Dorpentocht van den IJ. H. N. hensbroek st. maartensbrug egmond binnen grootschermer zijpe castricum limmen Maandag, Tweeden Kerstdag „en route"! Alkmaar als startplaats. Het vegen van ijsbanen. Geen rijkssubsidie. De elfstedentocht uit^e^e'd., Waarschijnlijk op Donderdag 29 December. HEILOO BROEK OP LANGENDIJK UITGEEST BEVERWIJK BERGEN SCMAGERBRUG DERDE BLAD. IJssport. De Ijsbond Hollands Noorderkwartier organiseert op Maandag, Tweeden Kerstdag, een dorpentocht door een zeer groot deel der provincie. De com missie voor dezen dorpentocht kwam gisteravond in vergadering bijeen en meende, dat ondanks vele moeilijk heden, welke overwonnen moeten worden, deze tocht moest doorgaan. De moeilijkheden, aan een dergelijken rit verbonden, zijn vele en de allergrootste is wel het sneeuwvrij maken der banen. Waar echter aan de hand van de jongste gegevens van de afdeelingen gerekend kan worden op aller medewerking, durfde de commissie het aan, den tocht definitief uit te schrijven. Het zal Maandag misschien blijken, dat enkele kleine gedeelten van het traject las tig te berijden zijn daardoor wordt het sportieve van den tocht echter verhoogd! maar voorzoover de commissie het kan be- oordeelen, zal het traject over het geheel zóó zijn, dat een goed schaatsenrijder den tocht kan volbrengen. De totale afstand, welke afgelegd moet worden, is ongeveer 70 K M. en wanneer wij rekenen, hoe hoog het gemiddelde van den gewonen schaatsenrijder is, dan kan bij een start om 9 uur des morgens de finish tussehen half vier' en vijf uur bereikt worden. Het wordt dus een werkelijke dagtocht en met medewerking van het weer en de vorst moet dat een prachtige dag worden. Dank zij o.a.de sneeuw! Want juist die wijde witte massa over het gansche land geeft aan de ijssport een aparte bekoring, een zeker intimiteit. Sneeuw en ijs hooren immers bij elkaar! Het traject. En nu het traject! Alkmaar wordt het begin- en eindpunt. Met opzet is Alkmaar gekozen, omdat deze stad van alle kanten gemakkelijk te bereiken is. Trein, tram, en autobus zorgen voor het vervoer naar de stad van den start, en de dienstregelingen zijn zoo, dat iedereen op tijd in Alkmaar kan zijn, terwijl des avonds de deelnemers gelegenheid te over hebben, om terug te reizen naar hun haardsteden. Het café-de Boer bij de Frieschebrug, zal de verzamelplaats worden Daar zullen de startkaarten worden uitgereikt, dan zullen alle deelnemers nadere gegevens verstrekt worden over de route, daar is een kleedge legenheid voor de touristen. Rondekaarten worden thans gedrukt, zoodat iedereen aan de hand var. de kaarten kan nagaan, hoe gereden moet worden. Hier kunnen wij de route als volgt beschrijven: Alkmaar, Oter- leek, Ursem, Avenhorn, Oudendijk (con trole), Middelie, Edam, Monnikendam, Ilpendam, den lip (controle), Kalf, Wijde Wormer, Purmerend (controle), Spijkerboor, Oost-Graftdijk, Westgraftdijk (controle) Akersloot, Alkmaar. De start heeft plaats om 9 uur des morgens. Men ziet, de tocht gaat inderdaad door een prachtig gedeelte van Noordholland, door het mooie polderland en de waterrijke streken. Wanneer het goed winterweer is, moet deze tocht bij alle deelnemers een zeer gezellige tocht worden. Deelnemers. Wie kunnen aan dezen dorpentocht deel nemen? Heel eenvoudig' iedereen, die maar wiL Het inleggeld is daarom ook zoo laag mogelijk gehouden en bedraagt voor ieder een één gulden, terwijl leden van den IJ. H. N. een speciale herinneringsmedaille be schikbaar gesteld. Inschrijvingen te richten aan J. Werkman, Rippingstraat 33, Alkmaar, teL 2491, (ook tijdens de kantooruren tel. Alkm. Crt. 3330), J. Trouw, Abcoude, tel. 205 of J. Boot, Pur merend, tel. 117, terwijl tevens de A. N. W. B., kantoor Keizersgracht, Amsterdam, in schrijvingen in ontvangst neemt. De A. N. W. B. trouwens heeft zijn volle medewerking toegezegd. En nu de daad! Maandag, Tweeden Kerst dag, iedereen op de schaats! Moge deze dorpentocht slagen in alle op zichten! Van verschillende zijden is den mi nister van sociale zaken verzocht, me dewerking te willen verleenen, dat met subsidie uit het werkloosheids- subsidiefonds ijsbanen en ijswegen worden geveegd en sneeuw wordt ge ruimd. Naar wij van officieele zijde verne men zullen deze verzoeken niet kun nen worden ingewilligd. De regeering heeft zich steeds op het standpunt gesteld, dat, voor zoover uit een oogpunt van veiligheid en verkeer sneeuw moet worden geruimd, dit tot die gemeen telijke bemoeiingen behoort, waarbij het niet op den weg van het rijk ligt, deze taak mede te helpen uitvoeren. Ten aanzien van het vegen van ijsbanen en ijswegen geldt, dat dit vegen steeds ge schied, althans overwegend, met financiee- le medewerking van hen, die de ijsbanen en ijswegen gebruiken. Aangezien dergelijke werkzaamheden practisch steeds buiten de overheid om zijn gegaan, wordt het niet juist geoordeeld, thans van rijkswege hier een bijdrage te verleenen. Het ügt voor de hand, dat de regeering het toejuicht, dat, indien tot sneeuwruimen Verwachting: Zwakke tot mati ge Z.O. tot O. wind; weinig of geen sneeuw; strenge tot matig< vorst. Temperatuur (in graden Celsius): Den Helder 9; Alkmaar 11; de Bilt 12; Groningen 8; Maas tricht 16. wordt overgegaan, dan wel tot het vegen van ijsbanen en ijswegen, hiervoor van de diensten van werkloozen gebruik wordt ge maakt, doch hieruit vloeit niet voort, dat het rijk nu ook in deze kosten moet bij dragen. óCHOONRIJDEN TE ZEIST. Mej. Koelemey derde Te Zeist is gisteren een nationale we*, strijd in het schoonrijden voor dames ge houden, om het provinciaal kampioenschap voor Utrecht. De uitslag luidt: 1. mevr. Stuurman-van Vliet (Gouda) 194 pt.; 2. mevr. F. van Duysberg-Croos- wijck (den Haag) 186 pt.; 3. mej. T. Koele mey (Alkmaar) 174 pt. Daarna werd er nog een wedstrijd voor paren gehouden. De uitslag hiervan luidt: 1. de heer F. G. van Balen met mevr. Duysberg-Crooswijck, 208 pt.; 2. de heer H. Stuurman met mevr. Stuurman-v. Vliet 197 pt.; 3. de heer Verbree met mevr. Kraak- Kroon 186 pt R. KOOPS KAMPIOEN VAN GRONINGEN. Te Veendam is gisteren onder auspiciën van den K.N.S.B. het provinciaal kam pioenschap van Groningen in het hardrij den voor amateurs verreden over 500, 1500 en 5000 meter. Door den sneeuwval was de baan zwaar, waardoor de tijden natuur lijk beïnvloed werden. Op de 500 meter bezette Havekotte de eerste plaats voor Koops, maar op de beide andere afstanden werd de Zuid-Larensche rijder eerste en behaalde daardoor het kampioenschap van de provincie Gronin gen. Op de tweede plaats eindigde Have kotte voor de Koning uit Hoorn. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. J. Havekotte (Diemen) 49.4 sec.; 2. R. Koops (Zuid-Laren) 49.8 sec.; 3. J. C. de Jager (Goes) 51.8 sec.; 4. J. A. C. de Koning (Hoorn) 52 sec; 5. J. van Es (Amsterdam) 52.4 sec. 1500 meter: 1. R. Koons 2 min. 37.4 sec.; 2. J. Havekotte 2 min. 38.4 sec.; 3. J. C. de Jager 2 mni. 47 sec.; 4. J. A. C. de Koning 2 min 47.2 sec.; 5. J. van der Garde (Ha ren) 2 min. 54 sec. 5000 meter: 1. R. Koons 9 min. 26.6 sec.; 2. J. Havekotte 9 min. 38.2 sec.; 3. J* v. d. Garde 10 min. 13.6 sec.; 4. J. A. C. de Ko ning 10 min. 18.2 sec.; 5. J. van Es 10 min. 31.8 sec. Totaalklassement: 1. R. Koops 158.76 nt.; 2. J. Hov'-ntte 160 01 pt.; 3. J. A. C. de Ko ning 169.55 nt.; 4. J. van der Garde 172 pt.; 5. J. C. de Jager 172.2 pt. Naar wij vernemen heeft het Cen traal Bestuur besloten den Frieschen Elfstedentocht, welke op a.s. Zaterdag was uitgeschreven, uit te stellen tot Donderdag 29 December. De inschrij ving voor deelneming aan dezen tocht, zoowel wat de wedstrijd- als de toeris tenklasse betreft, blijft open. De secretaris van het centraal bestuur, mr. Hepkema, deelde ons mede, dat het ijs op de geheele route in prima conditie ver keert en dat dit ook niet de reden is, waar om de tocht moest worden uitgesteld. De reden was gelegen in het feit, dat op vele gedeelten der route de sneeuw, welke ge durende de laatste twee dagen in flinke massa gevallen is, wel tien a vijftien centi meter dik ligt. De wedstrijdrijders zouden deze moeilijk heden nog wel overwonnen hebben, maar voor de toeristen, die toch gaarne allen den tocht zouden willen uitrijden, was er wel risico aan verbonden. In de steden Leeu warden en Dokkum, alsook te Sloten, zijn de routes geveegd, maar op vele andere trajecten kon dit niet gebeuren. Een beroep op den minister om de banen in werkver schaffing te laten schoonmaken, is afgewe zen. Men zal thans trachten op andere wijze het geheele traject zooveel mogelijk sneeuwvrij te krijgen, waarbij in eerste in stantie de medewerking en de hulp van de Friezen zelf zal worden ingeroepen. Nader meldt men ons, dat acht adspi- rant-deelnemers, vier boerenzoons uit het hooge Noorden en vier Wageningsche stu denten zich bij het vernemen van het te leurstellende bericht van het uitstellen van den tocht, tot het centraal bestuur van de Elfstedenvereeniging hebben gewend met de mededeeling, dat zy onverwijld alle po gingen in het werk zullen stellen om in de komende da "en met medewerking van meerdere enthousiaste vrijwilligers uit de verschillende steden lam»s de route, het Elfsteden-traject sneeuwvrij en bereidbaar te maken. Door de samenwerking van al len wil men verhinderen, dat de tocht Don derdag a.s. wederom uitgesteld zal moeten worden. PRINS BERNHARD NAAR AMSTERDAM. De Invitatie wedstrijden van de A.IJ.O. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van Z.K.H. prins Bernhard heden, Vrijdag, de invitatiewedstrijden in 't hard rijden, welke onder auspiciën van den Ko ninklijken Nederlandschen Schaatsenrij- dersbond door de Amsterdamsche IJsclub worden georganiseerd, bij te wonen. Naar men weet, nemen aan deze wed strijden de sterkste rijders van ons land deel. Prins Bernhard zal in de morgenuren op de banen van de A.IJ.C. arriveeren. PER MOTORFIETS OVER HET IJSELMEER. Hedenmorgen te ongeveer half tien zijn de heeren Ockers en van der Wiel, resp. uit voerder en opzichter bij de firma D. Blan kevoort en Zoon te Urk, per motorfiets naar Kampen vertrokken. WEDSTRIJDEN TE OTERLEEK. De (jsclub Oterleek hield Donderdag wedstrijden op de baan van de ringvaart. Jongelieden van 14 tot 18 jaar, hardrij den: le pr. S. Schram, 2e pr. A. Schuur man, 3e pr. A. v. d. Neer. Hardrijden voor mannen van 19 tot 25 jaar: le pr. Jb. Dekker, 2e pr. P. Warten- horst, 3e pr. Jb. Schuurman. Schaken MATCH EU WE—FINE IN HET VOORUITZICHT. Naar wij vernemen is er tussehen het Euwe-comité, Ruben Fine en dr. Euwe in beginsel overeenstemming be reikt voor het spelen van een twee kamp tussehen Fine en Euwe, welke match in den zomer van 1939 in Neder land zal worden georganiseerd. De match zal bestaan uit veertien partijen. De besprekingen zijn thans in een dergelijk stadium, dat de match practisch verzekerd is. Naar wij verder vernemen zullen de meeste partijen te Amsterdam plaats vin den, eventueel zullen enkele partijen in andere plaatsen van ons land worden ge speeld. Het Euwe-comité, waarin inmiddels de heer van Harten tot secretaris-penning meester is benoemd, was van meening, dat in ieder geval een der winnaars van het Avro-tornooi het eerst moest worden aan gezocht voor een match tegen dr. Euwe. Naar men weet zijn op het oogenblik on derhandelingen gaande tussehen Keres en Aljechin voor een titelgevecht en in dit verband was Fine de andere winnaar van het Avro-tornooi, de aangewezen groot meester om als tegenstander van den Ned. kampioen te fungeeren. Inmiddels staan matches tussehen Euwe en Keres en Euwe en Botwinnik, nummer drie van het Avro- tornooi, ook nog op het programma van het Euwe-comité. Z wemm en OUD -D.A.W.-ER VOORZITTER DER U.Z.C. De Utrechtsche zwemclub „U.Z.C." heeft Woensdagavond in haar algemeene verga dering den heer B. Hansen, oud-voorzitter van de Alkmaarsche Waterratten, met alge meene stemmen gekozen als haar voorzit ter. JUouinciaal Tlieuws Begrafenis G. Wilbrink. Hoewel het weer niet erg noodde tot 'n tocht naar buiten waren Donderdagmiddag vele vrienden van den heer Wilbrink op gekomen om aan zijn stoffelijk overschot de laatste eer te bewijzen. Vele leden van „Eensgezindheid" en den „Bond van Staats- pensionneering" hadden koude, sneeuw en den onbegaanbaren weg getrotseerd, zoodat 'n groot aantal vrienden op de Nieuwe Be graafplaats aanwezig was. De heer W. Bruul sprak namens de vrienden van „Eensgezindheid". De overledene, oprich ter en jaren lang bestuurslid, gaf zich ge heel. Vele kleine en ook groote diensten heeft hy aan de vereeniging, die hem lief was, bewezen. Ook het Jeugdcorps had zijn groote liefde en warme belangstelling. Met een woord van dank wendde spr. zich tot de familie, die een trouwe echtgenoot en vader zag heengaan. De heer T. Kostelijk sprak namens den Bond van Staatspensionneering. Hij herin nerde aan de oprichting, zijn werk en het vele in het belang van de ouden van dagen gedaan. Als een groot onrecht voelde men het aan dat het „oud en arm" bleef. En het deed spr. leed, dat de overledene niet den dag heeft mogen beleven dat het staats pensioen voor allen nog niet tot stand is gekomen. Wij, aldus spreker, zullen uw werk voortzetten. Ook deze spreker wendde zich tot de nabestaanden. Hij ver zekerde dat hun man en vader niet voor niets had geleefd. De heer G. Smits sprak een kort woord namens de ver. „Volkshuisvesting" en als voorzitter van de Onderl. Begrafenisver. „Heiloo". Spr. voegde hier een persoonlijk woord aan toe en eindigde met een „Rust zacht, vriend Wilbrink". De heer A. Groot, aanspreker van „De Laatste Eer" zeide, dat het voor hem geen gewoonte was om aan de groeve te spre ken. Nu het gold de voorzitter en sprekers vriend, waarmede hij ruim 20 jaar samen werkte, wilde sor. hiervan afwijken. Hij bracht dank voor de vriendschap en innige samenwerking en wees op het groote ver lies voor de vereeniging en voor de familie. Een schoonzoon van den overledene bracht diep ontroerd dank voor de vele blij ken van medeleven in dit voor allen zoo smartelijk verlies. Vele kransen, waaronder van Eensge zindheid, Bond van Staatspensionneering, De Laatste Eer en van de kleinkinderen, getuigden van de vriendschap welke men den overledene toedroeg. Met den heer Wilbrink is een goed mensch heengegaan. ALKMAARSCHE COURANT VAN VRIJDAG 23 DECEMBER ig38 £uchtvaact Woensdagavond heeft de vereeniging „Het Belang der Jeugd" alhier een feest avond gehouden in het lokaal van den heer C. Vijzelaar. De voorzitter, de heer P. van der Molen, verwelkomde in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk, in het bijzonder het nieuwe lid, ds. Oosterbaan. De burgemeester, die op dezen avond aan wezig zou zijn, was onverwachts verhin derd, deelde de voorzitter mede. Anders komen de leden in vergadering bijeen om de belangen der kinderen te bespreken. Deze bijeenkomst is er een, om de band tussehen de voorstanders van de O. L.- school te versterken. Spr. dankte allen voor de steeds betoonde offervaardigheid in het belang van den school, ondanks de moeilijk heid, die het soms voor sommige oplevert. Onder leiding van den heer Westerberg zou het doopsgezind zangkoor belangeloos haar medewerking verleenen, waarvoor spr. het koor hartelijk dankte. De zangvereeniging kwam. hierna op het tooneel en heeft in totaal 13 nummers ge zongen, op een wijze, waarvoor allen lof hebben. Een woord van hulde aan dirigent en leden, die het tesamen in zoo korten tijd reeds zoover hebben gebracht, is hier wel op zijn plaats. Tussehen deze zangnummers werd nog aan community-singin gedaan. Het waren alle succes-nummers. Het tooneelstukje, dat door een aantat leden van het zangkoor opgevoerd werd „Al is de leugen nog zoo snel", viel uitste kend in den smaak. De gezellige bijeenkomst werd besloten met een dansje. Het is een uitstekend geslaagde avond geworden, dank zij de uitstekende leiding van het hoofd der school, den heer Wes tenberg. Op het ys gevallen. De 18-jarige zoon van den heer J. K. alhier is bij het sleeën zoodanig op het ys komen te vallen, dat zijn overbrenging naar het ziekenhuis te Alkmaar noodza kelijk bleek. Daar constateerde rr.en, dat een elleboog was versplinterd, zoodat operatief moest worden ingegrepen. Chr. Schoolvereeniging. De Chr. Schoolvereeniging vergaderde Donderdagavond onder voorzitterschap van den heer H. Glas. Op voorstel van het bestuur besloot men de inning van de schoolgelden aan het gemeentebestuur over te dragen, opdat de wanbetalers beter aan hun verplichtingen zullen voldoen. Voorts keurde men het goed, dat bij een event. bestuursverkiezing door tien leden een tegencandidaat kan worden gesteld tegenover de door het bestuur voorge stelden. Het voorstel, dat de aftredende bestuurs leden, behalve die van het dagelijksch bastuur, niet direct herkiesbaar zijn, werd verworpen. Men achtte dit niet in het belang der schoolvereeniging. Tenslotte kwam een voorstel in behan deling, om te bepalen, de besluiten der algemeene vergadering bindend te <.rkla- ren en dit in het huish. reglement op te nemen. Dit werd verworpen, daar dit reeds het geval is. Blindenavond. De Chr. Blindeninrichting Barthimeus te Zeist heeft Woensdagavond in het lokaal van den heer Jb. Balder een film avond gegeven. Het was een uitstekend ge slaagde filmavond, welke zeker niet zal nalaten, deze inrichting meerdere bekend heid te geven. Feestavond. Uitgaande van de „Winkeliersinkoop- centrale" (W.I.C.) is Dinsdagavond in café Kossen door genoemde vereeniging een feestavond aan de leden-verbruikers aan geboden, een avond van buitengewone beteekenis. Hiervoor waren door de „Wie" uitgenoodigd „De 4 van i'holen en van Lier" in hun geheel nieuw repertoir, te vens professor Antonini de beroemde goochelaar, onovertroffen o.a. in zijn scène met August den sprekenden pop. Dan werkten nog mee de wereldvermaarde „The two Hodlars" de door de radio be kende harmonica-virtuoosen. En ten laat ste het Wic-orkest onder leiding van Jo de Hoving. Het is inderdaad een mooie avond van beschaafd genot geweest. Wij kunnen dan ook ieder aanraden, dit programma te gaan zien. De thuisblijvers hebben heel wat gemist. Een gezrlllig bal, ook onder leiding van het „Wie"-orkest, was het slot van dezen kunstavond. Paa op voor de koude. Met het toedekken van aardappelkui len moest de heer J. N. buiten werk ver richten, waardoor zü"> handen eenigszins bevroren. Hij heeft zeer veel pijnen gele den. Er zullen wel een paar maanden overhe-m gaan voor de handen zijn gene zen. Binnenbrandje. De heer D. O. stookte vanwege de strenge koude zijn kachel al iets harder dan gewoonlijk en dat hij dit met succes deed, bleek wel uit het feit, dat de pijp zoo warm werd, dat het hout van den schoor steen vlam vatte. Men zag de vlammen langs het schot naar boven trekken, doch gelukkig bemerkte men het bijtijds, zoodat met hulp van den buurman en eenige em mers water erger werd voorkomen. School bouw. De directeur van openbare werken der gemeente Haarlem heeft na aanbesteding op 9 December het bouwen van een school voor gewoon lager onderwijs aan het Florapark Haarlem, thans gegund aan den laagsten inschrijver, ien heer A. Castricum alhier, die had ingeschreven voor 68988. DE POST VLUCHTEN^ - De positie der postvliegtuigen 'was m Uitreis: Torenvalk te Calcutta Wi»u te Alexandrië, Emoe te Napels. lewaal Thuisreis: Buizerd te Marseille nu. Jodhpur, Valk te Medan. te Extra-steun werklooze„ Naar aanleiding van een verzoek afdeeling Bergen van de S. D. A p maatregelen te beramen voor extra verw°m ming in de huizen van de wei kloozen™"' ondersteunden in deze gemeente, heeft W gemeentebestuur Donderdag hit navol JL de telegram aan den minister van soZ<1 zaken gezonden: lS „Minister van Sociale Zaken te-Gravon hage. en* Het gemeentebestuur van Bergen (N -H verzoekt Uw Excellentie beleefd doel! dringend le in verband met de strenee koude van gemeentewege gemiddeld twee mud eierkolen aan de in zorg zijnde gezin nen te mogen verstrekken, waarvoor be* noodigd circa 30 ton en 2e in deze kosten een Rijksbijdrage te willen verleenen. Zooals bekend is de minister niet bereid gebleken den brandstoffenbyslag voor werkloozen te verhoogen. Uitbreidingsplan. Naar wij vernemen is het uitbreidings plan voor het geheele territorium dezer ge meente, behoudens voor die gedeelten welke moeten worden geacht ie behooren tot de bebouwde kom, door Ged. Staten van Noordholland bij besluit van 14 December 1938, no. 247, goedgekeurd. Benoemd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer M. P. Blaauw is benoemd tot ingenieur in dienst van de gemeente-bedrij ven van Am sterdam. „Een reis door Indië", Woensdagavond hield de heer ten Brug- gencate van Heiloo voor de leden van de vereeniging „Nut en Genoegen" te Scha- gerbrug een zeer interessante lezing over „een reis door Indië", toegelicht door licht beelden. Op zeer vlotte en aangename wij ze behandelde de spreker dit belangwek kende onderwerp. Jammer, dat mede door het ongunstige weer, niet meerderen V3U dezen mooien avond hebben kunnen genie ten. Aan het einde van den avond bracht de voorzitter van „Nut en Genoegen", de heer J. A. de Boer, den spreker dank voor het gebodene en sprak daarbij de hoop uit, dat de heer ten Bruggencate niet voor de Jaat- te maal voor „het Nut" te Schagerbrug was opgetreden. Kath. kinderuitzending. De vereeniging Kinderuitzending in het diocees Haarlem, in deze gemeente opge richt op initiatief van den heer P. Simons. heeft ondanks zijn nog kort bestaan, reeds vruchtbaar werk mogen leveren. Twee kinderen zyn in dien korten tyd in vacan- tiekolonies één te Boxtel en één te Bakkum geplaatst kunnen worden, ter wijl een derde geval afstuitte op het niet verleenen van de vereischte medewerking der ouders. Ongetwijfeld is het iets nieuws en staan velen nog wel ietwat onwennig tegenover genoemde vereeniging. Het bestuur van genoemde vereeniging is samengesteld uit de heeren: burgemees ter G. C. Bos als voorzitter; P. Simons als secretaris, A. v. d. Berg als penningmees ter. Begrijpelijk dat de financiën der vereeni ging nog lange niet toereikend zijn, zoodat een gemeentelijke bijdrage onmisbaar is. Deze mag echter van Ged. Staten per kind niet meer bedragen, dan: f 0.25 per dag in de zomermaanden en 0.50 per dag in de wintermaanden. De schoolvoeding. Aan een tiental kinderen wordt in deze gemeente thans drie maal per week schoo - voeding verstrekt. De ingrediënten worden bekostigd door een subsidie van gemeen e- wege. Eenige dames hebben zich belast me het koken van de spijzen. Wij meenen dat met deze prpe* de e. betreffende kinderen in het by zonder wintermaanden ten zeerste zijn gebaat. Geslaagd. De dames Wel Schagen te Schagerbrug en Riek Vader te 't Zand zyn Woensdag den Haag geslaagd voor het exame coupeuse. Gunning schooluitbrciding- B. en W. dezer gemeente hebben thans het metselwerk ten behoeve van het bou van twee leslokalen aan de centr- 1open. lagere school alhier gegund aan den sten inschrijver,, den heer Tromp te wijk, die had ingeschreven voor ee drag van 9990. Gemeente-veldwachter benoemd. Met ingang van 1 Januari 1939 is gemeenteveldwachter benoemd de L van der Vin, thans korporaal bU politie-troepen te Leiden.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10