NORTH STATE M0RTH CTATE ^Binnenland Fijn, dat je om hebt gedacht! Jeuiltetm ALINE 1 ESTER'S ROMAN Branden. Regelen betreffende de echtscheiding. Treinstoringen. Ontsporing op de lijn Gouda- Schoonhoven. Schriftelijke vragen. TWEEDE BLAD. _J TWEE KAPITALE BOERDERIJEN IN DE ASCH GELEGD. Gistermiddag heeft te Grubbenvorst (L.) een felle brand gewoed in twee kapitale boerderijen, bewoond door de families de Boer en Boone. Deze boerderijen vormen één complex, waarin vroeger de stoeterij „De Grubben" was gevestigd. Het vuur is door nog onbekende oorzaak omstreeks half twee uitgebroken. De vlam men grepen snel om zich heen en vonden gretig voedsel in de voorraden graan en voederartikelen, welke in de groote schuren lagen opgeslagen Ook de landbouwwerktui gen werden door het vuur verteerd. De motorspuit uit Blerick arriveerde eerst lang nadat de brand was uitgebroken ter plaatse, aangezien het materiaal door de strenge vorst onbruikbaar bleek te zijn en eerst hersteld moest worden. De beide boerderijen met toebehooren werden geheel in de asch gelegd. Het vee had men tijdig in veiligheid kunnen brengen. Alleen de boerderij van Boone was ver zekerd. HOTEL „DE MALLE JAN" TE VIERHOUTEN AFGEBRAND. Oorzaak: het ontdooien van waterleiding buizen. Gistermiddag is het bekende hotel De malle Jan te Vierhouten (Veluwe) door een hevigen brand verwoest. De brand ontstond op een der kamers en vond gretig voedsel in het rieten dak. Aan gewakkerd door den krachtigen wind, was het hotel spoedig een vuurzee. Ofschoon de brandweer spoedig ter plaatse was, stond zij machteloos, daar in deze boschrijke om geving geen water te krijgen is. Men moest dan ook toezien, dat dit vele Nederlanders bekende hotel tot den grond afbrandde. Tijdens den brand deden zich herhaalde lijk explosies voor, doordat jachtpatronen in het achtergedeelte lagen opgeslagen. Men heeft het tafelzilver en eenige meu bels nog naar buiten kunnen brengen. Ver' der is alles verloren gegaan. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat de eigenaar en de boekhouder op een der kamers bezig waren met het ontdooien van de waterleidingbuizen, waartoe zij een steek vlam gebruikten. f- De malle Jan werd in 1918 gebouwd en was eigendom van den heer Molenaar. Twee jaar geleden huurde de heer Dickman het hoteL Op 1 November van dit jaar heeft hij het gekocht voor 50.000 gulden. SCHOOLGEBOUW TE OLDENZAAL AFGEBRAND. Een felle brand woedde gisteravond jui het gebouw van de Sint Plechelmusschoql aan de Kloosterstraat te QldéozaaL De school heeft twee verdiepingen," "op de ^hovèn'ste etage bevindt ?ich een filmzaal.' Er bevond zich bij het uitbreken vair het vuur niemand in het gebouw. De brand werd door omwonenden ontdekt, die onmiddellijk de brandweer alarmeerden. Aanvankèlijk kon deze geen water geven, omdat de brand- kranen bevroren waren. Na ongeveer tien minuten was dit euvel verholpen en kon de blussching een aanvang nemen. Met zes stra len werd water gegeven. Van het naast het gebouw liggende school gebouw St. Radboud brandde een oogenblik' de kap, doch het vuur kon hier snel worden bedwongen. De St. Plechelmusschool ging evenwel geheel in vlammen op. Slechts de gebla kerde muren bleven overeind staan. Op de bovenste etage bevonden zich, behalve de filmzaal en de bibliotheek, de archieven van verscheidene katho lieke vereenigingen. Niets van dit alles kon worden gered. De schade loopt in de duizenden guldens en wordt door ver zekering gedekt. In het gebouw was ook een timmermans werkplaats ondergebracht Vermoed wordt, dat daar de brand is ontstaan. Door dezen brand zullen tweehonderd vijftig kinderen voorloopig vacantie hebben. De school werd op 15 Mei 1922 ingewijd. Ingediend is een wetsontwerp hou dende aanvulling van de bepalingen in het burgerlijk wetboek en in het wet boek van burgerlijke rechtsvordering, betreffende echtscheiding en ontbin ding des huwelijks na de scheiding van tafel en bed. wordt Aan de mémorie van toelichting het volgende ontleend: Met betrekking tot de trilogie bekente nis-verstek-bewijs ligt de ontworpen rege ling zoowel in de lijn van het arrest van 1883, als in die van art. 251 van het ont- werp-1886. In het ontwerp wordt er niet van uitgegaan, dat iedere bekentenis en ieder verstek wijzen op „fraus legis" en dat de daaruit blijkende houding onder alle omstandigheden moet worden gewan trouwd. Wel wordt den president en de rechtbank op het hart gebonden toe te zien, dat niet, zonder dat er een wettelijke grond aanwezig is, door onderling goed vinden zonder meer ontbinding van het hu welijk zal worden verkregen. Is er een wet telijke echtscheidingsgrond, dan verzet de ontworpen regeling zich er niet tegen, dat partijen afspreken, dat de gedaagde geen verweer zal voeren. Bewijs zal echter worden opgelegd, wan neer bekentenis of verstek met zoodanige omstandigheden gepaard gaan, dat bij den rechter vermoeden is gerezen, dat de be kentenis is afgelegd in strijd met de waar heid, of dat het verstek niet mag gelden als erkenning van de door den eischer gestelde feiten. In het ontwerp is de functie van den president in het voorproces in verschillen de onderdeden nader en beter geregeld, en zijn, in overeenstemming daarmede, ook de belangen en de rechten van partijen beter gewaarborgd. Men kan in het algemeen zeggen, dat, behalve dat de reeds bestaan de taak om partijen te vereenigen is ge handhaafd, aan het verleenen van verlof tot dagvaarden méér inhoud is gegeven, doordat het voorproces tevens dienstbaar is gemaakt aan een soort civielrechtelijk voorloopig onderzoek. De rechtbank, wordt in verschillend op zicht in de voorgestelde regeling beter ge outilleerd. Allereerst kan zij uit het proces verbaal van de comparities voor den pres! dent kennis nemen van diens voorloopiga bevindingen. Vervolgens is haar, in over' eenstemming met den familierechtelijken aard van het geding, een minder lijdelijke, méér actieve rol toebedeeld, terwijl het contact.met de partijen in persoon beter is verzekerd. Als sluitstuk van de voorzieningen op het gebied van het procesrecht wordt voorge steld in. het burgerlijk ewtboek in te voe gen een nieuw artikel 270a. Deze bepaling, die ook. op zich zelf alleszins redelijk is, is zeer algemeen gehouden. Zij is als sluitstuk te .beschouwen zin, d,at. beoogt er tegen te waken, dat in 'de toékóinst, echt genoot,qn, wiqr gezamenlijk verlangen uit gaat naar echtscheiding, een werkelijken echtscheidingsgrond in het leven roepen, nu zij de kahs loopen, dat een gefingeerde grond niet langer diensf zal kunnen doen Dit artikel Iüidt als volgt: „De echtgenoot zal in zyne rechts vordering tot echtscheiding niet ont vankelijk zijn, indien de daadzaken, welke grond tot dezelve" hadden kun nen opleveren, met zijne uitdrukkelijke of stilzwijgende toestemming hebben plaats gehad"; -- »- Voorts wordt voorgesteld om met hand having van den reeds bestaanden grond van wedertijdsche toestemming tot ontbin ding van het huwelijk na scheiding van ta fel en bed, den wachttermijn, die moet ver- loopen tusschen de scheiding van tafel en bed en de vordering tot ontbinding van het huwelijk in te korten van 5 tot 3 jaren. Met het oog op het belang, dat er aan moet worden gehecht, dat de rechtbank haar beslissing in echtscheidingszaken zoo goed mogelijk voorgelicht neme, is het voorschrift opgenomen, dat het openbaar ministerie steeds zal worden gehoord in ge noemde zaken en is derhalve de toestand hersteld, zooals die te dezen bestond vóór de wet van 3 Dec. 1932. Tenslotte wordt voorgesteld de nieuwe wetsbepalingen toepasselijk te maken ook op vorderingen tot echtscheiding en schei ding van tafel en bed, die reeds aangevan gen doch nog niet voleindigd waren vóór de inwerkingtreding der nieuwe bepalin gen, met dien verstande, dat genoemde nieuwe wetsbepalingen worden toegepast in den stand, waarin de zaak zich bevindt op het oogenblik van genoemde inwerking treding. Geen persoonlijke ongelukken Op de spoorlijn GoudaSchoonhoven is gisterochtend de locomotief van den om 8.33 uur van Schoonhoven vertrokken personentrein bij het binnenrijden van het station Bergambacht ontspoord. Er ligt hier een zelfwerkende wissel, waarvan na het passeeren van een vorigen trein dooi nog niet bekende oorzaak een der tongen niet voldoende was terugge slagen. De rechter en linkerwielen van de locomotief volgden hierdoor elk een andere rail, waardoor de machine tusschen de sporen kwam te staan. Een volgend personenrijtuig ontspoorde inet de vooras. De trein had slechts geringe snelheid, zoodat de ongeveer veertig passagiers er ongedeerd afkwamen. Aanvankelijk met veel en later met minder vertraging is het verkeer met autobus en trein gaande ge houden, waarbij te Bergambacht moest worden overgestapt. Locomotief, rails en wissel zijn beschadigd. Stroomdraad by Woerden gebroken. Omstreeks tien uur brak nabij het station Woerden tengevolge van de vorst een draad van de bovenleiding, waardoor op het afgaand spoor WoerdenGouda geen tref nen konden passeeren. Na anderhalf uur is met behulp van een uit Gouda komen den montagewagen het defect hersteld, waarna de dienst geleidelijk weer normaal werd. Het verkeer over het opgaand spoor ondervond geen vertraging. SCHIP OP HET IJSELMEER VERMIST. Twee mannen aan boord Zaterdagmorgen is de beurtschipper Kamper uit Urk met de IJselstroom van Hoorn naar Urk vertrokken en tot heden nog niet op het eiland aangekomen. De familie van den schipper, die niet wist, dat K. met zijn schip Zaterdag Hoorn had verlaten en dus dienzelfden middag te Urk had moeten aankomen, heeft eerst gisteroch tend een onderzoek doen instellen. Men heeft zich met alle kustplaatsen van Noordholland in verbinding gesteld, doch zonder resultaat. Bewoners van Urk hebben verklaard, dal zy Zaterdagavond tijdens den hevigen storm een lichtje in zee zagen, dat plotseling ver dwenen was. Zij hebben hieraan verder geen aandacht besteed. Gistermiddag meenden schippers van den wal af nabij het Enkhui- zerzand, het vermiste schip te zien. Sleepboo- ten van de N.V. Zanen en Verstoep voeren daarop het Urkerval dat nog ijsvrij is, af, doch tegen den avond keerden zij onver- richterzake terug. Behalve den schipper bevindt zich aan boord van de IJselstroom diens knecht, H. Kiefte, eveneens uit Urk. Men vreest, dat het schip tijdens den storm van Zaterdagnacht is vergaan. Van de IJselstroom heeft men tot nu toe niets vernomen. De burgemeester van Urk heeft zich in verbinding gesteld met de K.L.M., die den bestuurder van het extra toestel, dat hedenochtend naar de Wadden eilanden vertrekt, gezagvoerder von Wey- rother, opdracht heeft gegeven tijdens de vlucht boven het IJselmeer naar het vaar tuig uit te kijken. De machine zal echter niet van de route afwijken en dus geen spe- cialen speurtocht ondernemen. Portret van dc koningin Op de vragen van het Tweede Kamer lid Wendelaar (lib.), betreffende het door de rijksuitgeverij verkrijgbaar stellen van een portret van de koningin heeft de mi nister van binnenlandsche zaken het volgende geantwoord: "->£ Het is wenschelijk gebleken om het in 1898 bij de Algemeene Landsdrukkerij ge drukte en verspreide portret van Hare Majesteit, dat verouderd is, te vervangen door een nieuw. Er bleek bij de rijksdien sten behoefte te bestaan kan een (niet in den handel verkrijgbare) goede en niet te dure photo van Hare Majesteit. Daartoe gekozen de bekende foto van Godfried de Groot. Het portret is niet voor particulie ren verkrijgbaar; de Algemeene Lands drukkerij berekent daarvoor ongeveer de zelf-kosten. Deze hoogst eenvoudige uit gave heeft niet de pretentie van het in de vragen bedoelde dure portret concurrentie aan te doen. Van een nadeelig saldo kan geen sprake zijn. De oplaag is eerst Vastgesteld, nadat het aantal bestellingen bekend was. Het vervaardigen van dit drukwerk kan niet geacht worden te vallen buiten het Rijksdrukwerk, dat reglementair aan dit bedrijf toekomt. Bij het Staatsbedrijf wordt voor deze uitgaaf niet meer dan pl.m. 500 ver- loond. De andere werkzaamheden (cliche's, kokers, lijsten, enz.) worden opgedragen aan hét particulier bedrijf. Voor .opvul ling" van liet werk, waarvoor het Staats bedrijf oorspronkelijk is bestemd, heeft deze uitgaaf derhalve een zeer geringe beteekenis. VLIEGTUIG NAAR SCHIERMONNIKOOG EN AMELAND. In verband met het feit, dat Schiermon nikoog en Ameland geheel geïsoleerd zijn, heeft de K.L.M. besloten hedenochtend een vliegtuig daarheen te zenden, ten einde het post- en goederenverkeer in stand te hou den. Hiervoor is de Fokker 8, de P.H.-O.T.O. van den foto-technischen dienst der K.L.M. te Rotterdam, uitgekozen. Deze zou vanoch tend om acht uur van Rotterdam opstijgen en via Amsterdam en Groningen naar de bei de geïsoleerde eilanden vertrekken. 9 In elk opzicht superieur BEDRIJFSVERGUNNINGEN VOOR VREEMDELINGEN HANDELSAGENTEN. Termijn van aanvrage verlengd Zooals reeds eerder is gemeld, is inge volge een met ingang van 17 November j.1 in werking getreden koninklijk besluit de wet tot regeling van het zelfstandig uit oefenen van beroepen en bedrijven door vreemdelingen van toepassing verklaard op het beroep van handelsagent. In het desbetreffende persbericht werd tevens medegedeeld, dat aanvragen om een ver gunning voor hen, die op genoemden datum reeds wargn gevestigd, uiterlijk 15 De cember 1938 bij het departement vah economische zaken moesten zijn ingediend Aangezien is gebleken, dat de gestelde' tef mijn in bepaalde gevallen onvoldoende moet worden geacht, heeft de minister van economische zaken aanleiding gevonden den datum, binnen welken de vergun ningsaanvragen der reeds gevestigde agen ten by hem moeten zijn ingediend, te stel len op 1 Februari 1939. I M AMERICAN ^CICAPETTES GEWONDEN-TRANSPORT UIT SPANJE NAAR NEDERLAND. Te Parijs aangekomen. Met den ochtendtrein van gister zijn tien Nederlandsche vrijwilligers, die één tot twee jaar aan de zijde van Barcelona aan den strijd in Spanje hebben deelgenomen, aan het Gare d'Austerlitz te Parijs aangekomen. Dit is het eerste transport gewonden, dat sinds de oplossing van de internationale bri gade naar het moederland is teruggestuurd. Met uitzondering van één hunner, van Eyk uit Amsterdam, werden allen by de gevech ten aan de Ebro gewond, doch terwijl vijf an deren reeds weer geheel hersteld zijn, zijn de verwondingen van de vijf overigen nog van dien aard, dat zij gedurende het geheele transport van Spanje naar Nederland op draagbaren vervoerd moesten worden. De toestand van geen der gewonden is levens gevaarlijk. De tien mannen zijn Zaterdag uit Barce lona vertrokken, waar zy door honderden Spanjaarden aan het station, in gezelschap van een groep Belgen, waarmede zy geza menlijk de reis maakten, uitgeleide werden gedaan. Nadat zij den Zaterdag op Fransch grond gebied, te Cerbere, hadden doorgebracht, vingen zy Zondagmiddag de reis naar Parijs aan, waar zy gistermorgen door vertegen woordigers van het Nederlandsche gezant schap werden, ontvangen, Van de Gare d'Austerlitz ging het oogenblikkelijk naar een ziekenhuis, waar de gewonden werden geholpen. 7" Met den middagtrein van 2.15 zyn de Ne derlanders haar hun geboorteland, thaqsu hun vaderland' niet meer, vertrokken. Öe brancards werden uit de ziekenauto's door broeders in den trein gedragen, waar zy op de zitbanken werden neergelegd. Een Fran- sche zuster van het Roode Kruis maakt de reis mede. De stemming was zeer goed. Allen hadden van de Spaansche regeering voor hun ver trek nieuwe kleeren ontvangèn, terwijl tevens hun laatste soldij, driehonderd Fran- sche francs, was ingewisseld. Er wachten nu nog ongeveer vijfendertig Nederlandsche vrijwilligers te Barcelona op hun vertrek naar Nederland. - Met eenige uren vertraging zyn gister avond aan het Centraal station te Amster dam zeven vrijwilligers, die in Spanje aan de zijde van de regeering hebben gestre den, aangekomen. Zij waren allen ge wond, eenigen hunner zoo ernstig, dat zij door kameraden uit den trein naar de wachtkamer moesten worden gedragen, Hier waren een groot aantal geestverwan ten en belangstellenden ter verwelkoming aanwezig. Men bood den mannen bloemen aan en de heer K. Beuzemaker sprak een kort begroetingswoord, waarna de Inter nationale werd gezongen. Een van de ge wonden, die geheel in gipsverband lag, is naar het Burgerziekenhuis vervoerd. r hUit het Engelsch door W. A. C. 55) Omstreeks half zeven 's morgens kwam David aan 't Gare de Lyon aan. 't Regende in Parijs ook. Zoo gauw mogelijk stapte hy in een taxi en ging regelrecht naar het Amerikaansche Gezantschap. Zelfs op dit oogenblik, waarop zijn geest zoo in beroe ring was, lag zijn plicht hem het naast aan het hart. De Gezant was nog niet op; hij zou ech ter gauw een ochtendjas aantrekken en dadelijk bij hem komen. David wachtte een klein kwartier in de welbekende zitkamer en toen kwam de heer Randolph binnen. „Welkom, majoor Lamont!" riep hij ver heugd uit, hem hartelijk de hand drukken de. „U bent inderdaad schitterend op tyd. Vertel me nu eens alles, mijn waarde". David overhandigde de kostbare docu menten, beiden gingen zitten en geduren de meer dan anderhalf uur bracht David zyn rapport uit. Hy gaf een uitvoerig ver slag van alles en de Gezant stelde vele vragen en maakte eenige aantekeningen. „U hebt eenige malen leelyk in 't nauw gezeten", zeide hij eindelijk, Ja, het ie heerlijk om jong te zyn. U hebt den dank verdiend van de ministers, die u deze belangrijke zaak hebben toevertrouwd. De belooning hierover zal niet uitblijven, ma joor, dat kan ik u wel zeggen „Ik heb niet aan belooning bedacht, Ex cellentie. Ik ben er trotsch op mijn land te dienen!" Toen dacht hij nu wel over zyn eigen zaken te mogen spreken. Hij bracht het ge sprek op mevrouw Randolph, vroeg hoe zij het maakte en vervolgde: „U herinnert u wei mevrouw Greening en haar nicht, juffrouw Lester, niet waar Excellentie? Hebt u in den laatsten tijd omtrent die dames iets gehoord? Het schijnt me toe, alsof ik een eeuwigheid ben weggeweest". Zijne Excellentie keek in zijn notities en schonk niet veel aandacht aan hetgeen David vroeg. Eenigszins afwezig antwoord de hij: „O, het meisje, dat met u in het bom vrije onderkomen was begravm. Laat eens zien. Jawel gaat ze niet spoedig trou wen met een Engelschman?'Ik meen dat mijn vrouw juist gisteren zoo iets vertelde. Indien ik me goed herinner, heet hy Lum- ley." David hield een oogenblik zijn adem ia maar beheerschte zich dadelijk. „Weet u toevallig, Excellentie, waar me vrouw Greening en haar nicht thans zyn? Kapitein Lumley is een groot vriend van me". „Ik weet dat zy naar Engeland gingen, maar waarheen is me onbekend. Zij di neerden ongeveer drie weken geleden bij ons",t Dayid's .eqnige wensch was nu om weg te komen en te kunnen denkan. Door den I vreeselijken schok, dien hy had gekregen was hy zeer bleek geworden. De Gezant merkte het op. „Ik denk dat u na al Uw inspanning ta melijk vermoeid zult zijn, majoor, en wel graag een bad zult willen nemen en ont bijten. Laat ik u dus niet langer ophouden. Ik kan u niet zeggen, hoe ik uwe diensten waardeer. Ik zal u binnen een paar dagen telefoneeren, wanneer ik iets uit Was hington vernomen heb. U zult, denk ik, als gewoonlijk wel in hotel Ritz logeeren". David zei, dat dit het geval zou zyn, zij schudden elkaar hartelijk de hand en toen de majoor de klok in de hall passeerde, sloeg deze kwart over negen. Toen hij buiten kwam, was het hem als of hy waggelde. De taxi stond nog te wach ten. „Naar hotel Ritz", zei hy erg kortaf. Wat kon dit beteekenen? Laline trou wen met Jack Lumley zijn vriend Jack Maar hoe kon ze met iemand trouwen? Ze was met hem getrouwd! Ze was zyn vrouw, zyn eigen vrouw! Hij drukte zijn handen tegen zyn hoofd Was hij krankzinnig of droomde hij? Toen herinnerde hij zich, lat de pries ter dood was, en dat er geen enkel bewijs bestond voor hun huwelijk. Indien Laline hem en hun liefde in die mate vergeten had, dat ze bereid was met Jack te trouwen, moest dit beteekenen, dat het haar plan was het huwelijk te loo chenen. Tegenover haar verklaring kon hij slechts de zijne stellen. Welke verschrikkelijke dingen konden ?r in die twee maanden toch gebeurd zyn, dat zijn snoesje zóó was veranderd? Hoogstwaarschijnlijk zou er in hotel Ritz wel een brief voor hem zijn. Zoo niet van Laline, dan van Jack. Iemands karakter kon binnen twee maanden toch niet zóó veranderen en Jack's karakter was boven verdenking verheven. Hij zou Laline nooit trouwen indien hij de omstandigheden kende. Hieruit volgde, dat het Laline moest geweest zyn, die hem had bedrogen. Uit den aard der zaak was er in het ho tel Ritz geen brief voor hem. Toen hy de badkamer verliet, was zijn ontbijt binnengebracht en tegelijk daar mede de couranten. De vastelandseditie van de Daily Mail openslaande, zag hij daarin een bericht staan, dat hem het bloed met geweld door zijn aderen joeg, en wel de mededeeling, dat het huwelijk van kapitein Jack Lum ley, neef van den graaf van Channings, en mejuffrouw Laline Lester, de nicht van mevrouw Greening uit Washington, den 22sten Juli om half drie zou plaats heb ben in de kapel van Channings Priory bij Dover! En toen volgde de beschrijving van de bruidsmeisjes en de gasten, die er bij tegenwoordig zouden zijn. HOOFDSTUK XXXI. Een oogenblik schenen David's handen als verlamd en hij liet de courant bijna vallen maar spoedig deed zijn wils kracht zich weer gelden; hij had geen ka rakter om zich gelaten aan het lot te ort- derwerpen. Hij zou om het bezit van het geen hy als zyn eigendom beschouwde, tot zyn laatsten ademtocht strijden. Hij vermande zich en liet zijn verstand werken. Het huwelijk zou om half drie worden gesloten, t Was nu tien uur. Hy had dus terwyl de huwelijksplechtigheid zou plaats hebben op ruim dertig kilometer van Dover nog vier en een half uur den tijd. telegrammen zouden niets baten. Indien de zaak reeds zóó ver gevorderd was, wel ke aandacht zouden zy dan schenken aan telegrammen? Bovendien openden de men- schen op den huwelijksdag geen telegram- de gelukwenschen zouden immers bij dozijnen komen, 't Had dus geen hut dit te probeeren. Een zou hy er in elk ge val zenden, maar gebiedend noodzakelijk was, dat hy er zelf zou zyn en op tyd. Hij beheerschte zijn zenuwen en schreef het telegram aan Jack, dat hy adresseer de. „Channings Priory, Dover". Toen riep hy Fergusson. „Ik moet vóór kwart over twee in En geland zyn, Fergusson telegrafeer naar hotel Lord Warden te Dover, dat er een auto voor me gereed staat bij de landings plaats der vliegtuigen. Inmiddels telefo neer ik aan den militairen attaché van het gezantschap om de snelste manier te ont dekken, waarop ik eén vliegtuig kan krij gen". Zijn stem was zoo rustig, dat Fergusson begreep, dat het iets zeer ernstigs gold. HÜ kende zijn meester. Hij zei dan ook slechts „Jawel, majoor", en ging naar de hall om onmiddellijk de bevelen uit te voeren. David voelde zich net als toen hij de beide Grieken bij de rots naar zich zag gluren; al zyn krachten spande hy in. Hij had een elendig gevoel, maar zijn stem was vast, toen hij met den militairen at taché sprak. Hij verkreeg alle inlichtingen die hij wenschte. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6