Agenda Aspirin HVUVL& JUoomciaal llieum Handel en bedrijf in Hollands Noorderkwartier over 1938. De sneeuw valt in dichte vlokken. En auto's slippen. De Alkmaarsche Courant Nieuwjaarsrede van den voorzitter der K. v. K. Verre van rooskleurig. SCHOORL EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. Opnieuw is de sneeuw gekomen in dezen winter. Vanmorgen vroeg waren de straten nog schoon, maar zoo tegen tienen vielen de eerste vlokken. Aarze lend kwamen zij naar beneden, waar zy op het licht bevroren wegdek bleven liggen. De eerste, kleine vlokjes werden dra gevolgd door dikkere en vanaf 11 uur kunnen wij spreken van een dichten sneeuwval! Thans, in den middag, sneeuwt het nog. Stad en land is in de voorbije uren bedekt geworden met een helder wit pak, dat reeds gemiddeld meer dan een decimeter hoog ligt. Zwaar zijn de takken der boomen beladen, dicht is het tapijt geworden, dat de velden bedekt. Het sneeuwt! En al moge het landschap door de sneeuw een aparte bekoring krijgen, de mensch, die zich buiten moet verplaatsen, vindt die sneeuw heelernaal niet prettig. Hij wandelt voorzichtig en moeilijk, of hij fiets langs uiterst smalle bereden paadjes, of hij rijdt in de auto met tragen gang. Want niet alleen verblindt de vallende sneeuw, doch het wegdek onder de sneeuw is glad door de lichte vorst van den laten nanacht. Dat ziét men, als men zich buiten waagt. Want telkens en telkens weer wijst een sneeuwhoop op een val van wandelaar of fietser- Dat ziet men ook op andere wijze: auto's slippen en botsen tegen elkaar of tegen boo men, of tegen- hekken. Of ze glijden in de wegbermen langs de rijbaan. En bovendien merkt men het, want het verkeer in en buiten de stad is tot een mini mum teruggebracht. Op den Kennemer- straatweg, anders toch een der allerdrukte verkeerswegen der stad, passeerden tusschen 12 en 1 nog geen 25 auto's, taxi's en autobus sen van vaste diensten uitgezonderd, terwijl normaal hier op dat tijdstip van den dag de drukte haar hoogtepunt heeft bereikt! Tenslotte merken wij het aan de berich ten, die binnen komen: op den Helderschen weg botsten een paar auto's tegen elkaar; bij de Friesche brug slipten twee autobussen en kwamen met elkaar in aanraking, zoodat er eenige schade genoteerd moest worden; op den Schermerweg bleek de grasbrem groote aantrekkingskracht te bezitten blijkens een zestal mededeelingen over auto's vooral bussen die geslipt waren; in de richting Langendijk noteerde men eveneens een aan tal van dergelijke ongelukjes; maar gelukkig was de schade voor zoover bij ons bekend steeds betrekkelijk miniem. Ook al weer begrijpelijk, want de ver standige weggebruiker had vandaag geen haast en kon door het trage tempo nog juist zijn voertuig beheerschen. Het sneeuwt! En alles ligt bedolven onder de dikke, nu nog smetlooze vacht. Luidt deze sneeuwval een nieuwe winter periode in? BRAND IN EEN SCHUUR OP TEXEL. Het vee gered. Gistermiddag brak brand uit, ver moedelijk tengevolge van kortsluiting in de groote, met een rieten dak bedekte, boerenschuur staande op 30 meter afstand van de boerderij van den heer H. Dros, aan den hoofdweg in den Eierlandschen polder op Texel. In het rieten dak vond het vuur gretig voedsel, alsook in den voor raad van 21000 k.g. hooi en stroo, welke zich in de schuur bevond. Achttien koeien en drie paarden konden met groote moei te uit de brandende schuur gered worden. De brandweren uit Oosterend en den Burg waren spoedig ter plaatse, doch zij konden niet verhinderen, dat de schuur tot den grond toe afbrandde. De voorraad hooi en stroo ging verloren. Het op dertig meter gelegen woonhuis bleef gespaard. Verzekering dekt de schade. WELDADIGHEIDS-POSTZEGELS EN PRENTBRIEFKAARTEN „VOOR HET KIND". Het Comité voor den verkoop der welda digheidspostzegels en prentbriefkaarten „Voor het Kind" vestigt er de aandacht op dat a.s. Donderdag 5 Januari de verkoop van zegels en kaarten wordt beëindigd. Zij die zich nog van een en ander willen voorzien, dienen dus uiterlijk op dezen dag hun inkoopen te doen. De zegels zijn geldig tot 31 Dec. 1943! Men kan dus zonder bezwaar een partijtje in voorraad nemen. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Drie kameraden (rom.-dram.); hoofdrollen Robert Taylor, Margaret Sullivan, Franchot Tone e.a. Toegang boven 18 jaar. (Geprolon geerd). City-theater, 8 uur, Sneeuwwitje (de eer ste geteekende hoofdfilm, Nederlandsche taal). Toegang boven 14 jaar. (Geprolon geerd). Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer De burcht der stilte (dram.); hoofdrollen Annabella, Pierre Renoir e.a. Toegang boven 18 jaar. DE MELITTA SNELFILTER. Elders in dit blad vindt men nadere bij zonderheden over de Melitta Snelfilter waarmee de N. V. Heuseveldt voor allen die daarin belangstellen een demonstratie wil houden. Men kan geheel vrijblijvend een proef nemen met de gefilterde koffie. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30, Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschre ven: groep bouwvakken: 1 opz. teekenaar, 2 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 2 stratenma kers, 1 stratenm. opperman, 2 stuc. opper lieden, 1 tegelzetter, 2 granietwerkers, 1 steenzetter, 1 uitvoerder, 13 betonwerkers, 14 voegers, 16 stucadoors, 24 opperlieden, 71 schilders, 35 metselaars, 101 timmerlie den, 137 grondwerkers; groep metaalindustrie: 2 afbramers, 12 bankwerkers, 2 blikslagers, 1 carrosserie bouwer, 2 constructiewerkers, 1 electr. las- scher, 10 electriciens, 1 fitter, 2 instrument makers, 4 kernmakers, 2 klinkers, 1 koper gieter, 4 loodgieters, 2 lijnwerkers, 4 ma chinisten, 2 machineteekenaars, 4 metaal draaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalschaver, 2 metaalslijpers, 11 monteurs, 1 orgelmaker, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 7 plaatwerkers, 4 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 5 scheepstimmerlieden, 2 scheepswerktuig- kundigen, 11 smeden, 11 stokers, 1 tand- techniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 5 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 7 ijzerwer kers, 2 zandbereiders, 2 ijzerboorders, 6 zandvormers. groep verkeerswezen: 61 chauffeurs, 15 schippers, 1 kapitein- en 1 machinist bin nenvaart, 7 koetsiers, 21 pakhuisknechten, 30 magazijnbedienden, 1 emballeur, 6 kell- ners, 5 loopknechten, 1 buffetbediende; groep voedings- en genotmiddelen: 54 si garenmakers, 5 sorteerders, 1 stripper, 4 ta baksbewerkers, 1 kok, 7 slagers, 6 chocola debewerkers, 1 off. choc. bewerker, 1 kof- fiestroopbrander, 2 bierbottelaars, 5 zuivel- bereiders, 29 bakkers; groep houtbewerking: 18 meubelmakers, 12 stoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 1 kistenmaker, 3 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljartmaker, 1 f abriekstimmerman groep handel: 21 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 2 colporteurs; groep boek- en steendrukkerijen: 4 let terzetters, 3 drukker, 5 boekbinders; groep land- en tuinbouwbedrijven; 16 Liever dadelijk een paar Aspirintjes dan een paar dagen onder de wol. Geen beter middel tegen verkoud heid dan HET PRODUCT VAN VetriOUWEN! tuinlieden, 29 landarbeiders, 2 bloemisten; overige beroepen: 5 wasschers, 3 kleer makers, 1 rietwerker, 6 schoenmakers, 1 port.-huisknecht, 1 verfbereider, 2 kalk branders, 1 huidenzouter, 1 onderwijzer, 1 papierbewerker, 3 controleurs, 1 bedrijfslei der, 1 batikker, 4 boekhouders, 1 secretarie ambtenaar, 1 incasseerder, 1 verzekerings agent, 3 zakkenstoppers, 16 kantoorbedien den, 39 transport- en 273 losarbeiders; gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 7, overige beroepen 7; jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 32; vrouwelijk personeel: 5 kantoorbedien den, 2 coupeuses, 7 werksters. Alkmaar, 31 Dec. 1938. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 1425 jaar. Over de week van 22 Dec. tot 29 Dec. 1938, werden vanuit de centrale werkplaats, door bemiddeling van de Arbeidsbeurs ge plaatst bij een patroon: 1 mag. bediende. Aan de centrale werkplaats kunnen wor den geplaatst: 1 kantoorbediende, 3 tim merlieden, 3 schilders, 1 bouwkundig teeke naar, 1 machineteekenaar, 2 in andere vak ken. is het EENIGE DAGBLAD met een fiïGEN STADSKARAKTER. Dat Is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! TeL 3320. In de hedenmiddag ten stadhuize ge houden vergadering van de K. v. K. voor Hollands Noorderkwartier heeft de voor zitter, de heer S. W. Arntz, de gebruike lijke nieuwjaarsrede gehouden, waarin hij een beeld gaf van den toestand van handel en bedrijf in het afgeloopen jaar. Kaas. De kaashandel liet veel te wen- schen over en het ziet er niet naar uit, dat hierin eerlang verbetering zal komen. De marktprijzen liggen te laag om de pro ductiekosten goed te maken. De reges- ringssteun blijft voorshands onmisbaar. De afzet van het artikel kaas bleef voor de gecontingeerde landen (Duitschland, Frankrijk en Italië) ongeveer op dezelfde hoogte als in 1937. Alleen een vergrooting van de contingenten zou hier tot een beteren handel kunnen leiden. De voor uitzichten daarvoor zijn evenwel niet gunstig. De uitvoer van 40 Edammer kaas bedroeg van Jan. tot Nov. 14.912 tons ter waarde van 7.580.00C tegen resp. 15.491 en 7.599.000 in 1937 over dezelfde periode. De aanvoer op de Alkmaarsche kaas markt bedroeg 3506 stapels wegende 4.267.752 kg., tegen 3810 stapels en 4.737.602 kg. in 1937. De kaasbeurs bleef de belangstelling behouden van 1 fabriek. Op monster wer den daar in 1938 verkocht 372.557 kilo. Met vreugde constateerde spr., dat zoo wel de dreigende licentieering van Neder landsche kaas in België, als de voorge stelde heffing van counter-vailing duties in de Vereenigde Staten, waartegen de Kamer waarschuwde, niet zijn toegepast. Gecondenseerde melk en melkproducten. De uitvoer van ge condenseerde melk en melkpoeder was opnieuw zeer belangrijk. Speciaal van ge suikerde-gecondenseerde-volle-melk. Het prijsniveau brokkelde echter regelmatig af. De concurrentie op de nog vrije markt is grooter dan ooit te voren. Daar de regeerings-politiek blijkbaar niet een zekere lyn pleegt te volgen, zijn de vooruitzichten van de fabricage van en den handel in gecondenseerde melk en melkpoeder zeer onzeker geworden. Zuivelbereiding en la nd- b o u w. De internationale handel voor zuivelproducten werd moeilijker, zoowel wat betreft de prijzen als het uitvoer- kwantum. De uitkomsten der zuivelberei ding zullen derhalve ongetwijfeld ongun stiger zijn geweest dan die over 1937. Tegen de kaasmelkpasteurisatie werden nog geen maatregelen genomen, hoe nood zakelijk dit ook door belanghebbenden wordt geacht tot het behoud van den goeden naam onzer kaas en ter beperking van de productie met eenige millioenen kilo's. De opbrengsten van de varkenshouderij waren iets minder gunstig dan in het vorige jaar. Die van de schapenhouderij waren belangrijk ongunstiger. De vetweiderij leverde ook een ongun stig resultaat op. Gelet op al deze feiten, blijkt het duide lijk, dat voor de melkveehouderij de re- geeringsmaatregelen tot steun van deze bedrijven nog niet kunnen worden ge mist. Het mond- en klauwzeer liet ook dit jaar weer zijn nadeeligen invloed geiden en was aanleiding tot mer.igen belangrijken schadepost. Voor de granen waren de prijzen m veel gevallen laag. De kwantiteit der opbreng sten was vaak goed, van sommige gewas sen echter slecht. De eindindruk van 1938 is somberder dan die van 1937. Grove tuinbouwproduct en. De handel in roode, witte en gele kool verliep in het afgeloopen winterseizoen beter dan in het jaar daarvóór. De handel in vroege aardappelen ging in het 'begin vlot, op het einde ging de afzet met moeilijkheden gepaard. De on verkochte partijen vonden echter spoedig een weg naar over zee, zoodat de cam pagne als bevredigend beschouwd mag worden. Voor uien werden in den winter 1937/1938 hooge prijzen besteed. Hoewel gevreesd werd, dat voor den huidigen oogst, tengevolge van de sterke teeltuit breiding, geen behoorlijke prijs te bedin gen zou zijn, is dit gelukkig niet bewaar heid. De prijs kan redelijk genoemd worden. Indien Nederland zijn tuinbouwexport in de toekomst rendeerend wil maken, is het een dringende eisch, dat het handels verkeer met Duitschland toeneemt en de beperkingen tot een minimum terugge bracht worden. Duitschland begint zich meer en meer op Zuid-Oost-Europa te oriënteeren. Groentenconserven. De handel ontwikkelde zich dit jaar vrij gunstig. De politieke spanningen in September veroorzaakten meerdere activiteit, hoewel van hamsteren niet gesproken kon worden. In de laatste 2 maanden van Het jaar is de handel stiller geworden. Bloembollen. Het resultaat van de bloembollenkweekerijen in het afgeloopen jaar is middelmatig te noemen. De oogst van tulpen was buitengewoon groot. Dit had tot gevolg, dat de prijzen voor de meeste soorten tot de minimumprijzen terug liepen. De oogst van narcissen was goed en van dit artikel was er 'bijna geen over schot. Van hyacinthen was de oogst best en de handel middelmatig met een overschot, dat door de heffing gedekt kon worden. Van crocussen en bijgoed was de oogst middelmatig en de prijzen waren laag. Irissen leverden een besten oogst met aan vankelijk hooge prijzen, doch tijdens den export zakten die totaal ineen. De oogst van gladiolen was beneden middelmatig met oploopende prijzen. Over het algemeen zullen de financieele resultaten, alhoewel deze zeer uiteen loopen, dit jaar iets minder zyn geweest. Aan bloembollen (incl. knolsiergewassen etc.) werden naar het buitenland verzon den in Jan./Nov. 50.903 tons ter waarde van ca. 30 millioen tegen 41.532 tons in hetzelfde tijdvak van 1937, ter waarde van circa 27 millioen gulden. Eieren. De gemiddelde eierprijzen bleven vrijwel onveranderd. De voeder- kosten ondergingen ook weinig verande ring. Wanneer de wereldprijzen van graan en graanproducten daalden, werden van regeeringswege de graanrechten evenredig verhoogd. De uitvoer van eieren was grooter dan in eenig jaar tevoren, doch tamelijk een zijdig, n.1. op Engeland, georiënteerd; de uitvoer naar Duitschland was kleiner doordat minder deviezen beschikbaar wer den gesteld. Voornamelijk tengevolge van den tech- nischen vooruitgang in verschillende dee- len van het bedrijf, waren de uitkomsten bij vele pluimveehouders wat beter. Van de eendenhouderij waren de resul taten niet onbevredigend. De piepkuikenfokkerij was niet winst gevend. Visscherij en vischhandel. De visschery en vischhandel te Den Helder verkeert nog steeds in een kwijnenden toestand. Haring en geep zijn niet noemenswaar dig gevangen. Ansjovis toonde geen ver deren achteruitgang. Hoewel er weinig garnalen te vangen waren, kon door het meer intensief be- visschen de totaal-aanvoer op ongeveer dezelfde hoogte blijven als in het vorige jaar. Voor export was er weinig vraag. De sardijn(sprot)visschery, die de laatste jaren niets had opgeleverd, gaf dit najaar enkele weken onverwacht een goed resultaat en de vangsten konden vlot tegen bevredigende prijzen worden afgezet. De Noordzeevisscherij was voor de kust vaartuigen (motorbotters) niet Ioonend. Daarentegen konden de groote moderne motortrawlkotters voldoende besommin gen bereiken. De totaal-opbrengst der in den gemeen- te-vischafslag te Den Helder verkochte visch k. ongeveer gelijk gebleven aan die van het vorige ongunstige jaar. Bankbedrijf. Het bankbedrijf kan niet met genoegen op 1938 terug zien. Scheepsbouw. De toestand is nog verre van rooskleurig. Daarbij komt thans weer, dat sedert de internationale strub belingen van eind September j.1. nieuwe orders vrijwel niet zijn binnengekomen. Binnenscheepvaart. De uitkom sten van de particuliere vaart waren over het algemeen bevredigend té noemen. Voor de kleine schepen (30-80 tons) en voor de zeilschepen van grootere maten was het vaak zeer moeilijk emplooi te vinden. Uit de vervoerscijfers valt, in vergelij king met het jaar 1937, een kleine stijging waar te nemen. Over het algemeen bleef de binnenlandsche vrachtenmarkt vrijwel stabiel. Met de beurtvaart is het nog verre van rooskleurig gesteld. Een eeresaluut bracht spr. aan de door de Kamer gesubsidieerde vereeniging IJs- strijd te Alkmaar, die na den ingetreden dooi op 27 Dec. j.1. door middel van den grooten ijsbreker De Ijsbeer het geheele Noordhollandsch kanaal liet openbreken en daarmede voor de scheepvaart open stellen. Wieringermeerpolder. Evenals in vorige jaren gaf de Wieringermeer aan handel en industrie gelegenheid hun be langen aldaar te versterken. Op het oogenblik zy'n in pacht uitge geven 268 bedrijven met een gezamenlijke oppervlakte van 10.630 h.a. Het restee- rende deel zal, op 1000 h.a. na, die in staatsexploitatie worden gehouden, in 1939 en 1940 worden verpacht. Weet Middenmeer, met zijn wekelijksche beurs, zich als handelscentrum te hand haven, de beide andere dorpen, Slootdorp en Wieringerwerf, ontwikkelen zich tot zuivel-, respectievelijk bestuurscentrum. Voor den bouw van boerderijen, aan koop van draineerbuizen, landbouw-be- noodigdheden, wegenverbetering, arbeids- loonen, enz. werd in het afgeloopen jaar van overheidswege alleen reeds pl.m. 4.000.000 uitgegeven. De aanleg van het electriciteits- en waterleidingnet buiten de dorpskernen is dit jaar vrijwel gereed gekomen. Middenstand. De toestand in de middenstandsbedrijven is nog geenszins bevredigend. De koopkracht bleef dalen. Het verheugt de Kamer, dat de minister van economische zaken heeft verklaard, dat het vraagstuk der warenhuizen en filiaalbedrijven zijn aandacht zal hebben en dat hij zich bereid heeft verklaard maatregelen tegen eventueele uitwassen te willen voorstellen. Erkentelijk was spr. voor het door de regeering in uitzicht ge stelde werktuigencrediet ad 500.000 ten behoeve van kleine nijveren en ambachts lieden, alsmede voor het vergemakkelijken van de voorwaarden voor de bijzondere credietverleening aan middenstanders. De vestigingswet geeft over het algemeen reden tot voldoening, al blijven er terzake nog wenschen en klachten. De Kamer, betreurt het, dat de minister AANLEG KANAAL WINKEL-KOLHORN. De Staatscrt. van Dinsdag 3 Jan. 1939 bevat het Kon. besluit, waarbij is bepaald, dat ten behoeve van den aanleg van een kanaal van het Boerensluiskanaal te Win kel naar het Kolhornerdiep te Kolhorn in de gemeente Winkel, met bijkomende wer ken, vormende een onderdeel van het ka naal OudkarspelKolhorn, ten algemeenen nutte en ten name van de provincie Noord- Holland de perceelen zullen worden ont eigend, aangeduid op de grondteekening, welke ingevolge artikel 12 der onteige ningswet ter secretarie der gemeente Win kel ter inzage heeft gelegen. Polderbenoeming. Met ingang van 1 Januari is benoemd tot voorzitter van het bestuur van de Har- ger- en Pettemerpolder de heer W. Kroon te Hargen, in verband met het aftreden van den heer A. van Lienen Sr. Voorkomen beter dan genezen. Het komt veelvuldig voor, dat de tram trein, welke de verbinding Alkmaar—War- menhuizen v. v. onderhoudt, met zeer groo te snelheid de verbindingsweg Schoorl (dorp)Schoorldam passeert, hetgeen tot dusver weliswaar geen ongelukken heeft veroorzaakt, maar desalniettemin buiten gewoon gevaarlijk is, te meer waar binnen kort in verband met het zandvervoer voor het rijwielpad langs den Rijksweg weer talrijke zandauto's deze spoorkruising moe ten passeeren. Het uitzicht op de uit de richting War- menhuizen komende spoorbaan is voor automobilisten die naar Schoorldam rijden volkomen belemmerd, zoodat het wel wen- schelijk is, dat de uit Warmenhuizen ko mende tramtreinen met zeer matige vaart dit gevaarlijke kruispunt passeeren. Steunverleening boeren en tuinders. In verband met de door de gemeente lijke commissie voor steunverleening aan kleine boeren en tuinders in deze gemeen te uit te keeren steun zullen voor de eerste categorie 8 en voor de tweede 5 personen voor steunverleening over 1939 in aanmer king komen. Vergunning Hinderwet. B. en W. hebben aan de N. V. Ameri can Petroleum Company te Amsterdam vergunning verleend tot het oprichten van een petroleumbergplaats bij den heer G. Stam te Groet. van economische zaken nog geen aanlei ding kon vinden met voorstellen voor een wettelijke regeling van het cadeaustelsel te komen. Dat binnenkort in den markt- en straat handel door een wettelijke regeling zal worden voorzien, heeft ongetwijfeld de instemming der Kamer. Volledigheidshalve zei spr. nog, dat de ernstige politieke spanningen in het najaar van 1938 bij enkele zaken tot een „run" om mondvoor raad en enkele andere artikelen leidden, terwijl de cliëntèle van vele andere win kels daarentegen een zeer verflauwde kooplust toonde. Spr. wekte den nóg zelfstandigen mid denstand op om zich zoo krachtig mogelijk aaneen te sluiten, want slechts door een eensgezind optreden kan men de oplossing van allerlei vraagstukken naderbij bren gen. Groote ontsteltenis is gewekt door de publicatie van de plannen der regeering om te trachten ter dekking van het nadee- lig saldo, een bedrag van 142.6 millioen gulden te verkrijgen door nieuwe aan het Nederlandsche volk op te leggen offers. Spr. noemde dit een ongehoorde belasting van het bedrijfsleven en hoopte dat handel en industrie daartegen éénparig stelling zullen emen. Ook vreesde hij, dat wanneer het in het bedrijfsleven zoo zeer ingrijpend ontwerp van wet tot coördinatie van het vervoer tot wet zal worden verheven, het geheele goederenverkeer in een nauwsluitend keurslijf zal worden gedwongen Van de werkzaamheden der Kamer zei spr. o.a., dat het feit, dat men zich in de meest uiteenloopende aangelegenheden hoe langer hoe meer om raad en bijstand tot de Kamer pleegt te richten, bewijst, dat men in haar een raadgeefster en de na tuurlijke verdedigster zijner belangen blijft zien. Daar het arbeidsveld en de verrichtin gen der Kamer in de laatste jaren zeer be langrijk zijn uitgebreid, moest er veel- vuldiger een beroep worden gedaan op de medewerking der leden om de te behande len onderwerpen in studie te nemen of voor te bereiden. Dat de leden der Kamer geheel belangeloos het toenemend werk met groote nauwgezetheid hebben willen verrichten, stelde spr. op hoogen prijs. Eveneens bracht hij een woord van waardeering aan den secretaris en de verdere ambtenaren der Kamer voor de lofwaardige wijze, waarop „ij hun vaak zeer moeilijke taak hebben waargenomen. Spr. betreurde het overlijden van den heer J. Ringers, die een verdienstelijk lid der Kamer was en hij verzekerde dat de nagedachtenis aan dezen kundigen. eerlij ken en ijverigen medewerker bij allen in hooge eere zal blijven. Aan het einde zijner rede zei spr.: Laten wij ons werk met goeden moed en vast beradenheid voortzetten en moge daarop de zegen des Allerhoogsten rusten, opdat gij en de uwen naderhand terecht van een gelukkig jaar 1939 zult kunnen getuigen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2