Spoel Stad en OmqewHQ Weeciedcfit J^Oüiadaal Tlieuws De dorpentocht van den IJ. H. N. Hot grootste gedeelte der benen reeds sneeuwvrij. ST. PANCRAS WIERINGERWAARD VIERDE BLAD. IJ s s p o r t. De dorpentocht, welke de Ijsbond Hollands Noorderkwartier Maandag, tweeden Kerstdag, organiseert, vereischt buitengewoon veel voorbereiding. De hevige sneeuwval heeft de ijsclub- bestuurderen voor groote moeilijkheden gebracht, maar gelukkig zijn ze allen, op een enkele uitzondering na, terstond aan het werk gegaan, om de banen uit te zetten. Wanneer wij den toestand van het oogen- blik beschrijven, dan zien wij, dat 'de baan van Alkmaar naar Oterleek op het oogen- blik onderhanden genomen is. Van Oterleek tot Rustenburg is alles 1 gereed, terwijl het. gedeelte Rustenburg—Ursem gereed ge maakt wordt. Avenhorn is heelemaal gereed met zijn banen, Oudendijk eveneens en Mid- delie had gisteravond het overgroote deel van zijn banen klaar. Edam is druk bezig met het sneeuwvrij maken der banen, Ilpen- dam heeft al zijn banen klaar, (en deelden mede, dat het ijs,prachtig is), Wijde Wor- mer is gereed, Purmerend komt vandaag klaar, Oostgraftdijk is gereed, van West- Graftdijk is ons op dit oogenblik nog niets bekend en dus rest nog Akersloot. Akersloot heeft op het Alkmaarder meer twee ban engemaakt en een baan naar het dorp zelf alsmede een ronde baan voor het hardrijden. Vanmorgen werden de banen langs het N.-H. kanaal vrij gemaakt in de richting Alkmaar. Het ijs op het N.-H. ka naal is zeer mooi. Men ziet dus dat <p het oogenblik Za terdagmorgen reeds verreweg het groot ste deel van het traject gereed is en dat in den loop van vandaag en morgen de rest gereed komt. Het ijs zelf is over 't algemeen van zeer goede kwaliteit Wat de deelname betreft, voor zoover ons békend, zijn reeds vele tientallen rijders in geschreven en waarschijnlijk zal het eerste honderdtal vandaag al bereikt worden. Natuurlijk kan men zich ook Maandag morgen bij de start nog inschrijven. Tenslotte nog iets. Verschillende adspi- rant-deelnemers vroegen ons, of er aan den tocht ook een wedstrijd verbonden was. Dit is niet het geval. Echter, het tempo kan men zelf bepalen en de tijden van vertrek en aankomst worden op de startkaarten inge vuld. Velen beschouwen dezen rit als een goede training voor den Elfstedentocht en willen dus een zoo hoog mogelijk tempo trachten te bereiken. Het zal ons benieuwen, hoe laat de eerste deelnemer aan de finish komt! Maandag, Tweeden Kerstdag, een tocht van 70 K.M. De Ijsbond Hollands Noorderkwar tier heeft voor Maandag a.s., den Tweeder Kerstdag, een dorpentocht uitgeschreven door een groot gedeelte der provincie Noordholland. Het traject is zoo gekozen, dat "de tocht gaat langs bekende schaatsen- centra (Avenhoorn, Monnikendam, Edam!) en door de meest waterrijke streken der provincie. Start en finish zijn in Alkmaar, dat per trein, tram en autobus van alle kanten gemakkelijk te bereiken is. Rekening hou dende met den af te leggen afstand (70 K.M.) ep de korte d^gen, is het vertrek uur bepaald op 9 uur des morgens precies. De start heeft plaats op de Hoornsche vaart, in welker onmiddellijke nabijheid het café de Boer (bij de Friesche brug) gelegen is, alwaar de startkaarten en andere benoodigdheden in ontvangst kun nen worden genomen vanaf des morgens 8 uur. Hier is ook een goed" kleedgelegen- hehd voor de deelnemc-s. De route gaat over de volgende plaat sen: Alkmaar. Oterleek Ursem. Avenhorn, Oudendijk, Middelie, Fdam, Monniken dam, Ilpendam. lip. Kalf. Wijde Wormer, Purmerend, Spijkerboor, Oostgraftdijk, Westgraftdijk. Akersloot, Alkmaar. Con troleposten zijn te Oudendi'k, lip, Pur merend en Westgraftdijk. De deelname is opengesteld voor ieder een, met dien verstande, dat het inleggeld bedraagt 1.(voor leden van bij den IJ. H. N. aangesloten vereenigin gen 0.50). Inschrijvingen kunnen geschieden bij J. Werkman, Alkmaar, tel. 2491, (tijdens kantooruren Red. Alkm. Crt., tel. 3330), J. Trouw, Abcoude, tel. 205, of J. Boot, Purmerend, tel. 112, er bij den A.N.W.B.. kantoor Keizersgracht Amsterdam. Ieder, die den rit volbrengt, ontvangt een speciale herinneringsmedaille van den IJ. H. N. De afdeelingen van den IJ. H. N. zijn met man en macht aan het werk gegaan, om de banen zoo goed mogelijk in orde te maken n als de sneeuw verder uitblijft, mag men rekenen op sneeuwvrije banen. Het ijs is langs de gcheele route van goede kwaliteit, er zijn er enkele gedeelten bij, die kleine moeilijkheden opleveren. Maar daarom is de:e rit ook een spoi- tieve prestatie-tocht! UIT DE OMGEVING. Schagerbrug. Donderdag hield de ijsclub „Eendracht" te Schagerbrug diverse wedstrijden voor jongeren. De uitslagen waren: I. Estafette-wedstrijd voor paren (lee - lingen van de hoogste klassen der o. 1.- school): T le dt C. Vries en J. Broens; 2e pr. i- Thomasz en H. Modder; 3e pr. M. Boontjes en Jb. Nieuwland. II Hardrijden voor jongens: le pr. H. de Graaf, 2e pr. J. Nieuwen- huizen, 3e pr. W. Mosk. Koedijk. Vrijdag werden te Koedijk wedstrijden gehouden. De uitslagen waren: Meisjes: 7e en 8e klas: 1. Marie Zwets-' man; 2. Dirkje Bakker; 3. Anna Barsinger- horn. 5e en 6e klas: 1 Aagje de Waal; 2. Corrie Steijn; 3. Ali de Geus. 3e en 4e klas: 1. Guurtje Zeeuw; 2. An- nie Visser. Jongens: 7e en 8e klas: 1. J. J. Yfs; 2. J. Sluis; 3. R. Koorn. 5e en 6e klas: 1. H. Otto; 2. S. Slot; 3. H. Kramer. 3e en 4e klas: 1. J. Beets; 2. B. Koorn. St Panera s. Uitslag wedstrijd hard- prikken: 1. C. Groen Wz.; 2. H. Wiedijk; 3. C. Groen Tzn.; 4. W. Keizer Pzn. Hardrijden jongens 1416 jaar: 1 A. Wognum; 2. P. Vos; 3. C. Wagenaar Jzn. Grootschermer. Vrijdagmiddag werden alhier kinderwedstrijden op het ijs gehouden. Turfrapen, kinderen 6—8 jaar: le prijs L. Kroes; 2e pr. J. van Tiel; 3e pr. T. Schermerhorn. Van 911 jaar: le pr. J. Wiedijk; 2e pr. F. Kluit; 3e pr. J. Rigterink. Meisjes hoogste klasse: le pr. 1. T. Vol ger; 2e pr. J. Kieft; 3e pr. T. Wiedijk. Hardrijden voor jongens der hoogste klassen: le pr. G. Krul; 2e pr. J. Prins; 3e pr. J. Bart. Meisjes 911 jaar (ook turfrapen) le pr. N. Schemerhorn; 2e pr. T. Kuijn; 3e pr. J. Kroes. Noordscharwoude: Door de ijsclub „Voorwaarts" werden Vrijdagmiddag wed strijden gehouden voor schoolkinderen. De uitslagen zijn: Jongens 8—10 jaar: 1. K. de Geus, 2. P. Heydsma, 3. C. v. d. Heerik; jongens 1112 jaar: 1. P. Hemke, 2. Abr. Hand, 3. J. Bak- ker; Jongens 13—14 jaar: 1. J. Glas, 2. P. Kalverdijk, 3. H. Piersma; meisjes 810 jaar: 1. G. van Nienes, 2. W. Schuitemaker, 3. Tr. Bras; meisjes 11—12 jaar: 1. E. Slot, 2. St. Hemke, 3. J. Swager; meisjes 1314 jaar: 1. A. Chattillon, 2. Annie de Boer, 3. Maartje Bouwens. DE BANEN ALKMAAR—BERGEN GEREED. Hedenmorgen is de baan van Bergen naar Alkmaar door werkloozen, onder leiding van het raadslid Dingerdis, gereed gekomen. De baanvegers zijn door het gemeente bestuur te werk gesteld Men kan thans te Alkmaar aan de Wognumschebuurt de schaatsen onderbinden en langs de mooie ringvaart rijden tot den Nesdijk bij het huis van wethouder Miltenburg. Onder de lange betonbrug aan den Bergerweg bij de melk fabriek is een hulpbrug gelegd De ijsbaan van de Berger IJssportvereeni- ging aan den Kerkendijk is schitterend in orde en door de verlichting ook 's avonds berijdbaar, terwijl daar de gezelligheid wordt verhoogd door muziek, die met be hulp van luidsprekers wordt uitgezonden. WEDSTRIJDEN OP DE SCHAATS. Onder auspiciën van den K. N. S. B. zul len de volgende wedstrijden gehouden worden: Op Maandag 26 December organiseert de ijsclub „Volharding" te Oudkarspel na tionale proefwedstrijden voor amateurs in het hardrijden. De koninklijke vereeniging „de IJsclub" te Leeuwarden heeft de organisatie in han den van het provinciaal kampioenschap van Friesland in het hardrijden voor ama teurs, hetwelk op Dinsdag 27 December a.s. zal worden gehouden. Het provinicaal kampioenschap van Overijssel in het hardrijden voor amateurs zal op Maandag 26 December a.s. worden verreden op de baan van de Hengelosche ijsclub te Hengelo. Deze wedstrijden beginnen alle om elf uur. De vereeniging „IJs- en Volksvermaak" te Nieuwe Niedorp organiseert Zondag een nationalen wedstrijd in het hardrijden voor dames om den Niedorper rij-wisselbeker over de afstanden 500 en 1000 meter. Twee dagen later, dus Dinsdag 27 December, zal er op dezelfde baan een nationalen wed strijd in het hardrijden voor amateurs wor den verreden over de afstanden 500 en 5000 meter. Als prijs is beschikbaar de groote Rijd wisselbeker. Beide wedstrijden vangen om 1 uur aan. De ijsclub De Rijp houdt Maandag a.s. 'n kortebaan-wedstrijd voor beroeps-rijders. Deze wedstrijden beginnen om 2 uur. DE INVITATIEWEDSTRIJDEN A. IJ. C. Langedijk winnaar. Gistermiddag werd begonnen met de rit ten over 1500 meter. De Amsterdammer Buyen bleek in goeden vorm te zijn. Koops verloor van hem, waarbij Buyen een tijd maakte van 2 min. 34.8 sec., tegen Koops 2 min. 37.4 sec. Jan Langedijk startte tegen dr. L. Dijkstra in den zevenden rit het. was toen reeds aanmerkelijk kouder ge worden, terwijl de wind was opgekomen, weliswaar een zijwind, doch deze was niet temin hinderlijk. Ongetwijfeld werd de tijd van Langedijk daardoor ongunstig beïn vloed en nog meer was dat 't geval bij Si- mon Heiden, die als laatste op dezen afstand startte. Het rijden van Heiden schonk, evenals op de 500 meter, weinig bevrediging. De beste tijd over de 1500 meter van een Nederlandschen rijder, gemaakt op een baan in Nederland, bedraagt 2 min. 33.4 sec. door Heiden gevestigd op 3 Febr. 1929 te Groningen. Daaruit blijkt wel, dat Buyen deze prestatie dicht benaderd heeft. Het resultaat over 1500 meter luidt: 1. Buyen 2 min. 35.8 sec.; 2. Langedijk 2 min. 37 sec.; 3. Koops 2 min. 37.4 sec.; 4. dr. Dijkstra 2 min. 41.2 sec.; 5. Zwanenburg 2 min. 42.4 sec.; 6. Kremer 2 min. 44 sec.; 7. Ekelschot 2 min. 45 sec.; 8. en 9. van der Heiden en Schenk, beiden 2 min. 45.2 sec. Gonne Donker, het eenige meisje, dat aan deze wedstrijden deelnam, maakte over 500 meter een tijd van 53 sec. en over 1500 meter 3 min. 0.4 sec. Zij startte niet op de 5000 meter. De 5000 meter. Na de 500 en 1500 meter moest de 5000 Een kijkje op den vijver achter het Huis ten Bosch te den Haag, waar voor de militairen schaatswedstrijden plaats vonden. meter de beslissing brengen voor het eind klassement. Buyen had 100.93 punten, Lan gedijk 101.13 punten. Daar deze rijders de beste tijden op de 1500 meter hadden ge maakt, startten zij op de 5000 meter tegen elkaar. De weersomstandigheden waren inmiddels zeer ongunstig geworden. Het sneeuwde,- het vroor fel en de wind maak te het verblijf voor rijders en toeschouwers verre van aangenaam. Langedijk won van Buyén met ongeveer een halve baan ver schil. De tijd van Langedijk, 9 min. 25 sec., was, de omstandigheden in aanmerking ge nomen, zeer goed. Met deze prestatie streef de hij Buyen in de rangschikking voorbij en de Oudkarspelaar won daarmede de me daille van H.M. de koningin. Koops en dr. Dijkstra reden een ronde te veel, doch de gemiddelde tijd van een ronde werd voor hen in mindering geno men. De uitslag van de 5000 meter luidt: 1. Langedijk 9 min. 25 sec., 2. Koops 9 min. 34.6 sec., 3. Zwanenburg 9 min. 41 sec., 4. Buyen 9 min. 42.2 sec.; 5. van der Heiden 10 min. 3.8 sec.; 6. Kremer 10 min. 8 sec.; 7. S. Heiden 10 min. 20.2 sec.; 8. dr. Dijkstra 10 min. 20.6 sec. Eindklassement: Langedijk 157.63 pt.; 2. Buyen 159.15 pt.; 3. Koops 159.71 pt.; 4. Zwanenburg 162.23 pt.; 5. dr. Dijkstra 164.79 pt. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Van der Scheer neemt deel. Naar wij vernemen zal ir. A. F. van der Scheer, Nederlandsch kampioen in het hardrijden, zijn titel, welken hij in het seizoen 1932/'33 won, verdedigen in de nationale kampioenschappen, die Donder dag 29 en Vrijdag 30 December a.s. te Groningen worden verreden. Van der Scheer, die het laatst in 1936 aan internationale wedstrijden deelnam hij vertegenwoordigde ons land in Februari van dat jaar op de Olympische winterspe len te Garmisch Partenkirchen heeft zich sedertdien uit het actieve sportleven teruggetrokken. Natuurlijk beteekent dit voor van der Scheer een geduchte handi cap, doch hij wil in ieder geval trachten de Van Heloma-plaquette, den wisselprijs voor het Nederlandsch kampioenschap, voor de derde achtereenvolgende maal te winnen, waarmede de prijs definitief in het bezit van dezen rijder zou komen. De Van Heloma-plaquette werd in 1921/'22 gewonnen door wijlen Max Tetzener, in 1928/'29 door van der Scheer en 1932/'33 eveneens door den laatste. In andere jaren na 1919, toen de prijs werd ingesteld, is er geen Nederlandsch kampioenschap verreden. PROVINCIAAL KAMPIOENSCHAP VAN OVERIJSEL. Mevr. Schenk derde. Op de banen van de Deventer IJsclub zijn gister de provinciale kampioenschap pen van Overijsel in het schoonrijden ge houden. De uitslagen luiden: dames: 1. mevr. Kraak (Amsterdam); 2. mej. van der Voorcn (Utrecht); 3. mevr. Schenk (Schagen); heeren: 1. H. Wesselo (Bussum); 2. A. Bakker (Hilversum); 3. C. P. Timmerman (Schagen); paren: 1. mevr. Schenk-Timmerman; 2. mevr. Kraak-Bakker; 3. mevr. Westen berg (Almelo)-Wesselo. DE VORST IN DE VEILINGEN. Wat de Alkmaarsche Exportveiling be treft, kan worden medegedeeld, dat de aan voer over het algemeen niet groot is, al viel het den laatsten dag nogal mee. Hier wordt niet op monster verkocht. Aangevoerd wor den nog spruiten en witlof, roode, gele en groene kool, wortelen, uien en appelen. De prijzen zijn na de vorst aanmerkelijk hooger geworden. Boerenkool, dat eerst voor 4 a 5 cent per kilo verkocht werd, deed na het invallen van de vorst 15 cent per K.G. Lof, dat eerst 4 a 5 cent per pond opbracht, werd nu verkocht voor 9 en 10 cent per pond. Kool ging nog voor 2 a 3 cent per K.G. en er werd nog veel doorgedraaid. Er is wel behoefte aan goede kwaliteit, maar het risico van vervoer is, afgezien van de be zwaren welke de vorst daarbij brengt, nog groot, daar wat aangevoerd wordt kans loopt bevroren te worden. Uit den Langendijk, de breede koolstreek waar de groote veilingen de Langendijker Groentencentrale en de Noordermarktbond te Noordscharwoude zijn gevestigd, wordt practisch niets aangevoerd. Wel wordt er uit de hand, op monster, aangeboden. Men komt dan met een mon ster aan de veiling waarvan het gewicht wordt opgegeven en daarvan dan besteld en gekocht wordt. De prijzen waren over het algemeen deze week wat hooger dan gewoonlijk voor kool, peen en uien. Peen werd uit de hand voor 4 per 100 K.g. verkocht, Roode kool voor 3 en 3.50 per 100 K.g. Hedenmorgen waren de prijzen echter weer lager en lie pen beneden de 2. De oorzaak daarvan is waarschijnlijk, dat de Kerstdagen op komst zijn en er weinig vraag is, daar men de kans heeft, dat het niet verkochte pro duct in dien tijd zal bevriezen. Dat de prij zen hooger waren komt niet door de meer dere vraag maar door den minderen aan voer. Vele tuinders zien er tegen op hun schuren te openen waarin de kool vorstvrij bewaard wordt omdat zij dan het gevaar loopen, dat alles zal bevriezen. Want de koude is op het land zeer fel en dringt in alle huizen en schuren. Vele producten, die op het land zijn ge bleven zijn bevroren. Wortelen, peen en bie ten, die ingekuild waren, zijn waardeloos geworden en ook is dat het geval met groote partijen aardappelen, die bevroren en oneetbaar zijn. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 25 December (lsten Kerstdag) en Maandag (2den Kerstdag) is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feèstdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week dé nachtdienst waargenomen. GESOIGNEERD KERSTBAL IN 'T GULDEN VLIES. Den Tweeden Kerstdag wordt in 't Gul den Vlies een groot Kerstbal georganiseerd, waaraan de bekende Haagsche band „The Wanderders" haar medewerking zal ver- leenen. Dit dansorkest bestaat uit 10 per sonen. De Haagsche Courant schreef hier over o.m.: „Reeds na het eerste nummer was de stemming er in en aan het einde van den avond kende het enthousiasme geen grenzen meer". Alle zalen van 't Gulden Vlies zijn op bijzonder fraaie wijze in een Kerstsprookje omgetooverd, terwijl bovendien de bezoe- kers(sters) nog 'n aardige verrassing wacnt in den vorm van een Kerst'.urprise. Om half vier worden de deuren reeds geopend, het sluitingsuur is 2 uur, zoodat men vol op gelegenheid heeft zich te amuseeren. Treden in de groote zaal „The Wan- derers" op, in het café-restaurant komt zoowel 's middags als 's avonds het zoo populair geworden ensemble van Willi Kohier. Bovendien verleent de bekende radio-zangeres Celine de Vries haar mede werking. Niet alleen zingt zij luimige lied jes, maar ook is zij p.ano- en accordeon- virtuose, zoodat deze veelzijdige artiste er zeker in zal slagen de bezoekers eenige prett; e uurtjes te bezorgen. Al met al zijn wij er van overtuigd, dat 't Gulden Vlies op den tweeden Kerstdag weer in 't centrum der belangstelling zal staan. GESLAAGD. Voor het examen Engelsch Utrecht geslaagd de heer F. alhier. M. O. is te J. J. v. Baars BEWUSTELOOS OP DEN WEG. Vrijdagmorgen ontdekte de heer Pijper te Stompetoren op weg naar zijn werk een jong meisje dat bewusteloos op den auto weg lag. De chauffeur van de om acht uur passeerende Nacobus was zoo welwillend terug te keeren, om het slachtoffer naar dr. Heringa te brengen. Het was mej. Jenny Huisman, die op weg naar hare be trekking waarschijnlijk door de koude be vangen was geworden. «Bijna drie uren heeft zij in het doktershuis gelegen, en is de arts met haar bezig geweest. Toen mocht zij naar het ouderlijk huis worden vervoerd. Nog klaagt ze over pijn in de hartstreek en voelt zij zich afgemat. Dr. Heringa schreef voorloopig rust voor. FIETS GEVONDEN. Inlichtingen op het politiebureau. Aan het Bureau van Politie alhier zijn in lichtingen te bekomen betreffende een op Zaterdag 10 December 1938 gevonden hee renrijwiel van het volgend signalement: zwart gelakt ongemerkt, voorzien van freewheel, bandrem, electrische lantaarn, kettingkast merk Settick en oud zadel ge- merkt Terry. Meest matige, in het noorden tijdelijk krachtige noordelijke tot noordoostelijken wind; betrokken tot gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen sneeuw; in het noorden lichte tot matige, in het zuiden matige tot strenge vorst. De luchtdrukverdeeling is over het vaste land en over Scandinavië uiterst stabiel. Het gebied van hoogen luchtdruk met maximum boven noord-Rusland en Finland, vertoont een langgerekten uitlooper over Schotland en Ierland, die op den oceaan tot aan de Azoren reikt. Een uitgestrekte oceaan depressie ligt ver in het westen. De Mid- dellandsche zeedepressies bewegen zich oostwaarts. Voor de kust van Portugal ligt een vlak minimum, dat vermoedelijk over Spanje zal trekken en vervolgens het ge bied van lag enluchtdruk in het zuiden ver sterken. Op IJsland is de barometer na een tijdelijke stijging hedenmorgen weer zwak dalende. Allerwege is de lucht bedekt en in het Oostzeegebied en in het zuidelijke deel der Noordzee is de wind krachtig. Deze fac toren deden de vorst in onze omgeving tot matig afnemen. In het Oostzeegebied en in zuidoost-Europa is de vorst niet meer dan licht. Engeland en de kuststrook van Bre- tagne waren hedenmorgen vorstvrij. Stren ge vorst heerscht alleen in het RhonedaL In de Alpen is het zeer koud. Het station op de Saentis (2500 m.) meldt een licht be wolkte lucht en een temperatuur van min elf graden Celsius. In het binnenland van centraal-Europa en van Scandinavië om de Noordzee en op de Britsche eilanden viel geen neerslag van beteekenis. Gedurende de Kerstdagen is op aanhouden der vorst te rekenen, zij het met minder strengheid dan in de afgeloopen week. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.21 tot 7.40 uur licht op. Fruituitdeeling. De vrouwenclub W. I. K. heeft aan behoeftigen die langdurig ziek zijn, en zelf geen fruit kunnen bekostigen, een uitdee- ling gehouden van fruit. Brandstofuitdeeling. De armvoogdij heeft aan 143 behoefti ge gezinnen brandstof verstrekt. In deze koude een welkome gave. Het Witte Kruis. Donderdagavond vergaderde „Het Witte Kruis" in het lokaal van den heer Breed onder leiding van den C. Haringhuizen. Aanwezig waren 14 leden. In een vooraf gaande bestuursvergadering werd de heer Hofste gekozen als vice-voorzitter, terwijl in plaats van den heer D. Sleutel die bedankt heeft als secretaris-penningmeester, de heer Daan Kaan werd gekozen. Mede in vërband met deze bestuursvergadering werd de gewone vergadering ruim 3 kwartier te laat geopend. Op de agenda was slechts een punt ver meld, n.1. regeling overeenkomst met de gemeente betreffende reglementen en ta- rieven in verband met de oprichting van een zweminrichting.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 13