1 ALINE ESTER'S ROMAN tBUwetrtattd Meer dan 430.000 gulden Opbrengst der nationale collecte. Werkloosheidssubsidiefonds. Laffe overval te Oss. Dader gearresteerd. Zijn evenwicht verloren. Timmerman op slag gedood. Bekneld geraakt tusschen wal en schip. EEN KORTE TOELICHTING OP DE PACHTWET. Prijs f 0.25 - Bureau Alkm. Courant. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij h Herm. Cosler i Zn GEMENGD NIEUWS. Glimlachje ÜeuilhtM TWEEDE BLAD. De vanwege het Nederlandsch Jeugdleiders Instituut georganiseerde geldinzameling ten bate van de vervolg den om geloof of ras bereikte gisteren een totaal van f 430.000. Van eenige tien tallen, meest kleine gemeenten is nog geen opgave binnengekomen. In deze plaatsen is later in vele eerst giste ren gecollecteerd. By de opstelling der ontwerp-begroo- ting van het Werkloosheidssubsidiefonds voor het dienstjaar 1937 zag de regee ring zich, met het oog op de zorgvolle financieele positie van genoemd fonds, voor de noodzakelijkheid geplaatst het bedrag voor bijzondere bijdragen aan gemeenten te beperken door geheel of ten deele rentedragende voorschotten in de plaats van bijdragen a fonds perdu te verstrekken. Daar de splitsing van bedoelde bijdragen in extra- en belastingbij dragen en rente- looze voorschotten echter niet zóó tijdig kon plaatsvinden, dat hiermede bij het opmaken der begrooting van het fonds voor het jaar 1937 rekening kon worden gehouden, werd de betrokken post pro memorie uitgetrokken. In een thans ingediend wetsontwerp tot wij ziging van de begrooting van het fonds voor genoemd jaar wordt hierdoor geraamd een bedrag van 7.825.000. Als gevolg van de definitieve vaststel ling van alle uitgestooten bedragen in den loop van 1938 kan het bedrag van verstrekte voorschotten, in afwijking van de oorspronkelijke raming ad 28.000.000, gesteld worden op rond 18.500.000 Zondagavond laat is het na een korte woordenwisseling in het café van Van Haa- ren op den Litherweg te Oss tot een hevige vechtpartij gekomen, waarbij de beruchte Ossche bekkensnijders zich weer eens heb ben laten gelden, aldus het Hbld. De 26-jarige jongeman W. van Lent had verkeering met een der dochters van den caféhouder, hetgeen aanleiding gaf tot jalouzie van een aantal andere jongelieden. In den loop van den avond waren er al eenige onaangenaamheden in het café voorgevallen, en tegen slui tingsuur was v. Lent onder voorwendsel naar buiten gelokt. Op den weg aange komen, werd hij in de duisternis plot seling aangevallen door een aantal man nen en ernstig mishandeld. Op het hulpgeroep van den jongen man kwam de caféhouder naar buiten, waarop de aanvallers het hazenpad kozen. Hevig bloe dend werd vn Lent het café binnen gebracht, waar bleek, dat hij met een mes deerlijk in het gelaat was toegetakeld. De jongeman zal, hoewel zijn toestand niet levensgevaarlijk is, eenigen tijd in het ziekenhuis moeten verblij ven. De daders zijn aanvankelijk onbekend ebleven, want zooals gewoonlijk in Oss: nie- man, die bij de ruzie aanweizg is geweest, had iets bijzonder gezien. Dader gearresteerd. De gemeentepolitie van Oss heeft gisteren uitgebreide nasporingen gedaan. Op aanwijzingen van het slachtoffer en van den caféhouder heeft de politie gister middag te Haren, gemeente Megen, gear resteerd een ongeveer 25-jarigen jongeman, die als zeer vechtlustig bekend staat. Hij werd naar Oss overgebracht en, of schoon hij aanvankelijk ontkende, is hij ten slotte voor de tegen hem aange voerde bezwaren en aanwijzingen be zweken; hij heeft een volledige bekente nis afgelegd. Hij zeide'echter niet met een mes te heb ben gesneden. Nadat hij in het café een woordenwisseling met van Lent had gehad, heeft hij een bierklas in zij zak gestoken en is naar buiten gegaan om zijn tegenstander op te wachten. Toen het wachten lang duur de, had hij een anderen cafébezoeker ver zocht van Lent te zeggen, dat buiten iemand op hem wachtte, die hem moest spreken. Toen van Lent naar buiten kwam, was hij op hem toegesprongen, had hem op den grond geworpen en daarna het bierglas op diens gelaat stukgeslagen, waardoor verscheidene snij wonden waren ontstaan. Gistermiddag verloor de 44-jarige tim merman Kasper Bos, terwijl hij bezig was met herstelwerkzaamheden aan het dak van de manége van de weduwe v. d.^rend aan den Eemnesserweg te Blaricum, zijn even wicht. De man kwam in de manége terecht en brak daarbij den rugwervel, waardoor hij op slag dood was. Het slachtoffer woonde te Blaricum. Terwijl de 72-jarige A. J. graad uit Ossen- zijl (Ov.) gisteren bezig was met het schoon maken van zijn punter, liggende in het vaar water „De Oudeweg" voor zijn woning, na derde het motorschip van schipper Zoer. Dit schip, een zwaar geladen zolderschuit, bleek in het nauwe vaarwater moeilijk bestuur baar te zijn en begon uit het roer te loopen. De schipper, die een aanvaring vreesde, riep B. toen den punter te verlaten. B. wilde ech ter nog een aanvaring voorkomen door den punter te verhalen. Dit werd hem noodlottig. Met groote kracht liep het motorschip op den punter, die daardoor kantelde, met het ge volg, dat B. bekneld raakte tusschen het schip, den punter en den wal. Door ijlings toegeschoten hulp v/erd hij uit zijn benarde positie verlost, waarna bleek, dat hij zware verwondingen aan armen en beenen, bene vens inwendige kneuzingen had opgeloopen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp inge roepen, doch dit mocht niet meer baten, B. is korten tijd later aan de bekomen verwondin gen overleden. ONDERZEEBOOTEN TE DEN HELDER TERUG. Vanochtend zijn twee onderzeebooten, de 0.15 en de 0.12 welke 20 September naar Curagao vertrokken, in de haven van Nieuwediep teruggekeerd. Ondanks het vroege uur bestond er voor deze aankomst veel belangstelling. CENTRALE COMMISSIE VOOR DE FILMKEURING. In November heeft de centrale commissie voor de filmkeuring 263 films, ter lengte van 151914 meter gekeurd. Daarvan zijn 207 films toegelaten voor alle leeftijden, 26 films voor boven 14 jaar en 28 films voor boven 18 jaar. Twee films werden niet voor openbare vertooning toegelaten, waarvan een in ge wijzigde samenstelling alsnog werd toege laten. PROF. VAN DER HEEVER IN ONS LAND. Een onderhoud over het doel van zijn bezoek. Naar aanleiding van zijn bezoek aan Nederland heeft prof. van den Heever in een persgesprek medegedeeld, dat het plan van de Zuid-Afrikaansche regeering om nauwere betrekkingen op cultureel ge bied tusschen Nederland en Zuid-Afrika te verkrijgen door middel van uitruiling van geleerden in breede kringen in Zuid- Afrika met instemming is begroet. Een aantal jaren geleden is reeds veel gedaan om toenadering tusschen de beide landen te bevorderen, en het lijdt geen twijfel, dat ook deze stap ertoe zal bijdragen om iets daadwerkelijks te doen. Op de vraag: „Hoe stelt u zich de cul- tureele samenwerking met ons land voor?" antwoordde prof. v. d. Heever: „Om de Nederlandsche cultuurschatten te verove ren en vruchtbaar te assimileeren binnen een eigen Afrikaansch wezen, daarvoor is het noodig dat de Nederlandsche boeken worden gelezen, niet slechts door geleer den en studenten, maar jn steeds breeder wordende kringen. Maar om den leeslust van Nederlandsche boeken aan te moedi gen, is het noodig dat er een levende uit wisseling van cultuurkrachten bestaat, van personen, gereed om ondanks moei lijkheden en noodwendige verschillen, te werk voor een ideaal, dat voor den voor uitgang van de Afrikaansche taal en cul tuur diepe en blijvende bet eekenis kan heb ben. Ik hecht in verband met dergelijke bezoeken veel waarde aan persoonlijk contact." DE PRIJSVRAAG VOOR HET KIND. De Centrale Propaganda-Commissie voor de Weldadigheidspostzegels verzoekt ons mededeeling van het volgende: De prijsvraag voor het kind, die onder den titel „Ronde door Nederland" in de bladen is verschenen, kan geldig worden opgelost door de enkele vermelding van het slagwoord. GEEN REORGANISATIE VAN BLOEMBOLLENCULTUUR. Na de openingsrede van dr. A. J. Verhage kwam in de algemeene vergadering van de Algemeene Vereeniging voor bloembollen cultuur de bestuursverkiezing aan de orde. In de vacature J. W. A. Lefeber werd de heer'M. Veldhuyzen van Zante uit Lisse ge kozen. In de vacature Th. M. van Waveren werd gekozen de heer S. Verdegaal uit Sas- senheim en in de vacature-Jac. de Brabande de heer C. H. Kramer uit Bloemendaal. Aangenomen werd het hoofdbestuurs voorstel, om den duur der vereeniging met 29 jaar en 6 maanden te verlengen. Daarna kwamen de reorganisatievoor stellen en de daarop ingediende amende menten aan de orde. Reeds van het begin van 1936 af zijn deze een onderwerp van besprekingen in de vereeniging geweest. Het was noodzakelijk, dat de voor stellen en de amendementen een meer derheid van 75 procent van het aantal stemmen behaalden. Geen enkel voor stel of amendement verwierf echter dat percentage, zoodat de reorganisatie van de baan is. Na eenige besprekingen werd de begroo ting voor 1939 sluitende op 54.660 goed gekeurd. Nadat bij de rondvraag nog enkele kwes ties ter sprake waren gebracht, dankte de voorzitter de afgetreden leden van het hoofdbestuur voor hun arbeid ten bate der vereeniging. COLLECTE GEVRAAGD. Het Duitsehe voorbeeld De heet de Marcharit 'et d'Ansembourg heeft aan den minister van algemeene za ken, voorzitter van den raad van ministers, de volgende vragen gestéld: 1. Heeft de minister er kennis van geno men, dat de opbrengst van de collecte voor Joodsche vluchtelingen, gehouden 3 Decem ber j.1., meer dan vierhonderdduizend gul den zou hebben bedragen? 2. Heeft de minister er kennis van geno men, dat de opbrengst yan de inzameling voor de winterhulp aan het Duitsche volk, gehouden op 3 December j.1. den dag van de „Duitsche solidariteit", meer dan vijftien millioen Reichsmark zou hebben bedrac°n? 3. Is de minister niet van meening, dat gezien de sub I en 2 genoemde bedragen een b.v. op Zaterdag 17 December van re- geeringswege te houden Kerstinzameling „Zorg voor eigen volk" tenminste één mil lioen gulden zou behooren op te brengen, waarmede de nijpende nood van vele tien duizenden volksgenooten zou kunnen wor- d.en gelenigd? 4. Is het den minister bekend, dat de lei der der .nat.-soc. beweging bereid is, tien duizend collectanten en collectrices voor het doen slagen van de sub 3 bedoelde Kerst inzameling beschikbaar te stellen? 5. Is de minister bereid de sub 3 bedoel de inzameling te organiseeren en het „aan bod van den leider der nat.-soc. beweging" te aanvaarden? STEEKPARTIJ TF AMERSFOORT. In de Beekensteinschelaan te Amers foort is gisteravond een vechtpartij ont staan tusschen zekeren K„ wonende te Amersfoort en een tot nu toe onbekenden man. K., die onder den invloed van sterken drank verkeerde, liep een verwondmg aan de linkerhand op. welke naar het schijnt met een mes was toegebracht. De politie arresteerde K. en bracht hem naar het hoofdbureau over. Hier bleek, dat hij reeds meermalen met de justitie wegens inbraak en smokkelarij in aanraking was gekomen en nog een gevangenisstraf van vijf maanden had te ondergaan. HET A. C. O. P. VERGADERDE. Het moderne comité ter behartiging van de algemeene belangen van overheidsper soneel (A. C. O. P.), waarbjj ruim 32.000 ambtenaren in overheidsdienst zijn aange sloten, kwam dezer dagen in Den Haag in vergadering bijeen. Aan de hand van een desbetreffend rap port besprak het comité de bezwaren, wel ke in de kringen van het overheidsperso neel zijn gerezen tegen de bestaande regeling van het recht op vervroegd ouderdomspensioen voor ambtenaren, die betrekkingen bekleeden, welke door per sonen van meer gevorderden leeftijd niet of slechts ten koste van te jroote inspan ning naar eisch kunnen worden vervuld. Het comité besloot bij de rijks-centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken een voorstel te dezer za ke in te dienen. Daarna werd aandacht gew'jd aan de in vele gevallen zeer ongunstige salarispositie van rijkspersoneel op arbeidscontract en aan de medewerking van het overheids personeel aan de uitvoering van de lucht- beschermingswet en de daarvoor door de gemeentebesturen voor het gemeenteperso- neel te scheppen regelen. Het comité besprak vervolgens, op welke wijze de verdere ontwikkeling van het centraal georganiseerd overleg voor het personeel van gemeenten met 40.000 en meer inwoners zou kunnen worden bevor derd. Ten slotte wees het comité zijn secreta ris, den heer W. Luberti, aan als vertegen woordiger op het buitengewoon congres van den Nederlandschen Bond van Perso neel in Overheidsdienst, dat op 16 Decem ber a.s. te Utrecht zal worden gehouden in verband met de in voorbereiding geno men opheffing van de Nederlandsche Ver eeniging van Personeel bij Defensie en de toetreding van de leden van die vereeni ging tot den Bond van Personeel in Over heidsdienst. EEN GEFINGEERDE AANGIFTE. Na een uitgebreid onderzoek is de inspecteur van politie Kooymans te Blerik gister overgegaan tot de aanhouding van den ruim 50-jarigen manufacturier P. B. aldaar, die zich had schuldig gemaakt aan een valsche aangifte van diefstal met braak waardoor hij voor ongeveer f 1500 zou zijn benadeeld, teneinde zich in het bezit te stellen van de verzekeringspremie. Hij heeft een volledige bekentenis afge legd. De vermiste goederen zijn deels in den kelder van zijn woning teruggevon den en deels in den tuin' waar ze in den grond gestopt waren. NED. MIJNWERKERSBOND WENDT ZICH TOT DE CONTACTCOMMISSIE. Wenschen en klachten. De Nederlandsche mijnwerkersbond heeft een tweetal brieven naar de contact-com missie voor het mijnbedrijf gezonden. In één der brieven wordt de aandacht der mijn- directies er nog eens op gevestigd, dat de Nederl. mijnwerkersbond reeds eenige ma len heeft voorgesteld om in verband met de gunstige ontwikkeling van den toestand in het mijnbedrijf, met Kerstmis aan de mijnwerkers een flinke uitkeering ineens te verstrekken. In het schrijven wordt er op gewezen, dat te verwachten is, dat de diverse mijn ondernemingen na ruime reserveering en afschrijving nog een zeer belangrijke netto winst zullen overhouden, waarvan ook aan de mijnwerkers een redelijk deel toekomt. In dit verband wordt er aan herinnerd, dat de mijnwerkers over 1938 geenerlei loonsverhooging hebben ontvangen, terwijl evenmin aan het voorstel van den Neder landschen mijnwerkersbond ten aanzien Verkrijgbaar aan ons bureau Uiteengezet door een ter zake kundig j met eenige modellen van brieven lWSt'' een Verzoekschrift aan de Pachtkamer benevens eene eenvoudige uiteenzetting van hetgeen verpachter en pachter te doen staat niet het oog op de over gangsbepalingen der pachtwet (loopende contracten.) Zich aansluitend bij den officieelen tekst der wet (art. 60) wijst deze druk efop, dat inzending van over eenkomsten by de Pachtkamer onnoodig is, indien zij zijn goedgekeurd door een Erkend Pachtbureau. Onmisbaar voor ieder, die iets met de pachtwet te maken heelt. Pachtcontracten A 15 idem B 7yt ct, Voordam 9 Alkmaar. van verkorting van arbeidstijd is tegemoet gekomen. Het hoofdbestuur van den Nederland sche mijnwerkersbond vertrouwt, dat de directies althans door een behoorlijke uit keering ineens met Kerstmis aan de mijn werkers het hun toekomende deel van de goede bedrijfsuitkomsten over 1938 zullen toekennen. In een tweeden brief wordt geklaagd, dat een aantal mijnwerkers die een van hun vacantiedagen hadden gereserveerd om den Oudejaarsavond in den familiekring te kunnen vieren, nu verlof op bedoelden dag wordt geweigerd. Er wordt by de di recties nu op aangedrongen in deze wat meer tegemoetkomendheid te betrachten en alsnog desgewenscht verlof op dien dag te verleenen. Tentoonstelling ten bate van jeugdige vluchtelingen. - De Rotterdamsche Kunste naars Sociëteit heeft het initiatief genomen tot het organiseeren van een tentoonstelling van werken van Rotterdamsche beeldende kunsenaars ten bate van jeugdige vluchte lingen. Deze tentoonstelling is gisteravond in het gebouw van den Rotterdamschen Kunstkring aan de Witte de Withstraat ge opend door de echtgenoote van den burge meester, mevrouw J. OudFischer. Vermist meisje terecht. - Het 17-jarige meisje Jacoba van Os te Amsterdam, dat dezer dagen vermist was en wier opsporing door de politie was verzocht, is thans terecht, Rotterdam Lloyd Rapide. - De Rottef--' dam Lloyd Rapide, rijdende'in aansluiting op het den Ï3en December a.s. te Marseille ver wacht worden mailschip „Dempo", vA' Woensdag 14 December a.s. om 7.33 uur te Den Haag H.S.M. arïiveeren. „Ja, ziet U, reeds als kwajongen interesseerde hij zich voor voetbal!" tUit het Engelsch gloor W. A. C, 49) Ze had, zoodra zij waren aangekomen, haar tante gesmeekt het ongeluk als on derwerp van gesprek te vermijden of er met hun vrienden slechts luchtig over te praten. Zelfs was ze bang om over David te spreken en mevrouw Greening had haar eigen redenen: hoe minder er over dien akeligen tegenvaller werd gepraat, des te beter. De hall was als gewoonlijk vol Ameri kanen en andere vreemdelingen en zij wer den door landgenooten begroet. „Laline", zei mevrouw Greening, toen ze gezeten waren, „all onze kleeren zijn uit de mode. Ik hoop, dat je spoedig gezond genoeg zult zijn om voor nieuwe toiletten te zorgen". Er was een tijd, dat Laline's eerste ge dachte zou geweest zijn dit te doen, maar nu haar tante er over sprak, bemerkte ze, dat alles nu zoo heel anders was. Toch zou ze zich geweld aandoen om belang stelling te toonen voor kleeren en winkels 't was iets om den tijd door te brengen tot den avond. Jack was erg voorzichtig. Hij kende La line bijzonder goed en voelde, dat iets vreegelyks haar hinderde. Als hij de zaak van een nuchter stand punt beschouwde, wat kon er dan wel ge beurd zijn tusschen een meisje als Laline en een man als David, gedurende vijf da gen met een bijna zekeren dood voor zich? Hij voelde, dat hij dit maar liever niet on der oogen moest zien. Dat David weggeaan was, bewees dat er een ernstige breuk had plaats gehad. Maar waarover was Laline dan zoo in het oog loopend bedroefd? Had ze misschien net gedaan alsof ze hem had afgewezen, terwijl hij 't als ernst had opgenomen? Maar zulke spelletjes worden toch niet gespeeld, wanneer de dood je aanstaart en je bijna bent dood gehongerd! Dien avond was Laline in haar smette- looze, witte kleedij op het feest in het ge zantschapsgebouw als een witte orchidee. Nog nooit had ze er zoo mooi en aantrek kelijk uitgezien. Haar gelaat droeg nu het stempel van haar karakter en haar mooie oogen waren niet onbeteekenend meer een geschiedenis sprak er uit. Het gelukte haar pas na het diner, ter wijl er gedanst werd, den gezant te spre ken, maar toen wist ze ook, met vrouwe lijke handigheid, het gesprek in een rich ting te sturen, die ze wenschte te volgen. Ze zorgde op zoo'n manier over het on geluk te praten, dat David's naam er bij werd betrokken. Majoor Lamont had zich' zoo kranig ge dragen, dat ze hem wenschte te schrijven om hem te bédanken, maar hij had Amiens al moeten verlaten, voordat ze wakker was Wist Z. Exc. misschien zijn adres in Rome? De gezant keek haar scherp aan. Had David een in hem gesteld vertrouwen ge schonden? Maar ze verklapte zich zelf. „We hoorden in hotel Ritz, dat hij naar Rome was vertrokken en aangezien uw nicht, mevrouw Hamilton, met denzelfden trein moet zijn gegaan, was ik benieuwd of u misschien weet wat zijn adres is". De schrandere oogen van den heer Ran- dolph keken zoo onschuldig als die van een kind. Hij wist niets van majoor Lamont en zijn manier van doen gaf den indruk alsof hij bijzonder verrast was, dat David met zijn nicht naar Rome was gegaan! Ver rast en niet heelemaal er over gesticht! Laline was lang niet dom, maar aan knappe diplomaten was ze niet gewend. „Hij wist dus niet, dat ze van plan was David te ontmoeten", was dn wanhopige gedachte van het arme kind. „Zij moeten dat allemaal op het bal hebben afgespro ken en hij had duk net tijd genoeg om zich aan zijn afspraak te houden". 't Scheen haar of haar knieën bezwe ken en ze zonk neer in een stoei. ,,'t Spijt me, dat ik nog zoo zwak ben", zei ze met een nerveus lachje. „Het schijnt eenigen tijd te duren, voordat men gene- zgn is van bijna uitgehongerd te zijn!" Toen riep ze al haar trots te hulp. Zij, Laline Lester helaas! ze kon niet langer aan zich zelf denken als Laline Lamont wilde niet, dat de wereld wist, dat een man haar bedrogen had en voor den gek gehouden. Ze zou strijden, al zou het haar ook het leven kosten. Daarom dwong ze zich om vroolijk te zijn, te loopen en te dansen, hoewel ze nauwelijks op haar beenen kon staan. Spoedig kwam er een blosje op haar bleek - rose wangen en Jack vond, dat hij haar nog nooit zoo mooi had gezien. Maar toen ze in hotel Ritz weer alleen was, gleed alle uiterlijke schijn van haar af. Er kon geen twijfel meer bestaan. Het vertrek was een doorgestoken kaart en w3s zelfs al afgesproken, voordat zij naar Amiens gingen. Zoodra David weer tot be wustzijn was gekomen, herinnerde hij zich de afspraak en begreep, dat het 't een voudigst was om dadelijk weg te gaan zonder eenige verontschuldiging ten einde haar verwijten te voorkomen. H\j wist, evenals zij, dat er geen bewijs bestond van hun huwelijk; de priester was dood en er waren zelfs geen ringen gewisseld. Zou een man zoo valsch kunnen zijn? Ze herinnerde zich, dat David haar met mevrouw Hamilton had geplaagd en haar jaloersch had gemaakt. Zou gansch zijn liefde voor haar bedrog zijn geweest en zijn kussen Judaskussen? Neen neen! Onmogelijk. Welken in vloed mevrouw Hamilton ook op haar lie veling mocht hebben, zoolang zij onder den grond waren geweest, had hij haar harts tochtelijk liefgehad. Ze zou nog een week wachten twee weken voordat ze haar ring zou afleg gen. En nooit zou een woord, betrekking heb bende op hun onderlinge verhouding, over haar lippen komen. Het was een zegen, dat ze dit geheim noch aan haar tante, .noch aan Jack of zelfs aan Celestine had verraden! Zoo gingen de dagen afwisselend in angst, hoop en vrees voorbij, totdat zij in de tweede week van Juni naar Enge land vertrokken. HOOFDSTUK XXVII. De auto bracht hen van Dover naar Channings Priory ritje van ruim dertig kilometer door een verrukkelijke, bloeien de landstreek, die Laline toescheen als een goed onderhouden tuin. Er was een kalm te en vrede in de natuur, die haar be droefde hart een gevoel van verlichting gaven. Het buiten zelf was bijzonder schilderach tig. Het huis was niet groot, maar erg oud en onregelmatig gebouwd de kruis gangen en de kapel dateerden uit de 15de eeuw. Het gedeelte van het park, waar het stond, was dicht by het dorp gelegen; aan de andere zijde strekten de zware eiken en iepen zich uit tot waar de stoeterijen waren. Hier weidden de volbloed paarden van Jack's ouden neef: het fokken van de mooie dieren was zijn stokpaardje. Een zomeravond in Juni in Engelan wanneer het toevallig eens mooi, warm weer is, is iets volmaakt heerlijks. Laline voelde dit en toen ze in haa ruime slaapkamer met lambrizeering, n>e^- zonderlinge, oude, geborduurde wandta pijten en een gebeeldhouwd eiken oe kwam, toen kwam er weer plotseling e gevoel van smart over haar. t Wat zou het zalig zijn geweest om w David op zoo'n heerlijke, oude buitenp te zijn! Wat zouden zij na het Jiner in di mooien tuin, in den maneschijn hebben kunnen wandelen en hoe geluk hadden zij in deze voortreffelijk te kamer kunnen zijn! Wat zou er toch g® beurd zijn waar kon hij toch zijn? (Wordt vervolgd/*

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6