Agenda PUROL KiJXEN,sKOOFELCLOECK Ijsvermaak STOMPETOREN OBDAM HEERHUGOWAARD BERGEN EGMOND AAN ZEE Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. ZUIDSChARWOUDE EERSTE BLAD. geeft ruwe huid verzacht - geneest ten in Drente en Twente inzake schreeu wend tekort aan kleeding, schoeisel en dekking, maatregelen te treffen, tot het verleenen op ruime schaal van extra klee ding, schoeisel en dekking. DE ZINGENDE LAMP. Dat de technici nog lang niet uitgeëxpe rimenteerd zijn, bleek ons heden weer overduidelijk bij het zien van de laatste uitvinding „De zingende schemerlamp". Een schemerlamp was toch reeds een meubelstuk, bestemd om de noodige sfeer op onze lange winteravonden te brengen. Dat zij door deze vinding meer nog dan vroeger aan dit doel zal beantwoorden, bleek ons bij het zien van deze nieuwe creatie. Vroom en Dreesmann brengt ook hiervan de primieur. Op de lampekappen-afdeeling te Alk maar staat deze lamp opgesteld en wij ra den ieder aan eens te gaan luisteren naar de pittige marschen en zachte melodieën welke deze lamp ten gehoore kan brengen. EEN WAARSCHUWING VAN DEN ARMENRAAD. In deze dagen van strenge koude zijn velen terecht begaan met het lot van hun minderbedeelde medemenschen. Zij zouden graag mede in hun nood helpen voorzien. Het vereischt echter groote voorzichtig heid. Laat nogmaals de waarschuwing ge hoord mogen worden: Geef niet, geef nooit aan de deur! Geet niet, geef nooit zonder onderzoek! Velen, die werkelijk in nood zijn, durven niet te vragen. Stelt U in verbinding met het bureau van den Armenraad, Langestraat 87, tel. 3894. Reeds werden kolen beschikbaar gesteld voor enkele gezinnen, die daaraan de groot ste behoefte hebben. Ook wollen dekens zijn vanzelfsprekend zeer welkom. Indien U iets beschikbaar heeft, zullen door genoemd bureau gaarne de noodige inlichtingen worden verstrekt. BRAND TE CASTRICUM. Hedenochtend is te Castricum een ernstige brand uitgebroken ten huize van den heer Jan Breedijk, aan de Torenstraat no. 3. De brand is vermoedelijk ontstaan door een defect aan een electrisch strijk ijzer. Het pand, waarin gevestigd is een modevakschool,- is van binnen geheel uit gebrand. De brandweer heeft met volledig mate riaal het pand ernaast kunnen behouden. Alleen kréég het veel waterschade. Zoowel het verbrande als het bescha digde is verzekerd. RECTIFICATIE. In ons raadsoverzicht van gister is o.a. gemeld, dat het electriciteitsbedrijf in 1933 nog een uitkeering gaf van 750.000 wat nu door den hoogeren inkoopprijs van den stroom slechts op 180.000 geraamd werd. Men heeft natuurlijk wel begrepen, dat het bedrag van 750.000 veel te hoog was. De zetterij had de cijfers een beetje door elkaar laten loopen, het moet niet 750.000 maar 275.000 zijn. BENOEMD. Tot onderwijzeres aan de O.L. school te St. Maarten is benoemd onze stadgenoote mej. A. G. v. d. Tooren. DOOR DE KOUDE BEVANGEN. Van zijn fiets gevallen en een hersenschudding opgeloopen. Gisteravond is de heer Beexs, sigaren winkelier op de Laat alhier, toen hij van zijn ouders, wonende in He^rhugowaard- Zuid door de koude bevangen en van zijn fiets gevallen. Hfj heeft ongeveer een uur lang op den weg gelegen vóór een voorbij ganger hem opmerkte. De heer Beers is toen de woning binnengebracht van de fam. De Lange, waar'hij den nacht door gebracht heeft. Hedenmorgen is hij naar het St. Elisabethziekenhuis alhier overge bracht, daar hij bij zijn val een hersen schudding bleek te hebben opgeloopen. Zijn toestand baart geen zorg. Zondagavond keerde de ongeveer 30- jarige in Alkmaar wonende B., die te Heer- hugowaard bij zijn ouders en familie op bezoek geweest was, per rijwiel langs den Middenweg naar zijn woonplaats terug. Hoewel B. een sterk en gezond persoon is, is hij aan het Zuideinde vermoedelijk door de koude bevangen geraakt. Voorbijgangers vonden hem langs den berm van den weg liggen waar hij, naar later uitgerekend kon worden, ongeveer een uur in de ijzige koude gelegen moet hebben. Geneeskundige hulp werd direct opgeroepen. Hoewel B. eerst binnengedragen was en buiten be wustzijn bleef, oordeelde de geneesheer, dat vervoer mogelijk was. Hij werd dus per ziekenauto naar zijn woning te Alkmaar vervoerd. Maandagavond vernamen we, dat de toe stand hoewel nog zorgelijk, toch geen directe reden meer tot ongerustheid gaf. LAAT GEEN KRANEN DOORLOOPEN EN BEPERK HET WATERGEBRUIK. In aansluiting met de heden in ons blad geplaatste aankondiging van het P.W.N. wordt ons van bedrijfszijde het volgende bericht: De watervoorziening door het Provin ciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland wordt, als gevolg van de, met een alles doordringenden kouden wind gepaard gaande, buitengewoon strenge vorst ernstig bedreigd, indien de aangeslotenen voort gaan met, ter voorkoming van bevriezing der leidingen, de tapkranen te laten door- olopen in plaats van, zooals het behoort en uitdrukkelijk voorgeschreven is, de binnen leidingen, zoodra er niet meer uit getapt behoeft te worden, en dus in elk geval des avonds en des nachts, na sluiting van de hoofdkraan, leeg te doen loopen door mid del van het leegloapkraantje, hetwelk in elke leiding, waar zij het perceel binnen komt, is aangebracht. Het buiten alle perken gaande waterge bruik, dat van onnoodig laten doorloopen van kranen een gevolg is, kan welke in spanning men zich van bedrijfszijde ook getroost door de Pompstations niet aan gevoerd worden. Laat men evenvermeld misbruik niet achterwege, dan zal het Bedrijf door over macht genoodzaakt zijn de waterlevering aanzienlijk te beperken, ja, zelfs tijdelijk stop te zetten. Dat dit een ernstige ramp zou zijn, be hoeft nauwelijks gezegd te worden! Op alle afnemers wordt dus een dringend beroep gedaan om het doen doorloopen van kranen achterwege te laten en het waterver bruik in dezen tijd tot het strikt noodige te beperken, eneindc het bedrijf over de bui tengewoon groote moeilijkheden welke het door de natuurkrachten worden aangedaan, heen te helpen. Dien hiermede Uw eigenbelang, dat van Uw mede-menschen en van het bedrijf! ER ZAL GEEN IJS GEBROKEN WORDEN. Het bestuur der Vereeniging tot IJsbe- strijding in Noord-Holland boven het Noord zeekanaal („IJsstrijd"), gevestigd te Alkmaar, heeft hedenmorgen beraadslaagd over het openbreken der kanalen in het ressort der vereeniging in overleg met den Rijkswater staat en besloten, dat bij de thans heerschen- de strenge vorst geen ijs gebroken zal wor den, daar dit geen nut heeft zoolang deze strenge vorst aanhoudt. Vooral ook met het oog op de beperkte middelen der vereeniging kan van locale ijsbi'eking geen sprake zijn. Bij invallenden dooi zal direct overwogen worden, hoe ten spoedigste maatregelen genomen kunnen worden voor het openbreken der kanalen. AANBESTEDING VAN WERKEN IN DE WIERINGERMEER. De dienst van de Wieringermeer heeft van morgen alhier aanbesteed het onderhoud van verschillende rijkswerken in de Wierin germeer en den proef polder nabij Andijk, in 1939, volgens bestekken W 23, W 24 en W 25. Laagste inschrijvers waren: Voor bestek W 23 „het onderhoud der wer ken in het westelijk en noordelijk gedeelte van de Wieringermeer en van de Amstel- meerboezem": C. de Wit te Alkmaar voor 42.465 gld. Voor bestek W 24 „het onderhoud der wer ken in het oostenlijk en zuidelijk deel in de Wieringermeer en den proefpolder Andijk": P. Daalders te Alkmaar voor 37.700 gld. Voor bestek W 25 „het onderhoud van den Wieringermeerdijk en den proefpolderdijk": P. Daalders te Alkmaar voor 12.300 gld. De werken zijn gegund aan de laagste in schrijvers. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 13 TOT 20 DECEMBER 1938. Nieuwe zaken: Alkmaar: J. L. Kaper, Kennemerstraatweg 81, groothandel in koffie en thee. Heiloo: Handelsonderneming „Motaki", Nic. Beetsweg I 57, fabrikant van mondwater enz. Den Helder: Sigarenmagazijn „Sport", Ko ningstraat 106, tabak enz. Oudorp: M. M. J. van Baar, Friescheweg 68, handel in stoffen. W ij zigingen: Alkmaar: M. Zonderhuis, Steynstraat 15, manufacturen enz.; verplaatst naar Heiloo. Den Helder: Schoenmakerij „De Hanza", Koningstraat 81, schoenmakerij; rechtsvorm gewijzigd. J. v. d. Sluijs, Vijzelstraat 197, rijwielhan del enz.; overgegaan aan A. D. de Rooij. Wieringen: J. Lont Dz., Noordburenweg No. 3, fouragehandel; overgegaan aan N. Looze Zonen. Opheffingen: Egmond aan Zee: Corn. Pluimgraaff, Noor derstraat 1, kruidenier enz. Den Helder: P. K. Pala, Koningstraat 10, sigaren, enz. Firma M. G. de Groot, Koningstraat 106, zaak in baby art. enz. MEER LIEFDADIGHEID. Het bestuur der Burger IJsclub verzoekt ons opname van het volgende: Het staat niet stil tegenwoordig, veel wordt gedaan om het leed van de lijdende menschheid te verzachten. Wij zijn in de wereld om elkander zoo noodig te helpen. Nederland is een liefdadig land, alles wordt door rijk en minder gesatueei'de ge daan om te helpen de hand uit te steken om nood zooveel mogelijk te leningen, waar zulks noodig is. Oook zijn er zeer vele vereenigingen, welke goed en daadwerkelijk steun verlee nen aan behoeftigen, welke het noodig heb ben, alles heel mooi en prachtig, maar hier voor is veel geld noodig, want zonder dat kan men niets bereiken. Geregeld wordt gevraagd en dagelijks staat het niet stil om aanvragen voor be hoeftigen en zieken. Zeer vele lijsten worden gepresenteèrd, waarop men naar eigen goeddunken kan teekenen, alles mooi het is zaliger te geven dan te ontvangen, zoo spreekt het hart, en men geeft iets. Al wat men geeft, heeft zijn nut en is dankbaar aanvaard. De vereenigingen op liefdadigen grondslag doen allen hun best, om het leed te helpen verzochten zoover als dit is te bereiken met de middelen der kas. Veel geld wordt uitgegeven aan menschen, welke in nood en armoede verkeeren, het is een zegenrijk werk. De vereenigingen moeten leden hebben, want zonder deze kan een vereeniging niet, het is het steunpunt om te blijven bestaan en door te gaan met het werk der liefdadigheid. Nu weet men wel, dat men niet van el- Tentoonstelling. Tot en met 28 Dec. van 102 en 25 uur Zaterdag bovendien van 710 uur tentoonstelling schilderijen in perceel Oude gracht 243. Kunstzaal Boendermaker te Bergen, eiken dag 104 uur, werken van Kees Boender maker. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De macht van het goud (sens.); hoofdrollen Claude Rains, Olivia de Havilland en Georgi Brent. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, Sneeuwwitje (de eer ste geteekende hoofdfilm, Nederlandsche taal) Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, 8 uur, hoofdnummer De Jantjes (Holl. hum. film); hoofdrollen Fientje de la Mar, Aaf Bouber, Cor Hermus, Rika Hopper e.a. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer An- dalusische nachten (rom.-drar.i.); hoofdrol len Friedrich Benfer, Karl Klüsner, Margit Symo e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 21 December. 8 uur, dancing 't Brandpunt, worstelwed strijd. 8.15 uur, dancing Harmonie, pianorecital Anneke WinkelWester. 8.30 uur, gebouw leeszaal, algem. leden vergadering O. L. B. Donderdag 22 December. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, Kerstmiddag Ned. Vereen, v. Huisvrouwen. ke vereeniging lid kan zijn maar toch kan men uitzonderingen maken. Met een goede wil kan er veel gebeuren en bereikt worden. Er zyn vereenigingen, welke jaarlijksch in de maand December een uitdeeling houdt, wat de armen en min der bedeelden ten goede komt. De contributie hiervoor is zeer laag, want voor de luttelen som van 1 1.10 is men lid van de Burger IJsclub, waarvan onze bur gemeester beschermheer is. Men betaalt 1.10 contributie en bedeelt zelf zijn armen of wyst deze aan. Gij geeft meer aan winkelwaar dan Uw contributie groot is. Kent gij de Burger IJsclub? Deze vereeniging, opgericht in den strengen win ter van 18901891, bestaat dus in 1941 vijf tig jaar en heeft haar sporen wel verdient op het gebied der liefdadigheid. Vijftig jaar heeft zij dan haar plicht ge daan en veel gedaan om in arme gezinnen een licht te laten schijnen. Hebt gij wel eens kennis gemaakt met deze sympathieke neutrale vereeniging, welke aan alle gezindten hun gave ter hand stelt. Mooier vereeniging bestaat er niet, gij wijst dus u bedeelden aan, gij zijt baas over u betaald bedrag. Wenscht gij op de hoogte gesteld te worden, geeft u als. gij ajsnog geen lid zijt op bij het bestuur der zoo sympathieke vereeniging, welke u ten alle tijde inlich tingen verschaft. De contributie bedraagt slechts 1.10 per jaar en kan u toch niet weerhouden lid der Burger IJsclub te worden. Wy vragen u vriendelijk ons te steunen, opdat in ruime mate kunnen voortgaan met ons liefdadig werk. Wij moeten meer leden hebben, daar het wel eens voorkomt, dat wij menschen teleur stelden, wat voor het bestuur zeer pijnlijk is. Wacht niet lang en stel niet uit, gij kunt nog in het laatst van December een be hoeftig gezin gelukkig maken. On gecorrigeerd WINTER. Steun noodig. Het wintert fel! Daarvan zijn allen over tuigd, maar beseffen allen daarbij ook, dat de huidige kou voor velen weinig minder dan een ramp kan beteekenen? Met een her innering aan de wèlgeslaagde steunactie van den winter 1928/29 worden allen, die toen medewerking verleenden, uitgenoodigd sa men te komen in het café van den heer Sleutel aan den Dijk, waay dan zal worden besproken wat thans gedaan kan en moet worden om de nooden ontstaan door de koude, zooveel mogelijk te lenigen. Jkovüidacd Hieuw* PROVINCIALE COMMISSIE UIT DE VEILINGEN IN NOORDHOLLAND. Uit net Jaarverslag in de Woensdag te houden alg. vergadering van de Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noordhol land blijkt, dat de gezamenlijke omzetcij fers van de Noordhollandsche veilingen aantoonen, dat de tuinbouw het dieptepunt achter den rug heeft, al kan nog niet van een loonend bedrijf worden gesproken. Wel verbeterde de individueele positie van de tuinders niet, omdat de regeeringssteun door de meerdere opbrengst van de pro ducten verminderde, doqh desondanks kan die meerdere opbrengst als een lichtpunt worden aangemerkt, aangezien de eerste stap op den weg naar een loonend bedrijf is gezet. In vergelijking met het vorig jaar toch was de omzet van 1 Jan. tot 1 Aug. met 1.400.000 gestegen. Met dankbaarheid wordt geconstateerd, dat de regeering in ziet dat de steun nog steeds niet kan wor den gemist. Zoolang de i'egeeringssteun moet voortduren, aldus de secretaris, de heer Klant, in dit verslag, zal ook de teelt beperking van de tuinbouwproducten niet kunnen worden gemist. Met leedwezen wordt geconstateerd, dat er nog geen sprake is van vermindering van de door het buitenland genomen belemmerende maatregelen ten opzichte van onzen export. De uitvoer naar Duitschland, die toch reeds zoo zeer aan banden is gelegd, werd bo vendien nog ernstig bemoeilijkt, doordat de invoervergunningen door de Duitsche in stanties verschillende malen veel te laat aan de Duitsche importeurs werden ve~- strekt, hetgeen tengevolge had, dat de uit voer van bepaalde producten geheel of ten deele onmogelijk werd gemaakt. De wensch wordt geuit, dat de verhooging van het betalingscontingent inderdaad eenige verruiming van onzen tuinbouwexport naar Duitschland zal geven. Met de overige landen is de toestand onveranderd geble ven. Ondanks het feit, dat we weer geen win terweer hebben gehad, bracht de bewaar- kool en speciaal de roode kool betere prij zen op, dan dit in de laatste jaren het ge val is geweest. Tengevolge van het zachte winterweer bewogen de prijzen van de boe renkool en de spruitkool zich op een laag peil. De onbillijkheid van de teeltregeling op vroege aardappelen sprong dit jaar weer sterk in het oog. De actie voor afschaffing van deze regeling leidde tot geen resul taat. Het bestuur zal niets nalaten om aan de onrechtvaardige regeling een einde te krijgen. De afzet in '37 naar de Zuid-Amerikaan- sche landen is gebleken een gelegenheids- afzet te zijn geweest. In 1938 kwamen die landen niet op de mai'kt. Het uitblijven van vraag voor export en het bijzonder zachte weer waren oorzaak, dat de zuur koolfabrikanten alle witte kool niet konden afnemen. Groote hoeveelheden van dit pro duct moesten daardoor worden doorge draaid. De toekomst voor den tuinbouw wordt nog altijd onzeker geoordeeld. Zoolang de politieke toestand niet verbetert, kan geen verbetering in de economische betrekkin gen tusschen de volkeren worden ver wacht. In de praktijk valt er nog weinig van te bespeuren, dat de staatslieden het streven naar autarkie den rug toe keeren. Het verslag eindigt met den wensch, dat het de tuinders zal gelukken hun bedrijven gaande te houden tot betere tijden aanbre ken. De totale omzet van de 33 aangesloten veilingen bedroeg in 1937 f 10.906.516.27, tegen 10.363.161.84 in 1936. De omzet aan deze veilingen van 1 Jan. 1937 tot 1 Aug. 1937 bedroeg 6.214.052.62 tegen 7.595.635.27 in dezelfde periode van 1938. Floralia. Zondagavond gaf de Floralia-vereeni- ging haar feestavond in café Kamsteeg. De koude had wel eenigen invloed op het aan tal bezoekers, doch de zaal was toch zeer goed bezet. De presidente, mevr. Kruimel, heette alle aanwezigen van harte welkom. Ofschoon op het verzoek van het bestuur, het 10-jarig bestaan niet anders gevierd zou worden, dan door een goed tooneelge- zelschap op te laten treden, had de zang- vereeniging „Crescendo" voor een aardige verrassing gezorgd, in den vorm van een fraaien bloemenmand, wat bijzonder op prijs werd gesteld. Daarna werd de aandacht gevraagd voor de „Maskerspelers" van Bergen, die, onder leiding van den heer G. Kooyman, „Betje regeert" ten tooneele brachten, een blijspel in drie bedrijven, door Henk Bakker. Af en toe moesten wij ons afvragen, of het geen beroepstoneelspelers waren, die ons op hun kostelijk spel vergastten. Hoe goed moet de leiding zijn, als men zooiets met een troepje amateurs kan geven. Het was of onze onvergetelijke Esther de Boer-van Rijk weer hare plaats op het tooneel had ingenomen, toen mevr. Wies Meyer-van Geemen de rol van Betje opvoerde. Dik wijls moesten wij bij haar zuiver spel, aan deze groote actrice denken. Alle spelers waren prima krachten, welke het zich niet gemakkelijk maakten, het was één geheel, ook zij zullen trotsch op hun „Betje" zyn. Aan 't dankbare applaus uit de zaal kwam bijna geen eind, alle aanwezigen hebben genoten en waren het eens met de presi dente, die het gezelschap de „Maskerspe lers" uit aller naam dank zei. Ook het tooneel en de grime waren keu rig verzorgd. De gebr. van Meurs verzorg den het muzikale gedeelte. Het was een feestavond, waaraan wij met genoegen kun nen terugdenken. Terug uit Spanje. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. A. Blauw, die met een korte onderbreking ongeveer een tweetal jaren als verpleeg ster van oorlogsinvaliden in Spanje heeft verblijf gehouden, is thans weer behouden huiswaarts gekeerd. Polder Heerhugowaard. Aan den polder Heerhugowaard zal als onderhoudsplichtige van op het ter tiair wegenplan 1937 voorkomende wegen een bedrag van 10.600 worden uit gekeerd. Benoemd, Naar wij vernemen is kapelaan Th. G. Drost, van de parochie St. Petrus en Pau- lus, alhier, benoemd tot kapelaan te Over- veen. Werkverschaffing stopgezet. In verband met de plotseling ingeval len koude, is de werkverschaffing tot na der order stopgezet. Nog niet beslist is, of eventueel in den loop dezer week het werk nog hervat zal worden, da nwel eerst op 9 Januari van het volgend jaar, tot welken datum alle werkverschaffingen, vanaf Kerstmis, stil liggen. n Examen Oranje-Kruis. De leden der Egmondzeeër Reddingsbri gade, die daarvoor opgeleid zijn door dok ter Belonje met assistentie van zuster de Grood, zullen deze week het examen af leggen, ter verkrijging van het diploma van Het Oranje-Kruis. Een sympathiek besluit. hooft Ügr^ de Plotselinge felle koude, heeft het bestuur van Het Gasthuisfonds, lüeec&ecickt Voor het geheele land: Meest matige oos telijke wind; toenemende bewolking; eenige kans op lichte sneeuw; strenge tot matige vorst. De luchtdruk Is in het geheele waarne mingsgebied regelmatig dalende. Over het geheele gebied tusschen den twintigsten en vijf-en-veertigsten breeedtegraad worden de zeer koude luchtmassa's door matige en plaatselijk krachtige oostelijke winden van het continent naar den oceaan getranspor teerd. Het vorstgebied reikt thans in het zuiden en westen tot over de kusten van de Golf van Biscaye, Ierland en Schotland en zelfs de stations langs hét zuidelijke en midden-gedeelte dpr Noorsche kust melden temperaturen beneden het vriespunt. Vorst- vrij zijn alleen het noordelijke deel der Noorsche kust, IJsland en de eilanden in de Poolzee en verder het uiterste zuiden van Frankryk en het Middcllandsche Zee-ge bied. Het gebied van hoogen luchtdruk trok zich iets naar het noordoosten terug en reikt met een tong tot ver op den oceaan. De oceaan-depresshs blijven op zeer zuide lijke breedten en hedenmorgen naderde een de Azoren. Niettegenstaande de neerslag hoeveelheden in centraal-Europa gering blijven, valt er voldoende sneeuw om plaatselijk een gesloten sneeuwdek te doen ontstaan, in hoog gelegen streken van meer dan 15 c.m. dikte. Ook in Engeland en Schotland is een gesloten sneeuwdek aeff. wezig en alleen in ons land en de naaste omgeving is de grond sneeuwvrij. In de Oostzee wordt reeds ijsvorming gemeld. Het gebied van strenge vorst reikt in het zuiden tot de lijn BordeauxGenève en volgt ver der den noordrand der Alpen. De laagste temperaturen worden in Polen gevonden, behoudens op enkele plaatsen in het noorden van Zweden. TUMicaties BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alk maar nr. 1646 is opgenomen het by hun besluit van 22 November j.1. goedgekeurde Reglement van orde voor het Scheidsge recht der gemeente Alkmaar, vastgesteld door dat College bij besluit van 31 October 1938. Dit reglement is gedurende drie maan den ter gemeente-secretarie ter lezing ge legd. Het is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 20 December 1938. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. BENOEMING LID GEMEENTERAAD. De Voorzitter van het Centraal stem bureau brengt ter algemeene kennis, dat het besluit, waarbij hy den neer W. J. Bulens te Alkmaar heeft benoemd ver klaard tot lid van den Gemeenteraad in plaats van den heer A. Bakker, voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage is nedergelegd. Alkmaar, 19 December 1938. De Voorzitter van het Centraal stem bureau, F. H. VAN KINSCHOT. dat in de week vóór Kerstmis altijd aan 'n groot aantal behoeftigen als Kerstgave o.m. brandstoffen verstrekt, besloten dit jaar tweemaal zooveel aan alle gezinnen te schenken, dan andere jaren. Kiesvereeniging opgericht. Naar wij vernemen, is Maandagavond alhier een nieuwe kiesvereeniging opge richt, nadat een gecombineerde vergade ring is gehouden door de vrijz. vooruit strevende kiesvereeniging en de kiesver eeniging Burgerplicht. Deze nieuwe ver eeniging, welke een samenvoeging is van beide bovengenoemde vereenigingen, zal den naam dragen van „Algemeene Kies vereeniging". Staande de vergadering zijn 20 personen toegetreden als lid. Door mid del van circulaires zal men trachten, meerdere leden te krijgen. Er werd nog ge enbestuur gekozen. Dit zal geschieden in de eerstvolgende leden vergadering. Toeslag op den steun aan kleine tuinders. Ook in deze gemeente is bericht ont vangen, dat aan de tuinders, die opgeno men zijn in de steunregeling voor kleine tuinders, een toeslag van 0.45 per week kan worden uitgekeerd. Er is nog niet vastgesteld, dat deze uitkeering van te rugwerkende kracht tot aan Juni j.1. zal worden uitgekeerd. Het crisiscomité actief. Naar wij vernemen, heeft het plaatse lijk crisiscomité alhier, in verband met de heerschende koude, Maandagmiddag be" sloten, verschillende uitkeeringen te doen, in den vorm van brandstoffen, kleeding- stukken e. d.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2