QeuteeHUeadeH T-comuiaal Tlieuws LBxteAen Jjucgedijke Statui WINKEL OUDE NIEDORP V ZÏÏPE EGMOND AAN ZEE WARMENHUIZEN DE TIP. EEN KORTE TOELICHTING OP DE PACHTWET. Prijs f 0.25 - Bureau Alkm. Courant. H.V. Boel- en Handelsdrukkerij v h Herm. Cosler De Alkmaarsche Courant TWEEDE BLAD. De gemeenteraad vergaderde Maandag middag in het gemeentehuis. Na opening deelde de voorzitter mede, dat de minister van Soc. Zaken bericht heeft gezonden, dat het basis-uurloon in de werk verschaffing van 0.25 op 0.26 is gebracht. Voor regenverlet wordt 0.21 per uur ver goed. Aan de orde kwamen hierna de begroo tingen 1939; allereerst die van het Burg. Armbestuur. Zonder besprekingen werd deze begrooting vastgesteld op een totaal van den gewonen dienst van 15572,54. De gemeentebegrooting sloot voor den gew. dienst op een totaal van 106873,99, kapitaaldienst 40785,72. In deze begrooting zijn o.m. de volgende posten opgenomen: kosten werkverschaf fing 9000, steunverleening 1000, subsidie Burg. Armbestuur 12500. Onder de inkomsten is opgenomen: Ge wone bijdrage van het Werkloosheidssubsi- diefonds 5123,24, extra bijdrage uit dit fonds 5291,56, belastingbij drage voor het sluitend maken der begrooting 1600. Voor- en nazorgdicnst voor geesteszieken. De commissie voor Voor- en Nazorg van Geesteszieken in Noordholland, ingesteld door de afd. Noordholland van de Vereen, v. Ned. Gemeenten, heeft pogingen gedaan om door geheel Noordholland een dienst van voor- en nazorg van geesteszieken te organiseeren. De provincie is daardoor in gedeeld in 4 districten: Alkmaar, Haarlem, Hilversum en Zaandam. De kosten worden begroot op 2% cent per inwoner. B. en W. stelden voor, tot dezen dienst toe te treden. De voorzitter gaf nog een korte toelich ting. De heer Dekker vindt het geen hooge post, maar wat zijn de voordeelen als men toe treedt tot de regeling? De voorzitter: Nu geen cent, daar men geen geesteszieken heeft. Wanneer het wel het geval zou zijn, wordt een onderzoek ingesteld, vóór de opneming en ook tijdens de opname, om na te gaan, of de patiënten niet te lang worden opgenomen in inrich tingen, hetgeen voor de gemeenten èn de patiënten van voordeel kan zijn. Na eenige toelichtingen besloot de raad tot den dienst toe te treden. Mevr. KrabElings zou gaarne zien, dat, wanneer de dienst in werking treedt, men gegevens krijgt, om te weten, waaraan men zich te houden heeft. Hierop zal worden aangedrongen. Benoemingen. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd de aftredende heer C. Faber met 3 stemmen herkozen. De heer Tj. Posthumus had 2 stemmen. Mevr. T. van Leersumvan Gulik moest aftreden als regentes van het tehuis van ouden van dagen. Zij werd met algemeene stemmen herkozen. De heer N. Bakker moest periodiek af treden als lid van de commissie van toe zicht op het L o. De heer Bakker werd met 4 stemmen herkozen. De heer A. Kuperus kreeg 1 stem. Wijziging ambtenarenreglement. Bij K. B. van 27 October 1938 zijn ver schillende artikelen van het Rijksambte narenreglement en van het Arbeidsovereen- komstenbesluit gewijzigd. De minister van Binnenlandsche Zaken acht het noodzake lijk, dat de ambtenarenreglementen in ge lijken zin worden gewijzigd. B. en W. stelden voor de gewenschte ver anderingen aan te brengen. Aldus besloten. De kwestie-Daan Pool. De heer Van Zoonen kwam terug op een beslissing van den burgemeester als hoofd der politie, waardoor Daan Pool een num mer van zijn programma moest schrappen. De heer van Zoonen sprak hierover zijn teleurstelling uit, daar de heer Pool, die reeds meer dan 20 jaren in den kop van Noordholland is opgetreden, zonder aan stoot te geven. Nooit is iets van hem ver boden. Spr. kon de houding van het hoofd der politie niet bewonderen De voorzitter zeide, den heer Van Zoonen te hebben laten uitspreken, doch over zijn beleid als hoofd der politie wenscht hij niet uit te wijden in de openbare vergadering. De heer Dekker zou heel graag willen, dat B. en W. zich met het Hoogheemraadschap in verbinding stelden, om te verkrijgen, dat het zware opgaande hout uit de boomen wordt gekapt. De heer van Zoonen herinnerde aan een reeds eerder gedane opmerking over de wenschelijkheid voor de remplaceering van wegens de iepziekte omgekapte iepen. Als daarin niet wordt voorzien, hebben we straks geen zwaar hout, en heelemaal niets. Hierover zal men met het Hoogheemraad schap spreken. De heer Dekker zou wel willen, dat men met het planten van boomen een proef nam op de door den heer Van Zoonen bedoelde plaatsen. Dat kost geen hemel en aarde. De voorzitter sloot hierna de vergadering, na de beste wenschen voor een prettig uit einde en een voorspoedig Nieuwjaar. Wethouder van Zoonen wenschte den burgemeester en zijn gezin namens den raad een plezierig uiteinde en een goed begin. Een verloren schaap in fietsvorm. De onlangs ontvreemde fiets van den heer C. Bakker werd Maandagmiddag te- rugèevonden in het schuurtje van de zwemvereeniging ,,'t Petje te Zijdewind. Toevallig in verband met het intreden van de vorst moest men in het schuurtje zijn, daar het Petje des winters voor jjs- baan wordt gebruikt. Wanneer de winter niet zou zijn ingetre den zou de fiets ongetwijfeld eerst in den zomer zijn ontdekt. Weer mond- en klauwzeer. In deze gemeente is voor de tweede maal mond- en klauwzeer geconstateerd. Bijna alle gevallen van het voor de eer ste maal optreden van deze veeziekte zijn genezen. Het is voor de veehouders te ho pen, dat deze gevreesde ziekte niet nog maals onder het vee der reeds bij deze ziek te betrokken veehouders zal optreden. Werkverschaffing. 1 Van den minister van sociale zaken werd bericht ontvangen, dat het basis-uur loon in werkverschaffing ingaande 19 Den. j.1. wordt bepaald op 26 cent, terwijl voor regenverlet 21 cent wordt vergoed. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer in Zijpe is vrij wel uitgewoekerd. Van de in totaal 321 aan gegeven gevallen zijn er ongeveer 280 ge nezen. Nieuwe gevallen kwamen er den laatsten tijd niet bij. Practisch zijn alle veestapels door deze zoo schadelijke ziekte aangetast geweest. Slechts bij hooge uitzondering bleef een veestapel onaangetast. De school gesloten. Daar het onmogelijk bleek het oude gebouw, waarin de openbare lagere school thans nog gevestigd is, in afwachting van het gereed komen der nieuwe school, vol doende te verwarmen, hebben B. en W. be sloten deze te sluiten. Voor de kinderen was deze vervroeging van de Kerstvacan- tie met enkele dagen een welkome verras sing, daar zij nu ongestoord van de ijspret genieten kunnen! Egmond in het donker. Door een technische storing aan de gasfabriek, tengevolge van de hevige kou de, kon Maandagavond de straatverlichting niet branden, zoodat de gemeente in het donker gehuld bleef, alsof het een verduis teringsproef voor de luchbescherming gold. Aanbesteding. B. en W. hebben Dinsdag aanbesteed het lossen en vervoeren van gaskolen en andere materialen ten behoeve der gasfa briek in het jaar 1939. Laagste inschrijver was Jac. de Graaff te Egmond aan Zee met 1.27 per 1000 K.g. kolen, te lossen uit schip te Alkmaar, 1 uit wagon te Heiloo, 1.25 voor laden van koolteer franco boord te Alkmaar, 1.45 voor lossen of laden van gascokes enz. uit of in -.chip te Alk maar en 1 voor lossen of laden van gas cokes enz. uit of op wagon e Heiloo. Het werk is aan den laagsten inschrijver opge dragen. Vergaderng Centraal Bestuur Cen trale Veilingsvereeniging „Warmen- huizen en Omstreken". Het bestuur vergaderde Maandag in de zaal van den heer Slikker. De voorzitter zeide, dat we nu wel het weer hebben waarnaar we al lang verlangd hebben, al vriest het thans wel een beetje harder. Hij sprak den wensch uit de hier door de vraag ook uit het buitenland zal toenemen opdat de tuinders dezen winter een goede prijs voor hun producten mogen maken. De secretaris deed mededeeling, dat hier bij" de laatste steunuitkeering een bedrag is uitbetaald van 4224.36. Agenda jaarvergadering Prov. Veilingsbond. Bij punt 6 van deze agenda n.1. bestuurs verkiezing werd besloten de candidatuur van den heer Kliffen, wegens het bedan ken van den heer Ootjers, te steunen, daar de Noorder-Marktbond als groote veiling toch wel recht heeft op een vertegenwoor diger. Ook met punt 7: voorstel van het bestuur om den heer Ootjers als eerelid te benoe men, ging men accoord, daar de heer Ootjers van de oprichting af bestuurslid is geweest en veel in het belang van den bond heeft gedaan. Het voorstel van den Noorder-Marktbond om middelen te beramen om te komen tot een beteren afzet van de pootaardappelen vond bijval al was men van meening, dat dit zeer moeilijk zal zijn. Misschien valt er eens over te praten om ook voor de land- bouwaardappelen iets te doen in den vorm van garantie of minimum prijzen, daar het als een groot bezwaar werd aangevoeld, dat de tuinbouwpootaardappelen altijd het laatst verkocht worden en daardoor soms onverkocht blijven. Tevens w?rd gewezen op de moeilijkheid van het bewaren door de tuinders daar deze ze veelal opslaan in de koolbergplaatsen (een bewaarplaats die verre te verkiezen is boven het inkui len) en deze in het laatst van October ruimte moeten hebben voor de kool. Bij de rondvraag voor den Prov. Bond zou de heer Blokdijk een verhooging van de minimum-prijzen voor de kool willen bepleiten. De voorzitter ontried dit, daar het niet denkbeeldig is, dat hierdoor de teelt zóu worden uitgebreid in andere streken. Hij wees ook op het gevaar van ontduiking. De heer Blokdijk wees nog op het ver schil van meening tusschen den voorzitter van den L. T. B. van Warmenhuizen en de algemeene opinie aan den Langendjjk wat betreft het opnemen van de afwijkende kwaliteit kool in den steun. De voorzitter was ook van meening, dat dit op 't oogenblik van zoo weinig beteeke- nis is, dat er bovendien toch ook wel eenige opvoeding van uit gaat, dat de tuinders hun voorraad zoo goed mogelijk houden. Als het zoo is, als men daar beweert, dat op sommige plaatsen van misoogst sprake kan zijn, moet dit langs een anderen weg ge zocht worden. Bij de sluiting wees de voorzitter op het feit, dat onze spoorlijn waarschijnlijk door het Rijk zal genaast worden en zeide, dat het bestuur al het mogelijke zal doen om de lijn te behouden. Hij sprak den wensch uit, dat ook de bevolking zal meewerken en niet het minst het weer om weer een goeden afzet naar het buitenland te bevorderen. Hierna sluiting. HEILOO Ned. Rond van Huis- en Grond eigenaren. De Maandagavond gehouden vergade ring in De Rustende Jager was matig be zocht. De voorzitter van de afd. Alkmaar, de heer H. Bruin, opende en hield een in leiding over het doel van den bond. De posi tie van de leden is zoodanig, dat de vele overheidsbemoeiingen en hooge lasten voor hen het bedrijf voor de meesten een be drijfje van enkele huizen moeilijk wordt gemaakt. Daarenboven speelt de inning der huren er zijn nu eenmaal moeilijkheden op dat terrein ook een rol. Zoo gaat het in Alkmaar en het zal hier wel niet anders ziin. Welkom heette spr. den heer Eekhof den spreker en de belangstellende col lega's uit Heiloo. Rede van mr. Hazeberg, secretaris van het bondsbestuur. Deze wees er op, dat dr. Abraham Kuiper reeds in 1902 zeide, dat de middenstand zich moest laten gelden in een krachtige organi satie. En op de vergadering van den Kon. Ned. Middenstandsbond heeft de regeering bij monde van dr. Coljjn ongeveer hetzelfde gezegd. Is het dar niet dringend noodig, dat de huis- en grondeigenaren zich laten gel den? Er is een betrekkelijk klein aantal aangeslotenen, een 10.000 leden'en dit getal moest minstens 100.000 zijn. Hoe komt dat?, vroeg spreker. Omdat velen in de lande nog te veel borduren op het oude: mijn va der en mijn grootvader deden het ook zoo. Maar onze tijd stelt andere eischen. Het is noodig dat we paraat zijn en voor onze rechten opkomen. En dat is noodig door de vele en belemmerende overheidsbemoeiing, welke zich uit in onbewoonbaarverklaring van huizen, en met voorbeelden toonde spr. aan, dat meerdere gemeentebesturen overdreven eischen stellen. In Amsterdam, waar (spr. meende in 1932) 500 woningen onbewoonbaar werden verklaard, werd 50 pet. vernietigd omdat de bond zich liet gel den. Met verschillende voorbeelden toonde de spreker aan, dat altijd de eigenaar de dupe is. Met het bouwen van volkswoningen, waar de regeering maar liefst 750 millioen voor voteerde en voor dit dienstjaar 12 mil lioen is zij op het terrein van de huiseigena ren. En men treft tientallen gevayen aan dat de huizen met overheidssteun gebouwd, bewoond zijn door hen die een vaste positie hebben. Bij de uitbreidingsplannen is in vele, zoo niet alle gemeenten, de overheid de concurrenten van de particuliere bou wers. Het uitbreidingsplan van Bussum, is mede door onze actie vernietigd. Blijkbaar vonden Ged. Staten het onjuist dat de over heid op een dergelijke wijze ingrijpt. Kent ge, vroeg spr. de z.g. huurstaking? De systematische opzet om niet te betalen. Spr. had die meegemaakt. En een der huiseige naren die den strijd tot het bittere einde vol hield, had een 30.000 schade, enkel schade van vernielen. Wij hebben hem niet alleen gelaten en de schade gezamelijk be taald. En wat er ook gebeurt, de huiseige- naar is altijd de dupe. Hij zit op zware las ten en vindt altijd de overheid die alles op hem verhaalt, enen daar gaat het om, hem beconcureert en niet altijd zóó be schermt als waarop hij recht heeft als eer zaam staatsburger. Maar, concludeerde spre ker. willen wij ons laten gelden, dan moet de landelijke bond zich uitbreiden met vele duizenden leden, opdat wij een bolwerk worden, waar men tegen op ziet en waar mee men rekening moet houden. Spr. hoopte dat hij daartoe een steentje heeft bijgedra gen. (Applaus). Na gepauseerd te hebben werden ver schillende vragen gesteld en beantwoord. De bedoeling van het bestuur was, dat men zich zal aansluiten bij Alkmaar. Een der aanwezigen meende, dat men beter een afdeeling in deze gemeente kan oprichten. Het bestuur was er niet tegen. Zoo gauw hier 20 leden zijn wordt een afd opgericht. Na een dankwoord volgde slui ting. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De tweede gewone zitting der provinciale Staten van Noord-Holland is gistermorgen voortgezet. Subsidies Bij het voorstel tot het verleenen van sub sidie aan de stichting van de O.L. Vrouwe van Lourdesschool te Alkmaar voor de stich ting van een school voor buitengewoon lager onderwijs,' waarschuwde de heer Hoogland (s.d.) tegen het stichten van dwergschool tjes. Het voorstel werd aangenomen. Besloten werd 4000 subsidie te verleenen aan de commissie voor malariabestrijding. Dr. Sajet (s.d.) had aan Ged. Staten ge vraagd, om bij de regeering een poging te doen tot herstel van het rijkssubsidie. De heer Michels (Ged. Staten) zou aan dit ver zoek voldoen. Een subsidie werd beschikbaar gestel voor een onderzoek naar de ziekten bij aard- beienplanten. Na eenige discussie werd een reglement op het houden van dekstieren in Noordhol land goedgekeurd. Bij het voorstel tot borgstelling ten behoe ve van de vestiging van gemengde akker- en tuinbouwbedrijven in de Wieringermeer waarschuwde de heer van Dok (s.d.) er te gen, om geen producten te telen, waaraan geen behoefte bestaat, opat niet nog meer groenten naar de mestvaalt gaan. De heer Kooiman (Ged. Staten) zegde overleg met de Wieringermeerdirectie toe. Aan de orde kwam vervolgens een voor stel tot wijziging van het reglement van bc stuur van het hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderwartier, met betrekking tot de bijdrage van den polder Velserbroek. De heer Vermeulen (a.r.) hield een zeer uitvoerig betoog, waarin hij voor de Velser broek vrijstelling van de bijdrage bepleitte uit overweging, dat de polder bij de werker van het hoogheemraadschap geen belang meer heeft Spr. diende een amendement in om de Velserbroek van de bijdrag te ont slaan, "De heer Sietsma (v.d.) was tegen dit amendement, omdat z.i. de Velserbroek wel degelijk belang heeft bij het hoogheemraad schap. Ged. Staten wezen het amendement van den heer Vermeulen af. In de middagvergadering werd het amen- dement-Vermeulen na re- en dupliek verwor pen met 51 tegen 7 stemmen, waarna het voorstel van Ged. Staten z.h.s. werd aange nomen. Eveneens werden goedgekeurd de voor stellen tot reglementswijziging voor het Hoogheemraadschap van de Uit waterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland, van de Vereeniging van Polders en Oninge- polderde Landen onder Bergen en van den Vereenigden West Bijlmer- en Klein-Dui- vendrechtschen polder. Aangenomen werd ook het voorstel tot op heffing van den Rietwijkeroorderpolder. Bij het voorstel tot afkoop van het provin ciale voorschot, oorspronkelijk groot f 150.000 door den Horstermeerpoldcr stelden de hee- ren Thomassen (s.d.) en Beuzemakers (comm.) den zeer moeilijken toestand, die in dezen polder heerscht in het licht. De laatste wilde de in nood verkeerende bewoners nog verder tegemoetkomen. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Bij het voorstel tot vaststelling van een gewijzigde „Uitwegenverordening" criti- seerdc de heer Ankersmit (s.d.) het woord „uitweg", dat z.i. geen Nederlandsch is. Hij diende een amendement in, om dit woord te vervangen. Het amendement werd na eenige bespre king verworpen met 42 tegen 11 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten werd z.h.s. aangenomen. Ged. Staten hadden een tweede suppletoire begrooting ingediend van het Prov. Water leidingsbedrijf, sluitende op een bedrag van 1.115.000, ten behoeve van werken voor winning en transport van duinwater. De heer Van Dok (s.d.) kwam terug op de wateronttrekking aan de duinen en vroeg, hoe het stond met het irrigatieplan. De heer Valkering (r.k.) zei, dat men steeds meer kapitaal investeert voor het wa terleidingbedrijf. Van de watervoorziening uit het IJselmeer verwacht men blijkbaar niet veel. Het staat wel vast, dat men te veel water aan de duinen onttrekt. Misschien zou inpoldering van den duinvoet een oplos sing brengen, hetgeen tevens een prachtig werkobject zou zijn. Ook de heer Groen (r.k.) wees op de uif- spraak van dr. Verhage, dat de gronden waardeloos worden als gevolg van de water onttrekking. Toch wil men nu weer bg Bak- kum een pompstation bouwen en dus op den ingeslagen weg voortgaan. Spreker zou, hoe wel de watervoorziening een groot algemeen belang is, tegen de suppletoire begrooting stemmen, indien Ged. Staten niets willen doen om de schade aan den tuinbouw tegen te gaan. De vergadering werd hierna verdaagd. „Er moet iemand zijn, die onzen man in Mexico voor den mal houdt, chef," zei de commies Joseph Graham tot Chariy McChesney, hoofd van het New-Yorksche douanebureau. „Dit is de tweede maal, dat we professor Otto Shellenberger tot op zijn hemd onderzochten naar een collectie diamanten van „een millioen dollar waarde", zooals onze vertegenwoordiger in Mexico beweert." McChesney leunde achterover in zijn stoel en antwoordde: Ik geloof, dat hij 't bij 't rechte eind heeft, Joe. Erwin zit al jaren in Mexico en nog nooit gaf-ie ons een verkeerde tip." „Nou vertelt u me dan maar eens hoe die slangenhandelaar de steener. binnen smokkelt. Negen mannetjes hebben 'm onder handen genomen zouden we ons dan alle negen hebben vergist?" „Ik vrees van wel, Joe en ik zelf ook. Behalve z'n kisten met slangen, brengt Shellenberger een aanzienlijke bagage mee. Ik vermoed, dat ze zijn handelswaar over het hoofd hebben gezien. „Onmogelijk", bromde Graham en toen McChesney hierop geen antwoord gaf, verliet de jonger? commies schouderop halend het vertrek. Een week later bracht professor Shellen berger een bezoek aan het kantoor van den chef. Zijn vriendelijk gezicht glunder de. Glimlachend stak hij den douanechef de hand toe. „Uw excuusbrief heb ik ontvangen, chef en natuurlijk is alles vergeven en verge ten," zei hij hartelijk. „Dergelijke vergis singen kunnen niet uitblijven. Gelukkig heb ik er niet veel schade van gehad, dus ik vergeef 't u van harte. Tweemaal hebt u mijn bagage onderzocht. Ik ben of lieve rgezegd was wel een beetje ver baasd, maar u kent me nu en weet, dat ik uitsluitend Mexicaansche slangen invoer. Ik handel in slangen, chef en niet in dia manten. 't Was geen slechte grap. Toch hoop ik, dat 't niet weer gebeurt. In New- York is de slangermarkt anders gunstig ziekenhuizen, dierentuinen betalen goede prijzen! Zelf koop ik ze billijk in." „Ik ben blij, dat u onze verontschuldi ging hebt geaccepteerd. Ik vermoed, dat de man, die ons de tip gaf, inderdaad een grap wilde uithalen." De professor lachte. „Dat vermoed ik ook! Over een maand kom ik weer met een lading slangen. Kijk! Opdrachten voor negentig stuks!" „Nou veel succes dan. En eh nogmaals mijn excuus, professor." indienen. En tegen jou ook! Tegen 't t, douanebureau hier. Of is 't m-f-,,. eele grap" ar ee"-eh. „Nee 't is geen grap. Mijn chef moedt, dat u een 100-tal buitenel r" waardevolle diamanten wilt binne„ °n kelen. We zullen eens kijken." srr>ok- Idioten! Zoek zooveel je wilt! Je toch niets! Absoluut niets! Maar ik hr,ndt bij. Je zult geen kans krijgen om me tel!" driegen. c °e- „Onze douanen bedriegen niemand tt mag er bxj zijn, terwijl we de bagage' derzoeken. We zullen alles naar v!" hoofdbureau laten brengen. Red en fouilleeren jullie den professor even niets? Prachtig!" eve".... Dien middag werd Shellenberger's h gage op het hoofdbureau aan een nauw keurig onderzoek onderworpen Bij v schillende artikelen gebruikte men een V~ stralen-installatie De professor was aan wezig en toen de douanen niets vonric„" lachte hij ze hartlijk uit. McChesney's gezicht kreeg een donker ioode kleur, toen hij zei: „Dan blijven al leen de kisten met slangen over We zulle die beesten overbrengen in de kooien die wij hebben gemaakt en Shellenberger'! kisten eveneens met X-stralen doorlichten Waarschijnlijk zitten de diamanten in het hout verborgen." ei Wederom lachte Shellenberger uitbun dig. „Wat een idioten!" En hij lachte nog haider toen de X-stralen aantoonden dat er geen enkele diamant in het houtder kisten verborgen was. „Idioten", herhaal de hij spottend, ,,'t Ontbreekt er nog maar aan, dat jullie mijn slangen verdenken Onmiddellijk schoot McChesney over eind in zijn stoel en sloeg met zijn handen op de knieën. „Dat is 't 'm juist!" riep hij uit. „We hebben niet aan de slangen ge dacht!" Er werden verdere proeven met de X- stralen genomen en een half UUr later stond Shellenberger verslagen. „Je hebt gewonnen, chef. Elke slang heeft een diamant in z'n maag zitten. Je hebt nu gewonnen maar voor dien tijd heb ik er toch al honderden binnenge smokkeld. Vlak voor we Mexico verlieten liet ik iedere slang een konijn met een diamant naar binnen slikken. De spijsver tering van een slang werkt heel langzaam. Ik had er voorloopig mee uit willen schei den, maar je excuusbrief gaf me het idee, dat er peen vuiltje aan de lucht was en ik veilig door kon gaan." Een maand ging voorbij en wederom zochten de douanebeambten professor Shellenberger op, zoodat de Mexicaansche boot in de haven arriveerde. „Neemt u me niet kwalijk, professor," sprak Joseph Graham, die ditmaal de lei ding bij ae controle had, „maar de chef wil uw bagage weer aan een onderzoek onderwerpen. We hebben opnieuw een tip gekregen." „Opnieuw een tip! Maar man! Al twee maal hebben jullie me opgehouden door die zoogenaamde tips! Die chef van jou is niet goed wijs. Ik zal een aanklacht tegen hem ^ct Heilige Leven. Roman doer <nna Hers. Uitg. Brusse N. V. Rot terdam. Rotterdamsch werk. - Een echte „dames" roman, die in spanning gelezen zal wor den, en beoordeeling vinden in alle graden: van verguizing tot verheerlijking toe. Ver moedelijk het werk van een nog jonge vrouw aan wie men diepere Bijbelkennis en meer ingeleefd zijn in de practijk van het predikantsleven zou willen toewen- schen. Men zou dit werk onrecht aandoen, in dien men niet gewaagde van den ernst, die er achter staat. F. W. R. OL'DORP (Nov.) Geboren: Tinie, dochter van Frederi- kus Josephus Johannes Ouwens en Meinouw- tje Moerman. Wilhelmina, dochter van Cornelis Anthonius Duin en Ava Johanna Jacoba Bok. Maria Antonië, dochter van Jacob Groot en Anna Maria Schröder. Johannes Albertus, zoon van Maarten Petiet en Nelly Blokker. Jacobus, zoon van Ge- rardus Kunst en Cornelia Kraakman. Jacobus Gregorius, zoon van Petrus Buis en Catharina Cornelia de Jong. Egberdina Maja, dochter van Pieter Schagen en Josina Geertje Kort. Ondertrouwd: Jan de Leeuw te Alkmaar en Maria Appel. Reijer Boeder te Haarlem en Hillegonda Met. Overleden: Pieter Nieuweboer, oud 58 jaar, echtgenoot van Margaretha Kor- ver. Pieter Vader, oud 89 jaar, weduwn. van Johanna Theodora Tom. Verkrijgbaar aan ons bureau: Uiteengezet door een ter zake kundig Jurist, met eenige modellen van brieven en een Verzoekschrift aan de Pachtkamer benevens eene eenvoudige uiteenzetting van hetgeen verpachter en pachter te doen staat met het oog op de over gangsbepalingen der pachtwet (loopende contracten.) Zich aansluitend bij den officieelen tekst der wet (art. 60) wijst deze druk erop, dat inzending van over eenkomsten bij de Pachtkamer onnoodig is, indien zij zijn goedgekeurd door een Erkend Pachtbureau. Onmisbaar voor ieder, die iet» me' de pachtwet te maken hee t. Pachtcontracten A 15 c^ idem B ct- Voordam 9 - Alkmaar. is het EENiGE DAGBLAD met een BGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voo adverteerder! Tel. 3320-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8