DAGMEISJE gevraagd 3 JUoimciaal 7lieaws MEILOO SCHAGEN HENSBROEK WILRINGckWAARD ST. PANCRAS ZUIDSCHARWOUDE BlftOEK OP LANGENDIJK OBDAM STOMPETOREN JiacftttoeucrUm Aditectentiën NICOLAAS JACOBUS. JOHANN CHRISTIAN VAN HOUTEN, JAN JACOB VELTHUIJS, MAGDALENA, De meerderheid der kappers is voor sluiting. In de Maandagavond in de Rustende jager gehouden vergadering van de kap pers in deze gemeente is ter tafel gekomen de kapperszaken op een middag in de week te sluiten. Van de 12 kappers (waaronder 2 dameszaken) hebben zich een 10-tal uitge sproken om aan den Raad een request te richten om middels een gemeentelijke veror dening tot het gewenschte doel te geraken. Heemraadschap de Schager Kogge. Zaterdagmiddag hield het Heemraad schap „de Schagerkogge" een vergadering van Hoofdingelanden in het hotel van den heqf Igesz te Schagen. Voorzitter was de heer D. P. Timmer. De heeren Nagelhout en Bas onderzochten hierna de geloofsbrieven van de herkozen hoofdingelanden J. Schenk Az. en H. Kooy. Geadviseerd werd tot toelating, waar na beide heeren door den voorzitter met hun herbenoeming gefeliciteerd werden Spr. rekende op een even prettige samen werking als voorheen. Onder de ingekomen stukken bevond zich o.m. een schrijven van den heer H. Bron der te Barsingerhorn, bevattende een ver .zoek om ontslag als peilbeambte wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. De voorzitter stelde voor om deze functie te laten vervallen, daar het opnemen van het peil niet meer zoo noodzakelijk is. Wam neer het noodzakelijk is, zal de heer Droog de gemalen van de Kogge waarschuwen om met malen op te houden. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Van den Provincialen Waterstaat was goedkeuring ingekomen betreffende het ma ken van een inlaatduiker aan het Wad. De kosten werden begroot op 350 plus het sa laris van den opzichter en de reis- en ver' blijfkosten. De voorzitter stelde voor om het maken van dezen duiker achterwege te laten, daar er nu door verbetering van den boezem ge noeg water in den Kaagpolder kan loopen De heer J. Schenk Az. was er aanvanke lijk voor, doch nu binnen afzienbaren tijd het kanaal VerlaatLutjewinkelKolhorn wordt aangelegd, bestaat de mogelijkheid, dat men niet opgescheept wordt met het vuile water van Lutjewinkel. De heer C. Borst meende, dat als het ge rief wat men ervan had groot was, men het om de kosten, die zeer laag waren niet be hoefde te laten. Besloten werd de zaak voor- loopig aan te zien en zoo mogelijk het nieu we kanaal af te wachten. Een strop van 600. Ingekomen was de afrekening van de Ver. van Noordhollandsche Waterschappen be treffende de ontvangsten en uitgaven, die ten laste van de Kogge zullen komen. De kosten voor de Kogge waren geraamd op 7900, doch het was opgeloopen tot 8502.26. Dit kwam voornamelijk omdat de ongevallenpremie a 9.80 voor rekening van het waterschap kwam en niet voor die van het Rijk, zooals eerst door de betrok' ken ingenieur van den Rijkswaterstaat was gezegd. Bovendien was ook de ziektepremie verhoogd tot 390.96. Het niet ter beschikking zijn van voldoen de arbeiders was wel nadeelig geweest voor een goed verloop van de werkzaamheden, doch had niet zoozeer tot het nadeel bijge dragen. De voorzitter zeide, dat altijd gerekend is dat de begrooting aan den ruimen kant was. Het nadeel is dan ook toe te schrijven aan een misverstand tusschen ir. de Priester en den ambtenaar van de Ver. van N.-Holl. Waterschappen. Besloten werd om dit na deel maar te accepteeren, terwijl de voor zitter nadien nog mededeelde, dat hiervoor geen nieuwe leening behoeft uitgeschreven te worden. Aan den Kaagpolder was ver kocht voor een bedrag van 675. De heer J. Schenk Az. werd tot Heem raad herkozen. Het voorstel tot bestendiging van de ere- diet-overeenkomst met de Boerenleenbank te Schagen voor kasgeldbehoeften in 1939 werd z.h.st. aangenomen, evenals het voor stel om een regeling te treffen als bedoeld bij artikel 121 a van het Algemeen Water schapsreglement. Van den W.O.L.-polder was een schrij ven ingekomen waarin gevraagd werd naar de voorwaarden welke verbonden zijn aan het inlaten van water uit den Kogge-boezem in een poldertje groot 35 H.A., uitmondende op den Moerbeekweg. De W.O.L.-polder had van den Provincialen Waterstaat reeds goedkeuring verkregen. Verleend wordt de reeds gegeven toestemming tot wederopzeg- gfings toe tegen een bedrag van 1. Als laatste punt vermeldde de agenda het voorstel om Dijkgraaf en Heemraad te machtigen den laatsten molen voor afbraak bij openbare inschrijving te verkoopen. Z.h.st. werd bovengenoemde machtiging verleend. In de nu volgende rondvraag maakte de beer G. Schenk Az. aanmerkingen over den lagen waterstand van de Mient. Hierna sluiting. Onderling veefonds. Onder leiding van haar voorzitter, den heer D. Wit, vergaderde Zaterdag de Vereen. Onderling Veefonds te Hensbroek in café Mantel. Er is weer een jaar verloopen, zeide de voorzitter. Laten we de hoop uitspreken, dat <1® toestand in de veehouderij iets zal ver beteren. Helaas is dit weer niet het geval geweest. Het is al begonnen in het voorjaar en toen de koeien nauwelijks een paar maan den in de weide liepen, brak het voor den veehouder zoo gevreesde mond- en klauw zeer weer uit, wat altijd weer de grootste offers vraagt. Dit is voor ons fonds een ge weldig duur jaar geweest. De onkosten zijn dit jaar, vergeleken bij het vorige, bijna ver driedubbeld. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat weer 5 nieuwe leden zijn toegetreden en dat de taxateurs nog al eens voor moeilijk heden komen te staan in verband met het ïeeischen van 't mond- en klauwzeer, waar door de koeien niet in goede conditie zijn. Spr. wilde nu machtiging van de algemeene vergadering om de twijfelachtige koeien enkele weken te laten staan zonder ze in het t!/?S °P te nemen- Dit werd goedgevonden, Met algemeene stemmen besloot de ver gadering nieuwe reglementen te laten druk ken. De ontvangsten over het boekjaar van Dec. 1937 tot 30 Nov. 1938 bedroegen 2739.05. De uitgaven bedroegen 2703,81. Batig sa.do 35,24. De rekeningen werden jn orde bevonden. Uit het jaarverslag van den heer Fok melden we, dat de omslag per koe dit jaar is geweest 4.45 tegenover het vori ge jaar 1.70, wat een zeer belangrijk ver schil is. Afgekeurd werden dit jaar 17 stuks, t.w. 12 koeien, 4 vaarzen en 1 kalf, welke op' brachten te samen 747.82. Vorig jaar wer den in het geheel maar 5 stuks afgekeurd. Het hoogste aantal verzekerde koeien was 498 stuks, het laagste aantal 411. Thans zijn van de 36 leden 495 stuks verzekerd. Met den wensch dat het volgend jaar voor het fonds voordeeliger mag zijn, sloot de heer Fok zijn jaarverslag. De voorzitter zeide, dat het fonds door het veilen van het goedgekeurde vleesch een groot voordeel heeft en daardoor zoo goed koop kan werken. Spr. was er van over tuigd, dat in den geheelen omtrek geen vee fonds onderling zoo goedkoop kan werken als in Hensbroek. De heeren D. Wit en Jb. v. Vuure werden weer als taxateurs benoemd. Als plaatsver vangers werden eveneens met bijna alge meene stemmen herbenoemd de heeren Jb. v. d. Molen en C. de Boer. Als secretaris penningmeester werd herbenoemd de heer P. Fok Sr. Bij de rondvraag vroeg de heer S. Suiker of het verplicht is, om het afgekeurde vee door den heer Hellenberg te laten vervoeren. Spr. vond het gek, als je een zoon hebt, die een vrachtdienst heeft op Purmerend en je vee door een ander moet laten vervoeren. De voorzitter zeide, dat dit al jaren onbe wust is gegaan. Als een koe werd afgekeurd, werd Hellenberg gewaarschuwd en werd de koe naar Purmerend gebracht. Spr. zou dit nu vrij willen laten. Met algemeene stemmen werd besloten de leden hierin vrij te laten. Nadat met de heer Hoogewerf nog een kwestie, die in den breede werd besproken, in goede harmonie was opgelost, sloot de voorzitter met een woord van dank voor de aangename besprekingen deze jaarvergade ring. Publieke verhuring. Door notaris de Boer te Hoogwoud werden Maandagavond in café Mantel voor de Nederl. hervormde kerk de volgende per- ceelen publiek verhuurd: Bouwland, genaamd „De Krom", groot 14 A., aan C. Boot voor 16. Bouwland, genaamd „Half morgen", groot 42 A. 50 c.A. aan Jb. Weitman voor 42. Bouwland genaamd „Vijf Honderd", groot 80 A. 40 c.A. en gelegen in de gemeente Obdam aan P. Groot aldaar voor 85. Grasland, genaamd „de Kerkeschoot", groot 55 A., aan Jb. Nap voor 2500. Gras land, genaamd „Annakas", groot 89 A. 40 c.A. aan J. D. Leegwater voor 101. De verharing geschiedde voor onbepaalden tijd. Naar het Huis van Bewaring. Gistermiddag is in het Huis van Bewa ring te Alkmaar opgenomen de ruim zeven tigjarigen Jb. K. uit Hensbroek wegens overtreding van de zedenwetten. bljjven, niet met het groote schoolfeest mee mochten gaan. Dit is een dubbele straf. Is het niet beter volgens den leeftijd te werk te gaan? De heer Sieswerda was het vol komen met haar eens en wilde deze zaak gaarne in een onder wijzers vergadering ter sprake brengen. STEUN AAN KLEINE TUINBOUWERS. Bij beschikking van de ministers van economische en sociale zaken is, ingaande 1 Januari 1939, het volgende reglement voor steunverleening voor kleine tuinders vastge steld (Staatscourant van 7 Dec. 1938). Onder „tuinbouwer" wordt verstaan iemand die met behulp van cultuurgrond een bedrijf exploiteert. Voor steun komen zij in aanmer king, wier totale bedrijfsinkoimsten uit het tuindersbedrjjf meer dan 4 per week be dragen. In het reglement voor steunuitkeering zijn ingeschakeld: a. inspecteur, b. gemeentebe stuur, c. gemeentelijke commissie. Het reglement omvat: „B-tuinbouwers" met een inkomen uit hun bedrijf) van min der dan 7 per week. „C-tuinbouwers" met meer dan 7 per week. Bij de vaststelling van steunverleening wordt ervan uitgegaan, dat theoretisch een inkomen van 9 per week wordt verzekerd Bij het inkomen, bedoeld in art. 5, wordt een verhooging toegekend voor ieder gezinslid boven de twee, met een maximum van zes personen, van 0.15. Indien het gezin uit meer dan zes personen bestaat, verhoogd met 0.15 voor 4 gezinsleden boven de twee en met 0.40 voor ieder gezinslid boven de zes, De gezinsbijslag mag echter niet hooger zijn dan 1.80. Indien de bedrijfsinkomsten 7 of meer per week bedragen, komt de vergoeding ge heel ten laste van het departement van eco nomische zaken. Indien de genoemde Ihkomsten meer dan 4 doch minder dan 5 per week bedragen, komt 20 pet. ten laste van genoemd departe ment en 80 pet. ten laste der gemeente. In dien de genoemde inkomsten 5 of meer doch minder dan 6 per week bedragen, komt de vergoeding voor 50 pet. voor meer' genoemd departement en 50 pet. voor de ge meente. Indien genoemde inkomsten 6 of meer doch minder dan 7 per week bedra gen, komt de vergoeding voor 80 pet. ten laste van het genoemde departement en 20 pet. voor de gemeente, i Voorts bevat de steunregeling een aantal gevallen voor extra hulp (bijv. verzoeken om extra hulp voor aanschaffing van kleeding, dekking en schoeisel), voor zoover daaraan dringende behoefte ontstaat. Ook bestaat er, in bijzondere gevallen, gelegenheid tot deel name aan de spaarregeling. Het rijkstoezicht op de uitvoering van het reglement wordt (voor zoover niet anders bepaald) uitgeoefend door den Rijkscontrole dienst van het departement van sociale zaken te 's-Gravenhage. ouuv.avond. Op uen ouueravond in ae o. 1. school waren ruim 30 moeaers en vaaers aanwezig. Wegens omsiemems van aen voorzitter, notaris ivoomen, werd ae bijeenkomst ge- opena door aen neer biesweraa. .Burgemeester xvaan aeea eenige mede- deenngen over ae meiisverstreKkmg. Het is ge Dienen, aat net zeer nuttig is. Het is zeer moeiiyn, meuewerning van ae ouaers te verkrijgen. De ouders vinaen 't wel prettig, aocn wanneer ae kwitanties ge presenteerd woruen, wordt er niet thuis gegeven. Ongeveer bO a 70 van de kwi tanties kwam onueiaaid terug op me ma nier gaat het enthousiasme er wei wat af. Lr zaï een andere regeling getrofxen moeten worden. De heer Sieswerda deed eenige mede- deelingen over de tanaverzorging, waarbij bleek, aat deze uitstekend voiaoet. Verder werd door den heer Haan een toe lichting gegeven betreffende den school- artsendienst. Thans is ook onze gemeente aangesloten bij het district Helder. Bestuursverkiezing. In plaats van mej. Kromkamp, die wel herkiesbaar was, doch liever niet meer in aanmerking kwam, werd nu mej. Wispelwey gekozen. Hierna werd door den heer Sieswerda een zeer interessante lezing gehouden, ge titeld „De eeuw van het kind". Dr. Kuiper heeft gezegd: Geef me het kind en ik heb de toekomst, want het jonge kind is kneedbaar als was. Dat legt de ver antwoordelijke ouders den heiligen plicht op, voorzichtig, zorgvuldig met het hun geschonken kind te handelen. Burgemeester Kaan dankte den spreker voor zijn interessante en diepgaande in leiding. Bij de rondvraag werd door den burge meester nog gewezen op het verkeerde, dat op uitvoeringen zeer vaak kinderen met ouders meekomen, wat z.i. een gebrek aan inzicht is. Verder zeide spreker, dat met alle respect voor kinderfeesten deze niet overdreven moeten worden. Door den heer van Ham werd in verband met financieele plichten, waarover dezen avond nog al eens is gesproken, opgemerkt dat hem gebleken is, dat van de opbrengst der centen op keuveltjesavond slechts één jongen 5 cent heeft gegeven voor tandver- zorging. Mej. Kuiper vond het niet goed, dat kin deren, die in de 6e klasse moesten over- MOEILIJKHEDEN VOOR DE VEILINGSVEREENIGINGEN TE BEVERWIJK, CASTRICUM EN HEILOO. Het is al geruimen tijd bekend, dat de firma D. niet aan haar verplichting kon voldoen. Eenigen tijd geleden verwachtte men een faillissement, doch er is een re geling getroffen, welke de partijen kon bevredigen. De firma D. is de dupe van de moeilijke tijden, waardoor de uitvoer aan banden is gelegd. Als exporteur van betèekenis en meer speciaal van aardbeienpulp, heeft zij veel, zoo niet alles, te maken met export. En waar in 1937 groote verliezen werden ge leden en in 1938 de export even groote, zoo niet grooter, moeilijkheden ondervond, kon de betaling niet geschieden, zooals noodig was. Hoe die moeilijkheden zijn ontstaan doet weinig ter zake. Het storten van een cautie, waarmede men zekerheid heeft, werd voor D. niet geheel doorgevoerd. En dat is ook wel verklaarbaar. De veilingen die er bij betrokken zijn, hebben hun belangen toevertrouwd aan mr. L. Niemöller, secretaris van het Cen traal Bureau van de Veilingen in Den Haag. Aangeboden is 20 pCt. terstond te betalen, 30 pet. bij den aanvang van de aardbeien campagne 1939, terwijl voor de resteerende 50 pet. uitstel van betaling is verleend tot nader order. Naar het schijnt heeft de firma D. een veiling in Beverwijk bevoordeeld, doch er is beslag gelegd op een partij pulp. Ook ligt er nog een groot kwantum pulp (waaronder ook van de regeering). De vei- lingsbesturen hebben echter al hun belangen toevertrouwd aan het Centraal Bureau. voorzitter brak een lans voor het aanleggen van een kunstijsbaan, hetgeen het bestuur verder zal uitwerken. De afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Oudendijk gaf daarvan een uitgebreid verslag. Daarna was het woord aan het H.B.-lid van den bond, den heer Trouw uit Abcoude, die aan de hand van een serie lichtbeelden, ons het heerlijke Hollandsche ijsvermaak toonde Deze spreker was wel zeer veelzijdig en had in zijn rede, de poëzie, schilderkunst en lite ratuur geweven, die bij de prachtige platen boeide van het begin tot het einde. Aan de hand van de wetenschap toonde hy aan, dat ijslooze winters, ook in den goeien ouden tijd voorkwamen, zoodat men niet aan moe der Natuur behoeft te wanhopen, als zij haar IJskoning eens een rustkuur doet ondergaan Heel jammer was het, dat de onderwijzers en vele .anderen niet van deze leerrijke, mooie lezing profiteerden. De aanwezigen waren het allen met den voorzitter eens toen deze den heer Trouw en zijn helper, den heer Post, dankte voor het gebodene, en deze propaganda-avond belangrijk voor de afdeeling noemde. Verpachting van grasgewas, Bij de Maandag in café Kamsteeg ge houden verpachting van het grasgewas bracht dit op de som van 4467, in 1937 4790. De verkoop rietgewas 202 tegen 380 in 1937. Schooltandverzorging. De kinderen der openbare school le en 2e klasse zijn voor de eerste maal behandeld door den schooltandarts. De deelname was bijna algemeen. Op de 27 kinderen zijn 46 vullingen verricht. Diepspitregeling is begonnen Het diepspitten in werkverschaffing is deze week begonnen. Bij verscheidene tuinders zijn arbeiders tewerk gesteld. Inventarisatie stapelproducten. Blijkens de inventarisatie van stapel producten, gehouden door de Langendijker Groenten-Centrale alhier, was de voor raad bij de leden van deze organisatie als volgt: Roode kool 415 wagons; gele kool 557 wagons; Deensche witte kool 625 wagons, uien 134 wagons en Peen 31 wagons. De voorraad per 6 December 1937 was: 340 wagons roode kool; 868 wagons gele kool; 600 wagons Deensche witte kool; 90 wagons uien en 29 wagons peen. In totaal dus 164 wagons (van 10.000 K.g.) minder dan verleden jaar. Ballero-wedstrijd Onder groote belangstelling vond Zon dagavond in het café van den heer Th. Stade' gaard alhier de bekendmaking der prijs winnaars plaats in den ballerowedstrijd ter gelegenheid van een St. Nicolaas-reclame- campagne, georganiseerd door de gezamen lijke plaatselijke middenstanders. De heer G. M. Bos verheugde er zich in z'n openingswoord over, dat deze campagne in zoo ruime mate de medewerking had onder vonden van de inwoners en bracht hiervoor namens alle deelnemende middenstanders een gepast en welgemeend woord van dank, Er waren 36 beschikbaar gestelde prijzen. In café Renses vergaderde Maandag avond de afd. van de „Ijsbond Hollands Noorderkwartier". De voorzitter, de heer L. Schuuring, riep allen een hartelijk welkom toe. De secretaris, de heer S. Heringa, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de leden, ondanks de schrale winters, de afdee ling getrouw blijven. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. Schuuring, zagen wij een saldo van 54,48, terwijl de contributies nog ge- ind moeten worden. Beide functionnarissen kregen van den voorzitter een woord van dank voor hun werk. De heer S. Heringa werd aangewezen om de afdeeling op de al gemeene vergadering te vertegenwoordigen. De heer C. Weeshof kreeg een verklaring van den secretaris over de afd. Omval, die nu is aangesloten bij de Quint. De heer Brouwer vroeg naar het verlichtingsmate riaal, hetgeen in orde bleek te zijn. De heer Zijlstra vroeg naar attracties in ijslooze winters. De voorzitter antwoordde, dat dezen avond in dien geest was georganiseerd en dat het aantal bezoekers niet aan de ver wachting voldeed, was zeker niet de schuld van het actieve bestuur. De heer S. Heringa riep de hulp in van de ouders, om de kinde ren zooveel mogelijk van te zwak ijs af te houden en bracht in herinnering, hoe het vorig hoofd der O.L. school, de heer P. Köhne, bij dat werk zoo'n groote stuwkracht was. Besloten werd ijshaken te bestellen. De N.V. Bijj.^iyjUT_rt.xvöCxiB LAruivi v bxLING. ALKMAAR, 12 Dec. 1938. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.503.30, Andijvie 47, Boerenkool 1.604.20, Bieten 0.80 2.20, Gele kool 1.301.80, Groene kool 1.303.80, Prei 1.503.80, Roode kool 12.60, Uien 2—3.80 en Wortelen 1.30—3 per 100 K.G.; Appelen 714, Druiven 1525, Peren 69, Spruiten 2—6, Tomaten 7.70—13.60 en Wit lof le s. 46 en 2e s. 1.502.50 per 100 pond; Bloemkool le s. 9 2e s. 1.50 4 en Knolselderie 12.20 per 100 st.; Kropsla 1552 ct. per bak; Peterselie 1.20 2.20, Selderie ƒ0.70—1.50 en Wortelen 24 per 100 bos; Spinazie per bak 75 82 ceni PURMEREND, 13 Dec. 1938. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. kaasbeurs. Verhandeld 15 partijen, wegende 27000 K.G. Hoogste prijs 21.50. Handel matig. Kaas. 2 stapels Kleine boeren 21.50; 243 K.G. Boter 1.56—1.60 per K.G. 668 Run deren, w.o. 300 Vette koeien 6060 cent per K.G. handel stug; 235 Geldekoeien 115 175, 95 Melkkoeien 180260, 38 Stie ren 4650 cent per K.G. handel matig; 11 Paarden 70150, 56 Vette kalveren 30 48 cent per K.G. handel stug; 325 Nuchtere kalveren: slacht 712 en fok 1118, 307 Vette varkens (slacht) 4447 cent per K.G. handel matig; 63 Magere varkens 16 20, 357 Biggen 10—14, 1865 Schapen 1824.50, handel stug; 42 Bokken 3— 14, handel matig. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. (Afd. eieren). 75000 stuks Eendeieren 2.65 2.85 en 85000 stuks Kippeneieren, waar van de prijzen als volgt: 6566 K.G. 4.65 4.75, 63—64 4.55—4.70, 60—62 4.20 4.60, 58—59 4.154.25, 56—57 f 3.90 4.10, 53—55 3.55—3.95 en 50—52 3.50—3.65. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Dec. 1938. (Langendijker Groentenveiling). 51500 K.G. Roode kool 1.30—2; 107000 K.G. Geit- kool 1.30—1.40; 110000 K.G. D. witte kool 11.20; 8300 K.G. Savoye kool 2.10—3.70; 15000 K.G. Uien 3.70—ƒ3.90, grove uien 3.704, drielingen 3 3.10, nep 5—5.20, stek 1.10—2; 3500 K.G. Peen 2.102.70, kleine peen 0.70 1.10; 12200 K.G. Bieten 1.30—2.20; 60 K.G. Tomaten: A 8.20, C 5.30 en CC f 2; 6400 K.G. Andijvie f 2.90—4.30; 90 K.G, Spruitjes 8. NOORDSCHARWOUDE, 13 Dec. A938. (Noordermarktbond). 136500 K.G. Roode kool 1.30—1.90; 47600 K.G. Gele kool 1.30—1.60; 124800 K.G. D. witte kool 1 f 1.20; 14800 K.G. Uien f 4.30—f 4.80, grove uien f 3.50—f 3.80, drieling f 3— 3.10; 6900 K.G. Peen f 1-80f 2.40, kleme peen 0.70-f 1.50; 2300 K.G. Aardappelen; Blauwe Eigenheimers 2.80f 3; 7900 K.G. Andijvie,/ 3.905.10. WARMENHUIZEN, 12 Dec. 1938. 31100 K.G. Roode kool 1.30—1.70; 17700 K.G. Gele kool f 1.301.50; 6800 K.G. D. witte kool 1. PURMEREND, 12 Dec. 1938. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aard appelen: Blauwe 7388 cent en Borgers 51 —59 cent per kist, 25 K.G.; Tomaten: A 10 17.50 en C 4—21 per 100 K.G.; Wit lof 24—86 cent per 8 K.G.; Bloemkool 2— 9 per 100 stuks; Roode kool 1.302, Witte kool 1 en Savoye kool 1.30 3.20 per 100 K.G.; Spruitkool 0.502.20 per 15 K.G.; Boerekcol 16—34 cent per kist, 10 K.G.; Sla 1.10—2.60 per 100 krop; Andijvie 2059 cent en Bieten 1535 cent per kist; Wortelen 2256 cent per zak; Uien 7690 cent, Uien drielingen 60 cent en Uien Nep 1.18 per 25 K.G.; Prei f 1.20—f 2.70 per 100 K.G. Druiven (Frankenthalers) 49—53 per 100 K.G. Appels: Bramley Seedling 1421, Groninger Kroon 12— 20, Luntersche Pippeling 1221, No taris-appel 24, Present van Engeland f 16 29 en Reinette, goud 1528 per 100 K.G. Peren: Gieser Wildeman f 19, Winter- louwtje 19 en Winterjan 1425 per 100 K.G. TEXEL, 12 Dec. 1938. (Veemarkt). 6 Koeien 120260; 45 Graskalveren 45 70; 9 Nuchtere kalveren 7f 14; 14 Big gen 10—16; 110 Kippen 0.50—1; 2 Geiten 7—10. TEXEL, 12 Dec. 1938. (Eierveiling). Aan gevoerd 34017 eieren, waarvan de prijzen als volgt: 5862 K.G. (per 100) 4.50— 4.80, 62—64 4.75—4.90 66—70 f 4.95 5.25 en 50—56 3.50—4i30. De Heer en Mevrouw VIS-BOSMAN geven kennis van de geboorte van hun zoon Heiloo, 12 Dec. 1938. Blinkenlaan E 89. Tijdelijk: Centraal Ziekenhuis, Alkmaar. Tot onze diepe droefheid overleedplotselingte Shanghai onze innig geliefde Man, Vader en Behuwdvader, de Heer in den leeftijd van 60 jaar. Shanghai, 11 Dec. 1938. G. VAN HOUTEN- WIJNBERG. Bloemendaal, Kennemerweg 20, W. F. E. ROOS- VAN HOUTEN. J. D. J. ROOS. Shanghai, H. J. VAN HOUTEN. E. G. VAN HOUTEN— HERENIUS. Eenige èn algemeene kennisgeving. Eenige en Algemeene Kennisgeving. Heden overleed, in de Johannes Stichting te Huis ter Heide, onze geliefde Man en Vader, de Heer in den ouderdom van 59 jaar. M. VELTHUIJS—BEERS. W. P. VELTHUIJS. M. VELTHUIJS. N. VELTHUIJS. Alkmaar, 12 Dec. 1938. Lamoraalstraat 5. Liefst geen bezoek. De begrafenis zal plaats hebben Donderdag 15 Dec. a.s. op de Gemeente Begraaf plaats. Vertrek vanaf huis n.m. twee uur. Tot onze diepe droefheid overleed onze kleine nog geen 24 uur oud. J. LOURENS. M. LOURENS— VAN HAMEL. Alkmaar, 12 Dec. 1938. voor tijdelijk, van 98 uur. Goed kunnende koken. Aanm. 8-9 uur FRIESCHEWEG 6.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3