SANOSTOL BERGEN SCHOORL NOORDSCHARWOUDE ZIJDEWIND EGMOND AAN ZEE SCHOORLDAM LANGENDIJK HEILOO WARMENHUIZEN die dagelijks stempelen, Momenteel s\jn er I heeft opgebracht f 12.58, OUDKARSPEL ZIJPE STOMPETOREN CASTRICUM OUDE NIEDORP BROEK OP LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE TWEEDE BLAD. JfcQuiuciaal Tlieuws DE AANHOUDER WINT. Van de 156 sollicitanten voor de betrek king van onderwijzer aan de bijz. chr. school te Opperdoes is benoemd de heer J. v. d. Plas, tijdelijk te Schiedam. Naar de N. H. Crt. verneemt, bracht zijn 160e sollicitatie hem een definitieve betrek king. Ned. Ver. tot Afsch. van Alc. Dranken, afd. Bergen. Uitgaande van de Ned. Ver. tot Afsch. v. Alc. Dranken, hield de afd. Bergen, welke zich in een gestadigen groei mag verheugen, een filmmiddag- en avond in het Oranje- Hotel, welke wellicht nog nimmer zóó ge slaagd mag heeten. De belangstelling, welke er niet alleen van de jeugd, doch meer nog van volwas^ senen, voor het werk van deze vereeniging uitgaat, demonstreerde dit wel heel duide lijk. De samenstelling van het programma gaf hiertoe trouwens ook voldoende aanleiding, want niet alleen uit propagandistisch oog punt werd veel geboden, maar ook door het aankweeken van liefde tot de natuur, mag dezen filmavond een groote waarde worden toegekend. Was de schitterende natuurfilm „De witte hel van Piz Palu", alleen reeds een gang naar het Oranje Hotel waard, ook het bij programma mocht er zijn. Voor de pauze trad als spreker op de heer J. Duinker alhier. Spr. bracht in herinne ring, waarop het streven der vereeniging bij haar ontstaan was gericht. De vereeniging had toen nog niet zoo zeer waarde als bestrijdster van het drank gebruik in zijn geheel doch veeleer van het overmatig gebruik. Zij was dus meer een matigheidsvereeni- ging, welke slechts de ergste uitwassen van drankmisbruik trachtte weg te nemen, Het enthousiasme en de offervaardigheid van de leden ten spijt, bereikte men echter niet dat resultaat, wat men er van ver wacht had. De psychologische misvatting van het misbruik te kunnen bestrijden, zonder het gebruik van alcoholhoudende dranken in zijn geheel tegen te gaan, moet als de oor zaak van deze teleurstelling worden beschouwd. Eerst aan het eind van de vorige eeuw heeft men die misvatting den kop in kun nen drukken en ontwikkelde zich de matig- heidsvereeniging tot de geheelonthouders- vereeniging, zooals wij die nu kennen. Haar aparte en -absolute doelstelling onder de menschen te brengen, is voorwaar geen gemakkelijke taak geweest, doch het resultaat, wat zij heeft afgeworpen, mag er zijn. Spr. stelde tenslotte de vraag of er nu wel plaats is voor drankbestrijding. Zijn er niet veel meer andere problemen, die onze aandacht meer verdienen? Om tweeërlei redenen meende spr. deze vraag ontkennend te moeten beantwoorden. Ten eerste, omdat het leven rondom ons steeds gecompliceerder wordt. Dagelijks blijkt, hoezeer bij het tegenwoordig snel verkeer, een algeheele onthouding van alcoholische dranken noodzakelijk is. Ten tweede om het toekomstbeeld, wat de wereld van vandaag ons biedt. De taak om van de menschelijke wezens weer men schen te maken, zal een onmogelijke zijn, wanneer niet het grootste struikelblok, dat deze cultureele hervorming in den weg ligt, n.1. het alcoholisme, is weggenomen. Tijdens de pauze maakten velen van de gelegenheid gebruik zich als lid van de vereeniging te laten inschrijven. Vermelden wij nog, dat de J. V. O., de jeugdafdeeling, in Bergen reeds een 70-tal leden telt. De bazar was voorts rijk aan attracties als erwten raden, draaibord, roosjes trekken en dergelijke, waarvoor groote animo was Zonder twijfel kan Tavenu ook dit jaar weder op een zeer geslaagde bazar terug zien. De sympathie voor deze liefdadige vereeniging kwam dit jaar wel sterk tot uiting door de vele geschenken. Tavenu is weder in staat gesteld dezen winter voor vele stille armen een weldoen ster te zijn. Ergerlijke baldadigheid. Onverlaten hebben zich door het breken van een ruit toegang verschaft tot het zo merhuis van dr. E. aan den Huismansweg alhier. Bij onderzoek is gebleken, dat niets ver mist wordt, doch wel werd de inventaris van de woning in zeer groote wanorde aan getroffen. Het betreft hier waarschijnlijk een erger lijke kwajongensstreek. De politie stelt naar de daders een onderzoek in. Alweer langvingers aan het werk. De heer S. Wormsbecker alhier kwam Maandag tot de onaangename ontdekking, dat een hoeveelheid uienzaad, welke hij had staan op een akker aan de Schoutensloot, was verdwenen. Een schadepostje van pl.m. 50. Van dezen diefstal is aangifte gedaan bij de gemeentepolitie. Een poging om de afwijkende kool onder den tuinbouwsteun te krijgen. Naar wij vernemen, zijn een aantal ver tegenwoordigers van tuinbouwvereenigingen dezer dagen op bezoek geweest bij den regeeringscommissaris voor den tuinbouw, den heer F. V. Valstar, ter bespreking van de steunverleening op afwijkende kool. Zooals men weet, valt de afwijkende kool niet onder den gewonen tuinbouwsteun. Alleen op de eerste en tweede kwaliteit wordt steun uitgekeerd. Dat dit voor de tuinders een handicap is, kan men van verschillende zijden vernemen. Bij de toe passing der kwaliteitseischen voor de kool komt dit wel tot uiting. Er blijken verschei dene partijen tweede kwaliteit kool te worden aangevoerd, welke niet geheel aan de eischen voldoen. Een klein percentage behoort eigenlijk tot de afwijkende. Dit is wel eenigszins te verklaren, daar de tuin ders trachten, zooveel mogelijk eerste en tweede kwaliteit aan te voeren, mede in verband met de kans dat daarop een steun- uitkeering zal komen. Tegenwoordig, met de zeer lage prijzen der producten is het wel zeer noodzakelijk, dat er steun op wordt uitgekeerd. En wanneer de afwijkenden daarvan uitgesloten blijven, staat het vast, dat de tuinders veel te kort komen. De richtprijzen, welke bij de steunuitkeering niet worden overschreden, zijn al niet hoog. Als dan een gedeelte van den oogst nog niet voor den steun in aanmerking komt en tegen de zeer lage prijzen van de hand moet worden gedaan, blijft de geldelijke op brengst zeer laag. Ter bevordering van betere sorteering van de kwaliteit zou het dan ook zeer ge- wenscht zijn, dat ook op de afwijkende kwaliteit steun werd uitgekeerd. Ook den tuinders zou een dergelijke regeling ten goede komen. De bedrijfsuitkomsten zijn allesbehalve rooskleurig. De beslissing van den minister, wien de wenschen van de tuinders zullen worden voorgelegd, wordt dan ook met groote belangstelling tegemoet gezien. Rede pater de Greve. Vrijdagavond werd ten lokale van den heer J. Blankendaal een propaganda-avond gehouden, waar als spreker optrad de heer Henri de Greve. De zaal was stampvol. Spr. behandelde uitvoerig den nationalen en internationalen toestand en concludeerde, dat het eenige te vertrouwen beginsel thans is het christelijke beginsel of dat van de r.k. staatspartij. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd geen gebruik gemaakt. van De bazar van Tavenu. Zaterdag en Zondag heeft de oud- katholieke damesvereeniging Tavenu weder haar jaarlijksche bazar gehouden. De presi dente, mej. A. Jansen, heette Zaterdagavond allen welkom. De vereeniging werkt tijdens den zomer in stilte om des winters met de'l Brink, resultaten van haar arbeid voor den dag te komen. Dat er hard gewerkt is, bewijst het feit, dat het aantal prijzen weer grooter is dan verleden jaar. Een terugblik werpend op het afgeloopen jaar, kan met voldoening geconstateerd worden, dat er eendrachtig gewerkt is. De leden vervaardigen de prijzen voor de bazar. Ook de mooie hoofdprijs, een zijden sprei, is door één der leden gemaakt. Maar ook vele andere belangstellenden schonken prijzen, waarvoor de vereeniging zeer dank baar is. De presidente besloot met den wensch, dat Tavenu, dat altijd een bloeiende ver eeniging geweest is, nog vele jaren in het middelpunt der belangstelling zou staan en dat de bazar weder een succes zou mogen worden. Met belangstelling hebben daarna de ge- noodigdcn de fraaie inzendingen bewon derd. Als altijd waren de handwerken keurig tentoongesteld, waarbij hier en daar een fraaie bloemversiering was aangebracht. Vooral voor de dames viel er weer veel te genieten, mooie kussens, babykleertjes, kleedjes, ontbijtlakens, theemutsen enz. Geen wonder dat de loten voor deze waar devolle prijzen spoedig waren uitverkocht. Nut en Genoegen. De vereeniging Nut en Genoegen te Schoorldam gaf Zaterdagavond haar eerste uitvoering van het seizoen in de zaal den heer P. Mantel. Vele leden waren gekomen, zoodat de zaal aardig gevuld was. Het programma was goed verzorgd en gaf een groote ver scheidenheid Na de opening door den voor zitter, den heer P. J. v. d. Meijden, kregen we de notulen op rijm, waarna tot aan de pauze eenige leuke voordrachten werden gedaan, die zeer bij het publiek in den smaak vielen. Na de pauze werd een aardige éénacter opgevoerd door de leden van de dilettan tenclub Ons Genoegen. Er werd onbedaar lijk om de leuke verwikkelingen in dit j stukje gelachen. Voorts dienen nog vermeld een paar mooie vioolsolo's van den heer Ko Sieuwerts, die met een dankbaar applaus werden ont vangen. Tot slot werd nog een dansje gehouden op de uitstekende muziek van Jan van den 105 bij den correspondent van de arbeids bemiddeling ingeschreven, waarvan slechts 27 werkzaam zijn in het Geestmerambacht. Is dit -r- het eerste jaar dat Heiloo aange sloten is geen teleurstelling? Ongetwij feld. De gemeente heeft aan de werkver schaffing, in casu steunverleening, een be langrijk bedrag te betalen en de werklooze die op steun is aangewezen, heeft liever werk, omdat alsdan de inkomsten hooger zijn. Toch valt het op hoe de burgerij hier op reageert. We hebben hier dagelijks het schouwspel, dat een aantal gesteunden van het burgerlijk armbestuur, hetzij voor zich zelf of voor hun ouders werken, terwijl de ingeschreven werklooze zijn tijd in niets doen moet slijten. Is het niet mogelijk dat de werklooze werk verricht in de gemeen te, b.v. aan de wegen of aan den Zeeweg? Deze vraag hebben we gesteld aan hem die het kan weten, doch het blijkt, dat het niet mogelijk is, althans we kregen geen bevre digend antwoord. En met den dag vermeer dert het aantal werkloozen, doch van den Haag komt tot heden geen bevredigende oplossing. Onderling Veefonds. Het Onderl. Veefonds hield Vrijdag avond een druk bezochte buitengewone vergadering in café Roozing. De directeur de heer P. Bakker zeide, dat hij met te genzin deze vergadering had belegd. De reden is dat er klachten zijn over den hoogen omslag en 6 deelnemers hebben met 1 Januari a.s. bedankt. Hierna werden de heeren J. Pepping c.s, in de gelegenheid gesteld om hun bezwa ren te uiten. Hieraan werd gevolg gege ven en meerdere heeren meenden, dat het én het belang van het fonds én in het be lang van de leden is, als de omslag meer stabiel wordt en wordt verlaagd. De directeur zette uiteen, dat de groote schommelingen zijn ontstaan door de vee- prijzen. Daardoor is de maandelijksche om slag op ongeveer 0.30 per 100 berekend geworden, wat te laag was en hierdoor de winst van het vorig jaar, groot 143.14 niet alleen opgeteerd, doch ook een schuld ontstaan, groot 186.39. Ook is het heer schende mond- en klauwzeer debet aan den ongewenschten toestand. Niettemin zijn de financiën van het fonds kerngezond Spr. meent dat het goedkooper kan, doch dan niet alle risico de veehouder voor het fonds en 90 pet. van de marktwaarde uitbe talen. Veel ontvangen en weinig betalen dat kan nooit en de leden hebben hierme de rekening te houden. We moeten een on derling veefonds hebben als een winstob ject gebruiken. De heer Jb. Bakker Jbz. lichtte met voorbeelden toe dat op andere plaatsen de omslag eerder hooger dan lager is. Volgens spr. zijn de salarissen hier te hoog. De heer M. Zonneveld zeide niet dat de omslag te hoog is, al gaf hij gaarne toe. dat het soms moeilijk is om te betalen. Spr. zou gaarne minder betalen en dat zal te bereiken zijn als er bestuursleden komen die het moei lijke en ondankbare werk gratis willen verrichten. Daar niemand zich zonder loon aanmeldde, werd hierop niet verder inge gaan. In principe werd besloten de salarissen in de jaarvergadering opnieuw aan de orde te stellen. Daar men op het doode pur.t was gekomen en men wel begreep, dat 90 pet. van de getaxeerde waarde uit te kee ren te veel was stelde de heer J. Pepping voor om de uitkeering te brengen op 75 pet. Het bestuur zag er geen bezwaar in om 't op 80 pet. te stellen. Het bestuursvoorstel werd met bijna algemeene stemmen aange nomen. Hierna kwam aan de orde de ewes- tie „Uiergebreken". Besloten werd om koeien, overigens gezond doch besmet met streptococcen niet op te nemen in het fonds. Bij de rondvraag werden verschillende klachten besproken. Opmerkelijk is, dat koeien van een schilleboer, waartegen men bezwaar had om deze in het fonds op te nemen, toch zijn opgenomen. De direc teur zeide, dat er geen reden was om een uitzondering te maken en het destijds aan gevoerde argument is vervallen. Wel zal men streng toezien of het „scherp" of an der afval geen afschrijving wettigt, doch tot heden is er geen reden voor geweest. Nog kwam ter tafel het opnemen van vee. In gevallen wanneer de taxateurs S. Ak kerman en J. Mors niet tot overeenstem ming kunnen komen, dat geldt ook bij taxatie en bij afkeuring, heeft de directeur het laatste woord. de Kinderzegels en prentbriefkaarten. De laatste maand van het jaar zal we derom in het teeken van den „Kinderzegel" staan. Vanaf 1 December zijn de nieuwe series kinderzegels en prentbriefkaarten in het postkantoor verkrijgbaar. Op dien datum zullen eveneens enkele dames met de-huis-aan-huis-verkoop be ginnen, om degenen die slechts zelden het postkantoor bezoeken in de gelegenheid te stellen, op gemakkelijke wijze in het bezit van de nieuwe series te komen. Ook ditmaal rekenen wij op de mede werking van onze plaatsgenooten. i Dit jaar is het streven gericht op het behoud van de totale opbrengst van ver leden jaar, welke twee ton bedroeg. Van harte hopen wij, dat de Heilooërs zich niet onbetuigd zullen laten en even als vorige jaren zich een offer willen ge troosten ten bate van de misdeelde jeugd. Steun en werk voor werkloozen. Heiloo heeft in de maand November weer een groot aantal werkloozen gekregen Het Sint Nicolaasfeest aan kleuterscholen. Het Sint Nicolaasfeest van de kleuter scholen der Langendijker afdeeling van Volksonderwijs zal worden gehouden op Vrijdag 2 December in Concordia te Noord- scharwoude. De opbrengst van de voor dit feest gehouden collecte was f 148,78y2. Nutsavond. Zaterdagavond hield het Nutsdeparte- ment zijn eersten avond in dit seizoen in de zaal van den heer Slikker. De opkomst was zeer bevredigend. Bij de opening deelde de voorzitter mede, dat de biblotheek met nieu we boeken was aangevuld en dat de leef gelden voor de niet-leden van het Nut thans wederom 3 cent per boek per week bedra gen. Hierna werd het woord verleend aan dr. van Amerongen, van Alkmaar, die voor- droog „Christmas Carol", het bekende kerst verhaal van Charles Dickens. Op schitteren de wijze heeft hij de hierin voorkomende figuren voor ons uitgebeeld. Onder doodsche stilte werd de voordracht tot aan het einde toe gevolgd. Dr. van Amerongen, die voor ons nog een onbekende was, hebben we dezen avond leeren kennen als een groot voordrachtkunstenaar en een ideaal vertel ler. De voorzitter richtte een woord van dank tot hem en riep hem namens allen een tot weerziens toe. In de pauze is nog een collecte gehouden ten bate van de joodsche vluchtelingen. Deze Vredesavond. In „Het Huis de Brederode" alhier werd Zaterdagavond een vredesavond gehouden, uitgaande van de afd. Oudkarspel-Noord- scharwoude van den Alg. Ned. Vrouwen Vredesbond. De belangstelling voor dezen avond was niet bijzonder groot. Mevr. A. van DortNieman, de presi dente, opende de bijeenkomst met een har telijk welkom, in het bijzonder tot de spreekster, mevr. Wiese uit Dirkshorn. Het was eerst de bedoeling, de bijeenkomst eerder te houden, n.1. op den llen Novem ber, den dag, waarop in 1918 de wapenstil stand werd afgekondigd, die, dat blijkt wel uit den toestand in de wereld, geen wapen stilstand is. Millioenen kinderen zijn weer ouderloos geworden door den oorlog. De oorlogstoestand in verschillende lan den besprekende, zeide spr: Daarom zijn wij vastbesloten om op geen enkele wijze medewerking aan den oorlog te verleenen. Een dameskoortje onder leiding van den heer R. Menkveld zong vervolgens een tweetal vredesliederen, die met luid ap plaus werden beloond. Mevr. van DortNieman declameerde hierna een gedichtje van Jan van Alphen, „de Held", genaamd, gevolgd door een schets van A. M. de Jong „In de menschep een welbehagen". Dit is een verhaal van een door een Duitschen oorlogsinvalide medege- maakten kerstnacht met Fransche en Engel- sche krijgsgevangenen, wier vredig samen zijn wreed verstoord werd door een vlieg tuigbom. Mevr. Wiese uit Dirkshorn sprak hierna een rede uit „De groote leugen" getiteld waarin zij, na op de conflicten in Spanje, Palestina en China te hebben gewezen, in welk laatstgenoemd land geen oorlog, maar slechts een conflict is, de annexatie besprak van 't Sudetenduitsche gebied door Duitsch land, met de leugen, dat de Sudetenduit schers onderdrukt worden door de Tsjechen en dat de Sudetenduitsdhers Duitschers zijn Wanneer men den maatstaf laat gelden, dat indien een der grootouders jood is, men geen Ariër is, is er van de Sudetenduitsdhers slechts één op de 5000 een Germaan. Het zelfbeschikkingsrecht der volkeren bestaat niet. Chamberlain heeft niet den vrede gered maar den oorlog verschoven. Na den ko menden oorlog zal er een revolutie volgen die het einde zal beteekenen van de cul tuur. Spr. besprak de pogroms in Duitsch- land, de nieuwe cultuuruiting. Zij behan delde de oorzaken van de omstandigheid dat de Joden zich slechts op enkele beroepen hebben kunnen toeleggen. De Jodenvervolgingen vervullen ons met afschuw. De Duitsehe jeugd is het slacht offer van deze opvoeding. Als blinde ge weldenaars zullen zij slechts kunnen ver nietigen, wat is opgebouwd. De eeuwen door zwerven de Joden over de aarde en worden zij vervolgd. Ondanks alles leeft dit Joodsche volk en brengt mannen voort van wereldformaat. Is het niet merkwaardig dat dit volk zorlder wapens en zonder legers is blijven voortbestaan en dat tienmaal grootere volkeren ten onder zijn gegaan? Slechts met liefde kunnen wij ons kostbaar bezit verdedigen. Mocht de strijd soms dreigen mis te loopen, laat ons dan denken aan dien eenen Jood, die tweeduizend jaar geleden door de eeuwen heen het lichtend voorbeeld is geweest van geweldloosheid en liefde voor de menschheid. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met declamatie door mevr. van DortNieman, terwijl een spreekkoor „Het slagveld" opvoerde. De collecte, welke ten bate van de Jood sche vluchtelingen werd gehouden, leverde 11 op. Mond- cn klauwzeer. In de afgeloopen week zijn geen nieu we gevallen van mond- en klauwzeer aan gegeven. In totaal zijn 319 veestapels door deze ziekte getroffen, waarvan er inmid dels ruim 200 zijn genezen. Praktisch hebben vrijwel alle veestapels in deze gemeente ditmaal een beurt gehad. Slechts enkele veestapels bleven onaan getast. Voor de veehouders beteekent dit een groote schade, niet alleen doordat veel dieren tengevolge van mond- en klauwzeer zijn gestorven, maar ook omdat het langen tijd duurt voordat de beesten weer geheel op kracht zijn en voorts de meldkproductie belangrijk achteruit loopt. Vrijz.-Dem. jongeren. Zaterdag werd te St. Maartensbrug een propaganda-soiree gehouden van de afd. Schagen der vrijz.-dem. jongeren-organisa tie, welke bijzonder goed geslaagd is. Vele niet-leden uit St. Maartensbrug en omgeving waren aanwezig. Talrijke geest verwanten uit Alkmaar bezochten de soiree per autobus. Ook uit Heerhugowaard waren enkele leden aanwezig. Mej. A. Kostelijk uit laatstgenoemde plaats gaf een accordeónsolo ten beste, evenals een der leden van de af- deelingsband, terwijl mej. T. Bakker uit Alkmaar een dans uitvoerde. De eigen band dei afdeeling gaf shownummers en dansmu ziek. Alles oogstte veel succes; in sterke mate was dit ook het geval met de opvoe ring van een schetsje, ook alweer door een eigen clubje. Het amusante gedeelte van het programma bestond verder uit de verdeeling van door verschillende leden geschonken artikelen en een gezellig bal. Door het hoofdbestuurslid der V.D.J.O. Han Harmsen werd een uitstekende rede gehouden over „Tijd en Taak". De actie voor de kinderpostzegels. Ook dit jaar zullen hier kinderpostzegels worden verkocht. De leiding, welke vroeger bij mevrouw Huyser van Reenen berustte, is thans in handen van de echtgenoote van burgemeester Posch, die reeds op een vol ledige medewerking kan rekenen, overge gaan. Het doel van den verkoop is overbe kend, het misdeelde kind vraagt onzen steun, en wie houdt dan hart en beurs ge sloten? 6 Sanostol, het natuurlijke lever traanproduct met sinaasappel: smaak, behoedt hem voor het L Nederland (óók in den zomer! steeds dreigende vitaminen-tekort Het eenige levertraan-product dat ook de allerkleinsten dolgraag lusten en dat hun spelenderwijs een ongekend gehalte aan groei vitaminen toevoert. Ook voor volwassenen is er geen beter tonicum dan Sanostol Per flacon f. 1.40; voordeeliger is de „familieverpakking", die 2Vt maal zooveel bevac en slechts f. 2.75 kost „Het lékkere levertraan-product BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA Aan het einde van het scheidende jaar heeft men gewoonlijk meer postzegels noodig, het geld dat men bij de verkoopsters meer besteedt, lenigt kinderleed. Laat ieder die het kan, een penningske offeren, men steunt de zwakken, en men geeft de jonge burgemeestersvrouw moed bij het begin van haar maatschappelijk werk, om voort te gaan, haar kracht te stellen in dienst der menschheid. Voor de Duitsehe vluchtelingen. In onze gemeente heeft zich onder lei ding van burgemeester Posch een comité gevormd, hetwelk een collecte voor de Duitsehe vluchtelingen van allerlei geloof en godsdienst zal organiseeren. Vele jonge meisjes gaven zich als collectrice op. Een beroep op de goedhartigheid onzer inwoners zal niet noodig zijn. De deelneming met het lot der verdreve nen is hier vrijwel algemeen. Prijzen behaald. De heer Kappers, die reeds zoo vele prijzen met zijn hond heeft gewonnen, heeft Zaterdag te Amsterdam weer twee prijzen behaald, een eersten prijs voor dressuur en een dito voor manvast zijn. Jong Zanglust. Het kinderkoor Jong Zanglust heeft Za terdagavond in de zaal van Borst een opvoe ring gegeven van „Goudsprookjes Toover- lied", waarvan de aanwezigen volop genoten hebben door het keurige spel en den mooien zang van het koor. Jong Zanglust mag met trots op deze uitvoering terugzien en het langdurig ap plaus was meer dan verdiend. Vele kleine medewerkenden hebben bij deze uitvoering beloften voor de toekomst gegeven. Opa Pater overleden. Donderdag overleed de heer Jan Pater. Hij werd geboren te Winkel op 2 Maart 1838 en bereikte dus den ouderdom van 100 jaren. Aanbesteding. De uitslag van de door den bouwkun dige C. Kloosterboer Dz. gehouden aanbe steding van een voor rekening van den heer C. Slot Az. te bouwen dubbel woonhuis, winkel en kapsalon, was als volgt: Metselwerk: C. de Geus, Broek op Langen- dijk, 2677; F. Kuitwaard, Broek op Langen- dijk, 2713. Timmerwerk: W. Giltjes f 3046; J. Balder 3207; G. J. van Gelder 3211; Jb. Vroegop 3645; T. van der Plas f 3680; T. Gootjes 3950, allen te Broek op Langendijk. Loodgieterswerk: C. J. van der Poll f 484; A. Dekker 538; Gebr. Sterringa f 588. Schilderwerk: J. den Hartigh en Jb. Boeke- stein 497; F. van Doornum f 545; K. Otto 580. In massa: W. Giltjes f 6666; T. van der Plas 7370. De gunning zal later bekend worden ge- maakt. Mutatie bij de Ned. herv. kerk. De consulent van de Ned. herv. kerk al hier, ds. L. J. van der Kam uit Heerhugo waard, heeft Zondag zijn afscheid gepree. Ds. Van der Kam heeft een beroep men naar Beetgum in Friesland. In de j jaar, die ds. Van der Kam het consu^en!SCoor heeft waargenomen, heeft hij zeer veel v het geestelijk leven in deze gemeen e daan. Voor zijn afscheidspreek beston ook een flinke belangstelling. In dc na kerkdienst gehouden bijeenkomst van kerkeraad heeft de president-kei v ds. Van der Kam dank gebracht VOOIoncjer- arbeid in deze gemeente en voor de o vonden medewerking. araeen. Gister is het consulentschap °Yerk'c gg. De nieuwe consulent is ds. Rasch van mond aan den Hoef. „Als ik het te zeggen gehad had Zoo zuchtte de chef, want hij Geen koopcr, geen klant, Geen annonce in dc krant..» (En dat was dc oorzaak: hij zag

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8