Werk! oudkarspel winkel noordscharwoude zuidscharwoude anna paulowna heerhugowaard Glimlachje Hollands Noorderkwartier. Slechte bedrijfsuitkomsten. CASTR1CUM TWEEDE BLAD. De feestelijkheden te Scheveningen. Prins Willem I rijdt- door het dorp. £aHd:enJ-uin&ouw PROVINCIALE COMMISSIE UIT DE VEILINGEN IN NOORDHOLLAND. Inventarisatie van stapelproducten per 5 December 1938. Avenhorn „Avenhorn en Omstreken": roo- de kool 270.000 K.G., gele kool 650.000 K.G., Deensche witte kool 370.000 K.G., uien 570.000 K.G., peen 400.000 K.G.; Broek op Langendijk „L.G.C.": resp. 4.155.000 K.G., 5.574.500 K.G., 6.252.000 K.G., 1.349.000 K.G. en 312.300 K.G.; Grootebroek „De Tuin bouw": ïésp. 175.000 K.G., 450.000 K.G., 95.000 K.G., 155.000 K.G. en 25.000 K.G.; Hem „De Zuiderkogge": resp. 59.000 K.G., 48.000 K.G., 97.000 K.G., 319.000 K.G. en 55.200 K.G.; Hoogkarspel „De Eendracht": resp. 500 K.G., 77.500 K.G., 9.000 K.G., 295.000 K.G. en 54.000 K.G.; Medemblik „De Eendracht": resp. 65.000 K.G., 100.000 K.G., 111.500 K.G., 186.700 K.G. en 60.000 K.G., Medemblik „St. Joseph": resp. 283.500 K.G., 356.500 K.G., 402.000 K.G., 150.250 K.G. en 4.000 K.G.; Noordscharwoude „Noorder Marktbond":: resp. 9.750.000 K.G., 5.180.000 K.G., 13.080.000 K.G., 1.570.000 K.G. en 540.000 K.G.; Opperdoes ,„Ons Belang": resp. 150.000 K.G., 850.000 K.G., 930.000 K.G., 100.000 K.G. en 180.000 K.G.; Obdam „De Tuinbouw": resp. 276.000 K.G., 368.500 K.G., 412.000 K.G., 291.500 K.G. en 245.100 K.G.; Warmenhuizen „Warmenhuizen en Omstre ken": resp. 7.355.000 K.G., 2.925.000 K.G., 3.955.000 K.G., 384.500 K.G. en 144.300 K.G.; Wognum „De Volharding": resn. 37.000 K.G., 40.000 K.G., 90.500 K.G., 69.000 K.G. en 18.500 K.G. De totaalcijfers zijn resp. 22.576.000 K.G., 16.620.000 K.G., 25.804.000 K.G., 5.440.450 K. G. en 2.038.400 K.G. Totaal in wagons van 10.000 K.G.: resp. 2258 w„ 1662 w., 2580 w., 544 w. en 204 w., totaal 7248 wagons. Op 6 Dec. 1937 was voorradig: resp. 1670 w., 1901 w., 2183 w„ 243 w.( 169 w., totaal 6166 wagons. Thans meer voorradig: resp. 588 w., w., 397 w., 301 w., 35 w., totaal 1082 w. Thans minder voorradig: alleen 239 w. gele kool. KENNEMERLAND. Wanneer men in aanmerking neemt dat er geen overdadige vraag is, een min of meer gereserveerde handel en een voor den tijd van 't jaar groote aanvoer, dan kan men over de prijzen tevreden zijn. Mooie groente, goed gesorteerd (want dat laat nog wel te wenschen over) was min of meer duur. En dan vallen op de steeds hoogere prijzen van spruiten en de vrij groote aanvoer schijnt niets uit te maken. Steeds grooter wordt de aanvoer van witlof, doch de prijs moet „noodig zoo wezen". Andijvie waarvan een beduidende aanvoer is een lust voor de oogen en het zijn vooral de tuinders rondom Beverwijk die de kunst verstaan om het product te „bleeken". An dijvie gold 5.50—7 per 100 K.G. of 0.40 „Ik ben met de pakjes klaar zullen we nu de Kerstboom ver sieren? tot 0.55 per kist. Spinazie werd in vari- eerende kwaliteit aangeboden tegen prijzen van 0:400.95 per kist. Bospeen maakte een goede beurt en prijzen van 4.507 per 100 bos zijn redelijk. Soepgroente (peter selie en selderie) werden verkocht voor een prijsje van 12.50 per 100 bos. Knolselderie staat steevast op 'n vrij hoogen prijs, deze week 46 per 100 stuks. Waschpeen en breekpeen stond op prijzen van resp. 2.504.50 en 22.50 per 100 K.G. Prei maakte een slechte week door, eeri prijs van 23.50 per 100 K.G. is te laag. Met uien was het weinig beter, n.1. 24 per 100 K.G. Witlof wordt voor een redelijken prijs verhandeld, zijnde f 814 per 100 K.G. Bloemkool, waarvan een bescheiden aanvoer, wordt voor alle prijzen verkocht, de noteering was 512 per 100 stuks. Boerekool was goed te plaat sen en de prijzen 2.50f 5 per 100 K.G. zijn redelijk. Spruiten zijn duur, de prijzen van 818.50 per 100 K.G. Groene kool was duurder dan we gewoon waren, de prijzen waren 34.20. Ook gele kool profiteerde van den verhoogden prijs en wel van 3.303.90, daarentegen ging roode kool voor een prijsje van 1.101.90 weg en uiteindelijk was Chineesche kool gewild en de prijs, f 1.602.70, viel mee. Alle koolprijzen zijn berekend per 100 K.G. Wit lof maakte een slechte beurt en de prijzen 7.50—12.50 per 100 K.G. zijn te laag. De „laatste" vruchten waren peperduur. Present v. England (en niet eens le soort) gold nog 22—28, Goudreinet 2231, zoete appelen en keukenperen 1219, druiven waren ook duur, n.1. 4245, alles per 100 K.G. De overige aanvoer gaf onveranderde prijzen. Via Ned. Landbouwcomité zal nogmaals getracht worden de regeering te intcresseercn voor het bicten- alcoholvraagstuk. In het Noordhollandsch Koffiehuis vergaderde gisteren de Ver. tot ontwik keling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier onder voorzitterschap van den heer Joh. de Veer, die hoopte, dat waar de Ned. Werkgeversvereeni- ging, hoewel landbouwsteun onontbeer lijk achtend, t.a.v. verschillende vraag stukken een ander standpunt inneemt de rede van prof. Molenaar over de positie van landbouw en industrie tot resultaat mocht hebben, dat er meer begrip en waardeering voor elkanders standpunt komt. Spr. ging vervolgens aan de hand van de cijfers van het Boekhoudbureau van de H.M.v. L. over de laatste 6 jaar de positie na van den landbouw, om te zien, welke resultaten de huidige regeeringsbemoeiïngen hebben gehad. De netto-opbrengst, aldus spr. van de vee- houdersbedrijven in Noordelijk West-Fries land, gemiddeld 18.5 H.A. groot, met K tot 1 H.A. bouwland, waren gemiddeld per H.A. over de laatste 6 jaar 28.34 per H.A., hetgeen met de gemiddelde bedrijfsgrootte een inkomen geeft van 511.53 per jaar. Door de hoogere opbrengsten van de zui velproducten zijn de resultaten van de laat ste 2 jaar wat gunstiger beïnvloed; mede ook door de opbrengst van rundvee en schapen, welke het laatste jaar aanmerkelijk is ver beterd. Het steunen van den prijs van dezen afzet, hetgeen uiteindelijk beteekent het steunen van de vleeschprijzen, beïnvloedt in belang rijke mate de bedrijfsuitkomsten. Daarom is het inblikken van het eigen vee toe te juichen en moet de invoer van bui- tenlandsch vleesch met beslistheid worden afgewezen. Ook voor schapen zal men in deze richting iets moeten doen, om inzinking van prijzen te voorkomen. Voor varkens is het verband moeilijker te vinden, omdat de veevoederberekening niet is gesplitst. Opmerkelijk is, dat de loonfactor van „Koopt tandpasta uit eigen land. Dat geeft meer werk in Nederland „IVOROL" De Nederlandsche tandpasta 70,96 per H.A. in '32/ 33 is teruggcloopcn tot 48.48 in '37,"38 en het laatste jaar zelfs een daling van f 10 per H.A. vertoont; hier uit blijkt, dat door de slechte bedrijfsuit komsten op het loon bezuinigd moet worden, en door vrouw en kinderen en lange dagen het bedrijf gaande moet worden gehouden. Betere bedrijfsuitkomsten in den landbouw leiden dan ook tot werkverruiming. Bij de akkerbouwbedrijven ziet men dit verschijnsel niet in die mate en is de loon factor vrij constant; de bedrijfsuitkomsten vertoonen groote schommelingen; de gemid delde opbrengst per H.A. is de laatste 6 jaar 35.90, omgerekend tegen de gemiddelde be drijfsgrootte beteekent dit een inkomen van 1148.80. De toestand van den tuinbouw in den Lan gendijk is slechter dan ooit; d.w.z. zeer slecht. Alleen is het zuivelbedrijf de laatste twee jaar iets gunstiger geworden, hoewel het mond- en klauwzeer van de laatste maanden de resultaten wel weer zeer ongun stig zal beïnvloeden. Zoo hebben de maatregelen de bedrijven voor algeheelen ondergang behoed, hoewel door het lage peil van de prijzen aan boeren en arbeiders een zeer sober bestaan is ge laten en de werkloosheid vergroot is. Als de regeering het noodig acht de lage loonen te verhoogen, dan mag zij op grond van de Landbouwcrisiswet de boeren en tuinders niet dwingen om deze verhooging van hun gemiddeld nog lagere inkomen te betalen, maar dan dienen de richtprijzen te worden verhoogd; lage loonen zijn oorzaak van verminderde koopkracht, met als gevolg weer werkloosheid bij andere groepen. De secretaris, de heer G. Nobel, deelde mede, dat de vereeniging donateur is gewor den van het 5de Intern. Grasland-congres, dat in '40 te Den Haag zal worden gehouden. In de commissie uit Wieringermeer is aange wezen de heer S. Breebaart Kz. Besloten werd de volgende voorjaarsver gadering in Alkmaar te houden. In plaats van de aftredende bestuursleden J. de Veer, D. Nobel en Jm. Blaauboer werden benoemd de heeren P. Blaauboer, Groetpolder; D. P. Timmerman, Schagen en E. Govers Dz. te Alkmaar. Tot voorzitter werd benoemd de heer P. Bürmann te Schermeer. In de financieele commissie werden op voordracht van het bestuur benoemd de hee ren J. Dokter, mr. H. Judell en G. J. Stokreef. Aan het door den heer Bürmann uitge brachte rapport van de Bieten-alcohol-com- misssie ontleenen wij het volgende: Het bieten-alcohol vraagstuk. N.a.v. het rapport van de in '34 door H.N. ingestelde Bietenalcohol-commissie, die tot opdracht kreeg te onderzoeken het vraag stuk van de bereiding van alcohol uit bieten, ter verkrijging van motorbrandstof, werd een regeeringscommissie ingesteld om de vraag te bestudeeren der technische moge lijkheid en technische consekwenties als motorbrandstof, één en ander mede in ver band met de kosten. De conclusie van deze regeeringscommis sie was, dat bij afweging der verschillende aspecten gebleken was, dat de technische nadeelen van het gebruik van een benzine- alochol-mengsel iets grooter zijn dan de voordeelen, doch dat dit nadeel toch niet zoo groot is, dat de invoering van gemengde brandstof daardoor zou behoeven te worden tegengehouden". Verder hield de conclusie in, dat de technische mogelijkheid der be reiding zeker aanwezig was. De Regeeringscommissie geeft dus de mo gelijkheid der alcoholbereiding uit bieten toe, doch haar oordeel over de kosten is minder gunstig. De kostenberekening van de Regeerings commissie is van dien aard, dat de commis sie van Holl. Noorderkwartier zich hiermede in geenen deele kan vereenigen en daarom haar inzichten heeft uiteengezet in een in middels verschenen zeer lezenswaardige brochure, waarin de commissie nogmaals uiteenzet, dat alcoholbereiding uit suiker bieten van groot belang is voor Nederland en wel 1ste motorbrandstof uit eigen land is een voordeel bij dreigend oorlogsgevaar; 2de vermindering van een door exportbe langen niet voldoende gecompenseerde in voer; 3de werkverruiming en daardoor steunvermindering; 4de de opvoedende kracht, welke uitgaat van het verdienen van eigen levensonderhoud; per H.A. bieten wordt 95 meer verloond dan per H.A. tarwe. Verder worden in dit rapport ver schillenden punten besproken uit het Rap port der Regeeringscommissie, waarmede zij het niet eens is; zoo vindt de commissie het in het rapport der Regeeringscommissie ge noemde cijfer van 19.64 per H.L. alcohol te hoog en meent zij, dat dit circa 16.moet bedragen. Geconcludeerd wordt, dat de Re geeringscommissie meer de belangen van den buitenlandschen producent heeft aan gevoeld, dan die van den Ned. Boerenstand. Naar aanleiding van dit verslag heeft ir. Lie- nesch verschillende vragen beantwoord, erop wijzend, dat de regeering zit met een surplus aan bieten, die nu als veevoeder gedroogd worden, hetgeen aardig gaat en voordeeliger is als het versuikeren van een te groot kwan tum. De Regeering is geneigd met een surplus iets te doen, het gaat er nu maar om haar te interesseeren voor de bieten-alcohol. Aan deskundigen ontbreekt het ons land niet; spr. wijst er op, dat Prof. van Loon uit Deventer aangezocht werd als deskundi ge bij den bouw van vijf aardappelalcohol- fabrieken in Ierland, die er gekomen zijn. Na nog eenige discussie werd besloten contact te zoeken met het Landbouwcomité, waarbij het bestuur de Bieten-alcohol-com- missie zal bijstaan en zoo nogmaals de aan dacht van de regeering op dit vraagstuk vestigen. In de middagvergadering hield prof. A. N. Molenaar, secretaris van het Verbond van Ned. Werkgevers een inleiding over De Posi tie van Industrie en Landbouw, welke rede wij reeds in ons nummer van gister hebben opgenomen. Hecht&iaken HET AUTOBUSONGELUK BIJ DEN „LEEREN DOEDEL". De Arnhemsche rechtbank heeft gister middag de behandeling van de destijds ge schorste zaak voortgezet tegen den 39-jari- gen apotheker W. M. uit Apeldoorn, die voor deze rechtbank terecht heeft gestaan in verband met het ernstig autobusongeluk, dat op 21 Juni 1936 op den straatweg Arn hem—Ede plaats vond en waarbij een auto bus vol passagiers verongelukte. M. zou met zijn motor met zijspan zoo roekeloos en onvoorzichtig hebben gei eden, dat de autobus na een botsing ter hoogte van de uitspanning „De leeren doedel" tegen de boomen vloog, tengevolge waarvan de chauffeur Arie Vermeulen, uit Amster dam, is overleden en daarbij vier-en-twintig passagiers min of meer ernstig werden ver wond. De zitting was destijds geschorst ten einde dr. Hulst als getuige deskundige te hooren, die de sectie op het stoffelijk overschot van den chauffeur heeft verricht. Dr. Hulst legde thans de gebruikelijke verklaring af waarin werd vastgesteld, dat de dood van den chauffeur tengevolge van het ongeluk door grof geweld is veroor zaakt. De officier van justitie, mr. graaf van Limburg Stirum, deed vervolgens mededee- ling, dat bij hem een brief was ingekomen waarin twee personen aanbieden te kunnen getuigen, dat de remmen van de autobus niet in orde waren geweest. In verband met dezen brief besloot de rechtbank de zaak terug te wijzen naar den rechter-commis- saris, ten einde naar een en ander een na der onderzoek in te stellen. De behandeling werd hierna voor onbe- paalden tijd geschorst. BOEK OVER HET INDISCHE PLANTERSLEVEN. Bcleedigend voor een volksgroep? Voor het Haagsche gerechtshof moest in hooger beroep terecht staan de 46-jarige A. P. V., schrijver en uitgever van het boek „Op de Kebon, een greep uit het Indische plantersleven", waarin hij het deed voor komen, alsof het plantersleven in Indië de menschen tot ruwe, immoreele dronkaards maakt. De Ned.-Indische Plantersbond te Ban- doeng had naar aanleiding van deze uitgave een klacht bij de justitie ingediend. V. heeft zich wegens beleediging van een volksgroep voor de Haagsche rechtbank moeten verantwoorden, doch is deswege vrijgesproken. De officier van justitie, die een veroordee ling had gevraagd, teekende hooger beroep aan en zoo diende deze zaak gister voor het gerechtshof. De advocaat-generaal, mr. J. U. Polman, zeide in zijn requisitoir, dat hij niet wist, waarop de vrijspraak van de rechtbank be rustte. Wellicht kon men de Indische plan ters niet als een Nederlandsche bevolkings groep zien. Er vertoeven hier te lande even wel ook oud-planters en planters met ver lof, die als vertegenwoordigers van de Indi sche groep kunnen worden beschouwd Voorts achtte spr. het boek zeer grof ge schreven en allerminst onder goede litera tuur te rangschikken. De advocaat-generaal vorderde vernietiging van het vonnis van de rechtbank en veroordeeling van verdachte tot een geldboete van 300 subs. 50 dagen hechtenis. NASPEL VAN EEN STROOPERS- DRAMA. In den nacht van 4 op 5 October j.1. heeft zich in den Zuidplaspolder nabij den Onderweg onder de gemeente Waddinx- veen een stroopersdrama afgespeeld, waarbij de 34-jarige rijksveldwachter C. v. d. Hoef uit Waddinxveen een schot hagel door den rechterbovenarm kreeg, welke vrijwel geheel werd verbrijzeld. De stroopers werden spoedig gearresteerd en gisteren stonden zij wegens overtreding van de Jachtwet voor het kantongerecht te Gouda terecht. H. R., een 34-jarig landbouwer te Wad dinxveen, had den veldwachter aangeschoten een aan zijn verzoek om hulp geen gehoor gegeven. Verdachte verklaarde, dat het schot per ongeluk is afgegaan. Hij had niet de be doeling op den veldwachter te schieten. Het hulpgeroep had hij niet gehoord door den stormachtigen nacht. Als tweede stond zijn helper, die met den lichtbak geloopen had, terecht. Het O.M. eischte tegen den hoofdschuldige drie maal vijftien dagen principale hechtenis met vernietiging van het in beslag geno- mene. De uitspraak luidde conform. Tegen den tweeden verdachte, bjj den eersten verdachte in dienstbetrekking, werd bij verstek veroordeeld tot 20 dagen hechte nis. JUcviiidaal Tlieuws Interessante lezing van den heer Strijbos. De groote zaal van Borst was tot de laatste plaats bezet toen de heer E. Voge lenzang, rentmeester van het Provinciaal landgoed te Bakkum, met een woord van welkom mededeelde-, dat het hem verwon derde voor de lezing die de heer Strijbos zou houden voor in hoofdzaak personeel van het Provinciaal landgoed, hier een zaal met dames en heeren te zien, die daar toch niet bij hoorden. Dit zal voor den spreker zeker een stimulans z(jn zijn best te doen. De heer Strijbos begon zijn lezing met de voorgeschiedenis te vertellen van hoe het hem, met zijn reisgenoot, dr. P. G. C A Junge, conservator aan de Leidsche univer siteit (bijgenaamd George) was vergaan toen ze naar de Oostkust van Groenland gingen met de Katwyksche logger 176 onder com mando van Teun v. d. Plas. De Deensche regeering waakt angstvallig voor de Westersche cultuur, dat deze niet op de Eskimo's en Groenlanders zai bij gevolg is het een toer om een^1®311. ning te krijgen deze eilanden te hVergUn- Toch was het gelukt door relaties °eket>. gunning te krijgen en wij hebben°n Ver" spr., 2 maanden op de Shetlandeiland3ldus gebracht waarvan ik u nu het een <3°0:' hoop duidelijk te maken. 0,1 an^er Toen wij in Groenland aan land W, heeft het veel moeite en tijd gekost n doel te bereiken. Men vertelde ons d"! °ns wij een studie van de vogels en het 1 3ls leven wilden maken, wij ons moesten bS" ven naar Noss, en wij daar dan na»," klein eilandje konden komen waar een één familie leeft met vier dochters en alle vogels der Shetlandeilanden huT*" Vanuit Noss togen wij naar dit eilandie dr entreé was: Heeft U vergunning? zit» «non? Tnon ^Wlt (J eieren rapen? Toen wjj echter onze ve gunning toonden was het ijs gesmolten V* doorgebracht in het huis van den eeniee bewoner, Jimmy Jamicson. Vanuit d plaats onedrnamen wij tochten over al^ Shetlandeilanden, waar geen boom, zelfs ge struik groeit. Alleen de dochter Jessie had z.g. gestudeerd en had boomen gezien. D grond is er rots en nog eens rots. Zoo zijn de huizen gebouwd van stukken rots die een weinig zijn bijgewerkt en een dikte beslaan van 60 c.m. Het voedsel bestaat uitsluitend uit rijst en havermout met gedroogde prui men. 't Is zoo, dat je niet weet of je 's mor gens dan 's middags of 's avond rijst of havermout gegeten hebt. Dit komt doordat er steeds wisseling plaats heeft, 't Kan er zoo stormen dat men zich er geen denkbeeld van kan vormen. Als u nagaat, dat er uit zee loodrechte rotsen omhoog steken van 200 M en dat de storm daar nog overheen komt dan wil dit toch wel wat zeggen. Daarom zijn er muren aangelegd om te verhinderen dat de schapen, die klein van stuk zijn, doch veel wol geven, in zee waaien. De rots spleten, die natuurlijk niet te bereiken zijn zitten vol met de duizenden vogels. Elk randje en spleetje is bezet door de vogeh. De kleine plaatsruimte is oorzaak dat velé eieren vallen en gemiddeld komt er van elk nest per jaar maar één ei tot een jong vo geltje. Het is ongelooflijk zooveel vogels hier huizen. De schapen geven de wereld bekende Shetlandswol en het is vernuftig te zien hoe de vrouwen, met wel twaalf pennen hier kleeden van maken. (Spreker liet een aantal gemaakte voorwerpen in de zaal cir- culeeren). Op deze beschermingsmuurtjes groeit een bepaald soort mos. Dit mos ver werkt met een soort wier, wordt gebruikt om kleurstoffen van te maken, maar welke moeite spr. ook deed, hij kwam niet te weten hoe ze dat aeden. Na de pauze werd het vogelleven onder de loupe genomen, wat met de vele plaatjes zeer interessant was. De spreker eindigde onder applaus zijn lezing en de heer Vogelenzang deelde mede, dat de heer Strijbos in Februari een lezing zou houden over zijn reis in en naar IJsland. Vragen aan B. en W, Het raadslid, de heer C. Borst Pz„ heelt de volgende schriftelijke vragen aan B. en W. dezer gemeente gesteld: 1. Hebben B. en W. kennis genomen van de mededeeling der regeering, dat dit jaar slechts 25 als extra Kersttoeslag op de ondersteuning van de werkloozen zal wor den verstrekt? 2. Zijn B. en W. niet van meening, dat deze toeslag, in verband met den gestegen nood in de gezinnen der werkloozen veel te laag is gesteld en zijn B. en W. bereid er bij de regeering op aan te dringen, dat de ze toeslag tot minstens 50 wordt ver hoogd en zal worden verstrekt aan alle welkloozen, ook aan hen, die de betreffen de week in de werkverschaffing zijn te werkgesteld? Een Jubileum. Op 23 December a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer G. J. van Leersum tot notaris werd benoemd. Onder voorzitter schap van den burgemeester heeft zich een comité tot huldiging gevormd. De belang stelling is reeds nu zeer groot. Ds. van Rooijen te Watergang heeft be dankt voor het beroep naar Zuidschermer en Koedijk. Bode-colporteur benoemd. Uit een 14-tal sollicitanten is benoemd als bode-colporteur van de Langedijker winkeliersvereeniging de heer P. de Geus Az. alhier. Concert. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid heeft Woensdagavond in de zaal van den heer P. Kramer, onder leiding van den héér P. Pranger, een concert gegeven. De opvoering van een tooneelstukje slaagde uitstekend. Ook voor de attractie was veel belangstelling. Brandvrije archief bewaarplaat Na aanbesteding is het bouwen van een brandvrije archiefbewaarplaats door dl) graaf en heemraden dezer polder gegun aan den heer P. Schouten te Breezand voor een bedrag van 1650. De heer Schouten was de laagste inschrijver. Na gehouden aanbesteding is door he polderbestuur gegund het leveren 150.000 stuks le soort vlamovenstraat kers, dik formaat aan N.V. Vlamoven Utrecht voor den prijs van f 26.75 V* duizend stuks, inclusief omzetbelasting- levering moet franco geschieden op werk langs den Middenweg.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8