AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. oterleek heiloo rustenburg egmond binnen b1roek op langendijk egmond aan zee noordscharwoude zuidscharwoude bergen eerste blad. engelsch schip aangevaren. ïoi v, rubbers. scheepvaarten. tabakken. amer spoorwegen. ALS DE REMMEN ONTBREKEN. (ONGICOBUGEXKD). WIELRIJDER DOOR AUTOBUS AANGEREDEN. Hedenmorgen is op den weg Barneveld— Kootwijkerbroek de ongeveer veertigjarige winkelier H. van Dam op de fiets aangereden door een autobus van de firma van Manen uit Harderwijk, welke den dienst Apeldoorn .-Barneveld onderhoudt, en zeer ernstig ge wond. Hy liep een beenbreuk en een zware hersenschudding. Uit het onmiddellijk ingesteld politie onderzoek is komen vast te staan, dat van D. goed rechts hield en dat de bus geheel links van den weg heeft gereden. In den afgeloopen nacht is op de Noord zee het Engelsche motorschip „Prowess" aangevaren. Eenige leden van de bemanning zijn gewond. „De Prowess" is de haven van Vlissingen binnen geloopen. Omtrent de aanvaring van het Engel sche motorschip „Prowess" vernemen wi, nog het volgende: De aanvaring geschiedde gisteravond omstreeks zeven uur op ongeveer twaalf mijl van het Noordhinder-lichtschip. Men weet nog niet, met welk schip de „Prowess" in botsing is geweest. Van 'ochtend is het schip op eigen kracht te Vlissingen binnengeloopen. Het heeft veel schade ia.. het achterschip opge.oopen. De kapitein is aan een der beenen licht gewond. Een matroos is er ernstiger aan toe. Hij heeft eenige ribben gebroken en is in het ziekenhuis Bethesda opgenomen. TELEFONEEREN ZONDER TE BETALEN. Procureur-generaal acht het niet strafbaar. Het gerechtshof te den Haag kreeg van ochtend de zaak te behandelen tegen een chauffeur, die een manier had uitgevonden om, zonder dubbeltje te betalen, van een publieke telefoon gebruik te maken. Hjj was chauffeur in lossen dienst bij een garage. Verschillende malen per dag belde hij deze garage op om te vernemen of er nog wat voor hem was. Hy deed dit in een publieke telefooncel en begon, zooals de voorschriften luiden: hij wierp een onbe schadigd dubbeltje in de daartoe bestemde gleuf. Vervolgens draaide hij het verlangde nummer en kreeg verbinding. Hij wachtte zich er evenwel voor den knop in te drukken, waardoor de verbinding in haar geheel tot stand zou komen. De opgeroepene kan op deze wijze wel tot den oproeper spreken, OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Woensdag 7 December 1938. STAATSLEEN1NGEN. 33K Nederl. 1938 3 Ned -Indië 1937 534 Duitschl 30 m verkl BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND BINNENL Alg Kunstzijde Unie CaTvé Delft Cert. Lever Bros Nederl Ford Philips Gloeil Gem Bezit INDUSTR OND. BU1TENL, Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V A. Java Cultuur N»d Ind Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor Mij. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Voriue koers w%s 29V» 139% 147 1543/, 1 >l»/« 39UW 90 143% 34 'V, 217'/, 38'% <j24V8 52^16 i>% 3b8/;!! 32'/, 'bl/i6 5Vw 46 4'/s 467 191 199 82 57 150V, 301'/, 314% 71 29% Tide Water Amsterd. Rubber 226% Deli Bat Rubber 14'% Hessa Rubber 121 Oostkust 148% 111 Holland— Amerika liin JavaChinaJapan lijn 8% Kon Ned Stoomboot. 121»/, Scheepvaart Unie H 209% Deli Batavia Oude Deli 258 Senembah 240% 27% Atchison Topeka Southern Pacific 13%6 Southern Railw Cert.. 13%« 69' 9 Canadian Pac. 4%s aatste 2.45-3.00 I01"/je 99"/,,, 29'/, 1 9»/, 155 131'/, 39% 90% 1 *3'/« 34.'/, 228-4 38% 2'-'8/;« 53%, -i 5% 37 Vis -I 33»% -± 17'/i6 5% 47%-% 4% 473.'/, 193 198 84%-% 57 165 '04% 31'%-i 3'»'/, 11-",, lO'/io-è 223%-4 127% 1 0 10j% 3% 111% 89% 12.'/,-3 118 211-% 261% 241 27% 13'%, 14 70 4»/i« maar niet omgekeerd. Dit was voor den chauffeur echter voldoende. Hij had de te lefoniste van de garage van tevoren gewaar schuwd, dat hij dit trucje zou toepassen en deze deelde dan mede of er wat voor hem was of niet. Daarop hing de chauffeur de hoorn op enkreeg zijn dubbeltje terug De gemeente-telefoon liet proces-verbaal tegen den chauffeur opmaken en een ver volging werd tegen hem ingesteld. Hem werd diefstal van energie, althans van een dubbeltje subsidiair oplichting van den di recteur van de gemeente-telefoon of van de gemeente ten laste gelegd. De officier van justitie vroeg een veroordeeling, doch de rechtbank sprak vrij. Hierop teekende de of ficier appél aan en heden diende deze zaak voor het Haagsche gerechtshof. De procureur-generaal, mr. A. Brants, zeide in zijn requisitoir, dat men hier voor een juridische puzzle staat. Spr. was het met de rechtbank eens, dat hier geen veroordeeling kon volgen. Ver dachte heeft den prijs voor een volledig ge sprek betaald, maar geen volledig gesprek gekregen. Als hij daarom zijn dubbeltje te rugkrijgt, is dat geen diefstal. Strafrechterlijk is er niets aan te doen, aldus spr., de telefoondienst zal zijn tech niek moeten wijzigen, als hy dit trucje in den vervolge wil voorkomen. Uitspraak 21 December. DEN HAAG: MEER DAN 50.000 GULDEN. De opbrengst van de op 3 December alhier gehouden geldinzameling ten behoeve van de uitgewekenen om geloof of ras zal zich vermoedelijk iets boven de 5 0.000 gulden ver heffen. Den Haag heeft zich door dit bedrag met Amsterdam aan de spits gesteld van alle gemeenten waar zulk een inzameling is gehouden. Thans in totaal 366.000 gulden. Het Nederlandsche Jeugdleidersinstituut ontving vanmorgen wederom een aantal machtigingen, waarop vermeld het resultaat van de collecte voor vervolgden om geloof of ras in eenige tientallen plaatsen. Het totaal bedrag is daardoor gestegen tot f 366.000. Van nog 200 gemeenten moeten de resul taten binnenkomen. BRAND IN TRICOTAGEFABRIEK TE ENSCHEDE In den af geloof en nacht is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in den tricotagehandel van den heer A. J. Dors aan Lipperkerkstraat te Enschede. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de be woners het huis niet op de gewone wijze konden verlaten. Met behulp van de buren slaagde men er in aan de achterzijde over een ladder naar buiten te komen. Het huis was in korten tijd uitgebrand. Van het naastgelegen pand, waarin een drogisterij is gevestigd, zijn eenige kamers uitgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaun. "Exdividend. Prolongatie vorige koers 34heden 34 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Ziirich Kopenhagen Stockholm Oslo Vorige koers heden 1.83 1.83 8.6234 861*/* 73 70 73.6734 4.86 4.85'/« 30.93 34 31.01 41.61 41.59 38 50 38.4734 44.45 44.45 43.35 43.30 INGEREKEND. De politie te Nijmegen heeft drie jongens tusschen 15 en 16 jaar, leden van een jeugdige dievenbende, aangehouden, die den laatsten tijd Nijmegen en omgeving onveilig maakten met ladelichtingen en winkeldiefstallen. Voor zoover tot nu toe bekend is, zijn er in Nijmegen en de omgeving een vijftiental diefstallen gepleegd, waarbij de jongens door insluiping den winkel binnendrongen. Toen één der jongens bij één der laatste diefstallen zich onder de toonbank bij een winkelier te Nijmegen verscholen had, werd hy ontdekt, doordat de winkelier tegen een voet stiet. De jongen verklaarde, dat hij gewed had, dat hij gerust onder de toon bank durfde zitten en dat er niets zou gebeuren. De winkelier echter waarschuwde de po litie. Hiermede kreeg zij het eerste contact met de drie jongens, die vermoedelijk deel uitmaken van een grootere misdadigers- bende. Vermoedelijk zullen dan ook nog meer arrestaties volgen. NIEUWE ARRESTATIES IN ROEMENIE. Onder leden van de IJzeren Garde. Opnieuw zyn 25 leden van de verboden IJzeren Garde gearresteerd in verband met den aanslag op kolonel Christescu, den pre sident van de militaire rechtbank te Czer- nowitz, die door schoten werd gewond. Tot de gearresteerden behoort Stanescu, een student in de rechten aan de universiteit van Jassy, die een vooraanstaand lid is van het „bataljon des doods" van de IJzeren Garde, waarvan de leden zich „broeders in het kruis" noemen. Men zegt, dat Stanescu zich naar Czernowitz heeft begeven en twee studenten van de hoogeschool heeft trachten over te halen om Christescu te ver moorden. Te Czernowitz zijn er dertien ge arresteerd, die ervan beschuldigd worden, aan de samenzwering tegen Christescu te hebben deelgenomen, en hiervan zijn er 12 studenten en de 13e een leeraar. Te Cluj zyn er 11 gearresteerd, die naar men ge looft deel uitmaakten van een groep, die zou hebben geloot om dengene aan te wijzen, die de schoten op den rector van de univer- sieit van Cluj moest lossen. gumenten te bestaan. Het fascistische Italië vertegenwoordigt zoodoende het standpunt, dat ook de politiek van het nationaal-socia- listische Duitschland is. STUDENTENBETOOGINGEN TE NAPELS. De Italiaansche studenten te Napels heb ben heden door het centrum der stad ge loopen en betoogd tegen de anti-Italiaansche incidenten in Tunis en Corsica. De orde werd niet verstoord. JUcimciaal Tlieuws STEUNT DUITSCHLAND DE ITALIAANSCHE EISCHEN? De te Dantzig verschijnende „Vorposten", welk blad goede betrekkingen met de Wil- helmstrasse onderhoudt, bevat een artikel, dat een aanwijzing schijnt te vormen, dat Duitschland de Italiaansche irredentistische eischen steunt. Het argument van Rome, aldus het Had, is, dat de waardigheid van het imperium eischt, dat zijn eigen landslieden buiten de grenzen van den staat en het Italiaansche grondgebied indien noodig onder zyn be scherming moeten worden genomen. Deze noodzaak blijkt volgens de Italiaansche ar- DUINEN EN LANDERIJEN VAN EIERLAND OP TEXEL ERNSTIG BEDREIGD. Er moet spoedig worden ingegrepen. In de N.R. Crt. vinden wij een beschou wing over de bedreiging van een deel van Texel's noordpunt. Wy ontleenen daaraan het volgende. Voor een goed begrip van den toestand is het noodig te weten, dat Eierland vroeger een apart duineilandje vormde, dat z'n naam dankte aan de vele vogels die daar plachten te broeden. Er woonde een „kastelein" wiens voornaamste bron van inkomsten bestond uit den verkoop van eierdooiers aan beschuit bakkers. De grondstof had hy maar voor het grijpen. In 1629 werd tusschen Texel en Eierland een zanddijk gelegd, die sedertdien door aan stuiving is gegroeid tot een forschen duin- regel. In de beschutting van dezen dijk zette zich veel slib af. Ongeveer twee eeuwen later was deze wadgrond rijp om ingepolderd te worden. Een ondernemende Belg, N. J. de Cock, een uitgeweken Antwèrpsche reeder, richtte met eenige anderen de Sociëteit van Eigendom van Eierland op en in 1835 voerde men de inpoldering uit. In den bijzonder korten tijd van 20 weken, waarin een dijk van 11 kilometer werd gelegd, was de polder gereed. Nogmaals ging men er toe over buiten- dijksch land aan de zee te ontrukken en wel in 1846, toen de kleine Eendrachtspolder en de zeer kleine polder Volharding werden bedijkt. Daarmee was men in deze streek aan het einde van de landwinst. Met die Volharding was het niettegen staande den wilskrachtigen naam lang niet altijd koek en ei. In December '94 liep de polder vol, doch het volgende jaar werd hy opnieuw drooggemaakt en van een zwaar deren dijk voorzien. Toen kwam echter de afsluiting van de Zuiderzee en daarmee een stroomverlegging in het geheele Zuidwestelijke waddenge bied. Ook in het Eierlandsche gat volgde een verschuiving, die den krachtigen stroom vlak langs Texels noordpunt bracht. Dezen aanval kon de Volharding nïel weerstaan. In 1936 brak de dijk door en ging de polder voorgoed verloren. Wanneer dit alles was geweest, dan zou dit verlies geen bijzonder belang hebben gehad. De polder toch was slechts 16 ha. groot en niet zoo heel veel bijzonders. Maar er is meer. Dezelfde stroom, dffe de Volharding deed ten onder gaan, loopt ook langs den Noord oostelijken duinkop, het overblijfsel van het eigenlijke Eierland. Het landverlies, dat al leen reeds in de laatste jaar is geleden, blijkt aanmerkelijk te zijn. Op sommige plaatsen is de kustlijn 200 meter terug geweken en de afstand van den vuurtoren naar het strand is ongeveer een derde korter gewor den. Bovendien is de toestand van het resteerende duin beangstigend slecht! Ooggetuigen verzekeren, dat in het voor jaar het water tot vlak bij den vuurtoren kwam en dat er toen zeven gaten in de zeereep waren! <- En wanneer we met afgaand water aan het strand staan, zien we een verschijnsel, dat duidelijk aangeeft hoe snel ook nu nog de kustafneming voortgaat. Op minder dan honderd meter afstand van de vloedlijn staat een strandpaal in het water. Daaromheen kolkt de ebstroom, die hier zoo vlak on der den wal een beangstigende snelheid heeft. De paal is al ondermijnd en scheef gezakt. Spoedig zal hij er niet meer staan. Dan is er weer een andere aan de beurt. Hoogwaterlijn en duinvoet gaan hier met sprongen achteruit! Meer naar het oosten is de toestand nog erger. Daar is geen strand meer over ge bleven en valt het duin nagenoeg loodrecht in zee. Dat het duin hier regelmatig instort, spreekt vanzelf en dat de autoriteiten daar van op de hoogte zijn bewijst het alarmee^ rende waarschuwingsbord: Levensgevaarlijk wegens grondafschuiving. Hier is tusschen stroom en duin een speel ruimte van ten hoogste drie meter. Dit komt in de practijk hier op neer, dat de eb- en vloedstroom dag en nacht, week in, week uit, knaagt aan het duin. Luttele meters van dit volkomen onverdedigde punt heeft de stroom al een diepte van vijf tot tien meter. Nu zou men verwachten, dat een derge lijke toestand moet leiden tot een snel en krachtig ingrijpen van de betrokken instan ties. Wat dit betreft, gebeurt er echter niets. Bijna dagelijks gaat er strand verloren. Het restant van de duinen is in het geheel niet aaneengesloten, daar dit geen zeereep meer vormt, doch bestaat uit grillig tezamen ge voegde heuvels en ketens, waartusschen een hooge zee zonder veel bezwaar kan door dringen. Niettegenstaande dit alles hebben de ver antwoordelijke instanties er zich tevreden mee gesteld achter het duin en achter den verloren polder een inlaagdyk te leggen. Dat wil zeggen, dat in onzen tijd een systeem van kustverdediging wordt toege past, dat reeds eeuwen en eeuwen geleden als ondeugdelijk is verlaten. Wyken voor de zee, steeds maar land prijs geven en nieuwe inlagen maken, is de methode, die in den oertijd van het waterstaatswezen ettelijke kilometers grond heeft gekost. Thans, in de twintigste eeuw, past men dit systeem nog maals toe en dreigt daaraan een belangrijk en welvarend gebied op te offeren. Want wanneer het duin, waarop thans de vuurtoren staat, eenmaal zal zyn weggesla gen is de inlaagdijk zeker niet in staat ver der verlies te voorkomen. Men heeft dan twee mogelijkheden over, namelijk het leg gen van een zeer kostbare zeewering, zooals er by Petten en op Walcheren te vinden zijn ofwel langzaam maar zeker prys geven van steeds meer land. Het duinverlies is al zeer groot geweest maar kan nog tot staan worden gebracht wanneer men krachtig ingrypt. Zeer zeker zal dit geld kosten, maar niet zooveel als wanneer men de zee laat doorvreten in het oude duin van Eierland. De winterstormen staan weer voor de deur en onze goed verdedigde kust is paraat. Maar Eierland, in z'n vergeten hoek, komt bi iederen stormvloed dichter bij de zee. Wan neer niet spoedig wordt ingegrepen zal bin nen afzienbaren tijd de vuurtoren verdwe nen, de inlaagdijk zeewering geworden zijn De blikseminslag. Men meldt ons nader, dat de insla, is beperkt gebleven tot de schuur achter het gebouw. Het uitbreidingsplan in onze gemeente. Wanneer men hier en daar aan de wegen en vooral aan de volgebouwde wegen een open plek ziet en de niet-ingewijde zich afvraagt waarom daar niet wordt gebouwd, dan zegt de ingewijde: „O, dat is voor het uitbreidingsplan, daarop ligt een bouwver bod". Niet altijd ondervindt het gemeente bestuur medewerking en het is vanzelfspre kend, dat de belanghebbende die grond wil verkoopen en niet mag verkoopen, de dupe is. B. en W. kunnen niet altijd met die be langen rekening houden en dienen Heiloo te zien „in het licht van de toekomst". We hebben van de gelegenheid die ons werd geboden om de ontwerpen te zien gaarne gebruik gemaakt en gelukkig consta teerden we, dat het gemeentebestuur niet alleen open oog heeft voor het heden, doch ook voor de toekomst. Heiloo staat en valt met het behoud van het bosch en hoe meer onze gemeente de natuur beschermt, hoe beter het is en uit het uitbreidingsplan kan men opmaken, dat dit het geval is. Van ver lies van ons boschbezit is dan ook sprake en dat zal iedere natuurvriend waardeeren. In een 3-tal ontwerpen heeft het Ing. Bu reau J. L. de Ranitz en D. Roozeburg te den Haag het plan uitgewerkt. Het eerste ont werp is het plan StationswegZevenhuizer- laan. Het loopt paralel met den Stationsweg, Er is gedacht aan een ruimen weg, met be plantingen waar boomen en groenblyvende planten domineeren. Zoo is het ook met de verbinding tot de Zevenhuizerlaan. Ver schillende woonwegen verbinden de wegen onderling en alles is zoodanig geprojecteerd dat er gelegenheid is voor beplanting van gazons etc. Het tweede ontwerp is vanaf het land goed ter Coulster tot Neijenburgh. Ook dat plan is zeer ruim opgevat en geeft evenals het vorige veel gelegenheid voor beplanting van gazons en boschpartijen. Het zal een schitterend gezicht wezen met het onvol prezen Ter Coulster, het gemeentebosch en de heerlykheid Neyenburgh. De beplantin gen en waterpartijen zullen ongetwijfeld een mooi geheel ^vormen. Het derde plan is de Verschuirlaan tot den Stationsweg in de onmiddellijke nabijheid van het gemeentebosch. Het bosch is geheel gespaard ja, zelfs op enkele plaatsen nog uitgebreid. Bijzonder geslaagd zijn de ruime wegen en het geheel draagt den stempel van een fraaie en aantrekkelijke woonwijk. Opvallend is de ruime bebouwing en dat is maar gelukkig ook. Wil Heiloo een goede toekomst dan moet het met de huizen van een en hetzelfde type uit zijn, of althans moet men dit zoo mogelijk tegengaan. Hei loo heeft een toekomst én als boschgemeente én als woongelegenheid en dan is noodig ruime bouw en veel bosch en groen, water partijen en ruime wegen. Dat is de gedach- tengang geweest van het gemeentebestuur, den gemeente-secretaris en den ontwerpei-. We weten dat er meer is dat de aandacht vraagt en tezijnertljd aan de orae komt. Maar met dit plan, dat den ontwerper eer aandoet, kan onze gemeente met vertrou wen de toekomst tegemoet zien. Tooneeluitvoering. Zondag gaf de tooneelvereeniging „Nieuw-Leven" een uitvoering in de zaal van den heer J. Kok. De zaal was goed bezet en de talrijke aanwezigen zullen er geen spijt van gehad hebben, want hst stuk werd schitterend weergegeven en men mocht een merkbaren vooruitgang van *Del en spelers constateeren. De avond werd besloten met een gezellig bal. Het aantal mond- en klauwzeer geval len heeft in totaal 111 bedragen. Er hebben zich ongeveer 6 sterfgevallen onder het vee, tengevolge van die ziekte voorgedaan. Thans zijn nagenoeg alle gevallen weer hersteld. Aanbesteding. De Langendyker Groenten-Centrale heeft aanbesteed, het afdekken van de Noordwestelijke ligkap; de uitslag was aks volgt: P. Wester 675; C. Kooij 648 en Jb. Lugtig 675, allen te H. H.-Waard; G. Matser te De Rijp f 585; F. Hes 589; Fa. Bruin en Zn. 600; A. Schram 610; S. Zeegers 574; K. Wester 615; A. Smit 595.50 allen te St. Pancras; wed. De Vries te Zuidscharwoude 595; T. v. d. Plas 565; Jb. Balder 590; G. J. van Gelder 618; Jb. Vroegop 573; W. Giltjes 649 allen te Broek op Langendyk; D. Kool) 622; J. Naastepad 607 beiden te Hens broek; P. Oostwouder 608; M. Molenaar 685 beiden te Koedijk; G. Borsjes 583; D. van Diepen 534 beiden te Schermer- horn. Het werk is aan den laagsten inschrijver, den heer Van Diepen, gegund. Het sportveld komt er. De minister van sociale zaken heeft den aanleg van een sportveld in werkver schaffing goedgekeurd, zoodat Egmond aan Zee thans eindelijk een behoorlijk sport veld zal krygen. De kosten zijn begroot op 32.000 aan arbeidsloonen en 5500 aan bijkomende kosten. In deze bijkomende kosten heeft de provincie Noordholland 'n subsidie van 50 pet. toegekend. Het restant ad 2750 zal de gemeente zelf in 10 jaar moeten opbrengen. In de arbeidsloonen zal de gemeente het maximum-subsidie-per centage uit het Werkloosheidssubsidiefonds ontvangen. In totaal zal het sportveld de gemeente zoodoende slechts 3070 kosten. Het sportveld zal aangelegd worden tus schen de duinen, ten Oosten van den Wa- tertorenweg, waar het schitterend komt te liggen. Binnenkort zal met de werkzaam heden een begin gemaakt worden. Voor deze werkverschaffing zyn door den minister van sociale zaken de gewone voor waarden gesteld. Het uurloon is vastgesteld op 28 cent. Een ongeval. Een ongeveer 4-jarig meisje, dochtertje van den heer E. V. alhier, is Dinsdag spe lenderwijs tegen een passeerende vracht auto van den heer J. Kant uit Dirkshorn opgeloopen. De kleine bekwam verschil lende verwondingen en werd door dr. Wilmink uit Zuidscharwoude behandeld. Wij meenen goed te doen, er de aan dacht op te vestigen, dat dit het tweede ongeluk binnen zeer korten tijd is (dat weliswaar nog vrij goed is afgekomen) doordat kinderen zonder uit te kyken uit een steeg de straat op rennen. De kinderen op de hieraan verbonden gevaren te wyzen lijkt ons niet overbodig. De automaat wordt leeggestolen. De heer Dongelman, die een automaat exploiteert kwam reeds meerdere malen tot de ontdekking, dat de inhoud zyner automaat werd weggenomen. Inplaats van de dubbeltjes, welke daar voor in de plaats zouden moeten komen, trof hij echter metalen ringetjes aan. Voor de beoefenaren van deze „sport" lijkt ons een waarschuwing wel gewenscht, daar de gevolgen by ontdekking niet malsch zyn. Dat bewijzen de verslagen van de rechtbankzittingen in onze courant. Kunst voor allen. Donderdag 8 Dec. zal het eerste concert door K. v. A. in de groote zaal van de Rustende Jager te Bergen plaats vinden. Een buitengewoon aantrekkelijk en veel zijdig programma is samengesteld. Het dameskoor „pro Arte" onder leiding van Jac. Jansen, zal met werken van Palesina, Martini, Agostini, Gallos, Presburg, Nin, Schubert en Jac. Jansen uitkomen. Herman Zaal zal met het Alkm. Strijk orkest o. 1. v. Alb Sluyter het charmante piano-concert van Ditters v. Dittersdorf ten gehoore brengen en op verzoek zal Albert Sluyter het beroemde viool-concert in mincus van Vivaldi nog eens met zyn orkest uitvoeren. Elders in dit blad vindt men nadere bijzonderheden. HENSBROEK (November). Geboren: Maria Cecilia, d. van N. Konijn en A. C. van der Heijden. Mar- garetha, d. van C. Brink en A. AppeL Antoon, z. van Jan de Wit en G. Floris. Geert.'uida Elisabeth, d. van J. Hartland en D. Kerkmeer JCecA ÓL School Ontslagaanvrage. Met ingang van 1 Januari a.s. is door mevr. Frielink—Nalis ontslag aangevraagd als onderwijzeres in de nuttige handwer ken aan de Ulo-school te Noordscharwoude KERKVERKIEZING TE WIERINGERWAARD. Dinsdagavond heeft een verkiezing plaats gehad van een ouderling, aftr. de heer W. F. v. d. Ham en een diaken, aftr. de heer J. Bakker Sz. Bovendien had de heer H. Limpers als ouderling bedankt. Herkozen werd de heer W. F. v. d. Ham en gekozen de heer J. Bakker Sz. Daarna werd in diens plaats de heer O. H. Limpers als diaken gekozen,

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3