TIJD VOOR ST fBuutentattd ROMAN Wijziging motorrijtuigen- belastingwet. Branden. GRATIS BROCHURE „ONZE WINTERSCHE STAMPPOTTEN" Unilever Voorlichtinqs Instituut TWEEDE BLAD. Aan de memorie van antwoord betref fende dit wetsontwerp wordt ontleend: Hoezeer de regeering deelt in de mee ning, dat van de afschaffing van de motor rijtuigenbelasting eenige uitbreiding van het motorverkeer mag worden verwacht en dat derhalve het wegvallen van de op brengst van genoemde belasting een zekere compensatie zal vinden in een hoogere op brengst van andere heffingen, acht zij het buitengesloten, dat deze uitbreiding bin nen afzienbaren tijd een danigen omvang zou aannemen, dat uit de daaruit voort vloeiende verhooging van de opbrengst van de invoerrechten het verlies wegens het vervallen van de motorrijtuigenbelasting voor een eenigszins belangrijk gedeelte zou kunnen worden gedekt. Financieele rede nen maken het de regeering mitsdien on mogelijk, de suggestie om de motorrijtui genbelasting voor benzine-auto's af te schaffen, in overweging te nemen. Het denkbeeld, dat van de bevoegdheid tot het verleenen van geheele of gedeelte lijke vrijstelling van belasting gebruik zal worden gemaakt met betrekking tot ge meentelijke autobusdiensten, welke uitslui tend of bijna uitsluitend voorzien in de be hoeften van het stadsverkeer, en de ge dachte, een deel van de opbrengst van de motorrijtuigenbelasting aan de groote ge meenten uit te keeren, raken beide aan het algemeene beleid in zake en de strekking van de motorrijtuigenbelastingwet, en zijn van veel grootere draagwijdte dan het aan hangige ontwerp. Reeds om deze reden is de regeering van oordeel, dat bedoelde vraagstukken thans buiten beschouwing dienen te worden gelaten. De opmerking, dat de voorgestelde be- lastingverhooging een verschuiving van den druk van het luxe-verkeer naar het be- aryfs verkeer beteekent, moet op een mis verstand berusten. Eenerzyds toch brengt het ontwerp geen verlichting van druk voor het luxe-autoverkeer, anderzijds be draagt de verdubbeling van de motorrij tuigenbelasting voor de dieselauto's aan merkelijk minder dan hetgeen deswege aan benzinebelasting wordt bespaard, zoo dat ook van een zwaarderen druk op het bedrijfsverkeer dan op het luxe-verkeer bezwaarlijk kan worden gesproken. De regeering erkent, dat de voorgestelde regeling inderdaad eenige bezwaren zal medebrengen, onder meer voor de Neder- landsche fabrikanten van dieselmotoren. Naar het haar wil voorkomen, moeten deze bezwaren evenwel niet worden overschat. Dat de verdubbeling van de motorrijtui genbelasting voor motorrijtuigen, voorzien van dieselmotoren, aanleiding zou behooren te geven tot het verstrekken, in bepaalde gevallen, van bijdragen uit 's rijks kas aan autobusondernemingen ten plattelande, meent de regeering voorshands te moeten betwijfelen. De nieuwe heffing komt ge middeld neer op een verhooging van belas ting met 1 cent per bus-K.M., welk bedrag, omgeslagen over het totale aantal passa giers, niet van beteekenis is. Ten slotte acht de regeering het aanhan gige ontwerp, mede met het oog op den spoed, die bij de behandeling moet wörden betracht, minder aangewezen om daarbij tevens nog andere wijzigingen in de motor rijtuigenbelastingwet aan te brengen. Naar de regeering verwacht, zal daartoe binnen afzienbaren tijd gelegenheid bestaan, aan gezien in verband met de inwerkingtreding van de wegenverkeerswet, die het mogelijk maakt tot een eenvoudiger stelsel van be- lcstingkaarten over te gaan, de motorrij tuigenbelastingwet toch reeds enkele wijzi gingen zal moeten ondergaan. Met het betoog van verscheidene leden, dat het wenschelyk is, aan nieuwe vormen van tractie in het begin van hun ontwik keling een zekere ontplooiingsmogelijkheid te laten, kan de regeering zich niet veree nigen. Aangezien het wellicht niet meer moge lijk zal zijn, de wet met ingang van 1 Jan. 1939 in werking te doen treden, wordt na der voorgesteld, den datum van inwerking treding door de kroon te doen vaststellen. ONS DRUKWERK VOOP U! DRUKKERIJ COSTER. ERNSTIGE BRAND TE CULEMBORG. Gisteravond om half zes is te Culemborg brand uitgebroken in de lunchroom van den heer A. Pels, gelegen aan de Oude Vischmarkt. De vrouw van den eigenaar begaf zich om dezen tijd naar de eerste verdieping om de kinderen naar bed te brengen. Zij moest daarvoor de vergader zaal boven de lunchroom passeeren en be merkte toen, dat daar brand was ontstaan. De vrouw snelde naar beneden en rende naar het in de nabijheid gelegen politie bureau, waar de brandweer gealarmeerd werd. Binnen tien minuten had deze den aanval op het vuur begonnen. De vlammen sloegen toen reeds uit de ramen. Het vuur had zich inmiddels ook naar de andere ver trekken verspreid en vond gretig voedsel in het beddegoed, dat in de kleine kamers op deze verdieping aanwezig was. Na anderhalf uur hard werken had de brandweer den brand onder de knie. De bewoners hebben slechts enkele voor werpen in veiligheid kunnen brengen. Ver zekering dekt gedeeltelijk de schade. De twee bovenverdiepingen werden geheel verwoest, terwijl het daaronder gelegen café veel waterschade kreeg. Hoe de brand ontstaan is, weet men niet. ZEER FELLE BRAND TE •S-HERTOGENBOSCH. Pand van Vroom en Dreesmann te Den Bosch en een naastgelegen hotel afgebrand. Een zeer felle brand, de grootste, welke den Bosch sedert tientallen ja ren heeft gekend, heeft gistermiddag het magazijn der fa. Vroom en Drees mann aan de Pensmarkt en het daar naast gelegen hotel Groenhuis in twee uur tijd totaal verwoest. De brand brak omstreeks kwart voor drie uit in het winkelpand der firma Vroom en Dreesmann, dat speciaal is ingericht voor den verkoop van meubelen, stoffee ring, tapijten en bedden. Het vuur vond gretig voedsel in de brandbare stoffen, welke zich op de bovenverdieping bevon den. Een torenhooge rookzuil steeg uit het dak op en weldra sloegen aan alle kanten de vlammen naar buiten. Langs het trappenhuis plantte de brand zich voort naar de verschillende verdiepin gen. Met donderend geraas sprongen de groote etalageruiten in stukken. Het bleek duidelijk, dat het groote win kelpand niet behouden zou kunnen wor den en bet was dus zaak voor de brand weer het vuur zooveel mogelijk te beper ken. Zij slaagde er echter niet in het hotel Groenhuis naast het gebouw van V. en D. te behouden. Toen de brand het felst woed de, tastte het vuur het hotel aan. Om vier uur had de brand alle vijf ver diepingen van het gebouw van V. en D. aangetast. t De vuurkolommen drongen langs de zwart geblakerde muren omhoog en alles wat binnen het bereik van het woedende element was, werd vernield. Op ditzelfde tijdstip kreeg de brandweer assistente uit Tilburg. Men vreesde, dat de hooge muren niet overeind zouden blijven staan en inderdaad stortte te kwart over vier de geheele gevel aan de Pensmarkt, welke veertig tot vijftig meter breed en 12 tot 15 meter hoog is, met donderend ge raas neer, de binnenmuren in zijn val mee sleurend. Van dat oogenblik af verminder den de vlammen aanmerkelijk en ver wachtte de brandweer het vuur te kunnen overmeesteren. Het personeel van Vroom en Dreesmann en de klanten, die zich op het moment, dat de brand uitbrak, in het perceel bevonden, verlieten volkomen kalm het gebouw; ook degenen, die zich in het hotel Groenhuis ophielden, konden zich snel in veiligheid stellen. Er hebben zich dan ook geen per soonlijke ongelukken voorgedaan. Schade een half millioen gulden. De brandweer heeft in totaal met acht tien stralen onafgebroken tot diep in den nacht gewerkt. Behalve de brandweer uit Tilburg verleende ook die uit Vught assis tentie. De schade wordt op ongeveer een half millioen gulden geschat, doch wordt door verzekering op beurspolis gedekt. De brand is waarschijnlijk ontstaan dooi kortsluiting. De vlammen werden het eerst in de kapokafdeeling ontdekt. Het perso neel poogde nog met brandbluschapparaten het yuur te beperken, doóh een verstikken de rook noopte hen den bluscharbeid te sta ken. Daarop kregen de vlammen vrij spel in den uiterst brandbaren inhoud van de bo venste verdieping, waar de behangerij en stoffeerderij waren ondergebracht. In 'n mi nimum van tijd stond de gansche etage over een lengte van veertig meter en een diepte van vijftig meter in brand en sloegen de vlammen hoog uit het dak. Door den liftkoker lekten zij naar bene den, hier weer nieuw voedsel vindend in de afdeeling meubelen. Met razende snelheid grepen zij ook hier om zich een en toen bleek zeer duidelijk, dat het pand redde loos verloten was. Het vuur drong verder door naar de weer lager liggende etage der slaapkamerameublementen, dekens enz. Nadat de acht groote ruiten met een ge weldigen knal in stukken waren gespron gen, woédde het vuur in ontembare hevig heid. Het parterregedeelte, waarin de ta pijten- en vloerzeilen-afdeeling waren ge vestigd, bleef ook niet langer vrij en om circa 4 uur leek 't gebouw een gigantische fakkel. De brandweerlieden, die, mede in ver band met de felle koude een zware taak hadden, zijn vannacht door het gemeentebe stuur in 't café De Raadskelder op erwten soep onthaald. ONDER KOLEN BEDOLVEN. Arbeider om het leven gekomen. Op'het terrein van de artillerie-inrichtin gen aan de Hembrug waren gistermorgen eenige arbeiders bezig met het vervoer van kolen naar de fabriek. Hierbij is de arbei der P. Plooyer, woonachtig te Oostzaan, on der een aanelkaar gevroren klomp kolen geraakt. Hem werd de borstkas ingedrukt, terwijl hij ook andere inwendige kwetsuren bekwam. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is de man overleden. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. HET CENTRALE VLIEGVELD. Het bestuur van het verbond van pro- testantsch-christelijke werkgevers in Ne derland heeft in zijn vergadering van 21 December o. m. onder oogen gezien het vraagstuk van het z.g.n. centrale vlieg veld. In verband daarmede heeft genoemd bestuur zich gewend met een schrijven tot den minister van waterstaat, waarin het als zijn meening te kennen geeft, dat het tot dusverre door de regeering ingenomen standpunt niet in alle opzichten voor het bedrijfsleven in verschillende plaatsen des lands geheel bevredigend is geweest. Aangezien thans op korten termijn over deze materie zal worden beslist, geeft het verbond als zijn meening te kennen dat naar zijn overtuiging naast Amsterdam ook Rotterdam behoefte heeft aan een vliegveld in het internationale luchtver keer. Naar de overtuiging van het verbonds- bestuur zal een oplossing, die het nationale bedrijfsleven in zijn geheel bevredigt, niet zijn verkregen, indien de keuze voor het centrale vliegveld zou vallen uitsluitend op Schiphol. KOUDE-MAATREGELEN VOOR P. T. T.-PERSONEEL. Het bondsbestuur van den Centralen bond van Nederlandsch P. T. T. personeel (C. B. P. T. T.) heeft aan den minister van binnenlandsche zaken een telegram gezonden met verzoek alle arbeiders bij de P. T. T., die 900 per jaar of minder ont vangen, voor Kerstmis een extra toeslag te verleenen voor kolen, kleeding en dekking. Aan den directeur-generaal der P. T. T. zond het bondsbestuur een telegram, waarin met het oog op de abnormale weersgesteldheid werd verzocht het be stellend personeel in den buitendienst, dat zijn werk verricht in de late avonden, nachten en vroege ochtenden en belast is met motor- of autodienst en het per rij wiel uitvoeren van buslichtingen, warme dranken of soep te verstrekken. Tevens werd gevraagd de besteldiensten te ver korten of op ruime wijze in de lange diensten, welke een gevolg zijn van trein- vertragingen en te late aankomst van postautobussen, hulp te verleenen. NATUURBESCHERMING. De minister van economische zaken heeft ingesteld een interdepartementale commissie met de opdracht om een na tuurbeschermingswet te ontwerpen en op korten termijn van raad te dienen omtreni de voorzieningen, welke in verband met het bestaande voornemen tot uitvoering van cultuur-technische werken op groote schaal moeten worden getroffen ten aan zien van de bestemming van den bodem in het algemeen en het behoud van de be vordering van het natuurschoon in het bijzonder. Benoemd is tot lid en voorzitter dr. J. A. van Steijn, directeur van het staatsboschbeheer te Zeist. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Echtpaar om het leven gekomen. Gisterochtend stuurde de firma Hulsinga, houthandel te IJselmonde, een loopjongen naar het huis van den heer J. Woudenberg, die bij haar in dienst is, om over een en ander inlichtingen in te winnen, daar de heer W. dien dag omdat het werk stil ligt, niet op het kantoor werd verwacht. Toen de jongen op zijn herhaald bellen en klop pen geen gehoor kreeg, informeerde hij bij de buren, die hem den raad gaven eens in de garage naar de auto van W. te gaan kij ken, dan zou hij kunnen zien of de heer W. al of niet thuis was. De auto stond ech ter op haar plaats en dit wekte ongerust heid omtrent het verblijf van den eigenaar. De politie werd van dit feit in kennis gesteld en zij begaf zich naar de woning van den heer Woudenberg, waar zij de huisdeur forceerde om zich toegang tot de woning te verschaffen. In de slaapkamer vond men het echtpaar te bed. Een onmiddellijk ge waarschuwd geneesheer kon slechts den dood bij den man en de vrouw con- stateeren, veroorzaakt door kolendamp vergiftiging. Voor het bed stond een emmer, waarin opgebrande briketten, zooge naamde „sloffen" lagen. De dood moet reeds ongeveer 24 uur vóórdat men het bchtpaar vond, zijn inge treden. Het echtpaar, dat kinderloos was en al leen in het huis woonde, was ongeveer 60 jaar. KAZERNEMENT TE IJMUIDEN. Kosten 445.000. In een nota naar aanleiding van het ver slag over een suppletoire defensie-begroo ting voor 1938 zegt de minister, dat het ka- zernement voor de kustartillerie te IJmui- den bestemd zal worden voor 230 man, waaronder 30 onderofficieren; de bouwkos ten zyn globaal geraamd op 345.000. De extra-kosten voor den aanleg van toegangswegen en aanlegsteigers, alsmede die voor de water- en electriciteitsvoorzie- ning in verband met de ligging in de dui nen, zyn zeer globaal geschat op 100.000. DE KUNSTVEILING TEN BATE VAN UITGEWEKEN KINDEREN. Opbrengst totaal 55.000. Ook de tweede veilingsavond van schil derijen en antiquiteiten, afgestaan ten bate van het centrale steunfonds voor uitge weken kinderen, is een groot succes ge worden. De groote veilingzaal van het ge bouw Frederik Muller en Co. te Amster dam was voor het overgroote gedeelte be zet door kunstliefhebbers en anderen. Gisteravond werden in hoofdzaak de afgestane antiquiteiten geveild. Over het algemeen werden goede prijzen gemaakt. Nadat de veiling om half acht was be gonnen, was men nauwelijks een uur later reeds een opbrengst van 5000 gepasseerd. De veiling had een geanimeerd verloop, er werd in uitstekende stemming onder veel grapjes opgewekt en vlot geboden en het was zichtbaar, dat het gestelde doel een voortreffelijken invloed uitoefende op de willigheid der koopers. Na de sluiting der veiling werd bere kend, dat op de beide veilingdagen een totaal opbrengst verkregen is van rond 55.000 gulden. Deze geheele opbrengst wordt zonder eenigen aftrek aan het cen traal steunfonds voor uitgeweken kinde ren overgemaakt. Het opgeld, 10 procent, dat wil dus zeggen 5500, wordt afgestaan aan het genootschap „Liefdadigheid naar vermogen. EEN GEWEIGERD ONTSI Ar In den Amsterdamschen gerrWnï» heeft zich het zeldzame geval voSla dat op voordracht van B en W2 is, een hoofdambtenaar het door hem §«rd gens het bereiken van den 60-jarigen tW gevraagde ontslag te verleenen betreft hier het verzoek van den heer u Keegstra, directeur van het gemeent?' girokantoor, die benoemd is tot secretk, van het Nederlandsch instituut van effi ciency en die teneinde een benoeming tr,"t directeur van het Nederlandsch instituut van documentatie en registratie te kunnen aanvaarden, vervroegd ontslag had ge vraagd, onder toekenning van een uitkee" ring, zooals de raad in 1936 had toegekend aan verschillende hoofdambtenaren die op 60-jarigen leeftijd vervroegd pensioen hadden gekregen. B. en W. stelden zich op het standpunt dat de vervroegde pensionneering van eenige hoofdambtenaren in 1936 tot be zuiniging voor de gemeente-financiën heeft geleid, terwijl in het onderhavige geval de uitkeering van den heer Keeg stra de gemeente 23.000 zou kosten Derhalve adviseerden zij, de ontslagaan vrage niet in te willigen, waarmee de raad zich vereenigde. Zend bijgaande coupon aan Mevr. Lotgering Hillebrand,, Unilever Voorlichtings Insti tuut U.V.I., postbox 1, Rot terdam en U ontvangt om gaand gratis en franco de brochure „Onze wintersche stamppotten". Verzoeke mij omgaand gratis en franco te zenden een exemplaar van de brochure „Onze wintersche stamp potten" Naamt Straat: Plaats: 1014 Te zenden aan Mevr. Lotgering Hillebrand Unilever Voorlichtings Instituut, Postbox 1, Rotterdam. f r i un-om ,Uit het Engelsch .door W. A. C. 57) De kleine bruidsmeisjes en pages ston den verzameld in de groote hall, terwijl de bezorgde begeleidsters hun nog de laatste instructies gaven. Met een bouquet in de hand stond ma- vrouw Greening te wachten en de gasten, die per trein of auto waren gekomen, be gonnen de kapel binnen te gaan, waar de geestelijken zich reeds bevonden. De dorpelingen en een aantal oude pach ters van de familie stonden in opgewonden groepen buiten. De zon scheen de vogels zongen en de groote klok had reeds vele minuten gele den doen hooren, dat het kwart over twee was. Laline zou niet dén gebruikelijken bou quet, maar een gebedenboek in ivoren band dragen maar op het laatste oogenblik was dit niet te vinden. Molly had het uit het foudraal genomen en ergens neergelegd maar waar? Zij en Celestine raakten er het hoofd door kwijt. De bruid stond in haar slaapkamer oógen- schijnlyk volmaakt kalm en als uit steen gehouwen. Dat was niet Laline - deze blee- ke, statige bruid in haar gouuen kleed. Hoe kwam het toch, dat ze voortdurend David's oogen zag, die haar uit de donkere lambrizeering aankeken? Oogen, zoo vol verwijt en droefheid niet de dikwijls zoo onstuimige blik van David's oogen. O! zouden die Molly en Celestine dah nooit het gebedenboek vinden! Liever maar dadelijk weg, opdat die verschrikkelijke heiligschennis maar gauw voorbij zou zijn. De kamenier, die erg in de war was. vond het boek eindelijk verborgen onder een zwarte, kanten sjaal, die mevrouw Greening op de tafel had laten liggen. Celestine beschouwde dit als een voor teeken en liet het boek bijna vallen, toen ze het aan haar meesteres ter hand stelde. Gods gave verborgen onder een zwarte wolk! „Loop eens naar de galerij, waar het zangkoor staat en kijk voorzichtig of allen binnen zyn", zei Molly en Celestine ging weg. Jack was met zyn bruidsjonker een officier, met wien hij by hetzelfde batal jon had gediend by de zydeur van da kapel aangekomen. Hpt was vyf minuten vóór half drie het is altyd goed, als een aruidegom op tijd is. Zy bleven by de deur van de consisto riekamer, by de met kwistige hand aange brachte bloemversiering, staan. De geesteiyken waren naar hun plaat sen gegaan. Het orgel speelde een zachte muziek. De gasten waren gezeten en nu tradén de tante vari de bruid, de huisge- nooten en de familieleden van Jack bin nen. Allen namen hun plaatsen in en er heerschte die eigenaardige stemming van verwachting en opwinding, die er altyd by huwelijksplechtigheden is. Jack's hart begon te kloppen de bruidsjonker kuchte en mompelde: „Houd je taai, ouwe jongen!" Toen sloeg de torenklok half drie. HOOFDSTUK XXXII. Ruim by tyds kwam David te Buc aan, maar het duurde byna een half uur voor dat het vliegtuig kon vertrekken. Inwendig was hy er woedend over, maar de wind was gunstig en het zou nauweiyks twee uren vorderen om het Kanaal over te steken en in Dover te landen. Indien de auto er stond, konden zy de ruim dertig kilometer best in twintig minuten afleggen, zoodat hy de voltrekking van het huwelyk zou kunnen beletten.. Telkens wanneer hy hieraan dacht, kwam een gevoel van groote verontwaardiging óver hèm. Indien hy er vóór half drie niot was en de plechtigheid geëindigd, dan was Laline de vrouw van Jack en niet de zyne, aangezien de priester dood was en er geen getuigen waren. De tyd, dien hy doorbracht met wachten op het vertrek van het vliegtuig, was de vreeselijkste, dien hy ooit had doorleefd. Maar eindelyk zweefde hy hoog in de lucht en een uur later kon hy de blauwe zee onder zich zien. Hy dacht na wat er toch wel gebeurd kon zyn. Het was onwaarschynlyk, dat Laline hem heelemaal niet meer liefhad, vmdat hy was weggegaan. Zyn brief aan haar had alles op bevredigende wyze uitgelegd en ze kon zeker op hem vertrouwen. Had haar familie misschien pressie op haar uitgeoefend? Goed kende hy mevrouw Greening niet en wellicht had deze meer invloed op zyn lieveling dan hy dacht. Maar Jack's aandeel in de kwestie! Dat was wel het meest onbegrypelyke van al les aangezien hy Laline gezegd had hem alles te vertellen. Terwyi hy het kanaal overstak, bekeek David de zaak van alle zyden en voordot hy de landingsplaats bereikte, was hy tot den gevolgtrekking gekomen, die dicht bij de waarheid lag. Indien door de een of andere wending van het noodlot Laline zyn brief heelemaal niet ontvangen had, en daardoor dacht, dat hy haar verlaten had, indien voorts iemand gezien had, dat hy hotel Ritz met mevrouw Hamilton had verlaten en die 'emand er met haar over had gepraat, dan konden jaloezie en de onderstelling, dat hy een schurk was, aanleiding zyn geweest, dat ze er toe was gedreven Jack uit spytigheid te trouwen. Spytigheid? Neen, dat kon geen vol doend motief zyn na oen liefde, zooals tus- schen hen had bestaan. Kon het misschien zyn dat ze moest trouwen, onverschillig met w:en? en dat ze onderstellende, dat hy haar opzette- lyk had verlaten, om die reden Jack had genomen? Ja dit moest de verklaring zyn 't was de eenig mogeiyke. Jack was natuur- ïyk als de voortreffelyke vriend ten too- neele verschenen. "toest en zou Channing Priory vóór half drie bereiken. Een tamelyk sjofele auto stond te wach ten, toen ze veilig waren geland. De chauf feur zei, dat er juist nu een kolossaal groot aantal toeristen waren en dat dit de eeni-- ge beschikbare auto was, omdat die zoo kort geleden was besteld. „Maar ze zal u toch op tyd naar de trouwplechtigheid brengen, rnynheer, U moet immers naar Channings Priory?" David knikte, maar zweeg. Zyn hart klopte hem in keel, want volgens zyn hor loge was het kwart vóór twee en deze ram melkast zou nooit sneller kunnen loopen dan ruim dertig kilometer per uur. Onder weg kreeg hy neiging om uit te stappen en de auto voort te duwen. Het is soms alsof gedachten, die uit be zorgdheid voortvloeien, oorzaak zyn, dat wat er moet gebeuren slechts wordt uitge steld, want juist toen zy eindeiyk by de stoeterij waren aangekomen en de schoor- steenen van het huis konden zien, stond na eenig gekreun en gekraak de oude mo tor stil. Een wilde woede en wanhoop maakten zich van David meester. Wat moest hy doen? Hoe zou hy de ka pel kunnen bereiken? 't Was al vyf mins ten vóór half drie. Als krankzinnig keek hy om zich heen. Al liep hy nog zoo hard, nooit zou hy w den tyd, dien hy nog had, den afstand kun nen afieggen. Toen werd zyn oor getroffen door een zacht gehinnik en hy 'zag de mooie oogen van een volbloed, die hem aanstaarden over een hoog ijzeren hek. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6