven. DE BELASTINGVERLAGING VOOR NOORDHÖLLAND. Proefpolders in Geestmerambacht. De memorie van antwoord van Ged. Staten op het afdeelingsverslag over de begrooting voor 1939 van Noordholland brengt de volgende verklaring van Gedepu teerde over de voorgestelde belastingver laging: „Toen aan Ged. Staten bij den opzet van de begrooting bleek, dat de bij handhaving van de opcenten op het bestaande peil te verwachten inkomsten de geraamde uit gaven niet onaanzienlijk zouden overtreffen, hebben zij gemeend, daarin in de eerste plaats aanleiding te moeten vinden aan de Staten voor te stellen de op de geheele bevolking van de provincie drukkende lasten eenigszins te verlichten. Daarnaast hebben zij evenwel gedacht aan den bij zonderen nood, waarin dat deel van de bevolking der provincie verkeert, dat door de ramp van de werkloosheid wordt geteisterd en zij meenen, dat niet het geheele beschikbare bedrag voor belastingverlaging mag worden aange wend, maar dat een gedeelte daarvan be hoort te worden besteed voor extra-hulp aan het zwaarst getroffen deel der bevol king. Ged. Staten meenen nu een juiste syn these tusschen deze beide gedachten te hebben gevonden door voor te stellen eenerzijds de provinciale opcenten over de geheele linie met 2 te verlagen, anderzijds een extra bedrag van 500.000 voor werk loosheidsbestrijding beschikbaar te stellen. Aan hen, die belastingverlaging geheel achterwege zouden willen laten om een nog grooter bedrag voor de werkloosheidsbe strijding te kunnen bestemmen, merken Ged. Staten op, dat voor dat doel op deze begrooting reeds bijna 1.000.000, dat is bijna 1/4 van het totaal van de belasting opbrengst, is uitgetrokken. Het ligt in het voornemen van Ged. Staten zich tot de regeering te wenden met ver zoek goed te vinden, dat Bloemendaal voor de toepassing der provinciale salarisregelin gen als een gemeente der eerste klassé zal worden beschouwd, subsidiair in de classi ficatie ingevolge het Rijks-bezoldigingsbe sluit op dit punt een gelijke wijziging aan te brengen. In overeenstemming met het advies de commissie uit de Staten inzake Geestmer-ambacht hebben Ged. Staten den hoofdingenieur-directeur van den Prov. Waterstaat opgedragen over te gaan tot de stichting in den westelijken polder van twee proefbedrijven. Eén daarvan, ter op pervlakte van 10 H.A., zal dienen voor het nemen van proeven met grondbewerking, bemesting, bestrijding van ziekten, nieuwe gewassen en variëteiten, verschillende methoden van bewaren van sluitkool, bloem bollen en pootaardappelen. Met de stichting van het andere bedrijf, dat een oppervlakte van 4 H.A. zal verkrijgen en waaraan een woning en bedrijfsgebouwen zullen worden verbonden, wordt speciaal beoogd aan de belanghebbenden in de streek de voor- deelen te leeren kennen van dit nieuwe bedrijfstype, waarbij alle cultuurgrond rondom de woning is gelegen en het ont staan van tijdverlies door varen wordt voorkomen. Op dit bedrijf, dat aan een bekwamen tuinder zal worden verpacht, kunnen bovendien de nieuwe cultuurmetho des in toepassing worden gebracht. De aan de stichting van de vorenbedoelde bedrijven verbonden kosten, welke op 18.500 worden geraamd, kunnen worden geput uit dezelfde middelen, waaruit ook de van het aan uitvoering der herontginningswerken wordt bekostigd. Het exploitatie-tekort van het rechtstreeks door de provincie te beheeren proefbedrijf van 10 H.A. wordt voor het eerste jaar (1939) op 3500 geraamd. Nuts vergadering. Voor ons Nutsdepartement trad Woens dagavond als spreekster op mejuffrouw Menagé Challa met als onderwerp „De dienstknecht in het huis". Dit symbolische tooneelstuk, dat een zeer ernstige strekking heeft, n.1., de broederschap van de mensch- heid werd op knappe wijze voorgedragen en de verschillende personen in het stuk voorkomende, goed weergegeven. De voorzitter, ds. Boerendonk, dankte na afloop de spreekster voor haar mooie voor dracht. Spr. wees er op, dat de gepredikte broederschap in het stuk voorkomende, nog lang niet te vinden is in de maatschappij. Na een opwekking tot de aanwezigen als lid van het Nut toe te treden, sloot de voor zitter dezen mooien avond. Ondanks het stormweer, was het bezoek nog vrij goed. Jaarvergadering Chr. Oranje vereniging. Donderdagavond werd in de gerf. kerk aan den Basserweg de jaarvergadering ge houden der Chr. Oranje-vereeniging, welke maar matig was bezocht en onder leiding stond van den voorzitter, den heer D Gootjes Cz. In zijn openingswoord releveerde de voor zitter de gehouden feesten over het ver schenen jaar- en wierp een terugblik op de 40-jarige regeeringsperiode van H. M. ko. ningin Wilhelmina. Uit de diverse jaarverslagen bleek, dat de vereeniging ongeveer op gelijke hoogte was gebleven. Bij de bestuursverkiezing (aftr. de heeren W. F. Kuiters en P. P. den Hartigh) werden gekozen C. de Ruiter en B. Beinema. De avond werd echter afgewisseld door zang, voordrachten, samenspraken en trac- tatie, terwijl de heer C. Gootjes Jz. „De slag bij Waterloo" vertolkte op het zoo juist in gebruik genomen nieuwe kerkorgel, dat zeer bij de aanwezigen in den smaak viel. De heer Stouthamer eindigde deze samen komst met dankgebed. Benoeming bij het christelijk onderwijs. Benoemd is te Heerhugowaard aan de chr. nat. school (hoofd de heer R. Stout hamer) de heer K. Kramer, thans kweeke ling met acte aan voornoemde schooL se Werkverschaffingsobject goedgekeurd. Het werkverschaffingsobject van de N.V. voorheen Gebr. van Zonneveld en Phjlippo (spitten van een perceel bloembollenland) is door den minister van Sociale Zaken goedgekeurd. Voor dit werk zal een bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds worden toegekend. Moet hij 't weer afbreken? Tegen een inwoner van 't Zand is door de gemeente-politie proces-verbaal opge maakt omdat deze zijn woning heeft ver bouwd zonder daarvoor een bouwvergun ning te hebben aangevraagd. De storm. Woensdag heeft de storm zich ook hier weer geducht laten voelen. Tal van dakpannen zijn afgewaaid, en de haan met het kruis op de Protestantsche Kerk is naar beneden gekomen. Concert. Het door Eensgezindheid gegeven con cert voor de donateurs is uitstekend ge slaagd. De zaal van café Swart was gehee? bezet met een welwillend publiek. De mu zieknummers werden onder leiding van directeur Kuys vlot geblazen, ook de beide nummers, waaraan jeugdige adspiranten meewerkten. De humoristen Smalvan Norde heb ben met hun zeer gevariëerd programma de zaal uitbundige vroolijkheid verschaft. Hun succes was volkomen. Lastenverlaging Banne. In de laatst ten Raadhuize gehouden vergadering van de Banne Nieuwe-Nie- dorp is de begrooting, zooals die werd aangeboden, ongewijzigd goedgekeurd. De lasten welke van de gebouwde eigendom men thans 3 1/4 pet. bedragen van de belastbare opbrengst, konden worden ver laagd tot 3 pet. In principe werd besloten tot vernieuwing van de brug aan de Lan- gereis en overdracht dezer brug aan het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier. Wanneer dit laatste zijn beslag heeft gekregen staan geen beletselen meer in den weg om tot opheffing van de Banne over te gaan, daar alle eigendommen dan zijn overgedragen aan het Hoogheemraad schap. Vermoedelijk zal deze opheffing in 1939 een feit kunnen worden. Dr. v. d. Slecn voor het Nut. Voor een volle zaal heeft Dr. v. d. Sleen Woensdag 23 Nov. in de Prins- Mauritseen lezing gehouden over Zweden en Lapland, toegelicht met lichtbeelden en films. Voor het eerst was hierbij door den heer v. d. Sleen van kleuren-fotografie gebruik gemaakt. Deze foto's waren prachtig en men kreeg hierdoor- een beeld van de gi*oote schoonheid van Zweden en het land der middernachtzon. Zeer interessant -waren de foto's der BIJ UWEN WINKELIER OF IN ONZE VERKOOPFILIALEN EN DEPOTb volle melk chocolade Lappen met hun groote rendierenkudden, genomen tijdens het zomerverblijf dezer nomaden. Deze Lappen trekken des zo mers met hun rendieren naar het Noorden om in den herfst naar hun winterverblij ven van plaggenhutten terug te keeren, een tocht die telkens 2 y3 maand duurt, een tocht ook vol ontbering, omdat deze gaat door sneeuw en ijs en het geheele gezin meegaat. Aan de vertrouwelijke wijze waarop Dr. v. d. Sleen met deze menschen wist om te gaan, danken wij deze foto's, die een geheel ander beeld van dit volk geven, dan de Lappen die de toeristen worden vertoond, de zoogenaamde bedel- lappen. Het publiek heeft ten zeerste van deze voordracht genoten en zal Dr. v. d. Sleen zeker gaarne terug zien. Bond van Boerinnen Plattelandsvrouwen. en andere Maandagavond was er vergadering van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen waarvoor als spreek ster optrad de assistente mevr. Waaiboer- Eltering uit Anna-Paulowna. Na het doel van den Bond uiteengezet te hebben, heeft spreekster een keurige rede gehouden over: Woningbouw op het platteland. Vele huizen zijn ons getoond o.a. uit Anna-Paulowna, die na verbou wing in alle opzichten naar de eischen des tijds zijn ingericht. Vooral heeft spreekster er op gewezen hoe een goed geheel, door harmonie in kleur en lijn te verkrijgen. Na afloop dankte de voorzitster de spreekster voor haar mooie en duidelijke lezing. Het was jammer dat het weer zoo slecht was, daar vele dames daardoor verhin derd waren. Boomen snoeien. Door het gemeentebestuur is Ned. Heidemaatschappij opdracht aan de verstrekt voor het snoeien van de boomen. Met het snoeien is deze week een aanvang gemaakt. De boomen, die sinds jaren eigenlijk ver waarloosd zijn er werd niet naar omge keken zullen er zeker van opknappen en zullen meer als tot nu tóe 'n sieraad kun nen zijn voor het dorp. f» Autobusdiensten. Blijkens beschikking van de commissie van vervoervergunningen is op het verzoek van de N.V. Holl. Autobusonderneming (H. A.B.O.) te Alkmaar, tot wijziging van den autobusdienst tusschen Schagen en Dirks- horn over St. Maarten en Stroet in dier' voe ge, dat deze wordt uitgebreid met het tra ject DirkshornOudkarspel gunstig be schikt. Door deze beschikking is, naar wij verne men, een betere verbinding tusschen Dirks horn en Schagen gewaarborgd. Eveneens heeft bovengenoemde commis sie gunstig beschikt op een verzoek van de wed. J. SpaansDekker te Kalverdijk tot uitbreiding van haar dienst met het traject Sint MaartensbrugSchagerbrug. De volkshoogeschool. Nu de mogelijkheid, dat in Egmond een volkshoogeschool zal komen, r groot is en reeds naar een geschikt terrein daarvoor wordt uitgezien, vraagt men zich af wat eigenlijk een volkshoogeschool is. Wij wil len den lezers daarom hier een en ander van de volkshoogeschool vertellen. In het buitenland, met name in de Scan dinavische landen, bestaat de volkshooge school reeds lang. In ons land werd de eerste in 1932 geopend, namelijk de volks hoogeschool „Allardsoog" bij Bakkeveen (Fr.). Eerst op 1 October van dit jaar werd de eerste steen gelegd voor de tweede volkshoogeschool. Deze school, die dus nu in aanbouw is, is de volkshoogeschool „Die- pendaal" bij Markelo. Voor het werkgebied Noordholla'nd is nu het oog gevallen op Egmond. Men zoekt voor deze scholen een landelijke, rustige omgeving uit, op eenigen afstand van het dorp, maar toch eenigszins centraal gele gen en gemakkelijk bereikbaar. Het doel der volkshoogeschool is o.m. versterking van de geestkracht van het volk en bevordering van de samenwerking der menschheid. Hiertoe worden dan cur sussen georganiseerd b.v. voor plattelan ders, jonge boeren, jonge onderwijzeressen en onderwijzers en ook voor werkloozen. Voor hen die niet in de gelegenheid zijn cursussen van langeren duur te volgen, worden weekeinden gehouden, waar dan door bekende personen lezingen gehouden worden enz. De deelnemers moeten zelf zorgen voor stevige kleeding, sportkleeding, waschge- rei, werkkleeding en dergelijke. Verschillende cursussen en voordrachten worden gegeven door professorren en leeraren, inspecteurs van het lager onder wijs e. d., w. o. verschillende buitenland sche geleerden uit Zweden, Denemarken en België. Bovendien organiseert de volkshooge school werkkampen voor jonge werkloo zen. Dit werkloozenwerk draagt een meer gespecialiseerd karakter. Het bepaalt zich niet alleen tot de werklooze jonge man nen, maar strekt zich ook uit tot de jongo vrouwen. Doel van al dit werk is de bestrijding van den geest van verslapping, afstomping en geestelijke verwording, die ons volk in dezen tijd van werkloosheid bedreigt, ver heffing van ons volk in geestelijk en mo reel opzicht. Het werk strekt zich uit tot alle lagen des volks, ongeacht de religie. Tijdens een cursus van eenige weken wor den b.v. ook de Zondagen op de Volks hoogeschool doorgebracht. Des Zondags is er dan voor alle gezindten gelegenheid tot bijwoning van de godsdienstoefening in eigen kerk, terwijl voor degenen, die niet ter kerk gaan, een stichtelijke bijeenkomst gehouden wordt. V Bijeenkomst Evang. Maatschappij. Woensdag hield de Evangelische Maat schappij, afd. Heiloo en omstreken, in de Ned. herv. kerk alhier een propaganda- bijeenkomst met welwillende medewerking van het Vrijz. herv. dameskoor alhier, waar in ds. H. W. Bloemhoff, Ned. herv. predi kant te Heiloo, een rede hield met als on derwerp „Van schemering tot vollen dag". In een gloedvolle rede zette spreker de wer king van Evang. Maatschappij uiteen en het dameskoor zong een viertal keurige lie deren. Ouderavond O.L. school. De Ouderavond van de O.L. school te Oudkarspel werd Woensdagavond gehouden in het gymnastiekolkaal van de school. Er waren pl.m. 50 ouders aanwezig, toen de voorzitter de vergadering opende. Het was een belangrijke vergadering. Er waren twee belangrijke punten te behandelen, de melk- voeding op school en de tandverzorging op de school. De voorzitter hield hierna een kleine in leiding over den gang van zaken met de melkverstrekking op de school. Algemeene melkverstrekking, zooals in den vorigen ouderavond was gepropageerd, kan niet worden verkregen. Daarom stelde de ouder- comrnissie nu voor, alleen aan die kinderen, welke volgens den dokter en het onderwij zend personeel voor melkvoeding in aan merking zouden komen, melk als extra-voe ding te verstrekken. Dit voorstel vond alge meene by'vaL Om de kosten hiervan te dek ken, stelde de oudercommissie voor, een fondsje te vormen. Een viertal dames en een tweetal heeren boden zich bereidwillig aan, om voor dit fondsje bij de ouders der kinde ren en belangstellenden voor de schooljeugd, met een lijst rond te gaan. Het onderwijzend personeel zal, als het mag slagen, verder de regeling op zich nemen, oo khet financieels gedeelte. Dokter de Wit heeft reeds eenige kindeen, die voor melkvoeding in aanmer king komen, aangewezen. Hiervoor werd hem dank gebracht. Vervolgens kwam de tandverzorging op de school ter sprake. Hiervan gaf de voorzitter een uitvoerige uitlegging. Oudkarspel heeft zich aangesloten bij het district Schagen. 20 December a.s. zullen de kinderen van de eerste en tweede klasse voor de eerste maal door den tandarts worden behandeld. De kosten zullen 3 cent per week en per kind zijn. Een drietal dames zal deze gelden om de vier weken komen ophalen. Nu volgde verkiezing van de oudercom missie. Mevr. Van den AbeeleEverhard en de heer H. Tauber waren niet meer herkies baar. Hen werd een woord van dank ge bracht voor de werkzaamheden in het belang van de school verricht. Gekozen werden hierna de dames WolfswinkelWijn, Kal verdijkWillems, de heer A. Ootjers. Als nieuwe leden mevr. LangendijkBouman en de heer A. Jonkers. Nu werd het werk der leerlingen bezich tigd, hetgeen steeds een aangename gezel lige drukte veroorzaakt. Nadat de rondvraag was gehouden, werd de bijeenkomst gesloten. In de nadien gehouden commissievergade ring werd tot voorzitster der oudercomimis- sie gekozen mevr. Wolfswinkel, tot secreta resse mevr. Kalverdijk—Willems, tot secr.- penningmeesteresse van de comm. voor de tandverzorging mevr. LangedijkBouman. Voor de schoolmelkvoeding zal met de lijs ten worden geloopen vanaf Maandag 28 No vember. De lijsten zullen 2 Dec. a.s. moeten worden ingeleverd. Men hoopt de melkver strekking gdan op 5 December a.s. te kunnen beginnen. Ons vorig weekbericht was nog niet ter perse of de markt toonde een beeld van betrekkelijk grooten aanvoer en lage prijzen, zoo laag als we de laatste weken niet gewoon zijn. Geheel onverwacht kwam de prijsverlaging niet daar Amster dam een bijzonder slechte noteering gaf. Het is momenteel iets beter, hoewel we nog niet op het peil zijn van een 14 dagen terug. Bloemkool, waarvan kwaliteit en kwan titeit hand in hand gaan, bracht op voor lste soort 4 k 6.50, 2e soort 2 a 3.50, sla, waarvan beperkten aanvoer van le soort, gold 0.80 k 3.20, andijvie zit ook in den put en de prijzen van 0.75 a 1.80, zijn aan den lagen kant. Spinazie, welke ook een prijsje opbracht van 0.60 a 0.70, kwam deze week weer tot 1.00 per kist. Boerenkool en spruiten hebben nog al belangstelling, hoewel de prijzen niet hoog zijn; de prijzen waren resp. 1.60 a 4.80 en 5.50 a 14.50, per 100 kg. Kool werd in beduidende kwantums aangevoerd en alleen le soort kon zich handhaven, We noteerden; gele kool 2

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 11