Agenda PSucqediike Stand Staatsloterij lOeec&edcht KouDsssa £ucfitaaact Publicaties Nieuws in 't kort. Sint Nicolaas-viering in onze omgeving. Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. JACOB PELS f. Op 77-jarigen leeftijd is hier ter stede, na een langdurige ziekte overleden de heer Jacob Pels, oud-voorzitter van de Burger IJsclub. Hij was een 50 jaar geleden een der op richters van deze populaire Alkmaarsche Vereeniging, die toen aan den Voormeer op het kanaal wedstrijden liet verrijden door armen en minder bedeelden waarbij de prij zen uit levensmiddelen bestonden. Deze zorg voor de armen werd ook voort gezet wanneer er eens geen ijs was en zoo ontstond door het initiatief van den heer Pels de jaarlijksche uitdeeling van de Bur ger IJsclub, die nog ieder jaar plaats vindt en waardoor duizenden armen in verloop van tijd geholpen zijn geworden. De heer Pels was een man, die voor de armen hier ter stede zeer veel gedaan heeft en wiens groote belangstelling altijd naar de Burger IJsclub is uitgegaan. Ongeveer 8 jaren geleden werd in een bijeenkomst van deze organisatie door bur gemeester Wendelaar de eeremedaille der gemeente aan den heer Pels aangeboden. De gezondheidstoestand van den heer Pels noopte hem een vijftal jaren geleden het voorzitterschap neer te leggen, maar alles wat deze vereeniging betrof bleef hij met groote belangstelling volgen en zeer vele armen hebben ook na dien tijd niet tever geefs eën beroep op zijn goede hart gedaan. De heer Pels, die paardenslager is ge weest, wordt door zijn collega's de pionier in zijn vak genoemd. Hij was de man, die moet elkeen weten waarom, en moet elkeen de op hem rustende verantwoording aan vaarden. De regeering moet ten val komen voor 't parlement en nergens anders". (Ap plaus.) Vervolgens bracht Spaak hulde aan zijn medewerkers en betrok daarin ook den heer Albert H. Janssen. Hij zeide de inci denten te willen verklaren welke tot de wij ziging in het kabinet hebben geleid en te vens het program der regeering te willen aangeven op het gebied van de buitenland- sche politiek. Ik behoef niets af te doen van de verklaringen welke ik in den Senaat heb afgelegd. Indien de socialistische afgevaar digden hun vertrouwen aan de regeering onthouden, zullen mijn socialistische vrien den en ik daaruit de noodige parlementaire conclusies trekken. Vervolgens zette de heer Spaak uiteen, waarom de heer Gerard ge meend heeft de regeering te moeten ver laten. Hotel Dehaze te koop. - Het hotel Dehaze te St. Jansberg, waar Victor Hugo in 1861 twee maanden verbleef en „Les Mi serables" schreef, staat thans te koop. Het is gelegen aan de splitsing van de wegen van Brussel naar Jemappes en Nivelles, nabij Waterloo. In Mei 1861 kwam Victor Hugo uit Guer- sey naar St. Jansberg, in hotel Dehaze kreeg hij een kamer, die uitzag op de slagvelden en in het bijzonder op de vermaarde boer derij van Hougomunt. Teruggekeerd in Guernsey gaf hij op 3 September 1861 „Les Miserables" uit. Vergissen is menschelijk. Een visch- handelaar in het Noorden van Duitschland is de trotsche eigenaar geworden van een brief van den particulieren secretaris van den koning van Italië, zulks door een vergis sing van de posterijen. Hij deed een brief op de post voor een zekeren heer Keizer te Rome, een plaatsje in Pommeren, met een offerte van twee kisten haring tegen een uiterst billijken prijs. Een beambte van de Duitsche P.T.T. zond het schrijven echter naar Italië, waar het te rechtkwam bij den koning van Italië en kei zer van Abessinië. Tot zijn groote verbazing ontving de han delaar eenigen tijd later een antwoord van den Italiaanschen vorst, waarin deze hem bedankte voor het vriendelijk aanbod, doch mededeelde, dat hij er geen gebruik van zou maken. Zwarte dag voor de Joden. - Met ingang van heden moeten de aan Duitsche Joden toebehoorende auto's, ten getale van onge veer 2.000 op een totaal van 114.000, uit het verkeer verdwijnen. Sinds twee maanden hadden de aan Joden toebehoorende auto's speciale nummers boven de 350.000. Het zal dus niet moeilijk zijn hen te herkennen. Met ingang van heden kunnen de Joden ook geen bioscopen en schouwburgen meer bezoeken of bepaalde wijken betreden. Ernstig ongeluk in het Bois de Vin- cennes. - Gisteravond omstreeks half acht heeft zich in het Bois de Vincennes bij Parijs een ernstig verkeersongeval voorgedaan. Twee autobussen zijn in botsing gekomen, drie personen zijn gedood en velen gewond. Dertig arbeiders bij mijnongeluk ge dood. - Gisteren heeft zich in de Princess- mijn te Sydney een ernstig ongeluk voorge daan, dat aan dertig mijnwerkers het leven heeft gekost. Een wagen op rails, waarmede de mijn werkers zich onder den grond begaven, brak los, tengevolge waarvan het voertuig met steeds grooter wordende snelheid een onge veer anderhalve kilometer lange helling afreed. Behalve dat dertig mijnwerkers gedood werden, werden er nog twintig gewond. Ernstig ongeluk in fabriek. - In een fabriek te Hemixem (België) is een kool- zuurcylinder uit elkaar gesprongen, tenge volge waarvan twee arbeiders gedood en drie zwaar gewond werden. Visschersvaartuig omgeslagen. - In de monding van de Taag is een visschersvaar tuig omgeslagen. Vijf der opvarenden ver dronken. in ons land de paardenslagerij naar voren gebracht heeft en zeer vele leerlingen op leidde, die allen een goede positie hebben verworven. Hoewel de heer Pels geen orga nisatieman was, bleek hij later bereid als voorzitter op te treden van een afdeeling Alkmaar van den Nederl. Bond van Paar- denslagers en als zoodanig heeft hij krach tig de belangen zijner organisatie voorge- staan. De teraardebestelling van dezen zoo be kenden Alkmaarder zal Vrijdag a.s. des n.m. 3 uur op de Algemeene Begraafplaats hier ter stede plaats vinden. ONGEVAL TE EGMOND AAN ZEE. De heer C. Bakker, onderwijzer aan de openbare lagere school te Egmond aan Zee, had Dinsdagmiddag het ongeluk in de klasse uit te glijden, waarbij hij zoo ongelukkig terecht kwam, dat hij zijn rechterbeen brak. Dokter C. Belonje verleende de eerste hulp, waarna de heer Bakker met assistentie van de Egmondzeeër R ódingsbrigade naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd werd. DOOR DE ELECTRISCHE STROOM GEDOOD. Onze correspondent op Texel meldt: Hedenmorgen om 10 uur is de machinist van de electrische centrale te den Burg, de heer D. Bijl, bij het uitoefenen van zijn werk met den electrischen stroom in aanra king gekomen en op slag gedood. De man, die 45 jaar was, laat een hulp behoevende vrouw en zes jeugdige kinderen na. ALKMAARSCHE ONDERWIJZERES OP DE VOORDRACHT. Voor de per 1 Januari a.s. vaceerende betrekking van onderwijzeres aan de open bare lagere school te Egmond aan Zee is door burgemeester en wethouders in over leg met den inspecteur van het lager onder wijs de volgende voordracht opgemaakt: 1. mej. A. T. Hijzen te Bleskensgraaf; 2. mej. A. G. van den Tooren te Alkmaar; 3. mej. C. Rijnders te IJmuiden. NATIONALE COLLECTE VOOR VLUCHTELINGEN WEGENS GELOOF OF RAS. De opbrengst van de op Zaterdag 3 December j.1. in deze gemeente gehouden collecte is nader vastgesteld op 1754.45. Het dagelijksch bestuur van het collecte comité betuigt bij dezen zijn hartelijken dank aan allen, die hunne medewerking tot het welslagen van deze collecte hebben verleend, in 't bijzonder aan de collectri- ces en collectanten die de hun opgedragen taak, ondanks den hevigen regenval, zoo goed hebben volbracht. Nagekomen giften. De penningmeester van het comité voor de vervolgden om ras of geloof deelt mede: 1. dat na de collecte van j.1. Zaterdag bij hem nog is ingekomen: van S. 2.50, via de secretarie 7.25, van eene dame 100; 2. dat hij gaarne verdere stortingen zal in ontvangst nemen tot a.s. Zaterdag. Dan wordt de gelegenheid tot storten gesloten en het ingekomen bedrag aan de hoofd- comité's overgemaakt. OPBRENGST COLLECTE. Wij publiceeren hier nog eenige nageko men opgaven betreffende in diverse ge meenten gehouden collecten voor de Jood- sche vluchtelingen. In Hensbroek heeft deze collecte een be drag van 59 opgebracht. Broek op Langendijk zorgde voor 116.79, Oude Niedorp voor 69.22 y, en Schermer- horn voor 38. BRIDGE-DRIVE TEN BATE DER JOODSCHE VLUCHTELINGEN. Maandagavond a.s. zal in de dancing van de Harmonie een bridge-avond worden ge houden, waarvan de geheele opbrengst zal worden afgedragen voor de Joodsche Vluchtelingen. Dit is mogelijk door de me dewerking van tal van ingezetenen, daar n.1. de zaal gratis is beschikbaar gesteld, van verschillende zijden tal van fraaie prij zen zijn geschonken en het materiaal voor den wedstrijd ook gratis wordt verstrekt. Er wordt gespeeld volgens Scheveningsch systeem met matchpunten per tafel. Er is een minimum-inleggeld vastgesteld van 75 cent per persoon, doch indien men voor het goede doel een hooger inleggeld wil beta len zal dit ten zeerste op prijs worden ge steld. Met het oog op de voorbereiding moet de inschrijving Maandag 12 uur worden gesloten, Tot dat tijdstip kan men zich aan melden, ook telefonisch, bij de heeren B. Kuyper en L. Sluizer (tel. 2121 en 2386). Wij twijfelen niet aan het succes van deze drive, gezien de vele bewijzen van sym pathie, die reeds van diverse zijden met 't plan werden getoond. ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. Dank zy de medewerking van verschillen de vereenigingen is de Commissie weer in staat in dit winter-seizoen eenige ontspan ningsavonden te organiseeren. Zoo zal op Vry'dag 9 December opgevoerd worden ,Die Tageszeiien" met koor, soli en Alkmaarsch Strijkorkest. Solistische mede werking verleenen mej. Ellen Schwarz so praan, Otto Couperus bariton en Alb. Sluiter viool. Kaarten voor dezen kunstavond zijn ver krijgbaar op vertoon van stempelkaarten voor heer en dame op Donderdag 8 Dec. des v.m. 1012 uur in de bovenzaal van het gebouw „Nieuwe Doele". Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker te Bergen, eiken dag 104 uur, werken van Kees Boender maker. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Branie in Oxford (rom.); hoofdrollen Ro- bert Taylor, Lionel Barrymore, Vivien Leigh e.a. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Zwerf- stertje (rom.); hoofdrollen Shirley Temple, Gloria Stuart, Slim Summerville. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag, 8 uur, hoofdnummer Schurk of gentleman? (sens.); hoofdrol Herman Speelmanns. Toe gang boven 14 jaar. Donderdag 8 December. 8.15 uur, de Rustende Jager te Bergen, „Kunst voor Allen". Vrijdag 9 December. 8.15 uur, hotel De Nachtegaal, alg. verg. Alkm. IJsclub, COVOTO. De eerstvolgende abonnementsvoorstel ling van Covoto zal plaats hebben op Vrij dag 16 December. Het Nederlandsch Tooneel komt dan met „Nora" van Ibsen. Annie van dér Lugt Melsertvan Ees speelt de hoofdrol. Op Woensdag 19 April wordt de laatste voorstelling gegeven. Opgevoerd zal worden „De onbekende vrouw" met Else Marrol in de hoofdrol. DAMESVEREENIGING MIRJAM. Opgericht is de damesvereeniging Mirjam die zich ten doel stelt door vervaardiging van handwerken gelden bijeen te brengen ter ondersteuning van behoeftigen. In het bestuur zijn gekozen de dames K. PrinsBlok, presidente, M. BuisDekker, secretaresse en L. GravemakerPrins pen ningmeesteres. DUITSCHE KINDEREN IN PETTEN. Naar wy vernemen wordt de jeugdher berg „De Zevensprong" te Petten beschik baar gesteld voor 65 Duitsche kinderen (vluchtelingen). LOCAAL TELEFOONNET ALKMAAR. In de maand November zyn de volgende nieuwe telefoonaansluitingen tot stand ge komen: S. Koster, Oudegracht 191, no. 2087; P. Koelemey, Lyceumstraat 23, no. 2403; P. Homburg, Kerklaan H 87, Heiloo, no. 2761; M. C. Huiberts, Lyceumstraat 21, no. 2851; N.V. My. „De Eendracht", Jan van Scorel- kade 42, no. 2964; M. C. Keuss, Verdronken- oord C 102, no. 2991; C. de Grand, Boter- straat 1, no. 3305; H. W. Holsmuller, Blee- kerskade 4, no. 4001; A. J. Klaver, Juliana van Stolberglaan 3, no. 4093; S. Menist, Schoutenstraat 2, no. 4302. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 16.19 tot 7.25 uur licht op. HENSBROEK. Maandagmiddag was het feest in de O.L. school. Om ongeveer 2 uur arriveerden per auto Sinterklaas en Zwarte Piet. Zij wer den welkom geheeten door burgemeester Kooiman en het onderwijzend personeel. Door de kinderen der laagste klassen wer den een paar welkomstliederen gezongen, waarna aan alle kinderen een cadeautje werd uitgereikt. Toen werd nog een liedje gezongen, waarop allen dankbaar huis waarts gingen. OUDE-NIEDORP. Ten lokale van den heer Feijs vond het jaarlijksche St. Nicolaasfeest plaats v. d. leerlingen van de O. L.-school. De zaal was geheel bezet. De heer Wolthuis deelde mede, dat de jeugd zelf 't feest zou openen en we kregen een geestige samen spraak tusschen een jongen en een meisje tot het publiek. Daarna kwamen tijdens het zingen van „Zie ginds komt de stoomboot" de Sint en Zwarte Piet binnen, luide toege juicht. Sinterklaas vertelde allereerst aan de kinderen een mooi verhaal, dat de klei nen muisstil aanhoorden. Hierna kwamen de leerlingen zelf weer aan het woord. De kleintjes voerden een mooi tooneelstukje op, waarna de grooteren verschillende liedjes zongen. In de pauze werden de kinderen onthaald en maakten Sint en Piet een wandeling door de ver sierde zaal. Na de pauze een tableau, voor stellende de vakken van de school, daarna zingen door de kleintjes en tot slot het schoolalphabet. Het publiek genoot ten zeerste van dit gevarieerde programma. In de pauze bracht de voorzitter v. d. Oudercommissie de heer Leek dank aan den heer Wolthuis en mej. Mallet en aan Sint en ZwartePiet voor de welwillendheid om hier te komen. Hierna werd een verloting gehouden ten bate van de melkvoorziening. En toen was het groote oogenblik aangebroken. Alle schoolkinderen ontvingen uit de handen van Sint Nicolaas een fraai cadeau. De avond die zeer vlot verliep was hiermee ten einde en Sint en Pieterbaas verlieten ons öm weer anderen te gaan bezoeken. UITGEEST. Zaterdagmorgen heeft de goede Sint in gezelschap van Zwarte Piet een bezoek gebracht aan de O. L.-school. Hiertoe wa ren de leerlingen van de drie laagste klas sen des morgens op gewonen tijd (half negen) op de school gekomen en terwijl zij dapper Sint Nicolaasversjes zaten te zingen kwam de Bisschop met zijn knecht binnen. Dit was natuurlijk een geweldig hoera en vooral toen Zwarte Piet moppen begon te strooien. Voor elk kind had de bisschop een toepasselijk woord. De kinderen wer- I den op chocolademelk, speculaas, enz. ge- tracteerd zoodat het in de klassen volop feest was. Alle kinderen ontvingen een cadeau. Onderwijl waren de leerlingen van de 4e klasse en hooger op school gekomen. Voor hen had een filmvertooning plaats. Ook hiervan werd door de kinderen zeer, zeer veel genoten. Het was voor de kinderen een ware feestdag. EGMOND AAN ZEE. Ter gelegeheid van het Sinterklaasfeest gaf het Alkmaarsch Dubbel Mannenkwar- tet „Zang en Vriendschap" een uitvoering in de mooie concertzaal van de „Prins Hendrik Stichting" te Egmond aan Zee, wélke zaal geheel gevuld was met de oud jes, personeel en genoodigden. Het kwartet bracht, onder de immer enthousiaste leiding van zijn dirigent Corn. Jonker, verschillende geliefde nummers ten gehoore, waarvan de uitvoering met een dankbaar applaus werd beloond. Het kwartet-lid P. Dalenberg, gaf als bas-solist een tweetal mooie üederen waar van het eerste nummer bijzonder mooi was en waarbij de zanger blijk gaf van zijn kunpen. Last not least was het optreden van de dames Kostelijk (Heerhugowaard) en Kis- temaker (Kolhorn) een bijzondere attractie. Mej. Kistemaker gaf zonder instrument eenige zeer mooie fluitsolo's, muzikaal uit gevoerd, waarbij zij op een uitstekende wijze werd begeleid op de piano door haar vriendin. De pianiste, mej. Kostelijk, was tevens een virtuose bij het bespelen van de ac cordeon. Naast enkele ernstige solo's gaf zij ook wat Sinterklaas-wijsjes, waarbij alle aanwezigen spontaan medezongen en waar bij een ware Sinterklaas-stemming werd verkregen. Nadat het kwartet succesvol het slot nummer gegeven had betrad onder luid applaus de heer van den Berg, directeur van de „Prins Hendrikstichting", het po dium om den heer Jonker en alle mede werkenden hartelijk dank te zeggennamens alle aanwezigen voor het gebodene. Spr. wendde zich voorts tot de oudjes met de mededeeling, dat zij direct hunne cadeaux in ontvangst mochten nemen, doch ver zocht nog een oogenblik geduld voor het feit, dat hedenavond de bijzondere eer aan de Stichting te beurt was gevallen van de aanwezigheid op een feestavond van een der heeren regenten. Het was, zoo zei hy, wel een heele bij zonderheid. Onder applaus betrad nu de heer Uilkes, voorzitter van regenten het podium, die in de allereerste plaats zyn groote voldoening uitsprak over den geslaagden avond. Het was maar goed zoo zeide hij, dat wij aan boord zulke mooie muziek en zang niet hadden, want dan geloof ik, dat wij hier niet aanwezig geweest zouden zijn, doch aan boord gebleven waren. Hij complimen teerde den heer Jonker en verdere mede werkenden voor datgene was hij heden avond had mogen hooren. Voorts hield de spreker een geestig speechje over het Sint Nicolaasfeest zelve en wenschtte de oudjes veel voldoening met de mooie cadeaux. Met een driewerf „hoera" en een krach tig applaus werd dezen alleszins geslaag den avond besloten. OUDORP. Ook te Oudorp is het St. Nicolaasfeest op een waardige wijze door de jeugd ge vierd. Maandagmorgen bracht de Sint, in ge zelschap van zijn zwarten knecht, een be zoek aan de laagste klassen van de r. k. jongens- en meisjesscholen. Te hunner eere werden talrijke liederen gezongen en een aantal versjes voorgedragen. Eenige kinde ren, die niet braaf geweest waren, werden door den Sint ernstig onderhouden. Vóór zijn vertrek deelde de Sint nog een aantal verrassingen uit. Dinsdagmiddag kwamen beiden weer te Oudorp terug op de O. L.-school. Ook hier was alles in gereedheid gebracht om de hooge gasten te ontvangen. Nadat door de kinderen verscheidene lie deren ten gehoore gebracht waren vertelde 't hoofd der school van den „hoed" van St. Nicolaas. Tot slot deelde Piet aan alle kinderen een keurig geschenk, uit, dat natuurlijk dankbaar werd aanvaard. By zyn vertrek kon de Sint niet nalaten zijn groote tevredenheid te uiten en allen een tot weerziens toe te roepen. ALKMAAR. GEBOREN: Cornelia Jacoba Maria, d. van Cornelis Bernardus Venneker en Cornelia Geertruida Roobeek. Paulina Helena, d. van Simon Joseph Blankendaal en Maria Theodora Rijsemus. OVERLEDEN: Jacob Pels, wedr. van Anna de Groot 77 jaar. (Niet officieel) 2e klasse, 3de l(jst Trekking van Woensdag 7 December 1938 Hooge Prijzen 400.14778 200.— 6567 100— 19144 Prijzen van 30 1294 2969 4238 6181 7850 9412 11001 12822 14392 15859 18929 20050 21177 1439 3284 5332 6508 8059 9503 11330 13044 14460 16349 19080 20191 2257 2330 2541 2608 3550 3772 3924 4069 5488 5791 5881 5903 7030 7206 7369 7711 8388 8440 9245 9377 9911 9957 10476 10908 12348 12607 12608 12629 13689 13788 13824 14278 15209 15315 15353 15779 16950 18431 18697 18878 19770 19837 19896 19937 20551 20712 21015 21020 Het geheele land: kouder. Half tot zwaa bewolkt of betrokken. Geen neerslag beteekenis. Matige, tijdelijk krachtige, delijke tot oostelijke wind. Het toekomstige weersverloop zal in hoo mate worden beïnvloed door een storin6 over Portugal en de Golf van Biscaye, welke in den loop van den nacht verder tot ont wikkeling is gekomen. Deze storing beweegt zich in oostelijke richting en de luchtdrukdalingen, welke zij over Frankrijk veroorzaakt, zullen den wind ten onzent geleidelijk tot oost doen krimpen. In den afgeloopen nacht heeft deze sto ring zwaren neerslag gebracht over de kust van Portugal, doch overigens is zij op het weer over het continent nog niet recht streeks van invloed geweest. Nabij Ierland nadert de reeds gisteren op den Oceaan aanwezige voor van lage drukking, welke als een uitlooper van de IJslandsche de pressie is te beschouwen. Deze voor brengt krachtigen wind over de Britsche eilanden. De invloed van de IJslandsche depressie die nog steeds verder opvult, doet zich ook nog voor de Noorsche kust gevoelen, al waar het eveneens nog krachtig 'blijft waaien. Over Centraal-Europa beweegt zich een hoogedruk-gebied in oostelijke richting. Hedennacht kwam in Midden-Frankrijk en Midden- en Zuid-Duitschland lichte vorst voor. Hier was ook hedenmorgen de tem peratuur onder normaal. In het overige gebied blijft het nog steeds vry zacht. In ons land was de temperatuur 3% graad Celsius boven normaaL ONZE POSTVLUCHTEN. Het K. L. M.-vliegtuig „Valk" is gister avond op Schiphol geland. DE VLUCHT VAN DE REIGER. Op weg naar Zuid-Afrika is het KLM- vliegtuig Reiger gistermiddag 4 uur in Napels, de eerste nachthalte, aangekomen. Het traject dat werd afgelegd is gelijk aan de route welke door de Indië-vliegtuigen wordt gevolgd. In Marseille werd een tusschenlanding gemaakt. Op het vliegveld nuttigde het ge zelschap de lunch De Reiger stond gedu rende de vlucht ir voortdurende radiover binding met Schiphol en Bandoeng. Vandaag wordt de reis tot Caïro voortgezet, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1647 is opgenomen het be sluit van den Raad dier gemeente van 10 November 1938 waarbij is ingetrokken de Verordening, regelende de samenstel ling en den werkkring der Commissie van toezicht op het Stedelijk I.luziekpark (Ge meenteblad nr. 1091). Dit besiuit is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Het is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 7 December 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. KOSTELOOZE KOEPOKINENTING. In de polikliniek van het Centraal Zie kenhuis aan de Wilhelminalaan nr. 11 be staat de gelegenheid voor kostelooze koepokinenting op Dinsdag 13 De cember a.s. des voormiddags te 9 uur. Alkmaar, 7 December 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Alkmaar, 10 December 1938. /IN GEBAKKEN VISCH. Verkrijgbaar voor werkloozen, die 1" steunregeling of werkverschaffing zijn op genomen. Bonnen: iederen Donderdag aan het loket Keetkolkschool van 10)411 uur en van 44)4 uur. Visch: volgende week Vrijdag eveneens aan den Keetkolkschool van 8.45 uur to 9.30 uur. Men wordt verzocht op tijd te zijn. Ten hoogste 3 pond per gezin. De directeur van het gemeentelijk bu reau voor sociale zaken te Alkmaar, E. v. d. HEUVEL. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt a belanghebbenden mede, dat £eduren het tijdvak van Woensdag 7 December en met Dinsdag 13 December 19oo volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen rose kleur; Vetbonnen oranje kleur; jg Rundvleeschbonnen geel met streep. Alkmaar, 6 December 1938. De Directeur voornoemm v. d. HEUVEL.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2