Vraag enAanbod SPORT EN WEDSTRIJDEN. Woensdags en Zaterdags. QemeetUecade-n Voedt Uw huid'snachts met Purol £uditvaact Alcmaria ontvangt het sterke R.C.h. Scherpe discussie tusschen C.H. en N.S.B. PARLEMENT Strijdvaardige rede van minister Steenberghe. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). KOEDIJK De Boys naar Den Helder. Toenemende spanning! OE EERSTE KLASSERS Eierdansen op het terrein van het protectionnisme. (Van onzen parlementairen medewerker) Eindelijk dan is minister Steenberghe aan het woord gekomen ter verdediging van zijn beleid tegenover de Tweede Kamer, welke hem rteds een paar mid dagen aan den tand voelde. Nog drie sprekers gingen aan zijn rede vooraf De heer Kersten (s.g.p.), wars van welken drang of dwang ook, herhaalde wederom zijn kreet voor vrijheid van het bedrijf en pleitte dus voor afschaffing var. de crisis maatregelen; prof. van Gelderen (s.d.) vroeg den minister inlichtingen omtrent het monetaire, door de regeering gevolg de beleid, als zijn .ndruk weergevend, dat we na 28 September den gulden van het pond hadden losgemaakt, om hem vast te haken aan den dollar. En tenslotte sprak de heer de Geer (c.h.), die slechts het woord had gevraagd om te potesteeren tegen een opmerking, welke de heer Rost van Tonningen (n.s.b.) den vorigen dag in den loop van zijn betoog over het ver bieden van „den" voetbalwedstrijd te Rot terdam door burgemeester Oud. Als de heer Rost het met dit verbod niet eens mocht zijn, dan was het zijn goed recht om dat af te keuren, aldus de heer De Geer, maar men mag den heer Oud n:et verwijten, dat hij gedreven werd door andere motieven dan die ontleend wa en aan dreigende wanordelijkheden bij den wedstrijd, wan ordelijkheden, welke men niet in de eerste plaats van de sportief strijdende spelers behoefde te verwachten, maar wel van een toeschouwersmassa, die bij een inter nationalen wedstrijd toch al op hooge temperatuur js. En ook was het niet. geoorloofd, dat de heer Rost het voorstelde alsof burge meester Oud handelde onder den druk van Joodsche emigranten. En zeker niet was het geoorloofd het voor te steilen alsof het logisch is dat Duit'fbiqnd voortaan zijn scheepvaart maar niet meer over Rotterdam moet leiden Dat is een voorstelling van zaken welke voor een Nederlandsch parlementslid niet te pas komt en die de heer De Geer zeide niet parlementair te kunnen qualificeeren, waarna de Kamer in luid applaus en in bravo's uitbarstte. De afgevaardigde der n.s.b. schreeuwde daartusschen door iets, dat ons in de ooren klonk als „Oss"! althans was het een protest zijnerzijds, hetwelk weer met uit roepen als „Landverrader!" van sommige leden werd beantwoord. Na de rede van minister Steenberghe die het geheele geval negeerde repli ceerde mr. Rost van Tonningen, als de eenige, alleen om op de woorden van jhr. de Geer te antwoorden. Hij draaide de zaak om en zeide, dat het Nederlandsche volk zich niet door de rede van den heer De Geer zou laten ophitsen tegen het Duitsche volk. De heer de Geer aarzelde niet om aan welkome Duitsche gasten be- leedigingen aan te doen. De heer Rost hield vol dat het verbod van den wedstrijd ver keerd was geweest en wat den uitroep „landverrader" betreft merkte hij op, dat die hem als zoon van een verdienstelijk officier niets deed.Zoolang er in Ne derland straffeloos minderjarige meisjes kunnen worden mishandeld, gelijk in Oss, had men z. i. niet het recht speldeprikken te richten op het Duitsche regime. En daarmede was dit incident voor dien middag uit. De rede van minister Steenberghe. De minister van economische zaken heeft in een knappe, strijdvaardige rede en met debatersvaardigheid zijn beleid i edigd. Hij heeft ongeveer twee uren gesproken en had het oor der Kamer; een grapje, een geestige vergelijking versmaadt hy m zijn betoog geenszins en hij heeft er den slag van, opmerkingen van dezen aard tot hun recht te laten komen. Nieuwe toezeggingen heeft mr. Steen berghe echter niet gedaan. Voor het platte land is het van belang te weten, dat hij, op verzoek van den heer Weitkamp (c.h.), zal overwegen of de publicatie van crisis maatregelen door de radio in plaats van op Zondag niet op Zaterdagavond bij den laatsten omroep kan geschieden. De reorganisatie van de Kamers van Koop handel is een ingewikkelde kwestie; zij zal door een commissie worden onderzocht. Het reglement betreffende een nieuwe IJkwet is weldra gereed; daarna mo.et er nog worden overlegd met den Nijverheidsraad en den Middenstandsraad; het zal zoo tijdig worden gepubliceerd, dat de belanghebbenden er rekening mede kunnen houden. Wat de monetaire politiek betreft, was de minister karig in zyn mededeelingen. De regeering heeft nog altijd als grondslag daarvoor een juiste verhouding tusschen pro. ductiekosten en prijzen. De gulden heeft de capriolen van den dollar en het pond niet gevolgd; de gulden is een zelfstandige valuta kunnen blijven. De minister herinnerde er aan, dat hij indertijd had voorspeld, dat door de devaluatie de kosten van het levensonder houd niet boven 5 of 6 procent zouden stij gen; de practijk heeft hem gelijk gegeven Enkele leden hadden hem er een verwijt van gemaakt dat de kosten van het departement waren gestegen, maar de minister bracht hun onder het oog, dat zijn departement op het oogenblik over het geheele bedrijfsleven gaat, dat hij dus de knapste koppen en een goede outillage noodig heeft. En wil hij die knappe koppen houden, dan moet hij aan die heeren extra toelagen, naar gelang van hun gewichtige werkzaamheden, geven. De heer van den Heuvel had er op gewezen, dat er een paar hoofdambtenaren zijn, die met de toelagen mee salarissen krijgen van meer dan 10.000 en daar vatte deze bewinds man (die zelf uit het bedrijfsleven voort komt) vlam op. Hij zeide zich ernstig be zorgd te maken omtrent de bezetting van zijn staf, daar in den laatsten tijd 3 ambte naren door het bedrijfsleven waren „wegge kocht" voor salarissen die een veelvoud wa ren van wat zij hadden met de toelage erbij De minister was dan ook niet van plan om ten deze een andere gedragslijn te volgen! Mr. Steenberghe zeide nog ten besluite van zijn opmerkingen bij dit onderdeel van het debat, dat van hem geen stimuleering te ver wachten is in de richting van verlaging van het loonpeil, en ook geen deflatiepolitiek. Voor de Rotterdamsche belangen is de regeering niet blind. Zij k?n er op het «ogen blik weinig over zeggen, maar als het weer tot onderhandelingen met België komt, zal Rotterdam de regeering zeker achter zich vinden. Ten aanzien van de ordening herinnerde de minister er den heer van der Goes van Naters (s.d.) aan, dat in de door hem aange haalde Encycliek „Quadragesimo Anno" wel degelijk van een geleidelijke opklimming van sociaal-economische maatregelen en her. vormingen sprake is. Wat de regeering doet, is stimuleeren, leiding geven en toezicht hou den. Te zijner tijd zal de regeering zeker gebruik maken van de nieuwe Grondwets artikelen betreffende de nieuwe organen. De ordening moet van onderop beginnen en niet dwingend van bovenaf worden opge- lfgd. Voor den middenstand heeft de regeering, blijkens diverse maatregelen, volle belang stelling. Het vorige jaar is de nadruk geval groote 2e handsch of Salamander, in Gevraagd een kachel Godin ^06^611 stclclt SCHEEPMAKER, Spanjaardstraat 192 Prima merken Stofzuigers met nieuwe motoren waarop i jaar garantie, vanaf 10 bij de Reparatie-Wikkelinrichting PEPERSTRAAT 3 bij den Dijk. Wie wil een pracht zijden salon lampekap met pendel voor den halven prijs koopen? STRAATWEG A 145, Heiloo. Te koop bij Garage ,T. WITTE, Bier kade 6, Alkmaar. Tel. 3160 van partic. Fiat Ballila 508/'33 Roadstar 2 pers. te bezichtigen in nader overleg. Te koop: een toonbank met marmer blad en glazen opstand en drie bronzen étalagestandaards met glasplaten. Te bevragen LANGESTRAAT 49 boven. Te koop: 1 mooi Em. gasfornuis, 1 eiken schrijfbureau, 1 E. M. Jaai'sma haard, 3-deelig 2 pr. kapokmatras. KLAAS VERWER, Koningsweg 60. Te koop: een partij eikenhout en af bras... van een in slooping zijnde molen Zuid-Schermer Te bevr. C. J. GROOT, Zuidervaart, Stompetoren. Te koop: uit netten inboedel prima vaste kleeden en karpetten vanaf 6.50, pracht veerenbed (koopje), mahonie schrijfbureau enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Inkoop van inboedels. Te koop: prachtige hand- en trap- naaimachines inzinkbaie en salon kastjes, z. g. a. n. met garantie vanaf 6.50, nergens zoo goedkoop. DEKKER, Spoorstraat 5. Cylinderschrjjfbureau, prima onder houden 20, „Jaarsma" ïaard 15. Nog eenige gebruikte kachels v.af/3. Alle soorten meubelen enz. J. L. Sost- man Jr., Verkooplokaal, Ridderstr. 10. Aangeboden: als nieuw heeren Union en Simpler rijwiel. Nog eenige andere prima H, D, J, M waaronder 2 heeren in goeden staat met licht, compleet v.af 11. Jan Blokland, L.-Oudcrp 3. Te koop: 1 platte w-gen op luchtban den, laadverm. 1000 a 1500 K.G., ge negen te ruilen. Electr. Wagenmakerij „DE VAK", Friescheweg 4, Alkmaar. Tel. 3939. Te koop: 1 klein plat wagentje, op prima luchtbanden, als nieuw, gene gen te ruilen. Elect. Wager.makerij „DE VALK", Firescheweg 4, Alkmaar. Tel. 3939. len op de vestigingswet-kleinbedrijf; voor het volgend jaar staan op het program een rege ling van den markt- en straathandel en on derzoekingen op ander middenstandsgebied Er is thans dringender werk dan een regeling van den verkoop door middel van automa^ ten. De minister denkt ook nog niet aan maatregelen tegen het cadeaustelsel. Hierbij zjjn ook belangen van cadeauproduceerende industrieën betrokken. Werpt het cadeau stelsel zich op groote schaal op het geven van gewone gebruiksartikelen, dan zullen maatregelen niet kunnen uitblijven. In het algemeen stelt men het zich voor alsof het zoo eenvoudig is maatregelen tegen het groot-winkel- en warenhuisbedrijf te nemen, Men veregte ook niet dat er investeeringsbe langen bij betrokken zijn van buitenlandsch kapitaal; overigens was de minister bereid de bestudeering van in het buitenland ge troffen regelingen met betrekking tot deze aangelegenheid voort te zetten. Een niet onaardig grapje debiteerde' de minister aan het adres van de liberalen, die hem voorgehouden hadden, dat hij op het terrein van het protectionisme eierdansen zou moeten uitvoeren. Van die kunst van dansen zeide de minister juist bij de heeren van Lidth de Jeude en dr. Vos zulke fraaie staaltjes te hebben gezien, daar eerstge noemde tegen uitbreiding van de staatsbe' moeiïng, laatstgenoemde om al meer méér maatregelen vroeg. „Het is een complete Lambeth Walk"! riep de minister, onder daverend gelach der Kamer, uit. De regeering zal in haar handelspolitiek een zijdigheid vermijden en vooral ook 't oog op de toekomst van ons volk gericht houden; in het bijzonder moet dit gelden voor de uit voering van het plan-Westhoff. Of er hier of daar een beetje meer of minder export, of import te constateeren valt op een oogen blik: men kan niet met een passer en een liniaal de zaak uitrekenen. We moeten, even als onze voorouders, risico durven aanvaar den. Met het oog hierop ook besloot de mi nister zijn rede met het bekende citaat, dat op het monument op den Afsluitdijk te lezen staat: „Een volk dat leeft, bouwt aan zijn toekomst"! Landbouwaangelegenheden, Daarna begon de Kamer nog aan de af deeling van de begrooting van het Land bouwcrisisfonds. Er waren daarvoor reeds 18 sprekers ingeschreven, van wie we er gisteren tot zes uur nog 5 hebben gehoord. Vier hun ner konden zich over het algemeen met het regeeringsbeleid vereenigen, namelijk de heeren Ebels (v.d.), Ruyter (r.k.), van den Heuvel (a.r.) en van der Weijden (r.k.), het geen allerminst de heeren ervan weerhield om met een groote hoeveelheid wenschen, hoofdzakelijk neerkomend op méér steun aan de producten ,méér steun aan de kleine boeren en tuinders en hoogere loonen in den landbouw, voor den dag te komen. De heer Van der Sluis (s.d.) was niet zoo erg met de gevoerde politiek ingenomen, om dat de verdeeling van den steun aan den land- en tuinbouw zoo onrechtvaardig was; niet aan de eerst-belanghebbenden toch komt de steun ten goede, maar aan het grondkapi- taal, dat al druk do schade van de eerste crisisjaren bezig is in te halen. Van de orde ningspogingen en de overneming van de crisismaatregelen door de bedrijfsgenooten verwachtte hij niet veel. De boeren zijn er niet happig op, aldus de heer van der Sluis, want „wat zij wenschen is: meer steun en voor de rest: „aan mijn lijf geen polonaise"! De voorzitter, mr. van Schaik, keek wat be denkelijk bij deze wat gemeenzame uitdruk kingen in 's lands vergaderzaal, maar glim lachend liet hij ze, onder hilariteit der leden, passeeren. Dinsdagmorgen om twaalf uur gaan we verder. De raad vergaderde gistermiddag ten 3.30 uur onder voorzitterschap van burgemeester Ninaber. Afwezig de heer Cramer met kennis geving. Medegedeeld werd, dat bij de gehouden kasopname van den gemeente-ontvanger kas en boeken in orde waren bevonden en dat over 1937 een extra-bijdrage uit het werk- loosheidssubsidiefonds was verleend van 4817, benevens een belastingbij drage van 4946 en een renteloos voorschot van 1763. Van Ged. Staten was het verzoek inge komen de verordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting te wijzigen. Beoogd werd slechts een redactioneele wijziging. Conform besloten. Ged. Staten hadden tevens verzocht het besluit tot wijziging van de klassificatie voor de personeele belasting, in te trekken. Koedijk moet in de 7e klasse blyven. Het verzoek ging van een uitvoerige motivee ring vergezeld. De heer W. Visser vond het niet leuk, dat menschen met 848 geacht worden belasting te kunnen betalen. Zij zullen echter wel moeten Conform besloten. Volgens Ged. Staten moest het bedrag, dat de gemeente van het P. E. N. had ont vangen, anders worden geboekt. Conform besloten. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur in de vacature J. Bijpost werd benoemd de heer F. Hes met algemeene stemmen. Besloten werd een kasgeldleening aan te gaan van 80000 tegen een rente van 1 per jaar. Eveneens werd besloten de landerijen voor 1939 aan de tuinders tegen den huur prijs van 1938 opnieuw te verhuren. Aan de orde was hierna een voorstel tot wijziging van de begrooting voor 1938. De post werkverschaffing werd met 9000 verlaagd. De heer Blom vond het treurig, dat des morgens de lantaarns niet branden. De voorzitter: In December moet dit geschieden. Weth. Hart had het in B. en W. bespro ken. De secretaris had zich met den lijn- werker in verbinding gesteld. Het abuis berust bij den lijnwerker. Voor de menschen, die naar de kooldor- want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per weck' Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45, Doos 01) - schen moeten, is het zeer hinderlijk, dat in de donkere maanden de lantaarns niet branden. Spr. hoopte, dat dit voor het laatst besproken behoefde te worden. Op een vraag van den heer Blom zeide de voorzitter, dat de werkverschaffing van 25 Dec. tot 2 Jan. wordt stopgezét. Spr. wenschte in deze laatste vergadering van het jaar de leden en hun huisgenooten het beste toe, waarna sluiting volgde. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gisteren: Uitreis: Zilverreiger te Bandoeng; Bui zerd te Jodhpur; Ibis te Alexandrië. Thuisreis: Torenvalk te Bagdad; Wiele- waa te Rangoon. De Nandoe landde om 22.03 op. Schiphol. DE PELIKAAN NAAR INDIE. Hedenmorgen is de Pelikaan met ge zagvoerder van Balkom van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevonden zich zeven passa giers en wel: één voor Karachi, twee voor Calcutta, één voor Penang, één voor Medan en twee voor Batavia. Voor de tusschentrajecten hebben ge boekt: één passagier Marseille-Soera- baia, één passagier Baghdad-Karachi, drie passagiers Calcutta-Rangoon en één passagier Calcutta-Sir gapore. DE „REIGER" IN MIDDEN-AFRIKA. Nadat de „Reiger" gisterochtend om 7 uur plaatselijke tijd Khartoem had verlaten, maakte het toestel omstreeks 11.15 uur een tusschenlanding in Juba, Na het noenmaal werd de tocht voortgezet en tegen 4 uur in den middag was het eindpunt van dezen dag, Wairobi, bereikt. De reis ging over uitgestrekte oerwouden. Eenige malen bracht gezagvoerder Scholte het toestel op een geringere hoogte dan die waarop gewoonlijk wordt gevlogen, om den passagiers gelegenheid te geven de groote kudden olifanten, leeuwen en ander Afri- kaansch wild, dat Midden-Afrika bevolkt, duidelijk waar te nemen. Het passeeren van den evenaar ging volgens oud gebruik met eenige plechtigheid gepaard. Vandaag wordt de reis voortgezet naar Broken Hill. VLIEGTUIGONGELUKKEN IN HET BUITENLAND. Een watervliegtuig van de Italiaansche luchthaven Tarente is nabij het Arsenaal in zee gestort. De beide inzittenden zijn omgekomen. Tegen drie uur gistermiddag is een vlieg tuig van het militaire vliegterrein te Nancy bij de hoeve Ste Catherine verongelukt en in brand geraakt. De vijf leden der be manning zijn allen om het leven gekomen. Dreigbrief voor burgemeester Laguar- dia. - Gisteren is voor de deur van de werk kamer van de burgemeester van New York Laguardia opnieuw een dreigbrief gevonden, waarin de dood van den burgemeester werd aangekondigd ingeval hij zijn aanvallen tegen het nationaal-socialistische regiem zou voortzetten. Van Laguardia is bekend, dat hij alle tegen hem gerichte bedreigingen veracht, aldus Havas, want het is niet de eerste maal, dat hij een dergeljjken brief ontvangt. Dezen keer echter hebben de autoriteiten op zich genomen hem te beschermen of hij dat wil of niet. De politie heeft daarom voorzorgs maatregelen genomen. Voetbal. Het zeer lijvige wedstrijdprogramma voor Zondag ziet er zoo uit, dat we na Zondag zoowaar een toenemende span ning kunnen verwachten in vele afdee- lingen en zeer zeker in onze tweede klasse A. Daar krijgen de twee leidende ploegen, E.D.O. en R.C.H., het zeer moeilijk met hun uitwedstrijden en het gevolg zou dus kunnen zijn, dat andere clubs weer gevaarlijke concurrenten worden. In het Sportpark ontvangt Alcmaria het zoo fraai omhoog geklommen R.C.H.dat het een paar weken geleden bestond, om E.D.O. te kloppen en dat de vorige week in den Helder tegen H.R.C. gelijk wist te spelen. R.C.H. heeft in het begin van dit seizoen een puntje aan Alcmaria moeten afstaan. Daaruit mocht dus volgen, dat het spel der Haarlemmers Alcmaria wel ligt. Gaan wij bovendien na, wat Alcmaria kan, dan zou den wij haast een overwinning van de wit- hemden durven voorspellen. MaarAlc maria speelt nog al wisselvallig en daarom kan er van alles gebeuren. Echter, hoe de ploeg van de Grand ook speelt, tegen een tegenstander, die hooger op de ranglijst staat, weet ze altijd een pret tig, enthousiast spelletje te spelen en dat mogen we dus morgen zeker verwachten. Overigens hangt alles af van de voorhoede. Is deze productief, dan vreezen wij voor R.C.H.; speelt deze linie lauw, dan kan de Alcmaria-aanhang niet één keer juichen. In elk geval heeft de oefenwedstrijd tegen Haarlem nog eens ten overvloede geleerd, dat de witte voorhoede met snel open spel heel wat kan bereiken en ook doelpunten kan maken. Mogen wij op een Alcmaria-zege rekenen? De Boys trekken naar den Helder, waar H.R.C. popelt op revanche. Aan den Wester- weg wonnen de Boys zeer verdiend van H.R.C., maar nadien is de Heldersche ploeg veel sterker geworden. Veel krachtsverschil zal er wel niet zijn en als de Boys-verdedi ging weer normaal werkt, dan moet ook in den Helder succes mogelijk zijn. De moeilijkheden in den Helder in aan merking genomen, zouden wij met een ge- lyk spel al best tevreden zijn, maar, wie weet, misschien zorgen de Boys voor een verrassing! E.D.O. moet naar Oostzaan. waar O.S.V. zich in de klei zoo lekker thuis voelt. Die zware klei is echter niets voor E.D.O., zoo dat het werkelijk niet al te zeer zou verba zen, als E.D.O. opnieuw een veer liet. De Kennemers ontvangen H.F.C., dat onderaan staat. De thuisclub zal wel zoo verstandig zijn om beide puntjes te verove ren, waardoor de situatie voor H.F.C. nog meer précair zou worden. En ook West- Frisia's positie wordt er niet beter op, nu het vrijwel kansloos naar W.F.C. gaat. Ten zij de depressie van W.F.C. nog niet voorbij is. In dat geval keeren de Enkhuizers met de kostbare punten terug. In 2-B worden slechts drie wedstrijden gespeeld. Z.F.C. speelt reeds den return wedstrijd tegen D.W.V. Den vorigen keer werden de punten verdeeld en ook nu zal de uitslag wel in de buurt van een gelijk spel liggen. Zeeburgia zal thuis nog juist van Zee- burgia kunnen winnen en dus twee kost bare puntjes rijker worden en misschien, dat Hercules evenveel succes heeft tegen het niet al te sterke Spartaan! In afdeeling I moet A.D.O. (no. 1) spelen tegen H.B.S. (no. 10) en dus verwacht ieder een een nieuwe zege van A.D.O. Maar het is allereerst een plaatselijke ontmoeting en bo vendien heeft H.B.S. juist een kleine op leving gekregen. Daardoor belooft de strijd uiterst spannend te worden en A.D.O. mag o.i. al blij zijn met een puntenverdeeling. Echter, Blauw Wit krijgt het ook niet gemakkelijk, want hoewel het ontvangende Xerxes op papier heel wat minder sterk is, kon deze Rotterdamsche club wel eens voor een verrassing zorgen, bij voorbeeld in den vorm van een gelijk spel! C.V.V. speelt thuis tegen K.F.C. en de Koogsche is zoo wisselvallig, dat we zeker geen overwinning van haar durven voor spellen. Het tegendeel is het geval bij D.W.S. Sparta, in welken wedstrijd we de thuis club zien winnen. In afdeeling II moet Ajax terdege oppas sen tegen 't Gooi. Deze eersteklasser is gelei delijk in vorm gekomen en kan zelfs Ajax weerstaan. Minder zeker zijn wy van Haar lem, dat thuis speelt tegen Feyenoord en wel weer zal verliezen. Daarentegen ver wachten wij een thuiszege van V.S.V. op het Utrechtsche D.O.S., hoewel op grooten tegen stand gerekend kan worden. Tenslotte zou D.F.C. zeer verstandig doen, door thuis te winnen van V.U.C. R.F.C.D.H.C. is van het programma af gevoerd. Het Oosten. In afdeeling III zal A.G.O.V.V., hoewel thuisspelende, zeer veel moeite hebben met N.E.C., dat op het oogenblik bovenaan staat. Toch houden wij het op de Apeldoorners, die wellicht een kleine zege kunnen boeken. De andere Nijmeegsche club, Quick, speelt thuis tegen Go ahead en hier verwachten wij een overwinning van de gastheeren, die wat enthousiaster spelen dan Go ahead en boven dien een veel productiever voorhoede heb ben. En passant zullen Heracles en Enschedé hun thuiswedstrijden kunnen winnen, resp. van Z.A.C. en Wageningen, zoodat nog rest de wedstrijd HengeloTubantia. Deze plaat selijke wedstrijd zal wel een zeer spannend verloop hebben. Het Zuiden. In het Zuiden zal Eindhoven haar uitstap je naar Juliana ongetwijfeld met een zege bekronen, terwijl wij eveneens verwachten, dat P.S.V. thuis van Roermond wint en dat N.A.C. den uitwedstrijd tegen Longa tot een goed einde brengt. De kracht van M.V.V. op eigen veld ken nende, mogen wy een Maastrichtsche zege verwachten op Willem II. En het zou ons al zeer verwonderen, als B.V.V. thuis niet won van Noad. Het Noorden. Rest dan nog afdeeeling V. Achilles ont vangt Be Quick en natuurlijk krijgen de kampioenen geen schyn van kans tegen de Assenaren. Evenmin verwachten wij, dat F.V.C. thuis zal kuunen winnen van Veen- dam. De andere club uit de Friesche hoofd stad, Leeuwarden, trekt naar Hoogezand, waar H.S.C. verreweg de beste papieren heeft. En dan zijn er tenslotte nog twee belang wekkende ontmoetingen. In Groningen spe- lee G.V.A.V. en Velocitas tegen elkaar, hier zou een gelijk spel wel eens het resultaat kunnen zijn. In Sneek komen twee kampioenscandida- ten in actie: Sneek en Heerenveen! Wie zal deze belangrijke ontmoeting winnen? Zou Sneek de leiders kunnen kloppen? Het is werkelijk niet onmogelijk!

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7