GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 15 DECEMBER 1938. De raad kwam hedenmiddag, onder voorzitterschap van burgemeester van Kinschot, bijeen om een aanvang te maken met de behandeling van de be grooting. Vooraf kwamen ecnige onder geschikte punten aan de orde. De voorzitter stelde onmiddellijk de notulen aan de orde, die onveranderd werden vastgesteld. Mr. de Groot en mr. Leesberg hadden bericht gezonden iets later te zullen komen. De heer Woldendorp was verhinderd de vergadering bij te wonen; wegens ziekte was mej. Nierop afwezig. Op voorstel van den voorzitter werd besloten haar een bloemenmand te zenden vergezeld van de beste wenschen voor herstel. Ingekomen waren: a. Een beschikKing dd. 28 November 1938 van de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Financiën waarby aan de ge meente ten behoeve van de verbetering van het complex van 108 arbeiderswonin gen van de woningbouwvereeniging „Goed Wonen" een voorschot is verleend van 4200.en de jaarlijksche bijdrage in het exploitatietekort van dit woningcomplex is verhoogd met 165.22. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een beschikking dd. 28 November 1938 van de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën waarby aan de gemeente ten behoeve van de verbetering van het complex van 32 arbeiderswonin gen van de woningbouwvereeniging „Goed Wonen" eer. voorschot is verleend van 780.en de jaarlijksche bijdrage in het exploitatietekort van dit woningcomplex is verhoogd met 30.17. Als voren. c. Een brief dd. 23 November jl., van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 10 November 1938, nr. 5, tot aankoop van een strook grond aan de Molenbuurt. Als voren. d. Brieven dd. 25 November jl. van het zelfde College, ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten van 10 No vember 1938 tot verkoop van grond aan de Nieuwpoortslaan. Als voren. Een brief dd. 23 November jl. van e. hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 10 No vember 1938, tot verkoop van grond aan de Gerard Doustraat. Als voren. f. Een brief dd. 23 November jl., van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 10 No vember 1938, tot verhuur van een perceel tuingrond aan den Tienenwal. Als voren. g. Een brief dd. 23 Novembei jl., van hetzelfde Gollege, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 10 No vember 1938, tot verhuur van een perceel grond ten Z.O. van de Sportlaan. Als voren. h. Een brief dd. 23 November jl., van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeprd raadsbesluit van 10 No vember 1938, tot verhuur van de voor malige fitterswoning te Warmenhuizen. Als voren. i. Een brief dd. 23 November jl., van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 10 November 1938, tot verhuur van het per ceel Nieuwpoortslaan 16 I. Als voren. j. Een brief dd. 30 November jl., van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 10 November 1938, tot verlenging van den termijn van ontruiming der onbewoonbaar verklaarde woning Lindenlaan nr. 56. Als voren. k. Een brief dd. 23 November jl., van hetzelfde College, verzoekende het raads besluit tot het aangaan van kasgeldlee- ningen te wijzigen, zooals in dien brief is aangegeven. Het raadsbesluit werd overeenkomstig den wênsch Van Ged. Staten gewijzigd. De heer Venneker oordeelde 1 niet mogelijk. De voorzitter: Ged. St. willen niet anders. Een nieuw besluit zal dan genomen moeten worden. I. Een brief dd. 23 November jl., van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ver- oekende het raadsbesluit van 21 Juli jl., inzake classificatie personeele belastingen, te wijzigen zooals in het advies van den Inspecteur der directe belastingen is aangegeven. De bestaande verordening werd inge trokken en een nieuwe verordening vast gesteld overeenkomstig den wensch van Ged. tSaten. m. Een brief dd. 6 October jl., van den Voorzittei van Gedeputeerde Staten dézer provincie, verzoekende in de verordening op de haven- en kaaigelden in artikel 2, sub a, 3e en 4e in te trekken en een be paling op te nemen betreffende woon schepen. Het in art. 2, sub a onder 3e en 4e be paalde werd ingetrokken en artikel 11 werd aangevuld met: „Voor woonschepen is gedurende e eerste veertien dagen van het verblyf in gemeentewater geen haven- en kaaige verschuldigd." n. Een brief dd. 10 December 1938 van Burgemeester en Wethouders betreffende een voorstel aan den raad tot wijzig g van het raadsbesluit van 10 November jl., inzake rentegever.de belegging gemeentegelden in dien zin, gelden alleen vodf het jaar 1939. Dienovereenkomstig besloten. o. Verslagen van het Centraal Bureau voor verficatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Ge- van zal meenten, van de opneming van kas en boeken op 26 October, 17 en 22 November Jl. van het Slachthuisbedrijf, het bedrijf van Gemeentewerken, het Plantsoenbedryf, et Sportparkbedryf en den Gemeente- Ontvanger. Aangenomen voor kennisgeving. p. Een brief dd. 11 November jl. van den heer C. Knaap, alhier, houdende me- dedeeling dat hij zyn benoeming tot lid van de Commissie tot wering van school verzuim aanneemt. Als voren. q. Een brief dd. 18 November 1938 van het Bestuur der Alkn.aarsche IJsclub ver zoekende ten behoeve van het gereed maken van ijsbanen, een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Het gevraagde subsidie verleend tot een bedrag van 190 per dag bij goedgekeurd ijs tot een maximum van 14 dagen en on der de gebruikelijke voorwaarden. r. Een brief dd. 24 November jl. van het Bestuur van de N. V. Alkmaarsche Exportveiling van land- en tuinbouwpro ducten, alhier, verzoekende den rentevoet van de aan deze N. V. verstrekte geldlee- ning te verlagen. In handen gesteld van B. en W. om be richt en raad. s. Een brief dd. 8 December jl. van den heer J. H. de Groot te Amsterdam, verzoekende hem ontslag te verleenen als leeraar aan de Handelsschool en directeur tevens leeraar aan de Handelsavondschool met ingang van 1 Januari 1939. Het gevraagde ontslag werd eervol verleend. t. Een adres d.d. 30 November 1938 van de Algemeene R. K. Ambtenaren organisatie, den Algemeenen Ned. Chr. Ambtenaarsbond, den Bond van Christe lijke Politieambtenaren in Nederland, den R. K. Politiebond „St. Michaël", den Ned. R. K. Bond van overheidspersoneel „St. Paulus" en den Ned. Chr. Bond van Personeel in Publieken dienst, verzoeken de aan het personeel in vasten en tijdelij- ken gemeentedienst kindertoelage toe te kennen. Te behandelen bij de begrooting. u. Een verslag van het Centraal Bu reau voor verificatie en financieele advie zen der vereeniging van Nederlandsche gemeenten, van de opneming van kas en boeken op 29 November j.1. van het Grondbedrijf. Voor kennisgeving aangenomen, v. Een adres d.d. 9 December 1938 van mevr. B. VennekerVerbeek c.s., alhier, verzoekende eenige nader aan te wijzen boomen op het terrein van de Bosch- ICleuterschool te rooien. In handen gesteld van B. en W. ter af doening. w. Een brief d.d. 10 December 1938, van den heer J. van Berkum, alhier, ver zoekende hem ontslag te verleenen als lid van de Commissie van toezicht op de ge meentelijke arbeidsbeurs tevens Commis sie van toezicht op het bureau voor sociale zaken. Eervol verleend, x. Een adres d.d. 14 December 1938 van het bestuur van „Alcmaria" V. V. V. verzoekende dat het aan deze vereeniging toe te kennen subsidie voor 1939 niet de voorwaarde te verbinden, dat motorraces worden gehouden. Te behandelen bii de begrooting. Benoeming tydelyke leeraren. B. en W. boden den raad voor de be noeming van een tijdelijk leeraar in han delswetenschappen aan de Handelsschool de volgende voordracht aan: 1. W. de Jong, tijdelijk leeraar aan de Handelsavondschool 2. J. Ch. Aufwicker, leeraar Handels avondschool te Zaandam. Voor tydelijk leeraar in Duitsch aan de Handelsavondschool luidde de voordracht: 1. H. A. van 't Laar, hoofd Juliana school; 2. P. L. Frijters, leeraar R.K. Mid- denstandshandelscursus. De heer v. d. V a 11 wilde voor leeraar Duitsch een kans aan no. 2 geven omdat dit een jonge man is en no. 1 al inkomsen heeft. De heer Venneker steunde dit voorstel. Waar mogelijk moet men het schrijnend leed van de jongeren verzach ten, vooral waar hij de gewenschte be voegdheden bezit. De man heeft deze bijverdienste zeer noodig. De heer A p p e 1Er hebben zich slechts 3 sollicitanten aangemeld. Eén had geen voldoende bevoegdheid. Spr. vroeg waar om B. en W. geen rekening hebben ge houden met het ongewenschte van crimu- latie van functies. De heer H o ijt i n k oordeelde, dat men het belang van het onderwijs voorop moest stellen. No. één heeft meer ervaring en steeds plaatste men zich op het standpunt dat men de keuze naar kwaliteit moest doen. De heer Grond sma sloot zich hierbij aan. De voorzitter zeide, dat bij B. en W. alleen het onderwüsbelang het zwaar ste heeft gegolden. Het is een bijbetrek king en met no. 2 heeft men veel kans dat hij naar elders gaat. Voor de handelswetenschappen werd benoemd de heer W. de Jong met alge meene stemmen. Tot tijdelijk leeraar in het Duitsch werd benoemd de heer v. 't Laar met 9, tegen 8 stemmen op den heer Frijters. Hierop volgde het trekken van de leden in de Verschillende afdee'ingen. Benoeming en aanvulling van commissiën en besturen; verdeeling van den raad in afdeelingen. B. en 'W- stelden der. raad voor over te gaan: I A. tot benoeming voor het jaar 1939 van: 1. vijf leden der commissie voor het ontwerpen van verordeningen tegen wel ker overtreding straf is bedreigd, waarvan de burgemeester voorzitter is. Benoemd werden: H. van Drur.en, mr. C. A. de Groot, G. H. Hoijtink, mr. H. J M. Leesberg en J. H. Raat. 2. Vijleden der commissie van bijstand voor de financiën. Benoemd werden: mr. C. A. de Groot, mej. G. Nierop, A. Sietsma, C. Venneker en G. H. Hoijtink. Voorzitter de heer G. van Slingerland, wethouder. 3. Vijf leden der commissie van bij stand voor de publieke werken. Benoemd werden: G. Grondsma, P. Dekker, mr. A. J. M. Leesberg, H. C. Stoutjesrijk en W. van de Vall. Voorzitter de heer H. Klaver, wethouder. 4. Vijf leden der commissie van by star.d in betrekking tot het beheer en onderhoud van de wandelwegen, de be planting van straten, wegen en pleinen der gemeente. Benoemd werden: G. Grondsma, P. Dekker, mr. A. J. M. Leesberg, H. C Stoutjesdijk en W. vrn de Vall. Voorzitter Voorzitter de heer H. Klaver, wethouder. 5. Vijf leden der commissie van bij stand voor de lichtbedrijven. Benoemd werden: P. Dekker, P. van der Borden, mr. A. J. M. Leesberg, A. Sietsma en D. J. Woldendorp. Voorzitter de heer T. Bonsema, wethouder. 6. Vijf leden der commissie van bij stand voor het gemeente-slachthuis. Benoemd werden: E. Mak, G. Grondsma, V. P. Keijsper, J. H. Raat en B. Appel. Voorzitter de heer T. Bonsema, wethouder. 7. Vijf leden der commissie van bij stand voor het marktwezen. Benoemd werden: E. Mak, G. Grondsma, V. P. Keijsper, J. H. Raat en B. Appel. Voorzitter de heer T. Bonsema, wethouder. 8. Vyf leden der commissie van bij stand voor het gemeentelijk pensioenfonds en het ongevallenfonds. Benoemd werden: G. H. Hoytink, mr. A. J. M. Leesberg, mej. G. Nierop, C. Ven neker en P. van der Borden. Voorzitter de heer G. van Slingerland, wethouder. 9. Vijf leden der commissie van bij stand in het beheer van den gemeente reinigingsdienst. Benoemd werden: B. Appel, E. Mak, A. Bakker, W. van de Vall en D. J. Wol dendorp. Voorzitter de heer T. Bonsema, wethouder. 10. Vijf leden der commissie van bij stand voor het sportpark. Benoemd werden: H. van Drunen, mr. C. A. de Groot, V. P. Keijsper, A. Sietsma en D. J. Woldendorp. Voorzitter de heer T. Bonsema, wethouder. 11. Vijf leden der commissie van bij stand voor het grondbedrijf. Benoemd werden: H. van Drunen, mr, C. A. de Groot, Grondsma, A. Sietsma en C. Venneker. Voorzitter de heer H, Klaver, wethouder. 12. Vijf leden der commissie van bij stand voor het onderwijs. Benoemd werden: mej. G. Nierop, H. C Stoutjesdijk, C. Vennekeh, G. H. Hoijtink en D. J. Woldendorp. Voorzitter de burge meester. C. tot de benoeming van: 1. Een lid van het college van curato ren van het Murmellius-Gymnasium, tot ultimo December 1943, wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer mr, A. M. Ledeboer. De aanbeveling luidt: mr. A. M. Lede boer en mr. G. C. B. van der Feen de Lille. Benoemd mr. Ledeboer. 2. Een regent en één regentes van het Burgerweeshuis, tot ultimo December 1942, wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer E. Pauw en van mevr. A. LindKeg. De aanbeveling luidt: voor regent: E. Pauw en C. Couwen- hoven; voor regentes: A. LindKeg en E. A. de LangeVeenenbos. Benoemd de eerst voorgedragenen. 3. Een regent van het Centraal Zie kenhuis, tot ultimo December 1944, wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer H. J. B. Peet. De aanbeveling luidt: H. J. B. Peet en mr. C. Smal. Benoemd de heer Peet. 4. Een lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, tot ultimo December 1945, wegens periodieke aftre ding van den heer W. Holsmuller. De aanbeveling luidt: H. P. Kluitman en C. C. W. Bonnet. benoemd den heer H. P. Kluitman. De Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft voor het toezicht oj de A-afdeeling van de Rijks hoogere burgerschool, de handelsschool en de handelsavondschool benoemd de heer H. P. Kluitman. 5. 1 m lid der commissie van toezicht op het gemeentelijk nijverheidsonderwijs, tot ultimo December 1945, wegens perio dieke aftreding van den heer W. Hols muller. De aanbeveling luidt: H. P. Kluitman, C. C. W. Bonnet. Benoemd de heer Kluitman. 6. Twee leden der commissie van toe zicht op het lager onderwijs, tot ultimo December 1943, wegens periodieke aftre ding als zoodanig van den heer J. N. Kroone en van mevr. A. A. C. Stokreef Bomers. De aanbeveling luidde: a. vacature-J. N. Kroone: J. Nieboer, W. Strubbe. b. vacature-mevr. A. A. C. Stokreef Bomers: mevr. A. A. C. StokreefBomers, mevr. W. C. SchenkeveldVerburg. Benoemd de eerst voorgedragenen. 7. Vier leden van het bestuur der ge meentelijke instelling voor Maatschappe lijk Hulpbetoon tot uHimo Decembei 1942: a. één lid wegens periodieke aftreding van den heer P. van der Borden (hiervoor weder een raadslid aan te wijzen). Benoemd de heer v. d. Borden. b. drie leden wegens periodieke aftre ding van de heeren P. Termaat, H. Ha- biecht en J. Overtoom, waarvoor de vol gende voordrachten waren opgemaakt: A. vacature-P. Termaat: 1. P. Termaat; 2. M. Rentenaar. B. Vacature-H. Habiecht: 1. C. Wuur- man; 2. G. Zwart. C. Vacature-J. Overtoom: 1. J. Over toom; 2. C. A. Köllman. Benoemd de eerst voorgedragenen. Werkverschaffing. In bijlage 109 stelden B. en W. den raad voor, onder mededeeling dat 300 werk- loozen in de Centrale Werkverschaffing zijn geplaatst, waarvoor voor 1939 100.000 op de begrooting is geplaatst, voor eenige genoemde werken in werk verschaffing, evenals het vorig jaar weer 52.900 uit te trekken, w.o. 13.000 voor materialen. De heer de Raat oordeelde de drink waterleiding in de Wieringermeer geen werkverschaffing. De heer Appel vroeg hoeveel werkloo- zen B. en W. naar de Wieringermeer en naar het Geestmerambacht willen zenden. Spr. wilde voorts bepalen, dat van niet georganiseerden bij een werkloozenkas 0.50 wordt afgetrokken. Voorts wilde spr. eenige voorwaarden wij zigen. De heer Hoytink bracht het college eer. woord van lof voor de activiteit. Spr. oordeelde de bijdrage voor materialen te hoog en verzocht daarmede rekening te houden. Weth. van Slingerland was het met den heer de Raat eens. Van hoogerhand is het echter als zoodanig aangewezen. Spr. was er overigens principiëel tegen alles tot werkverschaffingsobject te bombardeeren. Den heer Appel verwees spr. naar het ge meentebestuur of den wethouder. Het aantal zal ongeveer 300 bedragen. De 0.50 is ook van hoogerhand bepaald, daarover heeft de raad geen zeggingschap. Ook maakt de inspecteur, op grond van de gezinsinkomsten, uit, hoe lang iemand mag werken. De menschen moeten in ac- coord werken en komen dan tot 36 cent per uur plus 10 pCt. Het voorstel werd goedgekeurd. Sluis Zeswielen. B. en W. stelden den raad voor om de sluis aan de Zeswielen tot het tijdstip waarop zij zal komen te vervallen (vermoedelijk in den loop van 't jaar 1941) aan den tegenwoordigen pachter den heer C. Stam te verpachten voor 900 per jaar. Als voren. Verhuur perceel Prins Bernhardlaan. B. en W. stelden den raad voor het per ceel Prins Bernhardlaan 4 voor 5 jaar op nieuw te verpachten voor tenminste 390 per jaar. Z. h. st. aangenomen. Verhuur Gemeente-eigendomrr en. In bijlage no. 196 schreven B. en W. Binnenkort eindigt de huur van ver schillende landelijke eigendommen der gemeente. De meeste huurders zijn bereid de des betreffende perceelen opnieuw te huren voor de perceelen, welke de tegenwoordi ge huurders niet verder wer.schen te huren, hebben B. en W. andere gegadig' den gevonden. De boerderij aan den Ber gerweg, welke tot 10 Ncvember j.1. in ge^ bruik was bij den heer Rotteveel (die thans gegadigde is voor de boerderij „Oostwyk") zouden wij niet opnieuw willen verpachten in verband met de plan nen tot den bouw van een kazerne en de inrichting van een militair oefenterrein. Voor enkele perceelen is een hoogere huursom bedongen dan welke voor het loopende huurjaar wordt betaald. Met het oog op de pachtwet stelden B en W. voor deze perceelen zoo mogelijk te verhuren voor den duur van een jaar, of zoo de pachtwet zich daartegen mocht ver zetten, voor onbepaalden tijd. Het ligt'in de bedoeling in alle pacht overeenkomsten een voorbehoud te maken als bedoeld in artikel 41 der pachtwet, op grond waarvan de overeenkomst door den in pachtzaken bevoegden rechter kan wor den ontbonden, indien de gemeente aan het gepachte een bestemming in het ba lang van volkshuisvesting, handel of nijverheid wenscht te geven. De heer Stoutjesdijk vroeg wie thans, in plaats van wijlen den heer Go- vers, het toezicht op de landerijen houdt. Spr. wilde een perceel aanhouden, omdat hij vernomen had, dat dit niet beheerd werd zooals het behoorde. Spr. wil althans den betrokkene op het matje te roepen. De voorzitter zegde onderzoek toe, doch het ging niet aan om onderdeelen aan te houden. Wethouder Klaver vond net niet van belang, dat er zonder toestemming een big met 2 zeugen in het land is geweest. Met aanteekening van den heer Stout jesdijk tegen, werd de bijlage aangenomen. Verhuring van tuingrond. B. en W. stelden in bijlage nr. 197 den raad voor te besluiten met ingang van Januari 1939 voor den duur van vijf jaren de perceelen tuingrond, ge legen nabij den Baansingel en nabij de Uitenboschstraat, kadastraal bekend ge meente Alkmaar, sectie F, nrs. 3103 en 3316, te verhuren aar. door hen aan „e wijzen huurders voor een huurprijs van tenminste 3 per 190 c.A. per jaar en voorts op waarden. Conform de door hen f" stellen voor besloten. Aankoop perceel grond te Schoorldam. B. en W. schreven in bijlage Nr. 199: Ten behoeve van de gasvoorziening in de gemeente Schoorl zal het noodzakelijk zijn in de te leggen persleiding Koedijk— Warmenhuizen een hoogedruk-regulateur op te .lemen, om daarmede het gas van hoogen druk op stadsdruk terug te bren gen. Deze regulateur kan het best geplaatst worden in de persleiding zelf te Schoorl dam. Het gemeentebestuur van Warmenhui zen heeft zich bereid verklaard voor dit doel aan de gemeente Alkmaar een gedeel te van den tuin van de leegstaande school met onderwijzerswoning te Schoorldam, ter grootte van ongeveer 16 M2., te vei - koopen voor den prijs van 2 per M2. B. en W. stelden voor tot den aankoop te besluiten. Als voren. Gemeenterekening. De commissie voor het nazien van de gemeenterekening, bes'aande uit de heeren Sietsma, mr. de Groot, Venneker en Hoytink (mej. Nierop was door ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen) adviseerde in bijlage 190, na enkele bemer kingen, tot goedkeuring van de rekening 1937. Als voren. Commissie van bijstand voor de plantsoenen. De raad besloot tot opheffing van de commissie van toezicht op het stedelijk muziekpark met ingang van 1 Januari 1939 en intrekking van de desbetreffende verordening (gemeenteblad nr. 1091), in dien met den pachter van het muziekpark een overeenkomst zou worden getroffen, waardoor op college B. en W. zouden over gaan de bevoegdheden tot dusver uitgeoe fend door de comm. Deze overeenkomst, zeggen B. en W. in bijlage nr. 200, is in middels tot stand gekomen. Overeenkom stig den uitgesproken wensch van den raad zal voortaan de commissie van bij stand voor de plantsoenen van advies die nen over de exploitatie van het muziek park. Daarvoor is het evenwel noodig, dat de verordening, regelende den werkkring der commissie van bijstand, wordt aange vuld. B. en W. boden een nieuwe veror dening aan. Als voren. Toelating leerlingen uit andere gemeenten. B. en W. stelden den raad voor de toe lating van leerlingen uit andere gemeenten tot de school voor voorbereidend middel baar technisch onderwijs te regelen, zooals in bijlage 195 is aangegeven. Als voren. Dc Alkmaarsche Fröbelschool. Voorgesteld werd B. en W. te machtigen aan het bestuur van de Vereeniging „Alk maarsche Fröbelschool" te vergoeden de kosten van eenige in opdracht van dat bestuur uitgevoerde herstellingswerk zaamheden aan den verwarmingsketel in de Elise-van-Calcar-kleuterschool, tot een totaal bedrag van 214.19. Als voren. De vergoeding per leerling voor het bijzonder onderwys. Voorgesteld werd de vergoeding per leerling voor het bijzonder onderwijs over 1939, bedoeld in art. 55bis der Lager On derwijswet 1929 vast te stellen zooals in bijlage 201 is aangegeven. Als voren. Behandeling gemeentebegrooting. In bijlage 187 stellen B. en W. den raad voor de begrootingen van het Centraal Zie kenhuis, het Burgerweeshuis en de gemeen telijke instelling voor maatschappelijk hulp betoon goed te keuren met toekenning van een subsidie uit de gemeentekas, resp. groot 38.800, 4500 en 367.500. Tevens werd voorgesteld: a. goed te keuren de begrooting voor 1939 van: 1. de Alkmaarsche Vereenigng tot bestrij ding der tuberculose, in ontvang en uitgaaf op 14.197; 2. het Comité Allernaar der R.K. Vereeni gng „Herwonnen Levenskracht" in ontvang en uitgaaf op 1.278; 3. de Vereeniging voor zuigelingenbescher ming, in ontvang en uitgaaf op 4.173.74; 4. de afdeeling Alkmaar van „Het Wit-Gele Kruis", in ontvang en uitgaaf op 5.000; 5. de afdeeling Alkmaar van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en va- cantiekolonies, in ontvang en uitgaaf op 1.365; 6. de Vereeniging voor kindervoeding, in ontvang en uitgaaf op 4.200; 7. de Vereeniging „Kinderkleeding", in ontvang en uitgaaf op 1.581.03; 8. de Vereeniging „Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen der school voor buitenge woon lager onderwijs te Alkmaar, in ontvang en uitgaaf op 6.060; 9. de Vereenigng voor gezinsverpleging, in ontvang en uitgaaf op 10.025; 10. de Commissie tot huisverzorging, in ontvang en uitgaaf op f 4.393. b. aan genoemde vereenigingen voor het jaar 1939 een subsidie uit de gemeentekas toe te staan van respectievelijk ten hoog ste 1: 6.400 voor uitzending van patiënten en 800 voor algemeene doeleinden, 2: 320, 3: 1.500, 4: 2.000, 5: 450, 6: 3.400, 7: 1.125, 8: 1.000, 9: 4.500 en 10: 1.600. Voorts werd 's raads goedkeuring gevraagd om het tarief voor de radio-distributie voor 1939 wederom op 1.75 per maand en op 0.45 per week te stellen. De voorzitter zeide het op prijs te stellen, wanneer men oud zeer zou laten rus ten en niet te veel zou praten over allerlei regeeringsvoorschriften, omdat hij geloofde, dat dit misplaats was. De heer V enn'eker zou zooveel moge lijk gevolg geven aan dit verzoek. Spr. oor deelde toch, dat het noodig is, dat de raad de voorstellen beoordeeld en er naar streeft als stuwende kracht op te treden en de beste gelegenheid daartoe is de behandeling van de begrooting, zoodat de daar gehouden be schouwingen niet als verloren tijd behooren te worden beschouwd. Spr. ving aan met een woord van lof tot B. en W. en de ambtenaren voor de wijze waarop zij het algemeen welziin behartigen. Bijzondere dank komt zeker den wethouder en zijn ambtenaren van Maatschappelijk Hulpbetoon en Sociale Zaken toe. Alles wat de gemeente kan doen gebeurd, doch het is

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9