1 1 10 UUR GEOPEND A/.n |i Stad m Omgeving.i| VANAF HEDEN Agenda Jlu&ticaties 35ucqediike Stattd^ De tweede verjaardag van het anti-kominternpact. Duitsche bladen roemen het pact. Nieuws in 't kort. VRIJDAGAVOND ZIJN ONZE ZAKEN TOT T^l/ 10 stuks 25 cent die ONZE STADSRUBRIEK EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. ONGEVAL DOOR DEN STORM. Tijdens den storm op Woensdagmiddag fietste de bakker M. Leegwater te Noord- Beemster langs den Oosthuizerweg, zijn fiets beladen met een groote broodmand. Door een rukwind kwam zijn fiets te slippen tegen den berm tengevolge waardoor hij kwam te vallen, juist op 't moment dat een personen auto naderde. De bakker werd aangereden en kreunend van pijn door de inzittenden van de auto bij den heer Roet binnen gedra gen. De ontboden geneesheer, dr. Mars, con stateerde inwendige kneuzingen, waarna de heer Leegwater per ziekenauto naar zijn woning is vervoerd. De fiets werd, naar de N.H.Crt. meldt, zwaar beschadigd, terwijl de broodvoorraad verloren ging. GESLAAGD. De heer L. J. S. Leertouwer alhier is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen van adjunct-commies bij de registratie. BEVORDERD TOT ARTS. Te Amsterdam slaagde voor het eerste gedeelte van het arts-examen mej. C. G. J. van der Veen te Alkmaar. OUDSTE INWONER VAN OUDORP OVERLEDEN. Donderdag is de oudste inwoner van Oudorp, de heer P. Vader, in den ouder dom van 89 jaren overleden. Door dit overlijden is thans de heer K. Wit, wonende Burg. G. Bosstraat 50 met den leeftijd van 88 jaar, de oudste ingezetene geworden. DIEFSTAL VAN SIGAREN. Door den grossier P. uit Alkmaar die dezer dagen zijn cliënten aan den Langen- dijk bezocht, werd des avonds ontdekt dat er in Noordscharwoude drie pakken sigaren uit zijn auto gestolen waren. Ter gelegenheid van den tweeden verjaar dag van het anti-kominternpact wijzen de Duitsche bladen in hoofdartikelen op de be- teekenis van dit accoord. De Berliner Börsenzeitung schrijft: Pas later zal men den omvang van dienst kun nen afmeten, welke de driehoek Berlijn- Rome-Tokio door zijn krachtigen afweer van het communisme aan de wereld bewezen heeft, overal waar dit het hoofd trachtte op te steken. Onomstootelijk kan worden vast gesteld, dat het bolsjewisme in deze jaren door de aanwezigheid van den anticommu- nistischen driehoek verhinderd werd, den wereldbrand te ontketenen, welke het einde van de menschelijke beschaving en het begin van de wereldheerschappij der komintern had zullen zijn. Het zou echter verkeerd zijn te veronderstellen, dat de communistische internationale haar actie thans verminderd heeft. In dit verband herinnert het blad aan den moord op von Rath en sluit aldus: Daar het wereld-communisme zich geenszins ge wonnen geeft, doch in sommige landen steeds nieuwe aanhangers, waaronder beroemde staatslieden, vindt, moet op den tweeden verjaardag van het antikominternpact het parool luiden: Den helm steviger aantrekken. De „Völkischer Beobachter" schrijft, dat het alleen aan het gesloten blok Berlijn TokioRome te danken is, dat thans niet geheel Spanje en wellicht ook Portugal met den Bolsjewistischen chaos zijn overtrokken, dat het bolsjewistische „vliegtuigmoeder schip" van het Tsjechoslowakije van Benesj niet meer den vrede van midden-Europa bedreigt en dat in het Verre Oosten geen nieuwe bolsjewistische Vazalstaat is opge richt. Botsing tusschen oorlogsschepen. - Ten gevolge van een verkeerde manoeuvre is de Italiaansche torpedobootjager Lampo in aan varing gekomen met den kruiser Pola. De kruiser kreeg slechts lichte schade, doch de torpedobootjager werd ernstig gehaven. Zes zeelieden vonden den dood. De Lampo is de haven van Tarente binnen gesleept. Russische schip in nood. - Het 2300 ton metende Russische s.s. „Lena", dat met een lading hout op weg was naar Engeland, heeft noodseinen uitgezonden, waarna de bemanning door het Duitsche schip „Pionier" aan boord genomen is. Een bergingsvaartuig is uitgevaren om het schip te redden. De boschbrand in Californië. - De be strijders van den boschbrand zijn er in ge slaagd het vuur te stuiten. Verscheidene huizen van filmsterren waren bedreigd, doch het vuur heeft ze niet bereikt. Koudegolf in Amerika. - Boven het N.O. deel van de Vereenigde Staten heeft een sneeuwstorm gewoed, tengevolge waarvan 25 personen om het leven zijn gekomen. Te New York ligt de sneeuw meer dan" zeven c.M. hoog. De temperatuur daalde tot 23 graden F. Zulk een lage temperatuur is sedert 1898 op dezen dag nog nooit gere gistreerd. Inlandse h soldaat overvalt Britsche of ficieren. - Een inlandsch soldaat, die op wacht stond voor een kamp nabij Mowshera (Br.-Indië) heeft een aanslag gepleegd op een aantal Britsche officieren. Drie officie ren, een luitenant-kolonel, een kapitein en een luitenant werden gedood, drie andere officieren werden gewond. Nieuwe aardverschuiving op Santa Lucia, De zware regenbuien hebben op Santa Lucia een nieuwe aardverschuiving ver oorzaakt. Wegens het dreigende gevaar hebben de reddingsploegen het werk moe ten neerleggen. Tot dusver worden 250 personen vermist. De autoriteiten ver klaren, dat men stellig nooit het juiste aantal dooden zal te weten komen. De bevolking in de omgeving van Ansereley heeft haar woningen verlaten, want er is een spleet in de berg ontstaan en men vreest voor een nog zwaardere aardver schuiving dan tot dusver. RONDGANG POSTFANFARE. Bij goed weer zal de Postfanfare Maan dagavond acht uur een muzikalen rondgang maken langs de volgende route: Gasthuisstraat, Kerkplein, St. Laurens- straat, Nieuwesloot, Hoogstraat, Schouten straat, Laat, Ritsevoort, Kennemerpark, Zilverstraat, Oudegracht-Zz., Schelphoek, Zandersbuurt, Voormeer, Baanpad, Uiten- boschstraat, Ruiterstraat, Zeglis, Voormeer, Verdronkenoord-Nz., Hekelstraat, Fnidsen, Mient, Waagplein, Houttil, Boterstraat, Laat, Payglop, Achterstraat, Magdalenen- straat, Nieuwesloot, v. d. Boschstraat, Langestraat, Kerkplein, Gasthuisstraat. DE MIDZA-REGEN. Van den zoogenaamden gouden Midza-regen zijn gister weer wat druppeltjes in onze ge meente gevallen. Elders in dit blad vindt men een opgave van de gelukkigen, die daarvan iets hebben opgevangen. PROVINCIAAL ZANGERSFEEST. In verband met het 25-jarig bestaan van de arbeiderszangvereeniging „De Stem des Volks" wordt door deze vereeniging op Zaterdag voor donateurs en genoodigden een jubileumconcert georganiseerd. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om deze herdenking bovendien op waar dige wijze te vieren door het organiseeren van een groot provinciaal zangersfeest. De voorbereidende besprekingen hebben reeds tot resultaat gehad dat het bondsbe- stuur zijn volle medewerking heeft toege zegd. Bereids hebben zich reeds 24 zangver- eenigingen doen inschrijven, terwijl Zon dag a.s. 27 November met de besturen van deze vereenigingen een bespreking zal plaats vinden en het definitieve programma zal worden vastgesteld. Het feest zal in den zomer van 1939 wor den gehouden en bij die gelegenheid zul len een 2000-tal zangers in Alkmaar sa menkomen. DE ZILVERVISCH. Volgens ontvangen bericht van het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden is de te Egmond aan Zee gevangen zilvervisch een zgn. braam en wel een zeer mooi exemplaar. De soort is aan onze kust zéér zeldzaam, in totaal zijn er een vijftal exemplaren aangetroffen, waarvan 2 te Egmond aan Zee (de eerste in No vember 1931). HET TOONEELSPEL „DE JANTJES" IN 'T GULDEN VLIES. Zondagavond zal het ensemble Bouber de zooveel duizendste opvoering geven van het nog altijd boeiende tooneelwerk „De Jantjes". Menigeen zal zich nog herinne ren welk een ontzettende drukte er heerschte tijdens een kermis in de schouw burgtent op het Kerkplein. Het is mis schien wel twintig jaar geleden, dat tijdens bedoelde kermis de eerste voorstellingen van „De Jantjes" plaats vonden. Toen wer den Aaf Bouber, Herman Bouber en vele anderen daverend toegejuicht voor hun knappe creaties en het merkwaardige feit doet zich voor, dat na zooveel jaren Aaf en Herman Bouber in diezelfde „Jantjes" opnieuw lauweren oogsten. Met dit stuk van een lach en een traan ging het gezel schap Bouber begin October op tournée en overal werden zij met uitbundig enthou siasme ontvangen. Het is wel aardig om nog eens een recensie uit den tijd te me- moreeren: Het Haarlemsch dagblad schreef dan o.m.: „Ik woonde verleden week de 2000ste opvoering van „De Jantjes" bij te Amster dam en nu ik het stuk gezien heb kan ik mij dit zelfs voor 'n Amsterdamsche volks schets zeer zeldzame succes verklaren. „De Jantjes" is een voorbeeld van een goed gezond Volksstuk, een stuk van een echten gezonden volkshumor". VEREENIGING WESTERLICHT. Gisteren werd door deze vereeniging eene algemeene vergadering gehouden onder voor zitterschap van den heer G. J. van Leersum te Winkel, en wel in de groote zaal van Huize Westerlicht. 21 van de 35 aangesloten diaconieën waren vertegenwoordigd, totaal ongeveer 60 personen. De voorzitter opende met een welkomst woord, herdacht den overleden heer Gerrits van Zuid-Zijpe, die steeds deze vergaderin gen bijwoonde en hij hoopte, dat de beraad slagingen bevorderlijk zouden zijn voor het welzijn van Westerlicht. De eerste secretaris, de heer Roderwijn, las de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren P Vrije Jr. en ds. F. W. J. v. d. Kieboom te Ber gen en C. Rutsen te Nieuwe Niedorp, werden met algemeene stemmen herkozen. Tot lid van de financieele commissie in de vacature P. Pluister, niet herkiesbaar, werd gekozen de heer K. A. Klerk te Alkmaar. De voorzitter dankte den heer Pluister voor hetgeen bij gedurende 4 jaren als lid van de fin. commissie voor Westerlicht heeft gedaan, want deze commissie heeft geen ge makkelijke taak en zij voert haar werk zeer serieus uit. Ten opzichte van de begrooting voor 1939 werden een paar vragen gesteld, waarna zij zonder veranderingen werd goedgekeurd Zij sluit in ontvang en uitgaaf met een be drag van f 203.600, met een post van f 20.600 bestemd voor afschrijvingen. Daarna werden een paar zaken van in' temen aard behandeld, en na uitvoerige dis cussie in gunstigen zin afgewikkeld. Bij de rondvraag dankte de heer Pluister voor de vriendelijke woorden aan zijn adres gesproken. Hij heeft met groot genoegen het werk der fin. commissie gedaan en omdat ook de gang van zaken van Westerlicht in de commissie wordt besproken, heeft hij met belangstelling deze functie vervuld. Hij zal 't verloop van Westerlicht blijven volgen en hij hoopte, dat het de vereeniging goed moge gaan. Aan het einde dankte de voorzitter voor de groote opkomst, hij hoopte, dat men in even groote getale tegenwoordig zal zijn op de voorjaarsvergadering van 1939, om den uit slag der exploitatie 1938 te kunnen hooren. Zy zal vermoedelijk vrij goed zijn, hoewel de belastingen, meer dan 5000 per jaar, zeer drukkend zijn voor de vereeniging, waarna hij de vergadering sloot. 60 JAAR OP DE GRAANMARKT. Schipper J. Smit, die vóór 25 jaar zijn bedrijf aan den heer Willems overdeed, bezocht heden 60 jaar lang geregeld de wekelijksche markt te Alkmaar als ver- kooper van graan van de boeren uit den Anna-Paulownapolder. De 86-jarige man is nog kerngezond en mocht heden vele gelukwenschen ontvangen. WEDEROM KERKINBRAAK IN WEST-FRIESLAND. Aan de reeks van kerkinbraken is thans ook de Ned. herv. kerk te Twisk toege voegd. Gisternacht, aldus meldt de N. H. Crt., ontdekte een voorbijganger dat de deuren der kerk openstonden. Al direct werd aan inbraak gedacht en burgemeester en politie stelden onmiddellijk een onder zoek in, waarbij bleek dat de inbrekers met sloopwerktuigen de deur hadden losge maakt. Duidelijk zagen we de beschadi gingen, die hierdoor was aangebracht. De inbrekers hebben zich in 't gebouw begeven en de collectebussen opengemaakt, doch toevallig was het geld er 's middags uit gehaald. Het, geld van de kerkmeesters, dat waarschijnlijk niet was geïncasseerd, is hoogstwaarschijnlijk de eenige buit. OVERWEG-MISERE. De overweg-misère aan den Bergerweg neemt weer ongekende afmetingen aan. Wij krijgen sterk den indruk, dat met het ge wone wegverkeer geen rekening wordt ge houden. Gisteravond waren wij er getuige van hoe noodeloos een kwartier achtereen de afsluitboomen dicht bleven. 8 uur 10 kwam er een rangeermotor met een goede renwagon van het station aansukkelen om, na het passeeren van den overweg, weer in de richting van het station te rijden. Vijf minuten later kwam de electrische trein binnenrijden. Nadat de reizigers reeds lang waren uitgestapt, kwam er een lange goe derentrein van de richting station aanpuf- fen. Toen deze voorbij was, bleven de afsluitboomen gesloten, omdat inmiddels weer de eerstgenoemde rangeermotor, dit maal met twee goederenwagons verscheen, die weer heen en weer moest rijden. Waarom althans na het passeeren van de goederentrein het gewone verkeer geen ge legenheid werd gegeven is ons niet duide lijk. Nu er aan de westzijde van den overweg een zoo belangrijke woonwijk is ontstaan en daar ook spoedig de kazerne der luchtdoel artillerie gebouwd zal worden en straks ook in Bergen het vliegveld gereed zal zijn, ach ten wij't meer dan noodzakelijk, dat nu eens met spoed de plannen voor den timnel tot uit voering worden gebracht. Telkenjare wordt daar bij de behandeling van de begrooting door verschillende raadsleden op aange drongen en steeds verklaart de wethouder van Publieke Werken, dat deze aan gele genheid de volle aandacht van het college heeft. In verschillende plaatsen heeft men dergelijke puzzles met steun van het Werk fonds tot een oplossing gebracht. Wij kun' nen niet ontkomen aan de gedachte, dat het thans zittende college de voortvarendheid mist om de zaken, die Alkmaar behoeft, tot stand te brengen en denken daarbij ook aan de Frieschebrug en de Groote kerk. Activi teit voor Alkmaar als centrumstad is nood zakelijk. VK<MJM^\i)PI rSMVNN ALKMAAR mm ï.SMWN; FEDERATIE V.V.V.'s IN N.-HOLLAND. Een mooi plan voor 1939. Onder voorzitterschap van mr. D. Bree- baart werd gister te Heemskerk een najaarsvergadering gehouden van de Federatie van V.V.V.'s in N.-H. De ver gadering was druk bezocht. Het belangrijkste punt van de agenda was wel de bespreking over een eventueel op te richten provinciale V. V. V. of een Federatie van bestaande en op te richten Streekvereenigingen of gewestelijke V. V. V.'s in Noordholland. De voorzitter heette speciaal welkom den nieuwen burgemeester van Edam, den Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker te Bergen, eiken dag 104 uur, werken van Kees Boender- maker. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dagmiddag uitgezonderd Zaterdagav. 8 uur, hoofdnummer Roes (rom.); hoofd rollen Charles Boyer en Michele Morgan. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer On verbreekbare banden (rom.); hoofdrollen Zarah Leander, Heinrich George, Ruth Heli- berg, Paul Hörbiger e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vader tje Langbeen (Holl. "om.-amus. film); hoofd rollen Lilly Bouwmeester, Paul Storm en Emma Morel. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Vrijdag 25 November. 3—5 en 7.30—10.30 uur in de Unie, bazar „Het Hoogeland". 8 uur, Waakt en Bidt, Opwekkings samenkomst vanwege den Ned. Chr. Ge- meenschapsbond. Zaterdag 26 November. 7.30 uur, Harmonie, uitvoering van „De Stem des Volks" voor donateurs en genoo digden. Zondag 27 November. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, ensemble Bou ber met „De Jantjes". heer van Baar en den voorzitter van de V.V.V. van Edam-Volendam, den heer Basseman, en uitte den wensch, dat ook deze V.V.V. ^ou toetrecen tot de federatie. Mr. Bosman en de Federatie. Volgens de statuten, zoo betoogde de voorzitter, moet mr. Bosman, gezien het geen zich in Alcmaria V.V.V. heeft afge speeld, automatisch aftreden. Hij blijft zitting houden tot zijn opvolgei is be noemd. Spr. zal zich houden aan de goede gewoonte om zich buiten de interne aan gelegenheden van andere vereenigingen, te houden tenzij anders verzocht is. Eén ding wilde spr. vastleggen, n.L dat mr. Bosman zich meer dan 25 jaar heeft ingespannen voor het Vreemdelingenver keer. Hij is hier gekomen als lid van het bestuur, niet door het vertrouwen van een bepaalde V.V.V., maai door het vertrou wen dat wij in hem hebben gesteld. Hij is de oprichter van onzt Federatie en heeft ontzaggelijk veel voor den groei van de Federatie gedaan. Het is zoo vaak dat men, als men zich tot devies heeft gekozen: „Zoo het algemeen u roept verzorgt het als uw eigen", voor onverdiende teleur' stellingen komt te staan. Spr. heef„ goede hoop, dat het in Alk maar weer in orde komt, maar hij wilde toch vastleggen, dat, wanneer dit niet het geval mocht zijn, wij mr. Bosman niet zullen loslaten. Desnoods heeft spr. er een statutenwijziging voor over om mr. Bosman als secretaris aan te houden. (Applaus). Op een vraag van den voorzitte r ver klaarde mr. Bosman zich daartoe bereid. Spr. verzekerde dat de houding v^n de vergadering vergoedde het leed hem in Alkmaar aangedaan. Spr. deelde mede, dat van den gids een 50 exemplaren zijn uitgereikt. Vertegen woordigers van een 15-tal landen gaven hun voldoening over dezen gids ce kennen en spr. zal blijven aandringen op een uit gave in verschillende talen door de A.N.V.V. De heer Zeiler betreurde het dat daartoe nog r.iet was overgegaan en drong er op aan om in het voorjaar althans een 3000 exemplaren te verzenden. De heeren Bosschaart en Dinkelenberg werden bij acclamatie als bestuursleden herkozen. Medegedeeld werd dat de terreinritten niet gehouden kunnen worden, omdat daar voor in Noordholland geen terrein kon worden verkregen. Met Ged. Staten is het zoo geloopen, dat de subsidie van 18OO weer aan de A. N. V. V. ten goede is gekomen. A.s. Maandag heeft er in Haarlem een bespreking plaats over de oprichting van een provinciale vereeniging. Het eenvou digste is dat de Federatie wordt uitge breid. Ook is er de mogelijkheid van een Federatie van Federaties. Hoofdzaak is dat er voor de propaganda een provinciale subsidie komt. Het bestuur moet dus niet gebondeh worden. De heer Zeiler verheugde zich er over, dat de 1800 weer aan de V. V. V. was gegaan. Bergen is niet enthousiast voor een Provinciale Vereeniging, doch gevoelt niets voor een Federatie van Federaties. Als er een Provinciale komt, dan wil Bergen den zetel het liefst in Alkmaar en als dit niet mogelijk is, dan in Amsterdam. De heer Margadant vreesde, dat N.- Holland boven het IJ in een Provinciale or ganisatie het stiefkind wordt en wilde liever zelfstandig blijven. Mr. Bosman oordeelde, dat Alkmaar als zetel groote kans heeft, omdat z.i. Am sterdam er geen prijs op zal stellen. Besloten werd de besprekingen in Haar lem af te wachten en het bestuur niet te binden. De begrooting voor 1939 werd in ont vangst en uitgave op 802 vastgesteld. On der de ontvangsten is een subsidie van f 350 van de Provincie geraamd, die echter nog niet is verleend. Een mooi plan voor 1939. De heer Dinkelenberg hield hierna een inleiding over een plan om jaarlijks, beginnende 1939, in het gebied van de Fe deratie voor wielrijders een 3-daagschen (O tocht in Noordhoiland (zooiets ais d daagsche wandeltocht van Nijmeeen^61" organiseeren. s n) te De vergadering betuigde hiermede k instemming en het bestuur verkreeg tiging om onder leiding van den heei^n-11" WpIpnhpTÉr dit. olan naHpr uit kelenberg dit. plan nader uit te werken Ingevolge eer verzoek van de V v Heemskerk verklaarde het bestuur bereid om n.et het gemeentebestuur Z1°h bespreking te hebben over een wee rteen het Prov. Duingebied van het NoorderhsT De heer v. d. Sluys vroeg steun vo' het tot standkomen van een busdienst Burgerbrug naar Petten, terwijl de Winder rijwielpaden in de Schoorlsche duinen naar zee en naar Bergen aan 7 bepleitte. Het eerste verzoek zal bevorderd worden het tweede werd naar de rijwielpadver' eeniging „Noord-Kennemerland" verwezen Als plaats van de volgende vergadering werd Bergen aangewezen. 8 Na de koffietafel werd een gemeen schappelijk bezoek aan bet slot Assemburg gebracht. B Tot onze verwondering lezen wij heden in „De Zaanlander", dat Zaandam als cen trumplaats voor deze wielrijders-driedaag- sche is aangewezen en dat de Zaanschè V. V. V. belast zal worden met het onder brengen van de deelnemers (sters) en wel zoo, dat de dames in hotels en de heeren in kampementen zullen komen. Deze mededeeling is onjuist. Juist is, dat het bestuur opdracht kreeg de plannen uit te werken en zich met de daarvoor ge schikte personen te assumeeren. Alvorens dit te doen, zal het bestuur zich nog met den A. N. W. B. in verbinding stellen, omdat men met dit plan het terrein van den bond betreedt. Staat de A. N. W. B. afwijzend, dan gaat het plan niet door. Waar de Federatie aan Alkmaar als zetel voor de Provinciale Vereeniging de voor keur geeft, daar ligt het o.i., gezien de ligging van Alkmaar, voor de hand, ook Alkmaar voor deze driedaagsche als cen trumplaats aan te wijzen. Over het centrale punt is evenwel nog geen enkele beslissing genomen. DE WICO-STUDIO. De heer Wiedijk heeft de Wico-Studio aan de Koningsstraat, tot dusverre de ex positiegelegenheid voor de jongere kunste naars, omgezet in een kunsthandel, waar aan verbonden een inrichting voor het inlijsten van schilderijen en teekeningen en een handel in kunstschilders-benoodigd- heden. De heer Wiedijk is een man van smaak, daarvan getuigen ook de aanwezige repro ducties van etsen van Rembrandt en de geëxposeerde kunstfoto's alsmede de kunst voorwerpen. Van de geëxposeerde schilderijen vallen op de doeken van de schilders Viester en Uitenbosch, wier werk wij reeds eerder besproken. De handel in schilders-benoodigdheden is in een gezellig ingerichte lokaliteit ach ter de zaak, welke lokaliteit tevens als ge zelligheids-home voor de schilders in in gericht. De heer Wiedijk toonde ons een nieuw, door den heer Uitenbosch vervaar digd schildersportret, dat belangrijke voor deden biedt en alleen bij hem verkrijgbaar is. Dit palet verdient zeker de belangstel ling van onze schilders. DE GRUYTER'S ST. NICOLAAS- ATTRACTIES. In de zaak van de firma de Gruyter, Langestraat, alhier, is een St. Nicolaas- tafel gereed gekomen met bijzondere at tracties. Zij, die voor 1 aan waren koo- pen krijgen b.v. reeds een heel aardige bouwdoos cadeau, terwijl men op een groot bord kan zien hoe weinig een volle dige naam in chocolade-letters kost. HINDERWET. Bij besluit van 24 November 1938 is aan den heer Th. A. Overtoom, alhier, vergun ning verleend tot het uitbreiden van zijn brood- en banketbakkerij door bijplaatsing van twee electro-motoren resp. van 2 P-K. en l'/i P.K. voor het aandrijven van een kneedmachine en een kluts- en wrijf- machine in het perceel Spoorstraat nr. 61, alhier. Alkmaar, 25 November 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. ALKMAAR. GEBOREN: Jacoba Elisabeth Maria, d. van Bernardus Kaandorp en Clasina Maria Venneker. Hendrika, d. van Cornelis Reindert Groe en Trijntje Oukes. ONDERTROUWD: Fredricus Keesen en Geertje Piers. J~" Hendrikus Pieter Bek en Cornelia Ambro Buijsman. Jan Dekker en Else Sme an OVERLEDEN: Johannes Gerrit Rabeling 13 jaar. bevat voortdurend berichteni andere bladen pas den volgenden hebben. Dat komt, omdat de ALKMAARSCHE COURANT de EENIGE STADSKRANT

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2