Aywda VtoJcowdhBid-qrièp, lüeecAecicht KIJKEN,sKOOPELCLOECK tBucqediikt Stand ASPIRIN één stap! Daarom op gepast en ook bij de ge ringste verkoudheid on middellijk Aspirin nemen! 20 tabletten in een buisje 75 cent. LANGENDIJK Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. GEVAARLIJK SPEELGOED. Een moeder hier ter stede had een paar dagen geleden voor haar 17-jarigen zoon een verjaardagscadeau gekocht en bij 'die gelegenheid haar keuze gedaan uit de groote Sint-Nicolaasvoorraden. Op den verjaardag zelf werd de jongen verrast met een z.g. chemische doos, bevattende diverse zuren, reageerbuisjes, e.d,' Zondagmiddag ging de jongen met de stoffen uit de doos aan het experimentee ren, waarbij hij o.a. zoutzuur aan de kook bracht. Plotseling, sloeg het reageerbuisje uit elkaar en- de inhoud sloeg den knaap over zijn witte jas en zijn gezicht. De jas werd natuurlijk door het sterke zuur voor een deel weggevreten, maar wat veel erger was: het zuur had ook de huid van den jongen aangetast en wel zoodanig, dat een geneesheer er aan te pas moest komen. En nog mag de jongen van geluk spreken, dat het zoutzuur niet in Jjn oogen is gekomen. OOK TE BROEK OP LANGENDIJK EEN HUWELIJK, DAT NIET KON DOORGAAN. Ook te Broek op Langendijk is dezer da gen een huwelijk, wegens een verzuim van den ambtenaar van den burgerlijken stand, niet kunnen doorgaan. Alles was reeds voor de bruiloft in gereedheid gebracht, toen ter elfder ure de boodschap van het gemeente huis kwaim, dat de trouwerij niet kon door gaan. Het huwelijk was niet in de gemeente van inwoning van den bruidegom afgekon digd. Dit had tot gevolg, dat het huwelijk 10 dagen moest worden uitgesteld. Hoewel het een teleurstelling was voor de betrokken families, heeft men toch het bruiloftsfeest maar gevierd. KANTOORHOUDER VERDRONKEN. Hedennacht besloot de 55-jarige heer A. Kist, kantoorhouder der Posterijen te Zuidscharwoude, die last van benauwd heid heeft, naar buiten te gaan om even In de frissche lucht te vertoeven. Het was ongeveer 3 uUr in den nacht en het was buiten volkomen donker. De heer Kist is daardoor van den weg afgeraakt en in de sloot achter de Ned. herv. kerk terecht gekomen, waar men hem heden morgen heeft gevonden. De ongelukkige bleek reeds overleden te zijn. DE WIERINGERMEERFILM IN ALKMAAR. Op Woensdag 30 November a.s. houdt de Chr. Jonge Mannen-vereeniging „Za- cheus" een filmavond in de bovenzaal van het gebouw „De Unie." Door de welwillende medewerking van de Wieingermeerdirectie is 't haar mogen gelukken voor het eerst de film van het nieuwe land, onze z.g. twaalfde provincie, in Alkmaar te kunnen vertoonen. Aan de vertooning van deze film zal een inleiding van den heer G. L. de Bruyn, secretaris van de Wieringermeerdirectie, vooraf gaan. Tevens zal dien avond spreken de heer C. Tabak, secretaris van het Nederlandsch Jongelings Verbond over het jeugdwerk in de Wieringermeer. De entree is zoo laag mogelijk gesteld. Slechts 25 cent. Iedereen die wil kan dus dezen avond bezoeken. Aan de zaal zijn des avonds nog enkele kaarten verkrijgbaar. PRIJZEN BEHAALD. De heer Jac. N. Al op de Laat behaalde op de tentoonstelling „Ornis" te Amster dam met 4 inzendingen dwerghoenders twee eere-, twee eerste en twee tweede prijzen. SHAKESPEARE EN DE JOOD. Men schrijft ons: In een zijner bekendste werken laat Sha- kespeare een Jood zeggen: „Het lijden is het erfdeel van ons volk". Dat geldt voor alle tijden, niet het minst nu. Het lijden van het Joodsche volk is nu zoo groot, dat allerwegen maatregelen wor den beraamd, om den nood, waarin het ver keert, te lenigen zoo goed als het kan. Mussolini verklaarde eens, dat 't beter is zich zelf bij de eigen schoenveters uit een moeras op te trekken dan op de hulp van anderen te wachten. Maar daarom moet men den ongelukkige toch nog zijn schoenveters gelaten hebben en wanneer hij die mist, dienen anderen hem hulp te bieden. Wat die hulp aan offers eischt, niet het minst de geldelijke hulp, behoeft geen ver klaring. Heel, heel veel zal noodig zijn en een groot bedrag kan en moet samengebracht worden op a.s. Zaterdag 3 December, den dag waarop de Nationale Collecte, ook te Alkmaar, gehouden wordt. „Die snel geeft, geeft dubbel, maar die te rechter tijd geeft, geeft tienmaal". Laten we bij de collecte op a.s. Zater dag even bedenken aan de dagen nog kort geleden waarin een oorlog dreigde. Toen zouden we allen het leed met een flink bedrag hebben willen afkoopen. Nu kunt u dit doen: velen, om geloof en ras vervolgd, lijden het leed, dat u be spaard werd. Geeft daarom veel op a.s. Za terdag. Alkmaar is bekend om zijn kaas markt, om zijn schilderachtige straten en grachten, om zijn prachtige omgeving. Maar het is meer waard, dat Alkmaar bekend blijft om zijn groote liefdadigheid. Laat ook hier Alkmaar het overwinnende Alkmaar blijven. Er zijn nog collectanten noodig voor a.s. Zaterdagochtend. Laat ieder die wil en kan zich vandaag en morgen vervoegen ten stad- huize (le afd.) U doet een goed werk. Mogen wij op u rekenen? KINDERSAMENKOMST. Men verzoekt ons* de aandacht te willen vestigen op een kennisgeving in dit num mer betreffende een kindersamenkomst op den Geesterweg la. NATIONALE COLLECTE VOOR VLUCHTELINGEN WEGENS GELOOF OF RAS. Voor het welslagen van de nationale col lecte voor vluchtelingen wegens geloof of ras op Zaterdag 3 December a.s., wordt thans ook de medewerking ingeroepen, van de alhier gevestigde winkeliers, om toe te staan dat één of meer collectanten zich bij de uitgangen hunner zaken opstellen. Voor al bij slecht weer wordt hierdoor het werk der collectanten zeer verlicht. De winke liers, die deze cóllecte in hunne zaken wil len toestaan, worden verzocht hiervan ten spoedigste mededeeling te doen aan den 2en secretaris van het dagelijksch bestuur (stad huis le afd. telef. 4242). FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement der Handelsvennootschap onder den firma naam de Vries en Heidstra, grossierders in manufacturen, tapijten, enz., te Hoorn, met benoeming van mr. Fruin tot rechter-com- missaris en mr. Crevecoeur tot curator. PACIFISTISCHE VOLKSVERDEDIGING. In deze tijden van internationale span ning en steeds sterker bewapening in alle landen dringt het meer en meer door dat er naast de militaire verdediging ook nog een andere verdediging bestaat, n.1. die met den geest. Het is een verblijdend ver schijnsel dat deze pacifistische verdedi ging door vooraanstaande personen wijd en zijd wordt gepropageerd. Immers in tegenstelling met de militaire verdedi ging, die niets anders dan verlies aan beide zijden geeft, is de Pac. Volksverdediging die, al worden ook daarbij offers gevraagd, geen bloedvergieten, dus geen verlies van menschenlevens brengt. Om deze verdediging meer bekendheid te geven hier ter plaatse, belegen de J.V.A, Mob. v. d. Vrede en de Alg. Ned. Vr. Vredebond op Donderdag 1 Dec. een openbare vergadering in „de Unie" met als sprekers de heer Flip Thonet over het onderwerp: „Verdedigt de kinderen tegen de kruisers" en de heer Han Kuysten over: „Intern. Polit. Verhoudingen". Aan ieder, die een andere dan een bloe dige verdediging de voorkeur geeft, raden we aan deze vergadering bij te wonen. Elders in dit nnmmers vindt men nadere bij zonderheden. MIDDENSTANDSBORGSTELLINGS- FONDS. Dezer dagen werd ten stadhuize te Alk maar de algemeene vergadering van het Middenstandsborgstellingsfonds „Hollands Noorderkwartier" gehouden. De voorzitter, de heer Lakeman, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder den heer Mijnlieff, burgemeester der gemeente Anna Paulowna, opvolger van den heer Lovink en den heer Foekens, vertegenwoor diger der regeering. Spreker bracht in zijn openingswoord on der meer het volgende naar voren: Uit de gegevens betreffende andere borg stellingsfondsen blijkt het fonds te Alkmaar wat betreft de verkregen resultaten een goede plaats in te nemen. Niet alleen met finan- cieele hulp, doch ook met saneering werd reeds veel bereikt. De credietnemers komen hun verplichtingen in het algemeen regel matig na, zoodat slechts een zeer geringe achterstand in betaling te constateeren valt. Naast de subsidie van de Provincie heeft thans ook het Rijk een subsidie van 1000 toegekend, speciaal ten behoeve van de te maken kosten. Helaas blijken nog niet alle gemeenten in ons district doordrongen te zijn van de nood zaak van aansluiting bij het fonds. In een in Mei gehouden vergadering met burge meesters van niet-aangesloten gemeenten werd nog eens uitvoerig het doel en de werk wijze van het fonds uiteengezet. Spreker vestigde de aandacht op het feit, dat ook de middenstandsvereenigingen in het algemeen blijkbaar nog niet overtuigd zijn van het feit, dat een zoo nauw moge lijke samenwerking met het fonds in het be lang is van de middenstanders. Het fonds werkt op zuiver zakelijken grondslag. Niet alleen met financieele hulp, ook met saneering, het verstrekken van ad viezen enz. kan een zaak zoodanig geholpen worden, dat financieele hulp soms in het ge heel niet noodzakelijk is en achteraf blijkt, dat dit laatste door de aanvragers het meest wordt gewaardeerd. De heer Oostwouder, dir. van het bijkan toor der Nederl. Middenstandsbank te Alk maar, moest aftreden. Met algemeene stern- men werd besloten de heer Oostwouder wederom no. 1 op de aanbeveling te plaat sen. Het vervallen der bepaling van den mi nister van economische zaken, dat de helft van het batige saldo van het afgeloopen jaar naar het kapitaal moest worden overge bracht, maakte statutenwijziging noodzake lijk. Deze verandering heeft ten gevolge, dat het inkomen vermeerderd wordt, waardoor een belangrijk grooter bedrag per jaar aan borgstellingen kan worden uitgezet. Wat betreft de belegging van het kapitaal was men algemeen van meening dit te laten, zooals het momenteel is, n.1. gedeeltelijk ge plaatst bij Nuts- en Postspaarbank en a depo sito bij één der groote bankinstellingen. In tijden als deze leek het de vergadering niet wenschelijk tot aankoop van effecten over te gaan. Tenslotte kwam nog de vraag naar voren of het fonds wel voldoende bekend is bij degenen, die er gebruik van zouden kunnen maken. Hierna volgde sluiting. Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker te Bergen, eiken dag 104 uur, werken van Kees Boender maker. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, t/m Woensdagmiddag, 8 uur, hoofdnummer Roes (rom.); hoofd rollen Charles Boyer en Michele Morgan. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer On verbreekbare banden (rom.); hoofdrollen Zarah Leander, Heinrich George, Ruth Heli- berg, Paul Hörbiger e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vader tje Langbeen (Holl.-om.-amus. film); hoofd rollen Lily Bouwmeester, Paul Storm en Emma Morel. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Wqensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 29 November. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, ballet Ivonne Georgi. Woensdag 30 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, dr. v. d. Sleen over Zweden en Lapland. 8 uur, de Unie, chr. jongemannenvereen. Zacheus, vertooning Wieringermeerfilm. 8.15 uur, Harmonie, openbare verg. Zionistenbond; twee sprekers over den toe stand van het joodsche volk. Donderdag 1 December. 8 uur, de Unie, anti-oorlogvergadering; twee sprekers. MAATSCHAPPELIJK WERK. De commissie van advies en bemiddeling onderafdeeling van de commissie voor Maat schappelijk Werk, brengt opnieuw ter ken nis van belanghebbenden, die met zakelij ke-, persoonlijke- en of familie-aangelegen heden te kampen hebben, dat er gelegen heid bestaat om die zaken met de commissie te bespreken. Hiervoor gelieve men zich schriftelijk te wenden tot „De Commissie voor Advies en Bemiddeling, Langestraat 87, Alkmaar", met vermelding alleen waar over men de commissie wenscht te raadple gen: over zakelijke-, persoonlijke- en of familie-aangelegenheden. Daarna ontvangt men bericht wanneer de bespreking zal kun nen plaats hebben. Nadrukkelijk wordt er echter op gewezen dat financieele hulp uitgesloten is. Alle zaken worden strikt vertrouwelijk behandeld, zoodat men niet bevreesd behoeft te zijn dat er ongewenschte publiciteit aan gegeven wordt. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Tentoonstelling van goede kinderboeken in de leeszaal. Komt U deze mooie collectie eens zien? De O. L. B. schrijft nieuwe leden voor 1939 reeds in met 1 December. Geeft een jaarabonnement ten geschenke! Nieuwe aanwinsten 2e suppl. lijst 25. Nederl. romans. A45.2r AsscherPinkhof. Roep deze Shoenammietische. G78.8 GreupRoldanus. Catelijne van Ingelmunster. (j.) G88.7 Groot, J. H. de. Fir. H89.7g Huizlnga, L. De gestroomlijnde wereld. H90.8 Hulst, Dan de. Om het kind (ver halen). I20.5k Iependaal, van. Kriebeltjes hoog tepunt. J18 JagerMeursing. Marktdag (j.) J42mj Jong, de. Merijntje Sijzen's jonge jaren D14. Een knaap wordt man. M72 Mollema. Voor den stroom en op de klippen. 4- R36.4 RenesBoldingh. Bandjir. V91b Vries, Th. de. De bijen zingen. In het Nederl. vert. romans. F47.8 Frytag. Debet en credit. 2 dln. G51.5t Golding. Toch danst Mironova. H56.7 Hesse. Narcis en Guldemond. K37.3 Keun. Eene van ons. K58.3v Knittel. Via mala. g Lf3.5mm Lagerlöf. Machten en men- schen. L49o Lewis. Ouders in opstand. N25.1r Neumann. Rebellen. I. N25.1d Neumann. Dictator Guerra. II. P66 Pollatschek. Vlammen en kleuren. Ry 6.2 Roth. Job. SlOvk Sabatini. De verdwenen koning. S70.4 Smith, Nora K. Zij was en bleef een vreemde. W18.9gk Wallace. Gestoken kaarten. g is geschenk. j is ook voor jongeren. is hist. is christ. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 opz. teekenaar, 2 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenibikker, 2 steenhouwers, 1 straten maker, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlieden, 1 motordrijver, 1 uitvoerder, 9 betonwerkers, 12 voegers, 6 stucadoors, 24 opperlieden, 58 schilders, 36 metse laars, 123 grondwerkers, 79 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 2 afbramers, 13 bankwerkers, 3 blikslagers, 1 carrosserie bouwer, 1 constructiewerker, 1 electr. lasscher, 3 electriciens, 2 fitters, 2 instru mentmakers, 3. kernmakers, 1 ketelmaker, 4 klinkers, 1 kopergieter, 11 loodgieters, 2 lijnwerkers, 4 machinisten, 1 machinetee- kenaar, 9 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalschaver, 2 metaalslijpers, 11 mon teurs, 1 orgelmaker, 1 ovenist, 1 piano stemmer, 8 plaatwerkers, 1 radiotechniker, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 5 scheepstimmerlieden, 2 scheepswerktuig- kundigen, 12 smeden, 10 stokers, 1 tand- techniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 5 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 7 ijzer werkers, 2 ijzer hoorders, 2 zandbereiders, 5 zandvormers. HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI Groep verkeerswezen: 56 chauffeurs, 13 schippers, 1 kapitein- en 1 machinist bin nenvaart, 1 expediekr.echt, 8 koetsiers, 22 pakhuisknechten, 27 magazijnbedienden 1 emballeur, 5 kelners, 5 loopknechten, buffetbediende. Groep voedings- en genotmiddelen: 56 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 1 kok, 10 slagers, 7 cho coladebewerkers, 1 off. choc. bewerker, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbottelaars, 3 zuivelbereiders, 29 bakkers. Groep houtbewerking: 13 meubelma kers, 13 stoffeerders, 4 mach. houtbewer kers, 1 kistenmaker, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker, 1 fabriekstimmerman. Groep handel: 21 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 6 boekbinders. Overige beroepen: 18 tuinlieden, 24 landarbeiders, 1 bloemist, 5 wasschers, 1 kleermaker, 1 rietwerker, 5 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verfbereider, 2 kalk branders, 1 huidenzouter, 1 onderwijzer, 1 papierbewerker, 3 controleurs, 1 be drijfsleider, 1 batikker, 5 boekhouders, 1 secretarieambtenaar, 1 incasseerder, 3 zakkenstoppers, 1 verzekeringsagent, 15 kantoorbedienden, 265 losse en 39 trans portarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 7, overige beroepen Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in dive-se beroepen: 36. Vrouwelijk personeel: 7 kantoorbedien den, 8 werksters. Alkmaar, 26 November 1938. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS voor jeugdige werkloozen van 1425 jaar. Over de week van 21 tot en met 26 November 1938 werden vanuit de centrale werkplaats, mede door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst bij een patroon: 2 bankwerkers, 1 timmerman. Aan de centrale werkplaats kunnen worden geplaatst 3 kantoorbedienden, 5 timmerlieden, 3 schilders, 1 bouwkundig- teekenaar, 1 machine-teekenaar, 2 in an dere vakken. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Bij de veiling bij opbod gehouden te Alkmaar op 26 November 1938 ten over staan van notaris J. de Groot te Alkmaar zijn de navolgende perceelen in bod ge bracht als volgt: 1. Weiland grenzende aan de 2e Kabel straat en Uiten boschstraat, groot 2 H.A. 40 A. 60 c.A. op 12030. 2. Weiland grenzende aan de Uitenboschstraat groot 1 H.A. 92 A. 90 c.A. op 9645. 3. Weiland, groot 2 H.A. 19 A. 10 c.A. op 7778.05 4. Weiland, groot 2 H.A. 32 A. 20 c.A. op 6617.70 5. Weiland nabij de Dr. Schaepmankade, groot 2 H.A. 57 A. 60 c.A. op 10844.96 6. Weiland, groot 2 H.A. 44 A. 30 c.A. op 8868.09 7. Weiland, groot 1 H.A. 74 A. 50 c.A. op 6124.95 8. Weiland nabij de gebou wen der Gemeentereini ging, groot 3 H.A. 14 A. 40 c.A. op6508.08 Alle perceelen in den polder Overdie. 9. Weiland aan den Hoe- verweg groot 1 H.A. 23 A. 70 c.A. op2375.04 10. Weiland aan den Hoe- verweg, groot 58 A. 30 c.A. op1195.15 Totaal 20 H.A. 57 A. 60 c.A. op 71987.02 De afslag en de combinatiën blijven be paald op Zaterdag 3 December 1938 te 11H uur in het café „Central" te Alkmaar. De kool is steeds minder goed te verkoopen. De handel in de verschillende koolsoor ten gaat de laatste dagen wel zeer trekkende. Het is in de afgeloopen week een treurige geschiedenis geweest op de veilingen. Er zijn slechts zeer geringe hoeveelheden kool door den handel afgenomen. Zeer ruim genomen kunnen wij wel zeggen, dat 20 van den geheelen aanvoer door den handel is gekocht, terwyl de overige 80 is doorgedraaid en werd bestemd voor veevoeder. Alleen te Broek op Langendijk zijn in deze week on geveer 80 spoorwagons van 10.000 K.G. kool doorgedraaid. Dientengevolge waren de prij zen ook met hoog. De meeste gele kool, Aanvankelijk zwakke veranderlijke w" betrokken tot zwaar bewolkt met plaatselHi! mist; weinig of geen regen; later toen! mende zuidwestelijke tot zuidelijke wind" zwaar bewolkt tot betrokken; toenemend! kans op regen; weinig verandering in tem- peratuur. Weinig verandering. De diepe depressie tusschen Schotland en IJsland is thans stationnair geworden en vult steeds verder op. Op den oceaan na dert een nieuwe storing, welke zich in dë richting van de faroer schijnt te bewegen Onder invloed van een depressie in het Middellandsche zeegebied daalde de lucht druk in zuid-Europa aanzienlijk, zoodat de luchtdrukverschillen in west-Europa overal afnamen. In Frankrijk, west-Duitschland en onze omgeving is het somber, mistig of ne velig weer, met plaatselijk regen of met regen. In zuid- en midden-Duitschland was de nacht helder en de ochtendtemperatuur om het vriespunt. Over het algemeen blijft de temperatuur ver boven normaal, vooral in Scandinavië, waar vrijwel geen vorst meer voorkomt. Voor onze omgeving wordt aanvanke lijk zwakke veranderlijke wind ver wacht, met zware bewolking en plaat selijk mist, terwijl de neerslag niet van beteekenis zal zijn. Later neemt de wind weer toe uit zuidwest tot zuid en wordt de regenkans weer grooter. De tempe ratuur zal weinig veranderen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.23 uur tot 7.14 uur licht op. welke nog werd verkocht, betaalde men met den minimumprijs van 1.30 -per 100 K.G. Slechts enkele partijtjes noteerden een of twee dubbeltjes per 100 K.G. meer. Voor de roode kool werd niet veel meer betaald. De goede tweede kwaliteit bracht vanaf den minimumprijs tot 1.60 en1.70 per 100 K.G. op. Enkele malen, wanneer de kwaliteit uitmuntend was en de kool het juiste gewicht had, werd eens meer betaald. De Deensche witte kool is nog het beste te verkoopen. Er werden in de afgeloopen week verscheidene partijen door de zuur koolfabrikanten afgenomen, zij het tegen lage prijzen. De noteeringen waren meestal van 1 tot f 1.20 per 100 K.G. Vroege witte kool komt practisch niet meer aan de veiling. Van de overige producten doen de uien het nog het best. De middelsoort is lang zamerhand opgeloopen tot f 3.804.20 per 100 K.G. Groote uien brachten een paar dubbeltjes per 100 K.G. minder op. Voor peen bestond iets meer belangstel ling, met gevolg, dat de prijzen opliepen; wij noteerden tenslotte te Broek op Langendijk tot 3 per 100 K.G. Natuurlijk gingen er nog verscheidene partijen voor lagere prijzen van de hand. Niettemin is de peen beter te verkoopen dan eenige weken geleden. Voor savoyekool betaalde men in de afge loopen week van f 1.70 tot 3.30 per 100 K.G. Andijvie werd wederom verkocht tegen zeer afwisselende prijzen. De aanvoeren blij ven vrij gering. De afname der pootaardappelen, welke voor November zijn doorgedraaid, is begon nen en over het resultaat zal de Ned. Groen ten- en Fruit-Centrale niet klagen. Er wer den nog weer belangrijke hoeveelheden in de oude sorteering, maar ook in de sortee ringen van 35-45 m.M. verkocht. Het overte nemen kwantum is hierdoor aanmerkelijk minder geworden. Voor de tuinders heeft deze uitsorteering nog het onaangename go- volg, dat de vergoeding, welke hiervoor be taald wordt, te laag is, daar de kosten v<*n het uit-sorteeren hooger zijn dan die welke vergoed worden. Het verschil hebben de tuinders tot nu toe moeten bijbetalen. Bloemkool was goedkoop. Voor druiven werd van f 16 tot f 31 per 100 K.G. betaal naar gelang van de kwaliteit. De aanvoe van tomaten heeft niet veel meer te beteeko- nen. A noteerde f 12, C f 7, terwijl CC den minimumprijs opbracht. ALKMAAR. GEBOREN: Arie Wytze, z. van Julianus Eliza van Elburg en Hendrika Gerberdina KuUP Jacobus Johannes Maria, z. vatVj jr;ca Josephus Antonius Jacobse en Hen Maria Kraakman. Klaas Hoite, z- Lambertus Boer en Trijntje Dijkstra. OVERLEDEN: A.Ha Anny Wennes, gehuwd met Iwe 46 jaar. Nicolaas Stuijt, wedr. van tje Noom, 82 jaar. BERGEN (16-23 Nov.) d. Geboren: Arnoud z. van C. A. wijk en H. J. J. G. van Iterson. Maria Clasina d. van P. Bijl en A. Rens. s Ondertrouwd: Carolus Domimc Kooter en Ilona Magyar. Relle- Getrouwd: Gerardus Jacobus man te Egmond-Binnen en Anna Ma Overleden: Dirk Happee, 77 van M. A. DriesseL

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2