Agenda "AKKERTJES" Boerderijbrand. De conferentie te Lima. Twee kampen. Zes dooden bij Cycloon in Indië. Complot ontdekt in Polen. Poging om Oekrainsch terrorist te doen ontvluchten. Belangrijke rede van Chamberlain. Over buitenlandsche politiek? voor de oogen, zóó moe en overspannen is ze. En dan die ellendige migraine I Geef haar een "AKKERTJE'' en over vijf minuien is zij weer volkomen in orde! ONZE STADSRUBRIEK ALKMAARSCHE COURANT EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. Hedenmiddag om half twee is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij bewoond door den heer W. Schoen en staande aan de Grootesloot te Schager- brug. De brandweer was' spoedig ter plaatse, maar stond machteloos tegenover de vuur zee. Op het moment van afzenden van dit be richt, stond de heele boerderij in lichte laaie en het zag er niet naar uit, of er nog iets gered kon worden. O.a. zal de heele wintervoorraad hooi wel een prooi der vlammen worden. Bizonderheden. Van de familie was alleen de vrouw en een jongetje thuis. De vrouw lag ziek te bed en vermoed wordt, dat de jongen met lucifers gespeeld heeft. De knecht die op het land aan het werk was ontdekte weldra het gevaar, dat de oude boerderij bedreigde en rende ijlings terug naar de boerderij. Toevallig passeerde langs de boerderij in zijn auto de heer W. J. van Loenen, uit gever van de Rijper Crt., die zich dadelijk naar den stal begaf, waar het hem gelukte het vee los te snijden. Hierdoor is voorko men, dat vee bij den brand omkwam. De boerderij is geheel afgebrand, behal ve een los-staande schuur, die door de brandweer behouden kon blijven. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Het 2-jarig jongetje uit Broek op Langendijk, dat Zaterdag een teil heet water over zich kreeg en met zware brandwonden naar het ziekenhuis te Alk maar vervoerd werd, is aan de gevolgen verwondingen overleden. LAFFE DIEFSTAL. Dezer dagen is ten nadeele van de Ned. herv. vrouwenclub U.S.O. te Oudkarspel uit de consistoriekamer der Ned. herv. kerk al daar een hoeveelheid brei- en haakwerk ontvreemd. Bijna de geheele voorraad, wel ke met Kerstmis zou worden uitgedeeld, wordt vermist. De onbekenden hebben tevens een aantal busjes gelicht, doch het gestolen bedrag is niet groot. MISGESTAPT EN VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks half zes wilde de 34-jarige garagehouder Boersen te Den Oever van zijn motorvlet op den wal stap pen. Hij gleed uit en geraakte te water. Voorbijgangers stelden onmiddellijk po gingen in het werk om den drenkeling te hulp te komen, doch de duisternis belem merde dit ten zeerste. Eerst na twintig minuten kon men den man op het droge brengen. De levens geesten waren toen evenwel reeds ge weken. Boersen was gehuwd en vader van één kind. OPBRENGST COLLECTE. De commissi§ voor ontwikkeling en ontspanning van jeugdige werkloozen deelt mede, dat haar lijst-collecte „Steunt de jeugdige werkloozen" in totaal 405,5414 heeft opgebracht. ERNSTIGE BRANDWONDEN OPGELOOPEN. Hedenmorgen heeft de arbeider de Boer van de melkfabriek aan den Helderscheweg ernstige brandwonden aan het gelaat opge- loopen door uitstroomend chloor. In ernsti- gen toestand is het slachtoffer naar het Sint Elisabethziekenhuis overgebracht. De kans is groot( dat de man beide oogen zal moeten missen, met zekerheid is dit echter nog niet te zeggen. DESTILLEERKETEL IN BESLAG GENOMEN. Door de commiezen van de rijksbelas ting, invoerrechten en accijnzen is vannacht aan de Korte Kapellaan te Heiloo een in volle werking zijnde destilleerketel voor vervaardiging van alcoholhoudende dran ken in beslag genomen. Tegen den eigenaar van de schuur, den werklooze P. W. B., is proces-verbaal opgemaakt. B. verklaarde den eigenaar van het toestel niet te kennen, wat de commiezen wel zullen onderzoeken. Of er meer personen aan de clandestiene affaire debet zijn, wordt onderzocht. De commiezen hebben een knap stukje speur- derswerk verricht. De heeren hadden ver wacht op een afgelegen weg en bovendien beschut door de bedevaartsplaats, veilig te zijn, doch ze hebben den speurzin van de rijksambtenaren onderschat. COMITÉ VOOR DE VERVOLGDEN OM RAS OF GELOOF. De penningmeester deelt mede, dat sinds zijn laatste opgave nog is ingekomen: van mevrouw van R. 1; K. te E. 2 en mevr. S. 1. Na aftrek der gemaakte onkosten voor zaalhuur, drukwerk en advertenties is de netto-opbrengst: a. van den getuigenis-avond, inclusief een nagekomen gift van de Coöperatie te Alkmaar van 50, 226.54. Hiervan is afgedragen: 113.27 aan het algemeene comité; 56.64 aan het r. k. comité; 56.63 aan het Prot. Chr. comité. b. 'van de collecte gehouden namens het Nederl. Jeugdleiders Instituut 1855.40, welk bedrag aan het N. J. I. te Amster dam is overgemaakt. BRIDGE DRIVE TEN BATE DER JOODSCHE VLUCHTELINGEN. De bridge-drive ten bate der Joodsche vluchtelingen, gisteravond in de Dancing der Harmonie gehouden op initiatief van de heeren Kuyper en Sluizer, is een groot succes geweest, niet alleen door den pretti- gen sportieven strijd, maar vooral ook door het financieele resultaat. Een bedrag van 175 zal aan het Comité kunnen worden afgedragen. Niet minder dan 92 deelnemers hadden zich voor de drive aangemeld, zoodat de zaal geheel gevuld was. Omstreeks half negen riep de heer Kuyper de aanwezigen een hartelijk welkom toe, waarbij hij het sympathieke doel, waarom men bijeen was gekomen, in het licht stelde. Woorden van welgemeenden dank richtte hij tot allen, die op eenige wijze tot het welslagen hadden medegewerkt. Hij deed dat in 't bijzonder tot den heer v. Gulik, die dadelijk bereid was gevonden de leiding van den wedstrijd op zich te nemen, tot den heer de Lange, Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker te Bergen, eiken dag 104 uur, werken van Kees Boender maker. Bioscopen. City-theater, 8 uur, eiken dag een ander hoofdnummer (behalve Donderdag, op wel ken dag er geen voorstelling is). Dinsdag, 8 uur, De goede aarde met Paul Muni en Louise Rainer. Toegang boven 14 j. Woensdag, 2.30 en 8 uur, One Night of love, met Grace Moore. Toegang eiken leef tijd. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, 8 uur, hoofdnummer De Zeewolf (sens.); hoofdrollen George Raft, Henry Fonda, Dorothy Lamour e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer De zoon van Tarzan (sens.); hoofdrol Ma- nuel King, elfjarige dierentemmer. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 13 December. 8.15 uur, doopsgez. kerk, lezing ds. Tref fers over godsdienstig geloof en gezondheid. Woensdag 14 December. 2 uur, de Unie, voor de afd. Alkmaar Enkabé, lezing P. v. d. Linde (bondsvoorz.) over levensmiddelenhandel; daarna film. 8 uur, dancing Harmonie, tweede voor drachtavond van het Nut, „Een kunstreis door België" (met lichtbeelden). geheele wereld het spel moeten spelen van de machtspolitiek zonder 'voorbehoud en zonder beperking. Nooit kon men meer het ontbreken betreuren van een derde partij of instituut, waardoor onpartijdig de preli minaire vraag zou kunnen worden beslist of de eisch van het eene tegen het andere land prima facie gerechtvaardigd is. Som mige eischen inzake veranderingen of wij zigingen in bestaande regelingen moeten na tuurlijk als volkomen gewettigd worden be schouwd en het is even vruchteloos te wei geren elk voorstel van dien aard in over weging te nemen als met den degen te klet teren voor iederen denkbaren grief". De Times besluit: ,De jongste gebeurtenis sen moeten bij ons allen de vraag doen op komen, of ooit op eenigerlei wijze internatio naal vertrouwen en stabiliteit zullen worden bereikt zoolang Europa bijna iedere week nieuwe voorbeelden verneemt van agitatie en verrassingen. De correspondent van de „New York Times" te Lima schrijft, dat de vrees voor economische tegenmaatregelen van Duitsch- land op de pan-Amerikaansche conferentie een belangrijke rol speelt. De drie groote Zuid-Amerikaansche staten, Brazilië, Chili en Argentinië, zouden definitief positie heb ben gekozen tegen de meeste voorstellen inzake een „Amerikaansch Eenheidsfront" en in dit verband wordt eraan herinnerd, dat Chili en Brazilië vooral een uitgebreiden handel met Duitschland hebben. Aan den anderen kant staan, zoo verklaart de oorrespondent, Columbia, Venezuela, Cuba en andere midden-Amerikaansche staten, die gunstig staan tegenover de denkbeelden der Vereenigde Staten inzake een positief front tegen de militaire, economische en ideologi sche invasie van het Westelijk halfrond, en men gelooft, dat Bolivia, Paraguay en Uru guay zich ook zullen aansluiten 'bij het kamp dergenen, die niets willen doen. Volgens den correspondent hebben de juri dische deskundigen er bij alle Amerikaan- sche staten op aangedrongen, zich te ont houden van alle pogingen, een aanvaller aan te wijzen of sancties toe te passen, welke, naar zij zeggen, de twee gemakkelijkste mid delen zijn gebleken om, terwijl men den vrede preekt, een oorlog te ontketenen. De stad Masulipitam in het zuiden van Britsch-Indië is door een cycloon geteisterd. 10.000 ton grondnoten, ter waarde van 75.000 pond, zijn vernield. De verbindingen werden gedeeltelijk verbroken. Eenige in landsche vaartuigen zijn gezonken. Vele huizen werden beschadigd. Zes menschen zijn omgekomen. De Poolsche autoriteiten hebben een sen- sationeele samenzwering ontdekt, welke ten doel had de vlucht te vergemakkelijken van den Oekrainschen terrorist Stefan Bandera, die een gevangenisstraf van 15 jaar onder ging wegens deelneming aan den moord op minister Pieracki in 1936. Twee bewakers der Wronkigevangenis en verscheidene leden der Oekrainsche nationalistische orga nisatie U.O.N., die bij het complot betrokken waren, zijn gearresteerd. Politieke waarnemers toonen groote belangstelling voor de redevoering, die Chamberlain vandaag als gast van de buitenlandsche persvereeniging te Londen tijdens het diner, dat aange boden wordt ter gelegenheid van den vijftigsten verjaardag der vereeni- ging, zal uitspreken. Algemeen verwacht men, aldus de di plomatieke correspondent van Reuter, dat de minister-president van deze gelegen heid gebruik zal maken om een belang rijke verklaring af te leggen over de Britsche buitenlandsche politiek. Men verwacht, dat Chamberlain's rede voering veertig minuten zal duren. De rede wordt om 21 uur 40 Greenwichtijd door het geheele Britsche rijk uitgezonden, terwijl zij tevens in de Vereenigde Staten en Italië wordt gerelayeerd. Vooral wordt belang gehecht aan de redevoering in verband met Chamberlain's bezoek aan Rome. die zijn zaal gratis beschikbaar stelde, tot de firma Gerzon en den heer Lakeman voor het schenken der speelkaarten en verder tot allen, die door 't schenken van mooie prijzen een groote collectie bij elkaar hadden gebracht, waardoor meer dan de helft der deelnemers met een prijs huiswaarts zou kunnen gaan. Een gezellige avond werd allen toegewenscht. Nadat de leider enkele technische aan wijzingen had gegeven en eveneens een kort welkomstwoord had gesproken, begon de geanimeerde strijd aan 23 tafels. Er werd gespeeld in drie groepen, resp van 8, 8 en 7 tafels. Aan elke tafel werden spelen gespeeld. Wij behoeven niet te zeggen, dat uitstekend spel afgewisseld werd met mislukkingen door slecht bieden of zwak spelen. Maar alles ging in de beste harmonie. Nadat ruim drie uur met wisse lende kansen Was gespeeld, werden de scorekaarten ingeleverd en kon de leider den uitslag gaan berekenen. Dit ging vlot en spoedig kon de uitslag worden bekend gemaakt. Ongeveer 60 prijzen werden uit gereikt. De winnaars mochten kiezen in volgorde van het behaalde resultaat. Het beste het eerste. Wij laten de eerste, tweede en derde prijswinnaars uit elke lijn van elke groep hieronder volgen. In een slotwoord dankte de heer Sluizer alle deelnemers voor hun aanwezigheid en voor hun sportief spel. Groep A. Oneven. 8 paren. 1. de heeren N. Scherpierhorn en A. Visser te Alkmaar 21 p., 2. de néeren C. Mazereeuw en A. Wolff te Alkmaar 33 J4 p., 3. de heeren Polk en Pranger te Alkmaar 33)4 P- Even lijn. 8 paren. 1. Mej. Brugman en de heer A. Mater te Alkmaar 25 p.; 2. de heeren C. Schoorl, W, Buers te Alkmaar 31 p.; 3. de heeren C. v, Stock en A. BrendonBravo te Alkmaar 32 p. Groep B. Oneven. 8 paren. 1. Mevr. Berkhouwer en de heer B. Kuyper te Alkmaar 25 p.; 2. de heer en mevr. J Lind Azn. te Alkmaar 29 p.; 3. de heeren mr. Moens en de Lange te Bergen 30)4 P- Evenlijn, 8 paren. 1. Mej. Elzas en de heer C. Beek te Alk maar 22 p.; 2. de heeren R. Govers en L, Trijbets te Alkmaar 25)4 P4 3. de heeren C. Sluizer en W. Brandse te Alkmaar-Heiloo 32 p. Groep C. Oneven. 7 paren. 1. Mevr. Pijpers en mevr. Eckmann te Alkmaar 14 p.; 2. de heer en mevr. de Witte te Alkmaar 23 p.; de heer en mevr. W. Prins te Alkmaar 29 p. Even 1 ij n, 7 paren. 1. de heeren E. Buers en van Schaagen te Alkmaar 21 p.; 2. mevr. Brandse en de heer Pol te Heiloo 25 p.; 3. de heeren Slot en Zwaan te Otérleek 26 p. Ze- 28, INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 6 TOT 13 DECEMBER 1938. Nieuwe zaken: Heiloo: „The Beers' Oil Company", venhuizerlaan 36 a, importeur oliën. Bergen: Peetoom Co., Breelaan handel- en import van koffie enz. W ij z i g i n g e n: Alkmaar: N. Maseé en Zonen firma J. Slegtkamp, Ritsevoort 13, uittreding ven noot. Chr. Wiedijk v.h. fa. M. Ringers, Han delskade 44, schilder enz.; fil. gevestigd te Alkmaar, Koningstraat 5. Broek op Langendijk: J. Vroegop Jz., Dorpsstraat 447, winkelier in schoenen enz.; overgegaan aan: P. Vroegop, Sint Pancras. Opheffingen: Alkmaar: Meubelbeurs, Laat 86, winkel in meubelen enz. 'N GRUNNEGER OAVEND IN DE WIERINGERMEER. Men schrijft ons uit Middenmeer: Endeik is 't 'r din toch van komen, dat de Grunneger tooneel- en cabaretclub uut Alkmoar bie ons in de Wieringermeer komen is om 'n bonde oavend te geven. Vleden joar, dou ongeveer 20 man hier vandoan in Alkmoar west hebben en doar slim genoten harren van 'n Grunneger oavend, was d'r vort al over proat, moar doar bleef 't ook eerst bie. Nou pas 'n week of wat leden kwammen de plannen weer veur 'n dag en dou wuir 't eerlieks deur- zet, 'n comité wuir vörmd onder laiden van meneer B. Prummel en dou was 't gauw en goud veurnander. En zoo kwammen din Zoaterdagoavend 10 December 'n stök of daarteg luu uut Alkmoar in 't hotel Smit in Middenmeer mit 'n groode autobus, woarin ook meziek- instrumenten mitnomen wazzen en woa- penschilden van Grunneger gemainten en heur Martinitoren en nog meer, woar ze j de zoal mooi mit aankled hebben. De Wieringërmeerders harren zörgd veur I kouke en ollewieven en klontjes bie de kofvie en deur dit alles zag de zoal d'r feestelk uut. Tegen 8 uur kwammen de Grunnegers uut de polder in stroomen opzetten en 't duurde moar kört of aalle ploatsen in de zoal wazzen bezet: d'r wazzen zoowat tweihonderd man. Meneer Prummel dee de boudel open en zee o.a., dat 't nait 't plan is om 'n Grunneger verainen op te richten in de Wieringermeer, moar allain om as 't ken zoo nou en din as 'n oavend te hebben van Grunneger tooneel en cabaret. En dou was 't woord aan de veurzitter van De Molleboonen, de Alkmoarsche Grunneger verainen, meneer Barkman Hai het 'n oareg proatje hollen as inlaiden en op slag was de best meugelke stemming in de zoal. De verschillende stokjes van de cabaretclub 't Gebelskop wuiren deur hom annander proat op 'n slim prettige menaier, zoodat 'r vroolijk lacht wuir De stokjes zulf, „De daif," „De raizeger en nog veul meer, sluigen bezunder goud in en 't was ain lach aal lach d' haile oavend deur tot haalf twaalm tou en dou begon 't dansen, wat nog tot twei uur duurde. De Wieringermeerders heb ben slim genoten van de mooie oavend en 't was dus gain wonder, dat 'r 'n nust onder heur wazzen, dei zók opgavven lid van De Molleboonen, zoodat ook de Alkmoarders tevree wezen kei.nem DIERENBESCHERMING. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen over een zwart hondje met grijze vlekken, dat zwervende werd aangetroffen. HONDENTENTOONSTELLING. Op de Zondag in den Alkmaarschen Muziektuin gehouden hondententoon stelling behaalde de heer S. Franzen te Heerhugowaard met den Herdershond „Betsy" in de betreffende afdeeling den eersten prijs, terwijl het dier tevens gekwalificeerd werd als op een na de beste der geheele tentoonstelling. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aar, het bureau van politie, Kerkplein, en aldaar te bevragen op alle Woensdagen en Zaterdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd op 26 November tot en met 3 December 1938: bruine alpinomuts, dameshandschoen, huissleutel, blauw muts je en wantje, heerenhandschoen, 1 paar jon genshandschoenen, heerenhandschoen, kin derhandschoen, auto-deurkruk, Nappa hand schoen, kindermuts- en een blauwe mantel manchet. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 26 November tot en met 3 December 1938: Falcon cein tuur, L. Kieft, Compagniestraat 20; wollen handschoen, L. Timmer, Baanpad 15; zwart damestaschje, W. Kok, Oosterburgstraat 16 2 boodschappenmandjes, D. Slinger, Kantoor Accijnstoren; sierkussen van kinderwagen, F. Schokker, Overdiestraat 38; kinder portemonnaie, K. de Vries, Stuartstraat 40; rijwielbelastingmerk, H. Soel Harteveld, Clarissenbuurt 17; kindermuts, F. J. Wil denburg, Dr. Schaepmanstraat 17; jabot, P. Bongers, Boezemsingel 23; 20 damstee nen, J. van Riet, Overdiepad 34; rijwielkop lamp, C. Wester, Dubbelebuurt 14; autoped, Korver, Ridderstraat 23; leeren ceintuur, Nieuwlandersingel 70; portemonnaie met inhoud, T. H. C. Dingerdis, Akerslaan 25; paar motorhandschoenen, R. de Vet, Over diestraat 44; fotometer in étui, Valk, Hout- til 5; rijwielbelastingmerk, C. Kroon, Ken- nemerstraatweg 136; 1 paar glacé hand schoenen, Ned. Bank; smalfilm, C. de Groot, Friescheweg 64; zakmesje, S. Vreeker, Mag- dalenenstraat 9; damesportemonnaie, G. v. Oord, Nieuwpoortslaan 47; kinderwantje, M. Wehnes, Heemraadstraat 13; rozenkrans, v. d. Sloot,, Clarissenbuurt 19; 4 rentezegels, G. Siewerts, Varnebroek 1; heerenhand schoen, De Boorder, Noorderkade 29. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht, hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie. DE CARICATUUR IN DE NATUURWETENSCHAPPEN. Voor het natuur- en letterkundig ge nootschap hier ter stede „Solus nemo Satis Sapit", hield gisteravond prof. dr. Ernst Cohen uit Utrecht in hotel De Nachtegaal een interessante verhandeling over het onderwerp: „De caricatuur in de - natuur wetenschappen". Met een aantal lichtbeelden heeft de heer Cohen zijn lezing geïllustreerd. Prof. Cohen zeide o.m., dat hij zich door de studie van de geschiedenis der natuur wetenschappen ook geïnteresseerd had voor de caricaturen, die er op dit gebied in den loop van den tijd zijn verschenen. Veel moeite heeft professor Cohen zich gegeven de werkelijke beteekenis van de vele in het bijzonder in Engeland verschenen caricaturen te ontdekken. Hij kwam daar- bjj meermalen tot verrassende resultaten en interessante ontdekkingen, waarover hij tal van bijzonderheden mededeelde. Achtereenvolgens verschenen op het doek de portretten en caricaturen van Dalton en Mol, van Rumford o.m. bekend door zijn pogingen tot het verbeteren van „the condition of the poor", waartoe hij o.m. de moderne haard en ook de „Rum- fordsoep" samenstelde van Priestley een van de „nieuwlichters", die wegens zijn sympathieën met de ideeën van de Fran- sche revolutie naar Amerika heeft moeten uitwijken van Faraday, een van de grootste natuurkundigen en van verschei- 13 iluki 13 Huiven - 3 Huki 1 Huiven lel op hei AKKER-merk I dene anderen. Van verschillende bekende Engelsche caricaturisten (o.m. Guilrey) werden diverse interessante caricaturen gereproduceerd. Na de pauze zagen we nog o.m. portretten en caricaturen van onzen landgenoot Van 't Hoff bekend door zijn baanbrekend werk op het gebied der stereochemie Kolb, Kamerlingh Onnes, Lorentz, Rönt gen, Marconi, madame Curie, Crookes en Keivin door bekende caricaturisten als Braakensiek, Van Tast, den Engelschen teekenaar „Spy" en anderen. Prof. Cohen heeft zijn doel: meer be langstelling te wekken voor ie caricatuur in de wetenschap waarvoor tegenwoor dig, zooals prof. Cohen opmerkte, de in teresse vrijwel tot het absolute nulpunt is gedaald zeer zeker bereikt. Aan het slot heeft de voorzitter van het genootschap, dr. F. Ph. v a n V o o r s t, den spreker dank gezegd voor zijn belangwek kende lezing. OUWE SUNDERKLAAS OP TEXEL. Onze Texelsche correspondent schrijft: De maskerade van het Sint-Nicolaas- feest wordt hier op den 12den December weer herhaald onder den naam van Ouwe Sunderklaas. Nog veel grooter dan op 5 December is dan het aantal gemasker- den, dat zich langs de straten beweegt. Veel meer werk wordt er gemaakt van de costuums en vooral veel aardiger voor stellingen gegeven. De grootste maskerade is het vanzelfsprekend te Den Burg, maar vooral te Den Hoorn is de pret op dien avond groot. Te Den Burg is het streng verboden balrr.uziek te geven met „Ouwe- sunderklaas", doch te Den Hoorn heeft men in deze een bijzonder voorrecht. In het eenige café „Loodsman's welvaren" genaamd, wordt op dien avond een druk en echt gezellig bal gehouden, waarheen jongelui van het geheele eiland trekken. In tegenstelling van Sint-Nicolaas was het 12 December prachtig weer, zoodat het aantal gemaskerden ditmaal zeer groot was. Men kon wel zien, dat velen op het laatste nippertje nog een pakje bij elkaar gezocht hadden. Allerlei oude costuums deden opgeld, maar er waren ook heel mooie vertooningen bij; en erg leuke voorstellingen. Vooreerst „De groote trek der boeren in Zuid-Afrika", Op huif karren trok een groot aantal mannen en vrouwen in oud-Transvaalsche kleeding door de straten. Alleen werden de wagens niet getrokken door ossen, doch door paarden, daar er op heel Texel geen trekos te vinden is. Verder was er een groep die voorstelde „Een v. d. Schuyt- trip", zooals er hier in de zomermaanden verschillende komen, verder een paar groepen muzikanten, die ook aardige muziek maakten. Evenals ieder jaar werd ook ditmaal het feest ten dienste van de liefdadigheid gesteld. Een orgel werd door een troepje gemaskerden begeleid, die met een bus giften inzamelden voor de „ziekenauto". Ditmaal waren er niet minder dan drie beeren aanwezig, verder een vleermuis, een draaimolen, een koning met zijn nar, een pindamannetje, enz. Niet alleen waren er veel gemaskerden op straat, doch ook een zeer groot aantal toeschouwers. Al wordt het oude lied „Ouwe Sunderklaas gaat nooit verloren" niet meer gezongen, dit feest, dat op Texel zulk een groote belangstelling heeft, zal op Texel wel nooit verloren gaan. bevat voortdurend berichten, die andere bladen pas den volgenden dag hebben. Dat komt, omdat de de EENIGE STADSKRANT ia! ZOO VERKOOPT MEN HUIZEN. De heer J. D. Edwards uit Milwaukee, had een aantal huizen laten zetten uit beton. Met een geconcentreerde advertentie campagne in een courant verkocht 0 20 woningen met een gemidde waarde van 5000 dollar. De kosten v® de courantenreclame, die dit re taat hadden bewerkstelligd, be r gen 1 van de totale waarde ez huizen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2