Agenda Victoria-Water kennemerland hensbroek wieringerwaard bergen Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. Had rheumatiek in al haar gewrichten. ZUIDSCH ARWOU DE alkmaar. st. pancras (December). EERSTE BLAD. |i Slad, en Omgeving. Alkmaar, Vrijdag. VERPLICHT ZANDSTROOIEN. De Commissaris van Politie vestigt nog maals met nadruk de aandacht der inge zetenen op de verplichting om bij gladheid van den openbaren weg voor en langs hun perceelen ter breedte van minstens één Meter zoodanig met asch, zand en turfmolm te bestrooien, dat daardoor de gladheid geheel benomen is. Het blijkt de laatste dagen in Alkmaar herhaaldelijk, dat dit gebod voor de trot toirs in het geheel niet wordt nageleefd, tengevolge waarvan kort geleden reeds een dame bij uitglijden op een trottoir haar been brak en de aansprakelijke bewoner strafrechtelijk wordt vervolgd. Het niet nakomen van deze wettelijke verplichting beteekent zich blootstellen aan strafvervolging; men diene echter te bedenken, dat men in de eerste plaats een burger-plicht vervullen moet, wat niet afhankelijk mag zijn van de eventueele strafbedreiging. Op ieders medewerking wordt derhalve nogmaals een beroep gedaan. WERKVERSCHAFFING IN NOORDHOLLAND (NOORD). De rijksinspectie voor de werkverschaf fing in Noordholland-Noord deelt mede, dat in verband met de weersomstandighe den van de laatste dagen, de tijdelijke stopzetting van de werkverschaffing in haar ressort voorloopig met een week wordt verlengd. DIERENBESCHERMING. Aan het bureau van politie is een bruine hond te bevragen, die een paar weken ge leden door een bewoner van de Noorder kade aldaar zwervend is aangetroffen en waarvan de eigenaar inmiddels nog niet bekend is kunnen worden. een hechte samenhang der Nederlandsche forensen. 't Bewys van de onbeteekenendheid dezer werkersgroep ten opzichte van publieke zaken, welke hen niettemin direct raken, wordt geleverd door de kwestie der foren senbelasting o.m. In deze materie beteekent de aangesloten groep van forensen niemen dal. Het zijn de regeering, de gemeentelijke overheid en de groote pers, welke hier van meening dienen, voor- en tegenstand pro- pageeren en uiteindelijk zullen beslissen. Terwijl het om de forensen gaat, kunnen deze dank zij of ten spijt van de onvol komen activiteit en beteekenis van den bond niet meer doen dan lijdelijk toezien en afwachten wat omtrent hen zal worden beslist. Dientengevolge achtte de actieve afdee- ling Castricum zich na rijp overleg gerechtigd het tempo van het hoofdbestuur van den bond vaarwel te zeggen en als nieuwe organisatie de groepeering van de overal verspreide Nederlandsche forensen ter hand te nemen. Zij gaat uit van het standpunt, dat in Nederland weinig cate gorieën menschen zoo gelijke belangen en interessen hebben los van het vraagstuk eener forensenbelasting etc. als de mo derne forensen. Vandaar de stichting eener nieuwe foren sen-organisatie. In een bijeenkomst in hotel Bakker werd de naam definitief vastgesteld: de voorloopige statuten en reglementen goedgekeurd en het voormalige afdeelings- bestuur benevens diverse commissies bij acclamatie gecontinueerd tot het leiden en uitvoeren van de eerste werkzaamhe den. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Diplo matieke zending (rom.-sens.); hoofdrollen Merle Oberon, Brian Aherne e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 8 uur, Sneeuwwitje (de eer ste geteekende hoofdfilm, Nederlandsche taal). Vooraf: De piloot verdween (uit het vliegersleven); hoofdrol Robert Armstrong. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 8 uur, tot en met Dinsdag, hoofdnummer Vervaagde sporen (rom.-sens.); hoofdrollen Frits van Dongen en Kristina Soederbaum. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Mannequin (rom.); hoofdrollen Joan Craw ford en Spencer Tracy. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor Stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. WeecheeicAt DE GEZONDSTE TAFELDRANK JCeek S. School SCHEURING IN DEN ALGEMEENEN BOND VAN FORENSEN. De afgescheiden afd. Castricum sticht een nieuwe organisatie. Te Castricum heeft gister de laatste handeling plaats gevonden in een conflict, dat bijna twee mamden de gemoederen heeft bezig gehouden van een groep Neder landsche forensen, voor zoover deze veree- nigd waren in den Alg. Bond van Forensen in Nederland. Naast dezen bond heeft zich namelijk te Castricum geconstitueerd de Nederlandsche Vereeniging van Forensen, gevestigd te Castricum. De kern van deze nieuwe orga nisatie wordt gevormd door de overgroote meerderheid van de voormalige afdeeling Castricum van den bond. Deze afdeeling had zich per 31 Dec. j.L en bloc van den bond los gemaakt. Aanleiding tot deze openlijke scheuring was een complex van feiten, welke neer kwamen op ontevredenheid met diverse gestes door het hoofdbestuur van den bond. Diverse interne handelingen wekten sedert lang het misnoegen van leden en andore af- deelingen. De afd. Heiloo scheidde zich reeds eerder af. In de afd. Haarlem en Om streken bestaan eveneens grieven en de afd. Nieuwer Amstel stemde kort geleden tegen door het hoofdbestuur gedane nieuwe voorstellen. De afd. Castricum, die reeds ettelijke seizoenen actie voerde voor een betere be hartiging van de forensenbelangen, nam nu in een afdeelingsvergadering in December het verstrekkende besluit zich definitief los te maken van den bond en een nieuwe na tionale organisatie te stichten. Besprekin gen met het hoofdbestuur vermochten de verschillen van inzicht niet weg te nemen. Het is bekend, dat de Alg. Bond van Fo rensen in een bestaansperiode van bijna twaalf jaren nog niet één procent van het aantal in Nederland bestaande forensen heeft weten te vereenigen. Naast de tien of elf gemeenten rondom Amsterdam en Haarlem, waar afdeelingen zijn, bestaan er tientallen forensen-gemeenten over het ge- heele land, waar men sinds zijn bestaan niet de minste teekenen van activiteit ge zien heeft. De bond mist een behoorlijk or gaan en beschikt niet over de inzichten en plannen, welke de ontevreden bondsleden onontbeerlijk achten tot het fundeeren van ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de verkeerspolitie dezer ge meente in de maand December 1938 ge houden controles, werden 59 processen- verbaal opgemaakt, terwijl 110 personen werden gewaarschuwd terzake slechte handremmen, stuurinrichtingen, spiegels, on duidelijke nummerplaten, verblindende verlichting, achterverlichting (motorrij tuigen en rijwielen), te snel rijden en auto rijden met slechte banden. De processen-verbaal werden opgemaakt voor de volgende feiten: Autorijden zonder goede remmen 1 Autorijden zonder goede stuurinrichting 1 Autorijden zonder de voorgeschreven verlichting Autorijden zonder letter en nummer aan de voorzijde Autorijden zonder letter en nummer aan de achterzijde Autorijden zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs Autorijden en op vordering geen geldig rijbewijs kunnen vertoonen Autorijden en op vordering geen geldig nummerbewijs kunnen vertoonen Autorijden en het verkeer op een voor- rangsweg den doorgang niet vrij laten Autorijden en naast den bestuurder te veel personen vervoeren Autorijden links langs verkeersheuvel Autorijden in verboden straat Autorijden zonder spiegel Autorijden zonder voldoende zij-uitzicht Autorijden met verkeerd geplaatste berm- lamp 1 Rijden met vrachtauto breeder dan 2.10 M. zonder „B" bord1 Motorrijden zonder goede remmen 3 Motorrijden en op vordering geen geldig rijbewijs kunnen vertoonen 4 Rijden met driewielige bakfiets zonder bel1 Auto op den weg laten staan zonder in rust gebrachten motor1 Met auto hinderlijk gebruik van den weg maken 1 Onvoorzichtig opepen van een portier van een motorrijtuig 1 Wielrijden en zich door een auto voort laten trekken2 Wielrijden en niet rechts houden 1 Wielrijden met te breede lading 1 Wielrijden zonder bel 8 Wielrijden zonder rood achterlicht 6 Wielrijden zonder wit achterspatbord 1 Rijwiel tegen trottoirband laten staan 1 Voorwerpen op den openbaren weg plaat sen zonder vergunning1 Bij vriezend weer den weg met water schrobbenl Totaal 59 Politieke moord in Orissa, - De Brit- Engelsche vlieger Grover vrijgelaten. - sche officier, majoor Balzagette, die politiek agent was in den staat Orissa, is door het gepeupel gedood in de buurt van het paleis van den Radja van Ranpoer. Hij was daar gisteren aangekomen, nadat hij berichten had ontvangen over een dreigenden toestand als gevolg van de arrestatie van eenige leden van de Praja Mandal (een politieke organi satie ter verzekering van een grootere deel neming der staten en bevolking aan de regeering) en de verklaring, dat de Praja Mandal onwettig is. Bazalgetta zag zich in gezelschap van een Indischen officier tegenover een menigte ge plaatst, welke het paleis naderde. Toen zij weigerde uiteen te gaan en dreigde hem te zullen aanvallen, schoot hij, het gepeupel, gewapend met staven, sloot hen in en sloeg Bazalgette dood, terwijl de Indische officier ernstig gewond werd. Middel tegen mosterdgas ontdekt. - Dr. Ralph Bullard, leeraar in de chemie aan het Hobard-college te New-York, heeft een scheikundige samenstelling ontdekt, welke het beruchte strijdgas „mosterdgas" kan neutraliseeren. Door middel van een vaporisator kunnen kleeren met de vloeistof worden bespoten, waardoor zij enkele maanden bescherming bieden tegen het gas. Dr. Bullard zet zijn onderzoek voort om zijn ontdekking nog te vervolmaken. De Engelsche vlieger Grover is gisteravond door de Russische autoriteiten vrijgelaten en voor het eerst sedert vier jaren heeft hij zijn vrouw weergezien. Grover is thans in het bezit van de noodige formaliteiten om met zijn vrouw de Sovjet-Unie te kunnen ver laten; Vier studenten door lawine bedolven. - In het Tatragegebergte (Polen) zijn vier studenten door een lawine bedolven. Het reddingswerk werd onmogelijk gemaakt door de buitengewoon slechte weersomstan digheden. Eerst hedenochtend zou men nieu we reddingspogingen in het werk stellen. Gevreesd wordt echter, dat de studenten om het leven gekomen zijn. Ernstige brand in nachtgelegenheid op Montmartre. - Casanova, een bekend Pa- rijsch restaurant en nachtgelegenheid op Montmartre, is vannacht uitgebrand. Er zijn twee dooden en twee ernstig gewonden. Een kerstboom was in brand geraakt. De vlam men deelden zich mede aan het behang en de met zijde bespannen muren. Toen de brandweer om half twee ter plaatse aan kwam, was er van de gelegenheid al niet veel meer over. De opwinding op Mont martre was zeer groot. De vermoedelijke oor zaak van den brand is kortsluiting. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 8 JANUARI 1939. ALKMAAR. Waakt en Bidt, 10 uur, ds. G. Berger, van Heemstede. Kapelkerk, 10 uur (H. Avondmaal) en 5 uur (Dankzegging); ds. van Dop; av. 7 uur, ds. Klein Wassink. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds Rappold. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. v. d. Woude; av. 5 uur, prof. dr. Ste- genga, van Amsterdam. Doopsgezinde Kerk, 10.30 u., ds. F. Kui per. Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. F. L. Bak' ker, van Djokjakarta. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond, 8 u., dienst, Ned. Chr. Gemeenschapsbond, in Waakt en Bidt, Zondagmiddag, 3 uur, jongelieden- samenkomst; Woensdagav., 8 uur, evangeli satie-samenkomst, de heer v. Oostveen. Consistoriekamer Groote Kerk, Woens dagavond, 8.15 uur, bijbellezing, ds. van Dop; Donderdagav. 8 uur, bijbellezing, ds. Warners. In Huize Oort (Oudegracht), heden, Vrij dagavond, 8.30 uur, bijbelcursus, ds. Klein Wassink. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur, de heer Visser, van IJmuiden; 7.15 uur, ds. v. d. Togt, van Wormerveer. Leger des Heils (stichter WilHam Booth), Limmerhoek no. 40; Zaterdagavond, 8 uur, openluchtsamenkomst op de Steenenbrug; Zondag, 10 uur, heiligingsdienst; 8 uur, openbare verlossingssamenkomst; Dinsdag avond, 8 uur, soldatensamenkomst; Don derdagavond, 8 uur, bidstond i. v. m. den veldtocht der liefde". Ned. Leger des Heils, Hekelstraat no. 9; heden, Vrijdagavond, 8 uur, wijdingsdienst; Zaterdagav., 71/2 uur, straatzang; Zondag, 10 uur, heiligingsdienst, 5 uur, kindersa menkomst, 7 uur verlossingssamenkomst; Maandagavond, 8 uur, vrouwenbond; Dins- dagav., 8 uur, vetblijdingssamenkomst; Donderdagav., 8 uur, mannenbond. Alle diensten staan onder leiding van k.-l. P. Elzinga. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem (doop, bevestiging). Bus rijdt. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom (be vestiging kerkeraadsleden). Ger. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, de heer Dickhout, cand. te Amsterdam. BURGERBRUG, 10 uur, ds. Witkop (be- vest. van kerkeraadsleden). BARSINGERHORN, geen dienst. BARSINGERHORN Doopsgezinde Ge meente, 10.30 uur, ds. Hielkema, van West- zaan. DIRKSHORN, 10 uur, ds. de Leeuw (bevest. van kerkeraadsleden). DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roobol. EGMONDBINNEN, 10 uur, ds. Rasch. EENIGENBURG, av. 7 uur, ds. Kapteijn. GROET zie Schoorl. HEILOO, 10.45 uur, ds. Bloemhoff (be vestiging kerkeraadsl.), Onderw. „Noachde altaarbouwer". HEILOO, Nederl. Herv. Evang. Vereeni ging, o. d. Kerklaan, 10 uur, ds. Prins, em.- pred. te Haarlem. HEERHUGOWAARD, 2.30 u., ds. Boeke. LIMMEN, 2 uur, ds. van Mullem (beves tiging). NOORDSCHARWOUDE, geen dienst. NIEUWE NIEDORP, av. 7 uur, ds. de Leeuw (bevest. van kerkeraadsleden). OUDESLUIS, geen dienst. OOSTGRAFTDIJK, 2 uur, ds. Loysen. OUDKARSPEL, 9.30 uur, ds. Bloemhoff. OUDE NIEDORP, geen dienst. OUDORP, 10 u., ds. Brinkerink. OTERLEEK, 10 uur, ds. Boerendonk. OUDKARSPEL, 10 u., ds. Klein Wassink. PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, ds. P. H. Kapteijn (maandcoll., beves. kerkeraadsleden). ST. MAARTENSBRUG, geen dienst. SCHAGEN, geref. kerk, 9.30 en 5 uur, cand. Wamsteeker, hulpprediker. SCHAGERBRÜG, av. 7 uur, ds. Witkop. SCHERMERHORN, geen dienst wegens vacaturebeurt te Oterleek. SCHOORL, 10 uur, ds. Boeke; 11.15 uur, Zondagsschool. Voor de kuststrook: Meest matige noord westelijke tot westelijke of zuidwestelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; mogelijk nog lichte sneeuwbuitjes; lichte dooi overdag: des nachts temperatuur om het vriespunt. Voor het binnenland, het oosten en het zuiden: Meest zwakke noordwestelijke tot westelijke wind; helder tot licht of half b«' wolkt; weinig of geen sneeuw overdag temperatuur om het vriespunt; des nachts lichte vorst. Waarschuwingen voor het verkeer: Gladde wegen in het geheele land in den namiddag, avond en nacht. Over het oostelijke Oostzeegebied en de Golf van Riga ligt de laatste rest van het gebied van lagen luchtdruk, dat in de laatste dagen in onze omgeving sneeuw bracht. Over Frankrijk en centraal-Europa vormt zich een gebied van hooge luchtdruk, met een uitlooper naar het noorden over Engeland en Schotland. Op de Noorsche zee en de Noordzee blijft de luchtdruk relatief laag, zoodat de winden overal uit noord tot west blijven en luchtmassa's aanvoeren, die met een temperatuur boven het vriespunt de kusten bereiken. Het weer is in onze omgeving overal opgeklaard en de neerslag bepaalt zich tot lichte sneeuw, die overdag door de krachtige zonnestraling grooten' deels weer smelt. Op den oceaan ligt een uitgebreide, doch weinig actieve depressie, aan de zuid-oostzijde begrensd door het Azoren-maximum, aan de noord-west en west-zijde door een machtig gebied van hoogeluchtdruk, dat Groenland en de ge heele oostkust van het Amerikaansche con tinent bedekt. De vorst is op het vasteland van Europa slechts plaatselijk van beteeke nis en was in bet binnenland der Britsche eilanden in den morgen nog matig. De toe' stand wijst nog niet op een nieuw intreden van een vorstperiode. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.30 tot 7.39 uur licht op. SluMicaties DRANKWET. Ingekomen is een verzoek van den heer K. Verwer, alhier, om een verlof B. ver lof voor den verkoop uitsluitend van alco holvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Luttik Oudorp nr. 40. Binnen twee weken na dagteekening de zer kan een iederschriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indie nen. Alkmaar, 6 Januari 1939. Burgemeester en wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. PAARDENWET. Ingevolge het bepaalde bij artikel 23 der Paardenwet is ieder, die eigenaar of houder is van een tweejarigen of ouderen hengst, verplicht hiervan aangifte te doen bij den Burgemeester der gemeente zijner inwoning, binnen een maand, nadat de hengst twee jaar is geworden of in zijn bezit is gekomen, alsmede vóór den eersten Februari van elk aar. Alkmaar, 6 Januari 1939. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Doet thans haar werk weer met gemak. Deze vrouw kreeg een hevigen aanval van rheumatische pijnen, die zich uitbreidde over al haar gewrichten. Zij schrijft: „ik acht mij verplicht alom luid de verdiensten van Kruschen Salts bekend te maken, daar het mij verloste van een ernstigen en hard- nekkigen aanval van rheumatische pijn. Ik had het in mijn beenen en knieën en dit breidde zich later uit tot in alle gewrich ten van mijn lichaam. Dit duurde 13 weken; toen moest ik naar bed. Daarna raadde men mij aan, Kruschen Salts te gaan ge bruiken en vóórdat ik de tweede flacon lees had, kon ik mijn gewone werk weer doen." f aMevf-1- D. Rheumatische pijnen zyn het gevolg van onvoldoende werking van Uw afvoerorga- nen, waardoor zich allerlei schadelijke afvalstoffen, zooals urinezuur, dat de oor zaak kan zijn van de rheumatische pijn, ophoopen. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen regel matig worden verwijderd en Uw pijnen zullen afnemen, om tenslotte voorgoed te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar 'bij alle apothekers en drogisten. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer van Gin- kel, van Bloemendaal. URSEM, geen dienst. VEENHUIZEN, zie Heerhugowaard. WARMENHUIZEN, geen dienst. WINKEL, 10 uur, ds. Krop. WESTGRAFTDIJK,geen dienst. ZUIDSCHERMER, 10 uur, ds. Loysen. 3>JMMtciaal Na de vorst en na de feestdagen is er weer een normale aanvoer ingetreden. Maar bij een overzicht over de markt en de uitlating van de tuinders heeft de vorst een geduchte opruiming gehouden. En in dat licht bezien vonden we de prijzen niet abnormaal hoog. Doch er zijn ook produc ten, o.a. uien, die van de vorst hebben ge leden en waar men gereserveerd tegenover staat. De aanvoeren waren middelmatig en kool domineerde. Van andijvie was geen groote aanvoer, maar wel behoorlijk gesor teerd, de prijzen - 16 tot 24 per 100 K.G. waren vrij hoog. Breekpeen en waschpeen werden in be trekkelijk kleine partijen aangevoerd en de prijzen waren middelmatig, n.1. resp. 2 tot 4 en 6.50 tot 9 per 100 K.G. Bieten en uien gingen voor een prijsje weg, n.1. 3 tot 4 en 2 tot 3.50 per 100 K.G. De aanvoer van kool had nog al belang stelling, al waren de prijzen niet hoog. Groene kool maakte een prijs van 3 tot 5, gele kool f 2 tot 5.50, roode kool 2 tot 4 en boerekool f 4 tot 6.50 per 100 K.G. Spruiten, vooral de goed gesorteerde, waren duur. Mooie spruiten golden 18 tot 28, middelmatige kwaliteit 12 tot f 14.50 per 100 K.G. Witlof had geen groote be langstelling, de prijzen, 8 tot 14 per 100 K.G., zijn aan den lagen kant. Bosgroenten waren nogal gevraagd en de prijzen wa ren beduidend hooger dan we gewoon zijn en wel voor selderie 5 tot 7.50 en peter selie 7.50 tot 12 per 100 bos. Vruchten, waarvan een betrekkelijk kleine aanvoer, waren buitensporig duur. Zoete appelen maakten een goede beurt met 'n prijs van 19 tot 25, keukenperen 20 tot t 24, ta felappelen als Present van Engeland en Goureinet f 24 tot f 37 per 100 K.G. De overige aanvoer onveranderde prijzen. Loop der bevolking 1938. Op 1 Januari 1938 bedroeg het aantal inwoners alhier 978 t.w. 465 v. en 513 m. Geboren 9 m. en 11 vr., samen 20; inge komen 21 m. en 24 vr., samen 45; over leden 4 m. en 2 vr., samen 6; vertrokken 33 m. en 34 vr., samen 67. Totale vermeer dering 65, totale vermindering 73. Dus in het geheel een achteruitgang van 8 t.w. 7 m. en 1 vr. Op 1 Januari was de totale bevolking 970, t.w. 506 m. en 464 vr. Loop der bevolking over 1938. Bevolking op 1 Januari 1938: 1228 zielen. Aantal geboorten in de gemeente (ouders woonachtig in de gemeente) 25. Aantal ge boorten buiten de gemeente (ouders woon achtig in de gemeente) 2. Ingekomen per sonen 95. Totaal: 1350 zielen. Aftrek wegens: aantal overlijdensgeval len binnen de gemeente 11. Aantal overlij- densgevallen buiten de gemeente (woon plaats hebbende in de gemeente) 1. Ver trokken personen 120. Totaal 132. Bevolking op 1 Januari 1939: 1218 zielen. In 1938 werden in de gemeente Wie- ringerwaard 14 huwelijken gesloten, w. o. huwelijk bij volmacht. Loop der bevolking. Bevolking op 1 Januari 1938 866 m., 801 v.; totaal 1667. In 1938 geboren, behooren- de tot de werkelijke bevolking 20 m., 15 v. In 1938 gevestigd, behoorende tot de wer kelijke bevolking 23 m., 37 v. In 1938 over leden, behoord hebbende tot de werkelijke bevolking 7 m., 10 v. In 1938 vertrókken, behoord hebbende tot de werkelijke bevol king 51 m. 62 v. Bevolking op 31 December 1938 851 m., 781 v. Totaal aantal inwoners dus: 1632. In 1938 werden 16 huwelijken voltrokken. (In 1937: 9). De sneeuw geruimd. Van gemeentewege is men, onmiddellijk na den tweeden sneeuwval, aangevangen de losse sneeuw van de wegen te verwij deren. Daarvoor werd gebruik gemaakt van de auto van den reinigingsdienst waaraan men een z.g. A had verbonden, zoodat in korten tijd de losse sneeuw van de wegen was ver wijderd, terwijl toch de wegen een witten winterschen aanblik boden. Toen het gisteravond om 5 uur, na den dooi begon te vriezen, zoodat de wegen glad werden, trok de auto met de zand- strooier er op uit, welk werk hedenmorgen vroeg, omdat er des nachts weer sneeuw was gevallen, werd voortgezet. Door deze maatregelen waren de wegen in Bergen, benevens den Bergerweg naar Alkmaar, goed berijdbaar. HBucgediike Stand ONDERTROUWD: r uaC°Tb, °ekker en Christina J. Hogeling. John H. Reynolds en Johanna M. C. Vink. OVERLEDEN: Martje Klaassen 74 jaar. Geboren Cornelis, z. van Dirk Kok en Anna Kostelijk. Maria Elisabeth, d. IZ Lou^ntlus Rood en Joh. Cornelia Bij- Verdw~ U V3n Jan R°0S en Neeltje Overleden; Jan Gootjes, echtg. v. Tr. Koedijk, 36 jaar. Jakob de Jong, wed. v. Ankje Kooistra, 85 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2